>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Tragedia w Smoleńsku

Status
Zamknięty.
seewy 16

seewy

Użytkownik
Które państwo po 1945 uznawały rząd i prezydenta na uchodźstwie za władze Polski?
Ciaglosc sprawowania wladzy i instytucji panstwowych zostala zachowana juz w momencie przekazania wladzy Raczkiewiczowi i Sikorskiemu, a wszystko wiadomo z powodu agresji na Polske przez Niemcy i pomimo ich traktatowi. Nie bylo mowy wiec o nietraktowaniu rzadu RP na uchodztwie jako sztucznego tworu
 
kamil90 69

kamil90

Użytkownik
Zachęcam do przeczytania mimo odważnej hipotezy http://blogmedia24.pl/node/27659
Też to czytałem, ciekawie napisane.
Moje zdanie jest takie, że trzeba wziąć pod uwagę wszystkie hipotezy dotyczące katastrofy, nawet tak wydawałoby się dla niektórych absurdalną jak zamach. Dziwię się, że polskie media nawet przez chwilę nie rozpatrzyły takiej możliwości. Co gorsza, coraz więcej ludzi, już winą obarcza Prezydenta jakoby się uparł na lądowanie w Smoleńsku(niby powtórka z Gruzji - 2008 ) nie mając do tego żadnych POWAŻNYCH przesłanek.
 
TommyTSW 53,1K

TommyTSW

Forum VIP
ja p.... moze ktos da artykuł że piloci zapatrzyli się na mikołaja który dziwnym trafem o tej porze roku latał dorożką przyczepioną do reniferów.....

ps: narazie nie podadzą żadnych hipotez bo chcą dokładnie wyjaśnić wszystkie okoliczności a nie podawać 35 wersji wystarczy że wy to robicie

czemu media nie podają?

wyobraz sobie ze w naszym kraju rozbija sie Putin z całą ekipą i media kminią fazy o zamachu czy jakis spisków..ogarnijcie sie są czarne skrzynki + 1 u nas którą tylko nasi moga odczytać więc będzie wiadomo co i jak nikt nie chce wywoływać niepotrzebnych spięć
 
seewy 16

seewy

Użytkownik
Też to czytałem, ciekawie napisane.

Moje zdanie jest takie, że trzeba wziąć pod uwagę wszystkie hipotezy dotyczące katastrofy, nawet tak wydawałoby się dla niektórych absurdalną jak zamach. Dziwię się, że polskie media nawet przez chwilę nie rozpatrzyły takiej możliwości.
wiesz co by sie dzialo/stalo gdyby choc raz padlo slowo &#39;zamach&#39; w kontekscie rzeczywistego rozpatrywania takiej mozliwosci? ;)
 
skrewdriver 3

skrewdriver

Użytkownik
Ciaglosc sprawowania wladzy i instytucji panstwowych zostala zachowana juz w momencie przekazania wladzy Raczkiewiczowi i Sikorskiemu, a wszystko wiadomo z powodu agresji na Polske przez Niemcy i pomimo ich traktatowi. Nie bylo mowy wiec o nietraktowaniu rzadu RP na uchodztwie jako sztucznego tworu
???? No to odpowiedziałeś na pytanie, kto uznawał po 1945 r.
 
seewy 16

seewy

Użytkownik
przez caly okres 2 Wojny Swiatowej rzad ten byl uznawany przez wszystkie kraje europejskie.
potem po &#39;ukonstytucjonowaniu&#39; sie rzadu po 2 WŚ bodaj stracil swa moc wykonawcza (rzekomo Polska byla wolnym krajem....tylko tak troche zaleznym od Rosji...)...ale Insygnia wladzy Panstwowej nie wrocily wtedy do kraju..i stalo sie to dopiero w 1990r...
do konca lat 80tych XXw rzad ten mogl np nadawac odznaczenia panstwowe itp
 
skrewdriver 3

skrewdriver

Użytkownik
przez caly okres 2 Wojny Swiatowej rzad ten byl uznawany przez wszystkie kraje europejskie.
potem po &#39;ukonstytucjonowaniu&#39; sie rzadu po 2 WŚ bodaj stracil swa moc wykonawcza (rzekomo Polska byla wolnym krajem....tylko tak troche zaleznym od Rosji...)...ale Insygnia wladzy Panstwowej nie wrocily wtedy do kraju..i stalo sie to dopiero w 1990r...
do konca lat 80tych XXw rzad ten mogl np nadawac odznaczenia panstwowe itp
No właśnie, czyli nie był uznawany za rząd Polski, tak samo prezydent. W takim razie o Kaczorowskim nie można mówic jako o prezydencie Polski.
 
kamil90 69

kamil90

Użytkownik
wiesz co by sie dzialo/stalo gdyby choc raz padlo slowo &#39;zamach&#39; w kontekscie rzeczywistego rozpatrywania takiej mozliwosci? ;)
Ok, może faktycznie media nie powinny używać teraz słowa zamach. Jednak trochę przeraża mnie to, że ślepo zaczęliśmy wierzyć Rosji. To bardzo niebezpieczne. Prawda jest taka, że jest pełna dezinformacja ze strony Rosji. Mógłbym jeszcze wiele pisać, ale zobaczymy na razie co powiedzą inni.
 
seewy 16

seewy

Użytkownik
byl ostatnim Prezydentem II RP...w Polsce w tamtych latach byla PRL...a po niej nastapila III RP
wiec do konca lat 80tych XXw istniala tez II RP, ktora nie miala poparcia dyplomatycznego (to sie &#39;skonczylo&#39; w latach 70tych bodaj), ale byla, miala dalej swoj rzad
i z takimi honorami jest teraz chowany Prezydent Kaczorowski
Ostatni PRezydent II RP
 
B 4

bongo84

Użytkownik
nawet gdyby ten Putin chcial zabic Kaczysnkiego to myslicie ze Putin jest glupi? i zrobilby to nie na Ruskiej ziemi, w ruskim samolocie, na obchodzach Katynia tak bardzo do tej pory przez Rosje ukrywanego i nagle caly swiat o nim uslyszal. Dajcie spokoj
 
TommyTSW 53,1K

TommyTSW

Forum VIP
jaka dezinformacja?? przecież od początku pracują tam z nimi nasi specjaliści, mamy nienaruszoną czarną skrzynke kóra może być odczytana jedynie przez nas i jest juz w kraju...każdy pierwszy lepszy dziennikarzyna poda niesprawdzone info domniemania zeby tylko sie pokazac...tak jak z tymi cialami i robicie z tego sensacje
jak były jakies dziwne fazy miedzy wiezami to zapis to ujawni, moze jeszcze mielismy kamikadze na pokładzie ?
 
kamil90 69

kamil90

Użytkownik
jaka dezinformacja?? przecież od początku pracują tam z nimi nasi specjaliści, mamy nienaruszoną czarną skrzynke kóra może być odczytana jedynie przez nas i jest juz w kraju...każdy pierwszy lepszy dziennikarzyna poda niesprawdzone info domniemania zeby tylko sie pokazac...tak jak z tymi cialami i robicie z tego sensacje
Ok, zobaczymy czy my się dokładnie dowiemy co owa czarna skrzynka zawiera...
 
TommyTSW 53,1K

TommyTSW

Forum VIP
mówili w TV ze zapis ze skrzynk będzie dostępny poza tymi ,,drastycznymi momentami,,
pozatym jakby tak spiskować to zapis ze skrzynek dla opini publicznej sami mogą sobie zrobić..i taki jest cały sens domniemywan ;)
 
skrewdriver 3

skrewdriver

Użytkownik
byl ostatnim Prezydentem II RP...w Polsce w tamtych latach byla PRL...a po niej nastapila III RP
wiec do konca lat 80tych XXw istniala tez II RP, ktora nie miala poparcia dyplomatycznego (to sie &#39;skonczylo&#39; w latach 70tych bodaj), ale byla, miala dalej swoj rzad
i z takimi honorami jest teraz chowany Prezydent Kaczorowski
Ostatni PRezydent II RP
Problem w tym, że po 45 r. II RP ograniczała się tylko do rządu i prezydenta, którzy nie mieli rzeczywistej władzy. Rzeczywistą władzą polską były niestety rządy komunistyczne. A wtedy, kiedy Kaczorowski był prezydentem na uchodźtwie, to prezydentem Polski, i to już nie PRL, a III RP był Wojciech Jaruzelski.
nawet gdyby ten Putin chcial zabic Kaczysnkiego to myslicie ze Putin jest glupi? i zrobilby to nie na Ruskiej ziemi, w ruskim samolocie, na obchodzach Katynia tak bardzo do tej pory przez Rosje ukrywanego i nagle caly swiat o nim uslyszal. Dajcie spokoj
To akurat argument nietrafiony, bo najłatwiej jest przeprowadzic i zatuszowac zamach właśnie na swojej ziemi.
 
seewy 16

seewy

Użytkownik
Pisze ze byl prezydentem tego rzadu na uchodztwie....dodatkowo posiadal wszystkie przywileje jakie mieli/maja byli prezydenci (przynajmniej tak mi sie wydaje, nie mam jak sprawdzic)
ale jezeli sie myle to mnie poprawiaj &lt;yes&gt;
 
lukascash 2,6K

lukascash

Forum VIP
obejrzałem filmik..nie ma żadnego człowieka od 1 do 4 sekudny, nie ma żadnego człowieka po lewej stronie drzewa w 40-44 sekundzie..zwykła koncówka gałęzi, ktora zlewa się z podłożem..żadnego ciała nie widać..jedyne co jest warte uwagi w tym filmie to te strzały..Rosjanie? amunicja BORu? bo chyba nie strzelali funkcjonariusze BORu? coś innego? nie wiem..w 48 sek wyraźnie słychać jak Rosjanin krzyczy: DAWAJ GNATA..po cholere mu gnat w tym momencie? strzały ostrzegawcze dla odstraszenia gapiów? oddaje się serię strzałów, a nie cztery strzały w odstępach czasu..1:09 po drugim strzale słychać coś jak śmiech kilku osób..a najlepsze jest to, że przysłu****ąc się temu nagraniu, mam wrazenie, ze słysze polskie zdania np 16 sekunda (coś jakby PATRZ MU W OCZY) czy 21 sekunda (USPOKÓJ SIĘ!!)..trudno jest uwierzyć w sensacje..ale jest naprawde sporo rzeczy, które mogą budzić wątpliwości..nie jestem ekspertem nie znam się na fizyce ani na lotnictwie..jako laikowi trudno mi sobie wyobrazic, że radzieckiej (podkreślam radzieckiej) konstrukcji samolot zamienił się niemalże w pył, podchodząc do lądowania z prędkością niewiele ponad 200km/h (czyli predkośc była juz zredukowana) lecąc na stosunkow niewielkiej wysokosći kilku metrów..ponad rok temu w amsterdamie jakiś turecki boeing podchodząc do lądowania złamał się w powietrzu na 3 częsci..zginęło 9 osób, a ponad 50 zostalo rannych..jako laik, doszukuje się pewnej analogii. Kolejną sprawą jest postawa Rosji, która w ciągu jednego tygodnia całkowicie zmieniła swoje stanowisko w sprawie Katynia. Tym państwem kierują wciąż te same osoby, które przez tyle lat zaprzeczały w sprawie Katynia. Co więcej, tym państwem kieruję te same osoby, z polecenia których (nie zakładam samowoli służb, poza tym Putin to człowiek służb) zamordowano z Londynie byłego agenta Litwinienkę, a potem próbowano otruć byłego prezydenta Ukrainy, Juszczenkę. Tak więc, tam gdzie wchodzi w grę interes Rosji, Ci ludzie potrafią być bezwzględni. W Rosji nic nie dzieje się bez wiedzy służb specjalnych. Przyznam szczerze, ze nie sledzilem informacji i wiadomosci przed uroczystościami w Katyniu, ale wiem, ze pojawiły się jakies problemy (ambasada rosyjska) z tym, aby Prezydent i Premier wspolnie lecieli w srodę (który to już raz pojawily sie problemy ze wspolnym lotem). Kolejny znak zapytania - wciąż jest mowa o błędzie pilota/pilotów +te pokraczne relacje wieży, że samolot podchodzil do lądowania czterokrotnie, potem okazalo się, że tylko raz; potem z kolei wieza stwierdzila, ze pilot podjal sam decyzję o lądowaniu..nie wiem jak..skoro na kazdym lotnisku ruchem kieruje własnie wieża i żaden samolot bez zezwolenia z wieży lądować nie może; Kolejną sprawa - zakładając, że para prezydencka zajmowała miejsca obok siebie albo blisko siebie, jak to się stało, że ciało Prezydenta zidentyfikowano bardzo szybko, a z identyfikacją ciała Pierwszej Damy były problemy i dopiero stara obrączka umożliwiła identyfikację. Pojawiły się także informacje o tym, ze 3 osoby przezyły (rozumiem, że w takiej atmosferze pojawiają sie rózne sensacyjne informacje). Relacje świadków wypadku tez są jakieś sprzeczne ze sobą. Fajne jest także to co się dzieje u nas w kraju. Prawo konstytucyjne było jednym z moich ulubionych przedmiotów - Konstytucja jest momentami niejasne, dwuznaczna. Na zajęciach omawiana była sytuacja podobna do tej, którą mamy dzisiaj - kto po Prezydencie?. Marszałek Sejmu, po nim Marszałek Senatu - ale najwazniejsza rzeczą, jaka mi utkwiła w głowie było zdanie : Marszałek Sejmu podejmuje tylko czynności niezbędne i niecierpiące zwłoki ze względu na interes/dobro/bezpieczeństwo państwa. Czy przeszukanie mieszkania Wassermana, który był koordynatorem służb, to czynność niecierpiąca zwłoki? Jeśli tak, to dlaczego; jeśli nie, to po co?
Nie mam zamiaru tutaj podburzać nikogo czy prowokować. Nie jestem wyznawcą teorii spiskowych. Jestem głęboko dotknięty tą tragedią i do dzisiaj trudno mi w nią uwierzyć, stąd rodzą się w głowie różnego rodzaju pytania, moze niekiedy zbyt naiwne.
 
B 4

bongo84

Użytkownik
ale i latwiej sie narazic na oskarzenia co w polsce mimo zadnych przeslanek sa a czujecie co by sie dzialo gdyby byly jakies przeslanki czy fakty wskazujace na zamach a potem tuszowanie sprawy? Dlatego zeby nie bylo dodatpkowych pomowien polska i rosyjska strona podjela wspolprace a na otwarcie skrzynek ponoc czekano na polskich ekspertow. A co do Katynia. Wiadomo ze Putin ale i rzad rosyjski unikal jak ognia Katynia. Jesli by mial zlecic zamach na prezydenta to przeciez zdawal sobie sprawe ze jak to zrobi teraz to caly swiat sie dowie o tej zbrodni i juz wtedy musi spojrzec prawdzie w oczy i uderzyc sie w piers i to zrobil czy szczere czy nie juz kazdy ma swoje zdanie ktore przynajmniej narazie powinien zachowac dla siebie. A tak wogole to kto by mial jakikolwiek interes ze smierci tych ludzi?
 
kamil90 69

kamil90

Użytkownik
mam wrazenie, ze słysze polskie zdania np 16 sekunda (coś jakby PATRZ MU W OCZY) czy 21 sekunda (USPOKÓJ SIĘ!!)..
I jeszcze 1.12 coś jakby: zmiana planów!

W ogóle ciekawie to napisałeś. Właśnie też miałem pisać m.in. o tym, że była informacja, jakoby o 3 osobach, które przeżyły. I jeszcze dziwne słowa już po tragedii: najpierw jakiś urzędnik mówi, że wina była pilotów bo nie znali rosyjskiego, później się z tego wycofuje...
Sporo niejasności jest...
Daleki jestem od jakichś jednoznacznych osądów, ale wszystko trzeba zbadać.
Na razie lecę, zobaczymy jak będzie wyglądał ten interesujący temat na tym forum wieczorem ;)
P.S. I jeszcze te słowa Łukaszenki który już obarczył winą prezydenta...
 
kamil90 69

kamil90

Użytkownik
I jeszcze 1.12 coś jakby: zmiana planów!

W ogóle ciekawie to napisałeś. Właśnie też miałem pisać m.in. o tym, że była informacja, jakoby o 3 osobach, które przeżyły. I jeszcze dziwne słowa już po tragedii: najpierw jakiś urzędnik mówi, że wina była pilotów bo nie znali rosyjskiego, później się z tego wycofuje...
Sporo niejasności jest...
Daleki jestem od jakichś jednoznacznych osądów, ale wszystko trzeba zbadać.
Na razie lecę, zobaczymy jak będzie wyglądał ten interesujący temat na tym forum wieczorem ;)
P.S. I jeszcze te słowa Łukaszenki który już obarczył winą prezydenta...
P.S.2 niektórzy chyba zapominają jakie były stosunki na linii Kaczyński - Rosja..
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom