>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Tragedia w Smoleńsku

Status
Zamknięty.
fabik10 106

fabik10

Użytkownik
Najwyższe nasze zdumienie wywołała decyzja pochowania prezydenta Lecha Kaczyńskiego z żoną - na Wawelu. Prezydent Lech Kaczyński był dobrym, skromnym człowiekiem, ale nie ma żadnych przyczyn, dla jakich miałby spocząć na Wawelu wśród Królów Polski - obok Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Uważamy, że wysoce niestosowne jest w takiej sprawie powoływanie się na wybór rodziny. Decyzja ta wywołuje poważne protesty i może spowodować najgłębsze od odzyskania niepodległości w 1989 roku podziały polskiego społeczeństwa.
Apelujemy do Władz Kościoła o wycofanie się z tej wysoce niefortunnej decyzji podjętej pochopnie w chwili żałoby i współczucia.
Andrzej Wajda, Krystyna Zachwatowicz-Wajda, Kraków 13 kwietnia 2010
Wielki reżyser, mały człowiek
 
betheone 188

betheone

Użytkownik
Wielki reżyser, mały człowiek
Póki co z tego co widzę zdecydowana większość internetu (a przeleciałem przez wszystkie ważniejsze fora/serwisy w Polsce) jest przeciw pochówku na Wawelu, niektóre władze kościelne i polityczne również (a raczej pojawiają się głosy osób z tymi władzami związane), więc krytyka ludzi, którzy nie podzielają zdania rodziny w tej sprawie jest trochę śmieszna. To, że ludzie nie zgadzają się z tą decyzją nie oznacza od razu, że trzeba ich w jakiś sposób negatywnie osadzać, tym bardziej, że jest ich naprawdę sporo.
 
5567 719

5567

Użytkownik
Hmm... tak czytam ten temat... obserwuje z dużym zaciekawieniem wszystko to co dzieje się w mediach od soboty i wszystko było ok do wczoraj, kiedy to dowiedziałem się o tym, że pogrzeb prezydenta ma być na Wawelu. Od pierwszej chwili kiedy się dowiedziałem poczułem spory niesmak i trochę inaczej już patrzę na tą tragedię chyba... Pomijając to, że uważam to za zły pomysł, to zdziwiły mnie dzisiaj dość istotne fakty. Mianowicie... najpierw słyszałem wypowiedź Jego Eminencji Stanisława Dziwisza, który to powiedział, iż to nie była Jego inicjatywa, po czym obejrzałem &quot;Kropkę nad i&quot; w tvn, gdzie Adam Bielan powiedział, że to nie rodzina zmarłego prezydenta decydowała o miejscu pochowania na Wawelu...Po tym zapewnieniu, na koniec programu Monika Olejnik pokazała wywiad z Dziwiszem, który powiedział, że to nie był Jego pomysł ;] Chwilę poźniej Bielan powiedział, że Dziwisz potwierdził to co on mówił, a Olejnik spojrzała na niego nic nie mówiąc ze swoim charakterystycznym &quot;uśmieszkiem&quot; ;] wcześniej też... widziałem wywiad z Andrzejem Dudą z kancelarii prezydenta, który rownież twierdził, że to nie rodzina decydowała, co więcej, podobno była to dla nich nawet &quot;trudna&quot; decyzja ;] Ja się pytam... kto w takim razie wyszedł z taką inicjatywą, skoro nie była to ani rodzina zmarłego, ani nie był to arcybiskup Dziwisz? ktoś coś ukrywa? ;]
 
fabik10 106

fabik10

Użytkownik
Póki co z tego co widzę zdecydowana większość internetu (a przeleciałem przez wszystkie ważniejsze fora/serwisy w Polsce) jest przeciw pochówku na Wawelu, niektóre władze kościelne i polityczne również (a raczej pojawiają się głosy osób z tymi władzami związane), więc krytyka ludzi, którzy nie podzielają zdania rodziny w tej sprawie jest trochę śmieszna. To, że ludzie nie zgadzają się z tą decyzją nie oznacza od razu, że trzeba ich w jakiś sposób negatywnie osadzać, tym bardziej, że jest ich naprawdę sporo.
Zdanie rodziny trzeba uszanować i tyle.
Żałoba nie minęła, a już tylko protesty i kłótnie.
 
T 2

tomeks91

Użytkownik
Dla mnie nie ma problemu z pochówkiem na Wawelu. Kaczyński był oczerniany wszędzie i większość Polaków miało o nim złe zdanie. Tylko w czym on sobie był winny że nie zawsze umie się zachować w towarzystwie ważnych osób albo że miał nieładny uśmiech. Teraz wychodzi cała prawda, wystarczy posłuchać co mówią o nim politycy, nie gazety które szukają sensacji. Był wielkim patriotą, znał świetnie historię Polski, został bohaterem Gruzji a Polacy tego nie doceniają, bo przeciętny Polak nawet nie wie dlaczego(nie zostało to rozgłośnione). Przecież jest bohaterem Solidarności czego chcieć więcej?
 
skrewdriver 3

skrewdriver

Użytkownik
Póki co z tego co widzę zdecydowana większość internetu (a przeleciałem przez wszystkie ważniejsze fora/serwisy w Polsce) jest przeciw pochówku na Wawelu, niektóre władze kościelne i polityczne również (a raczej pojawiają się głosy osób z tymi władzami związane), więc krytyka ludzi, którzy nie podzielają zdania rodziny w tej sprawie jest trochę śmieszna. To, że ludzie nie zgadzają się z tą decyzją nie oznacza od razu, że trzeba ich w jakiś sposób negatywnie osadzać, tym bardziej, że jest ich naprawdę sporo.
Protestowanie przeciwko pochówku na Wawelu w czasie żałoby narodowej jest niegodziwością. No, ale zawsze znajdą się oszołomy, którzy niczego nie potrafią uszanowac. Mam nadzieję, że w niedzielę w Krakowie nie będą musiał słuchac ich pokrzykiwań.
 
betheone 188

betheone

Użytkownik
Protestowanie przeciwko pochówku na Wawelu w czasie żałoby narodowej jest niegodziwością. No, ale zawsze znajdą się oszołomy, którzy niczego nie potrafią uszanowac. Mam nadzieję, że w niedzielę w Krakowie nie będą musiał słuchac ich pokrzykiwań.
Nie mówię od razu o protestach (bo to faktycznie oszołomstwo) tylko o wyrażaniu własnego zdania w sposób kulturalny, uszanowując jednocześnie wybór rodziny i respektując powagę sytuacji ostatnich dni, na forum internetowym, wśród mediów i życia codziennego.
 
hajduk 124

hajduk

Forum VIP
Wielki reżyser, mały człowiek
co ma oznaczać ta emotka hitlera? :p
Bardzo dobrze zrobił, ktoś znany, z wyższej półki przynajmniej się określił.
Pochówek na Wawelu to jakieś nieporozumienie. Hołdy hołdami, żałoby żałobami, ale nie róbmy z tego miejsca - miejsca niewyjątkowego.
Protestowanie przeciwko pochówku na Wawelu w czasie żałoby narodowej jest niegodziwością.
To kiedy mamy/mają protestować? Po? Żeby jeszcze większy wstyd był, gdyby np. była zmiana miejsca?
Inaczej jak protesty w tym kraju się nie da, inaczej tylko by to spłyneło i nie mówiono o tym.
Rodzina owszem ma najwięcej do powiedzenia, ale lud który wybierał jest podzielony też niech swoje 3 grosze wsadzi. Nie wiem kto był inicjatorem tego, ale nie wydaje mi by człowiek tak powiązany z Warszawą chciał być tak daleko od Niej.
 
kowboj 143

kowboj

Użytkownik
Wawel to miejsce dla ludzi, którzy zasłużyli się czymś więcej dla kraju. Chociażby Kościuszko i masa innych. Pochowano tam niejednego króla i z całym szacunkiem żaden obecny polityk nie jest godzien wywyższania do rangi królów, a ci którzy by na to zasługiwali są/byli osobami skromnymi i przez głowę by im nie przeszło wybieranie takiego miejsca na pochówek.

Pomysł pogrzebu L.Kaczyńskiego w Krakowie zrodził się w jakiejś bezmyślnej głowie. Fakt, że jedna strona zwala na drugą odpowiedzialność świadczy o tym, że coś nie gra. Kto obejrzał dziś do końca &#39;Kropkę nad I&#39; widział doskonale.

Pan minister Duda zabrzmiał dzisiaj jak Jarek K. jakiś czas temu dzieląc przeciwników tego pomysłu na &#39;nie-patriotów&#39;. Tak więc wszyscy którzy nie jesteście ogarnięci tym żałobnym amokiem i korzystacie w tych dniach ze swoich rozumów NIE JESTEŚCIE PATRIOTAMI.

Dno...
 
mjaurvcein 25,1K

mjaurvcein

Użytkownik
Wawel to miejsce dla ludzi, którzy zasłużyli się czymś więcej dla kraju. Chociażby Kościuszko i masa innych. Pochowano tam niejednego króla i z całym szacunkiem żaden obecny polityk nie jest godzien wywyższania do rangi królów, a ci którzy by na to zasługiwali są/byli osobami skromnymi i przez głowę by im nie przeszło wybieranie takiego miejsca na pochówek.

Pomysł pogrzebu L.Kaczyńskiego w Krakowie zrodził się w jakiejś bezmyślnej głowie. Fakt, że jedna strona zwala na drugą odpowiedzialność świadczy o tym, że coś nie gra. Kto obejrzał dziś do końca &#39;Kropkę nad I&#39; widział doskonale.

Pan minister Duda zabrzmiał dzisiaj jak Jarek K. jakiś czas temu dzieląc przeciwników tego pomysłu na &#39;nie-patriotów&#39;. Tak więc wszyscy którzy nie jesteście ogarnięci tym żałobnym amokiem i korzystacie w tych dniach ze swoich rozumów NIE JESTEŚCIE PATRIOTAMI.

Dno...
Ogólnie pojęcie patriotyzmu od soboty jest szastane na prawo i lewo... ba okazuje się że wszyscy pasażerowie byli wielkimi patriotami... w każdym reportażu o pojedyńczych ofiarach w TV słyszymy, że &quot;X był wspaniałym człowiekiem, wielkim patriotą&quot;... inna sprawa, że o zmarłych źle się nie mówi (czego zwolennikiem nie jestem, bo to zwykła obłuda)... ale odchodzę od tematu sorry
 
kowboj 143

kowboj

Użytkownik
Dokładnie, to zwykła obłuda. Dobrze znane nazwiska z tego samolotu bez chwili wahania dzień w dzień pluły jadem na byle kogo z byle powodu prezentując postawy niegodne jakiejkolwiek służby publicznej, a teraz się słyszy, że &quot;byli gorliwi i doświadczeni&quot;. Nie ukrywam, że nie czuję straty po niektórych i nie będę czuł, a są osoby które zachowują się jakby chciały żebym na siłę cierpiał i &#39;żałował&#39;.
 
TommyTSW 48,1K

TommyTSW

Forum VIP
No ale co mają odwołać pogrzeb na Wawelu bo garstka osób przyjdzie pod Kurie coś pomruczeć bo ów grupa myśli że reprezentują całe społeczeństwo nie widząc w tym żadnej symboliki tylko niechęć do Kaczynskiego za jego rządów?
Sam jestem z Krakowa i twierdze że miejsce Kaczynskiego jest w Warszawie, pochówek na Wawelu ma mieć bardziej znaczenie upamiętniające 1 Prezydenta RP (głowa kraju) który stracił życie oddając hołd zabitym w Katyniu i nieco utrwalić cały paradoks dwóch tych wydarzen które do soboty większość z was przepuszczała między palcami a jest istotnym elementem naszej historii i nikt nie chce by o tym zapomniano, zostało dla kolejnych pokolen jako istotna sprawa, przecież czasy śię zmieniają już nie ma średniowiecza
 
skrewdriver 3

skrewdriver

Użytkownik
Wawel to miejsce dla ludzi, którzy zasłużyli się czymś więcej dla kraju. Chociażby Kościuszko i masa innych. Pochowano tam niejednego króla i z całym szacunkiem żaden obecny polityk nie jest godzien wywyższania do rangi królów, a ci którzy by na to zasługiwali są/byli osobami skromnymi i przez głowę by im nie przeszło wybieranie takiego miejsca na pochówek.

Pomysł pogrzebu L.Kaczyńskiego w Krakowie zrodził się w jakiejś bezmyślnej głowie. Fakt, że jedna strona zwala na drugą odpowiedzialność świadczy o tym, że coś nie gra. Kto obejrzał dziś do końca &#39;Kropkę nad I&#39; widział doskonale.

Pan minister Duda zabrzmiał dzisiaj jak Jarek K. jakiś czas temu dzieląc przeciwników tego pomysłu na &#39;nie-patriotów&#39;. Tak więc wszyscy którzy nie jesteście ogarnięci tym żałobnym amokiem i korzystacie w tych dniach ze swoich rozumów NIE JESTEŚCIE PATRIOTAMI.

Dno...
Pochowani na WawelU:
Zygmunt Kazimierz Waza, (ur. 1 kwietnia 1640 zm. 9 sierpnia 1647)
Aleksander Karol Waza, (ur. 14 listopada 1614 w Warszawie, zm. 19 listopada 1634 w folwarku Wielkie koło Warszawy)
Barbara Zápolya (ur. w pierwszej połowie 1496[1], zm. 2 października 1515 w Krakowie), żona Zygmunta Starego, królowa Polski i wielka księżna litewska.
an Albert Waza, SJ, także Jan Olbracht Waza (25 czerwca 1612 w Warszawie - 29 grudnia 1634 w Padwie), syn króla Polski Zygmunta III Wazy i arcyksiężniczki austriackiej Konstancji Habsburżanki, biskup krakowski od 1632 i warmiński od 1631, kardynał, królewicz polski.

Uważasz, że Kaczyński zrobił dla Polski mniej niż te osoby?
 
B 4

bongo84

Użytkownik
jak dla mnie to moga go pochowac gdzie chca. Jednak zgadzam sie poniekad z ludzmi protestujacymi. Ale tu nie o to chodzi. Chodzi o to ze ktos tu klamie. Bo skorop rodzina nie, kardynal nie, sejm nie, marszalek nie to sie pytam kto? Obserwujac i biorac pod uwage ze nie klamie przestawiciel kosciola to na to wychodzi ze to wyszlo od rodziny. Jeszcze zaloba sie nie skonczyla a juz klamstwa i mydlenie oczow spoleczenstwu. Manipulacja na kazdym kroku, nawet w tak tragicznych chwilach. Przeczytalem dopiero ze Kaczynski prawdopodobnie wystartuje w wyborach. Jeszcze nie pochowal brata juz mysli o wladzy i budowaniu swojego ego kosztem tragedii jego brata. Czy fakt ze nawet nie powiedzial swojej matce o smierci brata. Zamierza ja oklamywac do konca zycia? Bo kiedys trzeba bedzie powiedziec chyba ze caly czas zamierza ja oklamywac.
pokoj zmarlym [*]
 
mjaurvcein 25,1K

mjaurvcein

Użytkownik
Pochowani na WawelU:
Zygmunt Kazimierz Waza, (ur. 1 kwietnia 1640 zm. 9 sierpnia 1647)
Aleksander Karol Waza, (ur. 14 listopada 1614 w Warszawie, zm. 19 listopada 1634 w folwarku Wielkie koło Warszawy)
Barbara Zápolya (ur. w pierwszej połowie 1496[1], zm. 2 października 1515 w Krakowie), żona Zygmunta Starego, królowa Polski i wielka księżna litewska.
an Albert Waza, SJ, także Jan Olbracht Waza (25 czerwca 1612 w Warszawie - 29 grudnia 1634 w Padwie), syn króla Polski Zygmunta III Wazy i arcyksiężniczki austriackiej Konstancji Habsburżanki, biskup krakowski od 1632 i warmiński od 1631, kardynał, królewicz polski.
Uważasz, że Kaczyński zrobił dla Polski mniej niż te osoby?
Przecież Wawel był miejscem pochówku Królów i jego najbliższych jakby z urzędu... nie porównuj czasów z przed XIX wieku z czasami obecnymi... A idąc tropem zasług... to uważasz że Anna Walentynowicz zrobiła mniej niż Kaczyński? A Kaczorowski? A przeciez stosunkowo niedawno zmarli Gieremek i Edelman? A żyjący Wałęsa, Mazowiecki? Można tak długo wymieniać... nie róbmy szopki tylko dlatego, że ktoś zginął w wielkiej katastrofie...
Ale tak sie stanie i trudno... historia osądzi
edit. do kolegi wyżej... zaraz zostane przez &quot;wyznawców&quot; zlinczowany ale jak dla mnie to wygląda tak: dzwoni J.K. do Dziwisza, mówi, że chce Wawelu, ale jakby co to nikt nic nie wie kto i jak...
 
B 4

bongo84

Użytkownik
Uważasz, że Kaczyński zrobił dla Polski mniej niż te osoby?
na prewno bardziej na to zasluguje prezydent Kaczorowski niz Kaczynski. Z calym szacunkiem dla niego, zapewne dobrym czlowiekiem byl ale prezydentem conajwyzej przecietnym jesli nie slabym. Wiecej dzielil polakow niz laczyl.
 
seewy 16

seewy

Użytkownik
Pochowani na WawelU:
Zygmunt Kazimierz Waza, (ur. 1 kwietnia 1640 zm. 9 sierpnia 1647)
Aleksander Karol Waza, (ur. 14 listopada 1614 w Warszawie, zm. 19 listopada 1634 w folwarku Wielkie koło Warszawy)
Barbara Zápolya (ur. w pierwszej połowie 1496[1], zm. 2 października 1515 w Krakowie), żona Zygmunta Starego, królowa Polski i wielka księżna litewska.
an Albert Waza, SJ, także Jan Olbracht Waza (25 czerwca 1612 w Warszawie - 29 grudnia 1634 w Padwie), syn króla Polski Zygmunta III Wazy i arcyksiężniczki austriackiej Konstancji Habsburżanki, biskup krakowski od 1632 i warmiński od 1631, kardynał, królewicz polski.

Uważasz, że Kaczyński zrobił dla Polski mniej niż te osoby?
Proponuje sie douczyc historii...
juz Ci kiedys odpisywalem o katedrze Wawelskiej, ale nie podjales polemiki widocznie z braku wiedzy...
 
skrewdriver 3

skrewdriver

Użytkownik
Przecież Wawel był miejscem pochówku Królów i jego najbliższych jakby z urzędu... nie porównuj czasów z przed XIX wieku z czasami obecnymi... A idąc tropem zasług... to uważasz że Anna Walentynowicz zrobiła mniej niż Kaczyński? A Kaczorowski? A przeciez stosunkowo niedawno zmarli Gieremek i Edelman? A żyjący Wałęsa, Mazowiecki? Można tak długo wymieniać... nie róbmy szopki tylko dlatego, że ktoś zginął w wielkiej katastrofie...
Ale tak sie stanie i trudno... historia osądzi

edit. do kolegi wyżej... zaraz zostane przez &quot;wyznawców&quot; zlinczowany ale jak dla mnie to wygląda tak: dzwoni J.K. do Dziwisza, mówi, że chce Wawelu, ale jakby co to nikt nic nie wie kto i jak...
Źaden z nich nigdy nie był prezydentem Polski. Kaczorowski był prezydentem na uchodźtwie, ale praktycznie przez nikogo ten urząd nie był uznawany.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom