>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Turniej Czterech Skoczni 2014/2015 - (27.12 - 06.01.2015)

Status
Zamknięty.
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
Stoch - Bardal @ 1 @ 1,37
Eisenbichler - Wank @ 1 @ 1,40 Markus stracił formę totalnie.
Kranjec - Matura @ 1 @ 1,37 1,6 pkt
???? Co z tego, że skok lepszy jak punkty za wiatr zadecydowały.
AKO: 2,31 ( po odjęciu 12%) Milenium

Jak dla mnie tripel - zabójca na jutrzejsze kwalifikacje. Stoch w Oberstdorfie pokazał prawdziwą klasę. Widać, że kontuzja nie przeszkodziła mu w utrzymaniu wysokiej formy i nasz skoczek uplasował się na 4 miejscu. Każdy kto śledził jego skoki na pewno zauważył, że Stoch z dużym impetem odbijał się na progu, dzięki czemu jego charakterystyczna sylwetka V nabrała dynamiki co przekładało się na dalsze odległości. O co dokładnie mi chodzi? Po kontuzji nie ma już praktycznie śladu, tak więc skoki Kamila mogą być już tylko lepsze. Bardal w tym sezonie skacze bardzo przeciętnie. Nie wiem gdzie tkwi problem, ale pozycje w drugiej i trzeciej dziesiątce na pewno go nie satysfakcjonują.
Eisenbichler z Wankiem? Wow. Ja rozumiem, że skocznia w Oberstdorfie Markusowi nie leżała, ale przecież Wank w tym sezonie skacze totalną padaczkę. Dla przypomnienia Markus w tym sezonie po 10 konkursach zgarnął 210 pkt, a Andreas 39. Różnica spora i nie wiem skąd pomysł, aby po jednym nieudanym i loteryjnym konkursie w Oberstdorfie wystawić taką parę. Jeżeli warunki nie będą loteryjne typ powinin wejść miękkim .. ;)
Na deser pojedynek Kranjca z Maturą. Robert oddaje przyzwoite skoki na miarę drugiej dziesiątki. Co do Janka to po konkursach w Rosji zatracił on totalnie formę. Na domiar złego Czech nie zakwalifikował się do ostatniego konkursu, a w Szwajcarii zajmował lokaty w ostatniej dziesiątce. Wątpię, aby w przeciągu dwóch dni Czech odnalazł formę i zaprezentował coś przyzwoitego. Kranjec to solidny zawodnik drugiej dziesiątki, który miewa dodatkowo dalekie skoki.
Jak dla mnie ten tripel wygląda najlepiej spośród par wystawionych przez Milenium. Liczę, że wiatr nie będzie, aż tak bardzo wpływał na kwalifikacje. Jeśli wszystko będzie przebiegało w dość sprawiedliwych warunkach to te typy powinny spokojnie wejść.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
A 0

ad4

Użytkownik
Ga-Pa HS 140 Kwalifikacje
Diethart T. - Wenig D. 1 1,62 ✅
Fannemel A. - Schlierenzauer G. 2 2,02 ZWROT
AKO:2,87(po odjęciu podatku)
Buk:STS
Diethart-Wenig
Dla mnie Wenig to zawodnik o klasę słabszy od Dietharta,który zwykle startuję w zawodach PK,a okazję do pokazania się w PŚ otrzymuję tylko wtedy,gdy Niemcy wykorzystują pulę krajową.Do tej pory jeszcze nigdy nie zdobył punktów PŚ,oprócz ostatnich zawodów w Oberstdorfie,gdzie zajął 22 miejsce i myślę,że w tym momencie na więcej go nie stać.W zawodach PŚ w Ga-Pa brał do tej pory udział 3-krotnie,a najwyższa lokata jaką zajął to 46 miejsce,w pozostałych dwóch przypadkach nie przebrnął kwalifikacji.Natomiast Diethart po fatalnym początku sezonu,wydaje się,że powoli wraca na właściwe tory,co prawda do formy z poprzedniego sezonu kiedy wygrywał konkurs w Ga-Pa jak i cały TCS,brakuje jeszcze bardzo wiele,ale myślę,że na pokonanie Weniga w kwalifikacjach wystarczy.
Fannemel-Schlierenzauer
Obecny sezon jest dla Fannemela najlepszym w karierze,zajmuje on 2 miejsce w klasyfikacji generalnej tracąc do liderującego Hayboecka tylko 1 punkt,jednak w ostatnim czasie obserwujemy delikatny spadek formu u tego zawodnika.Natomiast Schlierenzauer notuje bardzo przeciętny sezon,jednak biorąc pod uwagę to jakim potencjałem dysponuje zawsze jest groźny,szczególnie w Ga-Pa gdzie jego najgorsze miejsce jakie zajął w historii to miejsce 8,w pozostałych przypadka zawsze znajdował się w okolicach podium(-,4,1,4,1,-,1,2,8).Mając na uwadze ten fakt jak i lekką obniżkę formy Fannemela typ swój kieruję w stronę Gregora.
 
meken 76

meken

Użytkownik
Kamil Stoch - Top 3 @3.00
Po pierwszym skoku w Oberstdorfie byłem wyraźnie zmartwiony, nie tyle co pozycją Kamila (12.) a tym, że znowu złapał się za tę nieszczęsną kostkę. Jednak w drugiej próbie było widać bardzo mocne odbicie i Kamila z zeszłego sezonu, który wiele razy nie pozostawiał cienia wątpliwości kto jest najlepszy w tym fachu. Warty zauważenia jest też fakt, że Kamil nie przepada za Oberstdorfem, tak więc nie pozostaje nic innego jak trzymać kciuki za dwukrotnego mistrza olimpijskiego. Pudło w Ga-Pa należy do niego.
 
briko 11,9K

briko

Użytkownik
Po inauguracyjnym konkursie w obersdorfie można wywnioskować kto i w jakiej jest dyspozycji a więc znalazłem cztery pary na cały TCS zagrane w STS-ie i wyższe kursy od innych buków..
Przechodzimy do analizy:

FREITAG-VELTA 1 kurs 1,5

Richardowi kompletnie nie wyszedł pierwszy konkurs proporcjonalnie do jego zwyzkujacej formy myślę że teraz będzie tylko lepiej a co do Rune to chłopak skacze prawie zawsze w drugiej dziesiątce czyli przyzwoicie ale nie na tyle żeby pokonać niemca..

STOCH-FANEMEL 1 kurs 1,62

Szacun dla Kamila jestem pełni podziwu ze zaryzykował start w konkursie i do tego szczęśliwil wielu polskich kibiców:) to są porównywalne ładne stylowo i do tego w trudnych warunkach dalekie skoki zwłaszcza ten z drugiej serii i jestem co do tego przekonany ze z norwegiem sobie poradzi który trochę mnie zaskoczył i dobrze sobie poradził w obersdorfie 6miejsce a wcześniej w treningach czy serii próbnej nic na to nie wskazywało Norweg ma potencjał i niezła formę ale nie ta co z początku sezonu.. Widać po Kamilu nienaganny styl i co do typu kurs 1,62 jak najbardziej opłacalny

PREVC-KOUDELKA 1 kurs 1,35

Zacznę od tego że Słoweniec ma już 20 pkt przewagi i trudno będzie to nadrobić a przy równej dyspozycji Prevca będzie to bardzo trudne a moim skromnym zdaniem wręcz niemożliwe i jeżeli chodzi o dyspozycję obu panów to delikatnie prevc ma lepszą formę Mobi oczywiście stylowo skacze podobnie do naszego Kamila kurs świetny na podbicie

HAYBOECK-KRAFT 1 kurs 1,8

I znów STS proponuję najwyższy kurs gdzie indziej na Hayboecka płacą w przedziale 1,6 do 1,7
Elektryzujaca para i jeszcze raz powtórzę Hayboeck w tym sezonie jest piekielnie mocny pod względem fizycznym jak i psychicznym co do Krafta to nie jestem przekonany bo jest z tego znany ze lubi się podpalić i zchrzanic w nieodpowiednim dla siebie momencie skok i to leży w jego psychice więc liczę na to że pi jakimś nieudanym skoku może się posypać
 
radhu21 4K

radhu21

Użytkownik
Po treningach ciężko być optymistą co do pary Eisenbichler - Wank, młodemu z Niemców forma zniknęła przez tydzień, zupełnie nie przypomina tego zawodnika z początku sezonu, Wank dalej słabo, ale to dziś wystarczy na Markusa...
 
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
Sjoeen - Bardal @1 @1, 70 Betsson ⛔ panowie można grać grubiej bo to najlepszy typ w Betssonie. Sjoeen jest w zdecydowanie lepszej formie od swojego kolegii z reprezentacji. Więcej napisze jutro bo ciężko z tel coś wydukac. Pobierać bo to prezent noworoczny
To jest kpina, że skoczek oddaje dwa dłuższe skoki (o 9,5m łącznie :!: ) i przegrywa przez durne punkty, które i tak niczego dobrego nie wnoszą.
 
briko 11,9K

briko

Użytkownik
Prezent noworoczny jest też w marathonie

Jacobsen-velta 1 kurs 1,45 ✅

Niesamowite przebudzenie Andersa ale historia nie oszukuje on po prostu lubi tą skocznie to co zrobił w treningach i w kwalifikacjach to czapki z głów i bez problemu jutro będzie lepszy od swojego kolegi

Damjan-Forfang 1 kurs 1,32⛔????

Kolejny prezent przecież Słoweniec ma formę na pierwszą dziesiątkę a forfang widać że się męczy i dziś ledwo awansował do konkursu

Łączne ako 1,9 można śmiało grać pod limit puki kursy są przyzwoite

Ponadto zagrałem jeszcze trzy pary w marathonie

KOFLER-AMMAN 2 kurs 1,55✅

Kofi ok pierwszy konkurs na duży plus ale wczoraj na treningach skoki w drugiej dziesiątce a kwale to już lepiej nie mówić chyba gdzieś 116 skoczył.. A co do Ammana? Ma charakter walecznego serca:) i dziś pokaże na co stać myślę że miejsca od 1-7 są dla niego zarezerwowane

FREUND-FANNEMEL 1 kurs 1,8 ✅
Severin skacze równo w obersdorfie trochę poniżej oczekiwań ale wczoraj swoimi skokami potwierdził ze jest w optymalnej formie a Fannemel tak jak napisał blaise faluje z formą i widzimy po mału regres po takim kursie nawet się nie zastanawiałem aktualnie wynosi już 1,7

VASILJEV-BOYARINTSEV 1 kurs 1,25 ✅

Vasyl b. dobrze zna tą skocznie miewał na niej sukcesy i wczoraj skakał naprawdę rewelacyjnie wiadomo jak to z lądowaniem rozpaczliwiec ale dzięki temu może te 2 metry więcej skoczyć co do jego kolegi trochę się pogubił i wczorajsze skoki wyglądały gorzej niż źle plasował się w czwartej dziesiątce gram na doświadczonego ruska:)
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
E 29

elita

Użytkownik
W ostatnim dniu starego roku toto-mix zrobił mega prezent dla graczy. Oferta która pojawiła się po kwalifikacjach do noworocznego konkursu T4S W Ga-Pa około godziny 17.00, robiona była chyba przez Świętego Mikołaja, a więc do rzeczy co pograłem:

Pary KO:

Zniszczoł - Żyła - 2 kurs 1,30✅

Janda - Sjooen - 2 kurs 1,50✅

Schlierenzauer - Jacobsen - 2 kurs 1,55✅

W tych 3 parach, które podałem, każdy z zawodników był zdecydowanie lepszy w treningach i kwalifikacjach od swojego rywala. Jedynie Gregor nie skakał, bo prawdopodobnie źle się czuł, co nie wróży za dobrze na jutrzejszy konkurs, a skakać przez to będzie z rewelacyjnym Andersem Jacobsenem, który zdominował treningi i znokautował rywali w kwalifikacjach.

Pary na cały konkurs w Ga-Pa:

Stoch - Kasai - 2 kurs 2,10
✅
Stoch - Koudelka - 2 kurs 1,95✅

Tutaj kursy powinny być przynajmniej odwrotne do tego co pokazali zawodnicy na skoczni w Ga-Pa. Kibicuje bardzo Kamilowi, ale typując trzeba być obiektywnym i nie widzę za dużych szans dla Stocha aby pokonał rewelacyjnie spisującego się Japończyka, który był 2 w kwa. i 5 w treningu, podobnie spisuje się Koudelka który był w treningach 6 i 3 oraz 3 w kwalifikacjach, ale został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy strój co nie zmienia faktu, że jutro będzie bardzo mocny. Natomiast Kamil skakał dobrze, ale brakowało mu sporo do najlepszych, 13,11 miejsce w treningach oraz 14 w kwalifikacjach.

Fannemel - Ammann - 2 kurs 1,85✅

Kolejna perełka, Norweg po fantastycznym początku sezonu gaśnie nam na skoczniach co potwierdziły dzisiejsze treningi i kwalifikacje w których zaprezentował się bardzo przeciętnie 10,18 i 29 miejsce co skok to gorszy. Co innego możemy powiedzieć o Ammannie, który będzie chciał pokazać się z jak najlepszej strony po pierwszy pechowym konkursie w którym zaliczył upadek. Dzisiaj skakał bardzo dobrze i pewnie w treningach 3 i 6, kwalifikacje tradycyjnie odpuścił bo czuje się bardzo mocno i jutro powinien walczyć o podium.

Wszystkiego najlepszego życzę wszystkim w Nowym Roku i wysokich wygranych!!
 
Otrzymane punkty reputacji: +29
M 0

masturbator

Użytkownik
Siemanko mam pytanie do bardziej doświadczonych osób, bo bardzo spodobały mi się typki z totka (wiem wiem na parki KO już kursy spadły, ale na cały konkurs nadal są sympatyczne) tylko właśnie czemu toto-mix ma dwie strony i na stronie do zawierania zakładów online (tj. totolotek.pl/zaklady-bukmacherskie) mamy tylko oferte na pary KO a na stronie cw.totolotek.pl/totomix/oferta/ mamy zarówno pary konkursowe jak i KO ? i czy można się spodziewać aktualizacji oferty zakładów online ?

Pozdrawiam
 
pablo92 531

pablo92

Użytkownik
Ga-Pa HS 140

Już prawie nowy rok dlatego ja od siebie proponuję bardzo dużą ilość typów i niech każdy wybiera sobie co mu pasuje . Oczywiście postaram się pomóc w doborze typów i mam nadzieję że ten nowy 2015 rok zaczniemy z portfelem pełnym pieniążków. Wybrałem ofertę z kilku bukmacherów żeby każdy coś sobie mógł wybrać ;)

System KO
Marinus Kraus-Kento Sakuyama Typ:1 Kurs:1.28 Buk:bet365 8/10
Michael Neumayer-Lauri Asikainen Typ:1 Kurs:1.72 Buk:Milenium 6/10
Jan Matura-Daniel Wenig Typ:1 Kurs:1.28 Buk:Milenium 7/10
Thomas Diethart-Daniel Tande Typ:1 Kurs:1.20 Buk:Milenium 8/10


Nie ma co się rozpisywać przy trzech parach ponieważ Kraus,Matura oraz Diethart są zdecydowanymi faworytami do wygrania swoich par i tylko katastrofa może im w tym przeszkodzić.Wyżej wymienieni zawodnicy byli w każdym dzisiejszym skoku lepsi od swoich rywali i to nawet o kilka pozycji ,owszem Sakuyama trochę lepszy od Krausa w kwalifikacjach ale miejsce powyżej 20 będzie dla Japończyka sukcesem ,natomiast Kraus będzie walczył o 15 i jest bardzo duże prawdopodobieństwo że w tej 15 się znajdzie.

Natomiast co do pary Naumayer-Asikainen to kurs napewno zachęca na granie w stronę Niemca.Naumayer dobrze czuje się w Garmisch i dzisiaj w każdym skoku był wyżej od Asikainena obaj zawodnicy zapewne skoczą podobne skoki ale uważam że to Michael skoczy kilka metrów dalej i wygra tą parę.

Kto zdobędzie więcej punktów w 1. serii?

Andreas Wank-Stephan Leyhe Typ:2 Kurs:1.90 Buk:bwin 3/10
Marinus Kraus-Michael Neumayer Typ:1 Kurs:1.80 Buk:bwin 3/10

Matjaz Pungertar-Nejc Dezman Typ:2 Kurs:1.85 Buk:bwin 4/10


Trzy pojedynki ze sporymi kursami.Jednak trochę się przyłożyłem do analizy i uważam że jest duża szansa na wejście tych typów.

Wank-Leyhe pojedynek Niemców w którym moim zdaniem lepiej wypadnie młodziak Leyhe.Wank skacze w Ga-Pa słabo i jutro może nie awansować do 30 no chyba że Kubacki pokaże jak go wytrenował Kruczek i spali swój skok .Leyhe też nie skacze jakoś dobrze w Ga-Pa ale uważam że akurat Wanka pokona i obaj zakończą swój konkurs już na 1 serii .

Kraus-Neumayer kolejny niemiecki pojedynek i tu moim zdaniem lepiej wypadnie Kraus. Ma on bardziej ustabilizowaną formę w treningach 13 i 15 natomiast Neumayer 28 i 12 . Owszem w kwalach Neumayer nieznacznie lepszy od Krausa,ale jak już pisałem Kraus walczy o 15 natomiast Neumayer powinnien walczyć o pierwszą 20 .

Matjaz Pungertar-Nejc Dezman teraz natomiast czas na pojedynek Słoweńców w której naprawdę ciężko wytypować faworyta ale dla mnie jest nim Dezman.
W Oberstdorfie obaj zawodnicy nie awansowali do 2 serii teraz w lepszej sytuacji jest Pungertar który za rywala ma Leyhe,natomiast Dezman musi walczyć z Koflerem. Ale że jest to pojedynek w 1 serii to warto spróbować.
Dezman w dzisiejszych skokach skakał naprawdę ładnie 22 i 13 miejsca w treningach oraz 17 w kwalach to napewno zadawala Nejca.Pungertar gorzej dziś na treningach 27 i 38 miejsca oraz 15 miejsce w kwalach.Widać że lepiej w Ga-Pa czuje się Dezman dlatego trzeba próbować kurs też zachęca to gramy .

H2H
Johann Forfang-Andreas Wank Typ:1 Kurs:1.45 Buk:STS 5/10
Kento Sakuyama-Junshiro Kobayashi Typ:1 Kurs:1.30 Buk:STS 8/10
Jernej Damjan-Robert Kranjec Typ:1 Kurs:1.27 Buk:STS 8/10

Richard Freitag- Anders Bardal Typ:1 Kurs:1.40 Buk:STS 8/10

AKO:3.35
Wszyscy zawodnicy powinni łatwo wygrać swoje pojedynki.
Każdy z nich w tym momencie prezentuje się lepiej od swojego konkurenta.

Rune Velta-Daiki Ito
Typ:Velta
Kurs:1.60 Buk:STS


Piękna para wystawiona i to z jakim kursem 1.60 na zwycięstwo Velty z Ito promocja.
Velta dziś kapitalnie się prezentował w treningach 9 i 1 natomiast Ito dopiero 40 i 17 . W kwalifikacjach Ito 10 natomiast Velta 8 . Widać kto jest lepiej dysponowany i uważam że Rune jutro to udowodni.

H2H
Dmitrij Vassiliev-Anders Bardal
Typ:Vassiliev
Kurs:2.20 Buk:Betclic
0.9 pkt .. noty sędziowskie ehh


Typowy bet przeciwko Andersowi który jak sam mówi chętnie rzucił by już ten TCS bo i tak nie ma najmniejszej szansy na jakiś dobry wynik w tym roku.Bardal skacze w Ga-Pa słabiutko treningi 2 razy 28 miejsce w kwalach troche lepiej i 14 miejsce ale jak na takiego zawodnika to są to naprawdę słabe skoki. Vassiliev dziś nadzwyczaj dobrze. Sam jestem zaskoczony że Dmitrij tak dobrze skacze w treningach 8 i 42 miejsca natomiast w kwalach bardzo wysokie 7 miejsce.
Uważam że warto spróbować taką parę a kurs napewno bardzo zachęca do grania naprawdę myślę że Dmitrij może jutro powalczyć z Norwegiem i to skutecznie.

Roman Koudelka-Anders Fannemel
Typ:Koudelka
Kurs:1.65 Buk:Marathonbet


Zupełnie nie rozumiem jak można wystawić taką parę przecież Czech skacze w tym momencie o klasę lepiej. Dziś w treningach 6 i 3 miejsca natomiast Fannemel 10 i 18 .W kwalach Norweg 29 miejsce owszem Koudelka dyskwalifikacja ale gdyby nie to zajął by 5 miejsce.
Naprawdę polecam ten typ kto ma konto w Marathonie niech gra z pełnym przekonaniem.

Dmitrij Vassiliev-Władysław Boyarnitsev
Typ:Vassiliev
Kurs:1.25 Buk:Marathonbet


Przeglądając ofertę wpadł mi taki kurs który napewno może dorzucić do jakiegoś dubla czy tripla. Kurs 1.25 na Dmitrija to chyba jakiś żart.
Polskie buki naziemne dają kurs 1.10 a to i tak jest już dużo bo w tej parze to na Vassilieva dałbym smiało kurs 1.05.W dzisiejszych skokach Vassiliev wyżej od Boyarnitseva 3 klasy lepszy .
Vassiliev 8 i 42 oraz 7 natomiast Boyarnitsev 57 i 65 oraz 44 .
Naprawdę polecam pobierać i dorzucić do jakiegoś fajnego AKO.

Nejc Dezman- Taku Takeuchi
Typ: Dezman
Kurs:2.05 Buk:Betsson


Pojedynek Słoweńsko-Japoński w którym według bukmacherów faworytem jest Japończyk. Ja uważam inaczej i postaram się w kilku słowach przekonać was do mojej racji.
Dezman skacze w Ga-Pa bardzo równo w treningu 22 i 13 miejsce,natomiast Takeuchi 21 i 52 . W kwalifikacjach lepszy Dezman który zajął 17 miejsce,z kolei Taku na 22 miejscu.
Owszem napewno obaj zawodnicy jutro nie zawojują w klasyfikacji i ciężko będzie obu awansować do 2 serii ale większe szanse ma Dezman który zmierzy się z Koflerem.Taku ma za rywala Fannemela którego nie powinnien pokonać.
Podsumowując gram na Słoweńca który skacze naprawdę równo w Ga-Pa i na dodatek nie są to złe skoki.Te kilka pozycji wyżej powinnien być o Takeuchiego.Kurs napewno pozwala zaryzykować.

I ostatni mój typ na konkurs w Ga-Pa.Przeglądając ofertę szukałem jakiejś pary w której można znaleźć niezłe value i znalazłem.Naprawdę trochę poniosło analityków z STS i wystawić taki kurs to kompletna pomyłka.

KO

Jernej Damjan-Johann Forfang
Typ:Forfang
Kurs:5.00 Buk:STS
:cool:


Jak już pisałem kurs naprawdę jest przeszacowany powinnien być na poziomie (3.00-3.50).
Obaj zawodnicy skakali dziś na podobnym poziomie w treningach Damjan 20 i 22 natomiast Forfang 19 i 21 . Owszem w kwalifikacjach już Damjan trochę odleciał i 12 miejsce przy 39 miejscu Forfanga.
Podsumowując po takim kursie to aż żal nie spróbować nie szaleć ze stawką ale to jest jedyny ciekawy typ z jakimś pożądnym kursem.

To by było na tyle napewno jest dużo czytania i mam nadzieję że trochę wam pomogę przy doborze jutrzejszych par na konkurs.

Życzę powodzenia w nowym 2015 roku.
DO SIEGO ROKU

Podsumowanie: 13 ✅ 6 ⛔
 
blaise 2,8K

blaise

Użytkownik
gram dwie pary wg buka 50/50, ale nie moim skromnym zdaniem.

Całkowita porażka, to były moje ostatnie typy z tego sportu. Stoch w obu seriach znacznie gorsze warunki od Norwega, mimo to przegrał tylko o 1,5 pkt, a Hayboeck zachwiania przy lądowaniu, strata 4 pkt i przegrana o 0,2.. dziękuję.

Stoch - Fannemel @ 1,85 ónibet⛔

Kamil wrócił i zachwycił. Nie wiem czy on jest w stanie walczyć w TCS o podium, ale mam podobne przeczucie do Lepistoe, że Stoch może powalczyć nawet o zwycięstwo.. W pierwszym konkursie od razu 4 miejsce, znakomity drugi skok i teraz z każdym konkursem powinno być lepiej. Każdy skok to zyskanie pewności i obycia ze skocznią, bo Polak dopiero kilka skoków oddał tej zimy. Wyniki treningowe w Ga-Pa nie były oszałamiające, ale przede wszystkim równe. Myślę, że Kamil też mocno z rezerwą podchodzi do tych skoków i trzeba docenić, że np. w kwalifikacjach miał jako jeden z nielicznych wiatr w plecy. Ten skok i tak był nieporównywalnie lepszy od skoku Andersa Fannemela, który w bezwietrznych warunkach lądował kilka metrów bliżej i zajął dopiero 29 miejsce. Forma Norwega po znakomitym początku sezonu ewidentnie ulatuje. W Oberstdorfie jeszcze zaskakująco dobrze wypadł, ale odwrotnie do Stocha - myślę, że u niego z konkursu na konkurs będziemy oglądać regres. Nie zdziwiłbym się, gdyby nawet nie znalazł się w czołowej &quot;10&quot; dzisiaj, a Polak może walczyć o czołowe lokaty. Typ myślę, że nie życzeniowy, bo Kamil daje solidne podstawy do sądzenia, że będzie się tu liczył. Wg mnie to obecnie najlepszy skoczek na świecie, szczególnie technicznie i mimo tej kontuzji i małej liczby skoków on będzie tej zimy jeszcze zachwycał cały narciarski świat. Fannemel to dla mnie typ podobny do swoich kolegów z reprezentacji Jacobsena czy kiedyś Pettersena. Panowie jak przyszykowali formę to przez jakiś okres odskakiwali i miażdżyli konkurencję, ale potem nagle znikali i prezentowali formę, która nawet nie pozwalała np. na awans do &quot;30&quot;. Stawiam, że już niedługo wszyscy zapomną o Fannemelu i jego znakomitym starcie.

Hayboeck - Kraft @ 1,85 ónibet⛔

Pojedynek dwóch Austriaków - faworytów do wygrania tegorocznego TCS. Stefan znakomicie zaprezentował się w pierwszym konkursie w Oberstdorfie, tryumfując tam, ale ja zdecydowanie wyżej cenię Michaela. Widać, że chłopak ma wysoką i równą przede wszystkim formę od kilku tygodni. 3 dni temu zajął 2 miejsce za Kraftem, ale o wyniku zadecydowała pierwsza seria, która umówmy się - nie była raczej szczególnie równa warunkami i punktami za wiatr. Ja doceniam świetny skok Krafta, ale jeżeli ktoś uważa, że on ma taką formę, żeby w jednym skoku robić nad reszta 10 i więcej pkt to sorry, ale tak nie jest na pewno. Wczoraj w treningach Hayboeck bez błysku, ale równo bardzo. Chciałbym zauważyć też, że skakał w znacznie słabszych warunkach. W każdej serii mamy to samo. Wszyscy w top10 po 130 i więcej m i nagle gdzieś Hayboeck ze skokami 125, 128, 127, a potem kolejna seria pow. 130.
Michael w kwalifikacjach miał jedne z gorszych warunków (-0,21), z kolei Kraft obok Jacobsena najlepsze (+0,68) i nie odleciał tak jak Norweg.
Dzisiaj liczę, że warunki panowie będą mieli bardzo zbliżone i wyjdzie szydło z wory, czyli to, że Hayboeck jest po prostu w lepszej formie od Krafta. Zwracam uwagę na znakomitą pozycję dojazdową Michaela i prędkości które osiąga. Są one najlepsze w stawce obok Neumayera. To duża przewaga.

jeszcze jeden typ na cały TCS:

Koudelka - Fannemel @ 1,57 Bet365

Dla mnie pachnie lokatą. Myślałem czy nie brać Stocha z Norwegiem w óni @ 1,60, ale u Kamila jakieś ryzyko jest, że noga będzie boleć i nie zrobi dobrego wyniku. U Czecha takiego ryzyka nie ma. Skacza bardzo dobrze, zdecydowanie lepiej od Norwega i trzyma formę. On będzie się liczył jeszcze na tym turnieju. Na razie strata do Fannemela 5 pkt, ale co to jest przez 3 konkursami. Oberstdorf to wg mnie wyskok Andersa, który już nie prezentuje po prostu takiej formy. Nie chce się powtarzać wobec tego co pisałem przy typie na Kamila, ale Norweg będzie tu coraz słabszy. Koudelka wygląda w dalszym ciągu bardzo mocno i dla mnie ten typ to formalność. Już dzisiaj Czech powinien wyprzedzić Norwega, a potem tylko powiększać przewagę.
 
dx2 224,6K

dx2

Użytkownik
Stoch-Fannemel 1 @1.61 b3.6
Tylko jeden typ, poniewaz w Oberstdorfie bylo troche zabwnie... Po 1 serii wchodzily 4/5 typow, a po 2 serii 0/5 ! Takei cos tylko w skokach. Oczywiscie typow bylo nadto, wliczac typy od &quot;ziemniakow&quot;, gdzie osobiscie juz zaprzestalem grac dawno temu, ale jak tak patrze na swoje dokonania w Oberstdorfie (nie mowie o typach dlugoterminowych, ktore zapowiadaja sie dosc apetycznie) to sie &quot;zastanawiam&quot; sam nad soba. Stoch tutaj jest faworytem w tej parze. Fannemel jak juz wielkorotnie sie przewijalo skacze ostatnio duzo slabiej i na dobra sprawe wyszedl mu tylko jeden skok w Oberstdorfie w 2 serii. Stoch jest troche zagadka wciaz. Na Polaka nikt nie liczyl po kontuzji wiadomo, ale w Oberstdorfie wypadlo to lepiej niz oczekiwano i podobnie skok z 2 serii byl naprawde bardzo dobry. W treningach i kwalifikacjach do konkursu w Ga-Pa Stochowi brakowalo do tych najlepszych i skoki wahaly sie w granicy 128 metra, ale wlasnie w Obesrtdorfie tez dopiero w konkursie bylo lepiej, a Stoch w konkursie tez moze odpalic. Fannemel reasuumujac te jego dajmy ostatnie 10 skokow to jest zbyt malo. W Ga-Pa powinien byc fajny, w miare obiektywny konkurs sadze z dwoma seriami, wiec jednak Polak wydaje mi sie miec wieksze szanse w takiej rywalizacji.
Fannemel skacze dzis juz w 4 parze z Takeuchim. Japonczyk sie rozregulowal kompletnie po Oberstdorfie, ale na pewno rywal to tez nielatwy. Stoch skacze 9 par dalej i do tego czasu moze sie zmienic belka, a skoki teoretycznie powinny byc coraz lepsze im dalej w las. Oczywiscie zdarza sie i tak, ze zawodnik z poczatku ma lepsze warunki i na tym zyskuje, ale jednak oczywiste jest ze duzo czesciej sytuacja jest odwrotna i korzystaja jednak zawodnicy skaczacy w dalszych czesciach konkursu.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Pary jak wyżej typu Stoch - Fannemel czy Hayboeck- Kraft jak dla mnie to 50/50 i nie zamierzam ich nawet ruszać bo nie mam pomysłu. Trzeba ogrywać dzis marathon, bo inne buki dały pary bardzo wyrównane...

A co najwazniejsze to -&gt; &quot;Dziś w Ga-Pa znakomite warunki do skakania! Temperatura około zera stopni, bez opadów i niemal bezwietrznie (maksymalnie 1 m/s)&quot; - skijumping.pl


TCS - Garmisch Partenkirschen czwartek 14:00
Gregor Schlierenzauer - Anders Bardal
Typ : Schlierenzauer @1,78 marathon
✅✅

Bardal skacze przeciętnie. Sam mówi o zrezygnowaniu :

Anders Bardal : W tej imprezie pierwszy konkurs jest wyjątkowo ważny. Teraz, będąc daleko z tyłu za najlepszymi nie mam już szans na podium w TCS. Następne konkursy będę traktował bez większego napięcia psychicznego, jak zwykle zawody. Nie mam tak silnej wiary w siebie, jak w ubiegłym roku, kiedy w pierwszym konkursie bylem drugi, a bez silnej głowy trudno jest dobrze skakać. Szkoda, bo TCS był jednym z moich celów w tym sezonie, ale już się dla mnie skończył i muszę się teraz skoncentrować na mistrzostwach świata w Falun
Ponadto trener Alexander Stockl mówi tak :

Ma duże trudności z wejściem w rytm i źle wychodzi z progu. W takiej dyspozycji nie ma mowy o sukcesie w tak dużej imprezie
No i wyniki w Ga-Pa kiepskie, treningi odległe pozycje.

Gregor zawiódł w Obertsdorfie nieco, w Ga-Pa odpuścił sobie wczoraj skoki, ale na ten moment dla mnie potrafi odpalić petardę na jaką nie stać po prostu Bardala.


TCS - Garmisch Partenkirchen czwartek 14:00
Rune Velta - Anders Jacobsen
Typ : Jacobsen @ 1,39 ✅✅
Kasai - Freund
Typ : Kasai @ 1,42 ✅
AKO @ 1,958 marathon


Limit mam 400 euro więc zapakowałem tego dubla.
Jacobsen skacze wybornie, odzyskał błysk na tej skoczni.
Velta owszem w jednym treningu mu dorównał, ale to nie ten pułap wg mnie.

Kasai ciągle w gazie, przerwa mu dobrze zrobiła, skacze daleko i pewnie. Freund sądziłem, że przygotuje dyspozycje na TCS, ale w Obertsdorfie zawiódł, a tutaj w Ga-Pa nie odpalił w dalszym ciągu. To przy takich dyspozycjach dla mnie faworyt jeden.


TCS- Garmisch Partenkirchen czwartek 14:00
Kofler - Ammann
Typ : Ammann @ 1,51 ✅
Fannemel - Takeuchi
Typ : Fannemel @ 1,363 ✅
AKO @ 2,06
marathon

Ammann z Koflerem ? Nie no ok Kofler dobrze skoczył w Obertsdorfie, ale para z dupy wg mnie, Kofler dziś czuje, że zjebie i nawet w 15 go nie będzie, a Amann dwie petardy i będzie w top6.

Fannemel cienko na treningach, ale w konkursie potrafi ciągle skoczyć. Takeuchi bez błysku jak dla mnie. W dwóch skokach lepszy powinien być wicelider PŚ.
 
Otrzymane punkty reputacji: +30
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Dziś drugi konkurs TCS. Miejmy nadzieję, że tym razem przebiegnie wszystko bez większych kłopotów i nadmiernego &quot;wtrącania się&quot; dziadków z FISu. Stawka jest mocno wyrównana co jeszcze bardziej nakręca tegoroczny turniej.
Ja wybrałem na dziś parę Austriacko Czeską. Obaj zawodnicy od początku sezonu reprezentują najwyższy poziom skoków mieszcząc się raz za razem w TOP10 konkursów. Patrząc jednak na wyniki wczorajszych skoków odnoszę wrażenie, że jednak lepiej radzi sobie tu Romek. Dwa lepsze skoki w treningach. Kwalifikacje z tego co pamiętam też porównywalne. Co prawda Koudelka mimo dobrego skoku w kwalifikacjach został zdyskwalifikowany za kostium i w parze będzie skakał z Prevcem. Patrząc na to z dystansu to wcale źle nie trafił. Jego dzisiejszy przeciwnik z pary wymusi na nim jeszcze większą motywację. A nawet jeśli w tej parze nie uda się wygrać to myślę, że Czech nie będzie miał kłopotu z trafieniem do drugiej serii jako LL.
Hayboeck w kwalifikacjach 8. pozycja razem z Veltą. W parze skakać będzie z Sami Niemim. Nie ma co ukrywać, że rywal z wysokiej pułki to to nie jest i Michael nie powinien mieć problemów z awansem. Patrząc na dyspozycję z wczorajszego dnia, profil skoczni oraz umiejętności obu zawodników myślę, że dziś większe szansę na dobry wynik ma Koudelka. Sam zastanawiam się by lekko zagrać tego zawodnika na podium.
Roman Koudelka - Michael Hayboeck 1,90 Unibet ⛔
Koudelka TOP3 3,50 Unibet ⛔
 
luxik23 191

luxik23

Użytkownik
Noriaki Kasai top6 @ 2.10 DOXXbet
Gram zdecydowanie na doświadczonego Japończyka,który po krótkiej przerwie skacze bardzo dobrze. W Ga-Pa oddał 2 skoki na 1 treningu zajął 5 miejsce (134.5m) i wczoraj w kwalifikacjach 2 miejsce (135m) jak widać skacze równo i daleko ! POLECAM
 
Otrzymane punkty reputacji: +16
A 0

ad4

Użytkownik
Ga-Pa HS 140
Kto lepszy?
Kubacki D. - Descombes V.
2 2,1
Ammann S. - Fannemel A. 1 1,47
Kofler A. - Damjan J.
2 2,02
AKO:5,48(po odjęciu podatku)
Buk:STS
Kubacki bez formy i bardzo nierówny,jak wszyscy Polacy za wyjątkiem Kamila.Na treningach skakał w kratkę jeden dobry skok,ale już drugi słaby.W kwalifikacjach też dobrze,ale warunki miał także bardzo dobre.Francuz natomiast skacze bardzo równo,nie są to może jakieś rewelacyjne skoki,ale na Kubackiego powinno wystarczyć.
O Fannemelu już wczoraj pisałem,że forma gdzieś uciekła i w kwalifikacjach to potwierdził,a Ammann po wpadce z Oberstdorfu będzie chciał się zrehabilitować,więc możemy liczyć na jego dobre skoki.
Kofler bez formy,w niektórych skokach bardzo niestabilny w locie,Damjan wręcz przeciwnie forma bardzo solidna i jest tu dla mnie zdecydowanym faworytem.Polecam też zagrać ten typ w singielku za troszkę grubsze pieniądze.
 
galgan 1,3K

galgan

Użytkownik
Polując na większe kursy zwróciłem uwagę na następujące pary:
ziemniak Fortuna
Kofler A.-Kraus M. [2,25] ⛔
Velta R.-Damjan J. [1,75] ✅
Damjan - Forfang 1 seria [3,9] ✅

Kofler niekoniecznie musi przejść Dezmana, który i w treningach i w kwalach wypadł korzystniej.
Velta - skocznia mu odpowiada i daleko skacze.
Damjan lepiej w kwalach od Forfanga, ale w treningach był tuż za Norwegiem - także po takim kursie warto!
 
kain. 2,2K

kain.

Użytkownik
Żyla, Piotr - Vassiliev, Dmitri 1 1.60 Marathonbet ✅ ✅
W dzisiejszym konkursie noworocznym biorę na tapetę zmagania reprezentantów Rzeczpospolitej Polski oraz Federacji Rosyjskiej. Na początku weźmy pod uwagę pary w których przyjdzie startować moim wybranym wojownikom. Dmitri znany wszystkim jako niezmordowany fajter zmierzy się w bratobójczym pojedynku ze swoim kamratem Władisławem Bojarincewem. Co ciekawe nasz orzeł urodzony w Cieszynie zmierzy się również z funflem ze swojej kadry Olkiem Zniszczołem, który w aktualnej dyspozycji nie powinien zagrozić swojemu starszemu koledze. Jak wiadomo dzisiaj nastał Nowy Rok, a zarówno reprezentanci Polski jak i Rosji za kołnierz z całą pewnością nie wylewali. Kto pije więcej - według mnie jest wiadome. W szatni Rasiji leje się schłodzona wódeczka do oporu i z pewnością każdy zawodnik reprezentujący gród Władimira Putina będzie dzisiaj na ostrym kacu, ew. po mocnym i skutecznym klinie. Pieter czyli nasz ulubiony zawodnik stosujący fenomenalne, a zarazem innowatorskie techniki dojazdowe z pewnością pokaże, że w polskiej kadrze również w nocy nie było lekko i kilka wojcenków jak i innych specyfików zostało postawionych na suto rozłożone stoły. Z rys twarzy Dmitrija z pewnością można wyczytać jedno - jest reprezentantem starej szkoły bloku wschodniego gdzie każdą jedną sprawę załatwia się za pomocą wódeczki, tudzież samogonu, który w tamtych krajach pełni funkcję zbawienną dla całego narodu. Z pewnością Dmitri będzie dzisiaj mocno pod wpływem co utrudni mu już zjechanie z progu skoczni w Ga-Pa, nie mówiąc nawet o dobrym i solidnym wybiciu. Dla mnie może skończyć się asekuracyjnym skokiem oddanym na bulę skoczni i zgonieniu na złe warunki atmosferyczne. Dmitri nie ma już nikomu nic do udowodnienia, swoją rolę na kadrze z racji wieku z pewnością zaprezentował minionego wieczoru (czyli polewał młodszemu pokoleniu), o zwycięstwo nie walczy także możemy być pewni, że zawodnik Sbornej dał z siebie wszystko zeszłej nocy, a teraz marzy tylko o tym żeby dopełnić formalności i oddać jeden lub dwa asekuracyjne skoki.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
briko 11,9K

briko

Użytkownik
W ostatnim dniu starego roku toto-mix zrobił mega prezent dla graczy. Oferta która pojawiła się po kwalifikacjach do noworocznego konkursu T4S W Ga-Pa około godziny 17.00, robiona była chyba przez Świętego Mikołaja, a więc do rzeczy co pograłem:
Pary KO:
Zniszczoł - Żyła - 2 kurs 1,30
Janda - Sjooen - 2 kurs 1,50
Schlierenzauer - Jacobsen - 2 kurs 1,55
W tych 3 parach, które podałem, każdy z zawodników był zdecydowanie lepszy w treningach i kwalifikacjach od swojego rywala. Jedynie Gregor nie skakał, bo prawdopodobnie źle się czuł, co nie wróży za dobrze na jutrzejszy konkurs, a skakać przez to będzie z rewelacyjnym Andersem Jacobsenem, który zdominował treningi i znokautował rywali w kwalifikacjach.

Kolego ładnie wyłapaleś te kursy i chyba w firmie Totolotek ktoś za to beknie:) takie promocje na nowy rok świetna sprawa.. Co do Żyłki to lubi on zpartaczyć skok ale przeważnie ten drugi i odnośnie skoczni w GA-PA dobrze skakał w treningach i kwalach więc aż trzy lokaty jak się patrzy
Pozdrawiam
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom