>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Wybory prezydenckie według Forum Bukmacherskiego

blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
no dobra nie sposób nie lubić Giertycha, chociażby z powodu jego śmiesznego ryjka, ale dla niego i jego LPR nie ma miejsca na polskiej scenie politycznej.
A tam bujdy. Bo niby PO zainicjowało z zarządem &#39;Widelca&#39;? Dzięki PO to mamy stadion, a pisiory chciały w tym przeszkodzić, ale im się nie udało ;-)
 
ml1916 0

ml1916

Użytkownik
no dobra nie sposób nie lubić Giertycha, chociażby z powodu jego śmiesznego ryjka, ale dla niego i jego LPR nie ma miejsca na polskiej scenie politycznej.
A tam bujdy. Bo niby PO zainicjowało z zarządem &#39;Widelca&#39;? Dzięki PO to mamy stadion, a pisiory chciały w tym przeszkodzić, ale im się nie udało ;-)
Niby dlaczego nie ma miejsca? Co takiego głoszą, że nie ma dla nich miejsca? Prędzej nie powinno być miejsca dla postkomunistów, a mimo to ciągle je znajdują.
Hahhaha dzięki PO mamy stadion. No spoko, ale klub powoli zaczynamy tracić. Zobacz za ile wybudowano ten stadion. Coś ten koszt wydaje się &quot;lekko&quot; przesadzony. Każdy wie, że ITI objęło patronatem PO. No i koledzy radni z PO teraz wybudowali dla ITI stadion. Rzeczywiście, olbrzymi sukces i dar dla Narodu...
&quot;Warszawscy radni to największa...&quot; :?
 
fabik10 106

fabik10

Użytkownik
BananeQ - Ja nie pisałem tego konkretnie do Ciebie, uważam jedynie, że są ważniejsze rzeczy niż legalizacja hazardu.
Pzdr.
A tam bujdy. Bo niby PO zainicjowało z zarządem &#39;Widelca&#39;? Dzięki PO to mamy stadion, a pisiory chciały w tym przeszkodzić, ale im się nie udało :wink:
Grzesiu Schetyna w koalicji z ITI konkretnie.
 
N 0

nowohucki

Użytkownik
W którymś programie &quot;Młodzież kontra...&quot; ktoś z młodych mówił że LPR według jakiś tam wyliczeń to najbardziej liberalna partia (poza UPR/WiP). Niestety nie wiem z jakich źródłem czerpała ta osoba w każdym razie nikt tego w studiu nie negował.
Jestem praktycznie pewien że nieprzychylny JKMowi rozłam UPR będzie flirtował z PiSem który ich wchłonie a i tak pewnie żadnej korzyści z tego nie będzie. Zresztą ów rozłam pani Kocik nieoficjalnie popiera Kaczyńskiego także można sobie zadawać pytanie czy lepiej żeby JKM się sprzedał czy lepiej żeby był wiecznym kandydatem. To zależy od punktu widzenia ale wybory dopiero za 2 dni także wyników jeszcze nie ma.
 
fabik10 106

fabik10

Użytkownik
Mam wrażenie, że sporo osób młodych jest zapatrzonych w tą legalizacje hazardu i nie zwraca uwagi na sprawy o wiele ważniejsze dla państwa (podatki, służba zdrowia). Okiem laika.
Rozkmiń.
 
P 95

piotrek_

Forum VIP
Mam wrażenie, że sporo osób młodych jest zapatrzonych w tą legalizacje hazardu i nie zwraca uwagi na sprawy o wiele ważniejsze dla państwa (podatki, służba zdrowia). Okiem laika.
Rozkmiń.
Wydaje mi się, że wiele osób młodych jest zapatrzonych ale zdają sobie dobrze sprawę z tego , że taki problem istnieje ale póki ich to nie dotknie to nie ma sensu się tym przejmować. Każdy patrzy na to w różny sposób.
 
ml1916 0

ml1916

Użytkownik
W którymś programie &quot;Młodzież kontra...&quot; ktoś z młodych mówił że LPR według jakiś tam wyliczeń to najbardziej liberalna partia (poza UPR/WiP). Niestety nie wiem z jakich źródłem czerpała ta osoba w każdym razie nikt tego w studiu nie negował.
Jestem praktycznie pewien że nieprzychylny JKMowi rozłam UPR będzie flirtował z PiSem który ich wchłonie a i tak pewnie żadnej korzyści z tego nie będzie. Zresztą ów rozłam pani Kocik nieoficjalnie popiera Kaczyńskiego także można sobie zadawać pytanie czy lepiej żeby JKM się sprzedał czy lepiej żeby był wiecznym kandydatem. To zależy od punktu widzenia ale wybory dopiero za 2 dni także wyników jeszcze nie ma.
Oj będzie flirtował, to jest nieuniknione. Ale UPR to jest raczej partia kanapowa, a przynajmniej większość jej członków skupia się tylko na gadaniu, realne działanie odkładają na &quot;potem&quot;.
Dlatego teraz podoba mi się to, że JKM dostaje wsparcie od wielu ludzi, którzy wcześniej nie byli w UPR, czy nawet nie sympatyzowali z nim. To jest jakaś podwalina pod stworzenie czegoś nowego. Oczywiście każde wybory weryfikują, kto chce coś zmieniać, a kto chce tylko dostać synekurę.
Mam wrażenie, że sporo osób młodych jest zapatrzonych w tą legalizacje hazardu i nie zwraca uwagi na sprawy o wiele ważniejsze dla państwa (podatki, służba zdrowia). Okiem laika.
Rozkmiń.
No i co w tym złego? Przynajmniej mają jakiś powód. Jeśli np. chcą na tym zarabiać, to w tym momencie państwo rzuca im kłody pod nogi.
A co niby większość obywateli wie o podatkach czy służbie zdrowia? Tak naprawdę bardzo niewiele, oni wolą usłyszeć jakieś chwytliwe hasło, jak &quot;druga Irlandia&quot;.
Widzisz problem w tym, że ktoś głosuje na JKM ze względu na jego stosunek do hazardu, a nie wspomnisz już o tym, że np. Napieralski dostanie wiele głosów za to, że non stop się uśmiecha. I to jest fakt!
Naprawdę spora liczba (głównie kobiet) kieruje się takimi kryteriami. To jest prawdziwa patologia, pokazująca kogo premiuje ten ustrój.
 
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
Napieralski dostanie głosy stałego elektoratu lewicy, który oscyluje w granicach 7-10% i w tym przedziale będzie również wynik wyborczy Grzesia i nie mają tu nic do rzeczy jego uśmieszki.
 
ml1916 0

ml1916

Użytkownik
Napieralski dostanie głosy stałego elektoratu lewicy, który oscyluje w granicach 7-10% i w tym przedziale będzie również wynik wyborczy Grzesia i nie mają tu nic do rzeczy jego uśmieszki.
Oj, uwierz, że mają. Stały elektorat lewicy, ok. Ale weź pod uwagę, że część tego elektoratu pójdzie głosować na Komorowskiego i w znacznie mniejszym stopniu na Olechowskiego. Napieralski wbrew pozorom nie cieszy się aż takim poparciem własnej partii, dlatego po wyborach można spodziewać się sporych czystek.
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Odisio, masz rację. Ostatnio JKM zyskuje co raz więcej u młodych, którzy nie do końca rozumieją jakie skutki ma pełna liberalizacja gospodarki itd. Polska jest już tak zadłużona, system socjalny jest w takiej zapaści a szkolnictwo w takim stanie że z dnia na dzień nie da się z tego zrezygnować, bo doprowadzi to do katastrofy na której mogą znów wzbogacić się tylko nieliczni jak to zawsze w okresie zmiany ustroju. Ponadto jesteśmy w UE, które jest tak socjalistyczne że nie pozwoli na takie działania. A prawo EU od grudnia 2009 jest ważniejsze. W tej chwili nie jesteśmy członkiem Unii Europejskiej a jesteśmy obywatelami Państwa Unii Europejskiej :grin::grin:
Według mnie sama idea bardzo słuszna i ją popieram ale tego nie da się przeprowadzić ot tak.
Nie mniej na stronie http://www.test-wyborczy.pl/wyniki.php można zauważyć, że osoby które przed testem deklarowały że chcą głosować na JKM miały najbardziej zbliżone wyniki do swojego kandydata. Znaczy, że znają poglądy tego pana i nie głosują na ładne oczy jak większość zwolenników Pis/Po/Sld. Niby taki test nie powinien być podstawą do wyciągania jakiś konkretnych wniosków ale jednak mówi sporo ...
Ja jestem przekonany, że gdyby JKM zainwestował w spin-doctora, który by go troszkę utemperował i &quot;przypudrował&quot; jak innych kandydatów to spokojnie mógłby się stać 3 siła w Polsce. A obecnie jest tak jak mówisz. Pan z muszką odstrasza nie tylko potencjalnych nowych zwolenników ale również swoich wyborców ????
Gadanie JKM o tym czego by to nie wprowadził, jakby to nie pozmieniał struktur finansowych, administracyjnych ogólnie całej konstytucji, prawa polskiego jest przed wyborami PREZYDENCKIMI zwykłym populizmem bo jak każde dziecko w miarę dobrze słuchające na WOSie wie że prezydent naszego kraju kompetencje ma bardzo ograniczone (politykę wewnętrzną prowadzi przede wszystkim rząd na czele z premierem) a jego rola jest głównie reprezentacyjna. Nie dziwiłbym się więc gdyby to były wybory parlamentarne i na partia Pana Janusza wtedy rzeczywiście można by spróbować zagłosować, ale teraz ? Po co ?
Ale z tego co czytałem to JKM wcale nie twierdzi, że będzie to mógł zrobić jako prezydent. Wręcz przeciwnie. Po co głosować ? Z prostej przyczyny. Za rok wybory parlamentarne i jak znów uzyska tylko 1-2 % to w następnych wyborach znów jego przeciwnicy będą mogli mówić o zmarnowanym głosie i że z takim poparciem jego partia nie wejdzie do sejmu i sporo ludzi zrezygnuje. Jak uzyska ponad 5 % to będzie zupełnie inaczej. Wtedy do sejmu wejdą bez problemu, bo wahający się będą mieli dowód że jest po co zagłosować na UPR/WiP.
Ogólnie nie skreślam Korwina jak napisałem, chciałbym tylko żeby lepiej zaprezentował się i swoje poglądy bo to co mówi dla mnie jest czystą utopią - ja chce konkretów, tego jakie działania zostaną podjęte np. w sprawie likwidacji urzędów, ZUS-u itd i co w zamian proponuje.
Na wszystkie te pytania, jak również to co w zamian za UE, z kim Polska powinna prowadzić interesy masz odpowiedzi na jego stronie www, a nawet na Youtubie. Wybacz ale akurat w tym aspekcie to tylko Twoje lenistwo żeby sprawdzić :p
A w ogóle myślicie, że to przypadek, że JKM startuje właściwie we wszystkich możliwych wyborach (prezydenckich, parlamentarnych, europejskich) i prawie zawsze ponosi porażkę? Na siłę próbuje zaczepić się w polskiej polityce i trudno określić czy jego ambicje sięgają krzesła senatora, posła, eurodeputowanego czy może fotela prezydenta Warszawy albo RP.
Trudno się dziwić, że &quot;po nocnej zmianie&quot; i z tak niepopularnymi poglądami ciężko mu się zaczepić. W pewien sposób to jego atut, że nie stara się za wszelką cenę walczyć o głosy tylko trzyma się sztywno swoich poglądów prawda ?
Ponadto w Polsce głosuje się na partie. Nieważne kto by wystartował z PIS-u, PO to i tak dostanie głosy zwolenników tych partii. Ale śmiem twierdzić że gdyby w wyborach do sejmu głosowano nie na partie a na bezpośrednich kandydatów to dostał by się do sejmu bez problemów. 2 % to może nie dużo ale ile procent dostałby np. p.Napieralski jakby kandydował też p.Kwaśniewski czy p.Olejniczak lub p. Komorowski gdyby kandydował premier Tusk ? A JKM zawsze dostanie wszystkie głosy zwolenników UPR/WiP. Jego blog na którego czasem zaglądam nie bez przyczyny jest najpopularniejszym w Polsce. Podobnie jego kanały na YT. Nie lekceważyłbym ani nie deprecjonowałbym jego elektoratu ...
Ogólnie ja nie uważam p. Korwin-Mikke za oszołoma. Wręcz przeciwnie jest to bardzo inteligentny gość, który w wielu sprawach ma rację i bardzo przyjemnie go się słucha/ogląda. I to nie tylko ja tak twierdze. Wszędzie gdzie daje wykład aule są wypełnione po brzegi i to nie tylko przez jego zwolenników. Ale niestety jest z zupełnie innego świata. Fajnie by go było mieć w sejmie ale nie jako prezydenta. Zgadzam się. Prezydent w obecnej sytuacji to powinien być mąż stanu, obyty w świecie. Znający języki. Niezbyt agresywny i nie dzielący Polaków. Po prostu świetny dyplomata. Niestety według mnie nie ma w tym roku żadnych takich kandydatur. Smutne ... Od lat czekam na NIEZALEŻNEGO KANDYDATA NA PREZYDENTA. Niezależnego tzn. bezpartyjnego ...
PS Sorry za składnie ale za długo dziś na nogach.
 
odi 2,3K

odi

Forum VIP
No i co w tym złego? Przynajmniej mają jakiś powód. Jeśli np. chcą na tym zarabiać, to w tym momencie państwo rzuca im kłody pod nogi.
A co niby większość obywateli wie o podatkach czy służbie zdrowia? Tak naprawdę bardzo niewiele, oni wolą usłyszeć jakieś chwytliwe hasło, jak &quot;druga Irlandia&quot;.
Widzisz problem w tym, że ktoś głosuje na JKM ze względu na jego stosunek do hazardu, a nie wspomnisz już o tym, że np. Napieralski dostanie wiele głosów za to, że non stop się uśmiecha. I to jest fakt!
Naprawdę spora liczba (głównie kobiet) kieruje się takimi kryteriami. To jest prawdziwa patologia, pokazująca kogo premiuje ten ustrój.
Skoro nie widzisz nic złego w głosowaniu na kandydata tylko dla jednego jako takiego powodu (legalizacja hazardu) to czemu negujesz opinie osób które wybierają swojego kandydata patrząc właśnie na prezencje. Gwarantuje Ci że to jak wygląda głowa Państwa ma znaczenie, jego zachowanie, język jakim się posługuje oraz obycie salonowe w pewnych kwestiach mają znaczenie.
Jak już jesteśmy przy ogólnej dyskusji to jak zapatrujecie się w przyszłość na coraz częściej powtarzane (z każdej politycznej strony) pomysły o jeszcze większym ograniczeniu praw/przywilejów prezydenta na rzecz parlamentu/rządu ?
Wracając do wspomnianej fuzji wyborczej (porozumienia) UPR z LPR to tylko pokazuje jak bardzo polityka jest bagnem ...
Aha i w dokończeniu wcześniejszego wywodu gdzie nazwałem JKM populistą - zgadzam się że każdy polityk jest w mniejszym lub większym stopniu populistą rzucającym zwłaszcza w kampanii wyborczej słowa na wiatr.
-------------
@ Jacques --&gt; Fajny post, z którym całkowicie niemal się zgadzam mam podobne odczucia zwłaszcza do ostatniego akapitu. Co do mojego lenistwa, może to ja nie rozumiem ale to jest wyścig wyborczy i to ON powinien zabiegać o MÓJ głos tym samym przedstawiając swoje poglądy i plany jak najjaśniej i w wielu miejscach.
A co do takiego mojego podejścia to jeszcze jedno, w debacie wyborczej w TVP Pan Napieralski jako jedyny PROSIŁ o głosy wyborców. Wiele osób tutaj uznało to za złe i w ogóle jak tak można się poniżać. Otóż nie, Napieralski jako jedyny chyba zrozumiał (lub dobrze udaje) że to politycy są dla ludzi nie odwrotnie. To Oni (politycy) wykonują pośrednio wole wyborców a więc ubiegając się o mandat powinni prosić i starać się o głosy a nie tak jak reszta (Pawlak, Komorowski, Kaczyński) być zbyt dumnymi żeby o głos zwykłych ludzi poprosić.
 
midel 189

midel

Użytkownik
Blaise, odpowiesz na mojego posta? Fabik też mógłby skoro twierdzi, że ludzie głosują na JKM tylko i wyłącznie dlatego, że jest za legalizacją.
 
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
Uważasz, że zrobienie porządku w służbie zdrowia jest nie do zrobienia? Zdecentralizowanie władzy i zwiększenie kompetencji samorządów? Zlikwidowanie KRUSów i innych tego typu syfów? Zalegalizowanie &quot;hazardu&quot; (jak widzę audio-tele czy jak się to tam zwie - panienka, której podmieniają koperty itd. i bandę debili, która tam dzwoni to krew mnie zalewa, że państwo wpi*****a się do pokera, a to ***** jest &quot;legalne&quot;). Zmiana struktury podatkowej? To wszystko jest niemożliwe?
na tego?
tak, odpowiem.
Z dnia na dzień nie jest to możliwe, a jeszcze biorąc pod uwagę kompetencje prezydenta to nic nie ruszyło by się nawet w tym kierunku. On chce obalić cały ustrój, a Polsce i Polakom potrzebna w tej chwili stabilizacja. Zresztą nie uważam aby na obecne czasy tak w Polsce było źle, w niektórych krajach jest znacznie gorsza sytuacja. Nawet tych potencjalnie bogatszych.
A co do przywołanej przez Jacquesa strony i testu.. To, że jest taka rozbieżność w wynikach testu wynika z tego, że jednak wybierając prezydenta nie patrzymy przede wszystkim na jego poglądy, program. Wybieramy człowieka, który dobrze wygląda, którego nie będziemy się wstydzić na arenie międzynarodowej, który godnie nas będzie reprezentował, któremu ufamy i chociażby, któremu dobrze z oczu patrzy. W Polsce rola prezydenta jest marginalna właściwie i dlatego w pierwszej kolejności lubimy go jako człowieka, a dopiero potem jego poglądy.
 
midel 189

midel

Użytkownik
na tego?
tak, odpowiem.
Z dnia na dzień nie jest to możliwe, a jeszcze biorąc pod uwagę kompetencje prezydenta to nic nie ruszyło by się nawet w tym kierunku. On chce obalić cały ustrój, a Polsce i Polakom potrzebna w tej chwili stabilizacja. Zresztą nie uważam aby na obecne czasy tak w Polsce było źle, w niektórych krajach jest znacznie gorsza sytuacja. Nawet tych potencjalnie bogatszych.
Oczywiście, że prezydent nie może przeprowadzić reform. Premier z rządem może, za rok wybory parlamentarne.
 
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
Oczywiście, że prezydent nie może przeprowadzić reform. Premier z rządem może, za rok wybory parlamentarne.
ii......... Nawet jeśli popieracie samego JKM, to wątpię, żeby zebrał wartościowych ludzi wokół siebie z którymi mógłby razem budować nową Polskę.
Zgodność Twoich odpowiedzi:
Andrzej Olechowski 69,23%
Waldemar Pawlak 64,62%
Bronisław Komorowski 58,46%
Grzegorz Napieralski 58,46%
Kornel Morawiecki 56,92%
Janusz Korwin-Mikke 56,92%
Andrzej Lepper 55,38%
Jarosław Kaczyński 52,31%
Marek Jurek 44,62%
Bogusław Ziętek 36,92%
Głosuję na Komorowskiego, zastanawiałem się też nad Olechowskim, więc chyba nie głosuję tylko &#39;na nazwisko&#39;;)
 
ml1916 0

ml1916

Użytkownik
No właśnie Blaise spójrz na to w inny sposób. Powstaje nowy ruch i można ściągnąć nowych ludzi, zwolenników wolnego rynku, partia poza głównym nurtem polskiej polityki. Sam możesz się zapisać ;)
 
gusto 695

gusto

Forum VIP
Brawo Korwin, 4. miejsce. W drugiej turze &quot;przebrała się miarka, głosuję na Jarka&quot;. Wolę niskiego kociarza niż ciepłe kluchy ciamcialamcię. ;p
 
Do góry Bottom