>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Matura

Status
Zamknięty.
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Ja tam się na maturę nie uczyłem i jakoś poszło :]
Danny ale stresik po pisemnym polskim był prawda :cool: (strona 8 jakby ktoś nie wiedział :razz ????
Jak można 8 miesięcy przed maturą się uczyć, bez przesady, ostatnie dwa dni przed to rozumiem, ale nie teraz. ;)
btw załóżcie sobie nowy temat bo wydaje mi się że teraz będzie &quot;Matura 2012&quot;
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Zdajecie coś dodatkowego za wyjątkiem podstawowych przedmiotów? Gdzie planujecie isc na studia?
Ja chcę iść do Torunia, a konkretnie na UMK na dziennikarstwo i komunikację społeczną. Zdaję rozszerzenie z Angielskiego i Geografii.
 
W 49

wojti1830

Użytkownik
Ja chcę iść do Torunia, a konkretnie na UMK na dziennikarstwo i komunikację społeczną. Zdaję rozszerzenie z Angielskiego i Geografii.
idź do Rydzyka na dziennikarstwo. ma najlepszy sprzęt i najlepsze praktyki (parlament europejski itp.)
dużo osób od niego pracuje teraz w tvn
 
wisienka 8

wisienka

Użytkownik
Danny ale stresik po pisemnym polskim był prawda :cool: (strona 8 jakby ktoś nie wiedział :razz ????
Jak można 8 miesięcy przed maturą się uczyć, bez przesady, ostatnie dwa dni przed to rozumiem, ale nie teraz. ;)
btw załóżcie sobie nowy temat bo wydaje mi się że teraz będzie &quot;Matura 2012&quot;
rozumiem że środkowy werset to jakaś ironia?
 
picia 13

picia

Użytkownik
rozumiem że środkowy werset to jakaś ironia?
Coś w tym jest. W sumie nie ma się czym chwalić, ale do przedmiotu, który był mi zbędny (to jest język polski z literatury) przygotowywałem się dwa dni przed egzaminem. Aby zdać w miarę stabilnie (ok. 50%) wystarczyło.

Natomiast do przedmiotów, które chcemy napisać jak najlepiej to jednak trzeba przysiąść i pracować przez dłuższy okres czasu.
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Wszystko zależne jest od tego co zdajemy na maturze. Ja zdając rozszerzoną geografię muszę sporo nadrobić i pracować sam w domu. W 3 klasie geografii już nie ma, bo idę tokiem podstawowym. Pozostają więc fakultety, ale same fakultety nic nie dają, bo żeby solidnie zdać tą maturę to jednak trzeba się trochę napracować samemu w domu.
 
telewizor 24

telewizor

Użytkownik
polecam vademecum operon przeczytać 3 razy ze zrozumieniem zrobić trochę arkuszy i 90 % z rozszerzenia pozdrawiam
a ja polecam z kolei z Grega :razz: konkretnie tą książkę

szkoda, że tylko raz ją przeczytałem, bo więcej się nie chciało to rewelacji w wyniku nie było, ale jakbym przeczytał jak radzisz ze 3 razy to miałbym ponad 80% na bank ????
i cena tej książki też przystępna, bo coś koło 12zł za nią dałem ????
 
wisienka 8

wisienka

Użytkownik
polecam vademecum operon przeczytać 3 razy ze zrozumieniem zrobić trochę arkuszy i 90 % z rozszerzenia pozdrawiam
ja takze taki system polecam, mialem troszeczke mniej niz 90%, ale vadamecum z operona czesto lezal w moich raczkach
 
aislinnek 202

aislinnek

Użytkownik
Repetytoria z Operonu są z każdego przedmiotu całkiem niezłe, z historii trochę może mniej, ale co kto woli.
Telewizor, jeżeli pisałeś w tym roku to nie wiem czy 80% był rewelacyjnym wynikiem, o ile z matmy (podst), chemii czy biologii matury były trudniejsze, to geografia (rozsz) w porównaniu z zeszłoroczną to był śmiech.
 
krzysiu 3,3K

krzysiu

Użytkownik
Panowie jeden z tematów na maturę ustną z języka polskiego zaproponowanych przez moich nauczycieli brzmi następująco:
Język komentatorów telewizyjnych i sportowych relacjonujących zawody sportowe. Dokonaj analizy języka trzech dowodlnie wybranych sprawozdań z imprez sportowych.
Przyznacie, że ciekawy. Jaki przykładami można by się było poslużycprzy pisaniu?
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Tematy tylko na pierwszy rzut oka wydają się super ciekawe. To nie jest tak, że masz dużą wiedzę na dany temat, wychodzisz i sprzedajesz tą wiedzę. Wiadomo w jakimś stopniu to tam pomaga, ale nie za wiele. Akurat w tym przypadku musisz poszukać błędów komentatorskich i fachowo te błędy ponazywać.
Polonistka z którą żyję w dobrych stosunkach, jeśli tak to można nazwać ( :razz: ) siedziała kiedyś w komisji, gdzie chłopak wybrał coś o tekstach hiphopowych. Koleś wykazał się znajomością treści, widać że jarał się tym, znał wiele tekstów na pamięć, biografie artystów, no ale nie ogarnął głównego wątku tego tematu czyli nie ponazywał środków użytych w tych tekstach.
 
krzysiu 3,3K

krzysiu

Użytkownik
Nauczycielka mówiła , że coś w stylu: ,,Leć Adaś leć&#39;&#39;, ja od razu pomyślałem tylko nie pamiętam kto to mówił: ,, za parę minEt rozpocznie się spotkanie ???? Temat trudny, ale pewnie możliwy do napisania. Mam spory problem z wybraniem odpowiedniego tenatu. Ludzie z klasy już powybierali tylko, że kupili od starszych roczników.
 
krzysiu 3,3K

krzysiu

Użytkownik
Nauczycielka mówiła , że coś w stylu: ,,Leć Adaś leć&#39;&#39;, ja od razu pomyślałem tylko nie pamiętam kto to mówił: ,, za parę minEt rozpocznie się spotkanie ???? Temat trudny, ale pewnie możliwy do napisania. Mam spory problem z wybraniem odpowiedniego tenatu. Ludzie z klasy już powybierali tylko, że kupili od starszych roczników.
Z tym właśnie może być problem, gdyż nie można odbiegać od tematu, należy trzymać się przyjętych założeń, konspektu, itd.
 
lolnik 473

lolnik

Użytkownik
Z tym właśnie może być problem, gdyż nie można odbiegać od tematu, należy trzymać się przyjętych założeń, konspektu, itd.
Ja miałem temat niemal podobny, miałem wskazać normy poprawnościowe, poszedłem na żywioł, bo mi to się spodobało, mówisz, i pójdzie, filmików, jakich użyłem to dziś mam na pendrivie, niektórych nie ma nigdzie na youtubie, gdyż sam wycinałem w WindowsMovieMakerze, jeśli ktoś bierze ten temat to pomogę, nie ma co myśleć o pułapkach, zdeydowanie łatwiej wpaśc w pułapce w literaturze, jak jakieś szczegółowe pytanie dostanie na temat lektury, a tu na temat lektury żadnego pytania nie dostaniesz ???? .
 
lukiaszenko 132

lukiaszenko

Użytkownik
Ja również w 2012 piszę ten duży sprawdzian. Ogólnie w szkole duża spina, jeśli chodzi o nauczycieli i uczniów. Jedyne co może mnie przerażać to mój luźny stosunek do matury, wszyscy już wiedzą co zdają, wiedzą gdzie chcą iść na studia i w ogóle są obcykani jeśli chodzi o temat uczelni.
Jestem na profilu humanistycznym z rozszerzonym polskim i angielskim, ale większość w klasie zorientowała się, że ten human im nie wiele da, więc pare osób idzie np na ekonomie. Mi najbliżej do wyboru AWF-u, bo w końcu sport mnie jara od zawsze i fajnie by było się kształcić w tej dziedzinie, z tym że nie szczególnie podoba mi się perspektywa uczenia wf-u w jakiejś szkole, a na kierunek czysto sportowy to potrzeba mieć klasy sportowe i ogólnie mieć już jakieś osiągnięcia. A ja w prawdzie gram w piłkę od paru lat w klubie, ale jest to poziom niezbyt wysoki. Myślałem również żeby pójść w trenerke lub dziennikarstwo sportowe, a po ukończeniu AWF można zdawać fakultety właśnie z tych dziedzin.
I tu moje pytanie, czy studiował ktoś z was na AWF? Jak wygląda nauka tam? Jakie przedmioty są wykładane? I co można po tym robić?
Co do mojej matury to zdam na pewno matematykę podstawową (nawet podstawa to dla mnie czarna magia więc marzę chociaż o tych 30%), angielski podstawowy i nad polskim myślę czy nie zdać go również w rozszerzeniu. Również zastanawiam się nad zdawaniem geografii i tu moje kolejne pytanie: czy matura rozszerzona i podstawowa z geo różni się znacznie?
Jeszcze się odniosę do waszych zachwytów nad klasa w liceum i powiem wam, że zazdroszcze, bo ja trafiłem na ludzi, z którymi się kompletnie nie potrafię zgrać, denerwują mnie na każdym kroku. Mój najlepszy czas to było gimnazjum i idąc do LO wiedziałem, że drugiej takiej klasy nie będę miał i niestety się sprawdziło.
Aha, napiszę jeszcze, że jak dostanę się na jakieś dzienne studia przy moim podejsciu do nauki, które polega na opier...niczaniu się to będą dopiero jaja ???? pozdro i czil dla maturzystów
 
kain. 2,2K

kain.

Użytkownik
Ja również w tym roku zdaje maturę ;)
Na deklaracji wstępnej napisałem następujące przedmioty :
Matematyka - podstawowa i rozszerzenie
Angielski - podstawowy i rozszerzenie
Język Polski - podstawowy
WOS - rozszerzony
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom