>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

wybory parlamentarne 2011

Status
Zamknięty.
jacekk 208

jacekk

Użytkownik
-obowiązek nauki szkolnej-to jest jakas kpina chyba...
A między innymi dlatego, żeby taki Brylant nie pisał &quot;Polska&quot; małą literą. O język ojczysty trzeba dbać panie kolego, z kolei z analfabetyzmem wtórnym walczyć.
O, a tu potwierdzenie:
aislinnek: siebie uważam za takiego oraz ludzi myślących, których w polsce jest niestety mało, a jak ktos taki nie jest to jego sprawa, jezeli chodzi o % to tak 15%
W polsce nie ma kryzysu.
 
W 49

wojti1830

Użytkownik
Chciałbym poruszyc tu kilka kwestii, a mianowicie:
-aborcja: nie rozumie jak mozna być przeciw, moze ktos mi wytłumaczy
-eutanazja: jak wyżej
-płatne studia: 100% muszą być płatne studia, ewentualnie dla najlepszych maturzystów taniej lub za free etc.
- legalizacja hazardu i narkotyków miękkich: to jest chyba oczywiste...
-obowiązek nauki szkolnej-to jest jakas kpina chyba...
zabiję Cię! co Ty na to? jak można być przeciw
 
W 49

wojti1830

Użytkownik
Złe porównanie :razz:, bo jak chcesz to on też cie może zabić i ogółu ludzkości to nawet nie zainteresuje. Podaj argumenty przeciw, a nie odwracasz kota ogonem...
racja on może się obronić, dziecko w łonie matki niestety nie może się przeciwstawić &quot;matce&quot;
 
aislinnek 202

aislinnek

Użytkownik
-płatne studia: 100% muszą być płatne studia, ewentualnie dla najlepszych maturzystów taniej lub za free etc.
wtf? EWENTUALNIE? DLA MATURZYSTÓW? już pisałem dlaczego wyniki maturalne ***** mają do tego co się dzieje na studiach.
Aborcja tak, ale tylko w szczególnych wypadkach, eutanazja podobnie.
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Chciałbym poruszyc tu kilka kwestii, a mianowicie:

-aborcja: nie rozumie jak mozna być przeciw, moze ktos mi wytłumaczy

-eutanazja: jak wyżej

-płatne studia: 100% muszą być płatne studia, ewentualnie dla najlepszych maturzystów taniej lub za free etc.

- legalizacja hazardu i narkotyków miękkich: to jest chyba oczywiste...
-obowiązek nauki szkolnej-to jest jakas kpina chyba...

Normalnie można być przeciw aborcji. Że niby kobieta ma mieć gorszy dzień i zachce jej się usunąć ciąże to już ok :?: Narobiła sobie dzieci to ma. Ok, przypadki gwałtów itp tak, ale tak normalnie to niby dlaczego :?: Państwo ma obowiązek chronić życie swoich obywateli, tych nienarodzonych także.

Obowiązek nauki szkolnej musi być, ludzie muszą mieć wykształcenie i tyle. Na cholere komuś nie umiejący pisać i liczyć obywatele :?:
 
aerts 78

aerts

Użytkownik
Hulaj Tusku piekła nie ma, Białoruś coraz bliżej.
Sejm przywrócił poprawkę zawężającą prawa obywatelskie. Dane na temat prywatyzowanego majątku będzie można utajniać. Nie poznamy stanowiska rządu w negocjacjach międzynarodowych
Głosami Platformy Obywatelskiej posłowie przyjęli kontrowersyjną poprawkę Senatu, która przywróciła w nieco tylko zmienionym brzmieniu powszechnie krytykowane rządowe propozycje ograniczeń w dostępie do informacji publicznej. Dzięki niej urzędy i instytucje państwowe czy samorządowe będą mogły nie udzielać wielu informacji istotnych dla obywateli.
Artur Bodnar, sekretarz zarządu Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka
Nie dość, że teraz prawo dostępu do informacji publicznej jest w znacznym stopniu zablokowane licznymi klauzulami pozwalającymi urzędnikowi odmawiać lub przewlekać w czasie udzielenie informacji, to jeszcze w ostatnim momencie, tuż przez końcem kadencji, Sejm przyjmuje rządową ustawę (z zapisami wprowadzonymi przez przedstawiciela PO) jeszcze bardziej to prawo ograniczającą. Uważam, że projekt ustawy jest skandaliczny, słabo przygotowany i niezgodny z konstytucją. Premier Donald Tusk deklarował, że państwo polskie będzie przestrzenią wolności, a to, co za sprawą rządzącej koalicji stało się w piątek, mocno tę przestrzeń wolności ogranicza.
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/przyjeto_poprawke_do_ustawy_o_informacji_publicznej_211333--1.html
http://www.rp.pl/artykul/718542.html
 
krzysztof1985 68

krzysztof1985

Użytkownik
W moim odczuciu ustawa aborcyjna w tej formie jaka jest - jest ok.
Kobieta i jej &quot;zapylacz&quot; jeżeli bawią się seksem dla zabawy to potem trzeba ponieść konsekwencje (no sorry są pigułki, prezerwatywy, tabletka 72h po). Jedyne odstępstwa to gwałt oraz poważny uszczerbek na zdrowiu dla kobiety i/lub płodu.
Co do kwestii edukacji, nam powoli i tak się odmóżdża młodzież by łykała jak nagrzane pelikany to co zaserwują im media.
Człowiek o mniejszej &quot;wyobraźni&quot; tego świata jest łatwo manipulowany, dzięki temu mamy bełtomózgie media w postaci grupy ITI + GW.
Co do rzetelności mediów i tego, że nie należy w dzisiejszych czasach nikomu i niczemu ufać podam 2 fakty:
1) sprawa dowcipu z Beatą Kempą.
2) ośmieszenie się G* Wybroczego odnośnie sprzedaży PeKao S.A przez grupę UniCredit - a najśmieszniejsze jest to, że zacytowali słowa byłego prezesa UniCredit Group, który od 2010 roku nie pełni tej funkcji i nie ma już nic styczności z UniCredit (oczywiście dali jego zdjęcie i takie tam) - dodaliśmy z kolegami komentarze do artykułu pod artykułem w ciągu 1 godziny zmienili zdjęcie, zmienili newsa, usunęli komentarze.
BRAWO dla yntelygentów z GW
 
V 256

vernix

Użytkownik
Chciałbym poruszyc tu kilka kwestii, a mianowicie:

-aborcja: nie rozumie jak mozna być przeciw, moze ktos mi wytłumaczy
Jak człowiek się czegoś podejmuje to musi ponieść konsekwencje tego czynu, a nie wychodzić z założenia &quot;jest ryzyko, jest zabawa&quot;. Obecne rozwiązania prawne, moim zdaniem, są najlepsze:
  • ciąża zagraża zdrowiu lub życiu kobiety
  • badania prenatalne bądź inne przesłanki medyczne wskazują na ciężkie i nieodwracalne upośledzenia płodu lub istnienie nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu
  • ciąża powstałą w wyniku przestępstwa (do 12 tygodnia)

Martwić mogą jedynie łagodne kary za aborcję za zgodą kobiety do 3 lat lub gdy dziecko jest zdolne do samodzielnego życia poza organizmem kobiety ciężarnej do 8 lat. Zdecydowanie zbyt niskie jak za zabójstwo,bo tak należy traktować aborcję.

-eutanazja: jak wyżej
Eutanazja tyczy się głównie osób nieuleczalnie chorych i dla takich osób powinna być dopuszczona za ich wyraźną zgodą. Człowiek zdrowy jak sobie chce odebrać życie to sobie strzeli w łeb lub rzuci się pod pociąg, nikt mu w tym nie przeszkodzi i jemu nic z eutanazji.

-płatne studia: 100% muszą być płatne studia, ewentualnie dla najlepszych maturzystów taniej lub za free etc.
Problemem nie jest wysyp magistrów po studiach tylko żenująco niski poziom nauczania w zasadzie już od podstawówki oraz śmiesznie łatwa w zdaniu matura. 30% aby ją zdać?! Jakaś kpina! W moim liceum ocenę dostateczną (3) z klasówek i egzaminów dostawało się za min. 51% poprawnych odpowiedzi, a tu na maturze ledwie 30% się wymaga... Same studia i poziom nauczania na uczelniach jest przyzwoity (póki co). Wiele pozostawia do życzenia mentalność ludzi którzy myślą sobie, że po studiach &quot;jakoś to będzie&quot;. Właśnie, że nie będzie. Na Zachodzie jeszcze w trakcie studiów wysyła się studentów na praktyki do zakładów pracy, gdzie zdobywają doświadczenie. A w Polsce co jest? Trzytygodniowa praktyka przed ostatnim rokiem studiów i później &quot;radź se sam&quot;. I niech mi ktoś powie jakie taka osoba masz szanse na rynku pracy? Zero doświadczenia, więc nikt je nie przyjmie. Staże obecnie to fikcja. Jak znajdzie się ewentualnego pracodawcę to w UP słyszy się, że gmina nie ma obecnie funduszy na staż. Wydaje się grube miliony na kształcenie, po którym niewielu znajdzie pracę w swoim zawodzie. Efekt jest taki, że kasa która powinna być niejako inwestycją na przyszłość, jest wyrzucana w błoto.

Jeszcze odnośnie edukacji, to przypomina mi się niedawne wystąpienie tzw. ministra Boniego ds. nie wiadomo czego, który przygotował raport o sytuacji młodych. Zamiast usprawnić system edukacji, to oni się w raporty bawią, bo nie wiedzą jak wygląda rynek pracy :!: I oczywiście na koniec standardowa gadka, że jak wygrają to będzie raj na ziemi, każdy po studiach będzie miał pracę i w ogóle będzie cud, miód i orzeszki. A koniec to będzie taki, że połowa tych absolwentów wyląduje na kasie w marketach, inni wyjadą za granicę i będą kopać szparagi lub filetować ryby. Jeszcze inni będą żyć na garnuszku państwa, nie dlatego że im się nie chce pracować, tylko dlatego że już na starcie są na przegranej pozycji. Ale statystycznie rzecz biorąc jedynie co czwarty nie ma pracy ???? Ogólnie temat rzeka, wiele można by pisać.

- legalizacja hazardu i narkotyków miękkich: to jest chyba oczywiste...
Tzn. co jest oczywiste? Odnośnie narkotyków to obecnie mamy jedne z najbardziej restrykcyjnych rozwiązań prawnych i bardzo dobrze. Problemem jest jednak kara dla osób posiadających niewielkie ilości narkotyków. Wysyła się ich do więzień, nakłada grzywny, których ściągalność jest śmiesznie niska. A wystarczy jedna rozprawa w sądzie i delikwent będzie ganiał ze szczotką w ręku i szorował kible na dworcach czy zamiatał ulice. Oszczędza się i pieniądze, i czas.
Jeśli chodzi o hazard, głównie ten online to ja się nie dziwię, że państwo chce zabezpieczyć sobie źródło dochodu (oczywiście nie mówimy tutaj o Polsce, bo ustawa hazardowa to jeden wielki bubel prawny). Czesi czy Francuzi sobie poradzili, to i w Polsce też damy radę, z tym że nie za rządów POpapranych.

-obowiązek nauki szkolnej-to jest jakas kpina chyba...
...
 
brylant 66

brylant

Użytkownik
Dzieki chlopaki za dobra dyskusje, to utwierdzilo mnie w przekonaniu, ze jestescie za ograniczaniem wolnosci człowieka, ok, trudno. Rozumiem ze panstwo ma mnie zmuszac do nauki w szkole? To jakis zart, jezeli rodzice nie chca zeby dziecko chodzilo do szkoły to powinni miec takie prawo. Doprawdy,dzieki takim jak wy przypominaja mi sie czasy ktorych Hitler by sie nie powstydził ???? A jezeli chodziliscie do szkoły to wiecie jak było...

Normalnie można być przeciw aborcji. Że niby kobieta ma mieć gorszy dzień i zachce jej się usunąć ciąże to już ok :?: Narobiła sobie dzieci to ma. Ok, przypadki gwałtów itp tak, ale tak normalnie to niby dlaczego :?: Państwo ma obowiązek chronić życie swoich obywateli, tych nienarodzonych także.

Obowiązek nauki szkolnej musi być, ludzie muszą mieć wykształcenie i tyle. Na cholere komuś nie umiejący pisać i liczyć obywatele :?:
Doprawdy Olo, myslalem, ze jestes bardziej rozgarniety, narobila sobie dzieci? ok, to moze sobie ciaze usunac, oczywiscie powinno to byc jak najdrozsze, ale to druga kwestia, chodzi o to, ze kobieta ma prawo robic ze swoim cialem co jej sie podoba. Nienarodzony obywatel? Wtf-wytlumacz mi to....

&#39;&#39;Ludzie MUSZA byc wykształceni&#39;&#39; ???!!! Od kiedy? Jak ktos chce sie uczyc to bedzie sie uczył, ale jak ktos nie chce to na cholere go zmuszac, niech sie do roboty wezmie- oczywiscie nie chodzi mi o dzieci tylko o licealistów, ktorzy nie wiedzą co zrobic ze swoim zyciem

zabiję Cię! co Ty na to? jak można być przeciw
wojti: po pierwsze to grozby są karalne, a po drugie, jak cos jest w ciele kobiety to Ona ma prawo decydowac czy chce to dziecko urodzic czy nie, dopoki sie nie urodzi ma prawo wyboru

Jeszcze wyjasnie wam hazard: Dlaczego jezeli oddaje 50% swojej uczciwie zarobionej kasy w podatkach i na zus (co jest dopiero hazardem, ale nie o tym) to nie mogę tej resztki co mi została nawet uczciwie przegrac, zenada. PS. DO FABIKA, jakbys nie wiedzial to własnie lewaczki takie jak ty są za ustawa antyhazardową ;/ Poczytaj troche

A między innymi dlatego, żeby taki Brylant nie pisał &quot;Polska&quot; małą literą. O język ojczysty trzeba dbać panie kolego, z kolei z analfabetyzmem wtórnym walczyć.

O, a tu potwierdzenie:
Heh, własnie przewaznie staram sie nie robic bledow, ale co do wyrazu Polska to juz od podstawowki pisze to z małej litery, bo po prostu zapominam, jezeli kogos tym uraziłem to przepraszam, ale dobrze wiesz, ze nawet Ci co skonczyli &#39;&#39;robiom gorsze błendy&#39;&#39;



Tylko nie piszcie mi teraz, ze skoro jestem przeciw ograniczaniu wolnosci to jak mozna zabic dziecko w łonie matki. Po pierwsze jak wyzej napisałem to matka ma prawo robic ze swoim ciałem co jej sie podoba, to ją sumienie bedzie gryzło. Po drugie: jak ktos ma kase to zrobi to tak czy siak
 
jacekk 208

jacekk

Użytkownik
Rozumiem ze panstwo ma mnie zmuszac do nauki w szkole? To jakis zart, jezeli rodzice nie chca zeby dziecko chodzilo do szkoły to powinni miec takie prawo. Doprawdy,dzieki takim jak wy przypominaja mi sie czasy ktorych Hitler by sie nie powstydził A jezeli chodziliscie do szkoły to wiecie jak było...
Traktujesz wszystko kategoriami: &quot;obowiązek&quot;; &quot;zmuszanie&quot;. A może w przypadku nauki podczep to pod kategorię &quot;przywilej&quot;? Załóżmy czysto hipotetycznie, że co drugie dziecko nie idzie do szkoły. Powiedz mi, co Polska jako państwo z tego ma oprócz problemów? Pytam co? Co drugiego analfabetę, który nawet nie potrafi się podpisać? Szkolnictwo jest w złej kondycji, ale mówienie, że to rodzicie mają decydować o tym czy ich dziecko ma iść do szkoły, czy nie - jest totalną głupotą. Zastanów się nad inną sprawą: Co zrobić, żeby nauka w Polsce stała na wyższym poziomie.

Porównanie do Hitlera? Z dupy wzięte i tyle na ten temat.
 
brylant 66

brylant

Użytkownik
Zeby nauka była na wyzszym poziomie powinna być płatna i nie tak jak teraz poprzez podnoszenie vatu i cen podreczników tylko normalnie 50zł na miesiąc powiedzmy. Porównanie do hitlera nie jest wziete z dupy tylko z historii, ktorej skoro tak mówisz pewnie nie znasz. Rozumiem, ze założyłeś czysto hipotetycznie, ale jest to naprawdę nierealne. Dlaczego decydowanie przez rodziców jest głupotą, niech kazdy zapyta starszych czy gdyby nauka nie byłaby oibowiązkowa czy posłali by go do szkoły...

e/ jezeli byłby to przywilej to nie musiałbym chodzic do szkoły...


Jeszcze do FABIKA: Głosujesz na PiS więc sam jesteś marnym lewaczkiem, w ogóle w uzasadnieniu swojego wyboru podałes ze pis jako pierwszy chciał ukarac kanciarzy itd, otóż pierwszy to chciał to zrobic pan Janusz Korwin-Mikke w 1992. Jestes lewakiem i nawet nie umiesz sie do tego przyznac, mało tego, wyzywasz innych od lewaków przecząc sam sobie: twierdzisz ze jestem lewakiem bo jestem przeciw ustawie antyhazrardowej, ale to twoja partia głosowała za tą ustawą...
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Brylant-rozumiem że jesteś liberałem z krwi i kości czytając to co piszesz? Skoro zabraniasz państwu ograniczać wolność obywateli to czym dla Ciebie jest sytuacja w której nienarodzone dziecko zostaje pozbawione prawa do życia przez &quot;widzi mi się&quot; swej mamusi? Mieszkałem kilka lat w UK i tam skrobanka jest powszechnie dostępna.Dzięki temu poznałem 20 latkę,która miała za sobą 3 aborcje,bo &quot;nie była gotowa zostać mamą&quot;..
Nasze prawo dopuszcza aborcję w określonych wypadkach i to idealne rozwiązanie według mnie.
Poza tym,według mnie,tematy aborcji,swobód obywatelskich czy edukacji nie są w tej chwili dla nas najważniejsze. Ważniejsze jest to,że następuje coraz większe rozwarstwienie społeczeństwa,co rodzi coraz większą agresję i patologię. Wszystko kręci się wokół kasy. Bo według mnie dopóki za uczciwą pracę człowiek nie będzie miał gwarancji przeżycia,dopóty można mówić o porażce państwa i wszelkich regulacji przez to państwo tworzonych.
 
aerts 78

aerts

Użytkownik
regulacji przez to państwo tworzonych.
Przecież ta banda kretynów co siedzi w sejmie, dla dobra kraju nie powinna nic robić, bo za co się zabiorą to większe ***** powstaje.
Nawet G.Miecugow stały krytyk JKM-a i znany z popierania rządzących staje po stronie KNP:
Janusz Korwin-Mikke został ewidentnie skrzywdzony przez Państwową Komisję Wyborczą. Przez czyjeś bałaganiarstwo, a może nieudolność, nie zarejestrowano mu list w całej Polsce, skutkiem czego jego szanse na wejście do parlamentu, i tak przecież niewysokie, zmalały do zera. On sam, najbardziej rozpoznawalny polityk Nowej Prawicy, nie będzie brał udziału w wyborach, bo wśród niezarejestrowanych list jest także ta warszawska, z której Korwin-Mikke miał startować.
Janusz Korwin-Mikke złożył odwołanie do sądu, ale okazało się, że uchwalony na początku roku kodeks wyborczy nie przewiduje rozpatrzenia takiego protestu jeszcze przed wyborami. Obowiązujące prawo nie daje też możliwości Państwowej Komisji Wyborczej wycofania się z błędnej decyzji. Skutek tej sytuacji może, a nawet powinien być taki, że październikowe wybory zostaną uznane za nieważne.
http://www.dziennikpolski24.pl/pl/aktualnosci/druga-strona/1173573-korwin-ma-racje.html
 
brylant 66

brylant

Użytkownik
Juz pisałem wyżej, że MOIM ZDANIEM dopoki dziecko sie nie urodziło to moze z nim matka robic co chce. Nie powinno to być tanie oczywiscie. Ktos wyzej tez napisał ze to powinna byc kara za niezabezpieczanie sie. HAHAHA. Dziecko jako kara?, a po drugie to jak ktos sie jeszcze nie urodzil to nie jest obywatelem, staje sie nim wtedy gdy ma akt urodzenia...

Masz cos przeciwko rozawarstwieniu społeczenstwa, bo ja nie? Wszyscy mają mieć równo? co to? komuna? Nieroby, żule, mohery co wysyłają kase rydzykowi powinnie mieć źle zeby młode pokolenie widziało jak nie wolno postępować, jak dziecko zobaczy takiego żula to bedzie wiedziało ze alkohol jest zły. Z kolei ludzie pracowici, inteligentni, wykształceni powinni miec dobrze, nie moze byc braku rozwarstwienia w społeczenstwie, bo wtedy dopiero by rodziło to konflikty
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom