>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Pytania, propozycje, niezgodności

Status
Zamknięty.
gutek84 93

gutek84

Forum VIP
Chciałbym zauważyć pewną nieścisłość jeśli chodzi o typy długoterminowe. Otóż typując kolejne rundy kierowaliśmy się drabinką wskazaną przez Vadera w pierszym poście tematu. Zapomnieliśmy jednak o tym, że pary drugiej rundy nie są ustalane według drabinki, ale według rozstawienia zespołów. Jak widzimy na przykładzie Konferencji Zachodniej gdzie 1 runda już się zakończyła pary drugiej rundy są inne niż wskazuje na to nasza drabinka. Powstają w związku z tym pewne absurdy.

Przykład:

W pierwszej rundzie typowałem zwycięstwa Anaheim i Detroit i tak też się stało. Typowałem również, że obydwa zespoły spotkają się w finale konferencji co jak wiemy nie może nastąpić bo zagrają oni ze sobą już w półfinale ze względu na numerki rozstawienia. Ponieważ typowałem obydwa zespoły na finał konferencji wynika z tego, że niezależnie od tego kto będzie zwycięzcą tej serii mój typ będzie trafny i powinienem dostać zgodnie z regulaminem 100pkt bo przecież obydwa zespoły typowałem na finał konferencji.

Z punktu widzenia idei konkursu nie ma to żadnego sensu bo dostaję te punkty za darmo. Ktoś zaraz napisze, że taka sytuacja jest poprostu rodzajem bonusu, za to, że dobrze typowałem pierwszą rundę, ale mimo wszystko uważam, że jest to znacząca nieścisłość, która nie powinna mieć miejsca w takim konkursie.Proponuję tą sytuację rozwiązać w ten sposób, żeby uznać wszystkim typy pierwszej rundy a resztę drabinki począwszy od półfinałów konferencji wytypować teraz jeszcze raz biorąc pod uwagę pary, które się rzeczywiście spotkają. Jak widać nikt nie wziął pod uwagę rozstawienia, a takie sytuacje jak moja, którą opisałem powyżej wypaczają konkurs, więc postuluję o ponowne typowanie długoterminowe półfinałów i finałów konferencji i finału Stanleya.

EDIT: Pomyślałem teraz, że w sumie i tak się to wszystko wyrówna, bo w drugiej parze jest Vancouver i Chicago, a ja żadnej z tych drużyn nie typowałem na finał konferencji, więc tu mam bankowo 0 pkt, ale nie zmienia to faktu, że dziwne to wszystko jest :-D
 
J 7K

juanroman08

Forum VIP
Faktycznie mamy mały problem w tym momencie. Jednak idąc za Twoją ideą Gutek, jeżeli teraz jeszcze raz wszyscy będą mogli typować od półfinałów to oznacza, że niektórzy będą mogli zyskać punkty za darmo. Tak czy siak już się zrobi wielki bałagan więc ja bym był za tym aby wszystko rozegrało się tylko w typach dziennych. Długoterminowe w tym momencie stają się dużą przeszkodą konkursu. Albo inna opcja to typować teraz od półfinałów długoterminowe a pierwszą rundę anulować... Coś kosztem czegoś inaczej się nie da chyba.
 
vader 2,8K

vader

Forum VIP
Panowie... obrazek z drabinką był. Pod drabinką macie napis.
Note: The Stanley Cup Playoffs are not based on a true bracket system. After the Conference Quarterfinals, the No. 1 seed is assured of playing the lowest-seeded team in the conference. The higher seed of any matchup receives home ice advantage.
Typy długoterminowe wymagały od Was przemyśleń na całe Play offy. W przypadku pomyłki na początku macie utrudnione inne pary. Dlatego pisałem Wam:
To jest przykładowe typowanie. Każdy kopiuje ten wzór i sam wstawia własne typy. Zawsze zerkając na rozstawienie i kto na kogo trafia. Może być tak, że wytypujecie poprawnie zwycięzcę danej rywalizacji mimo, że typowaliście innego rywala.
Liczy się poprawny typ na zwycięzce w danej rywalizacji. Rywal jest mniej ważny.
Gutek nie pisz, że wszyscy typowali źle... Bo widziałem kilka przykładów gdzie osoby typowały zgodnie z rozstawieniem. Poza mną jeszcze kilka osób. Chyba, że ktoś typował od początku że sami wyżej rozstawieni awansują. To nie ma problemu. Bo i tak w przypadku awansu Kaczek wyżej rozstawionych są w plecy. Ja typowałem na przykład z niżej rozstawionych Calgary, które odpadło. Oraz Caroline która dziś ma decydujący mecz #7. Typowałem wyżej rozstawione San Jose. Każdy mój błędy typ rzutuje na dalszą rywalizację. Dlatego za kolejne prawidłowe trafienie punkty są podwajane. Bo trudność wytypowania jest coraz większa.
Ja na przykład w 1/2 konferencji Zachodniej mam szanse tylko na punkty za wygranie Detroit. Mimo, że planowałem rywalizacje z Vancouver to jeśli DET wygra z ANA to dostane 100j. Jeśli DET wygra 4-2 w ANA to dostane bonus.
Na tym właśnie polega trudność typów długoterminowych...
Konkurs był kierowany do...
Wszystkich miłośników NHL zapraszamy do nowego konkursu!
Ja nie zapisałem się do konkursu snookerowego bo nie mam pojęcia o tym. Nie brałem udziału w konkursie żużlowym bo słabo znam się na żużlu.
Jeśli ktoś się zapisał do konkursu NHL to powinien mieć pojęcie o NHL...
Ja nie zapisuje się do konkursów gdzie nie mam pojęcia. Po to żeby się po prostu zapisać (pomijając konkurs tenisa gdzie się fajnie bawię ;) )
Typy pozostają bez zmian. Ważność tych typów także jest bez zmian.
 
gutek84 93

gutek84

Forum VIP
Vader OK, tylko w takim razie na cholerę ta cała drabinka, która rzekomo miała być &quot;biblią&quot; jak to określiłeś a wychodzi na to, że to właśnie ta drabinka wprowadziła tylko zamieszanie? ????
Wystarczyło zamieścić tylko sam ten tekst, który widnieje pod drabinką na temat rozstawienia i byłoby to wszystko bardziej przejrzyste.
 
vader 2,8K

vader

Forum VIP
Bo przykładowa drabinka jeśli ktoś typował by ciągle wyżej rozstawionych to wyglądałaby idealnie jak na przykładzie.
Tekst o rozstawieniu nie był nigdzie ukryty. Jest częścią tabelki. Czyli częścią &quot;Biblii&quot;. Niektórzy bardzo dobrze poradzili sobie z tym. Teraz zerknąłem to jest spora ilość osób która to zrozumiała. Poza tym ja przecież też pisałem, że może się zdarzyć tak, że będzie się liczyło komuś za awans jakieś drużyny mimo, że walczyła z kimś innym...
Byli też tacy co podali takie typy...
Finał Stanley Cup
#1 Boston Bruins vs. #1 San Jose Sharks typ: Washington (3-4)

W finale przewidział Boston z San Jose a Puchar Stanleya zdobędzie Waszyngton...
Jak ktoś niechlujnie się przyłożył do typów to już jego strata...
 
T 133

thorngal

Użytkownik
Nie podlega dyskusji, że drabinka była myląca i osoby mniej zorientowane wprowadziła w błąd. Ale też moim zdaniem dla nikogo nie może być to żadnym usprawiedliwieniem, a już tym bardziej powodem jakichkolwiek zmian w regulaminie. Z zawstydzeniem przyznaję, że sam bezrefleksyjnie &quot;poleciałem po drabince&quot; i też teraz za to zapłacę - też mam w finale konferencji Anaheim z Detroit... ale pretensje mogę mieć tylko do siebie... Automatyzm... bez chwili pomyślunku...

Na pocieszenie jednak... nam wszystkim... rozgarniętym inaczej;) chciałbym zauważyć, że tak naprawdę to niedopatrzenie może mieć wpływ tylko i wyłącznie na wyniki tej jednej - drugiej - rundy... W najgorszym wypadku można stracić szansę na zdobycie w niej połowy punktów... to wszystko. Wyników za typy długoterminowe na pewno rażąco to nie zmieni...
 
vader 2,8K

vader

Forum VIP
Krótki komunikat.
Dostałem sporo PW ze wskazówkami kto i co robi źle. Na większość PW nie odpisałem.
Niektórzy źle rozliczają sobie typy under/over. Niektórzy kopiują bezmyślnie typy w momencie jak już jest inny kurs.
Ale wszytko zostanie dokładnie sprawdzone.
Dzięki za czujność ????
Przepraszam wszystkich, że nadal nie ma nowej tabeli. Mam nadzieję, że przez &quot;majówkę&quot; to się nadrobi. Bo zaległości są duże. Trochę wstyd, ale trzeba się bić w pierś. Taka prawda...
Co do tych typów długoterminowych. Popatrzcie sobie jak osoby typowały. Widać, że niektórzy typowali poprawnie a inni &quot;poprawnie inaczej&quot;. A przy okazji będziecie wszyscy wiedzieli jakie zasady są w NHL PO przy &quot;drabince&quot;. Może to się przydać na przyszły sezon. Jeśli znajdą się sponsorzy to konkurs może stanie się cykliczny ;)
Pozdr.
 
odi 2,3K

odi

Forum VIP
Przez pomyłkę oczywiście zbyt wcześnie nacisnąłem &quot;wyślij odpowiedź&quot; więc proszę o dopisanie do mojego posta z typowaniem mój bilans : ⛔ 560
 
A 0

alex23

Użytkownik
Ja również proszę o wykreślenie z konkursu... Fajne doświadczenie, ale teraz dla mnie głównym celem są studia i czekająca mnie obrona pracy magisterskiej. W związku z powyższym robię sobie 2-miesieczną przerwę od bukmacherki.
Pozdrawiam i życzę sukcesów.
 
maritos 4

maritos

Użytkownik
By Nivet
#23 29.04.09 godz: 01:00
zdarzenie: Washington Capitals - New York Rangers
Typ: 1st Period Winner - 1 (-0.5)
Kurs: @ 2.05
Buk: Betway
Jako, że handi za bronione a typ nie wszedł to co w takim razie? Kolejne -100, chyba tak powinno być..? I w sumie calkiem niedawno nivet chyba do kogoś z wykrzyknikiem napisał, że handi się nie stawia a teraz sam to robi, także coś mi tutaj nie pasuje. Proszę o rozpatrzenie tego jakoś sprawiedliwie.

Pozdrawiam Maritos
 
nivet 277

nivet

Użytkownik
By Nivet




Jako, że handi za bronione a typ nie wszedł to co w takim razie? Kolejne -100, chyba tak powinno być..? I w sumie calkiem niedawno nivet chyba do kogoś z wykrzyknikiem napisał, że handi się nie stawia a teraz sam to robi, także coś mi tutaj nie pasuje. Proszę o rozpatrzenie tego jakoś sprawiedliwie.



Pozdrawiam Maritos
???????????? Handi -0.5 1st Period Winner -1 - o co kamą ? Betway taką oferte ma na pierwszą tercję + ew ML 1st Period. Typowałem że pierwsza tercję wygra WSH ,nie wygrało wiec -100, typ zgodny z regulaminem.... :-?
 
nivet 277

nivet

Użytkownik
13. Typujemy tylko spotkania playoffs w NHL z oferty bukmachera Betway, jeśli takiego zakładu w ofercie Betway nie ma bierzemy z oferty bukmachera bet365.
Opcje obstawiania: standardowy (1, X, 2); MoneyLine (1,2); podwójna szansa; under/over na mecz; pierwsza tercja-&gt; (under/over; 1,x,2; 1,2).

1 tercja 1 ewentualnie 2 to handi -0.5 -&gt; tutaj nie ma zwrotów w przypadku remisow w pierwszej tercji
1 tercja 1x ewentaualnie x2 to właśnie jest to +0.5 -&gt; w przypadku remisu wchodzi ta opcja (jesli gramy +0.5)

1 tercja ML - 1 lub 2 -&gt; jesli remis to zwrot jesli 1 a gralismy 1 to wygrana jesli 2 a gralismy 1 to wtopa.
 
maciekpoland 321

maciekpoland

Użytkownik
Witam wyjezdzam na weekend majowy czy moglby jakis admin napisac do mnie pw czy moglby wystawic moje typy. juz mam mniej wiecej jakie tylko kursy sprawdzic potem. z gory dziekuje bo nie chcialbym miec -100 kazdego dnia za brak typu.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom