>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

PlusLiga 2009/2010

Status
Zamknięty.
marnik 18

marnik

Forum VIP
Spotkanie : Dubel Resovia + Węgiel
Kurs : 2.04
Delecta - Resovia

Resovia sportowo jest zdecydowanie lepsza niż Delecta. Na kazdej pozycji ma lepszego zawodnika. Dodatkowo paradoksalnie własna hala nie jest wcale atutem dla siatkarzy Delecty. Z Jadarem zagrali dobrze, ale ze Skra znowu zaprezentowali sie słabiej. Formy na pewno jeszcze nie odbudowali, ani nie ustabilizowali. Resovia ostatnio skupiała sie na meczach z Trento, ale to był z góry przegrany dwumecz. Teraz moga spokojnie sie skupić na lidze. Jeszcze jedna uwaga odnośnie zakończenia sezonu i celowania w rywali w playoff. Niby wszytskie druzyny graja na maksa i nie odpuszczaja, ale nie wierze, ze tak bedzie naprawde. W tej chwili co chodzi o wszelkie kalkulacje jedno jest pewne - Skra ma pierwsze miejsce i zagra w drugiej rundzie playoff z druzyną która wygra rywalizacje z miejsc 4-5. Dlatego Resovia, Zaksa i Węgiel musza walczyć o miejsca 2-3, ponieważ ze Skra najlepiej spotkać sie w finale, a nie odpasc w połfinale. Delecta w tej chwili jest na miejscu 6 w lidze i jesli chcą miec ewentualnie łatwiejsza droge w walce o medale powinni na nim zostać. Waldemar Wspaniały znany jest ponadto z różnych taktycznych podejść do playoff i nie zdziwiłbym sie gdyby Delecta specjalnie pozostała na 6 miejscu. Nikt nie powie mi ze Delecta ze wszytskił sił bedzie starała sie zajać 5 miejsce i potem trafic ewentualnie na Skre.
Olsztyn - Węgiel
Podobna sytuacja. Gospodarze prawie pewni utrzymania w lidze, w zasadzie tylko cud mogłby zmusic ich do gry o utrzymanie. Węgiel jak juz wspominałem motywacje do gry ma. Ostatnio jest w dobrej formie, nie powinno wiec być tu zadnej niepodzianki.
 
pawlikn 51

pawlikn

Forum VIP
Politechnika Warszawska - Skra Bełchatów over 160,5 pkt 1.60 Betsafe ✅ ✅ ✅
Sporo spekulacji jest przed tym meczem. Runda zasadnicza dobiega końca - pozostały już tylko dwie kolejki. Bełchatów ma już zapewnione pierwsze miejsce natomiast Politechnika walczy o awans do play-off i tym samym zapewnienie sobie utrzymania w lidze. Sytuacja dla Politechniki mocno się skomplikowała. Gdy wydawało się po zwycięstwie w bardzo dobrym stylu nad Delectą, że podopieczni Radka Pansa trafili z formą na kluczowy moment sezonu tak wszystko po ostatnich dwóch meczach trzeba cofnąć. Niezrozumiałe jest to dla mnie. Dwa ostatnie pojedynki to były mecze o nawet nie przysłowiowe &quot;6 pkt&#39; ale o nawet &quot;9 pkt&quot; a Politechnika przegrała te pojedynki z bezpośrednimi rywalami w walce o utrzymanie. Teraz przed sobą mają mecze ze Skrą i Resovią i co może wydawać się kuriozalne największe szanse mają w pojedynku ze Skrą, bo jeśli Resovia wygra w tej kolejce z Delectą to nadal będą liczyć się w walce o 2msc. po rundzie zasadniczej a obecnie są na 4msc., które sprawia, że wpadliby na Skrę w II rundzie play-off a żadna z drużyn walczących o 2msc tego nie chce i niestety to się przekłada na drużynę Politechniki, ponieważ wtedy na pewno Resovia nie odpuściłaby ostatniego meczu z nimi. Teoretycznie łatwiej będzie Politechnice powalczyć z kilku powodów:
- Skra nie lubi grać z tą drużyną a Politechnika na odwrót o czym mogliśmy się przekonać w tym sezonie, gdy &quot;stołeczni&quot; ograli Skrę na ich terenie
- Bełchatowianie wszystkie swoje treningi podporządkowują pod FF Ligi Mistrzów i dzisiaj ten mecz potraktują treningowo, ponieważ jak wiemy mają 1 miejsce w lidze zapewnione
- siatkarze Skry mogą być przemęczeni trochę, ponieważ wczoraj wrócili z krótkiego obozu z Włoch gdzie rozegrali mecze kontrolne z Treviso i Modeną.
Prawdopodobnie Nawrocki da odpocząć kilku podstawowym zawodnikom o czym sam przyznaje w wywiadzie, że ten mecz potraktują treningowo - &quot;Rewanż jest dla nas bardzo ważny, ale przede wszystkim będzie on dla nas elementem przygotowań do play-off i Final Four&quot;, więc szanse teoretycznie łatwiejsze, ale nie wolno też zapominać, że i tak Skra ma bardzo mocną ławkę rezerwowych. Dużo też będzie zależeć od samych zawodników Politechniki, którzy jeśli jeszcze chcą powalczyć o awans do play-off muszą dzisiaj zagrać tak jak w ostatnim meczu pomiędzy tymi drużynami bo prawdopodobnie będzie to ich ostatnia szansa na punkty w rundzie zasadniczej. Nie wierzę, że Skra dzisiaj będzie zmobilizowana, aby mecz zakończył się w 3 setach...
 
T 17K

tadzin

Użytkownik
Gdy wydawało się po zwycięstwie w bardzo dobrym stylu nad Delectą, że podopieczni Radka Pansa trafili z formą na kluczowy moment sezonu tak wszystko po ostatnich dwóch meczach trzeba cofnąć. Niezrozumiałe jest to dla mnie. Dwa ostatnie pojedynki to były mecze o nawet nie przysłowiowe &quot;6 pkt&#39; ale o nawet &quot;9 pkt&quot; a Politechnika przegrała te pojedynki z bezpośrednimi rywalami w walce o utrzymanie.
Kontuzja Rafała Buszka i było pozamiatane. Teraz ma pol roku przerwy z powodu tejze kontuzji
 
pawlikn 51

pawlikn

Forum VIP
Nie sądzę, żeby kontuzja Buszka miała aż taki wpływ na grę Politechniki. Na pewno mocno zespół został osłabiony, ale mimo wszystko stać ich było na więcej. Przez cały sezon ta drużyna zawodziła i tylko momentami pokazywali dobrą grę. Po dzisiejszym meczu można powiedzieć, że już bez szans są na awans do play-off bo nie wierzę, że zdobędą 3 punkty z Resovią.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Nie sądzę, żeby kontuzja Buszka miała aż taki wpływ na grę Politechniki. Na pewno mocno zespół został osłabiony, ale mimo wszystko stać ich było na więcej. Przez cały sezon ta drużyna zawodziła i tylko momentami pokazywali dobrą grę. Po dzisiejszym meczu można powiedzieć, że już bez szans są na awans do play-off bo nie wierzę, że zdobędą 3 punkty z Resovią.
Ma i to ogromny wpływ. Rafał spisywał się bardzo dobrze w każdym z elementów. Wystarczy porównać ich grę z meczu z Delectą i z meczu z Radomiem. Zupełnie inna drużyna.
 
kuba86 2K

kuba86

Użytkownik
vs

Chemik Bydgoszcz - Resovia Rzeszów​

Przed nami już przedostatnia kolejka rundy zasadniczej Plus Ligi. W dzisiejszym spotkaniu o godzinie 14:45 w Łuczniczce zostanie rozegrany mecz pomiędzy Resovią a miejscowym Chemikiem. Bydgoszczanie plasują się na 6 pozycji ze stratą 2 oczek do zajmującej 5 pozycji Częstochowy. Natomiast Resovia zajmuje 4 miejsce ze stratą jednego punktu do Jastrzębskiego Węgla. Obie drużyny będą dziś walczyły do upadłego to jest pewne. Ostatnia gra Chemika się o wiele poprawiła. Po przegranym 1 secie z Jadarem, Waldek coś im powiedział i zaczęli grać &quot;wspaniale&quot;. Z drużyny niedawno odszedł Richard Lambourne. Grzesiek Szymański kończy większość piłek. Gruszka powoli powraca do formy z Turcji, a Dębiec pokazuje, że to on od samego początku zasługiwał na numer 1 na pozycji libero. W pierwszym meczu obydwu drużyn padł wynik 3:0 dla Chemika. Dla wszystkich ten wynik był sensacją, dla mnie chyba jedynego nie. Od początku sezonu, od meczu z Kędzierzynem wygranym w 1 kolejce wierzyłem w ten zespół. Wygrany sparing przed sezonem we Włocławku ze Skrą pachniał optymizmem. Wszyscy przed sezonem wierzyli, że to będzie przełomowy sezon Delecty w Plus Lidze. Wielkie wzmocnienia, aspiracje oraz duża hala wypełniona kibicami. Resovia ostatnio odpadła z Ligi Mistrzów po przegranych dwóch meczach z Trentino. Wątpię, żeby to wpłynęło na ich w dniu dzisiejszym. Obie drużyny wyjdą bardzo zmotywowane na parkiet. Delecta chce udowodnić, że wygrana 3:0 to nie był przypadek i znają środek na Resovię. Przyjęcie nadal jest piętą achillesową Chemika, ale nie sądzę, żeby to wpłynęło na przebieg spotkania. Wystarczy, że zafunkcjonuje blok u gospodarzy. Reasumując, uważam, że Delecta odniesie dziś wysokie zwycięstwo.

Delecta Bydgoszcz(+2,5) - Asseco Resovia Rzeszów 1 @ 1.25 10/10 Betsafe
Delecta Bydgoszcz(+1,5) - Asseco Resovia Rzeszów 1 @ 1.85 8/10 Betsafe
Delecta Bydgoszcz - Asseco Resovia Rzeszów 1 @ 2.70 6/10 Betsafe
Delecta Bydgoszcz(-1,5) - Asseco Resovia Rzeszów 1 @ 5.50 3/10 Betsafe
 
nikkol 277

nikkol

Forum VIP
Obie drużyny będą dziś walczył do upadłego to jest pewne.
I tu jest cały błąd, co czyni analizę moim zdaniem niepoprawną. Myślę, że Wspaniałemu wcale się nie ciśnie na to by grać w PO ze Skrą. Oni aspirują nawet o medal, a kto wie czy nie o srebrny. Czy zajmą 5 czy 6 miejsce - pierwsza para będzie dla nich taka sama - nieznana - ktoś z trójki: Jastrzębie, ZAKSA, Resovia. Jeśli wygrają pierwszą rundę, trafiają na Skrę, co pozbawia ich finału.
Może sportowo byliby dzisiaj lepsi, ale to nie będzie decydowało.
 
kuba86 2K

kuba86

Użytkownik
Według Ciebie Częstochowa nie zdobędzie żadnych punktów przez dwie kolejki? Nie rozumiem czegoś takiego jak specjalne przegrywanie. Skoro od razu skreślasz drużynę grającą ze Skrą to ona nie powinna od razu mieć złota?... Przecież każdy może z nią wygrać. Takie gadanie nie ma sensu. Co oni specjalnie przegrywają od początku 2 rundy żeby nie trafić na Skrę? Nie. Nie mieli formy, teraz ją złapali... Wygrają dziś. Do zobaczenia na Łuczniczce.
 
pawlikn 51

pawlikn

Forum VIP
Zgadzam się z kolegą wyżej. Delecta myśli po cichu o zdobyciu medalu w tym sezonie a każdy wie o tym, że aby to osiągnąć to trzeba trafić jak najpóźniej na Skrę a w przypadku Delecty to 6msc. po rundzie zasadniczej sprawia, że później dopiero ze Skrą zagrają. Myślę, że dla nich teraz najważniejsze jest to, aby jak najlepiej przygotować się do play-off a nie wynik dzisiejszego spotkania. Widać, że powoli Delecta wychodzi z dołka, ale to jeszcze nie to. Resovia teraz natomiast skupia wszystkie swoje siły na ligę i chcą wygrać dwa ostatnie mecze za całą pulę i liczyć na potknięcie rywali i tym samym wskoczyć na 2 lub 3 miejsce. W ostatnich meczach w lidze widać było, że mimo wszystko myślami byli przy rywalizacji z Trentino, ale gdy teraz odpadli mogą już skupić się na walce w lidze. Trzeba też dodać, że Delecta w tym sezonie u siebie gra przeciętnie o ile nie powiedzieć słabo. Jak dla mnie Resovia dzisiaj mocno zmotywowana zgarnie 3 punkty w tym meczu.

Delecta Bydgoszcz - Asseco Resovia (-1.5) 2 1.85 Betsafe
✅

Kolejne ciekawie zapowiadające się spotkanie to mecz pomiędzy Częstochową a Zaksą. Dziwne mam przeczucie, że to właśnie dzisiaj Zaksa straci w rywalizacji o 2msc. punkty. Nie mówię, że wyjadą bez jakiejkolwiek zdobyczy, ale Czewa może dzisiaj ukuć. AZS nie walczy w sumie już o nic, bo wyżej nie podskoczą a myślę, że dla nich nie ma różnicy kiedy wpadną na Skrę, bo to co mi się najbardziej podoba w tej drużynie to, że oni nigdy nie kalkulują tylko grają z polotem i nie patrzą na nich. Od trzech spotkań nie wygrali, ale spójrzmy jakich mieli rywali - Skrę, Resovię i Jastrzębski Węgiel - z każdym tym rywalem przegrali 3:1 ale momentami grali naprawdę dobrą siatkówkę i to co się rzucało podczas tych meczy to duża przewaga doświadczenia i ogarnia rywali. Zespół zmaga się z problemami kadrowymi, ale z tego co wyczytałem to ma wrócić już Janeczek a więc nie jest tak najgorzej jeśli chodzi o pierwszy skład. Natomiast w przypadku Zaksy to mnie ich gra nie przekonuję - porażka u siebie z Jastrzębskim Węglem 3:2 gdzie wydawało się, że mają zwycięstwo w kieszeni po dwóch setach. W ostatniej kolejce natomiast męczarnie z Wieluniem i zwycięstwo dopiero po tie-breaku. Czewa dzisiaj na pewno nie odpuści choćby ze względu na historię pojedynków pomiędzy tymi drużynami i łatwo punktów nie oddadzą.
AZS Częstochowa - Zaksa Kędzierzyn-Koźle over 185,5 pkt 1.95 Betsafe ⛔
 
T 17K

tadzin

Użytkownik
Zeby zdobyc medal nie mozna trafic zbyt szybko na Skre ktora jest poza zasiegiem kazdej polskiej druzyny. Jesli Skra ma cos waznego do wygrania to wygra to. Nie nazley brac jedynie Pucharu Polski gdyz wtedy duza liczba meczy wyjazdowych LM wziela gore i Resovia wyeliminowala Skre. Mozna sie klocic ze Resovia tez grała w LM i rowniez powinna odczuwac zmeczenie lecz wystarczy spojrzec jakich grupowych rywali miala Skra a jakich Resovia i wszytsko staje sie jasne. Na dodatek teraz Skra nie jest obciazona Lm jedynie grała sparingi z Friedrischafen i we Wloszech lecz ich wynik nie mial jakiejs duzej wagi. Wracajac do meczu Bydgoszczy to jaki oni maja sens w wygrywaniu meczu i osiganiecui 5 pozycji by zagrac ze Skra szybciej i dostac w dupe i skonczyc bez medalu? Żaden to sens. Moga sobie ugrac seta moze nawet i 2 ale sadze ze Oivannen pokaze ekipie z Bydgoszczy gdzie ich miejsce.
@edit
Bydgoszcz - Rzeszow 0-3 no i wszystko jasne
 
marnik 18

marnik

Forum VIP
Ostatnia kolejka PlusLigi



Zaksa - Olsztyn
Nie widze innego rozwiązania jak pewne zwyciestwo gości za 3 pkt. Niestety kursy bardzo zaniżone. Jedyna dobra opcją w tym meczu byłoby granie na Zakse -1,5 seta, ale kurs na to zdarzenie wynosi około 1.1, wydaje sie, że lepiej pozostawić ten mecz w spokoju lub spróbować bardziej ryzykownie zagrac na 3:0 dla Zaksy.

Delecta Bydgoszcz - KS Jastrzębski Węgiel S.A
Jak dla mnie jedno z dwóch interesujących spotkań w tej kolejce. Delecta powoli podnosi sie z kryzysu, ale jeszcze nie prezentuje równego poziomu. Węgiel będzie bardzo zmotywowany, zawodnicy zagrali ostatnio dobre spotkanie przeciwko Olsztynowi (może za wyjątkiem Abramova, który raczej nie popisał sie specjalnie w ataku). Zwycięstwo nie ważne za ile pkt da im upragnione 2 lub 3 miejsce i pozwoli uniknąć gry ze Skar w półfinale. Goście maja o co grac w przeciwieństwie do Delecty, w której interesie byłoby nie awansować na 5 miejsce w lidze.

Asseco Resovia - Neckermann AZS Politechnika Warszawska
Mecz ważny dla Resovii, ale tylko w wypadku potknięć rywali, którzy graja swoje mecze wcześniej. W innym przypadku tylko goście beda grali na maksa liczać jeszcze na szczesliwy przebieg pozostałych spotkań. Co prawda Travica nie powinien odpuszczać tego meczu i wystawiać rezerw, nawet jeśli nie bedzie szans na miejsca 2-3, ale z jakimikolwiek typami proponuje sie wstrzymać przynajmniej aż do wyników Zaksy i Węgla.

Pamapol Siatkarz Wieluń - Domex Tytan AZS Częstochowa
To drugi mecz który mnie zainteresował. Konkretniej typ +2,5 na Częstochowę. O tym meczu wiele sie mówi, że drużyny sie lubią, że Czewa pomoże Wieluniowi w utrzymaniu. Różnie może to byc. Rozważmy zatem dwa przypadki. Pierwszy faktycznie Częstochowa odda Wieluniowi 3 pkt, zeby sie spokojnie utrzymał, żeby wygladało to w miare wiarygodnie wypadałoby Czewie ugrac choć seta. Drugi wariant: mecz bedzie rozgrywany całkowicie w sportowej atmosferze i duchu walki. Gospodarze w mojej opinii miewają okresy dobrej gry, ale nie potrafia jej ustabilizować na przestrzeni całego spotkania. Mimo osłabień Częstochowa powinna wykorzystać taki moment i spokojnie tego seta ugrać, tym bardziej ze to druzyna z charakterem, o czym świadczy fakt, że jako jedyna nie przegrała w tym sezonie meczu w PlusLidze w stosunku 3:0.


PGE Skra Bełchatów - Jadar Radom
Skra przygotowuje sie do final four LM. Może wygrać ten mecz 3:0 i roznieść rywala, a może sie okazać że trener testuje jakieś nowe schematy i tego jednego seta przegrają. Może wyjsc drugi skład. Jadarowi może też w jednym secie siedzieć zagrywka. Jak dla mnie za wiele gdybania a za mało konkretów i dlatego proponuje odpuscic ten mecz. Przynajmniej aż do czasu jakiś informacji które pokażą jak poważnie Skra traktuje ten mecz.
 
T 17K

tadzin

Użytkownik
ZAKSA - Olsztyn

Jedyny sensowniejszy wybor to chyba over 130,5 pkt. Z jednej strony ZAKSA musi wygrac za 3 pkt i wygra za 3pkt, z drugiej strony pojawia sie pytanie jaki opor stawi Olsztyn. Patrzac na to iz w playoffach druzyny te zagraja ze soba na 99% to sadze iz pozostawienie sobie bardzo zlych wspomnien z meczu ligowego w postaci wysoko przegranych setow na pewno podzialaloby bardzo negatywnie na Olsztynian. Z tej przyczyny sadze iz Olsztyn postawi jako taki opor oczywiscie nie na 100 %. Niezlym typem tez raczej jest handicap pkt na Olsztyn +20,5. Wiec ja zaryzykowalbym takie typy:

over 130,5 @ 1,5 ✅ 131
Olsztyn +20,5 @ 1,85 ✅ 75-56
 
J 11

jaco69

Użytkownik
Bardzo ciekawie zapowiadająca się kolejka plus ligi zresztą ostatnia ..;)
W piątek o 18.00 wyjdą naprzeciw siebie Zaksa która podejmie Olsztyn.
Olsztyn ma już sprawę załatwioną , 7 miejsce .. pewne utrzymanie .. początek sezonu był bardzo słaby ale siatkarze Mariusza Sordyla pokazali ,że potrafią grać.Zaksa aby utrzymać się w pierwszej trójce musi wygrać i jest tutaj zdecydowanym faworytem.
W niedzielę o 14.45 Delecta - Jastrzębie.Delecta bardzo słaba część sezonu .. coprawda ostatni mecz z Resovią choć był przegrany 3;0 napawa optymizmem ,że przed play-offami .. Otwarcie mówi o tym trener i Piotr Gruszka ,którzy widzi przełamanie w tym meczu i liczą na lepszą grę.Jastrzębie musi wygrać aby zostać w trójce i według mnie słusznie są faworytami mają po swojej stronie więcej argumentów i jestem przekonany ,że Paweł Abramow po słabszym meczu z Olsztynem zrehabilituje się w niedziele.Jastrzębie musi .. Delecta niekoniecznie bo są na 6 miejscu a wątpie aby chcieli awansować na 5 miejsce aby spotkać się w półfinale play offow ze skrą.
Wszystkie kolejne 3 mecze zostaną rozegrane o 17 i tam rozstrzygnie się kto zajmie upragnione 8 miejsce przed play offami.
Moim zdaniem najlepiej z pośród Radoma , Wielunia i Warszawy wygląda Wieluń ,który podejmuje u siebie częstochowę .. ma ona problemy z chorobami/kontuzjami oraz pewne 5 miejsce.Wszystkich pewnie zaskoczył fakt ,że kurs na siatkarza który oscyluje w granicach 1.2-1.4 ;-)
Niby siatkarze Częstochowy Mówią ,że będą chcieli wygrać za 3pkt i poprawić sobie humory przed play-offami choć wydaje Mi się ,że tak nie będzie .. Kluby są położone od siebie 60 km .. często trenują ze sobą.. tak samo gra Wielunia u siebie wygląda całkiem inaczej i przy czysto siatkarskiej grze jest w stanie wygrać u siebie z osłabioną częstochową.3;0 wyglądało by trochę podejrzanie dlatego obstawiam 3;1 dla siatkarza ;-)
Kolejny mecz to Skra-Radom.Nikt nie zaprzeczy ,że to różnica klas albo i dwóch.I jesli skra zagra na 80-100% to powinien ten mecz zakończyć się szybko i przyjemnie.Typuje tutaj 3;1 3;0 dla skry.. Dlaczego?
Myślę ,że siatkarze Nawrockiego będą chcieli wygrać ostatni mecz dzięki czemu motywacja będzie jeszcze większa .. pole zmian trener Bełchatowa ma ogromne.Druga kwestia .. Oczywiście ,że Skra stawia na swoje cele.Ale wydaje Mi się jakoby nie chciała &quot;zakłopotać&quot; wielunia.Skra i Pamapol to zaprzyjaźnione kluby ,leżą blisko siebie .. Tak samo ciekawi ostatnie mvp Wlazłego w meczu z Warszawą a jak wiadomo Wlazły to Wielunianin ;-)
Kolej na ostatnią analizę a więc Resovia - Warszawa
Resovia może liczyć jedynie na top3 w przypadku potknięcia się Zaksy bądź Jastrzębie.Resovia grając swój mecz będzie już wiedzieć czy jest w stanie wskoczyć do pierwszej trójki czy nie bo Zaksa gra w piątek ,jastrzębie o 14.45 w niedziele.Zdecydowanym faworytem jest Resovia i w przypadku braku możliwości wskoczenia w top3 trener Ljubomir Travica nie powinien odpuścić .. choć odradzam grania w takich meczach grubo bo nigdy nic nie wiadomo do końca.
Osobiście zagrałem w unibet już wczoraj rano bo bałem się ,że kursy polecą i już chyba spadły ????
Jastrzębie @ 1.42
Zaksa-olsztyn over 125.5 @ 1.2
Wieluń - Częstochowa over 135.5 @ 1.3
ako - 2.2152
pozdrawiam ,jaco
 
pawlikn 51

pawlikn

Forum VIP
A więc przed nami ostatnia kolejka rundy zasadniczej. Teoretycznie nic ciekawego się w tej kolejce nie powinno dziać, ale przede wszystkim tak jak również Marnik zauważył - wszystko zależy od dwóch pierwszych meczów tej kolejki, gdy będzie wiadomo kto zajmie 2msc. w tabeli. Myślę, że sytuacja jaka jest obecnie w tabeli się nie zmieni i tym samym interesująco zapowiada się mecz pomiędzy Resovią a Politechniką. Resovia już nie będzie miała szans na poprawienie pozycji a więc pytanie czy odpuszczą pojedynek ?

Czekając na sobotnie mecze przedstawiam swój typ w meczu otwierającym 18 kolejkę.

Zaksa Kędzierzyn-Koźle - AZS Olsztyn under 160,5 pkt 1.55 Unibet
✅ ✅
Dla mnie sprawa kto zajmie 2 miejsce po rundzie zasadniczej jest jasna. Zaksa rozdziela karty i nie wierzę, że oddadzą drugie miejsce a mogą nawet spaść na 4 miejsce, dlatego jutro jestem w pełni przekonany, że wyjdą niezwykle zmotywowani aby wygrać ten mecz jak najwyżej. Olsztyn o nic w tym meczu nie walczy, ponieważ swojego miejsca nie poprawią a i też stracić nie mogą, więc na pewno podejdą do tego meczu na luzie, ale też się nie zdziwię jeśli trener da pograć zawodnikom, którzy nie mieli wielu okazji pograć w rundzie zasadniczej, ponieważ teraz najważniejsze jest przygotować się jak najlepiej do play-off. Co ciekawe, gdy Zaksa zajmie 2 miejsce w tabeli to tym samym obie drużyny spotkają się w I rundzie play-off. W jednym z wywiadów z zawodnikiem olsztyńskiej drużyny przeczytałem, że Zaksa nie leży im co widać było choćby w pierwszym meczu w tej rundzie, gdy Zaksa rozbiła Olsztyn na ich terenie bardzo gładko - 3:0 a więc to też będzie miało znaczenie.
Zaksa jutro rozprawi się z Olsztynem również gładko i nie dadzą nawet ugrać podopiecznym Sordyla seta, bo to może sprawić niepotrzebne kłopoty i tym samym przypieczętują 2 miejsce w tabeli.
 
S 0

sopel1910

Użytkownik
według mnie to skandal, że Delecta gra z Jastrzębskim o 14:45, a cała reszta o 17.
W przypadku zwycięstwa Węgla, Częstochowa nie ma o co grać i na 100% podłoży się Siatkarzowi, co spowoduje, że o utrzymanie zagrają Warszawa i Radom, które według mnie są znacznie lepsze od Wielunia. Trochę to nie fair w stosunku do siatkarzy Jadaru, którzy na Wieluniu zdobyli 6 pkt, a zostaną na finiszu przez nich wyprzedzeni &quot;dzięki&quot; (nie) rozmyślnemu błędowi organizatorów rozgrywek...
 
J 11

jaco69

Użytkownik
według mnie to skandal, że Delecta gra z Jastrzębskim o 14:45, a cała reszta o 17.
W przypadku zwycięstwa Węgla, Częstochowa nie ma o co grać i na 100% podłoży się Siatkarzowi, co spowoduje, że o utrzymanie zagrają Warszawa i Radom, które według mnie są znacznie lepsze od Wielunia. Trochę to nie fair w stosunku do siatkarzy Jadaru, którzy na Wieluniu zdobyli 6 pkt, a zostaną na finiszu przez nich wyprzedzeni &quot;dzięki&quot; (nie) rozmyślnemu błędowi organizatorów rozgrywek...
sopel1910 twierdzisz ,że radom i warszawa są znacznie lepsi od wielunia.Tabela jakoś tego nie pokazuje .. radom wygrał z wieluniem dwa razy ale za to wieluń z warszawą wygrał również dwa a nawet trzy.Jesteś pewny ,że podłoży się czewa na 100% ? weź pożyczkę .. zastaw dom i postaw to ;-)
 
krzysiu 3,3K

krzysiu

Użytkownik
Spotkanie: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - AZS UWM Olsztyn
Typ: +1,5 seta Olsztyn
Kurs: 7,50
Bukmacher: Unibet
Analiza:

Dzis o godzienie 18 dojdzie do spotkania pomiedzy drugą w tabeli Zaksą Kędzierzyn Koźle a siódmym w tabeli Olsztynem. To spotkanie zapowiada sie bardzo emocjonujaco, dodatkowego smaczku dodaje to, iż spotkanie bedzie transmitowane na POlsacie Sport. Uważam ze wczesniejsze spotkania ekipy Mariusza Sordyla umocnily ich w tym ze sa w stanie pokonac rywali z czolowki, swiadczy o tym fakt ze kazdemu z tych zespolow to jest Skra Bełchatów, Resovia Rzeszow i Jastrzebski Wegiel urwaly seta. Mobilizacja w akademikach jest na pewno. ZAgraja na luzie, a grajac na luzie sa w stanie sprawic niespodzianke, wiadomo ze jak wynika z tabeli Akademicy nie poprawia juz swojej sytuacji, ale moga pozostawic po sobie dobre wrazenie po slabym poczatku sezonu. Natomiast trzeba zaznaczyc ze to Kędzirzynianie sa pod presja, zespoly z miejsc 3 i 4 depcza im po pietach a jak wiadomo ciezko gra sie pod presja, niepodwazalne jest to ze Zaksa ma lepszy sklad ale w przypadku niepowodzenia, przegrania 1 seta pozniej moze byc roznie. Z pewnoscia mozna grac over 43 punktów w 1 secie orac over 130 pkt-ów w calym spotkaniu, powodzenia
 
filip_r2 769

filip_r2

Użytkownik
Ciekawi mnie co się każdy tak uczepił tego tej Delecty ze oni chca wyjsc z 6 miejsca bla bla bla. . . Wg wszystkich chca przegrac z druzyna z która prawdopodobnie zmierza sie w fazie PO bo tak bedzie na 100% jezeli z nimi przegraja ? Chyba nie bardzo nie ma w tym zadnej logicznej metody . . .

Pamapol z Częstochową pier... pier... i jeszcze raz pier... Juz nie moge słuchać tego odalone od siebie 60 km czesto ze soba trenuja bla bla bla to im odpuszcza po przyjacielsku. To jakies bzdury mecz jest na tyle nagłośniony że mowy o podłożeniu się Częstochowy być nie może chodz bukmacherzy tak jak by to sugerują a ludzie to lykaja jak mlode pelikany ale w sumie dobrze ze tak się dzieje bo to jeszcze bardziej mobilizuje Czewe do grania chodz mobilizacji i tak juz maja sporo czego niektórzy nie widzą ale warto sobie wtedy odpowiedziec na jedno pytanie jaki zespol chce miec przetarcie przed PO w postaci 5 porazek z rzedu ? Wg mnie żaden. Co prawda Wieluń może ten mecz jakoś wygrać czysto sportowo bo w tym sezonie juz cos nie coś błyskali ugrane dwa sety z Jastrzebskim dwa nie tak dawno z Zaksą ale z taka grą jak grali z Jadarem to oni tutaj bedą ostro posówani w litery cztery przez częstochowską drużynę która warto zaznaczyć juz nie mielić ozorem w farmazonach że Częstochowa w dodatku oslabiona bla bla . . . Praktycznie od początku tygodnia Akademicy trenują juz w 100% pełnym składzie czy zagra Drzyzga w pierwszym skłądzie jutro tego do konca nie wiadomo ale napewno Janeczka zobaczymy juz od pierwszych piłek a wszyscy inni. . . Tez beda jakos dyspozycjni na ten mecz moze nie na 100% np Kankampa. . . Jak dla mnie Wieluń będzie musiał się wspiąć na wyżyny swoich możliwości aby cos ugrac z Czewą wtedy moze moze cos im sie uda ugrać przy słabej dyspozycji czewy w razie takiej gry jak z Jadarem gdzie też mieli nóż na gardle beda mocno posowani w litery cztery przez Akademików. . . Bo z przyjeciem na poziomie takim jak mialo to miejsce w Radomiu to tu sie skonczy na szybkim 0-3 moze 1-3 Jezeli troche się ogarna to może coś ugrają. Wg warto stawiać na czewe +1.5 seta kurs napewno warty gry (2.30) a wynik 3-1 dla Wielunian wydaje mi sie bardzo wątpliwy. Sam zagrałem +2.5 seta po 1.60 ale w tym momencie kurs pozlatywaly juz gdzie nigdzie do 1.20 chyba bukmacherzy zaczeli troche ogarniac faze bo napewno ich troche poniosło ???? Pamietam przebieg meczu pierwszego i tam Wieluń nie miał nic do powiedzenia w każdym elemencie byli widocznie gorsi od Czestochowskiej drużyny. Jutro scenariusz 0-3 moze sie nie powtorzy ale warto dac jakis Hendi na czewe nie sugerujac sie zadnymi ustawkami pomocami bo jezeli Wieluń ma wygrać to tylko czysto sportowo nie inaczej a czysto sportowo lepsza jest druzyna spod Jasnej Góry...
 
T 17K

tadzin

Użytkownik
W 99% zgadzam się z filipem. Z jednej strony Wielun gra u siebie zdecydowanie lepiej, z drugiej dostał taki łomot od Jadaru że te kursy uwazam za jakis zart. Kompletny brak przyjecia zadecydowal o wyniku meczu. Ciezko mi tez wierzyc w &quot;pomagierstwo&quot; ze strony Czewy, juz wczesniej Skra miala pomagac Wawie i jakos nic takiego miejsca nie mialo. Dlaczego zgadzam sie tylko w 99%? bo istnieje 1% szans ze jednak Czewa sie podlozy ;p
 
nikkol 277

nikkol

Forum VIP
Szansa pomocy jest realna, ale mecz na pewno się nie skończy wynikiem 3:0 w stronę Wielunia. Siatkarzowi wystarczy jeden punkt, więc takim wynikiem mecz się skończy (tie-break). Częstochowa nie walczy już o nic, a przypominając sytuację z tamtego roku, też spuściła Radom do play-outów oddając mecz Delekcie (mogę się mylić, ale raczej nie ;)). Poza tym, AZS mierzy w 5 miejsce (wiadomo, zapowiedzi są walki o wyższe miejsca), więc najprawdopodobniej będzie grała z 8 drużyną po fazie zasadnicznej, i jeśli do tego dojdzie, to spotka się z Jadarem lub Siatkarzem, &quot;wybór&quot; należy do nich. Przypomnę, że Czewa uległa w Radomiu 1:3.
Częstochowa +2,5 seta
Częstochowa +1,5 seta
Tyle ode mnie, pozdrawiam ;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom