>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Wybory prezydenckie według Forum Bukmacherskiego

ml1916 0

ml1916

Użytkownik
myślę, że większość młodych nawet nie zna jego programu, tylko gdzieś o uszy obiło im się, że JKM chce legalizować, więc &quot;O! To trzeba na niego zagłosować, bo ma nowoczesne i trzeźwe spojrzenie na świat!&quot;. Albo co gorsza zrobili ankietę na gronie, gdzie po zaznaczeniu, że chcesz legalizacji wyskakiwał najczęściej Korwin :-D (chociaż mi akurat Bronek wyskoczył :p)
Bronek to nie wiem czego chce, trzeba go spytać, on potem zadzwoni do Tuska i odpowie ;]
Jakoś mam wrażenie, że na głosowanie na PO to jest trend i wynika po prostu z braku elementarnej wiedzy. Znam sporo ludzi, którzy zagłosują na JKM i jakoś żadna z nich nie zrobi tego ze względu na to, że &quot;chce legalizować&quot;.

Tak na marginesie to i tak dobrze, że dyskutujemy o tym, dlaczego ktoś głosuje na PO... znaczy Bronka, ale wiemy że to figurant czy na JKM, a nie np. dlaczego na Pawlak czy Napieralskiego.
 
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
czekaj czekaj, właśnie w tym rzecz, że te rewolucyjne wg ciebie pomysły JKM są niemożliwe do zrealizowania na dzisiaj w RP, ale łatwo trafiają do wyborców! Czyli są populistyczne!

Ja od samego początku nie byłem przekonany do Bronka i w prawyborach liczyłem na Radka, bo jakoś Komorowski na marszałka, ministra jeszcze mi pasował, ale już na głowę państwa nie do końca. Wygrał z Sikorskim jednak i to on jest kandydatem PO na prezydenta, a w obecnej sytuacji liczy się PO i PiS. A zrobię wszystko, żeby nie powróciła IVRP i głosuję na Bronka, choć z drugiej strony to w trakcie kampanii przekonuję się, że może być on dobrym prezydentem. Na dzień dzisiejszy nie widzę lepszego kandydata. Interesował mnie na początku kampanii Olechowski, ale on nie ma żadnych szans na dziś..
 
ml1916 0

ml1916

Użytkownik
czekaj czekaj, właśnie w tym rzecz, że te rewolucyjne wg ciebie pomysły JKM są niemożliwe do zrealizowania na dzisiaj w RP, ale łatwo trafiają do wyborców! Czyli są populistyczne!
Dlaczego niemożliwe? I nie trafiają łatwo, właśnie większość ludzi ich nie rozumie, bo zostali już dawno zindoktrynowani.
 
midel 189

midel

Użytkownik
czekaj czekaj, właśnie w tym rzecz, że te rewolucyjne wg ciebie pomysły JKM są niemożliwe do zrealizowania na dzisiaj w RP, ale łatwo trafiają do wyborców! Czyli są populistyczne!
Uważasz, że zrobienie porządku w służbie zdrowia jest nie do zrobienia? Zdecentralizowanie władzy i zwiększenie kompetencji samorządów? Zlikwidowanie KRUSów i innych tego typu syfów? Zalegalizowanie &quot;hazardu&quot; (jak widzę audio-tele czy jak się to tam zwie - panienka, której podmieniają koperty itd. i bandę debili, która tam dzwoni to krew mnie zalewa, że państwo wpi*****a się do pokera, a to ***** jest &quot;legalne&quot;). Zmiana struktury podatkowej? To wszystko jest niemożliwe?
 
legionista696 1

legionista696

Użytkownik
czekaj czekaj, właśnie w tym rzecz, że te rewolucyjne wg ciebie pomysły JKM są niemożliwe do zrealizowania na dzisiaj w RP, ale łatwo trafiają do wyborców! Czyli są populistyczne!

Ja od samego początku nie byłem przekonany do Bronka i w prawyborach liczyłem na Radka, bo jakoś Komorowski na marszałka, ministra jeszcze mi pasował, ale już na głowę państwa nie do końca. Wygrał z Sikorskim jednak i to on jest kandydatem PO na prezydenta, a w obecnej sytuacji liczy się PO i PiS. A zrobię wszystko, żeby nie powróciła IVRP i głosuję na Bronka, choć z drugiej strony to w trakcie kampanii przekonuję się, że może być on dobrym prezydentem. Na dzień dzisiejszy nie widzę lepszego kandydata. Interesował mnie na początku kampanii Olechowski, ale on nie ma żadnych szans na dziś..
Najlepsze myślenie, nie zagłosuję na niego bo nie ma szans ... Chyba pierwsza tura jest od głosowania na SWOJEGO kandydat, a dopiero druga na tzw. &quot;mniejsze zło&quot; ...
 
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
Napisałem tylko INTERESOWAŁ mnie, a nie, że to już mój kandydat, więc naucz się czytać lepiej ze zrozumieniem, bo jeszcze przez przypadek zagłosujesz na Leppera albo Ziętka.
 
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
Interesował, że brałem go pod uwagę, ale jednak wybieram kogoś innego.
Zresztą trzeba jak najszybciej kończyć, a nie jeszcze ryzykować z II turą, to druga rzecz. (oczywiście ryzykować, mówię to w kwestii zagrożenia powrotu IV RP, gdyby np. Napieralski poparł Kaczucha czy coś takiego..)
 
fabik10 106

fabik10

Użytkownik
Większe zagrożenie od powrotu IV RP to pełna władza PO.
blaise przejrzyj na oczy - PIS i Kaczyński nie jest taki jak ich kreują w mediach.
 
odi 2,3K

odi

Forum VIP
Tyle głupot, że aż nie wiem od czego zacząć...
Uszanuj moje zdanie, to co napisałem to z pewnością nie są głupoty a hasła głoszone przez Korwina typu &quot;banda złodziei w sejmie&quot;, &quot;najlepszym ustrojem jest monarchia&quot; -&gt; to czyste chwyty socjotechniczne mające na celu zwróceniu uwagi na własną osobę.
Niby te hasła, które głosi JKM są takie chwytliwe? Jego hasła w stosunku do tego, co oczekują wyborcy są wręcz rewolucyjne. JKM przekonuje do likwidacji niepotrzebnych urzędów, stanowisk. A jak dobrze wiesz beneficjentów systemu jest bardzo wielu. Poza tym wszyscy w szkole uczyliśmy się jakie to dobre jest nasze państwo i jak to potrzebne są te urzędy. Dalej bardzo wiele osób uważa, że bez ZUS-u nie da się żyć, albo bez państwowej służby zdrowia. To jest populizm? Prywatyzacja szpitali to populizm? Proszę Cię... Czego zatem tak boi się PO? Dlaczego wycofuje się ze swoich planów? Ano dlatego, że wtedy lud by jej tak chętnie nie poparł...
O to chodzi właśnie że w pewnym względzie Korwin przypomina mi Kononowicza ... dużo rzeczy by zlikwidował, ograniczył role Państwa do minimum ale w zamian ZUS-u, rozwiązań przyjętych w kodeksie karnym nie słychać żadnych konkretnych rozwiązań. I tutaj właśnie wychodzi zero konkretów - bo to że ZUS zły Prawo złe Podatki złe to ja sam wiem tylko trzeba podawać jakieś kontrpropozycje aby krytyka była konstruktywna - czekam na wklejenie konkretnych pomysłów JKM.
Ale zapowiada, że nie podpisze niepotrzebnych ustaw, a sam będzie zgłaszał własne projekty.
Projekty które z łatwością odrzuci parlament, i nie będą one miały szansy zaistnieć - dlatego piszę o poparciu jego partii w wyborach parlamentarnych a nie jego jako osoby dobrej na urząd prezydenta.
Polityka zagraniczna. Tutaj też jestem zdziwiony Twoją nieuwagą. JKM zawsze powtarza, że polityka zagraniczna zależy od sytuacji. Bzdurą jest podchodzenie do sprawy: Rosja- ocieplamy stosunki itd. Mówi wprost, że w polityce zagranicznej nie ma miejsca na sentymenty i nie ma dla niego znaczenia, który naród lubi, a którego nie. Takie myślenie jest nowością na naszej scenie politycznej, bo z wiadomych przyczyn inni politycy mają swoich faworytów.
Domagałbym się mimo wszystko konkretów, zbyt istotne są dla Polski i całej Europy Wschodniej kontakty np z Rosją czy UE żeby mówić &quot;zależy od sytuacji&quot; jak ktoś kandyduje na prezydenta to powinien wiedzieć na co się w stosunku z Rosjanami zgadza lub jakie ma zamiar przyjąć stanowisko np. w sprawie gazu, ewentualnego wejścia Rosji do NATO itd po raz kolejny KONKRET zawodzi
UE istnieje ledwo kilka miesięcy, a już jeden z jej członków zbankrutował.
W kolejce czekają następni. To jest ten raj?
Obecnie JKM zakłada, że UE prędzej czy szybciej się rozpadnie, więc nie ma sensu z niej występować. Wyjście z UE jest teoretycznie możliwe, ale oczywiście uniokraci tak skonstruowali przepisy, że w praktyce staje się niemalże nie do zrobienia.
UE kilka miesięcy ? Ciekawe bo ta wspólnota jest zapewne starsza niż 95 % użytkowników tego forum. Unia nie będzie rządzić za konkretne Państwa budżetem przeznaczonym na sferę wewnętrzną, od tego jest rząd i premier a Grecy problemy mieli od dawna to czy padną i kiedy było kwestią czasu ...
Ogólnie nie skreślam Korwina jak napisałem, chciałbym tylko żeby lepiej zaprezentował się i swoje poglądy bo to co mówi dla mnie jest czystą utopią - ja chce konkretów, tego jakie działania zostaną podjęte np. w sprawie likwidacji urzędów, ZUS-u itd i co w zamian proponuje.
Komunizm z założenia też nie był zły, ale jego wykonanie było jakie było - JKM ma publiczną odwagę i jest człowiekiem inteligentnym i moim zdaniem właśnie dlatego powinien bardziej przyłożyć się do prowadzonej przez siebie kampanii (wliczając w to także speców od wizerunku, marketingu - którzy pomogliby mu przebić się z jego poglądami oraz pomysłami do szerszego grona a także przedstawić te proponowane nowości w sposób klarowny i zrozumiały
 
L 209

lukbor10

Użytkownik
Odisio jeśli chodzi o ostatni akapit to nie takie proste mając przeciwko sobie media a kampanie finansujac z wlasnej kieszeni, ale dlatego kazdy kto popiera partie JKM powinien na niego zaglosowac, zostajac prezydentem Polski moze i duzo uprawnien miec nie bedzie ale otworzy ludziom oczy i do szerszej publiki trafia jego poglady.
 
ml1916 0

ml1916

Użytkownik
Uszanuj moje zdanie, to co napisałem to z pewnością nie są głupoty a hasła głoszone przez Korwina typu &quot;banda złodziei w sejmie&quot;, &quot;najlepszym ustrojem jest monarchia&quot; -&gt; to czyste chwyty socjotechniczne mające na celu zwróceniu uwagi na własną osobę.

O to chodzi właśnie że w pewnym względzie Korwin przypomina mi Kononowicza ... dużo rzeczy by zlikwidował, ograniczył role Państwa do minimum ale w zamian ZUS-u, rozwiązań przyjętych w kodeksie karnym nie słychać żadnych konkretnych rozwiązań. I tutaj właśnie wychodzi zero konkretów - bo to że ZUS zły Prawo złe Podatki złe to ja sam wiem tylko trzeba podawać jakieś kontrpropozycje aby krytyka była konstruktywna - czekam na wklejenie konkretnych pomysłów JKM.

Projekty które z łatwością odrzuci parlament, i nie będą one miały szansy zaistnieć - dlatego piszę o poparciu jego partii w wyborach parlamentarnych a nie jego jako osoby dobrej na urząd prezydenta.

Domagałbym się mimo wszystko konkretów, zbyt istotne są dla Polski i całej Europy Wschodniej kontakty np z Rosją czy UE żeby mówić &quot;zależy od sytuacji&quot; jak ktoś kandyduje na prezydenta to powinien wiedzieć na co się w stosunku z Rosjanami zgadza lub jakie ma zamiar przyjąć stanowisko np. w sprawie gazu, ewentualnego wejścia Rosji do NATO itd po raz kolejny KONKRET zawodzi

UE kilka miesięcy ? Ciekawe bo ta wspólnota jest zapewne starsza niż 95 % użytkowników tego forum. Unia nie będzie rządzić za konkretne Państwa budżetem przeznaczonym na sferę wewnętrzną, od tego jest rząd i premier a Grecy problemy mieli od dawna to czy padną i kiedy było kwestią czasu ...
Ogólnie nie skreślam Korwina jak napisałem, chciałbym tylko żeby lepiej zaprezentował się i swoje poglądy bo to co mówi dla mnie jest czystą utopią - ja chce konkretów, tego jakie działania zostaną podjęte np. w sprawie likwidacji urzędów, ZUS-u itd i co w zamian proponuje.
Komunizm z założenia też nie był zły, ale jego wykonanie było jakie było - JKM ma publiczną odwagę i jest człowiekiem inteligentnym i moim zdaniem właśnie dlatego powinien bardziej przyłożyć się do prowadzonej przez siebie kampanii (wliczając w to także speców od wizerunku, marketingu - którzy pomogliby mu przebić się z jego poglądami oraz pomysłami do szerszego grona a także przedstawić te proponowane nowości w sposób klarowny i zrozumiały
Szanuję Twoje zdanie, ale jeśli JKM uważasz za populistę, to będąc konsekwentnym, tak samo powinieneś nazwać Tuska, Kaczyńskiego, Komorowskiego, praktycznie cały POPiS, nie wspominając o PSL-u czy SLD, bo ich egzystencja opiera się tylko na głoszeniu różnych, dziwnych haseł.
To mówisz o Wspólnocie Europejskiej czy Unii Europejskiej?

Jak to co w zamian? Sektor prywatny, czyli uczciwa konkurencja, a nie dominacja państwa.
Ostatni akapit, mógłbym się zgodzić, gdyby nie karygodne zdanie, że &quot;Komunizm z założenia też nie był zły&quot;, bo w tym rzecz, że był... I to chyba prosta sprawa, że był niewykonalny... i dzięki Bogu...
Chociaż właśnie za to lubię JKM, że on nie potrzebuje takiej ilości speców. Dziś np. miałem okazję zapoznać się z ulotkami PO i muszę powiedzieć, że jestem zażenowany... Tym bardziej, że jest to produkowane za moje pieniądze.
Wracając do JKM, to właśnie pisząc od tych specach mówisz, że właśnie powinien postawić na populizm. Tak jak zrobił to Tusk. Gdyby Donald był wierny swoim poglądom to nigdy nie zostałby premierem. Rzucił hasło Irlandii i nim został. Powiem Ci, że gdyby JKM stał się takim .... jak choćby Tusk to straciłbym do niego szacunek i nie oddał na niego głosu. Cenię go za to, że jest równym gościem, od tylu lat walczy o wolność i jeszcze nie widziałem debaty, którą by przegrał.
 
N 0

nowohucki

Użytkownik
i jeszcze nie widziałem debaty, którą by przegrał.
Tu już chyba za bardzo gloryfikujesz JKM. Ma na swoim koncie porażki. W zależności od tego jak to oceniać. Moim zdaniem przegrał z Arłukowiczem wyzywając go kilka lat temu od złodziei. Niestety ma chyba mu jeszcze hormony szaleją i nie potrafi się opanować w każdym razie najlepsza w jego wykonaniu była rozmowa z Saryusze-Wolskim o UE. Z feministkami też jest ciekawie a że większość kobiet nie popiera parytetów to też raczej je wygrywa. W każdym raczej bym był ostrożny z tym wygrywaniem. Za bardzo się unosi. Wiedzę ma oczywiście ogromną ???? Powinien w 1 z 10 startować - chyba w ostatnim teleturnieju na poziomie.
A co do sejmu to na prawdę bana złodziei i może jak JKM skończy karierę polityczną to na starość coś o tym poopowiada bo mówi że o wielu rzeczach teraz wspominać nie może.
Pozwól Odisio że Ci odpowiem na kilka rzeczy. Jeśli chodzi o ustawy to wątpię żeby odrzucili bardzo ważne ustawy o sądownictwie (sędzia nie sądzi w swoim mieście, jest anonimy i rozprawy nie są przekładane i mieszane) czy wojsku. Wówczas JKM mógłby sobie wygłosić orędzie i powiedzieć co myśli. Takie podstawowe ustawy na pewno przejdą. PO mieni się jako partia liberalna a przynajmniej na takich chwytach wygrała więc Korwin im W ŻADNYM STOPNIU nie będzie przeszkadzać bo puści każdą liberalną ustawę a jak będą robić jakieś kretynizmy to oczywiście zawetuje. W każdym razie z PO na pewno byłby się w stanie porozumieć a przynajmniej pokazał by jacy z nich udawani liberałowie. Zamiast ZUSu by było ubezpieczenie prywatne a kasa z prywatyzacji by poszła na emerytury które już muszą być wypłacone bo ludzie zawarli umowę. Swoją drogą bardzo mi się podoba interpretacja umowy z ZUSem. Mówi że każdy podpisuje taką umowę że &quot;za ileś tam lat dostane coś&quot; (nie wiadomo za ile i nie wiadomo ile;]) Czy ktoś z Was chce takie umowy zawierać?
Co do monarchii to moim zdaniem jego większych wad. Monarchie też mają ciemną kartę w historii i nie wiem czy to taki dobry ustrój. Ja bym był za republiką z prawdziwego zdarzenia z ograniczonym głosem większości.
JKM oczywiście chciałby nawiązywać kontakty z np. Gruzją, Mołdawią, Ukrainą żeby jakoś skumać się z Rosją. No chyba że Rosja miała by jakieś imperialne plany i by &quot;wchłonęła Ukrainę&quot; to trzeba by się kumać z Niemcami. Tam z kolei już może nie być Niemców a sami muzułmanie. Sytuacja jest bardzo dynamiczna a prezydent nie powinien mówić wprost jakie ma plany zagraniczne bo różnie to w życiu bywa i różne plany się robi;) W grę wchodzi np sojusz z Chinami czy USA choć żeby o nim rozmawiać najpierw trzeba mieć armię.
 
bananeq 0

bananeq

Forum VIP
Ja krótko i na temat, wybieram pomiędzy dwoma:
1. Komorowski
Szczerze nie wiem czemu, ale wolę go od Kaczyńskiego, a podejrzewam, że będzie wybierać pomiędzy nimi.
2. Korwin-Mikke
Bo jest za legalizacją hazardu, a nie jak te pacany z PO i PiS, przeciw.
 
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
A w ogóle myślicie, że to przypadek, że JKM startuje właściwie we wszystkich możliwych wyborach (prezydenckich, parlamentarnych, europejskich) i prawie zawsze ponosi porażkę? Na siłę próbuje zaczepić się w polskiej polityce i trudno określić czy jego ambicje sięgają krzesła senatora, posła, eurodeputowanego czy może fotela prezydenta Warszawy albo RP.
W przedterminowych wyborach parlamentarnych w 2007 bezskutecznie ubiegał się o mandat poselski z pierwszego miejsca na liście Ligi Polskich Rodzin w okręgu gdańskimUPR i Prawicy Rzeczypospolitej pod nazwą Liga Prawicy Rzeczypospolitej. w ramach porozumienia LPR,
czytając sylwetkę Janusza trafiłem na coś takiego. Pozostawiam ocenie wam :) Wiedzieliście o tym? :-D
 
ml1916 0

ml1916

Użytkownik
A w ogóle myślicie, że to przypadek, że JKM startuje właściwie we wszystkich możliwych wyborach (prezydenckich, parlamentarnych, europejskich) i prawie zawsze ponosi porażkę? Na siłę próbuje zaczepić się w polskiej polityce i trudno określić czy jego ambicje sięgają krzesła senatora, posła, eurodeputowanego czy może fotela prezydenta Warszawy albo RP.

czytając sylwetkę Janusza trafiłem na coś takiego. Pozostawiam ocenie wam :) Wiedzieliście o tym? :-D
Z choinki się urwałeś?
Fabik, żałosny tekst.
 
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
Z choinki się urwałeś?
nie, nie znam biografii każdego kandydata na prezydenta, a to mnie zaskoczyło bardzo. Ty znasz i rozumiem nie miałeś/masz żadnych wątpliwości związanych ze startem JKM z list LPR? A może należysz do elektoratu Giertycha?
ps. proszę, nie hańb tak pięknego roku w nicku
 
ml1916 0

ml1916

Użytkownik
nie, nie znam biografii każdego kandydata na prezydenta, a to mnie zaskoczyło bardzo. Ty znasz i rozumiem nie miałeś/masz żadnych wątpliwości związanych ze startem JKM z list LPR? A może należysz do elektoratu Giertycha?
ps. proszę, nie hańb tak pięknego roku w nicku
Hańb? L zdecydowanie przeciw PO idzie ;]
To było porozumienie wyborcze. Giertycha lubię, owszem, a dzięki UPR-owi LPR nawrócił się na liberalizm gospodarczy. Myślę, że to spory sukces JKM. Głosowałem wtedy na kandydata UPR-u.
 
Do góry Bottom