>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Tragedia w Smoleńsku

Status
Zamknięty.
flamaster 875

flamaster

Forum VIP
Ludzie, trwa żałoba narodowa a wy już zaczęliście kłótnie, sypanie oszczerstwami, bluzgami ... Czy wy macie jakieś hamulce. Skoro jesteście tacy inteligentni to proszę wymieńcie wszystkich pochowanych na Wawelu oraz ich zasługi. Zaraz sie okaże że wasze mądrości to będzie ctrl C + ctrl V ale może przy okazji wyjdzie że nie każdy król zasługiwał by tam się znaleźć. Robienie protestów i wyskakiwanie z takimi szopkami to tylko pokazanie się ludzi, którzy jak wcześniej pokazane przeze mnie przykłady hien szukają rozgłosu.
Ja na temat miejsca pochówku pary prezedenckiej nie będę się wypowiadał tylko uszanuję podjętą decyzję. Dodam również, że źle się dzieje jeśli 21 letni Henio i 17 letnia Balbina chcą decydować gdzie ma być pochowany prezydent RP.

To na zdjęciu to nie jest pas, tylko dojazd do pasa. Zobaczcie sobie na Google Earth jak to dokładnie wygląda. Co nie zmienia faktu, że patrząc na miejsce katastrofy to i tak samolot leciał jakieś 50m za lewą stroną pasa startowego.
Faktycznie. Ale to tylko jeszcze bardziej dobitniej pokazuje, że coś tu musiało być nie tak. Przecież jak opowiadał ten kontroler, oszczegał on tylko, że za szybko schodzą do lądowania - nie było ani słowa o tym, że wogóle nie kierują się na pas startowy. Przecież gdyby lecieli prosto na pas to pilot w momencie gdy zorientowałby się że jest za nisko to może zdążyłby jeszcze podnieść maszynę a nawet jeśli nie to na pewno nie byłoby takiej tragedii bo przed pasem nie było żadnych drzew ani innych przeszkód a koła były już wysunięte.
 
matheenn 2

matheenn

Użytkownik
Także uważam że w ten czas żałoby nie powinno być żadnych protestów , to tylko ukazuje że nie wszyscy potrafią się połączyć w obliczu tragedii , na szczęście jest to mała grupa osób na tle całej RP.
Może i Wawel nie jest najlepszym miejscem pochówku lecz nie ze względu że nie zasługiwał , że tam leżą sami zasłużeni królowie , bo tak nie jest. Jego miejscem była Warszawa , lecz rodzina wybrała inaczej i trzeba to uszanować.
Ja nic do tego nie mam , a jak będę w Krakowie na pewno odwiedzę to miejsce.
i tu cytat z onet.pl
&quot;- Skoro własny naród nie potrafi docenić swojego Prezydenta, to może powinien się uczyć od Gruzinów, którzy przyznali panu Kaczyńskiemu tytuł Bohatera Narodowego. Szczerze mówiąc bardzo się ucieszyłam na wiadomość o pochowaniu p. Kaczyńskich na Wawelu – annika1118 &quot;
W pełni popieram użytkowniczkę annika1118.
 
seewy 16

seewy

Użytkownik
Wielu mówi, że Kaczyński nie powinien byc pochowany na Wawelu, bo leżą tam najwieksi bohaterowie w historii Polski. Czyli mam rozumiec, że dla nich pochowany na Wawelu Michał Korybut Wiśniowiecki, uznawany za wybitnie nieudolnego, był wielkim bohaterm?
A co do Piłsudskiego, to jego pochowanie na Wawelu wywoływało dużo większe protesty.
Gdybys byl cokolwiek bardziej obeznany z historia...to wiedzialbys ze katedra na Wawelu jest nekropolia KROLEWSKA...stad jest tam pochowany M.K.Wisniowiecki...
ale juz nawet przy S.A.Poniatowskim byly obiekcje i ostatecznie mimo tragizmu jego postaci nie zostal tam pochowany...a bylo to w latach 90 XX w... wtedy byly opcje gdzie go przeniesc...

poza w/w Wisniowieckim...lezy tam jeszcze 10 krolow i 1 krolewna zmarla jako dziecko...oprocz tego dwoch wybitnych wieszczy i 3 wybitnych przywodcow wojskowych/narodowych....

Owszem - spory przy pochówku Pilsudskiego byly...ale dotyczyly miejsca pochowku....a nie czy zasluguje...
troche inna sytuacja...


i teraz powiedz mi - w ktora z kategorii wyzej wpisuje sie ŚP Lech Kaczynski?
 
lukascash 2,6K

lukascash

Forum VIP
Panowie, o co ta cała dyskusja...po pierwsze nie wasza rodzina, po drugie nie wasza decyzja, a po trzecie po pierwsze i po drugie...istniała możliwość pochówku na Wawelu, rodzina skorzystala z możliwości, kuria wyraziła zgodę i sprawa zamknięta..nie wypowiadam swojego zdania w tej kwestii, bo to nie jest moja sprawa..
 
matheenn 2

matheenn

Użytkownik
Gdybys byl cokolwiek bardziej obeznany z historia...to wiedzialbys ze katedra na Wawelu jest nekropolia KROLEWSKA...stad jest tam pochowany M.K.Wisniowiecki...
ale juz nawet przy S.A.Poniatowskim byly obiekcje i ostatecznie mimo tragizmu jego postaci nie zostal tam pochowany...a bylo to w latach 90 XX w... wtedy byly opcje gdzie go przeniesc...

poza w/w Wisniowieckim...lezy tam jeszcze 10 krolow i 1 krolewna zmarla jako dziecko...oprocz tego dwoch wybitnych wieszczy i 3 wybitnych przywodcow wojskowych/narodowych....

Owszem - spory przy pochówku Pilsudskiego byly...ale dotyczyly miejsca pochowku....a nie czy zasluguje...
troche inna sytuacja...


i teraz powiedz mi - w ktora z kategorii wyzej wpisuje sie ŚP Lech Kaczynski?
&quot;1 krolewna zmarla jako dziecko&quot; a według Ciebie jakich zasług dokonała ta królewna ? tylko chyba tym że była królewną.
W Polsce nie ma teraz króla jest prezydent , trochę inna funkcja ale jakby nie było jest głową państwa więc nie widzę problemu.
Przecież wiadomo że jakby ŚP Kaczyński nie zginął w takich okolicznościach a śmiercią naturalną bądź chorobą nie było by pomysłu na Wawel...
I takie pytanie bo widzę że jesteś przeciwny temu , w czym Ci to przeszkadza? Zamiast być dumny z tego kim jesteś , okazać szacunek to jakieś problemy wyszukujesz. Zostałby pochowany w Wawie to zaraz by się zabrała grupa czemu nie na Wawelu , czemu nie tam czemu , czemu .. i tak jest u nas. Ty , ja , większość tu nic nie znaczy żeby decydować o takich sprawach.
 
seewy 16

seewy

Użytkownik
&quot;1 krolewna zmarla jako dziecko&quot; a według Ciebie jakich zasług dokonała ta królewna ? tylko chyba tym że była królewną.
W Polsce nie ma teraz króla jest prezydent , trochę inna funkcja ale jakby nie było jest głową państwa więc nie widzę problemu.
Przecież wiadomo że jakby ŚP Kaczyński nie zginął w takich okolicznościach a śmiercią naturalną bądź chorobą nie było by pomysłu na Wawel...
I takie pytanie bo widzę że jesteś przeciwny temu , w czym Ci to przeszkadza? Zamiast być dumny z tego kim jesteś , okazać szacunek to jakieś problemy wyszukujesz. Zostałby pochowany w Wawie to zaraz by się zabrała grupa czemu nie na Wawelu , czemu nie tam czemu , czemu .. i tak jest u nas. Ty , ja , większość tu nic nie znaczy żeby decydować o takich sprawach.
1. Pomylka mojej strony...przeczytalem jeszcze raz i mi sie nie zgadzalo cos...
Lezy tam Krolowa Anna Jagiellonka, a jak pisalem wtedy wszyscy wladcy Polski byli chowani na Wawelu...
Poza tym - nie pamietam w jakich latach to juz bylo - ale juz kiedys Biskup Adam Sapieha w latach 30tych XXw ustalil z Prezydentem Moscickim, ze nikt juz od tej pory nie bedzie chowany na Wawelu...
poza tym - wladze koscielne caly czas utrzymywaly ze na Wawelu nie ma miejsca na nastepne trumny...
a co maja okolicznosci smierci do tego? Ja rozumiem...to jest straszna tragedia..milionow polakow, sam jestem do dzis wstrzasniety...
ale nie jest to ZADEN argument za tym, ze wlasnie dlatego ma byc pochowany na Wawelu...bo zginal w katastrofie lotniczej?
Prosze Cie, jezeli chcesz dyskutowac, podawaj racjonalne argumenty...
Pytasz w czym mi to przeszkadza? W tym, ze Wawel jest symbolem dla mnie...polskiej historii, wielkich krolow, wodzow..wielkich pisarzy...
miejscem gdzie spoczywaja najwybitniejsze jednostki...wybitnie zasluzeni dla Polski...
Czesto tez sa to osoby blisko zwiazane z Krakowem, ktore tu sie urodzily, wychowaly, walczyly...
Dlatego spytam jeszcze raz, tym razem Ciebie - w ktorej z powyzszych kategorii widzisz ŚP Lecha Kaczyńskiego?
 
matheenn 2

matheenn

Użytkownik
seewy na Twój post mogę podyskutować lecz później po całej ceremonii , przemyślałem i nie ma sensu o tym dyskutować teraz ???? Jeżeli temat będzie trwał , to możemy podyskutować o tym po niedzieli.
Pozdr.
 
seewy 16

seewy

Użytkownik
jasne ????
zreszta - moze ktos tu odniesc bledne wrazenie...
Naprawde jestem ta tragedia poruszony...na wiesc o tym, dostalem smsa od matki gdyz nie mialem dostepu do zadnego &#39;kanalu inf&#39;, rece mi trzasc sie zaczely...i bylem zszokowany...taka rzecz nie powinna nas spotkac i to wydarzenie wywoluje we mnie poczucie solidarnosci z innymi...
po prostu ta kwestia mi sie nie podoba ????
 
prasa 1,3K

prasa

Forum VIP
Wszystko na chwilę obecną zostało już powiedziane w temacie tragedii w Smoleńsku. Zaczynamy wchodzić w tematy, których, przynajmniej na razie, poruszać nie powinniśmy. . Nie my podejmiemy decyzję o pochówku Prezydenta i Pierwszej Damy, więc szanujmy decyzję rodziny i osób za nią odpowiedzialnych. Możemy się z nią nie zgadzać ( np. ja należę do tego grona ), ale w chwili obecnej wszelkie awantury są zdecydowanie nie potrzebne. Uszanujmy pamięć o wszystkich zmarłych pasażerów samolotu i nie spierajmy się.
 
T 98

tomisdz

Użytkownik
Żałoba narodowa została przedłużona do niedzieli do godziny 24.
Co na temat pochówku pary prezydenckiej nie bede sie wypowiadał
@ Prasa dobrze mówi opanujcie sie co niektórzy...
 
lolnik 473

lolnik

Użytkownik
Mam do Was prośbę, w Tv była bardzo refleksyjna melodia żałobna, którą najczęściej puszczali jak był przewóz trumny do Pałacu Prezydenckiego lub przedstawiali Prezydenta z żoną. Macie może jej tytuł lub na wrzucie lub gdziekolwiek. Ważne.
 
TommyTSW 48,1K

TommyTSW

Forum VIP
Ładnie wam te media sieczke w głowie robia faza z Kaczynskim tak już nagłośniona ze już na dalszy (nieważny plan) zeszła reszta ofiar katastrofy....w TV od niedzieli przez cały dzien pokazują to samo (paranoja) te same kilkuminutowe materiały...Kandydat Pis juz zrezygnował z wyborów i wiadomo już kto będzie startował i na kogo pojdą głosy wy tu macie żałobe a tam już dobrze mąca, ludzie będą leczyli zranione sumienia oglądanych masek polityków głosując na Jarka..Cos mi sie wydaje ze w kraju będzie jeszcze wieksze kur..stwo niz było przez całą ta sytuacje

Mam tylko nadzieje że w Krakowie w Niedziele nie dojdzie do kolejnego nieszczęścia.
 
princeas 11

princeas

Użytkownik
nie chce snuć jakiejś teorii spiskowej, bo to &quot;strzały&quot; to mogłybyć np. z broni BOR-u (pod wpływem ciepła) albo np. odgłosy pękającej blachy itp.
z drugiej strony jednak mogli to być rosyjscy milicjanci/żołnierze którzy hmm dobijali (?) ledwo żywych pasażerów (aby skrócić męki) albo żywych - by ukryć prawdę o treagedii.
ale - oczywiście zwłoki, które mogłyby być w nienaruszonym stanie albo z drobnymi urazami, na pewno były/będą przebadane i ślad po kuli raczej by się nie ukrył i już byśmy wiedzieli dawno o np. morderstwie
w każdym razie śliska kwestia, nie nam sę doszukiwać sensacji, wszystko wyjdzie w swoim czasie
http://www.youtube.com/watch?v=frgKTW3jm_Y tu w troche lepszej jakości
 
midel 189

midel

Użytkownik
Wydaje mi się, że mogło być tak, że ci co dotarli pierwsi wystrzelili race, żeby szybciej dotarły służby. W ogóle nie mamy pewności, że są to strzały, w ogniu wiele materiałów &quot;strzela&quot;. Ten filmik już wczoraj widziałem, chyba na tvn24
 
jacekk 208

jacekk

Użytkownik
Tej życzliwości i &quot;jazdy bez trzymanki&quot; starczyło na zaledwie 3 dni.
Nie wstyd Wam?
Mówicie, że Kaczyński nie może leżeć wśród wielce zasłużonych na Wawelu bo do tego towarzystwa się nie nadaje. Dzisiaj miałem okazję rozmawiać z historykiem na ten temat, który również nieco zmieszany powiedział, że jak to nie godny? Wiecie co robił z przeciwnikami gen. Sikorski, którego ciało spoczywa na Wawelu? Tworzył obozy koncentracyjne, eliminował. I co? był zatem wzorem do naśladowania? Tak, bo mówiło się tylko o wielkich czynach. A tutaj jest odwrotnie. Mówi się o najgorszych rzeczach, a nie dostrzega się tego co Prezydent zrobił, albo inaczej: kim był dla Polski.
Zatem zamiast pisać farmazony najpierw się zastanówcie, poszperajcie trochę niż rzucać nic nie znaczącymi argumentami.
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
Tej życzliwości i &quot;jazdy bez trzymanki&quot; starczyło na zaledwie 3 dni.
Nie wstyd Wam?

Mówicie, że Kaczyński nie może leżeć wśród wielce zasłużonych na Wawelu bo do tego towarzystwa się nie nadaje. Dzisiaj miałem okazję rozmawiać z historykiem na ten temat, który również nieco zmieszany powiedział, że jak to nie godny? Wiecie co robił z przeciwnikami gen. Sikorski, którego ciało spoczywa na Wawelu? Tworzył obozy koncentracyjne, eliminował. I co? był zatem wzorem do naśladowania? Tak, bo mówiło się tylko o wielkich czynach. A tutaj jest odwrotnie. Mówi się o najgorszych rzeczach, a nie dostrzega się tego co Prezydent zrobił, albo inaczej: kim był dla Polski.

Zatem zamiast pisać farmazony najpierw się zastanówcie, poszperajcie trochę niż rzucać nic nie znaczącymi argumentami.

Heh Jacekk racja ale nie tłumacz juz wielu uspokajało w tym temacie innych łącznie ze mna kilkoma modami itp co to da, niekórzy maja sie za Bóg wie kogo jakos próżno ich szukac w innych tematach dyskusyjnych odmiennych od Hyde Parku...ale cóz.
 
pitekk 69

pitekk

Forum VIP
Sam nie wiem, co sądzić o pochówku na Wawelu. Bo sami sobie powiedzcie, czy gdyby nie tragedia w Smoleńsku, a normalna śmierć, powiedzmy po przegranych wyborach i kilkunastu (kilkudziesięciu) latach życia, to czy nie byłby on pochowany w Warszawie? Raczej tak, właściwie na pewno. Wprawdzie jest przypadek, gdzie na Wawelu nie są pochowani tylko królowie - jest to Józef Piłsudski.
Nikt nie jest idealny, czy to był król, czy prezydent. Ale jeśli Kraków, to też jest jakiś argument za. Trzeba wspomnieć, że Lech Kaczyński i Gabriel Narutowicz to jedyni prezydenci, którzy posiadali &quot;status&quot; profesora. Narutowicz był profesorem chemii, a Kaczyński prawa. Czyli wbrew wszystkim dziennikarzom, którzy za życia go opluwali, często wyśmiewali, był on naprawdę człowiekiem wykształconym i coś mu się należy.
Tyle ode mnie, trochę spostrzeżeń, zostawiam wam do komentarza.
 
assitalia 6K

assitalia

Użytkownik
Ja nie ma nic kompletnie do tego Wawelu. Dla mnie to pan Kaczyński może leżeć nawet na księżycu. Jeśli taka była wola rodziny to ja się zgadzam, tym bardziej, że mimo iż nie byłem jego gorącym zwolennikiem szanuję go za to co dla naszego kraju uczynił (bo wbrew pozorom było tego dużo).
Inna sprawa, że gdyby to byli moi rodzice czy mój brat to ja nie chciałbym, żeby leżeli/leżał na Wawelu. Po pierwsze dlatego, że to nie jego/ich miasto, urodził/li się w Warszawie, był/li do niej przywiązany i on/oni sam pewnie wolałby/leliby spocząć w stolicy. Po drugie ponieważ nie chciałbym robić ze swoich bliskich obiektów muzealnych jakimi bez wątpienia będą leżąć na Wawelu (bilety normalne, w cenie 12 zł o ile sie nie mylę). Zdecydowanie wolałbym móc zapalić znicz na grobie brata/rodzica, na &quot;normalnym&quot; cmentarzu.

____

Co do filmu, ciekawy. Nie widziałem go wcześniej w TV co jest troche dziwne. Czy to strzały? Nie wiem, nie mnie to osądzać. Ja już swoje zdanie na temat kochanego wujka Władimira wyraziłem. Katastrofy lotnicze się zdarzają. Zamachy również. Wszystko jest możliwe choć nie sądze aby ktoś był do tego zdolny. Jeśli tak by było to świat się w tamtym momencie pogrążył.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom