>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Pozostałe rozgrywki

Status
Zamknięty.
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik
Ja tam się nie zgodzę z próbowaniem czegoś w stronę Niemców. Bułgarzy gromią tutaj wszystkich niesamowicie , nikt jak na razie nie zbliżył się do ich poziomu. Mają po swojej stronie publiczność i grają na prawdę dobrze . Nie zawodzi Kaziyski i gra na takim poziomie do jakiego nas przyzwyczaił. Bardzo dobrze prezentują się Sokolov i Nikolov , którzy często grają po pół spotkania , jeden gra gorzej to wchodzi drugi , dlatego o atak Bułgarzy się nie mogą martwić. Strata Zhekova nie jest widoczna , bo rozgrywający ten do żadnych wiruozów nie należy i można go bez żadnych problemów zastąpić . Oprócz robienia dziury w bloku i swojej zapalczywości w braku gry środkiem , ten zawodnik niczym wielkim się nie wyróżnia.

Niemcy coś tam grają na tym turnieju , ale nie jest to żadnej wielki poziom. Finlandia miała ich na widelcu , ostatnio Włosi sprowadzili ich do pionu. Na pewno mają duży problem z przyjęciem , Bułgarzy mają potencjał w zagrywce nie mniejszy od Włochów i powinni robić takie same serie jak i oni.

Moim zdaniem Bułgaria wygrywa dziś podobnie gładko jak Włosi i wszyscy mają taki finał , jaki można było przewidzieć jeszcze przed rozpoczęciem turnieju. Uważam , że dużo lepiej postawić tutaj -1.5 na Bułgarów , niż +2.5 na Niemców.

Typy:
Bułgaria -1.5 seta @ 1.55 Willhill ⛔
Bułgaria -2.5 seta @ 2.61 Pinnacle
⛔
 
wojcirej 2K

wojcirej

Użytkownik
Niemcom brakuje armaty na lewym skrzydle. Kaliberda i Popp nie są wstanie zastąpić Kromma w ataku przez co więcej sytuacyjnych i trudnych piłek jest kierowanych do Grozera i jest to bardzo czytelne.
Tak naprawdę to Niemcy są bez lewego ataku w tym turnieju, takiego z prawdziwego zdarzenia. Bo dotychczasowy etatowy duel Andrae-Schwarz także nie błyszczał. Tak naprawdę dobre występy Kaliberdy i Poppa na tle Finów i Słowaków mogły trochę zamydlić oczy. Co nie zmienia faktu, że jeżeli sami odrzucą Bułgarów od siatki i utrzymają swoje przyjęcie, wtedy pojawia się cień nadziei. Bułgarzy mają jednak rosłych trzech skrzydłowych, więc &quot;świeczka&quot; nie stanowi problemu dla żadnego, szczególnie Kaziyskiego.

edit: nie wiem, jak można się tak pomylić... ???? ????
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP


Przed nami finał, który zadecyduje o tym, która z drużyn zapewni sobie już dzisiaj awans na Igrzyska Olimpijskie w Londynie.

Włosi bez większych problemów pokonali słabo dysponowanych na tym turnieju Serbów. Niemcy wygrali z gospodarzami turnieju i była to jednak spora niespodzianka.

Włosi są zdecydowanymi faworytami. Cały zespół dysponuje bardzo mocną zagrywką i to jest ich największy atut. Jakieś problemy miał wczoraj Parodi i nie chce mi się wierzyć, że zagra w dzisiejszym meczu. Najprawdopodobniej zastąpi go Papi, który przeżywa drugą (?) młodość. Liderami są oczywiście Łasko i Zaytsev. Michała mieliśmy (i będziemy mieli) okazję oglądać w PlusLidze. Warto przyglądać się grze Zaytseva. Bardzo wszechstronny i utalentowany zawodnik. Ogromny potencjał w ofensywie. U Włochów dużo będzie zależało od rozgrywającego Travicy. Dragan potrafi rozgrywać, ale w ważnych spotkaniach często &quot;pęka&quot; i zaczyna czytelnie wystawiać.

Niemcy prezentują się w Sofii bardzo solidnie. Pomijam mecz z Włochami, w którym rozpoczęli z rezerwową parą przyjmujących i nominalnym atakującym na środku siatki. Nie da się ukryć, że liderem reprezentacji Niemiec jest Gyorgy Grozer. Dżordż zdobył wczoraj 30 punktów i pokazał się z bardzo dobrej strony. Tak jak pisałem wczoraj Kaliberda i Popp nie mają potężnej siły uderzenia, ale są bardzo dobrze wyszkoleni technicznie i wczoraj w starciu z Bułgarami to wystarczyło. Ciekawie grę prowadzi Tischer, który potrafi grać ze środkowymi i dzisiaj przy dobrym przyjęciu powinien z tego korzystać.

Pisałem o zagrywce Włochów, ale nie można zapominać o tym kogo będą mieli w polu serwisowym Niemcy. Grozer i Bohme na tym turnieju zagrywają bardzo dobrze i w tych ustawieniach zespoły często zdobywają punkty seriami. Włosi mają w sytuacyjnych piłkach Łaskę i Zaytseva. Niemcy przy słabszym przyjęciu muszą kombinować, bo wysoka, czytelna pilka do Grozera nie zawsze przynosi efekty.

Może to być podobny mecz do wczorajszego półfinału Niemców z Bułgarami. Dwie bardzo mocne, siłowo grające zespoły. Pierwsze spotkanie Włochów z Finami było słabe, ale kolejne mecze pokazały, że Italia jest dobrze przygotowana do tego turnieju.

Faworytami są Włosi, ale po raz kolejny Niemcy mogą sprawić niespodziankę. Trener Heynen przed turniejem fajnie zdjął presję ze swoich podopiecznych i to może przynieść efekty.

Typ:
Niemcy (+1.5 seta) @ 2.10 Bwin ✅
 
sokrates 2,2K

sokrates

Użytkownik
Ja mam nieco inny pogląd na wieczorny finał.
Włosi grają z meczu na mecz lepszą siatkówkę. Zaczęli turniej bardzo słabo ale jak to oni, jeśli nie muszą się na 100% angażować w mecz, to tego nie robią. Było to widać głównie w dramatycznym poziomie przyjęcia z pierwszego meczu. Dziś finał, olimpiada o krok więc motywacja na 110% będzie na pewno. Może i bez Parodiego ale Włosi mają kim tą dziurę załatać.
Niemcy to jak dla mnie tylko solidny zespół z jedną mega gwiazdą Grozerem. Stanowi on obecnie 60% siły drużyny. To właśnie od niego najwięcej będzie zależało. Oczywiście zgodzę się że jest w kosmicznej formie od finałów ze Skrą.
Dlaczego gram na Włochów?? Z dwóch powodów:
Mamy dziś 5 w ciągu 6 dni spotkanie, to musi się odbić na motoryce tak siłowego, ekspresyjnego i eksploatowanego w każdym meczu zawodnika jak Grozer. Już wczoraj od połowy 4-go seta oddychał rękawami i nie potrafił w pewnym momencie wykonać zagrywki z wyskoku czy nawet zając prawidłowej pozycje w obronie czy najścia do ataku.
Po drugie Grozer to taki typ zawodnika którego ogromnie motywuje i nakręca publika, czy to własnych jak kibice Resovii, a może przede wszystkim drużyny przeciwnej. Wczoraj im bardziej próbowało go 12000 żywiołowych Bułgarów speszyć on nakręcał się jeszcze bardziej.
Dziś mecz będzie inny, nie ma gospodarzy , nie ma sąsiadów Serbów. Będzie za to &#39;&#39;pusta&#39;&#39; hala, a ci kibice którzy przyjdą będą raczej widzami niż kibicami.
Podsumowując:
Ja gram na Italie
 
gystlik 13,2K

gystlik

Użytkownik
Jakieś problemy miał wczoraj Parodi i nie chce mi się wierzyć, że zagra w dzisiejszym meczu.
Dokładnie, Parodi już ma kilka tygodni z głowy. Po meczu z Niemcami - Włosi będą przygotowywac się do dalszych części sezonu we Florencji. Tam dokładny przegląd przejdzie Simone Parodi. Ale jest niemal pewne, że nie zagra w pierwszych kolejkach Ligi Światowej - ale na ewentualne Igrzyska Olimpijskie powinien byc sprawny.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&amp;v=rPckREcZfTM

A co do dzisiejszego finału Włochy - Niemcy. Ja całkowicie odpuszczam. Moim zdaniem spotkanie będzie zacięte i o jego losie będą decydowały końcówki poszczególnych setów. Niech tylko Grozer i Boehme trafią pod rząd w swoich ustawieniach z zagrywki i może byc różnie. Nie rozpisując się za dużo - warto zwrócic uwagę, że to Włosi &quot;muszą&quot; a Niemcy tylko mogą. A wiemy, że Włosi pod dużą presją mogą miec spore problemy - patrz mecz Włochy - Polska na Pucharze Świata 2011 w Japonii. Sam będę kibicował Niemcom, bo grają na prawdę fajną siatkówkę a Włosi jak to Włosi - nikt za bardzo ich nie lubi.​
 
wojas 11

wojas

Użytkownik
Panowie chyba zapominacie o meczu grupowym w którym Włosi bez problemów zwyciężyli Niemców 3-0. Moim zdaniem Włosi to drużyna, Niemcy - Grozer. Typuję zwycięstwo Włochów, fajnie że Niemcy dali radę ale Bułgarzy chyba przegrali trochę na własne życzenie ten półfinał. Włosi są taktycznie bardziej poukładani. Liczę również że Georg nie jest maszyną i po wczorajszym wyczerpującym meczu dzisiaj już nie będzie tak łatwo mu przychodzić zdobywanie punktów.
 
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
Tajwan - Peru
Spotkanie drużyn, które zdecydowanie odstają poziomem od pozostałych uczestników turnieju. Faworytem buków są zawodniczki z Ameryki Południowej - tego się spodziewałem i widzę tu pewne value na zawodniczki z Azji.
Oglądałem fragmenty gry obu drużyn. Nie było tego dużo, bo godziny rozgrywania meczy (chodź niektóre są o 12:00) i brak streamów bardzo utrudniają oglądanie tego turnieju.
Zawodniczki z Taipei to typowa azjatycka siatkówka. Niskie, punktowym blokiem trudno coś zdziałać, ale potrafią zagrać wyblokiem. Szczerze mówiąc jeśli chodzi o obronę myślałem, że jednak będzie wyższy poziom, no ale jako tako dają sobie radę i chyba górują w tym elemencie nad Peruwiankami. Gra całkiem szybka, grają sporo &quot;krzyżakiem&quot; (środkowa leci na skrzydło, a skrzydłowa atakuje z środka) i na takie zagranie łapały się Serbki i Japonki (te drugie do pewnego momentu), to i z Peru powinno wychodzić. Warto zwrócić na zawodniczkę z numerem 10 (nie pamiętam nazwiska) - leworęczna, całkiem nieźle usposobiona. Brakuje trochę im siły fizycznej, bo te ataki są chimeryczne i taka Japonia mogła sobie poszaleć w obronie.
Peru wydaje mi się, że było w lepszej formie na meczach w Brazylii. Grały na razie z Japonkami i Kubankami. W tym drugim meczu liczyłem na dłuższy pojedynek, jednak dostały baty 3-0, a z wszystkich punktów Peru ok. 40% to prezenty i darmowe punkty od Kubanek. Drużyna ma nieco lepszy blok, choć przewaga wzrostowa jest niewielka. Rueda nie błyszczy, Soto, Uribe czy Ortiz grają bardzo przeciętnie. Całkiem niezły serwis, powinny trochę zapunktować. Jeśli jednak te kluczowe zawodniczki zachowają skuteczność ataków z pierwszych meczy, zawodniczki z Ameryki Południowej będą miały ciężką przeprawę.
Reasumując. Granie po 1.20 na wygraną Peru mija się z celem. Zawodniczki z Tajwanu jeśli zagrają mądrze taktycznie są w stanie napsuć dużo krwi rywalkom. Według mnie warto próbować, bo w meczach na tak niskim poziomie o &quot;niespodziankę&quot; nie trudno, choć dla mnie wygrana Tajwanu nie byłaby żadną niespodzianką.
Moje propozycje:
Tajwan +2.5 --- 1.50 Betsafe ⛔
Tajwan +1.5 --- 2.78 Pinnaclesports ⛔
Tajwan wygra --- 4.61 Pinnaclesports ⛔

Co do pozostałych meczy. Liczyłem, że buki pójdą też w faworyzowanie Serbek, jednak kursy są w miarę równe. Koreanki powinny zapunktować w tym meczu, jeszcze myślę czy grać w kierunku Azjatek.
Kuba - Rosja. Szczerze mówiąc nie mam pojęcia co myśleć o tym spotkaniu, a raczej o tym czy Kuba ugra seta czy nie. Rosja wygrała na razie dwa mecze 3-0 i to może być trochę za dużo jak na psychikę tej drużyny. Jednak Kubanki popełniają dużo błędów i szansy mogą nie wykorzystać.
Spotkanie Japonek z Tajkami zapowiada się też ciekawie. Wiadomo, mecze dwóch drużyny z Azji rządzą się swoimi prawami i myślę, że przyjezdne mogą coś uszczknąć &quot;Nipponom&quot;. Na pewno Japonia duża różnica w bloku, a także lepsza gra w obronie i ataku. Niby powinno być 3-0, ale nie odważę się zagrać na taki wynik, tym bardziej, że Tajki zdemolowały niedawno Serbki.

A jednak się zdecydowałem i rozwijam swoją myśl o meczu Korei z Serbią.

Korea Południowa - Serbia
Serbki tłumaczyły słabszą formę na turnieju w Bułgarii przygotowywaniem się właśnie do turnieju w Japonii i stawianie go za cel numer jeden. Wydaje się jednak, że forma wcale na ten turniej nie przyszła i Koreanki mogą powtórzyć wyczyn Tajlandii.
Koreę opisać łatwo. Ogromny wkład daje genialna Kim i ona w dużej mierze decyduje o obliczu całej drużyny. Do ataku jednak w tym roku mocno podłączyła się Hwang, widać postęp i co ciekawe w przeciągu dwóch spotkań powyższe zawodniczki mają na koncie taką samą zdobycz punktową. Zazębia się też współpraca na środku i można śmiało powiedzieć, że Korea to przyszłościowa drużyna z dużym potencjałem.
Serbki mogły wygrać samym blokiem mecz ze słabym Tajwanem. Z Tajlandią, gdzie gra jest szybsza, już tak kolorowo nie było. Widać, że brak dwóch podstawowych przyjmujących ma ogromny wpływ na grę drużyny, bo Tajki serwisem zmiażdżyły Serbki. Do tego męki na skrzydłach w ataku, Brakocević wyraźnie pod formą, patrząc na grę Malesevic i Vesovic czasem płakać się chce. Na rozegraniu nie ma też Anatonijević, przez co brakuje czasem alternatywy dla grającej w kratkę Ognjenovic. Rasić wydaje mi się jedynym sensownym, pewnym punktem drużyny, ale środkowa sama meczu nie wygra, tym bardziej, gdy przyjęcie jest dalekie od ideału.
Serbki grają 3 mecz z drużyną z Azji i coś mi się wydaje, że nie będą ich wspominać za dobrze. Koreanki powinny wziąć odwet za dwie porażki w poprzednim roku w stosunku 3-0. Postraszą zagrywką i będzie kończyć Kim to powinno być dobrze. O blok bym się nie martwił, bo Koreanki jak na zespół z Azji prezentuje bardzo dobrą średnią wzrostu i myślę, że taka Malesević jakąś czapkę zaliczy. Szkoda, że kursy nie są większe, ale chyba i tak warto próbować, bo nic nie zapowiada, by Serbki wróciły do swojej gry na wysokim poziomie.
Moje propozycje:
Korea +1.5 --- 1.60 Betsafe ⛔
Korea wygra --- 2.11 Betsafe ⛔

E: Ten drugi mecz o 9:00, także może nawet uda mi się go obejrzeć, jeśli oczywiście będzie dostępny jakiś stream (ostatnio oglądałem na Justin, duża męczarnia, bo co ok. 1 minutę upominają się o wykupienie abonamentu, także przy okazji mała prośba - jakbyście widzieli gdzieś, coś gdzie są transmisje z tego turnieju, prosiłbym o jakiś kontakt ).
 
K 1K

komandos5

Użytkownik
oj co do Peru to ja sie musze z Toba nie zgodzic ... co prawda masz racje jak ten mecz wygra tajwan to nie bedzie niespodzianka to bedzie duza sensacja ;)

No i pisanie ze koreanek jest to ostatnia szansa tez troche pod typ bo co do Serbek sprawa a sie podobnie , a brak mistrzyn eurpoy na igrzyskach bylby jeszcze wieksza porazka niz przygotowanie holenderek do Pekinu gdzie wkoncu nie awansowaly .... Gra serbek faktycznie nie wyglada najlepiej ale nie robmy z Koreanek potegi bo pokonaly Kubanki ... co do Rosjanek pelna zgoda 3-0 w godzine w prysznicem z tym ze ja bez zawahania ... Japonia pokona Tajki pewnie i 3-0 ale Tajki beda staraly sie walczyc jednak one robia zaduzo bledow do tego mniejsza sila w ataku nie wroze im przyszlosci w tym meczu ...


No to JACK POT ✅ ✅ ✅ ✅
 
wlodek02 5,3K

wlodek02

Użytkownik
Spotkanie: Japonia - Korea Płd (+2.5 seta)
Typ: Korea Płd ✅
Kurs: 1.66
Bukmacher: William Hill

Mecz turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich rozgrywanego w Tokio. Spotykają sie niepokonana Japonia oraz obiecująca drużyna Korei. będa to derby Azji i pojedynek na pewno będzie zaciety. Japonki bardzo chciałyby zagrać na Igrzyskach jednak na ich drodze stoi drużyna Rosji. Wszystkie mecze do tej pory druzyna Japonii wygrała zdecydowanie Japonia nie straciła d otej pory seta jednak grała ze slabszymi rywalkami. Skład Japonek stabilny i praktycznie bez wiekszych zmian od kilku lat: Takeshita, Kimura, Ebata , Sano to liderki drużyny. drużyna Japonii świetnie potrafi grać w obronie jednak ostatnio za sprawą Kimury czy Ebaty atak rownież na dośc wysokim poziomie. Drużyna Korei Płd to obiecująca drużyna z wielką gwaiazdą: Yeon-Koung u nas znana jako Kim. Jest to zawodniczka moim zdaniem najlepsza na świecie wczoraj w Meczu przegranym z Serbią zdobyła 30 punktow. Jednak pozostałe zawodniczki prezentują również wysoki poziom. Co prawda na awans na Igrzyska nie maja większych szans jedna Koreanki stoczyły wyrównany pojedynek z Rosja przegrany 0-3 jednak walka była w każdym secie. Ograły 3-0 drużynę Kuby , która jest rozczarowaniem turnieju oraz przegrały 1-3 z Serbkami. Moim zdaniem dziś do meczu z Japonią przystąpią bardzo zmobilizowane i urwą gospodyniom turnieju przynajmniej jednego seta.
 
wojcirej 2K

wojcirej

Użytkownik
Interkontynentalny Turniej Kwalifikacyjny (Tokio, Japonia)
Rosja - Serbia
Odważyłbym się na stwierdzenie, że jest to pierwszy &quot;poważny&quot; pojedynek w tym turnieju, gdyż niestety jego poziom jest mizerny, wszystko za sprawą drużyn biorących udział. Ale taka jest rzeczywistość i nie ma co się nad nią rozczulać, wprost przeciwnie - wypada na tym zarobić. ;) Dlaczego jest to &quot;poważny&quot; pojedynek? A to za sprawą, że mierzą się ze sobą dwie porządne, Europejskiej firmy. Choć nie byłbym do końca pewien, czy obie takie są.
Zacznę od Rosjanek, które na tym turnieju idą jak burza. Po czterech meczach bilans setowy to 12-0, a na rozkładzie jest między innymi już zawsze groźna Korea Południowa. Po przegranych dla nich kwalifikacjach w Ankarze tutaj Rosjanki chcą chyba wyładować swoje sportowe złości na rywalkach i sama gra na to wskazuje. Trzeba powiedzieć, że imponuje mi u Rosjanek bardzo mała ilość błędów własnych - ich liczba oscyluje wokół dziesięciu na mecz, co jak na żeńskie standardy jest dobrym wynikiem. Trzeba też napomnieć, że trener daje pograć wielu zawodniczkom, być może skorzystał z okazji, że były łatwiejsze przeciwniczki na starcie, jednak mimo to poziom gry nie spadł aż tak drastycznie. Prym jak wiadomo wiedzie oczywiście Ekaterina Gamova, a do spółki z nią wyróżnia się Nataliya Goncharova.
Serbki natomiast swoją grą falują. Z zespołu, który zdobył Mistrzostwo Europy, już niewiele zostało, przede wszystkim brak tu jakości. Wystarczy lekko odrzucić je od siatki i mogą pojawiać się problemy. Razi też ilość własnych błędów. Porażka z Tajlandią może i sensacją nie jest, bo porażki oczywiście się zdarzają, ale nie w takim złym stylu. Na pewno brak tam porządnej liderki, jaką była Jelena Nikolić. Jovana Brakocević miewa różne okresy swojej gry, jej zmienniczka Sanja Starović nie wnosi nic nowego, a lewe skrzydło nieraz nie jest w stanie pociągnąć gry w ofensywie.
Tak jak pisałem, Serbki miewają problemy z przyjęciem. To tylko woda na młyn dla Rosjanek, które będą miały sporo okazji do zablokowania swoim wysokim blokiem. Siła ataku także stoi po stronie Sbornej. Nie zdziwię się, jeżeli to się skończy nawet w trzech setach, Pinek jednak wychodzi na przeciw i daje szansę na zwrot przy ewentualnej utracie seta. Kurs warty ryzyka. ;)
Typy
Rosja -2
@2,07 Pinnacle 3:1
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
Dziś jest towarzyskie spotkanie pomiędzy Holandią, a Francją (kobiety).
Mam pytanie odnośnie meczu. Znacie może skład Francuzek? Kilka dni temu grały one 3 mecze ze Słowacją i tam zabrakło takich postaci jak Camara, Faesch i przede wszystkim Rybaczewski. Nie wiecie może czy będą jakieś zmiany na mecze z Holenderkami?
W ekipie Holandii z tego co wyczytałem, to skład optymalny, jedyny brak to Kim Staelens. Powołanie dostała jakaś 16-latka. Obydwie ekipy przygotowują się do Ligi Europejskiej.
Będę wdzięczny za pomoc ;)
 
gystlik 13,2K

gystlik

Użytkownik
FIVB Men’s World Olympic Qualification in Tokyo​
Jutro - Dzień Dziecka i jutro zaczyna się kolejny Turniej Kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Tym razem w Tokio rozgrywki potrwają aż 10 dni i będą bardzo podobne do Pucharu Świata - mianowicie 8 zespołów rozegra między sobą spotkania każdy z każdym - a więc razem będziemy mieli aż 28 pojedynków w 10 dni. - Oczywiście godziny spotkań nie koniecznie korzystne dla Polaka, ale lepsze niż godziny rozgrywania spotkań np. w Kanadzie. Mecze w Polsce będą o godzinach 4:00, 6:30, 9:00 i 12:05.
8 zespołów: Australia, Chiny, Iran, Japonia, Korea Południowa, Portoryko, Serbia i Wenezuela.

Oczywiście głównym faworytem do awansu na Igrzyska Olimpijskie w Londynie są Serbowie, którzy pomimo braku Nikoli Grbica i Ivana Milijkovica są stawiani w świetle faworyta tego turnieju. Szumu mogą narobic Portorykańczycy - w składzie są Hector Soto oraz Jose i Victor Rivera - czyli trzon drużyny, do tego doświadczony trener Carlos Cardona. Mocni oczywiście będą też gospodarze Japończycy oraz reprezentacja Iranu, którym rozgrywki w Japonii widocznie przypadły do gustu.

Warto oczywiście nadmienic, że na Igrzyska Olimpijskie awansują dwie drużyny z Turnieju w Tokyo, więc walka o dwie pierwsze pozycje powinna trwac do ostatniego dnia turnieju.
Tokyo, Japan, May 31, 2012 – Eight teams are set to line up for the FIVB Men’s World Olympic Qualification tournament in Tokyo as they battle for two spots in the men´s volleyball competition of the London 2012 Olympic Games.
Dwa, ostatnie miejsca są zarezerwowane na Turnieje Kwalifikacyjne w Sofii oraz Berlinie, które odbędą się odpowiednio w dniach 8-10 czerwca. Więc zaraz po zakończeniu rozgrywek w stolicy Japonii.
 
marcinglg 268

marcinglg

Użytkownik
Czekałem na ten turniej, zapowiada się super ciekawie. Serbowie i może są faworytami jednak Iran, Japonia czy Korea Południowa na pewno postarają się o to aby w Londynie zabrakło Mistrzów Europy.


Iran - Korea Płd.



Pierwsza kolejka, ciężko jest cokolwiek typować jednak ja się delikatnie postaram wyczarować coś na ten pierwszy dzień. Kadra Iranu praktycznie niczym nie różni się od tej która pojechała na Puchar Świata. Warto przypomnieć że napsuli tam trochę krwi najlepszym. Wygrana z Polską czy Argentyną to duże niespodzianki, ogólnie prezentowali niezły poziom, jednak zdarzały im się katastrofy typu porażka z Chinami 0:3. Pod koniec turnieju przegrywali już bez walki z największymi. Jakim państwem jest Iran każdy dobrze wie, religia ponad wszystko i walka do upadłego. To że robią jakieś tam przekręty w meczach młodszych zawodników to jedno a ich zachowania na meczach czy konferencjach to drugie. Ale tych &quot;dziwnych graczy stara się poskładać bardzo dobry i porządny trener Julio Velasco. W Japonii na PŚ już było widać postęp ale ciągle brakowało czegoś w ich grze. Są aktualnym mistrzem Azji. Przygotowując się do tego turnieju dokładnie miesiąc temu pojechali do Europy na kilka sparingów. Zagrali z Holandią, Bułgarią, Słowenią i Australią. Wyniki były bardzo przyzwoite 4 zwycięstwa i 3 porażki. Ale to było miesiąc temu, od tego czasu grali tylko i wyłącznie z kadrą B lub młodymi, powodem tego było nie wydanie wizy na kolejne sparingi do Europy.

Koreańczycy za to są w jako takim rytmie meczowym. Dwa tygodnie temu zagrali świetny turniej we Włoszech. Przegrali tam wszystkie trzy mecze jednak wszystkie 2:3 a do wygrania meczu np. z USA lub Włochami zabrakło zimnych głów. Kadra identyczna jak w LŚ więc nie ma znaczących zmian. Większość widziała jak są waleczni i mimo bardzo słabych warunków fizycznych potrafią zablokować i co bardzo mi się u nich spodobało świetnie zagrywać, czego wynikiem było kilka asów na mecz. Z atakiem też było przyzwoicie więc można powiedzieć że niezła drużyna utworzyła się ze zbieraniny chłopaczków poniżej 2 metrów.

Jutro pierwszy mecz tak dziwnie jest ułożony terminarz że w pierwszej kolejce są dwa bardzo ważne mecze. Z pewnością nikt nie odpuści. Irańczycy są patrząc na graczy, statystyki zespołem troszkę lepszym jednak, brakuje im rytmu meczowego i to będzie bardzo duża różnica. Jak pisałem już trudno wytypować coś w tej kolejce, ja jednak zagram tutaj jakiś overek, zapowiada się wyrównany i ciekawy mecz. Ostatni raz te ekipy grały rok temu ze sobą w mistrzostwach Azji, wtedy przed własną publicznością Iran wygrał 3:1 po wyrównanym spotkaniu.

Typy:
▶Over 3.5s 1.463 Pinnacle ⛔
▶Over 185.5p 1.85 Betsafe
⛔


Jeśli miałbym typować zwycięzcę to stawiam mimo wszystko na Koreańczyków (2.220 Pinnacle)
 
chelseaa 10

chelseaa

Użytkownik
moze ktos co nie co powiedziec o meczu Australia-Wenezuela? Warto postawic na Australie ? H2H- brak, a ostatnie mecze obu druzyn niepowalajace po 2 wygrane, na 10 spotkan. kurs na austarlie ~ 1.40
 
wojcirej 2K

wojcirej

Użytkownik
O Wenezueli brak mi jest znanego cokolwiek, Australia natomiast po całkiem długotrwałym tournee po Europie sparowała z kilkoma potężnymi reprezentacjami, m.in. Polską, Włochami, Bułgarią i Holandią.
 
M 0

miqq

Użytkownik
Wystarczy troszkę poszukać, a naprawdę to niewiele wysiłku, już nie mówię o FIVB. No ale wchodzimy na siatka.org i mamy już jakiś zarys.. co choćby sami trenerzy twierdzą o tym turnieju i co ?

&quot;Roberto Garcia (trener reprezentacji Wenezueli): - Mamy młoda drużynę, podczas gdy inne zespoły mają w swoich szeregach bardziej doświadczonych graczy od nas. Chcemy zdobyć doświadczenie, naszym celem jest zakwalifikowanie się do Igrzysk Olimpijskich w 2016 roku. &quot;


Oczywiście Wenezuela zapewne się nie położy, no ale... już chociaż wiemy dlaczego są tak widoczne spadki na Kangurów.

Osobiście odpuszczam. Serbowie dla mnie z -1.5 zrobią, tak to trzeba obejrzeć reprezentacje, bo ciężko cokolwiek napisać.

Powodzenia.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Szumu mogą narobic Portorykańczycy - w składzie są Hector Soto oraz Jose i Victor Rivera - czyli trzon drużyny, do tego doświadczony trener Carlos Cardona.
Według moich informacji w składzie brakuje Hectora Soto, Victora Rivery i rozgrywającego Angela Pereza, więc skłąd Portorykańczyków wcale taki mocny nie jest.

Szkoda, że nie ma zbyt wielu oficjalnych informacji i trzeba szukać po różnych portalach.


Dzisiaj jeszcze króciutko, bo przed nami pierwsze spotkania i najpierw trzeba się dobrze przyjrzeć wszystkim zespołom. Trochę gry w ciemno, więc stawka też nie za wysoka.

Portoryko - Chiny


Chińczycy chyba w możliwie najsilniejszym zestawieniu. Grę prowadzić będzie Runming Li, który preferuje bardzo szybką i kombinacyjną siatkówkę. Ze znanych nazwisk są również: Ping Chen (atakujący), Hongmin Bian (środkowy), Weijun Zhong (przyjmujący) czy świetnby libero Qi Ren.

Portorykańczycy tak jak pisałem. Przede wszystkim odczuwalny będzie brak największej gwiazdy, atakującego Hectora Soto. VPrzyjmujący Victor Rivera jest bardzo doświadczonym zawodnikiem i na pewno przydałby się w zespole, ale może akurat tego siatkarza jakoś uda się zastąpić. W poprzedniej edycji Ligi Światowej nieźle prezentował się rozgrywający Perez i na tej pozycji również może być problem.

Podsumowując. Chińczycy w mocnym zestawieniu. Portorykańczycy bez kilku podstawowych zawodników. Wszyscy wiemy jak ciężko gra się z Azjatami. Bardzo dobra gra w obronie i strasznie szybko wyprowadzane akcje w ofensywie. Będzie sporo &quot;szumu&quot; na siatce i nie sądzę, że Portorykańczycy sobie poradzą.

Typy:
Chiny @ 1.35 Unibet ✅
Chiny (-1.5 seta) @ 1.72 Unibet ✅




Chyba najciekawsze spotkanie pierwszego dnia. Fajnie zapowiada się również starcie Iranu z Koreą Południową.

Japończycy grają u siebie i to jest ich atut. W pierwszym turnieju Ligi Światowej nie wygrali żadnego spotkania, ale pokazali się z dobrej strony. Na turniej kwalifikacyjny do składu podobno wraca atakujący Kunihiro Shimizu. Nie wiadomo w jakiej jest dyspozycji, ale według mnie jest to lepszy zawodnik od Yamamoto. Motorem napędowym zespołu jest Tatsuya Fukuzawa. Bardzo ciekawy, dynamiczny zawodnik. Oprócz skutecznej gry w ataku fajnie również przyjmuje.

Serbowie w pierwszy weekend wypadli jeszcze lepiej od Japończyków. Podopieczni Trenera Kolakovica są głównymi faworytami do zwycięstwa w tym turnieju. Dużo będzie zależało od tego kto zacznie na pozycji atakującego. Sasa Starovic jest zawodnikiem solidnym, stabilnym, rzadko schodzi poniżej pewnego poziomu. Atanasijevic to podobno ogromny talent. Podoba mi się jego zagrywka, ale w ataku u niego jest więcej przypadku niż umiejętności. Bije bardzo mocno, ale w większości przed siebie. Klasa światowa to na pewno środkowi Stankovic i Podrascanin. Według mnie jedna z najlepszych par na świecie. Szkoda tylko, że na rozegraniu występuje Petkovic, który z rozgrywaniem ma nie wiele wspólnego. Jak na razie z formą strasznie falują przyjmujący. Nikola Kovacevic, Nikic, Janic to zawodnicy już ograni, ale trzeba uczciwie przyznać, że żaden z nich nie jest typowo ofensywnym przyjmującym. Bardzo ciekawym zawodnikiem jest Uros Kovacevic. Młody, leworęczny, dobrze wyszkolony technicznie i przede wszystkim sprytny.

W LŚ spotkanie tych drużyn zakończyło się dopiero po piątym secie, w którym górą okazali się Serbowie. Wszyscy wiemy, że Japończycy to bardzo waleczny naród i widać to zawsze na parkiecie. Nigdy nie odpuszczają i są bardzo groźni dla każdego zespołu. Trochę brakuje im centymetrów na siatce, ale nadrabiają to dynamiką i przede wszystkim szybkimi, kombinacyjnymi zagraniami. Serbscy przyjmujący: Kovacevic, Nikic, Janic nie mają mocnebgo uderzenia i będą podbijani przez Japończyków.

Faworytem na pewno jest Serbia, ale Azjatów jak najbardziej stać na wygranie przynajmniej dwóch setów.

EDIT: Zapomniałem jeszcze wspomnieć o tym, że do składu Japończyków wrócił również podstawowy rozgrywający Daisuke Usami, którego brakowało na pierwszym turnieju Ligi Światowej.

Typ:
Japonia (+1.5 seta) @ 2.20 Unibet ⛔
 
korver 121,3K

korver

Użytkownik
FIVB Men’s World Olympic Qualification in Tokyo​

Szumu mogą narobic Portorykańczycy - w składzie są Hector Soto oraz Jose i Victor Rivera - czyli trzon drużyny, do tego doświadczony trener Carlos Cardona.
Soto to od dawien dawna zmaga się z kontuzją i nie zagra podczas tego turnieju. W tej sytuacji Portorykańczycy stają się chłopcami do bicia.
 
gystlik 13,2K

gystlik

Użytkownik
Soto to od dawien dawna zmaga się z kontuzją i nie zagra podczas tego turnieju. W tej sytuacji Portorykańczycy stają się chłopcami do bicia.
1 Rivera Jose
2 Berrios Gregorry L
3 Figueroa Juan
5 Muñiz Roberto
7 Escalante Enrique
9 Goas Edgardo
10 Maldonado Ulises
14 Morales Fernando
15 Cruz Lozada Ezequiel
16 Sánchez Sequiel
18 Del Valle Dennis
19 Aquino Edwin Leonardo

Pełny skład reprezentacji Portoryko na ten turniej. Niestety wcześniej korzystałem z danych fovb.org które chyba zawierały skład jeszcze z Pucharu Świata. - No cóż. Poprawka.​
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Jutro kolejne mecze turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich.
Unibet wystawił już kursy, które nie zachwycają, ale można coś z tego ulepić.

Proponuje coś takiego:
Japonia @ 1.20 Unibet ✅
Iran @ 1.35 Unibet ✅
Serbia @ 1.25 Unibet ✅
Australia @ 1.20 Unibet ✅

AKO: 2.43

Dlaczego gram na samych faworytów ?

Japonia gra z Wenezuelą, która prezentuje po prostu bardzo niski poziom. Dzisiaj gospodarze polegli z Serbią 0:3, ale Wenezuela to zupełnie inna półka. Shimizu chyba jeszcze do pełni zdrowia nie wrócił i to jest jednak problem dla Japończyków. W starciu z Wenezuelą jego brak nie będzie miał znaczenia, ale w kolejnych spotkaniach już tak.

Serbia zagra z Koreą, która w LŚ grała ciekawą siatkówkę i według mnie powinna nawiązać walkę z Iranem (zwłaszcza, że byli w jako takim rytmie meczowym). Zostali jednak dość mocno zbici. O Koreańczykach ciężko dzisiaj coś powiedzieć, bo w meczu z Iranem było mnóstwo zmian i sporo chaosu. Serbia dzisiaj zagrała bardzo konsekwentnie i wykorzystywała wszystkie pomyłki Japończyków.

Iran może mieć trochę problemów z Chińczykami, ale ekipa Julio Velasco cały czas robi postępy i prezentuje naprawdę ciekawą siatkówkę. Warto zwrócić uwagę na środkowego Mousaviego. Świetny chłopak. Chińczycy dzisiaj rozpoczęli bez dwóch zawodników, których uważałem za kluczowych. Weijun Zhong pojawiał się tylko na chwilkę, a Ping Chen zmienił w trakcie spotkania Zhi Yuana i zaprezentował się bardzo dobrze.

Australia rywalizuje z mocno osłabioną reprezentacją Portoryko. Portoryko przegrało 0:3 z Chinami, a Australia pokonała 3:0 Wenezuelę. Ciekawostką jest to, że Igor Yudin (kapitan reprezentacji, znany z występów w Jastrzębskim Węglu i Olsztynie) występuje na pozycji przyjmującego. Zespół Australii może nie znaczy zbyt wiele na arenie międzynarodowej, ale jest tam kilku znanych i dobrych zawodników.

Rzadko grywam takie kursy, ale po prostu nie widzę tutaj innych rzostrzygnięć i innych możliwości.

Później jak pojawi się oferta u innych bukmacherów może coś jeszcze dorzucę ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom