>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Puchar Świata w siatkówce mężczyzn - Japonia 2011

Status
Zamknięty.
jagr 5,7K

jagr

Użytkownik
Jesli chcemy wygrać z Włochami musimy spełnic kilka pewnych zasad.

1.Ustrzelic Zajcewa zagrywką .
2.Blokować Michała Lasko.
3.Grac wyblokiem i konczyć pierwszą akcje nie bawic sie z Włochami na przebitke bo to tylko będzie działało na naszą nie korzyść.
4.Musimy wykorzystać cały swój potęcjał który jest ogromny mowa o skrzydłach i środku pola.
4.Trzeba pograć blokiem i silnie zagrywać.

Ogółem musimy zagrać bardzo dobry mecz. :grin: Wcale nie jest powiedziane że Włochą sie noga nie podwinie w tym meczu ale na to liczyć nie mozemy.
 
T 16,4K

tadzin

Użytkownik
Rozumiem, na papierze to wygląda, że Ruscy gładko wygrają ten puchar tym bardziej przy potencjalnych stratach Polaków, ale czy rzeczywiście tak się stanie, że przed meczem niedzielnym Ruscy ugrają 6 pkt a Polacy stracą. Ruscy ugrać powinni, ale jak Polacy zagrają koncertowo dziś i jutro to w niedziele może się wydarzyć wszystko Chyba, że Ruscy są naprawdę zmotywowani do granic możliwości żeby to wygrać i zatrzeć wrześniowe niepowodzenie, ale tego żaden z nas na forum nie ma prawa wiedzieć
Ja tam sobie nie wyobrażam aby Ruscy nawet na totalnym lajcie i chocby to byl mecz towarzyski mieliby przegrać z takimi drużynami jak Iran czy Japonia...
Ruscy to nie cherlawa Brazylia, która potrafi zagrać jeden dobry mecz na 10 czy Makarony, które z dobrymi spinają się i grają na maxa, a ze słabszymi odwalaja jakieś bzdury. Aleknie powoli udaje się wpajać do głów Rosjan że kązdy mecz jest bardzo ważny, bez względu na przeciwnika (pomimo że mecz o 3. miejsce ME wyraźnie odpuścili za wyjatkiem Michajłowa). Mecz z Brazylią im wyjątkowo nie wyszedł + Brazylia zagrała naprawdę dobrze.

Co do POL - ITA to trzeba przyznać że buki w końcu odrobiły zadanie domowe i dobrze wystawiły kursy. Co prawda trzeba przyznać że Polacy z tymi &quot;słabszymi&quot; graja o wiele gorzej niż z &quot;lepszymi&quot;. Nie wiem z czego to wynika ale tak jest. Jakbym miał typować (może to zrobię na razie nie wiem), to postawiłbym na Polskę.
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
Wy tu gadu gadu, a Betsafe ma zakład Polska TOP 3 :browar565:mad: 1.40
Mamy 6 pkt przewagi nad Brazylią, a przy obecnej formie Polaków jakoś nie wierzę, że są w stanie to zaprzepaścić...
 
widzu 4,5K

widzu

Forum VIP
Sytuacja dziwna, bo niby są blisko a tak naprawdę daleko. Moim zdaniem przegrają z Włochami i Rosją, i mecz o awans z Brazylią i tutaj szanse 40:60 dla Brazylii, wiec raczej granie top3 po takim kursie mało ciekawe...
 
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik
Sytuacja dziwna, bo niby są blisko a tak naprawdę daleko. Moim zdaniem przegrają z Włochami i Rosją, i mecz o awans z Brazylią i tutaj szanse 40:60 dla Brazylii, wiec raczej granie top3 po takim kursie mało ciekawe...
No dokładnie , kurs myślę że jest odpowiedni . Zobaczymy jak zagrają z nami Włosi , bo wiadomo że ta drużyna jeśli gra na swoim poziomie to nie powinniśmy mieć z nią większych szans , ale jeśli trafimy na dzień w którym nie będzie im szła zagrywka a Savani lub Łasko przestaną kończyć to możemy wygrać . Jednak ja zagrałem na Włochów , kurs lekko poniżej 1.80 mnie absolutnie zadowala , Włosi mają od nas silniejszy skład i wyraźnie lubią z nami grać , na 4 ostatnie spotkania zlali nas niemiłosiernie i nie pozwolili w żadnym meczu zdobyć nawet 2 setów.
 
dexter_romanista 17

dexter_romanista

Użytkownik
Rosja- Japonia U164,5
Rosjanie walczą tu o I miejsce i w meczach z Japonią oraz Iranem muszą wygrać za 3pkt.
Oprócz przegranego meczu z Brazylią, pozostałe mecze wygrywali bez potrzeby grania TB, a sety tracili z Kubą, Włochami, Egiptem( padło tam 168pkt). Uważam, że Japończycy, którzy ostatnio nie urwali o nic grającym USA seta, to zmobilizowanym Rosjanom też nie powinni wyrządzić szkody i powinni polec w 3. setach, a jak pokazuje przykład Iranu, nawet 4. sety mogą doprowadzić do HappyEndu
warunki, forma, cele wszystko wskazuje na Sborną... a nie sądzę, że będą chcieli darować seta gospodarzom, a to raczej taka tylko opcja wchodzi w grę...
 
midel 189

midel

Użytkownik
Szczerze mówiąc nie wiem dlaczego uważacie, że Włosi mają silniejszy skład od Polaków. Zwłaszcza patrząc na dyspozycję w tym turnieju. Ich jedynymi atutami są Łasko i zagrywka. Środkowi słabszy, przyjmujący również (Savani zawodzi, Zajcew nierówny jak zawsze), grają jednym rozgrywającym, krótka ławka rezerwowych (jedynie Parodi jest w stanie coś wnieść), słabszy libero. Nasi natomiast dużo mocniejsi niż na ME z Winiarskim, Zagumnym i Bartmanem, dodatkowo dwaj ostatni mają zmienników, którzy potrafią odmienić obraz gry, jest jeszcze Kubiak, który co prawda nie błyszczał w ostatnich meczach, ale po kilku dniach odpoczynku może być bardzo przydatny. No i oczywiście wspaniały blok, który ratował nas często w końcówkach setów, zresztą wystarczy popatrzeć w statystyki. To samo z przyjęciem - Igła i Winiar w samym czubie. Dodatkowo najlepsze mecze nasi grali z najmocniejszymi do tej pory rywalami - wskazuje to na ogromną motywację. Ja widzę zwycięstwo naszych za 3 pkt.
 
buzero 59

buzero

Użytkownik
Daj Panie Boże ....ale chlopie te wyniki byly napedzane meczami z zespolami slabszymi....zobaczysz jak beda wygladaly staty naszych po 3 kolejkach....na pewno nie tak dobrze....
zmiennikow mamy lepszych ? nie powiedzialbym - moze i graja wiecej nizeli zmiennicy ITA ale nie powiem ze sa lepsi;...
Moge powiedziec ze mamy bardziej wyrownany sklad ale zebysmy mieli lepsze rezerwy nie powiem ... zapewne aby to napisac sklonilo cie czeste zmiany w skladzie POLSKI niestety nie wynikaly one z zmeczenia lecz z slabszej dyspozycji dnia...wiec wiesz o nich wiecej...natomiast ITA nie wystawia rezerwowych poniewaz trener bardzo mocno ufa podstawowej 8 ... bo praktycznie tylu zawodnikow gra w tym turnieju....sporadyczne zmiany BIRALERIEGO, PARODIEGO,bonifrate...
 
B 41,5K

bosky

Użytkownik
Iran - Brazylia
Ogólnie, to trudno wyłapać coś ciekawego z piątkowej oferty, mecz Polaków to dla mnie absolutne 50:50, ani nie grają aż tak niesamowicie w przekroju całego turnieju, żeby być pewnym ich postawy, ani też Włosi wbrew wynikom nie zachwycają. Są nawiasem mówiąc raczej czwartą siłą tego turnieju i czuję, że Polacy po mękach mogą ten mecz wygrać, jednak osobiście odpuszczam. Z kolei Brazylia zagra z Iranem i tu, jakże by inaczej, można po cichu liczyć na kolejną niespodziankę. Iran ostatnio gorzka wtopa z Chińczykami, ale tak jak pisałem już przed tamtym meczem, u Chińczyków coś drgnęło, już z Japonią walczyli, mecz był na styku. W meczach z trudniejszymi rywalami Iran najczęściej doprowadzał do 5-setowych bojów, stąd:
Iran +2,5 seta 2,20 Betsafe
over 205,5 7,50
Dodatkowo można spróbować, poparte poprzednimi słowami:
Chiny +2,5 seta - 1,95 Betsafe
Powodzenia!
 
S 2,5K

skazany10

Użytkownik


Polska przed meczem sezonu, bo tak chyba mozna go nazwać. Świetna atmosfera, dobra gra polskiego zespołu i pewne 1 miejsce. To co podoba mi się w kadrze Anastaziego to dobra obserwacja i fajna rotacja zespołem. Chodzi mi o szybkie reakcje w trakcie meczów, gdy trener szybko potrafi wyłapać kto gra słabiej i zastąpić go RÓWNIE DOBRYM zawodnikiem. Włosi zlali nas w LŚ i we wcześniejszych meczach ale jak już tu niektórzy wspomnieli nie są nie do pokonania.
Agresywny i destrukcyjny sposób gry podopiecznych Mauro Berruto wyjątkowo nam nie odpowiada - mówi przed meczem Polska - Włochy na siatkarskim Pucharze Świata w Japonii wielokrotny reprezentant Polski Sebastian Świderski. Porównując pozycje, myślę, że wychodzi nam 50-50%. Dodając super atmosferę, chęć rewanżu itd mamy szansę na wygraną. I jeszcze raz Świderski:

Świderski: brak awansu, będzie tragedią ????

Moje typy:

Polska - Włochy 1 2.40 Pinnacle ✅✅✅

Brazylia - Iran​


Można mówić, że Brazylia gra słabo, że może nawet nie awansować z PŚ do IO ale to jednak Brazylia. 2 dni dla starszych zawodników napewno okazało się zbawienne. W końcu musi się przebudzić Visotto, Murillo i Giba kiedy trzeba było z Rosjanami to pokazali klasę. Liczę, że teraz będzie podobnie, bo bez 6 pkt zdobytych z Japonia i Iranem nie awansują. Iran bardzo dobrze grał do połowy rozgrywek. Jak przewidywałem z Chinami już mieli spore problemy. To narazie drużyna nieobliczalna ale też niestabilna. Myślę, że trudy spotkań też już dają im we znaki i ciężko będzie przeciwstawić się sile Brazylii. Jak będzie niespodzianka to nic się nie stanie, Polacy awansują na IO ????

Moje typy:

Brazylia - Iran 3-0 1:60 betsafe ✅

Myślę, że warto też postawić na USA z Argentyną po takim dobrym kursie. Napewno stać ich na zwycięstwo. 1.70 Pinnacle
 
S 22

szpak

Użytkownik
Siema jestem nowy na tym forum i tak czytam te wasze wypociny i naprawde nie rozumiem dlaczego widzicie drużynę Włoską jak faworyta? Jak pokazują mecze do tej pory to Polacy spisują się znacznie lepiej od Włochów.
Polska - Kuba 3:0 Polska - Usa 3:0 Polska - Serbia 3:0
Wlochy - Kuba 1:3 Włochy - Usa 3:1 Włochy - Serbia 3:1 ( gdzie drużyna Serbi podłożyła się Włochom,żeby ułatwić sobie ewentualną walkę w kolejnych turniejach o IO)
Pisanie, że nie pokonalibyśmy w tej chwili Kube to śmiech na sali. Uważam, że mamy znacznie więcej argumentów na to by pokonać drużynę Włoską. Włochy to Łaska i długo długo nic! U nas świetny Winiarski, Bartman, Zagumny ( chociaż ostatnio Żygadło rozegrał rewelacyj nymecz) no i na środku mamy znacznie większy potencjał. Co do ich zagrywki, winiarski najlepszym przyjmującym turnieju , Ignaczak 3 miesjce i tyle w temacie. Stany przecież też miały dobrą zagrywkę a jakoś nic nie potrafili zdziałać. A co do bukówi ich kursów to kolejna wielka pomyłka! To Polacy powinni być faworytami! Jesteśmy silniejsi niż na ME przynajmniej o 50% albo i więcej i dlatego uważam , że poradzim sobie z łatwościa z Włochami. Ale kązdy ma swój punkt widzenia ???? pozdrawiam
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik
.
Siema jestem nowy na tym forum i tak czytam te wasze wypociny i naprawde nie rozumiem dlaczego widzicie drużynę Włoską jak faworyta? Jak pokazują mecze do tej pory to Polacy spisują się znacznie lepiej od Włochów.
Polska - Kuba 3:0 Polska - Usa 3:0 Polska - Serbia 3:0
Wlochy - Kuba 1:3 Włochy - Usa 3:1 Włochy - Serbia 3:1 ( gdzie drużyna Serbi podłożyła się Włochom,żeby ułatwić sobie ewentualną walkę w kolejnych turniejach o IO)
Pisanie, że nie pokonalibyśmy w tej chwili Kube to śmiech na sali. Uważam, że mamy znacznie więcej argumentów na to by pokonać drużynę Włoską. Włochy to Łaska i długo długo nic! U nas świetny Winiarski, Bartman, Zagumny ( chociaż ostatnio Żygadło rozegrał rewelacyj nymecz) no i na środku mamy znacznie większy potencjał. Co do ich zagrywki, winiarski najlepszym przyjmującym turnieju , Ignaczak 3 miesjce i tyle w temacie. Stany przecież też miały dobrą zagrywkę a jakoś nic nie potrafili zdziałać. A co do bukówi ich kursów to kolejna wielka pomyłka! To Polacy powinni być faworytami! Jesteśmy silniejsi niż na ME przynajmniej o 50% albo i więcej i dlatego uważam , że poradzim sobie z łatwościa z Włochami. Ale kązdy ma swój punkt widzenia pozdrawiam
Jedną wielką wypociną jest twoja wypowiedź , nawet nie wiesz jak dokładnie nazywają się zawodnicy Włoch a chcesz dyskutować o potencjale ten drużyny? . Bartman świetny ???? , gościu rozbrajasz swoją głupotą . Włochy to Łasko (nie Łaska , laska ani nic w tym stylu) i długo , długo nic? nie wiem czy kolego słyszałeś o takich zawodnikach jak Savani , Parodi , Travica , Fei , Birarelli czy Mastrangelo , którzy reprezentują barwy najlepszych klubów Europy i są od wielu lat uznaną marką w świecie siatkówki . Nie wiem dlaczego na siłe wypowiadasz się o drużynie w której znasz tylko jednego zawodnika i nazywasz wypowiedzi innych wypocinami , Stany nie mają nawet w małym stopniu tak kapitalnej zagrywki jak Włosi , sam Stanley to jeszcze nie Stany . Dlaczego piszesz że na środku mamy znacznie większy potencjał ? Możdżonek to jak dla mnie chodząca kłoda która o ataku nie ma zielonego pojęcie , nadrabia jedynie wzrostem i dzięki temu zalicza sporo bloków , Nowakowski jest zajebisty , to prawda , ale Włosi mają równie zajebistego Feia , Mastrangelo i na ławie zawodnika Trentino Birarelliego , więc nie opowiadaj prosze takich bzdur.
 
kabacik 410

kabacik

Użytkownik
Tylko czekam na jutrzejszy mecz i na to, żeby Polacy utarli nosa wszystkim niedowiarkom, którzy tak tutaj się rozpisują jak to Włosi nas znowu ograją. Faworytem w tym meczu powinna być ewidentnie Polska o kursie ok.1,60. Polacy pokazali już w meczu z USA, że potrafią zagrać rewelacyjnie z wymagającym przeciwnikiem. Ponadto, to najlepsza okazja, żeby wreszcie utrzeć nosa w tym roku Włochom. Argumenty sportowe są po naszej stronie w mojej opinii, można się z tym nie zgadzać, ale zdecydowanie nie można deprecjonować umiejętności i atutów polskiej reprezentacji (co ma tutaj miejsce). Włosi? Znaleźć sposób na Łasko, skutecznie odbierać zagrywki, rozpracować przeciwnika i powinno się udać. Sądzę, że Polacy jutro zwyciężą, być może nawet za 3 pkt, a wtedy będziemy już jutro cieszyć się z awansu na igrzyska ???? a może uda się wygrać puchar świata ???? Pozdrawiam :]
Możdżonek to jak dla mnie chodząca kłoda która o ataku nie ma zielonego pojęcie
Rozumiem, że żarty sobie stroisz :]
 
alexdamiao 392

alexdamiao

Użytkownik
Rozumiem, że żarty sobie stroisz :]
DawidBarca nie stroi sobie żadnych żartów tylko pisze prawdę. Możdżon to taki siatkarski Rasiak i tu nie ma o czym dyskutować! Widać to zresztą to jego niemrawych ruchach na boisku. Np Volkov i Musierskiy mają podobne warunki fizyczne do Magneto, a wszechstronnością biją go na głowę...

Kurs 1.741 na Włochów to całkiem przyzwoity kurs i chyba dam na Italię. Na poszczególnych pozycjach można powiedzieć, że jest prawie po równo. U nas na pewno Zagumny lepszy od Travicy, natomiast dużą stabilizację w ataku Włochów wprowadza Łasko. Taki bardzo solidny atakujący do którego sypacz nie ma wątpliwości że gdy pośle mu piłkę to tamten sobie poradzi. U nas na tej pozycji stabilizacji nie ma na pewno. Bartman lubi czasami posłać jakiś samolot, a o Jaroszu się nie wypowiem.
Moim zdaniem Włosi mają większy potencjał w polu serwisowym i ten element zaważy na ich końcowym triumfie w tym meczu.
 
T 16,4K

tadzin

Użytkownik
Polska - Włochy
Dla nas mecz o wejście na Igrzyska, dla Włochów mecz o życie. My potrzebujemy bardzo tych 3 pkt, Wlosi potrzebują ich wręcz na gwałt. Co z tego? Ano to że Wlosi juz takie mecze grali, gdzie musieli i gowno z tego wychodziło, choćby mecz z Kubą przegrany 1-3 czy mecz z Drugim składem Serbów gdzie myśleli że sam się wygra 3-0 a tu się okazalo że jednak nie. Mecz z Polską jest kolejnym modelowym przykładem meczu &quot;musimy wygrać&quot; i który zostanie przez Włochów przegrany z kretesem. Jedynym świetnym zawodnikiem jest Polak Michał Łasko, który aktualnie zajmuje pierwsze miejsce w rankingu najlepiej punktujących jak i najskuteczniej atakujących zawodników. Bardzo dobrze powinni grać również Savani jak i Zajcev jednak nie idzie im to najlepiej. Dość solidnie przeszkadza im w tym wystawiający Travica, który o pajpie czy grze przez środek słyszał jedynie z radiowych audycji siatkówki. Sam preferuje głównie grę skrzydłami, bo prostsze to i przyjemniejsze. Dzięki temu ogromny potencjał w postaci Mastrangelo i Birareliego jest niewykorzystany. Zagrywka jest potężna jednak co z tego, mecz z Kuba pokazał że mimo ogromnej siły na zagrywce, tak słaby w przyjęciu zespół jak Kuba radził sobie z nimi lepiej niż z flotami. Na flota z kolei dość mocno narażeni są Savani i Zajcev.
Polska z kolei gra równo między wszystkimi strefami, atakującego mamy słabszego, potencjał środka porównywalny jednak mocno wykorzystywany i tu jest nasza ogromna przewaga. Przyjmujący również nie rażą w ataku tak bardzo, jednak to Włosi będą musieli się prawie cały czas martwić podwójnym blokiem, a nie my. U nas zdecydowanie lepiej blok przeciwnika porozrzuca Guma czy Żygadło (zagrał świetny mecz z Argentyną choćby). Pomimo naszej mniejszej siły ognia, mamy zdecydownaie więcej argumentów aby ten mecz wygrać. Z zespołami lepszymi do tej pory graliśmy perfekcyjne mecze (Kuba, Serbia, Argentyna, USA) i uważam że passa ta zostanie bezproblemowo podtrzymana. Wracając do zagrywki, skoro Kubańczycy którzy słabo przyjmują sobie z nią poradzili, to czemu Winiar i Igła (1. i 3. przyjmujący Pucharu) mieliby dać plamę? Dobre przyjęcie gra kombinacyjna i włoskie skrzydła będą na nic.
Polska @2,27✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
gystlik 13,2K

gystlik

Użytkownik
Dyscyplina: Siatkówka, Puchar Świata - Japonia
Spotkanie: Polska - Włochy
Typy: Polska +1,5seta / TB / over 186,5
Kurs: 1.680 / 2.960 / 1.85
Bukmacher: Pinnacle / Pinnacle / Bet365
Analiza:
W piątkowy poranek naszą reprezentacje narodową czeka najważniejszy pojedynek w tegorocznym Pucharze Świata - a rywala po drugiej siatce mamy nie byle jakiego - a są nim Włosi - drużyna złożona z gwiazd światowej siatkówki, ogranych w swojej - najlepszej na świecie lidze Lega Palavollo - na dodatek w ostatnim czasie nie możemy ich pokonac - byc może uda się to już w ten piątek?
Niestety, nie rozpisze Naszej rywalizacji z Włochami na czynniki pierwsze, ponieważ w składach obu zespołu na ten mecz mogą nastąpic duże rotacje. U nas największą niewiadomą jest obsadzenie przez Anastasiego pozycji rozgrywającego - Żygadło prezentował się ostatnio znakomicie, jednak Włosi znają Łukasza z występów w Trentino, z drugiej strony Łukasz zna Włochów jak własną kieszeń - wydaje mi się wiec - że do pierwszej szóstki Andrea desygnuje jednak Pawła Zagumnego. Na przyjęciu wystąpimy w duecie Kurek-Winiarski. - Jeden ma niesamowite warunki fizyczne i bardzo duży zasięg w ataku, drugi jest najskuteczniejszym zawodnikiem turnieju jeżeli chodzi o element przyjęcia zagrywki - i moim zdaniem jest on lepiej wyszkolony technicznie od podobnego po drugiej stronie - Cristiana Savaniego. Na środku pograją: Możdżonek-Nowakowski - najlepsza para turnieju, jeżeli chodzi o środek siatki - świetny blok i bardzo trudna zagrywka, która bardzo przyda się w pojedynku z Włochami. Na ataku wyjdzie Zbyszek Bartman, który okrzepł nieco po kilku setach niedyspozycji i siedzenia na ławce - w spotkaniu z USA atakował ze skutecznością 75% - nadzwyczajny wskaźnik - jednak utrzymac taką skutecznośc na dystansie całego meczu z Włochami będzie niezwykle trudno.​
Więcej kłopotów w skomponowaniu wyjściowej szóstki na mecz z Polakami - ma coach Italii Mauro Berutto. Co do pozycji Michała Łasko - która w tym sezonie reprezentacyjnym jest niepodważalna - nie mam pytań, Michał będzie największym zagrożeniem ze strony Włochów, jednak można będzie skutecznie obniżyc skutecznośc jego ataków - jednak o tym później. Największym zmartwieniem Włochów, będzie odbiór Naszej dobrej, regularnej i skutecznej zagrywki. O ile Włosi będą mięli lepszą zagrywkę - wszyscy uderzają mocno i w miarę regularnie - o tyle muszą martwic się o przyjęcie, bo zawdonicy: Zaytsev, Savani oraz Parodi nie są specjalistami w tym aspekcie siatkarskiego rzemiosła. Zapewne na tej pozycji podczas meczu będzie duża liczba zmian, szczególnie gdy ktoś z dwójki Savani-Zaytsev będzie znajdował się w drugiej linii. Na środku doświadczeni, jednak nie grający rewelacyjnej siatkówki na tym turnieju Fei oraz Mastrangelo. Dragan Travica - czyli typowy rzemieślnik, raczej nie ma się po nim co spodziewac dużego wachlarza zagrań technicznych, nie jest Nas w stanie czymkolwiek zaskoczyc, jest solidnym rozgrywającym - jednak nigdy wirtuozem nie zostanie. Pozycja libero w obu zespołach - u nas Igła lata w obronie jak przysłowiowy &quot;Dzik w żołędzie&quot; - ostoja naszego zespołu, zawsze waleczny - będzie dawał po kilka okazji w secie na wyprowadzenie mniej lub bardziej skutecznej kontry. Andrea Giovi, który gra w miejsce kontuzjowanego Bariego - raczej się nie wyróżnia - tzn. nie rzucił mi się specjalnie w oczy, jednak nie wydaje mi się, że jest on osłabieniem reprezentacji Włoch - ponieważ Andrea Bari bardzo często ma problemy z przyjęciem siatkówki.
Nie jesteśmy faworytami w tym spotkaniu - tak twierdzą bukmacherzy - ja także zgadzam się co do takiego rozłożenia kursów na poszczególne drużyny. Jednak:
Jakie dyspozycje powinien wydac Andrea Anastasi?
1) Eliminacja zagrywką Ivana Zaytseva oraz Cristiana Savaniego. - Słabszy w elemencie przyjęcia jest zawodnik M. Roma Volley, jednak zmiana zagrywki - z mocnej na flota - także powinna napsuc krwi zawodnikowi Lube Banca Macerata.
2) Ivan źle przyjmujący - Ivan mało atakujący - myślę, że siła Zaytseva w ataku jest ogromna i porównywalna do możliwości Naszego Bartka Kurka. - Drugą opcją do ataku będzie wtedy Savani, który będzie starał się obijac piłki o Nasz blok. Jednak to My mamy najlepszy blok na tym turnieju, a Savani czarodziejem nie jest, z biegiem czasu powinien popełniac coraz więcej błędów. - Czyli równy regularny blok, szczelne domykanie kierunków - szczególnie w przypadku ataków Michała Łaski.
3) Blok - oraz ataki Michała Łasko. Zdecydowana większośc ataków Michała, które wykonuje na podwójnym bloku są lokowane po skosie. - Myślę, że Andrea zwróci na to baczną uwagę, ponieważ dobrze wiemy, że to od strony Michała Łaski musimy spodziewac się największego zagrożenia. Także ładnie domykamy mu kierunek - po prostej - oraz ustawiamy się do obrony po skosie, często bardzo ostrym.
*** Czego możemy się bac? - Zagrywka, to zdecydowanie najsilniejszy element Włochów w stosunku do Naszych możliwości. Cała pierwsza szóstka w składzie: Travica - Łasko - Birarelli, Fei - Savani, Zaytsev - mają mocną i co ważne regularną zagrywkę. - Oj, ciężko będzie miał Bartek Kurek - ale myślę, że po kontuzji już nie ma żadnego śladu - a wszystkich swoich możliwości w tym turnieju jeszcze nie pokazał. - Czekam na fenomenalny mecz Bartka, zapewne pomoże mu Michał Winiarski oraz bardzo dobra współpraca środkowych z którymkolwiek rozgrywającym. - Gorzej będzie na pozycji atakującego - ale Bartman jest fighterem jakich mało - raczej nas nie zawiedzie. Jeżeli chodzi o Polaków - nie ma mowy o żadnym strachu - pokonaliśmy Kubę, Serbię, USA - Włosi są kolejnym zespołem z podobnej półki - można ich łyknąc. - Przewiduje wyrównany mecz, za pewnik przyjmuję co najmniej 4sety, moim zdaniem bardzo prawdopodobny TB. Zapewne zdarzy się też w którymś z setów krótsza lub dłuższa gra na przewagi - myślę, że wynik punktowy powyżej 45punktów w każdym secie powinien zostac osiągnięty - co będzie przekładało się na emocjonujące końcówki każdej z partii, z których to na tym turnieju wychodzimy obronną ręką. ***


Ten człowiek rozklepie reprezentację Włoch na czynniki pierwsze - prowadził kadrę Italii w latach 2007-2010. Zna swoich byłych podopiecznych jak własną kieszeń - Jego doświadczenie zaprocentuje już jutro. Standardowo Polsat Sport start: 7:00 - Musisz to zobaczyc!
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
damian-p 39

damian-p

Użytkownik
Koledzy Tadzin i Gystlik napisali wszystko co można było i szacunek za poświęcony czas i przekazaną wiedzę dla innych. Dodam tylko, że jeśli nawet przegramy (tffuu) to i tak kasy żal nie będzie.
Zdaje się potwierdzać to wszystko Lorenzo Bernardi, który stawia nas w roli jednego z faworytów do zdobycia złota w Londynie.
Jak dla mnie warto zainteresować się typami:
Polska ✅
Polska (+1,5 sets) ✅
Jednak radziłbym jeszcze trochę poczekać, bo kursy cały czas rosną. Jak poukładam sobie w głowie wszystko na temat tego meczu to w swoim temacie na pewno coś skleję z tego meczu.
 
nocnybelt 57

nocnybelt

Użytkownik
Moim zdaniem mecz Polska-Italia już bardzo dobrze rozpisany, więc nie ma co się rozpisywać na ten temat. Mogę jedynie dodać, że po kursie jaki oferują w tej chwili buki na poziomie 2,20 jest jak najbardziej opłacalny w stosunku do ryzyka. Moim zdaniem szanse w tym meczu na zwycięstwo są około 45-55 na korzyść Włoch, ale jak wspomniałem po takim kursie można patriotycznie spróbować:razz:
Szkoda, że mało kto interesuję się innym meczami w piątkowy poranek otóż moim zdaniem warto na chwilę zatrzymać się przy pojedynku gospodarzą z drużyną Rosji która moim zdaniem jak faworytem do wygrania turnieju. Proponowałbym zagrać w tym meczu na pewną wygraną 3:0 drużyny ze wschodu. Rosja na czele z Michajłowem radzi sobie bardzo dobrze, bo oprócz porażki z Brazylią wygrała wszystkie pozostałe mecze tracąc tylko z pozostałymi drużynami 3 sety!!! Na pewno Japończycy będą zmobilizowani, bo grają u siebie, ale wątpię czy ugrają seta z ROSJĄ.
 
ivvan 2,8K

ivvan

Użytkownik
Jak zwykle
I znów wszyscy są przeciw naszym a po meczu będzie, że przez słabą dyspozycję przeciwników ???? . Kurde jak ja chciałbym, żeby tak było. W sumie piszecie o potencjale kadrowym, ale tak naprawdę jest to śmieszne. Obie drużyny faktycznie mają świetnych grajków, ale na tym turnieju zdecydowanie lepiej prezentują się nasi. Przede wszystkim ze względu na sypaczy, z których jednego z nich przekreśliłem, jednak jego ostatnie występy były fantastyczne. Poza tym Łasko nie jest Bogiem i wszystkiego kończyć nie może. A Zaytsev, cóż z nim? Zagrywka na niego to jedyna szansa. Potencjał Włochów na środku jest lekko mniejszy od naszego tylko ze względu na warunki fizyczne, ale jest on w ogóle nie wykorzystywany. Jestem tutaj jednak leciutko powściągliwy i zagrałbym na Polskę +1,5 sądzę jednak, że jak zagramy dobry mecz to wygramy nawet za 3 punkty.
 
E 0

ernie9005

Użytkownik
Polska - Włochy
Mimo, że koledzy bardzo fajnie rozpisali wszystkie argumenty przemawiające za jedną i drugą drużyną, pozwolę sobie dodać coś od siebie. Mam nadzieje, że kilka dni wolnego nie wpłynie negatywnie na postawę zawodników i obejrzymy jutro spotkanie na najwyższym poziomie. Uważam, i nie jestem tu żadnym odkrywcą, że kluczem do zwycięstwa w tym spotkaniu będzie zagrywka i umiejętność rozwiązywania trudnych sytuacji na siatce.
Jeśli idzie o wprowadzenie piłki do gry, to tu widzę przewagę Włochów, mimo że nasi zawodnicy zagrywają dużo lepiej niż w poprzednich turniejach, do poziomu Łasko, Zaytseva, Travicy, czy Savaniego jeszcze sporo brakuje. Argumenty jednego z kolegów, że nasi zawodnicy brylują w statystykach przyjęcia mnie nie przekonują.
Kurek i Winiarski- dyspozycja tych zawodników tak w przyjęciu, jak i w zagrywce może zadecydować o tym, czy nawiążemy równorzędną walkę z wicemistrzami Europy.
Rozwiązywanie konfliktowych sytuacji (tzw. piłek sytuacyjnych) - tu także widzę lekką przewagę Włochów, która przejawia się w osobach Michała Łaski, Christiana Savaniego i Ivana Zaitseva. To zawodnicy światowej klasy i dorobek punktów, którym się legitymują( Michał prowadzi w klasyfikacji najlepiej punktujących zawodników turnieju) jest doprawdy godny podziwu. Niestety, u nas już tak dobrze to nie wygląda. Jest Zbyszek Bartman, który gra nieźle, jednak po kilku nieudanych akcjach już tak dobrze nie wygląda i Bartek Kurek, którego Włosi niechybnie będą ostrzeliwać swoimi serwisami. Tu potencjał naszych zawodników wydaje się nieco mniejszy.
Ciekaw jestem, czy Anastasi zdecyduje się na powrót do Pawła Zagumnego...to chyba jedyny( i dość zasadniczy) znak zapytania, jeśli chodzi o wyjściową szóstkę.
Jutro od 7 wszystko powoli zacznie się klarować...zapowiada się siatkarska uczta.
Mimo wszystko zagram na Italie, ale poczekam do rana, kursy live tuż przed pierwszym gwizdkiem powinny być wyższe, niż wystawione teraz 1.65, 1.60.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom