>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Pozostałe rozgrywki

Status
Zamknięty.
wojcirej 2K

wojcirej

Użytkownik
Kontynentalny Turniej Kwalifikacyjny - strefa NORCECA (Long Beach, USA)
Kanada - Portoryko
Spotkanie drużyn, dla których mecz ten ma odmienne znaczenie. Kanadyjczycy zgarniając tutaj 3 punkty, mają gwarantowany awans do półfinału, wygrana Portoryko przedłuża nadzieje na cokolwiek po wczorajszym łomocie od Kuby.

Reprezentacja Kanady pod wodzą Glenna Hoaga zaczyna notować dość solidny progres. O jej sile stanowią dość ciekawi zawodnicy, może nie najwyższej klasy, ale szkoleniowiec potrafi wyciągnąć z nich wszystko, co najlepsze i ułożyć kolektyw, zdolny napsuć wiele krwi. We wczorajszym meczu było widać, że atak jest równomiernie rozłożony, wszystko to za sprawą rozgrywającego Joshuy Howatsona. Ma on chrapkę na grę kombinacyjną i umie dobrze wykorzystać dobre przyjęcie, co potwierdzają zdobycze punktowe środkowych w ataku w meczu z Dominikaną - aż 5 pkt Justina Duffa oraz 4 Steve&#39;a Brinkmana - na codzień grającego (no, może raczej pokazującym się ;) ) w Trentino Volley. Jeżeli chodzi o skrzydła, to także wyglądają solidnie - szczególnie przekątny Gavin Schmitt, do którego należy rekord świata w ilości zdobytych punktów w jednym meczu, co na tyle potwierdza jego skuteczność, że przyszły sezon spędzi w Iskrze Odintsovo. &quot;Wyjściową&quot; parę przyjmujących stanowią Frederic Winters, kapitan zespołu oraz John Perrin, którego można skojarzyć z Tureckiego Arkasu Izmir.

Co do reprezentacji Portoryko, to wczoraj w meczu z Kubą było widać, że nie ma kto pociągnąć gry pod nieobecność Hektora Soto. W ogóle się ona nie zazębiała. Rywalom oddali aż 19 punktów. Zmiennik wspomnianego przeze mnie Soto, Cruz, nie spełnił pokładanych w nim oczekiwań. Ciężar ataku spoczywa na przyjmującym, Juanie Figuerorze, który z dobrej strony już pokazywał się w Lidze Światowej w zeszłym sezonie. Jednak skoro jest to przyjmujący, to łatwo go wyeliminować z ataku, ciskając w niego zagrywki, najlepiej z dużą dawką arytmii.

Kanadyjczycy na pewno będą bardzo zmotywowani przez swojego trenera, który taką już ma swoją naturę - wszystko musi być perfekcyjnie wykonane. Sądzę, że bez problemu tutaj zgarną 3 punkty i zameldują się w półfinałach. Kto wie, może powalczą później o coś więcej? ;)
Typy
Kanada -1,5 seta
@1,60 Unibet ✅ 3:0
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
hopkirk 3,2K

hopkirk

Forum VIP
. Kilka dni temu widzieliśmy parodie siatkówki w wykonaniu bab , szkoda naprawdę oglądać tak piękny sport w tak żałosnym wykonaniu .
DawidBarça nie da się większości Twoich postów przeczytać w spokoju. Jak najlepsze zawodniczki w swojej dziedzinie mogą ją wykonywać żałośnie? Niektóre tych siatkarek zarabiają za swoją grę rocznie setki tysięcy euro, a nikt za żałosne wykonywanie pracy tak nie płaci. Widocznie żeńskie sporty nie są dla Ciebie, ale to nie powód do obrażania.
Kanada - Portoryko to najciekawszy dzisiejszy mecz. Podobnie jak Wojcirej typowałbym tutaj zwycięstwo Kanady 3:0 lub 3:1. Ofertę na ten mecz wystawił Pinnacle, ale na handicap -1,5seta trzeba będzie jeszcze poczekać. W Kanadzie duża mobilizacja, dla nich to początek sezonu reprezentacyjnego. Niedługo grają w LŚ. Skład niezły, na każdej pozycji dobry gracz. Oprócz libero wszyscy w najlepszym wieku dla siatkarza. Do tego dobry trener. Portoryko bez Soto, pierwszego rozgrywającego Angela Pereza, z kontuzją pleców jest w kadrze Victor Rivera. Wczoraj on nie grał, ale dzisiaj ma już się pojawić w składzie. Skład bardzo zaawansowany wiekowo. Czytając wywiady po awansie w poprzednim roku do LŚ miałem wrażenie, że jest to zakończenie kadry z braćmi Rivera i Soto grającymi na pełnym zaangażowaniu. W eliminacjach do tegorocznej LŚ Portoryko wystawiło już bardzo słaby skład przeciw Kanadzie. Ostatnie 4 mecze między Kanadą i Portoryko wszystkie na korzyść Kanady. Ogólnie u Kanadyjczyków tendencja wzrostowa, u Portoryko spadkowa. Turniej jest bardzo ciężki, zespoły bez większych szans na awans na igrzyska, ale myślę, że zdecydowanie większa mobilizacja u Kanadyjczyków.
 
gystlik 13,2K

gystlik

Użytkownik
Jutro kolejne trzy pojedynki w ramach Turnieju w Sofii:

1. Niemcy - Finlandia
2. Słowenia - Hiszpania
3. Serbia - Bułgaria

Ciekawie zapowiadają się pojedynki Niemców z Finami oraz Bułgarów z Serbami.
Reprezentacja Niemiec:
Bardzo dobrze zaprezentowała się w spotkaniu z osłabionymi Słowakami. Dalej na wysokim procencie - w meczu ze Słowacją 70% - lata Georg Grozer, dobrze rozgrywa Simon Tischer, świetną technikę pokazuje Denis Kaliberda i oczywiście dobra postawa w elemencie bloku. Divis i spółka nie zaistnieli w dzisiejszym spotkaniu i na tle Niemców wyglądali po prostu miernie.
Finowie:
Dali dupy w spotkaniu z tragicznie grającymi w elemencie przyjęcia Włochami. Kolega Andrea Bari...!? Gdzie jest Colaci czy Giovi? Finowie szybko zorientowali się, że Bari jest w katastrofalnej dyspozycji i to na niego kierowali zdecydowaną większośc zagrywek. Była nawet taka sytuacja w meczu, że Berutto zdjął Łasko i Włosi przyjmowali trójką przyjmujących, chcąc pokryc tym samym... swojego libero. Co druga piłka Bariego była przyjęta negatywnie. No ale cóż w sytuacjach kryzysowych wyszła klasa poszczególnych zawodników jak i całego zespołu. Finowie wygrywali już 8:4 w piątym secie, mieli kontrę przy prowadzeniu 12:11, ale...
Świetnie zaprezentowali się bracia Oivanen oraz grający na co dzień w fińskim zespole VaLePa - Olli Kunari. Warto zaznaczyc bardzo dobrą postawę niedocenianego przeze mnie wcześniej settera Mikko Esko. Bardzo fajnie sypał, nie grał schematycznie i rozgrywał szybko. Chociaż częste pajpy na kontrach były nie w tempo - odradzam na przyszłośc.
Mimo wszystko to reprezentacja Niemiec powinna byc minimalnym faworytem w tym pojedynku. Tak mi się wydaje. Finowie zagrali na prawdę bardzo fajne spotkanie - wygrali dwa sety z Włochami 25:16 - deklasując rywali w każdym elemencie gry. Ale w innych wyszła klasa Włochów i niestety. Najlepszą opcją w tym spotkaniu wydaję mi się byc typ na jakikolwiek over. Czy to over 3,5 seta lub over punktowy powinien zostac pokryty. Zapowiada się wyrównane spotkanie, ważne dla każdej z reprezentacji. Niemcy mogą zapewnic sobie awans do półfinału, Finowie przedłurzyc swoje szanse.​
 
C 94

crock

Użytkownik
Mam prośbę/pytanie... jeśli ktoś wczoraj oglądał pojedynek Finlandia - Włochy. Czy to Finlandia grała tak dobrze czy Włosi tak słabo?
meczu nie oglądałem ale czytałem, że Włosi fatalnie w przyjęciu. Bari podobno dno zagrał-tak, że zamiast Łasko Berutto wprowadzał 3 przyjmującego, by pokrył libero...
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
wojcirej 2K

wojcirej

Użytkownik
Kontynentalny Turniej Kwalifikacyjny - strefa CEV (Sofia, Bułgaria)
Finlandia - Niemcy
Dla obu drużyn jest to spotkanie mające duże znaczenie w kontekście przyszłości. Niemcy wygrywając, są praktycznie w półfinale i spotkanie z Włochami staje się teoretycznie meczem o pietruszkę. Finowie zaś w przypadku dzisiejszej wygranej przedłużają sobie nadzieje na cokolwiek w tym turnieju.

Pomimo różnych rezultatów obie ekipy zaprezentowały się dobrze w swoich meczach. Szczególnie warto zwrócić uwagę na Niemców, a dokładniej na ich lewe skrzydło, które wczoraj funkcjonowało wręcz wyśmienicie. Dennis Kaliberda oraz Markus Popp nie tylko dostarczali Tischerowi bardzo dobre piłki do rozgrywania, ale i utrzymywali wysoką skuteczność w ataku. Samego pozytywnego osiągnęli aż 86%, co w męskiej siatkówce jest wartością kosmiczną. Zmiana libero z Ferdinanda Tille na Markusa Steuerwalda wcale nie okazała się znacznym osłabieniem, ze swoich zadań wywiązywał się równie dobrze, jak wspomniany wcześniej Tille. O Grozerze to szkoda pisać, bo on poniżej pewnego poziomu już nie spadnie. Jest pewnym punktem swojej reprezentacji i wczoraj to potwierdził - 70% w ataku.

Finowie natomiast wczoraj zaprzeczyli, że są ekipą &quot;jednego zawodnika&quot;. Są też jednak ekipą specyficzną, jak na standardy. Otóż w ekipie Daniela Castellaniego olbrzymią wartość ma dobre przyjęcie zagrywki. Cała ekipa do &quot;wieżowców&quot; nie należy, dlatego też trzeba dograć piłkę maksymalnie do siatki, by Mikko Esko, klasa sama w sobie, mógł maksymalnie przyspieszyć grę na skrzydła, do Mikko Oivanena, Antti Siltalli czy też Olli Kunariego, ewentualnie mieć opcję gry środkiem czy też szóstą strefą. We wczorajszym meczu przeciw Włochom mocno postraszyli zagrywką, sami też zagrywkę Włochów dobrze przyjmowali, stąd też dwa sety gładko wygrane. Brakło przysłowiowego &quot;instynktu&quot; zabójcy, by wygrać w tie-breaku, Włosi jednak pokazali, że srebro na ME nie wzięło się z niczego i pomimo problemów wygrali spotkanie, w dużej mierze dzięki Michałowi Łasko.

Dla mnie faworytem tego meczu są Niemcy. U Finów z wysokiej piłki nie ma praktycznie gry, Niemcy nie dość, że mają Grozera, to jeszcze w kwadracie są Bjoern Andrae oraz Sebastian Schwarz w razie jakichkolwiek problemów. Domniemywam, że obiektem polowań zagrywką przez Niemców będzie Antti Siltala, zawodnik niezwykle dynamiczny. Wówczas zostaje przerzut to przekątnego Oivanena, a tam może czekać ogromna Niemiecka ściana...
Typy
Niemcy
@1,72 Betsafe ✅ 1:3
 
Otrzymane punkty reputacji: +16
berciq89 473

berciq89

Użytkownik
Ktoś posiada jakieś informacje na temat kontuzji w drużynie Niemców? Kursy na Bet365 z 1,55 na Niemców urosły do 2,00
 
toudi 715

toudi

Użytkownik
No mnie tez te spadki na Finów dziwią, albo są jakieś kontuzje u Niemców o czym ja zadnych informacji nie znalazłem albo ludzie az tak się podjarali wczorajszym wynikim Finów. Moim zdaniem Niemcy są lepszą ekipą, ta druzyna ma spory potencjał i moze być czarnym koniem tego turnieju, lata pracy Lozano to okres stracony ale teraz spodziewam się lepszego okresu niemieckiej reprezentacji. Jakoś tak oglądając obie ekipy w ostatnich latach miałem zawsze wrazenie, ze Finowie grają praktycznie na maxa swojego potencjału i dzięki waleczności notują dobre wyniki a Niemców stać na znacznie więcej niz pokazują. Grozer wczoraj 70% w ataku czyli forma z Plus Ligi wciąz jest i w takiej formie Niemiec moze być nie do zatrzymania dla Finów.

Niemcy 2.00 Bet365
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
filip_r2 769

filip_r2

Użytkownik
Mam prośbę/pytanie... jeśli ktoś wczoraj oglądał pojedynek Finlandia - Włochy. Czy to Finlandia grała tak dobrze czy Włosi tak słabo?
Włosi grali momentalnie żenująco w przyjęciu były momenty że gdy serwował Esko swojego nie najtrudniejszego flota to Włosi stawali na 6-7 punktów bo albo tego flota nie przyjmowali albo przyjmowali tak że trzeba było oddać piłkę za darmo. W TB Włosi spieli się już na maksa i uratowali się w końcówce blokiem ... ledwo, ledwo bo do 11 punkty nic nie zapowiadało że Włosi w tym TB zwyciężą.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Słowenia - Hiszpania


Oglądałem wczorajszy mecz Słoweńców i po prostu zagrali źle. Może nie wytrzymali ciśnienia i starcia z faworytem jakim była Bułgaria grająca na własnym parkiecie ?

Hiszpanie to trochę anonimowa drużyna. Kluczową postacią na pewno będzie atakujący Iban Perez. Zawodnik dobry, ale do czołówki w ataku mu dużo brakuje. Na przyjęciu ciekawym zawodnikiem jest Sergio Noda. Dynamiczny i sprytny. Ciekawe czy będzie rozgrywał znany z występów w Olsztynie Guillermo Hernan.

Słoweńcy mają w swoim składzie kilku bardzo dobrych zawodników. Mitja Gasparini potrafi uderzać potężnie, ale jest trochę chimeryczny. Tine Urnaut obok Gaspariniego będzie pierwszą opcją w ataku. Słabiej przyjmuje, ale w ofensywie jest naprawdę dobry. Drugi przyjmujący Andrej Flajs to przede wszystkim technika. Warto zwrócić uwagę na przymierzanego do Skry rozgrywającego Dejana Vincica. Młody zawodnik, fajnie kreuje grę, potrafi grać szybko. Mocnym punktem jest również środkowy Alen Pajenk. Dobra zagrywka i przede wszystkim bardzo dobra skuteczność w ataku.

Typ trochę w ciemno, bo tak naprawdę nie wiem co może zaproponować Hiszpania. Słoweńcy wczoraj zagrali słabo, ale dzisiaj po drugiej stronie będzie stała Hiszpania, a nie Bułgaria.

Typy:
Słowenia @ 2.35 Bwin ⛔
Słowenia (+1.5 seta) @ 1.65 Bwin ⛔


EDIT: Wczorajsza porażka Słoweńców to jednak nie był wypadek przy pracy. Ewidentnie są źle przygotowani do turnieju. Hiszpanie na pewno pozytywne zaskoczenie.
 
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik
DawidBarça nie da się większości Twoich postów przeczytać w spokoju. Jak najlepsze zawodniczki w swojej dziedzinie mogą ją wykonywać żałośnie? Niektóre tych siatkarek zarabiają za swoją grę rocznie setki tysięcy euro, a nikt za żałosne wykonywanie pracy tak nie płaci. Widocznie żeńskie sporty nie są dla Ciebie, ale to nie powód do obrażania.
Nie wiem , wytłumacz mi jak możesz , ja tam na tej śmiesznej przebijance bab się nie znam. Zarabiają tyle , bo nie ma lepszych od nich , ale ja nie porównuje ich z resztą kobiet , tylko z siatkówką mężczyzn a ta jest o jakieś 5 klas lepsza a najlepsze reprezentacje kobiet grają na poziomie 3 klasy gimnazjum u mężczyzn. Te śmieszne akcje na obieg , na jedną nogę , ta żałosna nieporadność przy obronie , przy kiwkach za blok. Przecież tego się nie da oglądać :razz: , fajnie popatrzeć sobie na Skowrońską , ale poziom sportowy tego czegoś jest bezdenny. Lubisz sobie to oglądać , twoja sprawa . Gdzie ja kogokolwiek obraziłem? czytaj ty ze zrozumieniem , a potem pisz takie rzeczy . Jeśli dla ciebie pisanie , że ktoś gra na żałosnym poziomie jest jakąś obrazą to ok , ale to jest cała prawda o siatkówce kobiet .

Bułgaria vs Serbia
Dziśo godzinie 18.30 swój drugi mecz na turnieju rozegra gospodarz Bułgaria. Bułgarzy podejmować będą w dzisiejszym spotkaniu obecnych Mistrzów Europy Serbów.Zdecydowanym faworytem tego meczu jest reprezentacja Bułgarii , zupełnie nie rozumiem czym kierują się ludzie grający na Serbów (a jest ich wielu , bo kursy u buków wyraźnie na Bułgarów rozsną). Niestety

Bułgarzy rozpoczeli ten turniej w znakomitym stylu , ograli Słoweńców pewnie i łatwo 3:0. Wynik pierwszego i trzeciego seta może robić wrażenie jakiejś męki gospodarzy , ale w obu setach faworyt miał zdecydowanie wszystko pod kontrolą i pewnie odnosił zwycięstwo. Znakomite spotkanie rozegrał wczoraj niekwestionowany gwiazdor Bułgarów i jeden z najlpeszych siatkarzy świata Kaziyski . Zawodnik Trentino zdobył 15 punktów i zaliczył bardzo dobry początek eliminacji , może to zdecydowanie cieszyć kibiców gospodarzy , bo bez jego dobrej gry Bułgaria nie ma szans na cokolwiek w tych eliminacjach. Wczoraj po pół spotkania zagrali Nikołow i Sokołow , na pewno atak jest mocną stroną tej drużyny , dwóch zawodników światowej klasy , mogą się wymieniać pod względem dyspozycji dnia , co jest ogromnym atutem.

Serbia po znakomitym dla siebie turnieju Mistrzostw Europy , zagrała koszmarnie w Pucharze Świata . Ivan Miljkovic już ogłosił , że ostatni mecz jaki zagrał w reprezentacji to ten z USA (właśnie z Pucharu Świata) i że nie ma więcej zamiaru grać dla Serbii. To na pewno potężna strata Serbów , obecnie nie mają atakującego na poziomie. Starovic przesiedział pół sezonu na ławce z powodu kontuzji , drugie pół przesiedział na ławie oglądając poczynania Omrcena i krzywdy to on raczej Bułgarom nie zrobi. Drugi atakujący to młodzian ze Skry Atanasijevic i też raczej wielkiego zagrożenia nie stanowi. Na rozegraniu zobaczymy bardzo przeciętnego rzemieślnika Petkovica a para przyjmujących to prawdopodobnie Janić i Nikic. Chyba jedyną mocną stroną Serbów będzie środek siatki , tam mamy parę z Maceraty : Stankovica i Podrascanina.

Co tu dużo mówić , Serbia będzie miała tutaj ogromne problemy , nie ma następcy dla Ivana , nie ma zupełnie żadnej armaty . Jeśli nie będzie przyjęcia to Bułgarzy zabiją ich blokiem , średnio widze ataki z sytuacyjnych piłek Janica i Nikica , szczególnie ten drugi ma za sobą bardzo słaby sezon w Monzy i nic ciekawego raczej nam dziś nie zaoferuje.

Jednym słowem , dziw bierze , że buki taki kurs na Bułgarów oferują. Grają u siebie , zagrali świetny pierwszy mecz . Serbia moim zdaniem nie powinna mieć dziś nic do gadania i gospodarze z łatwością odniosą dziś zwycięstwo.

Typy : Bułgaria (1.56) Pinnacle ✅ 3:0 zupełnie inny poziom :cool:
Bułgaria (-1.5 s.) @ 1 (2.20) Pinnacle ( ???? kurs marzenie!) ✅ 3:0
 
gystlik 13,2K

gystlik

Użytkownik
A no właśnie. W tym spotkaniu zobaczymy kogo brakuje bardziej. Czy klasowego atakującego w reprezentacji Serbii czy solidnego rozgrywającego u gospodarzy.
Z wczorajszych obserwacji wynika, że Bratoev poradził sobie i udźwignął ciężar rozgrywania. Zhekov ma jakąś kontuzję uda, raczej nie ma większych szans, żeby był dzisiaj gotowy do gry.
Sasa Starovic raczej nie jest w pełni formy. W sparingach z Iranem grał z Atan - co prawda na tle Irańczyków złapał sporo punktów, ale jak to będzie wyglądac w spotkaniu przeciwko Bułgarom?
Jeżeli Bratoev zagra na podobnym poziomie jak wczoraj to Bułgaria będzie kontrolowac przebieg spotkania. Bułgarzy mają mocne skrzydła: Sokołow, Nikołow, Kazyjski i Aleksiew. Jest w czym wybierac, więc przy zachowaniu dobrego przyjęcia, które jest bardzo prawdopodobne brak Żekowa nie powinien byc aż nadto widoczny. Warto poczekac aż spotkanie się rozpocznie i wtedy po kilku akcjach zdecydowac czy warto wybrac Bułgarów.​
 
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
Bułgaria vs Serbia
(...)

Bułgarzy rozpoczeli ten turniej w znakomitym stylu , ograli Słoweńców pewnie i łatwo 3:0. Wynik pierwszego i trzeciego seta może robić wrażenie jakiejś męki gospodarzy , ale w obu setach faworyt miał zdecydowanie wszystko pod kontrolą i pewnie odnosił zwycięstwo. Znakomite spotkanie rozegrał wczoraj niekwestionowany gwiazdor Bułgarów i jeden z najlpeszych siatkarzy świata Kaziyski . Zawodnik Trentino zdobył 15 punktów i zaliczył bardzo dobry początek eliminacji , może to zdecydowanie cieszyć kibiców gospodarzy , bo bez jego dobrej gry Bułgaria nie ma szans na cokolwiek w tych eliminacjach. Wczoraj po pół spotkania zagrali Nikołow i Sokołow , na pewno atak jest mocną stroną tej drużyny , dwóch zawodników światowej klasy , mogą się wymieniać pod względem dyspozycji dnia , co jest ogromnym atutem.


(...)

Jednym słowem , dziw bierze , że buki taki kurs na Bułgarów oferują. Grają u siebie , zagrali świetny pierwszy mecz . Serbia moim zdaniem nie powinna mieć dziś nic do gadania i gospodarze z łatwością odniosą dziś zwycięstwo.

Typy : Bułgaria (1.56) Pinnacle
Bułgaria (-1.5 s.) @ 1 (2.20) Pinnacle ( ???? kurs marzenie!)
Chyba jednak trochę przesadzasz z zachwytem nad grą Bułgarów. Oglądałem tamto spotkanie i gospodarze mieli problemy z kończeniem ataków na skrzydle.
Napisałeś, że świetny mecz zagrał Kazijski. Nie wydaje mi się, żeby nierówne przyjęcie i 12 piłek skończonych z 30 ataków było jakimś genialnym wynikiem, tym bardziej dla siatkarza mającego tak wielkie możliwości. No chyba, że brać pod uwagę samą zagrywkę, bo całkiem ładnie to wychodziło.
Ogólnie, nie ma co zachwycać się nad ograniem 3-0 Słoweńców, bo oni grają tutaj po prostu słabo, a dowodem tego może wynik ich drugiego meczu z Hiszpanią. A mimo to Słoweńcy w tym meczu mieli swoje szansę, jednak widać, że to nie jest czas tej drużyny i w tych najważniejszych momentach partolili.
Typu nie podważam, a nawet sam gram na wygraną Bułgarów. Głównie dlatego, że Serbia ma swoje problemy i na pewno opisałeś całkiem fajnie tą drużynę, pod czym się podpisuje ;) Na handicap jednak za bardzo bym się nie napalał.
 
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik
Trynidad i Tobago vs Kostaryka
Kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich w Londynie , strefa Ameryki Północnej i Środkowej , turniej rozgrywany w Long Beach w Stanach Zjednoczonych. Outsiderzy rozgrywek , ekipy Trynidadu i Tobago oraz Kostaryki grają dziś o honor po dwóch porażkach z Meksykiem i USA .

Trynidad wypadł jak na razie dużo lepiej od Kostaryki , która uznawana jest za zdecydowanie najgorszy zespół eliminacji. Kostaryka podobnie jak jej dzisiejszy rywal odniosła do tej pory dwie porażki , nie ugrała jednak w dóch grach ani jednego seta i dwa razy została rozniesiona w pył , przez swoich rywali. Trydnidad w meczu z Meksykiem pokazał się ze świetnej strony , urwał seta faworyzowanej ekipie i o mało co nie doprowadził do TB. Trydnidad z Meksykiem grał praktyczni jak równy z równym , po porażce w pierwszym secie do 18 , drugiego wygrał do 19 a dwa następne to już równa gra i więcej zimnej krwi Meksykan. Kostaryka w starciu z Meksykiem została zmiażdżona i w żadnym z setów nie weszła do dwudziestki . W starciach z USA obie ekipy zostały rozbite jednakowo , więc nie ma co porównywać.

Po starciach z Meksykiem zdecydowanie można wywnioskować , że Trynidad to zespół od Kostaryki lepszy. Jeden zawodnik z tego kraju na którego można zwrócić uwagę to kapitan drużyny Nolan Tash , który w obu meczach zdobył zdecydowanie najwięcej punktów dla swojego teamu.

Podsumowując , bardzo fajny , egzotyczny meczyk. Zdecydowanie warto zagrać tutaj na ekipe z Trynidadu , bo jest po rpostu zespołem dużo lepszym od Kostaryki i powinien dziś gładko wygrać.

Typy: Trynidad i Tobago (1.41) Pinnacle ✅ 3:0
Kuba vs Kanada
Dziś w nocy , rozegrane zostanie też spotkanie o dużo większej wadze , niż to które opisałem przed chwilą. Tutaj rozgrywa się poważna walka o Igrzyska i Kuba , Kanada wraz z USA są zdecydowanymi faworytami do awansu .

Kuba podobnie jak Kanada ma za sobą dwa pewne zwycięstwa , z Portoryko i z Dominikaną. Portorykańczycy nie stanowili w tych eliminacjach żadnego zagrożenia , głównie z powodu braku swojej gwiazdy Soto. Kuba w obu meczach pewnie ograła rywali i na pewno nawet się do tych meczów na poważnie nie przyłożyła. Wiadomo , że dla Kubańczyków tego typu ekipy to tylko rozgrzewka , to jedna z najlepszych ekip świata i srebrny medalista Mistrzostw Świata (!).

Zdecydowanie największą gwiazdą Kubańczyków jest ofensywny przyjmujący Leon , drugą armatą w zespole jest atakujący Hernandez. Dużą siłą Kubańczyków , jest ich szybka gra i bardzo mocna zagrwyka , można ich postraszyć serwisem , bo przyjęcie mają słabe.

Kanada to drużyna typowych średniaczków , ich ekipę tworzą zawodnicy po części anonimowi a po części zawodnicy znani z występów w Europejskich przeciętniakach tacy jak Duff , grający w Arkasie.

Kanada fajnie sobie pogrywa , ale zdecydowanie do czasu . To nie jest ekipa która może nawiązywać walkę z Kubą czy z USA , tu nie ma takich nazwisk , nie ma indywidualności i po prostu nie mają czym wygrywać z tymi potęgami. Średni poziom to za mało na Kubę i dlatego dziś stawiam na Leona i kolegów.

Typy: Kuba (1.36) ⛔ 0:3
Kuba -1.5 s. (1.74)
⛔ 0:3
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
guzior 6

guzior

Użytkownik
Jak Kubańczycy będą tak dalej grali jak do tej pory to dostaną sromotne lanie od Kanadyjczyków..
Kuba = zero bloku, słabiutkie serwisy albo w siatkę, przyjęcie takie sobie, obrony zero.. Jedyne co wychodzi to siłowy atak (i to też nie zawsze bo potrafią się pogubić).
Kanadyjczycy wykorzystują prawie każdy atak rozrzucając piłki na lewo i na prawo. Dobrze serwują i przyjmują. W obronie słabiej, ale wiadomo - kubańskie armaty działają.
Kuba nie wie jak się nazywa.. Żal to oglądać.
Post pewnie pójdzie do usunięcia, ale chciałem naświetlić obraz meczu dla ślepo wierzących w Kubę, którzy nie oglądają meczu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
wojcirej 2K

wojcirej

Użytkownik
Kontynentalny Turniej Kwalifikacyjny - strefa CEV (Sofia, Bułgaria)
Słowacja - Finlandia
Spotkanie drużyn teoretycznie nie mających o co się bić. Finlandia już nie ma szans na wyjście z grupy po dwóch porażkach, Słowacja przy takim zestawieniu personalnym raczej też nie ma co robić sobie jakichkolwiek nadziei.

W ekipie Słowacji próba załatania dziur po podstawowych zawodnikach nie wyszła najlepiej. Pojawiały się problemy z przyjęciem, dużo niewymuszonych błędów i przede wszystkim bra organizacji gry. Sam trener moim zdaniem nie pomógł swoim zawodnikom, robiąc bardzo szybko zmiany, co doprowadziło do jeszcze większego chaosu.

Finowie zaś swoje mecze poprzegrywali, jednak byli po prostu słabszą drużyną. W starciu z Włochami brakło po prostu &quot;instynktu&quot; zabójcy, w meczu z Niemcami zwyciężyła &quot;natura&quot; w postaci wysokich blokujących. Drużyna ta ma jednak potencjał i to właśnie im daję większe szanse w dzisiejszym starciu. Słowacy bowiem swoją zagrywką nie robią żadnej szkody, chyba że sobie, bowiem sporo piłek ląduje w aucie. Finowie przy dobrym przyjęciu są bardzo groźnym zespołem z racji swojej szybkiej i kombinacyjnej gry. We wczorajszym meczu bardzo pozytywnie pokazali się środkowi - Shumov i Mati Oivanen.

Jeżeli dzisiaj skrzydłowi poprawią grę nawet o te 10%, to o wynik jestem spokojny. Kurs i tak zachęcający do grania na czystą &quot;dwójkę&quot;, nie ma się co bawić w handicapy.
Typy
Finlandia
@1,56 Pinnacle ⛔ 3:1 żałosny Castellani wymyślił sobie zagrać rezerwowymi...
 
new_season 2

new_season

Użytkownik
Mam małe zastrzeżenie do powyższej analizy. Finowie wygrywając za trzy punkty ze Słowakami nadal pozostaną w grze. Ich szanse oczywiście pozostaną mizerne wobec jeszcze dwóch meczów Włochów, ale już teraz pisanie że Finlandia jest bez szans na wyjście z grupy jest bzdurą.
Jeśli Finowie wygrają za 3 pkt to wskoczą na drugie miejsce mając 4 pkt, Włosi będą mieli dwa mecze przed sobą i 2 pkt na koncie.
W związku ze straszną mizerią w słowackiej ekipie i szansą na podtrzymanie nadziei na awans, moim zdaniem drużyna Finlandii jak najbardziej do grania. Nawet z handicapem.
 
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik
Jeżeli dzisiaj skrzydłowi poprawią grę nawet o te 10%, to o wynik jestem spokojny. Kurs i tak zachęcający do grania na czystą &quot;dwójkę&quot;, nie ma się co bawić w handicapy.
Typy
Finlandia
@1,56 Pinnacle
Czyli według ciebie Finowie wygrają akurat 3:2? skoro uważasz , że nie warto bawić się w handi to chyba tak ;) . Typ bardzo dobry , sam gram , ale granie ogólnie to w tym wypadku trochę marnotrawstwo , nie wiem czym Słowacy mieliby tutaj ugrać dwa sety , ale jeśli to zrobią to w tb mają duże szanse na win . Więc lepiej zagrać handi i nie ma co się bawić w granie tutaj &quot;czystej dwójki&quot;.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom