>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

wybory parlamentarne 2011

Status
Zamknięty.
krzysztof1985 68

krzysztof1985

Użytkownik
Nie odpowiada się pytaniem na pytanie ;) tak robią pejsaci.
Prywatyzacja nie wiem czego, lasów, powietrza a może Sejmu i Senatu?
Skoro GPW jest sprywatyzowana i akcjami jej obraca się na własnym parkiecie.
A tak serio, moim zdaniem w Polsce nie ma nic już &quot;polskiego&quot; jeszcze jest może Bumar, Lotos, Orlen i chyba na tym się kończy...... reszta rozsprzedana i rozparcelonawa w pi...u bo przecież liberalizację handlu z UE mieliśmy w okresie przed akcesyjnym (a wtedy my jako kraj poza UE, był rynkiem zbytu, bo towary eksportowane poza UE miały dopłaty) i bardzo fajnie nas wyleczyła UE z własności.
Teraz jest problem bo nie ma co prywatyzować, i poza UE zostają Mołdova, Ukraina, Białoruś i Rosja i gdzie tu upchać towary i usługi poza UE? (Afryka, USA, AZJA ?)
Wolałbym by system emerytalny opierał się nie na zasadach, ja wpłacam kasę na obecnych emerytów i rencistów, lecz na swoje indywidualne konto, z którego ja nie &quot;dostaję&quot; odsetek od zgromadzonego kapitału, lecz uszczuplam systematycznie co miesiąc swój wypracowany dochód z lat pracy - ale to nie realne ;/
 
lukascash 2,6K

lukascash

Forum VIP
Wolałbym by system emerytalny opierał się nie na zasadach, ja wpłacam kasę na obecnych emerytów i rencistów, lecz na swoje indywidualne konto, z którego ja nie &quot;dostaję&quot; odsetek od zgromadzonego kapitału, lecz uszczuplam systematycznie co miesiąc swój wypracowany dochód z lat pracy - ale to nie realne ;/
kto by tak nie chciał ???? tak powinno być, ale żeby tak było cały ten zusowski system musi przestać istnieć. Do tego trzeba z kolei ludzi z jajami, a nie dwóch matołów, kłócących się ze sobą od 7 lat albo i dłużej.
 
aerts 78

aerts

Użytkownik
A co gdy skończą się pieniądze z prywatyzacji ?
On pisał o prywatyzacji ZUS-u a nie o tym, że zyski z prywatyzacji pokryją potrzeby emerytów, chociaż to pewnie po części tak musiałoby być, ale trzeba by wszystko najpierw sprawdzić i policzyć, bo chyba nikt &quot;normalny&quot; nie wie jaka jest faktyczna dziura w budżecie, chyba że się mylę i ktoś mógłby podać jak na dzień dzisiejszy tak w przybliżeniu to wygląda.
To, że ta dziura jest taka ogromna to nie powód do bezczynności, to powód do jak najszybszego przerwania tego procederu, okradania kolejnych pokoleń.
Im szybciej nastąpi uporządkowanie tego tym szybciej będzie można myśleć o naprawie gospodarki.
JKM mówił, że osobom, które już płacą trzeba wypłacić to co im się należy, natomiast kolejnych nie przyjmować do tego chorego systemu.
Brakujące pieniądze oczywiście pójdą z podatków i prywatyzacji, bo innej możliwości nie ma.Może trzeba by podnieść vat(oczywiście przy likwidacji citów i pitów), może z łupków oddawanych teraz za darmo, może z pensji armii urzędników,może ze wzrostu gospodarczego,likwidacji zasiłków dla bezrobotnych, jest wiele narzędzi do oszczędzania i zasypania tej dziury trzeba tylko wiedzieć jaka ona jest.Pieniądze też będą oczywiście z samego ZUS-u i KRUSU gdy przestaną działać nie będą pożerały kolejnych miliardów co roku, a ich pałace z każdego większego miasta zostaną zlicytowane.
 
adirave 58

adirave

Użytkownik
swiadczy tylko o tym, ze myslisz jak taki typowy polak-cham. On ma wiecej to niech daje wiecej, mowią tak ludzi ktorzy sie nigdy nie dorobili, a swoje niepowodzenie probuja załatwic takimi wlasnie słowami &#39;&#39;ten to złodziej, zabrac mu&#39;&#39; ale ze ktos placi przez całe zycie 700 do zusu tego juz nikt nie widzi...szkoda, no jest to po prostu przykre...nie pije tylko do adirave, ale tak mysli wiekszosc narodu.
Bez inwektyw. Ja Ci obrazuję, że to szara rzeczywistość i piszę że tak po prostu jest i że Twoja ciotka nie jest wybrańcem, a Ty wyjeżdżasz z dzieleniem się i złodziejami. Do moich słów dopowiadasz jakieś swoje historię i wtedy mi odpowiadasz - bez sensu. U mnie w rodzinnej mikrofirmie tez płaci się co miesiąc zusy od kilkunastu lat, połowę co się zarobi, trzeba oddać na jawny haracz, ale jakoś się kręci mimo tych kłód. Jak otworzyłem swój interes to też mi przyszło płacić zus i nie płakałem. Jak Korwin będzie miał takie poparcie jak ma teraz Kaczyński to możemy o jego planach gadać. Na razie wolę się skupić na rzeczywistości.
Tamte 3 Twoje wrzutki co Ci &quot;skompilowałem&quot; to czysta błazenada. Takimi argumentami, PISu nikomu nie obrzydzisz. Także do roboty i wymyśl coś innego.
E/ Świetnie że Palikot się dopchał do TVP, szkoda że Korwina nie wcisnęli.
 
brylant 66

brylant

Użytkownik
Ja Ci obrazuję, że to szara rzeczywistość i piszę że tak po prostu jest

Tamte 3 Twoje wrzutki co Ci &quot;skompilowałem&quot; to czysta błazenada. Takimi argumentami, PISu nikomu nie obrzydzisz. Także do roboty i wymyśl coś innego.

E/ Świetnie że Palikot się dopchał do TVP, szkoda że Korwina nie wcisnęli.
sam pierwszy wyleciałes z robinhudem i tym ze duze firmy powinny placic wiecej, bo nawet tego nie poczują.
to wlasnie ja ci obrazuje jaka jest szara rzeczywistosc, jacy ludzie są zawistni, ze tak myślą. Ona tez nie placze, po prostu jest to tylko przykre, placi przez to mniej pracownikom, mniej nabija na kase itd, zwykle przekrety jak w KAZDEJ małej firmie ????

Wiem, ze przeciwko PO są zarzuty konkretniejsze, ja tylko przytaczam te, ktore swiadcza o J.Kaczynskim jako o człowieku. To tylko prawda...

A co gdy skończą się pieniądze z prywatyzacji ?
a co gdy w zusie skoncza sie pieniadze? po pierwsze wszystkie budynki zusu, comiesieczne wyplaty itd to jest taka kasa ze sie w głowie nie miesci. WYobraz sobie:

Masz zatkany kran w domu, kupujesz kreta, wspypujesz od razu całego, martwisz sie ze moze nie starczy, wiadomo, ale wiesz ze pomoże na pewno, a jest też opcja, ze kran sie odetka całkowicie ????

Cezary Kucharski startuje z nr 5 z listy Platformy Obywatelskiej w Lublinie...jak zobaczyłem plakat, myślałem, że do rowu zjadę.


@adirave - jeśli dla Ciebie likwidacja ZUS-u jest utopią, to gratuluję poczucia humoru. To są właśnie argumenty przeciwko KNP ???? Reforma finansów publicznych już dawno miała być przeprowadzona - tylko kolejne ekipy łącznie z Twoim odważnym i bojowym PiS&#39;em narobiły w majty w obawie o utratę poparcia społecznego. To najlepiej pokazuje co dla obecnej elity liczy się najbardziej - ich własne dupska i diety a nie interes Kowalskiego. Więc nie gadaj mi o utopii, bo mam wrażenie, że dla Ciebie wszystko co uproszczone jest utopijne. Nie może mi płacić emerytury prywatny ubezpieczyciel, którego do cholery sam sobie wcześniej wybiorę na zasadach konkurencyjności?? Faktycznie UTOPIA.

PIONA! Bardziej utopijna była obiecanka tuska: &#39;&#39;zrobimy tu drugą irlandie&#39;&#39; niż korwin mikke mówiący: &#39;&#39; chcemy normalnego panstwa&#39;&#39;, ale i tak niektórzy dalej nie rozumieją...
 
S 6

siami

Użytkownik
Panowie w nas &quot;mlodych&quot; siła i nie tylko. Mamy jasnego kandydata ktory posprząta ten burdel po Kaczkach, Donaldach i innych złodziejach ! Dajmy mu szanse Janusz Korwin Mikke --&gt; Kongres Nowej Prawicy mówmy o tym wszystkim, babciom dziadkom, wujkom kolegom i koleżankom niech pójdą na wybory i oddadzą głos na KNP. Skoro tutaj na forum potrafimy stworzyć większość to przy odrobinie chęci damy rade namawiajmy wszystkich do głosowania. Ci którzy nie chodzą na wybory niech się wybiorą jest ich bardzo dużo każdy głos jest ważny jednak stwórzmy większość. Mam dość Donaldowego &quot;ryja&quot; i całej tej komunistycznej watahy ! Dajmy szanse komuś nowemu pomóżmy Polsce bo to ostatni dzwonek by ją uratować !
 
aerts 78

aerts

Użytkownik
UZASADNIENIE SĄDU NAJWYŻSZEGO: BĘDZIE NOWY TERMIN WYBORÓW?!

&quot;W opinii Sądu Najwyższego, aby podpis był uznany za ważny wystarczy prawidłowy
numer Pesel. Wynika z tego, że podpisy nieuznane przez PKW w większości przypadków są prawidłowo złożone.&quot;
http://carcinka.nowyekran.pl/post/26112,uzasadnienie-sadu-najwyzszego-bedzie-nowy-termin-wyborow
Ciekawe jak sprawa się skończy, interesujące jest też stanowisko mediów, które nic o tym nie mówią, może nagłaśnianie przekrętów w PKW nie w smak elycie?
KNP ma zarejestrowane 21 okręgów, wynika z tego, że powinien mieć możliwość startowania w całym kraju, sprawa skończy się zapewne w SN.
Wyjątkowo dziwne jest, że 20 okręgów zostało zarejestrowanych błyskawicznie natomiast 21 musiał czekać, aż 7 dni na zatwierdzenie przez PKW co nie umożliwiało KNP rejestracje w całym kraju.
Dlaczego obrońcy państwa prawa z tego forum, nic na ten temat nie piszą, może dlatego, że przeszkadza im tylko łamanie prawa we własnych sprawach?
Dlaczego nikt nie informuje, że Nowy Ekran wygrywa kolejne procesy z PKW, który nie ma nic do powiedzenia w swojej obronie.
 
aerts 78

aerts

Użytkownik
Już dzisiaj można powiedzieć, że wybory z powodów nadużyć i przestępstw Państwowej Komisji Wyborczej są nieważne. Nowy Ekran otrzymał uzasadnienie Sądu Najwyższego.
Sąd Najwyższy pisze:
W tej sytuacji, wezwiemy PKW do konwalidacji w trybie nadzoru administracyjnego wszystkich zgłoszeń wszystkich Komitetów Wyborczych przez ponowne przeliczenie podpisów poparcia pod Listami Wyborczymi i Kandydatami, i wystąpienie (przez PKW) do Prezydenta RP o przywrócenie terminów w trybie Konstytucyjnym, ponieważ zostało rażąco naruszone prawo. Jednocześnie zawiadomimy prokuraturę o próbie dokonania manipulacji wyborami przez urzędników OKW i PKW celem bezprawnego wykluczenia z wyborów innych kandydatów niż z partii parlamentarnych.
Uzasadnienie SN już jest przekazywane (za pokwitowaniem) największym graczom politycznym w stosunku do których komisje wyborcze złamały prawo i którzy chcą skorzystać z tej armaty prawnej. Pobrał je między innymi Janusz Korwin Mikke, który równolegle próbuje walczyć o rejestrację Listy Ogólnopolskiej przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym.
Ps. Aha, w uzasadnieniu ani słowem nie ma o prawie PKW do łamania kalendarza wyborczego. PKW uchwalając nowy termin dla KWW OLW Nowego Ekranu popisało sie całkowitym woluntaryzmem. PKW powinno już wtedy zwrócić się do Prezydenta RP o przywrócenie czynności wyborczych poprzez ustalenie nowego terminu wyborów.
Źródło:Nowy Ekran

A tutaj co JKM uważa o kobietach, tylko w formie nie zmanipulowanej przez feministki i inne stokrotki typu zawsze obiektywna Olejnik:
http://www.youtube.com/watch?v=aG5DelpQLIA&amp;amp;feature=player_embedded
I kilka komentarzy z fb od kobiet popierających KNP:
# &quot;Szczerze, odkąd słucham wypowiedzi JKMa na temat kobiet i w dysputach z feministkami nie mogę pojąć jak można nie rozumieć o czym mówi. Oni go słyszą, ale nie słuchają. A zwłaszcza panie redaktorki jak Pieńkowska czy inne takie wyzwolone.&quot;
#&quot;powinno być jak najwięcej tego typu filmów! Na spokojnie wytłumaczone to, co JKM myśli o płci pięknej. Bawią mnie te wszystkie wielce oburzone kobiety, które zamiast chcieć zrozumieć, wolą bezmyślnie wykrzykiwać: &quot;jak kobiety mogą głosować na Korwina! przecież on was nie szanuje!&quot;. Brawo Panie Januszu! ???? &quot;
Do weryfikacji na http://www.facebook.com/KongresNowejPrawicy?sk=wall&amp;amp;filter=1
Kobiety zasługują na przywileje, nie na równouprawnienie.
Jeżeli natomiast chcą pracować poza domem, to nikt im tego nie broni, wolny wybór i wolny rynek!
 
fabik10 106

fabik10

Użytkownik
Jak podaje &quot;Fakt&quot; komisarz UE ds. transportu Siim Kallas zamierza rekomendować odebranie Polsce 5 mld zł, które dostaliśmy od UE na budowę i modernizację kolei.
Powód? Samowolna decyzja ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka o przesunięciu tych pieniędzy na inwestycje drogowe.
http://wpolityce.pl/wydarzenia/14323-za-bledne-decyzje-ministra-grabarczyka-polska-bedzie-musiala-oddac-ue-5-mld-zl-na-inwestycje-kolejowe-oczywiscie-z-kieszeni-podatnikow
????
 
jacekk 208

jacekk

Użytkownik
nie ma sie co śmiać, prędzej płakać nad kalectwem tego pseudoministra
Dokładnie, niesamowicie nieudolny minister, ale swój swojego trzyma.
Śmieszy mnie również, że niejaki pan Polaczek zabiera głos w sprawie autostrad. Przypomnijcie mi, czy to ten sam człowiek, który będąc ministrem zbudował kilka kilometrów autostrad? ???? W odniesieniu do piłki: tak jakby Marcin Chmiest pouczał dajmy na to Tomasza Zahorskiego.
Bardzo dobrze, że PiS przegrał z PSL-em w Sądzie. Może w końcu to pajacowanie się skończy. Jeden proces, drugi, wkrótce pewnie trzeci i odechce im się kłamania, czy jak kto woli mijana się z prawdą.
 
fabik10 106

fabik10

Użytkownik
Śmieszy mnie również, że niejaki pan Polaczek zabiera głos w sprawie autostrad. Przypomnijcie mi, czy to ten sam człowiek, który będąc ministrem zbudował kilka kilometrów autostrad? W odniesieniu do piłki: tak jakby Marcin Chmiest pouczał dajmy na to Tomasza Zahorskiego.
Oczywiście mylisz się, więc Ci przypominam:
78. W 2006 roku przeznaczono rekordową kwotę na inwestycję drogowe w wysokości 7,2 mld zł. W ciągu ostatnich dwóch lat oddano do użytku 214 kilometrów autostrad (do października 2005 roku Polska miała 470 kilometrów autostrad, co oznacza, że przez ostatnie dwa lata długość autostrad w Polsce zwiększyła się o niemal 50%), 72 kilometry dróg ekspresowych, 19 obwodnic. W tym czasie na modernizację 3,7 tys. kilometrów dróg krajowych przeznaczono 3,8 mld zł. W obecnym momencie w budowie jest kolejnych 186 kilometrów autostrad.
O takich głupotach jak to, ile pieniedzy na budowe dróg z UE wtedy miał nawet nie bede wspominał.
Idźmy dalej ...
http://www.rp.pl/artykul/597063,714551-Korwin-Mikke-nie-wystartuje-w-wyborach.html
????
&quot;Nowa jakość - podatki które dają szanse&quot; - pod takim hasłem w Krynicy Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło swoje projekty zmian w podatkach
- System, który obowiązuje w tej chwili w Polsce, wymaga zmian. PiS przygotował projekty zmian w VAT i podatku dochodowym. Będą to zmiany przełomowe, które ułatwią życie przedsiębiorcom wyjaśniła Beata Szydło, wiceszefowa PiS.
Jarosław Kaczyński, szef partii przedstawiając założenia trzech nowych ustaw przypomniał, że trzy lata temu Donald Tusk złożył Polakom obietnice bez pokrycia wejście do strefy euro. My przedstawiamy konkretną propozycję, coś co realnie istnieje i ma pokrycie w formie konkretnych ustaw wyjaśnił Kaczyński.
W jego ocenie Polaków nurtuje jedno pytanie, komu powierzyli by swoje pieniądze. My podczas naszych rządów obniżyliśmy podatki, uporządkowaliśmy finanse i przygotowaliśmy dalsze reformy, ale rządziliśmy za krótko wyjaśnił prezes. Teraz u władzy jest ekipa, która podniosła VAT, nie dała Polakom wyboru jeśli chodzi o OFE.
Dodał, że obecnie system podatkowy jest zbyt często zmieniany, a podatki nakładane są arbitralnie przyznając przywileje tam, gdzie nie powinno to mieć miejsca. To chcemy zmienić, podatki mają być proste zapewnił Kaczyński. To będą ustawy rządzące, przepisy będą pojedyncze, a nie biblioteki podatkowe. Dodał, że propozycje PiS będą znosić bardzo skomplikowany system, arbitralność tego systemu. To będzie przełom, jeśli Państwo w ten przełom nie wierzą, to pokaże dwa formularze, jeden to jest PIT, drugi VAT i to wszystko, ile formularzy jest teraz Państwo sami wiedzą stwierdził Kaczyński.
Szczegółowe założenia przedstawił Paweł Szałamacha z Instytutu Sobieskiego. Skoncentrowaliśmy się na kilku najważniejszych kwestiach, przede wszystkim konkurencyjność i innowacyjność gospodarki mówił Szałamacha. Ma w tym pomóc możliwość stosowania podwójnych odliczeń od podstawy opodatkowania, jeśli nowe rozwiązanie otrzyma ochronę patentową. To rozwiązanie jest skierowane do firm innowacyjnych z sektora farmaceutycznego, chemicznego, obronnego. To uruchomi pozytywną siparlę działań innowacyjnych.
Szałamacha dodał, że PiS ma też inne rozwiązania dla innych branż, które potrzebują gigantycznych inwestycji. Zakładają one odejście od obecnego systemu amortyzacji na rzecz obniżenia podstawy opodatkowania. To wzmocni i napędzi procesy restrukturyzacyjne np. w kolejnictwie wyjaśnił ekspert.
Kolejnym celem jest wyeliminowanie obowiązków podatkowych, które nic nie przynoszą fiskusowi, a są obciążeniem dla przedsiębiorcy to obniży koszty tak dla firm, jak i administracji podatkowej.
ekonomia24
http://www.ekonomia24.pl/artykul/706205,714592-Podatki-do-zmiany.html
 
S 0

speedywwy

Użytkownik
Mój głos oddam na Ruch Poparcia Palikota. Dlaczego? Otóż dlatego, że prowadzę działalność gospodarczą i wiem jaki to kierat. Ten kierat świetnie zna także Janusz Palikot i co za tym idzie najlepiej wie jak to zmienić. Z resztą w swoim programie duzą część właśnie poświecił temu zagadnieniu. To liberał twardo stojący na ziemi, w przeciwieństwie do Króla Nibylandii bez podatków na którego większosć z tego forum oddała swój głos w ankiecie... Odpowiadają mi także jego antyklerykalne poglądy, szczerość i inteligencja.
Co do wyników ankiety na tym forum nie jestem zaskoczony. Co wybory jest to samo. Co wybory każdy deklaruje oddanie głosu na JKM i wychwala go pod niebiesiosa i nie dziwi mnie to bo 90% tego forum to ludzie którzy się pracą nie kalali. W większosci to dzieciaki podkradajace mamusi z porponetki 2zł na buka, obstawiajacy 24 spotkania po 1,10zł i liczący na majątek. Dorośniecie, poznacie co to praca i odpowiedzialność to i zaczniecie podzielac poglądy odpowiedzialnych polityków a nie oszołomów. Oczywiście no offence, just sayin&#39; ;)
 
lukascash 2,6K

lukascash

Forum VIP
Mój głos oddam na Ruch Poparcia Palikota. Dlaczego? Otóż dlatego, że prowadzę działalność gospodarczą i wiem jaki to kierat. Ten kierat świetnie zna także Janusz Palikot i co za tym idzie najlepiej wie jak to zmienić. Z resztą w swoim programie duzą część właśnie poświecił temu zagadnieniu. To liberał twardo stojący na ziemi, w przeciwieństwie do Króla Nibylandii bez podatków na którego większosć z tego forum oddała swój głos w ankiecie... Odpowiadają mi także jego antyklerykalne poglądy, szczerość i inteligencja.
Co do wyników ankiety na tym forum nie jestem zaskoczony. Co wybory jest to samo. Co wybory każdy deklaruje oddanie głosu na JKM i wychwala go pod niebiesiosa i nie dziwi mnie to bo 90% tego forum to ludzie którzy się pracą nie kalali. W większosci to dzieciaki podkradajace mamusi z porponetki 2zł na buka, obstawiajacy 24 spotkania po 1,10zł i liczący na majątek. Dorośniecie, poznacie co to praca i odpowiedzialność to i zaczniecie podzielac poglądy odpowiedzialnych polityków a nie oszołomów. Oczywiście no offence, just sayin&#39; ;)
możesz mi powiedzieć, co to jest PORTPONETKA?
 
aerts 78

aerts

Użytkownik
Dorośniecie, poznacie co to praca i odpowiedzialność to i zaczniecie podzielac poglądy odpowiedzialnych polityków a nie oszołomów.
O ironiooooo, napisał to przedsiębiorca przez internet, który chce zagłosować na partię człowieka znanego jedynie z wymachiwania sztucznym penisem i lewych interesów porejestrowanych w bananowych republikach.
Pytam się co ten człowiek zrobił jak działał w czubie PO i był bliskim kolesiem Tuska na, którym, teraz dla poklasku wiesza psy, do wprowadzenia jakich ustaw się przyczynił, bo nie zauważyłem żeby jego przyjazne państwo było przyjazne.Ciekawe czy jego wierzyciele też uważają, że jest taki szczery i krystalicznie czysty.
Szczególnie do głosowania na RP przekonują mnie osoby na listach takie jak Biedroń, czyli pomiot SLD czy jakiś transwestyta.
Sorry za styl tej wypowiedzi, ale jak inaczej mogłem odpowiedzieć na post dojrzałego i odpowiedzialnego kolegi wyżej.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom