>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • W sobotę koejna gala Clout MMA, z tej okazji zapraszamy na
    CLOUT MMA 5: AJ Challenge [8.06.2024] w puli nagród 250zł od Fortuny + punkty reputacji!
    Nie masz konta w Fortunie? Założysz je w kilka minut TUTAJ!
    Typy w konkursie oddajemy do 8 czerwca do godz. 18:59.

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

FINAŁ: Bayern Monachium - Chelsea Londyn 19.05.2012 20:45 (Allianz Arena)

Status
Zamknięty.
raiders 164

raiders

Użytkownik
Pozwolę sobie wtrącić się polecam grę na bramkę Drogby na Unibet tam kurs na to zdarzenie to aż 3.90 zawsze o te 0.15 więcej. ;) A kurs na to,że strzeli Lampard to aż 4.90 czyli dużo więcej jak oferowane przez bukmachera podanego przez raiders.
zedytowałem kursy już ,pierwotnie pisałem je z pamięci i trochę mi się pomieszało z inni kursami na inne zdarzenia . ... teraz zagrane w Bet365 po odpowiednio drogba @3.75 ,lampard @5
 
kylu88 806

kylu88

Użytkownik
VS

BAYERN MUNCHEN - CHELSEA LONDON​


Moze bez jakis zbednych ceregieli - stawka meczu wiadoma, tak samo jak motywacja i zaangazowanie obu ekip w tym meczu. Dla Chelsea i duzej grupy pilkarzy wystepujacych tam jest to prawdopodobnie ostatnia okazja, zeby zdobyc wkoncu upragniony puchar Champions League.

Przypomnijmy sobie ostatnie mecze obu ekip tzn. przeciwko Barcelonie oraz Realowi.

Chelsea z Barca zagrala to co kazdy sie spodziewal - totalna obrona z nastawieniem na kontry. Nie bylo innego sposobu zeby wyeliminowac katalonska ekipe a i ten sposob mogl sie okazac nieskuteczny, gdyby Barca w swojej grze nie byla tak zapatrzona tylko w 1 sposob tzn. ciagle nekanie pola karnego rywala. Wystarczylo zmieniac tempo gry, sprobowac oddac pilke gosciom na Camp Nou, tak zeby sie poczuli bezpieczniej, ze nie taka Barca straszna. Mozliwe, ze ekipa z Londynu dalaby sie nabrac i zaczela by grac smielej i otwarciej co doprowadziloby do ich zguby bo duzo miejsca byloby do kontrowania co Barcelona tez potrafi swietnie robic. No coz, Messi i spolka uwzieli sie na jedno tempo, jeden model ataku co bylo na reke The Blues. Awans do finalu wymeczony i wyrwany wrecz, ale jak najbardziej sprawiedliwy.

Zupelnie inaczej wygladaly mecze bawarczykow z Realem Madryt. Otwarta gra z obu stron, szybkie przenoszenie ciezaru gry z jednego pola karnego pod drugie. Co w moim odczuciu zgubilo Real ? Zle ustawianie sie graczy na boisku oraz za szybkie oddawanie pilki rywalowi. Real za kadencji Jose gra mega szybka pilke, pominiecie lini pomocy to wrecz firmowka w tym okresie. Ataki sie przeprowadzane albo zrywami - przy wykorzystaniu niesamowicie szybkiego Ronaldo - albo poprzez dlugi przerzut w okolice pola karnego rywala gdzie juz czeka 2 napastnikow a dolaczaja pomocnicy. Tak to wygladalo z mojego punktu widzenia na Santiago. Dlaczego to zgubilo Real ? Myslalem, ze majac juz swietny wynik po 15 minutach jakim jest 2-0 taki cwany lis jak Mourinho kaze sie cofnac swoim graczom w celu zblokowania skrzydel rywala. Obie ekipy wyszly w ustawieniu 4-2-3-1 ale tak naprawde ile razy widzielismy na skrzydle Ronaldo czy Di Marie ktorzy cos zdzialali ? Pilki do nich zagrywane gora z obrony dawaly mnostwo czasu przeciwnikowi zeby ustawic sie blisko nich tak, zeby nie mogli sie odwrocic twarza do bramki Neuera. Co innego po stronie Bayernu, gdzie Ribery czy Robben co chwile otrzymujac pilke czesciej grana po ziemi nie mieli na plecach Marcelo badz Arbeloi co pozwalalo im juz w momencie przyjecia obrocic sie i biec przed siebie. Takim skrzydlowym jak Frank czy Arjen nie wolno zostawiac tyle miejsca a jak potrafia wykorzystywac swoje umiejetnosci pokazali w tym dwumeczu.

Poniewaz od poczatku jestem za ekipa The Blues postaram sie krotko przedstawic swoja wizje na ten mecz. Uwazam, ze przede wszystkim cierpliwosc to klucz do sukcesu. Ekipa ktora pierwsza straci gola - co jest oczywiste - stawia sie w sytuacji ekstremalnej. Sprawdzmy dwa scenariusze :

- Chelsea traci pierwsza gola - co ma do zaoferowania w tym momencie ekipa Di Matteo ? Ofensywa The Blues jak wiadomo nie nalezy w tym sezonie do najmocniejszych takze w przypadku niekorzystnego wyniku o odrobienie bedzie naprawde ciezko bo dojdzie w tym momencie presja czasu. Bayern w tym samym czasie moze swietnie przetrzymywac pilke w okolicach skrzydel pola karnego i grac na zwloke wykonujec dlugie akcje - im gra pozycyjna napewno lepiej wychodzi od The Blues. Chelsea nie rzuci sie heroicznie do odrabiania strat bo nie ma tez kim a i Bayern ma jak najbardziej kim kontrowac na skrzydlach plus Gomez ktory majac troche wiecej miejsca jest realnym duzym zagrozeniem. W przypadku niekorzystnego wyniku najlepiej wygladajaca opcja wydaje sie wprowadzenie (zakladam, ze Chelsea wyjdzie tylko z 1 napastnikiem Drogba) Torresa i dluga gra z obrony na Drogbe w celu przetrzymania pilki (a swietnie to robil w meczu z Barca) i proba szybkiego zawiazania akcji w 3-4 w celu strzalu, wywalczenia kornera badz rzutu wolnego. The Blues w stalych fragmentach jak przystalo na angielska ekipe moze sie czuc znacznie lepiej niz bawarczycy. Chelsea w ataku pozycyjnym moze sie nie sprawdzic i sprokurowac jedynie niepotrzebne kontry.

- Bayern traci pierwszego gola - co do zaoferowania ma ekipa niemiecka ? Wydaje sie, ze dalej ich silna bronia pozostaja skrzydla ale tutaj problem moze polegac na tym jak ustawi sie wtedy ekipa z Londynu. Majac korzystny wynik, wiedzac jak grac totalna obrone ktora juz zostala swietnie wykorzystana i pokazana przeciwko Barcelonie Di Matteo nie powinien zawachac sie jej uzyc. Nie znam dobrze ekipy Bayernu ale wydaje mi sie, ze ich sila polega glownie na skrzydlach i wtedy moze byc problem, bo cofnieta pomoc Chelsea do spolki z defensywnymi skrzydlami moze zaciesnic boki tak mocno, ze nie bedzie sily dla Robbena nawet wspomaganego Lahmem zeby sie rozpedzic. W tym momencie Bayern musi szukac jakis innych alternatyw, tylko skoro Barcelonie sie nie udalo, to czy im sie uda ? Chelsea gra dalej swoje z Drogba na szpicy i wyczekuje rywala.

To sa zalozenia gdy ktoras z ekip straci bramke i tez zapewne moze to wygladac zupelnie inaczej ;) Ale co do momentu kiedy bedzie 0-0 a mysle, ze taki stan moze sie dlugo utrzymywac. Z mojej strony jako kibica w tym meczu Chelsea uwazam, ze nalezy sie cofnac - ale nie az tak mocno jak z Barca bo i klasa rywala nizsza - i przede wszystkim nie popelnic bledu Mourinho - ustawiac skrzydlowych blisko Robbena i Riberego tak zeby nie mogli przyjac pilki twarza do bramki Cecha. Pamietam taki mecz jak Ashley Cole w EPL gral jeszcze przeciwko C.Ronaldo i wlasnie to byl klucz do wylaczenia Portugalczyka - momentalny pressing w momencie podania ktory zmuszal go do przyjecia odwroconego albo oddania pilki do kolegi z druzyny. Cofniete Chelsea ze spokojem i cierpliwoscia. Dlugie wymiany pilki ale rzadziej w okolicach 30 metra od Neuera. Mysle ze dla zabezpieczenia tylow Lampard i spolka beda probowali grac w okolicach srodka pola a Drogba plus skrzydla momentalnie beda sie urwywac i wtedy jakas dluga pilka. Akcje konstruowane na zasadzie 3-4 graczy i bez dluzszego przetrzymywania. Ogolnie stawiam na troche szarpane ofensywne przeboje The Blues ale najwazniejsze w tym meczu z punktu widzenia przyjezdnych (bo final jak wiadomo na Allianz Arena) beda tyly i gra na 0. Od poczatku kursy wydawaly mi sie nie adekwatne co do umiejetnosci i tego co ekipy moga nam zaoferowac.

Bayern - Chelsea 2 dnb @ 3.40 Bet365
Chelsea to win trophy @ 2.87 Bet365
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
djzjee 157

djzjee

Użytkownik
Bayern gra na Allianz Arena, każdy z klubów dostał po około 18 tyś biletów, ale wiadomo, że około 70% stadionu wypełnią kibice Bayernu, tak jest zapowiadane..
Bayern w tej edycji LM wygrał u siebie wszystkie mecze, w gronie pokonanych znajduje się min. mistrz Hiszpanii czy Anglii, poniżej wszystkie wyniki:
Bayern-City 2:0
Bayern-Napoli 3:2
Bayern-Villarreal 3:1
Bayern-Basel 7:0
Bayern - O.Marsylia 2:0
Bayern-Real Madryt 2:1
Bayern to drużyna własnego boiska, i wydaję mi się, że tylko jakaś katastrofalna dyspozycja obrony Bawarczyków może ich pozbawić zwycięstwa.
 
A 0

alienlol

Użytkownik
Według mnie mecz ten będzie bardziej zacięty niż niektórzy sądzą i po cichu liczę nawet na dogrywkę gdzie kurs jest na to koło 7 .Niby Bayern gra u siebie i pewnie będą mieli przewagę posiadania piłki ale Chelsea uwielbia grać z kontry co pokazała np, z Barceloną.W regulaminowym 0-0 może 1-1?;)
 
raiders 164

raiders

Użytkownik
Według mnie mecz ten będzie bardziej zacięty niż niektórzy sądzą i po cichu liczę nawet na dogrywkę gdzie kurs jest na to koło 7 .Niby Bayern gra u siebie i pewnie będą mieli przewagę posiadania piłki ale Chelsea uwielbia grać z kontry co pokazała np, z Barceloną.W regulaminowym 0-0 może 1-1?;)
Pierwsze słyszę aby Chelsea lubowała sie w grze z kontry .. w dwu meczu z Barceloną to była jedyna sensowna taktyka na Barce . Idąc na wymianę ciosów i otwartą grę dostali by zapewne 3-0 do HT.
 
ivvan 2,8K

ivvan

Użytkownik
a ja się zgodzę że Chelsea lubi grać szybkie akcje z kontry, ale nie zgodzę się że pokazali to z Barcą bo dwie kontry na mecz to nie jest gra z kontry, gra z kontry była np w meczu Bilbao z Atletico Madryt, albo Chelsea w meczu z Benficą gdzie akcji z kontry mieli chyba 6, 7 ;P
 
sumada90 19,8K

sumada90

Forum VIP
Gullit: Abramowicz chce przegrać finał LM, żeby zmienić menedżera

Szokujące informacje przekazały brytyjskie media, które cytują wypowiedź byłego piłkarza Chelsea Londyn, Ruuda Gullita. Jego zdaniem, właściciel The Blues, Roman Abramowicz, nie chce wygranej w finale Lidze Mistrzów, bo to... znacznie skomplikuje jego plany.

- Myślę, że ma już kogoś w zanadrzu. Tylko czy ten ktoś będzie nadal chciał pracę w Chelsea, jeśli ta wygra Ligę Mistrzów? Czy sam Jose Mourinho chciałby przyjść na Stamford Bridge i zastąpić Roberto Di Matteo, gdyby wiedział, że mógłby nie powtórzyć jego sukcesu? - pyta retorycznie Gullit.

Jego zdaniem, porażka The Blues w finale byłaby na rękę Abramowiczowi, bo pozwoliłaby mu sprowadzić na Stamford Bridge nowego menedżera. - Jeśli Di Matteo wygrałby Champions League, to wywołałoby dużą presję na jego następcę. Więc być może właściciel nie chce nawet wygrać z Bayernem - podkreślił Holender.

Finał Ligi Mistrzów zaplanowano na sobotę na godzinę 20:45. Mecz odbędzie się na Allianz-Arena w Monachium, a głównym sędzią będzie Portugalczyk Pedro Proença.
Źródło

Wklejam bardziej jako ciekawostkę, a nie jako news żeby stawiać na Bayern ????
Romek musiałby mieć już zaklepanego Mourinho albo jakiegoś innego trenera z najwyzszej półki żeby o czymś takim mysleć. A po drugie grają piłkarze, a na takim poziomie jak finał LM nawet pieniądze ich nie przekonają żeby przegrali, no chyba że jestem naiwny ????
 
raiders 164

raiders

Użytkownik
Źródło
Wklejam bardziej jako ciekawostkę, a nie jako news żeby stawiać na Bayern ????
Romek musiałby mieć już zaklepanego Mourinho albo jakiegoś innego trenera z najwyzszej półki żeby o czymś takim mysleć. A po drugie grają piłkarze, a na takim poziomie jak finał LM nawet pieniądze ich nie przekonają żeby przegrali, no chyba że jestem naiwny ????
???? większej głupoty dawno nie czytałem ... Abramowicz jak tylko przeją Chelsea odrazu obrał jeden cel wygrać LM wpakował masę kasy w zespół w trenerów i sukcesu nie było ...a teraz jak prawie za darmo jest od krok os wygania LM ma ją specjalnie przegrać ???? ???? ???? . Tylko po to aby zatrudnić napinacza Mourinho .
Di Matteo bierze 10 razy mniej niż Mourinho a jak efektywnie prowadzi zespół ! z drużyny w rozsypce zrobił kolektyw .
Na dzień dzisiejszy Abramowicz ma zespół z dobrym trenerem , jak widać duże nazwiska i ogromna kasa nie gwarantuje finału LM ....
TEraz w Chelsea jest chemia w drużynie a co najważniejsze przyjazna atmosfera bez napinaczy typu Mourinho .... sami piłkarze mówią o Di Matto ze traktują go jakko kumpla zresztą sam Di Mattego każe im się zwracać do niego &quot;matt&quot; a nie trenerze .
Bzdura jakiegoś pismaka co to chce zaistnieć przy okazji dużej imprezy .
 
kylu88 806

kylu88

Użytkownik
Zgadzam sie z przedmowca ;) O jakiej presji bedzie mowa dla przyszlego trenera jesli teraz Chelsea wygra LM ? Wg mnie to bedzie wrecz promocja klubu i mozliwe ze sciagnie wlasnie glosne nazwiska zainteresowane objeciem sterow.

Nie oszukujmy sie - jesli Di Matteo ma odejsc z The Blues to on i Roman A. sa juz dogadani jak to bedzie wygladac. Nie wierze, ze Abramowicz trzyma w tajemnicy przyszlosc Di Matteo bo to stawia go tylko w bardzo trudnej sytuacji psychicznej. Wiadomo, ze jesli Roman powie wprost Roberto DM &quot;sluchaj stary, czy wygrasz final czy nie i tak odchodzisz bo niestety potrzeba kogos z WIELKIM trenerskim nazwiskiem&quot; to odrazu daje to jasny sygnal Di Matteo &quot;Po co sie scierac i walczyc o tryumf skoro i tak odejde ?&quot;. Logiczne. Ale, jesli Roman dajmy na to dorzucil &quot;i tak odejdziesz, ale jak wygrasz LM, dostaniesz na odchodne syta premie $$$&quot; to jest to w zaleznosci od kwoty bardzo motywujacy bodziec skoro mozna przytulic jakies pieniadze. Znajac Abramowicza, to zapewne nie mala kwota jesli wogole tak jest ;)

Uwazam, ze niezaleznie od wyniku finalu manager Chelsea jednak opusci klub bo nawet wygrana w LM (rozgrywki te jak wiadomo sa specyficzne i forma dnia goruje tutaj nad dyspozycja calosezonowa) nie daje podstaw do sukcesow w lidze podworkowej. A niestety Chelsea zajela bardzo slabe i odlegle dla siebie miejsce co wrozy, ze stolek manago powinien przejac ktos doswiadczony z klasa i charyzma. Osobiscie stawiam na 2 glosne nazwiska - Capello oraz Benitez tylko ze ten drugi prowadzac Pool nigdy w lidze jakos nie brylowal. No ale moze drugie podejscie w innym klubie z inna atmosfera byloby lepsze ;)
 
lowcag 0

lowcag

Użytkownik
Dokładnie... Abramowicz niczego innego w związku z Chelsea nie pragnie tak jak wygranej w Lidze Mistrzów. A tu jego zespół dzieli od tego jeden, jedyny mecz.
A Gullit albo upadł na głowę albo &quot;przekazały brytyjskie media&quot; to jak zwykle własna interpretacja jego słów.
 
J 5

jgc

Użytkownik
Przeczytałem cały wątek i jedno rzuca mi się w oczy. Na dzień dobry zostałem zbesztany przez ludzi, którzy uważają że grając na Bayern jestem idiotą, kretynem, debilem itp... czy wy jesteście normalni? Jak można obrażać człowieka, który chce zainwestować swoje pieniądze na drużynę według niego lepszą? co Was to obchodzi? widzę, że tu same wróżki i wróżbici co to wiedzą kto wygra...
Na tym forum powinny padać analizy i argumentacje swoich typów, a ja czytam że będę debilem jak zagram na Bayern... masakra :przeklina::kwasny4565:
co do typów to widzę, że większość skupia się na 1x2 i się przekomarza kto tu wygra i że Chelsea juz jest mistrzem świata. Ludzie jak nie wiecie co grać to poszukajcie innych typów. Buki wystawiają mnóstwo propozycji. Jak dla mnie to bo86 celnie zauważa typy na kartki, aż żałuję że nie zagra Badstuber bo na tym kolesiu zarobiłem kupe kasy...
są typy na:
kartki
liczbę zmian
spalone
faule
rożne
ile minut zostanie doliczonych do gry
liczba strzałów w światło bramki poszczególnych graczy
liczba popełnionych fauli przez poszczególnych graczy
wszystko tylko z jednego buka - Unibet, a buków są setki
moja propozycja:
Liczba popełnionych fauli przez Schweinsteigera over 1,5 1,7
Liczba strzałów w światło bramki Drogba over 1,5 2,0
Liczba strzałów w światło bramki Robben over 1,5 1,95
Tak wiem powinna być analiza ale tych typów nawet nie opłaca się analizować, bo są jasne.
&lt;table class=&quot;uTableBetOffer&quot; summary=&quot;[...]&quot; id=&quot;uTableGridsb.grid.betOfferType.headToHead_1337337571495&quot;&gt;&lt;tbody&gt;&lt;tr class=&quot;uTrLevel5&quot;&gt;&lt;/tr&gt;&lt;tr class=&quot;uTrLevel5&quot;&gt;&lt;td&gt;
&lt;/td&gt; &lt;td colspan=&quot;6&quot; class=&quot;uTdLevel2&quot;&gt;
&lt;/td&gt; &lt;td&gt;
&lt;/td&gt; &lt;td&gt;
&lt;/td&gt; &lt;td&gt;
&lt;/td&gt; &lt;/tr&gt; &lt;/tbody&gt;&lt;/table&gt;
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
Liczba spalonych gospodarzy over 1,5
2,2 unibet
promocja, sam Robben ze spokojem może tą linie pokryć
Wydaję się że jest to dobry typ, ale Bayern w tym sezonie LM miał tylko 16 spalonych, przykładowo Real miał ich 50, a taki Trabzonspor który odpadł po fazie grupowej miał ich prawie dwa razy więcej bo 31.
 
kowboj 143

kowboj

Użytkownik
Liczba spalonych gospodarzy over 1,5
2,2 unibet
promocja, sam Robben ze spokojem może tą linie pokryć
Owszem może, tylko nie wiadomo jak ustawiona będzie obrona Chelsea.
W Lizbonie &gt; Benfica - 0 spalonych
W Londynie &gt; Benfica - 1 spalony
W Londynie &gt; Barca - 2 spalone
W Barcelonie &gt; Barca - 1 spalony
Więcej spalonych z pewnością zaliczy Chelsea, ale myślę że Gomez może też zaspać.
 
H 902

hank

Użytkownik
Owszem może, tylko nie wiadomo jak ustawiona będzie obrona Chelsea.
W Lizbonie &gt; Benfica - 0 spalonych
W Londynie &gt; Benfica - 1 spalony
W Londynie &gt; Barca - 2 spalone
W Barcelonie &gt; Barca - 1 spalony

Więcej spalonych z pewnością zaliczy Chelsea, ale myślę że Gomez może też zaspać.
Ja sądzę że Chelsea się nie schowa i podejmie otwartą walkę, nie mogą przyjmować Bawarczyków cały czas na własnej połowie bo przy tej obronie to może być różnie, a przy kontrze nie trudno o offside. Ja bym tutaj nie patrzył aż tak bardzo na statystyki, linia jest bardzo niska, a spalony to taki element który może się wziąć nawet z przypadku, tutaj wcale nie trzeba liczyć że linia obrony Chelsea będzie grała jakoś niesamowicie i perfekcyjnie łapać gospodarzy. Powinno być też kilka sytuacji na pograniczu spalonego, a tutaj nawet pomyłka liniowego może nas przybliżyć do wygranej. Ja osobiście kibicuję Londyńczykom, ale obawiam się o formę Dawida Luiza i jakoś nie bardzo mi po drodze żeby szukać typów na 1x2. Jeszcze szukam jakiś betów na kartki bo wydaje mi się że może być momentami ostro.
 
komos84 182

komos84

Użytkownik
Bayern - Chelsea over 3,5 żółtej kartki - 1.4 bet-at home
Sędziuje Portugalczyk Pedro Proenca. Nie pozwala na zbyt ostrą grę. Przejrzałem spotkania z ostatniego czasu jakie sędziował - zwłaszcza te w europejskich pucharach.
Schalke - Bilbao 5 żk (1/4 finału LE)
Inter - OM 6 żk (1/8 finału LM)
Anderlecht - AZ 7 żk (1/16 finału LE)
poza tym 3 mecze na szczycie ligi portugalskiej:
Benfica - Porto 8 żk
Porto - Sporting 7 żk , 3 czk
Sporting - Porto 8 żk
Do tego dochodzi ogromna stawka spotkania - finał Ligi Mistrzów. Jak dla mnie to świetny typ- zresztą już pograłem ????
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP


Muszę przyznać, że na dzień dzisiejszy wyniki naszej ankiety dla mnie są szokujące. Pierwsze to wydaje mi się, że nie ma na świecie drużyny, która na własnym stadionie przegrałaby finał LM. Rzeczywiście nie było jeszcze takiej sytuacji, że jakaś drużyna gra na własnych śmieciach ale było kilka finałów, w których gospodarz grałby u siebie w kraju. Manchester przegrał na Wembley i to wszystko, Juventus wygrał w Rzymie, Borussia wygrała Monachium - powiedzmy Juve w finale zagrało z Ajaxem, który staną przed szansą obrony tytułu, Borussia stawała do finału niejako, jak skazani na porażkę. Niewątpliwie atut gry u siebie to ogromny impuls, który trudno czymkolwiek przebić. Manchester United przegrał z Barceloną, tylko że wówczas Katalończycy wyznaczali standardy wiec nie było wielkiego zdziwienia. Chelsea jednak to nie Barcelona i w sumie niewiele mają do zaoferowania Bayernowi. Wszystkie znaki na niebie wskazują, że Bawarczycy zagrają dwoma napastnikami, czego zwykle nie robią. Heynckes to nie jest byle kto, to jeden z największych niemieckich szkoleniowców, doskonale zdaje sobie sprawę, że zamknie Chelsea w ich polu karnym i dlatego wysyła w bój Müllera i Gomeza. Zadajcie sobie pytanie, czy w sytuacji w której wasza defensywa jest mocno osłabiona wy wzmacniali byście ofensywę czy obrońców? Heynckes wzmacnia ofensywę, bo jest świadomy że Lahm, Schweinsteiger, Kroos, Robben, Müller, Ribery i Gomez nie wypuszczą rywali z ich pola karnego, zmuszą Chelsea do gry z kontry... z kontry bez Ramiresa, bez Meirelesa, z Drogbą który dostanie indywidualne krycie w postaci Boatenga Chelsea nic nie osiągnie. Pamiętacie mecz z MC, ten pierwszy na AA, wydawałoby się, że drużyna z takim potencjałem ofensywny jakim dysponuje aktualny mistrz Anglii powinna mocno ostrzeliwać bramkę Bawarczyków, wbrew pozorom w ogóle tak nie było, MC oddało tylko 5 celnych strzałów na bramkę, z których żaden nie skutkował golem, a duża zasługa w tym trenera Gwiazdy Południa, który lwią cześć kariery spędził w Hiszpanii i utrzymywanie się przy piłce, gra na połowie rywal to podstawy jego taktyki. Mówię Chelsea, myślę plejada emerytów, zajrzyjcie im w metryką nie będą w stanie przebiec tyle co Niemcy, ba nikt tyle biegać nie potrafi, swego czasu na niemieckich forach był polewka z tego zdjęcia: Ronaldo po meczu na AA, jeszcze przed meczem z Barceloną. Przyjrzyjmy się Chelsea, co tak naprawdę mogą zdziałać: Cecha uważam z jednego z najlepszych bramkarzy świat i na pewno będzie miał dużo roboty, obrona: Bosingwa, G. Cahill, David Luiz, A. Cole - jedni z marszy po rekonwalescencji inni za słabi na tego rodzaju widowisko, pomocników nawet nie ma sensu zestawiać z pomocą rywali bo są słabsi. Lampard, Essien prawie na emeryturze, nijak można ich zestawić z Schweinsteigerem i Kroosem, zwłaszcza jak ten drugi jest efektem nowej myśli szkoleniowej w Niemczech. O Drogbie nie ma sensu się rozpisywać, bo wiele nie pogra, a z tego co sobie przypominam już w meczach z Barceloną jego &quot;pobyt&quot; na boisku to generalnie była gra na czas, przewracanie się o źdźbło trawy. Wiele osób przytacza, argument mówiący o tym, że to ostatnia szansa dla wielu piłkarzy CFC. Dla mnie to, żaden argument, Drogba przegrał finał Puchary Narodów Afryki, pewnie też ostatni w jego karierze ;). Chelsea wyeliminowała Barce, pamiętacie w jakim stylu, w byle jakim taktyka jaką zastosowała była, jest skuteczna w stosunku 1 awans, na 9 porażek. Uważam, że Chelsea w tym finale jest przypadkowo, w LM zagrali tylko jeden dobry mecz: rewanż z Napoli, a rzeczywistą wartość zespołu z Londynu odzwierciedla pozycja w ligowej tabeli. Di Matteo tak jak Sir Alex Ferguson był na finale DFB-Pokal w Berlinie, a po nim powiedział że wie jak pokonać Bayern, w sumie to łatwe kopiuj Borussia, wklej do Chelsea problem polega na tym, że Chelsea dziś jeśli chodzi o potencjał ma niewiele wspólnego z BVB, kampanie Niemieckiej reprezentacji która promuje ich przed Euro zatytułowana jest &quot;Die Attribute der neuen Generation&quot; - ja ani w Chelsea nie widzę potencjału podobnego Dortmundowi, ani nowej generacji :]. Dodajmy do tego magiczne skrzydła Bayernu, chyba zgodnie mogę stwierdzić że najlepsze skrzydła na świecie. Robben w jakimś wywiadzie powiedział, że ma już wszystko oprócz LM ale myśli, że niedługo to się zmieni. Myślę, że facetowi który podchodzi do karnego w ostatnim meczu z BVB i go strzela, można uwierzyć (kto śledzie BL wie o co chodzi). Chelsea nie podejmie otwartej walki, bo nie ma materiału, a z drugiej strony zamek we własnym polu karnym nie wypali, Di Matteo po prostu jest zbyt mało doświadczonym trenerem, żeby wygrać mecz w którym słowa szach już użyto, bo wpuszczenie króla strzelców ostatniego mundialu od pierwszej minuty jest w pewnym sensie wyznaczeniem reguł gry.

Bayern München - Chelsea Typ:1 Kurs:1,77 Tobet
Bayern München - Chelsea (Poniżej/powyżej Bayern: 1.5) Typ: Powyżej Kurs:1.75 Tobet
Bayern München - Chelsea Pierwsza bramka Typ:1 Kurs:1,5 Tobet
Bayern München - Chelsea Pierwsza żółta kartka Typ:2 Kurs:1,65 Tobet
Team with most cards Typ: Chelsea Kurs:1,8 Tobet
 
calibra7 9

calibra7

Użytkownik
Witam.
FC Bayern München - Chelsea FC (under/over 2.5) kurs 1.80 oczywiście na mało bramek. BET-AT-HOME
Myślę ,że to najbardziej realny scenariusz tego meczu. Chelsea będzie raczej murować bramkę. Dorzuciłbym też wygrana Bayernu.
Pozdrawiam
 
grubybob 7

grubybob

Użytkownik
z Drogbą który dostanie indywidualne krycie w postaci Boatenga Chelsea nic nie osiągnie.
O Drogbie nie ma sensu się rozpisywać, bo wiele nie pogra, a z tego co sobie przypominam już w meczach z Barceloną jego &quot;pobyt&quot; na boisku to generalnie była gra na czas, przewracanie się o źdźbło trawy.
Jak dla mnie Drogba był/jest najbardziej kompletnym napastnikiem świata. Można mówić, że w niektórych meczach się nie stara (np. Premier League w tym sezonie) ale gdy przychodzą mecze o stawkę to pokazuje swoje prawdziwe oblicze. Przytoczę tu chociażby mecze FA CUP ze Spurs i finał z Liverpoolem. Barcelonie gola też strzelił i sprawiał im problemy swoją fizyczną grą. Btw. tu co nieco o Drogbie min. od Carraghera: http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-2146013/Didier-Drogba-The-Chelsea-striker-unplayable.html
obrona: Bosingwa, G. Cahill, David Luiz, A. Cole - jedni z marszy po rekonwalescencji inni za słabi na tego rodzaju widowisko, pomocników nawet nie ma sensu zestawiać z pomocą rywali bo są słabsi. Lampard, Essien prawie na emeryturze, nijak można ich zestawić z Schweinsteigerem i Kroosem, zwłaszcza jak ten drugi jest efektem nowej myśli szkoleniowej w Niemczech.
Obrona: Bosingwa jest słaby i tu się zgodzę. Bez wątpienia najsłabszy punkt Chelsea w jutrzejszym meczu. Cahill + Luiz, oboje jak wiemy po kontuzjach lecz nie były to urazy bardzo poważne. Cahill do czasu kontuzji w meczu z Barcą grał świetnie, Luiz ostatnio też sprawował się lepiej. Co do Cole&#39;a - dla mnie bez cienia wątpliwości najlepszy lewy obrońca świata. Przez wiele lat gra na równym, świetnym poziomie w tym sezonie tak samo.
Pomoc: Ten Lampard prawie na emeryturze potrafi zagrać jeszcze taką prostopadłą piłkę, że głowa mała (odsyłam do obu spotkań z Barceloną i meczu z Liverpoolem w finale FA CUP). Essien prawdopodobnie jutro nie zagra a zagra na pewno Mikel, ostatnio prezentujący się wyśmienicie.
 
4don 1

4don

Użytkownik
Bayern München - Chelsea (Poniżej/powyżej Chelsea: 1.5) Typ: Powyżej
Nie rozumiem jednej rzeczy.
Tak bardzo wychwalasz Bayern, a z drugiej strony krytykujesz Chelsea, więc dlaczego grasz ten typ?
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom