>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

PlusLiga 2009/2010

Status
Zamknięty.
J 11

jaco69

Użytkownik
Nie wierzę w czysto sportowe zwycięstwo Wielunia. Nie oszukujmy się, Wieluń nie zasługuje na miejsce w PlusLidze o czym często wspominałem ( Tabela mówi co innego, ale takie jest moje zdanie ). Widziałem spotkania Częstochowy z Resovią, ZAKSĄ, Jastrzębskim, Skrą i nie wierze w to, że zespół, który w żadnym elemencie nie posiada takiego potencjału jak wyżej wymienione drużyny sprawia ostre lanie podopiecznym Grzegorza Wagnera ! Drużyna, która ma olbrzymi problem z przyjęciem, dzisiaj gra cuda ?
Nie toleruję odpuszczania, pomagania rywalom, minimalizmu i braku jakichkolwiek ambicji. Ceniłem drużynę z Częstochowy właśnie za charakter, za wolę walki do końca. Gdzie rywalizacja zgodna z zasadami &quot;fair play&quot; ? Jak musi czuć się Radom ?
Teraz sam nie wiem co mam myśleć ...
Nie byłeś na meczu a więc spekulujesz ,chybił trafił ;-) Czewa wyszła w pierwszym składzie byli bardzo zmotywowani .. grali 1 składem dwa sety później wszedł Fin .. Janeczek zagrywał totalne armaty ,Wieluń odbierał i kończył .. jak to można wyresyżerować? klub kibica z czewy aż wrzał na początku meczu a później wyszli pokazując gesty do swoich siatkarzy z czewy.Wieluniowi wyszedł wyśmienity mecz .. przypomnij sobie 1 mecz ze skrą jak ładnie zagrali ( i było w tv ;p ) a fartem można nazwać to ,że trafili w wyśmienity dzień.
Jeśli jesteś fanem Czewy .. rozumiem ,że możesz być wkurzony ale nie ukrywajmy czewa jest w ciężkim okresie 5 porażek z rzędu bodajże.
To Ty nie zachowujesz się sportowo bo posądzasz kogoś o podkładanie się a kto chciałby podłożyć się w drugim secie do 12 przy tym rozkładając ręce .. I wejść na play-offy w takich nastrojach.Jeśli w ogóle takie podkładanie w siatce jest możliwe..
pozdrawiam
 
T 17K

tadzin

Użytkownik
Mimo ogromnej symapti jaka darzę klub z Wielunia musze przyznac ze po tym jak Wielun zostal rozgromiony przez Jadar sama zagrywka, to jedyne co moge stwierdzic to to ze Czewa sie ładnie podlożyla. Nie bylo za duzo swiadkow w postaci TV wiec mogli sobie na cos takiego pozwolic. Nawet opis spotkania na stronie Plus Ligi jest dosc &quot;lakoniczny&quot;.
 
nikkol 277

nikkol

Forum VIP
Mój krótki komentarz do zaistniałej sytuacji (;)):
Można rzec, że &quot;to nie tak miało być&quot;. Nie wierzę w sportowy wynik 3:0 pomiędzy Wieluniem a Częstochową, tak samo jak nie wierzyłem rok temu w meczu z Delectą. Jest to bardzo nie fair w stosunku do Jadaru i Politechniki, które moim zdaniem są lepsze od Siatkarza. Pozostaje teraz problem, która drużyna ma spaść. Może wybiegam zbyt daleko, ale sądzę, że będzie to Jadar. Jak już mówiłem, chłopskim językiem - Warszawa mocno siedzi w związku i moim zdaniem jej pozycja w najwyższej klasie rozgrywkowej jest niezagrożona. Mój scenariusz:
PlusLiga zostaje poszerzona i Jadar jest nikomu niepotrzebny (a zwłaszcza prezesowi kupidurze), bo awansuje wtedy Fart Kielce, a dobrze wiemy, że właśnie tam Jadar miał być przeniesiony.
Zobaczymy jak to będzie, sportowo powinna być zacięta walka, a moim zdaniem zadecydują układy no i haj$.
Pozdrawiam.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
PLAY OFF 2009/10 ( do 3 zwycięstw )

VS

RESOVIA RZESZÓW - DOMEX CZĘSTOCHOWA​

W mojej opinii najciekawiej zapowiadająca się rywalizacja w 1/4 fazy play off. Oby tylko Akademików ominęły kontuzje to są w stanie nawiązac walke i napsuc sporo krwi Resoviakom. Zapewne na Podpromiu nie spodziewali się że do play offów wystartują z 4msc. Częstochowian skazywano nawet na walke o utrzymanie, jednak jak co roku udowodnili że aspiracje mają ogromne i nawet młodym składem są w stanie walczyc z najlepszymi. Za to im warto bic brawo. Nie boją się stawiac na zdolnych chłopaków. Drzyzga, Wiśniewski czy Janeczek to spore talenty które na w tym klubie mają szanse na regularną gre i ogrywają się w rywalizacji z najlepszymi. To przyszłośc polskiej siatkówki.
Jasny punkt
: W zespole Resovii z pewnością Aleh Akhrem. Ileż razy to on ciągnał wózek z napisem Resovia. Redwitz gdy nie szło zespołowi mógł liczyc na niego. Mnóstwo piłek dostawał w każdym z meczów. Dla mnie bez dwóch zdań lider i bardzo udany transfer.
W zespole akademików za jasny punkt uznałbym formacje środkowych. Fabian Drzyzga jak tylko nadarzała się okazja gral tym elementem, a wykonawców ma bardzo zdolnych. Nowakowski wiadomo już grywa w reprezentacji, ale Wiśniewski i czy Wrona to spore talenty. Szkoda tylko że gra &quot;primo tempo&quot; nie przekładała sie na gre z szóstej strefy tzw &quot;pajp&quot; bo to właśnie największy mankament moim zdaniem.
Prognoza : W tej parze będe po cichu liczył na Częstochowe że sprawi niespodzianke. Lubię poprostu ten zespól za całokształt. Jednak rozum nakazuje wskazac na awans Resovii. Ale nie będą to łatwe mecze tego jestem pewien. Tak bawiąc się w prognoze tej pary to 5 meczów i 3:2 dla Sovii jednak...

VS

ZAKSA KĘDZIERZYN KOŹLE - AZS UWM OLSZTYN​

Praca trenera Stelmacha może się podobac. Fajny ma kontakt z zespołem, świetna atmosfera na czasach. ZAKSA grała najrówniej w przekroju całej fazy zasadniczej. Idealnie wpasował się Sammelvuo, Gladyr również udany transfer. Poprostu
Olstyn fatalny początek gdzie przegrywał z kim popadnie, jednak z biegeiem czasi Sordyl poukladał zespól i gra układała się wkońcu jak należy. Awans do play off po serii wygranej mieli dośc pewny. Czy są w stanie coś zdziałac w rywalizacji z ZAKSą, trudno tego oczekiwac. To już nie ten sam zespól, a końcówka fazy zasadniczej to potwierdziła gdzie przegrali sporo meczow.
Jasny punkt : Wśród Kędzierzynian to dla mnie Jarosz i Ruciak. Dwaj liderzy zespołu i cieszy mnie fakt że to Polacy są liderami zespołu. No i należy wskazac też na zagrywke świetną i systematyczną.
W zespole Olsztyna to wskazałbym na Siezieniewskiego. Prawdziwy lider zespołu. Miewal owszem słabsze mecze, ale to dotyczy każdego zawodnika.
Prognoza : Dla mnie to będzie pewny awans ZAKSY, co najwyżej Olsztyn stac mooże na jeden wygrany mecz, i nic więcej raczej nie wskórają.


VS

SKRA BEŁCHATÓW - SIATKARZ WIELUŃ​

Pojedynek Dawida z Goliatem. WIeluń rzutem na taśme awansował do play off. Nie widze jednak większych szans w tej parze dla Wielunian. Skra od kiedy powrócila do normalnosci czyli powroty zawodników konuzjowanych. Juz teraz Winiarski i Wlazły grają na pełnych obrotach. Szczególnie Wlazly wrócil do wysokiej formy i ustabilizowal zagrywke. teraz już nie myli się tak często w tym elemencie.
Jasny punkt : Wśród Skry takim jest szeroki sklad i każdy z nich mógłby grac w pierwszej szóstce, ale miejsc jest tylko 6...
W zespole Wielunia to podobac sie może gra Błońskiego.
Prognoza : 3-0 w serii i pewny awnas Skry. Co najwyzej Wieluń stac będzie na jeden góra dwa sety w tych meczach, chociaż trzykrotne 3:0 wcale mnie nie zdziwi.

VS

JASTZRĘBSKI WĘGIEL - DELECTA BYDGOSZCZ​

Delecta miała zwojowac lige, transfery szumne tak samo jak zapowiedzi o medalach. Wszystko jednak prysło jak mydlana bańka. Afera z Lambournem i dosc ciekawa niemoc w wygrywraniu w Łuczniczce. Czyżby będąc pod presją zawodnicy sobie nie radzili? Brak przyjęcia, słaba dyspozycja Woickiego i trener który ciągle prowadzi schematami zespół w trakcie meczów. Ciągłe powtarzanie &quot;przyjąc to w góre nooo &quot; itp. Zła atmosfera wewnątrz zespołu co widac nie raz podczas meczów.
Jastrzębski już może uznac sezon za udany, mimo że nie zwojowali LM to poprzez wygraną w PP zapewnili sobie udzial w tych rozgrywkach na nastepny sezon.
Jasny punkt : Wśród Galaretek trudno taki wskazac.... Ale chyba wybrał bym Szymańskiego. Reszta przeciętnie, a wyraźnie kiepscy w przyjęciu!
W zespole JSW podobac może się gra duetu Łomacz - Czarnowski i ich zrozumienie, również Hardy i Yudin bardzo dobry sezon. Abramow po slabszym poczatku już widac że się zaaklimatyzował a punkt kulminacyjny miał podczas Final Four PP. Od tamtego czasu już idzie mu bardzo dobrze.
Prognoza : Awans Jastrzębian. Nie widze atutu w grze Delecty. Może uda im się wygrac jeden mecz, ale Jastrzębie to o wiele bardziej klasowy zespół.

Zachęcam do dyskusji ;)
 
T 17K

tadzin

Użytkownik
Odnosnie Resovi to jasnym punktem w pierwszej kolejnosci nazwalbym Oivanena. Potem dlugo dluuugo nic... Bez Oivanena Resovia za duzo by sobie nie pograła.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Asseco Resovia Rzeszów - Domex Tytan AZS Częstochowa

Powiem krótko: Niespodzianki nie będzie. Lubię zarówno Resovie jak i Częstochowe, którą cenię za wolę walki, charakter, ambicje i za to, że promuje młodych, zdolnych siatkarzy. Trochę zniesmaczył mnie ich ostatni występ w Wieluniu. Nie wierzę poprostu w &quot;czyste&quot; zwycięstwo Wielunia. Trener Wagner powinien mieć do dyspozycji już wszystkich siatkarzy ( oprócz Dawida ). Jednak nie wierzę w to, że Częstochowa wyeliminuje Resovię. Żałuję, że obie drużyny trafiły na siebie już teraz.

Mam nadzieję, że Skra nie zdobędzie ( chyba ) po raz szósty z rzędu Mistrzostwa Polski. Resovia jeżeli nie przegra półfinałów ze Skrą w głowach ma duże szanse na pokrzyżowanie planów Bełchatowskiej ekipie. I nie mówie tego tylko dlatego, że sympatyzuje z tą ekipą. Posiadają ogromny potencjał i jeszcze wszystkiego w tym sezonie nie pokazali. Pisałem już kiedyś, że Skra nie zdobędzie w tym sezonie żadnego tytułu i uważam tak nadal ????
 
P 0

pavlinho

Gość
Pieprzenie i tyle po meczu Wielunia z Częstochową, zaczyna mnie to irytować. Jak Radom pomagał sobie przez ostatnie sezony z Warszaffką to było dobrze tak? Teraz mają za swoje.
Mam nadzieję że Resovia odpadnie z AZS ale wydaje się to mało prawdopodobne. Nawet jeśli Resovia zdziała cud (bo dla mnie to będzie cud jeśli przejdzie Skrę) to w finale będą bęcki. I nie chodzi tutaj o moją niechęć do Resovii ale Akhrem bez formy, Wika z takim zasięgiem w ataku jest słaby, cały wózek ciągnie Redwitz z Oivanenem. A na MP to za mało.
 
T 17K

tadzin

Użytkownik
Skra grajaca w FF, aktualnie nieoficjalnie 2. druzyna na swiecie mialaby przegrac z Resovia w playoffach. Ok ale żarty na bok. To ze udalo im sie wyeliminowac Skre z PP bylo jedynie wykorzystaniem slabosci Skry, ktora grala o wiele ciezsze niz Resovia mecze w LM. Gdy Skra miala o co grac i co pokazac to mecz zakonczyl sie szybkim 3-0 (pierwsza konfrontacja po zmaganiach w PP). Jak Resovia pokona JW to bedzie dla nich juz duzym sukcesem.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Pieprzenie i tyle po meczu Wielunia z Częstochową, zaczyna mnie to irytować. Jak Radom pomagał sobie przez ostatnie sezony z Warszaffką to było dobrze tak? Teraz mają za swoje.

Mam nadzieję że Resovia odpadnie z AZS ale wydaje się to mało prawdopodobne. Nawet jeśli Resovia zdziała cud (bo dla mnie to będzie cud jeśli przejdzie Skrę) to w finale będą bęcki. I nie chodzi tutaj o moją niechęć do Resovii ale Akhrem bez formy, Wika z takim zasięgiem w ataku jest słaby, cały wózek ciągnie Redwitz z Oivanenem. A na MP to za mało.
Pavlinho mam w dupie to czy Radom z Warszawą sobie pomagali. Nie lubię minimalizmu, braku ambicji, ustawiania, kalkulowania czy odpuszczania. Co to ma wspólnego z pięknem sportu ? Z rywalizacją &quot;fair play&quot; ? Kiedy Resovia odpuszczała rewanż w PP byłem wkurzony, bo Skrze nie można pomagać się podnieść. Poza tym trzeba wygrywać zawsze kiedy jest na to okazja, inaczej porażki staną się nawykiem, przyzwyczajeniem. Mam żal do Częstochowy, bo uważałem ją za drużynę z charakterem, z ogromnym sercem do gry. Nie wierzę w to, żeby Wieluń zagrał na poziomie, do którego Częstochowa nie mogła &quot;doskoczyć&quot;.

Gdyby obok Częstochowy w Ćwierćfinale postawiono obojętnie jaką drużynę poprócz Resovii to chciałbym, żeby to właśnie Częstochowa awansowała. Ale w pojedynku z Resovią w to poprostu nie wierzę. Ta drużyna potrafi zaskoczyć i zagrać świetnie, ale ostatnie kolejki ( rozumiem, braki kadrowe ) były kiepskie w wykonaniu Akademików.

Co do Resovii to według mnie Wika nie powinien mieć miejsca w podstawowej szóstce. O tym już wielokrotnie pisałem nie tylko ja na Forum Reski. Jedyne co potrafi to głupio się uśmiechać. Od ziemi to on się wogóle nie odrywa. Jedyne co mi sie podoba w jego grze to dobre ustawianie się w obronie. Nie wiem z czego bierze się nie chęć do Krzyśka Gierczyńskiego. Gra stanowczo za mało. Aleh, no cóż. Jest bardzo dobrym zawodnikiem, ale niestety ( często to powtarzam ) niepotrzebnie podnieca się w ataku, widząc pojedyńczy blok. Strasznie zagina piłkę, przez co wpada mu pod nogi. Na początku sezonu trochę było narzekania na środkowych. Teraz jest o niebo lepiej. Wojtek Grzyb naprawdę odżył. Bardzo dobry zasięg ( chyba w końcu dogadali się z Rafą co do wysokości piłki ), czasami jeszcze grana zbyt blisko siatki. Grzesiek Kosok ma spory potencjał i może jeszcze wiele osiągnąć. Rafa i Mikko ciągną grę Reski i tu się zgodzę. Mikko powinien korzystać z wysokiego zasięgu i bić po 8-9 metrze nad blokiem. Rafa jest obecnie chyba najlepszym rozgrywaczem w PLS. Podoba mi się jego styl rozgrywania. Igła coś w tym sezonie nie najlepiej przyjmuje, ale nadrabia w obronie. Jeszcze jedna osoba nie podoba mi się w tym klubie. Niestety jest to Trener, który zbyt późno dokonuje zmian w zespole. Nie reaguje na to co dzieje się na boisku. Zbyt rzadko korzysta z usług Pawła Papkego. Nie sądze, że Paweł odmienił by losy spotkań, ale chwila odpoczynku dla Mikko napewno by się w czasie spotkania przydała. Szczególnie kiedy nie idzie.

Być może jestem zbyt wielkim optymistą, ale nadal wierzę w MP dla Reski. Zgadzam się. Musiał to by być cud, żeby Skra odpadła w Półfinale, ale ... Wszystko jest możliwe. Skra na pewno ma najlepszych zawodników w lidze, na pewno posiada też najszerszą kadrę. Każdy z zawodników mógłby wejść do podstawowej szostki i znacząco nie obniżyłby poziomu gry całej drużyny. Na pewno ma też najbardziej zachłannego Prezesa w Polsce ????

Czym byłby sport bez niespodzianek ? ???? Mam nadzieje, że poprostu Skra nie zdobędzie MP ???? Może je zdobyć ZAKSA ( która według mnie ma całkiem spore szanse na dotarcie do finału, a potem kto wie ... ), Resovia, Jastrzębski czy Olsztyn.

Nie lubię Skry i piszę to otwarcie. Ale nie myślcie, że to dlatego, że kibicuje Resce ????
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Skra grajaca w FF, aktualnie nieoficjalnie 2. druzyna na swiecie mialaby przegrac z Resovia w playoffach. Ok ale żarty na bok. To ze udalo im sie wyeliminowac Skre z PP bylo jedynie wykorzystaniem slabosci Skry, ktora grala o wiele ciezsze niz Resovia mecze w LM. Gdy Skra miala o co grac i co pokazac to mecz zakonczyl sie szybkim 3-0 (pierwsza konfrontacja po zmaganiach w PP). Jak Resovia pokona JW to bedzie dla nich juz duzym sukcesem.
&quot;Skra grajaca w FF, aktualnie nieoficjalnie 2. druzyna na swiecie mialaby przegrac z Resovia w playoffach. Ok ale żarty na bok. &quot; - Tak, ta sama nieoficjalnie 2. drużyna na Świecie poległa w tym sezonie już z takimi potęgami jak CAI Teruel, Politechnika Warszawska czy Domex Częstochowa, więc wszystko jest możliwe ;)

&quot;To ze udalo im sie wyeliminowac Skre z PP bylo jedynie wykorzystaniem slabosci Skry, ktora grala o wiele ciezsze niz Resovia mecze w LM.&quot; - Nie rozumiem o co Ci chodzi. W sporcie wygrywa się przede wszystkim dzięki temu, że potrafi się wykorzystać słabości rywala. Pierwsze słyszysz ? Cięższe mecze w LM ? CAI Teruel, Radnicki Kragujevac to podobne drużyny do Bledu czy Beledyiesi Istanbul ????

&quot;Gdy Skra miala o co grac i co pokazac to mecz zakonczyl sie szybkim 3-0 (pierwsza konfrontacja po zmaganiach w PP)&quot; - O tak. Tutaj się zgodzę. Ten mecz był doskonałym przykładem wykorzystania słabości rywala ;) Resovia zagrała po frajersku, kompletnie bez charakteru.

&quot;Jak Resovia pokona JW to bedzie dla nich juz duzym sukcesem.&quot; -Jeżeli JW pokona ZAKSĘ w Półfinale to ten duży sukces osiągniemy pokonując JW w Finale, zdobywając Mistrzostwo Polski ????

Koniec napinki ????

Pozdrawiam
 
T 17K

tadzin

Użytkownik
Jak juz komentujesz LM to napisz jeszcze moze o Roselare ktora to druzyna jest o niebo lepsza od 2 przez ciebie wymienionych i u siebie nawet o malo co Trenta nie pokonała. A co do porazek Skry z Wawa i Czewa no to przeciez obydwa mecze mialy miejsce dzien tudziez 2 po wyjazdowych meczach w LM. Z wawa po przegranym meczu w Hiszpani z CAI Teruel a z Czewa po wygranym z Roselare tez na wyjezdzie, wiec to ze przegrali dla mnie nie pokazuje ze druzyny Wawy czy Czewy pokazaly jakas olbrzymia klase tylko po prostu wykorzystaly ogromne zmeczenie zawodnikow Skry i tyle. Wiadome jest ze priorytetem dla Skry byly mecze LM a nie mecze ligowe to chyba normalne. Bo w sportowy sposob mozna rzec ze tylko raz w calym sezonie Skra zostala pokonana i to przez Resovie. 1 sportowa porazka na caly sezon no to hm chyba nie za duzo.
 
typer36 456

typer36

Użytkownik
Redwitz z całym szacunkiem dla Ciebie bo na siatkówce się znasz ale odpuść sobie. Możesz w to wierzyć że Resovia wygra plejofy ale nie broń tego zdania bo to nie ma sensu. Skra jest poza zasięgiem w tej lidze. Jak wypominasz dziwne porażki Skry to wypomnij też porażki Resovii.

Moim okiem:
Resovia - Czewa 3:0 ewentualnie 3:1 i pewny awans Resovii
ZAKSA - Olsztyn 3:0
Skra - Wieluń 9:0 w setach
Jastrzębski - Delecta 3:0

troche tak optymistycznie bez niespodzianek ale ja myślę że im mniejsze zmęczenie faworytów w 1/4 tym lepiej dla nich
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Jak juz komentujesz LM to napisz jeszcze moze o Roselare ktora to druzyna jest o niebo lepsza od 2 przez ciebie wymienionych i u siebie nawet o malo co Trenta nie pokonała. A co do porazek Skry z Wawa i Czewa no to przeciez obydwa mecze mialy miejsce dzien tudziez 2 po wyjazdowych meczach w LM. Z wawa po przegranym meczu w Hiszpani z CAI Teruel a z Czewa po wygranym z Roselare tez na wyjezdzie, wiec to ze przegrali dla mnie nie pokazuje ze druzyny Wawy czy Czewy pokazaly jakas olbrzymia klase tylko po prostu wykorzystaly ogromne zmeczenie zawodnikow Skry i tyle. Wiadome jest ze priorytetem dla Skry byly mecze LM a nie mecze ligowe to chyba normalne. Bo w sportowy sposob mozna rzec ze tylko raz w calym sezonie Skra zostala pokonana i to przez Resovie. 1 sportowa porazka na caly sezon no to hm chyba nie za duzo.
&quot;O malo co Trenta nie pokonala&quot; - Nikt nie będzie pamiętał o przegranych, nawet po pięknej walce ;) Porażka zawsze będzie porażką. Nikt nie będzie pamiętał o tym, że Resovia w Finale Pucharu Polski przegrała 1 czy 2 małymi punkcikami. Wszyscy będą pamiętać, że to właśnie drużyna z Jastrzębia zwyciężyła i wywalczyła sobie prawo do gry w LM.

&quot;Bo w sportowy sposob mozna rzec ze tylko raz w calym sezonie Skra zostala pokonana i to przez Resovie. 1 sportowa porazka na caly sezon no to hm chyba nie za duzo.&quot; - W sportowy i na dodatek piękny sposób na łopatki rozłożyli graczy Trenera Nawrockiego Akademicy z Częstochowy. Zagrali wyśmienite spotkanie, którego w tym sezonie raczej już nie pokażą. Oczywiście dochodzi zmęczenie siatkarzy, ale jak zwykle ten temat często jest poruszany w Polsce ;) Tak samo jest z piłkarzami. Grają znacznie mniej od drużyn z Zachodu ( Anglia, Hiszpania, Włochy itp. ) a i tak to zwykle oni są najbardziej zmęczeni ????

EDIT: Dodam jeszcze na koniec, że ta dyskusja i tak nie ma sensu ????

Redwitz z całym szacunkiem dla Ciebie bo na siatkówce się znasz ale odpuść sobie. Możesz w to wierzyć że Resovia wygra plejofy ale nie broń tego zdania bo to nie ma sensu. Skra jest poza zasięgiem w tej lidze. Jak wypominasz dziwne porażki Skry to wypomnij też porażki Resovii.

Moim okiem:
Resovia - Czewa 3:0 ewentualnie 3:1 i pewny awans Resovii
ZAKSA - Olsztyn 3:0
Skra - Wieluń 9:0 w setach
Jastrzębski - Delecta 3:0

troche tak optymistycznie bez niespodzianek ale ja myślę że im mniejsze zmęczenie faworytów w 1/4 tym lepiej dla nich
&quot;Jak wypominasz dziwne porażki Skry to wypomnij też porażki Resovii.&quot; - Odniosłem się do konkretnego stwierdzenia Tadzina ???? Nie było tam mowy o Resovii, więc dziwne by było gdybym o niej pisał ????

&quot;Skra jest poza zasięgiem w tej lidze.&quot; - Nie zgodzę się. Posiada największy budżet, najlepszych zawodników w lidze, najbardziej wyrównaną kadrę, najbardziej zachłannego Prezesa, ale są do pokonania. Pokaż mi drużynę, która jest poza zasięgiem wszystkich innych drużyn. Która, krótko mówiąc wygrywa wszystkie spotkania ???? Nie ma takiej i nie będzie. Dlatego sport jest piękny, dlatego na trybuny cały czas przychodzą kibice, którzy chcą obejrzeć piękny spektakl.

&quot;Możesz w to wierzyć że Resovia wygra plejofy ale nie broń tego zdania bo to nie ma sensu.&quot; - Niektóre moje posty odnoszące się do zdobycia przez Reskę MP są raczej żartobliwe ;) Nie bronić swojego zdania ? Właśnie takie jest moje zdanie na ten temat i nadal będę się przy Nim trzymał. Obecnie każda z drużyn ma takie same szanse na zdobycie MP. Nikt nie jest bliżej, ani dalej ????

Może na koniec sezonu będe musiał coś &quot;odszczekiwać&quot;, ale zdania nie zmienię ????

&quot;Redwitz z całym szacunkiem dla Ciebie bo na siatkówce się znasz ale odpuść sobie.&quot; - Dziękuje ;) Co mam sobie odpuścić ? Tadzin uważa, że Skra zdobędzie MP i jego argumenty są raczej żenujące. Redwitz ( ja ???? ) uważam, że wygra Resovia i moje argumenty również są żenujące ???? Więc jak na razie w starciu Tadzin - Redwitz jest bezbramkowy remis ???? Czekamy na dogrywkę w Półfinale, bądź rzuty karne w piątym spotkaniu półfinałowym ????

Oczywiście jeżeli Skra awansuje do Półfinałów :cool:
 
R 10

rwtwolves

Użytkownik
Nie byłeś na meczu a więc spekulujesz ,chybił trafił ;-) Czewa wyszła w pierwszym składzie byli bardzo zmotywowani .. grali 1 składem dwa sety później wszedł Fin .. Janeczek zagrywał totalne armaty ,Wieluń odbierał i kończył .. jak to można wyresyżerować? klub kibica z czewy aż wrzał na początku meczu a później wyszli pokazując gesty do swoich siatkarzy z czewy.Wieluniowi wyszedł wyśmienity mecz .. przypomnij sobie 1 mecz ze skrą jak ładnie zagrali ( i było w tv ;p ) a fartem można nazwać to ,że trafili w wyśmienity dzień.
Jeśli jesteś fanem Czewy .. rozumiem ,że możesz być wkurzony ale nie ukrywajmy czewa jest w ciężkim okresie 5 porażek z rzędu bodajże.
To Ty nie zachowujesz się sportowo bo posądzasz kogoś o podkładanie się a kto chciałby podłożyć się w drugim secie do 12 przy tym rozkładając ręce .. I wejść na play-offy w takich nastrojach.Jeśli w ogóle takie podkładanie w siatce jest możliwe..
pozdrawiam
Bodajze od miesiąca było jasne , że jak Wieluń bedzie potrzebował 3 pkt w tym meczu to będzie je miał.
A czemu 3-0 a nie np 3-1 - bo głupie buki wystawiły najpierw 1,3-1,4 na Wieluń, ludzie zaczeli grac CS 3-1 i Czewa +2,5s , więc jedynym zyskownym typem pozostał Wieluń -2,5s (CS 3-0) ;)
A co Czewy - przewiduje cudowną metamorfoze i wyrownana walkę z Reską ???? ,
podobnie jak w przypadku Delecty - ostatnio zainteresowanej utrzymaniem 6 pozycji :grin: (nie zdziwłbym się jakby nagle złapali &quot;formę&quot; :grin ????
 
T 17K

tadzin

Użytkownik
Dżizas Redwitz no sry wez troszke sie ogarnij. Ja rozumiem ze Czewa rozgromila u siebie Skre 3-0 ale no zrozum ze dzien wczesniej na wyjezdzie Skra grała z Roselare LM (mecz 3-0 wygrany) wiec to chyba normalne ze na nastepny dzien siatkarze Skry byli wykonczeni i nie mieli sily wiec skoro wczesniej w identycznej sytuacji Wawa wygrala ze Skra to chyba normalne ze Czewa wykorzystala to jeszcze bardziej i wykorzystac ala latwo 3-0. Skoro Wawa wykorzystala takie promo to Czewa tym bardziej powinna byla skorzystac i skorzystala. Tak jak wczesniej pisalem jedyne zwyciestwo SPORTOWE bez zmeczenia Skry i takich tam to porazka z Resovia 3-0. Aczkolwiek wtedy nie grali Wlazly, Winiarski z powodu kontuzji a Antiga mial ogromny dołek wiec sam Kurek + Bakiewicz (Novotny tez nie zagrał całego meczu gdyz tez byl po kontuzji) meczu w Rzeszowie wygrac nie mogli. Teraz gdy Skra ma zdrową całą czołową szóstkę żadna drużyna Plus Ligi nie jest w stanie im zagrozic. Rok temu gładko przejechali sie po kazdej druzynie Plus Ligi i to bez Winiarskiego, Kurka (ktory prawie caly czas grzal ławę) i Novotnego. Rozumiem ze wtedy w ich skladzie grali Jarosz i Murek ale ci trzej wczesniej przeze mnei wymienieni stanowia o wiele wieksza sile.
 
Z 0

zaksiak

Użytkownik
Co tu się dzieje ? Analizujecie sytuacje kierując się sercem nie rozsądkiem. Ja gratuluje chłopakom z ZAKSy świetnej postawy w rundzie zasadniczej. Fakt SKRA jest poza zasięgiem z Winiarskim i Wlazłym w składzie, jedynymi słabościami jest pogubiony totalnie w trudnych sytuacjach trener i nieco słabszy w tym roku Piotrek Gacek. Jednak trudno mi sobie wyobrazić, że mogliby przegrać 3 mecze z kimkolwiek w naszej lidze.
ZAKSa będzie miała duże problemy z JSW w półfinale i niestety przeczucie mówi mi, że przegramy po pięknej walce i zostanie nam gra o brązik z Resovią, lub ewentualnie z Czewą czego bym sobie bardzo życzył ????
pozdrawiam
 
remo91 57

remo91

Użytkownik
&quot;Tak jak wczesniej pisalem jedyne zwyciestwo SPORTOWE bez zmeczenia Skry i takich tam to porazka z Resovia 3-0. Aczkolwiek wtedy nie grali Wlazly, Winiarski z powodu kontuzji a Antiga mial ogromny (...)&quot;
To w końcu w &#39;sportowy&#39; sposób wygrali czy mieli fuksa?:&gt; bo tak powymieniałeś te czynniki jakby to był powód porażki, a braki kadrowe kwalifikują się do &quot;takich tam&quot; jak to ująłeś.
#@
taka dygresja:p
jakieś macie typy do pierwszej rundy ?
a tak wracając do unFAIRmeczu Czewa-Wieluń ciekaw jestem ile tej znakomitej gry pokażą wielunianie w meczu ze SKRĄ &lt;hehe&gt;
Kedzierzyn-Olsztyn under 160.5 @1,7
Rzeszow-Czestochowa under 165.5 @1,7
Radom - Warszawa 1@1,5
Belchatow-Wielun under 155.5 @1,45
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
#@
taka dygresja:p
jakieś macie typy do pierwszej rundy ?
a tak wracając do unFAIRmeczu Czewa-Wieluń ciekaw jestem ile tej znakomitej gry pokażą wielunianie w meczu ze SKRĄ &lt;hehe&gt;

Kedzierzyn-Olsztyn under 160.5 @1,7
Rzeszow-Czestochowa under 165.5 @1,7
Radom - Warszawa 1@1,5
Belchatow-Wielun under 155.5 @1,45
Bardziej jestem ciekawy jak zaprezentuje się Częstochowa ???? I jak zachowają się kibice w Częstochowie ????

@Tadzin
&quot;Teraz gdy Skra ma zdrową całą czołową szóstkę żadna drużyna Plus Ligi nie jest w stanie im zagrozic. Rok temu gładko przejechali sie po kazdej druzynie Plus Ligi i to bez Winiarskiego, Kurka (ktory prawie caly czas grzal ławę) i Novotnego.&quot; - Nie jest w stanie im zagrozić ? To się dopiero okaże. Szczerze, to wydaje mi się, że do tego zespołu nie nadaje się Trener Nawrocki. Jest stanowczo zbyt miękki. Tak samo Trener Travica. Chętnie widziałbym kogoś innego na jego miejscu ;) Chociaż zmiana Trenera to też nie jest wyjście. Przeciwko Skrze należy wyjść z podniesioną głową, z wiarą w swoje możliwości. Inaczej mecz rzegrywa się już w szatni. Siatkarze ZAKSY, Jastrzębia czy Resovii powinni przeciwko Bełchatowianom zagrać przede wszystkim inteligentnie realizując wszystkie polecenia taktyczne Travicy. Jeżeli są one dobre( bo czasami wydaje mi się, że ten człowiek zajmuje się Trenerką przez przypadek ???? ) to można Skrę pokonać ;) Ale trzeba grać konsekwentnie i wtedy, kiedy są w słabszej sytuacji nie można im &quot;podawać ręki&quot; ????
Takie banały ????
 
remo91 57

remo91

Użytkownik
Bardziej jestem ciekawy jak zaprezentuje się Częstochowa ???? I jak zachowają się kibice w Częstochowie ????

taaak to może być równie ciekawe hehe, ale tak czy siak 3-0 najbardziej prawdopodobny wynik, ostatnio byłem w Częstochowie pomodlić się o maturę i przegraną Częstochowy za ten oddany mecz :p:p
 
phillips 1,5K

phillips

Użytkownik
Tabelę na koniec sezonu widzę taką:
1. Bełchatów
2. Jastrzębie
3. Rzeszów
4. Kędzierzyn
5. Częstochowa
6. Olsztyn
7. Bydgoszcz
8. Wieluń
9. Warszawa
10. Radom

Mistrz bezapelacyjnie dla Skry. Jeżeli przegrają w play-offach choćby mecz, będzie to sporą niespodzianką. Srebro zdobędzie zapewne Węgiel, gra znacznie bardziej regularnie i mądrzej niż Sovia i ZAKSA, zwłaszcza jeżeli chodzi o blok (Adaś Nowik sezon życia, lepiej nie grał nawet za dawnych lat w Czarnych Radom). Brązowy medal raczej dla Rzeszowa niż dla Kędzierzynian, choć składy bardzo wyrównane - według mnie jednak Jarosz i Sammelvuo nie utrzymają takiego poziomu gry jak w fazie zasadniczej. Miejsce piąte dla młodej ekipy z Częstochowy, szóste dla Olsztyna, który ogra zapewne mało ambitny zespół Delecty. Miejsce siódme (i tu pytanie - będzie się chłopakom z Bydgoszczy &quot;chciało chcieć&quot; czy nie) dla Chemika, ósme dla najsłabszej jak dla mnie drużyny całej ligi, a więc Pamapolu Wieluń. Spadnie niestety Radom, choć na to nie zasługuje. No ale ktoś spaść musi, a raczej nie wydaje mi się, żeby komuś z centrali było na rękę, aby tym kimś była Polibuda...
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom