>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Tragedia w Smoleńsku

Status
Zamknięty.
mjaurvcein 25,1K

mjaurvcein

Użytkownik
Żałoba jest do piątku włącznie, a nie do soboty.

Myślę jednak, że w sobotę, a szczególnie w niedzielę raczej wszystko będzie odwołane.
Swoją droga to nie wiecie jak to będzie na studiach zaocznych? Zajęcia też odwołają? Ciekawe.
Na Akademii Finansów w Wawcę zajęcia zawieszone...

P.S. Pogrzeb Kaczyńskich na Wawelu to dla mnie profanacja tego miejsca... to gdzie pochowamy po śmierci Mazowieckiego czy Wałęsę?
 
betheone 188

betheone

Użytkownik
Faktycznie jak się patrzy na to zdjęcie to aż trudno uwierzyć, że piloci lądowali przekonani, ze zaraz będę nad pasem.
To na zdjęciu to nie jest pas, tylko dojazd do pasa. Zobaczcie sobie na Google Earth jak to dokładnie wygląda. Co nie zmienia faktu, że patrząc na miejsce katastrofy to i tak samolot leciał jakieś 50m za lewą stroną pasa startowego.

[/URL][/img]

Czarną elipsą miejsce katastrofy.
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
Na Akademii Finansów w Wawcę zajęcia zawieszone...
P.S. Pogrzeb Kaczyńskich na Wawelu to dla mnie profanacja tego miejsca... to gdzie pochowamy po śmierci Mazowieckiego czy Wałęsę?
taaa to co on dla Ciebie powinien jeszcze zrobić, żeby sobie zasłużyć?
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Jak Kaczyński na Wawelu to obok powinni Kaczorowski i Walentynowicz leżeć. Wcale mniej nie zrobili. Na Wawelu leżą królowie i wieszcze, wyjątkami są Sikorski i Piłsudski i Wawel zostawmy w spokoju.
 
midel 189

midel

Użytkownik
Zginął tragicznie...
Swoją drogą dla mnie większe zasługi ma chociażby Ryszard Kaczorowski niż Kaczyński...
Nie on pierwszy i nie ostatni.
Był uczciwym człowiekiem - zgoda, patriotą, który walczył o racje - zgoda, chociaż nie uważam jego metod za dobre i skuteczne, ale powiedzmy, że liczą się intencje, był prezydentem - dopóki żył bardziej dzielił ludzi niż łączył (przede wszystkim jego brat, ale w społeczeństwie są byli sobą utożsamiani) - nie da się temu zaprzeczyć.
A co jeśli okaże się, ze to prezydent naciskał na pilotów - że &quot;ma na sumieniu&quot; cały samolot? (zaraz będzie, że kapitan rządzi) Wtedy go wyciągną z krypty? Z innej strony - czy Lech Kaczyński był jakoś specjalnie związany z Krakowem, żeby akurat tam spocząć?
 
jancio09 35

jancio09

Użytkownik
Dobra nie kłóćmy się już może więcej.My o tym nie decydujemy czy powinien być tam pochowany czy nie a teraz trudno to oceniać bo praktycznie nikt w tych czasach na to miejsce nie zasłużył według większości.Lech miał jakieś zasługi i wizje a ich słuszność zweryfikuje historia.Można powiedzieć że zginął w walce o kraj więc chyba jednak zasłużył na szacunek i honory.Ja który za bardzo nie interesuje się polityką i politykami (bardziej raczej historią)mogę powiedzieć że Lech miał zasługi i w Solidarności,i w walce o pamięć poległych na wojnie,i w wsparciu Gruzji.To tylko kilka powierzchownych takich a inne jeszcze są
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
Ja nie mam się zamiaru w tym momencie sie kłocić czy zasłużył czy też nie. Skoro metropolita krakowski nie ma nic przeciwko temu to dlaczego nie? A jeżeli np Wałęsa bedzie chciał być pochowany w innym miejsci niż Kraków to co? Na siłe go tam dadzą? Walczył w Solidarności, otwarcie bronił Gruzję
Nie zachowujmy się tak jak to było w przypadku Jana Pawła II
 
K 1,2K

kukla

Forum VIP
idź sie przewietrz i pomyśl .
pamiętasz jak Rosja chciała przyłączyć część terytorium Gruzji ,pamiętasz SOLIDARNOŚĆ ?
A wiesz co zrobił Józef Piłsudski? Wiesz, że mają być pochowani w jednej krypcie?
Nie ma się co licytować, jak wielkim Polakiem był nieżyjący prezydent. Nie mam jednak wątpliwości, że Wawel to nie miejsce dla niego... to nie miejsce dla żadnego z wielkich patriotów jacy obecnie żyją (obecność Jana Pawła II bym zrozumiał i w pełni zaakceptował).
Lech Kaczyński od zawsze był związany z Warszawą i tam powinien zostać pochowany.
Z wielkimi honorami na Powązkach.


Mamy zakłamany kraj, zakłamane społeczeństwo. Cały świat jest zakłamany.
Polacy, jeszcze niedawno obśmiewający prezydenta, wytykający mu wszystkie wady, szydzący z niego, dziś nie mogą się dopchać do jego trumny, żeby &quot;złożyć hołd&quot;.
Czy tylko mi się wydaje, że większość z nich, to tacy, którzy chcą sobie (albo i innym) udowodnić, że nie mają sobie nic do zarzucenia? Że byli wobec Lecha Kaczyńskiego &quot;fair&quot;?
Obama na spotkaniu z przywódcami największych państw mówi, że wszyscy są dizś Polakami... czy tylko mnie to zaczyna irytować?
Tak! To nasza wielka tragedia... ale doceniać tych ludzi, trzeba było przede wszystkim za życia.

edit: nie przeczytałem całej ostatniej strony, przed swoim postem.
nie chcę nikogo prowokować,
skończmy temat Wawelu - ten kto podjął taką decyzję już jej nie zmieni
 
panmam2 78

panmam2

Użytkownik
A wiesz co zrobił Józef Piłsudski? Wiesz, że mają być pochowani w jednej krypcie?
Nie ma się co licytować, jak wielkim Polakiem był nieżyjący prezydent. Nie mam jednak wątpliwości, że Wawel to nie miejsce dla niego... to nie miejsce dla żadnego z wielkich patriotów jacy obecnie żyją (obecność Jana Pawła II bym zrozumiał i w pełni zaakceptował).
Lech Kaczyński od zawsze był związany z Warszawą i tam powinien zostać pochowany.
Z wielkimi honorami na Powązkach.


Mamy zakłamany kraj, zakłamane społeczeństwo. Cały świat jest zakłamany.
Polacy, jeszcze niedawno obśmiewający prezydenta, wytykający mu wszystkie wady, szydzący z niego, dziś nie mogą się dopchać do jego trumny, żeby &quot;złożyć hołd&quot;.
Czy tylko mi się wydaje, że większość z nich, to tacy, którzy chcą sobie (albo i innym) udowodnić, że nie mają sobie nic do zarzucenia? Że byli wobec Lecha Kaczyńskiego &quot;fair&quot;?
Obama na spotkaniu z przywódcami największych państw mówi, że wszyscy są dizś Polakami... czy tylko mnie to zaczyna irytować?
Tak! To nasza wielka tragedia... ale doceniać tych ludzi, trzeba było przede wszystkim za życia.

edit: nie przeczytałem całej ostatniej strony, przed swoim postem.
nie chcę nikogo prowokować,
skończmy temat Wawelu - ten kto podjął taką decyzję już jej nie zmieni
nie umniejszam Jego zasług ,mój pradziadek walczył u Jego boku.
ale uważam ,że są ludzie ,którzy zrobili dla Polski i nie tylko , tak dużo ,że powinni zostać pochowani z najważniejszymi z naszej historii.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Mamy zakłamany kraj, zakłamane społeczeństwo. Cały świat jest zakłamany.
Polacy, jeszcze niedawno obśmiewający prezydenta, wytykający mu wszystkie wady, szydzący z niego, dziś nie mogą się dopchać do jego trumny, żeby &quot;złożyć hołd&quot;.
Czy tylko mi się wydaje, że większość z nich, to tacy, którzy chcą sobie (albo i innym) udowodnić, że nie mają sobie nic do zarzucenia? Że byli wobec Lecha Kaczyńskiego &quot;fair&quot;?
Obama na spotkaniu z przywódcami największych państw mówi, że wszyscy są dizś Polakami... czy tylko mnie to zaczyna irytować?

Tak! To nasza wielka tragedia... ale doceniać tych ludzi, trzeba było przede wszystkim za życia.
Właśnie o to chodzi ! Media, które pokazywały tylko gafy Prezydenta teraz pokazują naprawdę ciekawe i wzruszające fragmenty z jego życia. Dlaczego dopiero w obliczu tragedii media pokazują &quot;drugą twarz&quot; Lecha Kaczyńskiego ? Strasznie przykre. Mieliśmy prawo znać Prezydenta również z tej strony mniej oficjalnej. Niestety mogliśmy zobaczyć tylko jego pomyłki i gafy.

Co do miejsca gdzie zostanie pochowana Para Prezydencka się nie wypowiadam.
 
betheone 188

betheone

Użytkownik
Moim zdaniem pochówek na Wawelu to również delikatna przesada. Tam powinni być chowani ludzie naprawdę wybitni i zasłużeni, wręcz niespotykani, co jeszcze bardziej nadaje temu miejscu odpowiednią wagę i magię. Lech to warszawiak, to jego miasto i Powązki to wg mnie odpowiednie miejsce dla niego. Rozumiem tragedię ostatnich dni, rozumiem, że był to prezydent, ale jego dokonania nie różnią się niczym szczególnym od innych byłych głów państwa i przez to, choc na pewno to osoba oryginalna i nieszablonowa, na Wawel jest po prostu zbyt &#39;mała&#39;.
 
fabik10 106

fabik10

Użytkownik
Według mnie będzie pochowany na Wawelu bo był Prezydentem RP i nieważne czy dobrym czy złym. Tak samo nie każdy Król był wybitnym Polakiem.
Będzie miał pochówek na Wawelu za urząd nie &quot;dokonania&quot;.
 
betheone 188

betheone

Użytkownik
Jak będą tam chowali za urząd to niedługo braknie tam miejsca. Poza tym nie twierdzę, że był prezydentem złym ani też dobrym. Do wyjątkowości tego miejsca zwyczajnie nie pasuje. Jak mówiłem dla mnie dziwna decyzja, bo na Powązkach na pewno chowany byłby z największymi honorami i do tego w swoim mieście, ale nie ja tu podejmuję decyzje i po prostu trzeba przyjąć to do wiadomości. Niemniej moim zdaniem niektórym zagrzały się trochę głowy.
 
lexus 0

lexus

Użytkownik
a mnie media już powoli zaczynają to obrzydzać. nagle wszyscy kochają Prezydenta, wychwalają Go pod niebiosa, etc. robi się to już powoli żałosne.
tak naprawdę to żal mi ich córki Marty, jak człowiek, facet patrzy na tak płaczącą kobietę to ciary przechodzą po plecach. strata obojga rodziców naraz musi potwornie boleć.
szkoda mi tych wszystkich ludzi. bez względu na przekonania polityczne, co zrobili, osiągnęli. byli tacy sami jak my.
 
ice29 251

ice29

Użytkownik
a mnie media już powoli zaczynają to obrzydzać. nagle wszyscy kochają Prezydenta, wychwalają Go pod niebiosa, etc. robi się to już powoli żałosne.
dokladnie, jeszcze wypowiedzi róznych osób typu &quot;gdzie są ci ktorzy krytykowali wczesniej Lecha Kaczynskiego, teraz widzicie ze jednak byl wspamnialy itp, wstydzcie sie&quot; sorry ale czy jego smierc zmienia to jakim byl politykiem? oczywscie nie uwazam ze powinno go sie teraz obrazac/krytykowac, ale taka gloryfikacja jest juz troche przesadzona i niesmaczna
gdzieś przeczytałem dobry komentarz:
&quot;na wawelską kryptę zasługuje się życiem, a nie śmiercią - choćby i najbardziej tragiczną.&quot;
 
lexus 0

lexus

Użytkownik
mnie ten Wawel też się nie widzi jakoś.. ale nam zwykłym szaraczkom nic do tego.. tak ważniejsi zadecydowali i tak musi zostać..
otóż to Ice29. ale ktoś tu wcześniej wspominał o tym jak mass media pokazywała tylko Jego wpadki itp, ale teraz pokazują też Prezydenta i Jego Żonę z drugiej strony. tej ludzkiej, to jak się kochali jako małżeństwo to jacy byli dla siebie. szkoda, że widzimy tylko jedną stronę medalu niektórych ludzi. że dopiero po śmierci się dowiadujemy.
 
matheenn 2

matheenn

Użytkownik
Obrzydza was fakt ciepłych słów pod adresem Prezydenta tuż po śmierci.
Mnie to również obrzydza, ale nie z tego powodu, że jest tego aż tyle.
Po prostu ludzie. którzy jeszcze niedawno krytykowali go, porównywali do najgorszych - teraz wychwalają pod niebiosa. To jest strasznie paradoksalne.

Swoją drogą Komorowski dopiero wykorzystuje okazję... Akurat go strasznie nie znoszę, uważa się za nie wiadomo kogo, pozbawiony uczuć, ciągle o Konstytucji, nie chciałbym też takiej &quot;pierwszej damy&quot;. A takich głosów jak mój jest naprawdę wiele. Strasznie bezbarwna postać...
Mnie nie obrzydza fakt , chociaż sam na Niego nie głosowałem , śmiałem się z Jego wpadek &quot;borubar&quot; i tym podobnym lecz teraz przejąłem się tą tragedią.
Był moim PREZYDENTEM , Prezydentem RP i chociaż się go nie lubiło to szacunek się należy i to wielki. W szczególności za to że walczył o prawdę w Katyniu , a oddając zmarłym tam hołd sam zginął.
Został wybrany przez społeczeństwo , Sam Siebie nie mianował więc poparcie było , a w Polsce ludzka mentalność jest taka że nawet 100% by głosowało na jednego to i tak jak będzie rządził to będą docinki i wytykane wszystkie jego wpadki.
Prawdziwy Polak , patriota nie przejdzie obojętnie wokół tak tragicznej śmierci jego PREZYDENTA.
 
radzio_xp 311

radzio_xp

Użytkownik
poczytajcie konstytucje - prezydent to funkcja reprezentatywna ???? osobiście głosowałbym na Sikorskiego... ale przegrał ????
a co do pochówku - jechanie na fali zbiorowego entuzjazmu, pianie peanów i pisanie trenów przez cały naród nie upoważnia do podejmowania tak pochopnych decyzji. Cały naród był zjednoczony - teraz znów sie podzielił, a żałoba się skończyła... Jechalem przed chwilą tramwajem obok Filharmonii - naprawdę sporo osób GŁOŚNO i wyraźnie wypowiada swoje przekonania na temat pochówku. Nieuszanowanie żałoby? W tym wypadku to co innego...
 
midel 189

midel

Użytkownik
Nie, nie jego, ale powinien umieć się zachować.
Po co ciągle akcentuję, że &quot;panstwo musi funkcjonować&quot;? Tak jakby ktoś tego nie wiedział. Robi z siebie bóstwo, uważa się za nie wiadomo co.
Teraz to juz przeginacie.
Co znowu źle zrobił Komorowski? Myślicie, że jemu to tak łatwo, lekko i przyjemnie w tej roli? Mając na uwadze jeszcze, że miał być konkurentem Lecha Kaczyńskiego w zbliżających się wyborach?
Może żałobę ogłosił 15 minut za późno, a może nie w tej kolejności dzwonił do rodzin co powinien? No ludzie, opanujcie się ...
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom