>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Wybory prezydenckie według Forum Bukmacherskiego

vader 2,8K

vader

Forum VIP
Ja chciałbym napisać jedno...
Dziwi mnie ciemnota niektórych userów, którzy piszą kompletną bzdurę, myślą, że są mają rację i są fajni...
Bez konkretów- kto, co i jak. Bo nie mam czasu żeby toczyć dyskusję z każdym z osobna i tłumaczyć dlaczego są ciemni...
 
cichacz 0

cichacz

Użytkownik
na JKM będzie ~5% w oficjalnych.
Główna to reprezentacyjna? coś Ci się pomyliło, to nie Niemcy że prezydent tam jest tylko jako ich reprezentant na arenie międzynarodowej.
 
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
na JKM będzie ~5% w oficjalnych.
Główna to reprezentacyjna? coś Ci się pomyliło, to nie Niemcy że prezydent tam jest tylko jako ich reprezentant na arenie międzynarodowej.
nie pomyliło. W praktyce rola prezydenta jest marginalna. Taka prawda.
To nie Francja ani Stany..
 
midel 189

midel

Użytkownik
Brawo. Jednak są jeszcze młodzi myślący a nie tylko patrzący i słuchający...



Jak czytam coś takiego to ręce opadają... :| mam nadzieję, że tego typu wpisów już tu nie zobaczę, bo ze zdziwienia mi zaraz gałki oczne wyskoczą z oczodołów. :O

Czyli w czym masz problem?
 
ml1916 0

ml1916

Użytkownik
Tak niskiego poziomu dyskusji w tym temacie jeszcze nie było. Nie chce mi się wierzyć, że wy naprawdę tak do tego podchodzicie, bo jeśli faktycznie tak jest to słabo to o was świadczy. Bez obrazy.
Zwolennikiem PiS-u nie jestem, ale jeśli 4 lipca pójdę zagłosować, to oddam głos na Kaczyńskiego. Śmieszy mnie to straszenie IV Rzeczpospolitą albo jakieś ocenianie tej zmiany. Zginął jego brat, prawdopodobnie najbliższa mu osoba, a PO całą swoją kampanię oparła na oczernianiu go. To jest naprawdę duża porażka. Pokazuje, że obydwie partie są równie populistyczne.
Lewo i lewo. Układ działa.
 
cichacz 0

cichacz

Użytkownik
nie pomyliło. W praktyce rola prezydenta jest marginalna. Taka prawda.
To nie Francja ani Stany..
ulala..
już wole nie umieć w ogóle angielskiego niż nie wiedzieć takich podstaw.
jak dla Ciebie zwierzchnictwo nad siłami zbrojnymi RP jest niczym to brafo :]
a to nie wszystko,
prawo zgłoszenia projektu ustawy itd.
polecam poczytać chociaż po nagłówkach
http://pl.wikipedia.org/wiki/Prezydent_Rzeczypospolitej_Polskiej

za niedługo powiesz iż w naszym ustroju prezydent jest tylko po to by zarobił sobie pare groszy :browar565:
 
legionista696 1

legionista696

Użytkownik
Ja widzę, że wy przeceniacie kompetencje ustawodawcze prezydenta, a nie doceniacie jego głównej funkcji, która u nas jest REPREZENTACYJNA. Ale chyba tego nie wiecie jeszcze.

Z Korwinem to śmieszna sprawa trochę, bo ostatnio wszyscy z tym JKM wyskoczyli, że będą na niego głosować i tylko 2%? Dziwne.
A co, Ty myslałes ze Korwin do drugiej tury już przejdzie bo w internecie nagle miał duże poparcie wsród młodych ? 4 miejsce to i tak sukces.
 
midel 189

midel

Użytkownik
ulala..
już wole nie umieć w ogóle angielskiego niż nie wiedzieć takich podstaw.
jak dla Ciebie zwierzchnictwo nad siłami zbrojnymi RP jest niczym to brafo :]
a to nie wszystko,
prawo zgłoszenia projektu ustawy itd.
polecam poczytać chociaż po nagłówkach
http://pl.wikipedia.org/wiki/Prezydent_Rzeczypospolitej_Polskiej

za niedługo powiesz iż w naszym ustroju prezydent jest tylko po to by zarobił sobie pare groszy :browar565:
Rzeczywiście, przechodzenie 3 razy w roku w defiladzie na Placu Piłsudskiego to jest ogromna władza. Nawet o wejściu do Afganistanu czy Iraku decydował rząd.

Inicjatywa ustawodawcza - ok. Taką władzę mają również zwykli obywatele, małe wyróżnienie.

Veto - Parlament może odrzucić.

Funkcja Prezydenta to przede wszystkim prestiż i reprezentowanie kraju na arenie międzynarodowej. Ciężko mi sobie wyobrazić rusofoba Jarosława jak się wita w Moskwie z Miedwiediewem, już o Putinie nie wspominając.
 
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
ulala..
już wole nie umieć w ogóle angielskiego niż nie wiedzieć takich podstaw.
jak dla Ciebie zwierzchnictwo nad siłami zbrojnymi RP jest niczym to brafo :]
a to nie wszystko,
prawo zgłoszenia projektu ustawy itd.
polecam poczytać chociaż po nagłówkach
http://pl.wikipedia.org/wiki/Prezydent_Rzeczypospolitej_Polskiej
za niedługo powiesz iż w naszym ustroju prezydent jest tylko po to by zarobił sobie pare groszy :browar565:
ok, to powiedz teraz mi jak wykorzystuje to swoje zwierzchnictwo nad siłąmi zbrojnymi prezydent w Polsce? Jakie decyzje, prócz podpisywania wysyłania i cofania kontyngentów z Iraku, Afganistanu podjął Lech? Co z tego, że może zgłosić projekt. Wiesz, że jeszcze musi to przegłosować sejm? A Kaczyński jako prezydent zgłosił by co najwyżej te projekty ustaw, które zgłosi PIS..
Więc co to za różnica?
Weź pomyśl pierw trochę praktycznie, a nie zaczynasz od cytowania wikipedii i szyderstwa, bo wykazujesz swoje ignoranctwo.
A co, Ty myslałes ze Korwin do drugiej tury już przejdzie bo w internecie nagle miał duże poparcie wsród młodych ? 4 miejsce to i tak sukces.
ja nie, ale wielu tu nawet tak, i ja w sumie myślałem, że trochę więcej mu skoczy..
 
ml1916 0

ml1916

Użytkownik
Midel sory, ale to są śmieszne argumenty. Niby dlaczego Prezydent Polski ma obowiązek pojawić się na obchodach w Moskwie? A jeśli już by się pojawił to chyba samo to już pokazuje jego stosunek.
Naprawdę szukacie już wszelkich możliwych środków, ale skupcie się na jakichś znaczących różnicach między kandydatami. Wymieńcie je. Ja widzę ich niewiele, a zagłosuję na Kaczyńskiego, bo wierzę że nie będzie podpisywał każdego socjalistycznego projektu na jaki wpadnie Tusk i mam nadzieję, że nie będzie popełniał błędu brata, czyli pchał nas w jeszcze większe zjednoczenie z UE. Chociaż formalnie i tak już jesteśmy landem unijnym.
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Nikt by nie był i nie będzie, bo Jarek wygra.
Po co Ci pierwsza dama do rządzenia państwem? Co to za myślenie w ogóle?
Liczy się przywódca państwa a w Komorowskim go nie widzę, natomiast w Kaczyńskim tak.
Bratowa ????
No to mamy zwycięzcę - świetny wynik Napieralskiego, może na tym ugrać bardzo wiele w Sejmie.
Czy ja wiem czy te 12-13 % to dużo jak na kandydata SLD ? W ostatnich wyborach parlamentarnych dokładnie taki wynik też osiągnęli ...
 
midel 189

midel

Użytkownik
Midel sory, ale to są śmieszne argumenty. Niby dlaczego Prezydent Polski ma obowiązek pojawić się na obchodach w Moskwie? A jeśli już by się pojawił to chyba samo to już pokazuje jego stosunek.
Naprawdę szukacie już wszelkich możliwych środków, ale skupcie się na jakichś znaczących różnicach między kandydatami. Wymieńcie je. Ja widzę ich niewiele, a zagłosuję na Kaczyńskiego, bo wierzę że nie będzie podpisywał każdego socjalistycznego projektu na jaki wpadnie Tusk i mam nadzieję, że nie będzie popełniał błędu brata, czyli pchał nas w jeszcze większe zjednoczenie z UE. Chociaż formalnie i tak już jesteśmy landem unijnym.
Nie pisałem o żadnych obchodach w Moskwie. Uważasz, że Prezydent Polski nie powinien spotykać się z głową państwa największego sąsiada? Lechu co prawda prawie im wojnę wypowiedział ????
Jeżeli mnie ktoś zaprasza i go szanuję to akceptuję to zaproszenie i staram się zjawić.
Czarny humor ????
 
gusto 695

gusto

Forum VIP
Nie pisałem o żadnych obchodach w Moskwie. Uważasz, że Prezydent Polski nie powinien spotykać się z głową państwa największego sąsiada? Lechu co prawda prawie im wojnę wypowiedział ????
Jeżeli mnie ktoś zaprasza i go szanuję to akceptuję to zaproszenie i staram się zjawić.
Dla mnie to może się w Rosji nie pojawiać, bo to się niestety źle może skończyć, po raz kolejny ???? . Niech Jarek kontynuuje politykę brata i nie liże dupy wszystkim dookoła. Ktoś wcześniej dobrze napisał, ze jak Bronek wygra to i tak będzie rządził Tusk, tak jak w Rosji cały czas rządzi Putin. Tam nadal jest komuna, jak wygra Bronek to ta komuna wróci do nas, ja tego nie chcę. Cała władza w rękach PO (czytaj Tuska) to poważne zagrożenie dla Polski.
 
olo 2,4K

olo

Użytkownik
Uzasadnij to uzasadnij.
Ja zaznaczyłem, że nie wiem na kogo będę głosował.
Nie chciałem jako prezydenta żadnego z nich i tak też głosowałem dziś (i nie głosowałem na JKM, bo on się na prezydenta nie nadaje wg mnie). I właściwie się zastanawiam czy na drugą turę wgl pójdę. Bo nie wiem czy jest sens głosować na mniejsze zło, zwłaszcza, że póki co nie mam zdania, które jest mniejsze. Narzekać nie mam zamiaru, a nawet jak bym miał to mam prawo, poszedłem, zagłosowałem na swojego kandydata, ale niestety nie przeszedł on dalej (co było do przewidzenia swoją drogą). Może do 4 lipca któryś z kandydatów mnie przekona do zagłosowania na siebie, ale póki co to nie wiem jest najlepszą odpowiedzią jakiej potrafię udzielić.
 
Do góry Bottom