>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Matura

Status
Zamknięty.
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Ja też żałuję, że przeszedłem przed system 6+3+3, znacznie wolałbym mieć dodatkowy rok w LO gdzie uczyłem się przez dwa lata bardziej kierunkowo jeśli tak można by to nazwać.Przez ten czas rozszerzałem wiedzę w kierunku zainteresowań, które są powiązane z kierunkiem studiów oraz ewentualną przyszłą pracą.Szkoda, że właśnie nie był to jeszcze rok dłużej bo na pewno jeszcze bardziej byłbym przygotowany na studia.I zgadzam się z kolegą Olo, studia obnażają wszelkie braki w logicznym myśleniu, czasem materiał jest prosty tylko trzeba pomyśleć, dopasować i skojarzyć zależności, wiem bo czasem mi się zdarzy zrobić coś głupiego bez przemyślenia.
Co do szacunku do nauczyciela to niestety go nie ma, ja po moich studiach mógłbym uczyć języka w szkole, ale nie biorę tego pod uwagę bo nie mam cierpliwości i bym pozabijał jakiegoś gnojka jakby mi przeszkadzał na lekcji.Chyba, że trafiłbym do LO gdzie jak chodziłem, znacznie więcej estymy i szacunku ze względu na pewne wewnętrzne tradycje.
Mundurek też uważam za bardzo dobrą rzecz, byłem zobligowany do noszenia koszuli i krawatu przez trzy lata, u mnie sporo ludzi tego nie lubiło, ale ja się do tego przyzwyczaiłem i na co dzień jak najbardziej tolerują.Wiadomo, egzamin na uczelni to również nie wyobrażam sobie przyjść w żółtej koszulce z napisem London i japonkach [ a takie przypadki u mnie się zdarzają ;o ].Niby taki przymus, a na pewno procentuje na przyszłość.
 
aislinnek 202

aislinnek

Użytkownik
[ a takie przypadki u mnie się zdarzają ;o ].
gdzie? u siebie (PK) też wiem, że ludzie mieli wielkie dywagacje czy na pierwszy egzamin na studiach iść w garniturze :O aż się w sumie wtedy zdziwiłem, bo u mnie jakoś nie wchodziło nic innego w rachubę, ale może dlatego, że ja po prostu lubię chodzić w koszulach, pod krawatem czy nawet w samej marynarce.
Co do mundurków w szkołach. Pomysł dobry, realizacja...trzeba byłoby pomyśleć nad tym jak to zrealizować.
Dzieci w podstawówkach i gimnazjach szybko rosną.
U siebie (Zakopane) w szkołach powprowadzali jakieś kamizelki. Wyglądało to tragicznie, fatalnie, a i tak nikt tego nie pilnował. Więc po co?
Ale w dobrych liceach, nawet nie tych elitarnych ale tych niezłych mogłyby być jakieś wymogi dotyczące ubierania się, nie protestowałbym, o ile nie byłyby to jakieś durne kamizeleczki ;)
 
olo 2,4K

olo

Użytkownik
Mundurki to jednak nie do końca dobra rzecz, bo nie każdego stać najzwyczajniej w świecie na taki mundurek. Niektórzy naprawdę muszą żyły wypruwać, żeby mieć na zeszyty i książki, a co dopiero jeszcze mundurki. Jeżeli to szkoły by dokładały do mundurków dla tych właśnie najbiedniejszych to jak najbardziej ok.

Co do gajeru na studiach, to tak na 1 roku tak chodziłem. Teraz już odpuściłem. Zawsze jest koszula i kamizelka od gajera, ale z resztą już różnie bywa.
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
UŚ, a konkretnie wydział filologiczny w Sosnowcu.Wiesz, niby prowadzący nie wymagają garnitura czy czegoś, ale jednak głupio przyjść w dżinsach, adidasach z wyciągniętym językiem i koszulce z jakimś głupim napisem.Ja sobie nie wyobrażam tak przyjść, a m.in nauczyłem się tego w LO także dlatego uważam, że mundurki to bardzo dobra sprawa.
 
aislinnek 202

aislinnek

Użytkownik
Jeżeli to szkoły by dokładały do mundurków dla tych właśnie najbiedniejszych to jak najbardziej ok.
O ile pamiętam to tak właśnie maiło być według Giertychowskich pomysłów ;) aczkolwiek głowy nie dam.
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
UŚ, a konkretnie wydział filologiczny w Sosnowcu.Wiesz, niby prowadzący nie wymagają garnitura czy czegoś, ale jednak głupio przyjść w dżinsach, adidasach z wyciągniętym językiem i koszulce z jakimś głupim napisem.Ja sobie nie wyobrażam tak przyjść, a m.in nauczyłem się tego w LO także dlatego uważam, że mundurki to bardzo dobra sprawa.
Moim zdaniem wyczucie sytuacji kto, kiedy i jak w danej sytuacji powinien się ubierać zależy od tego jak już człowiek został wychowany i jakie ma podejście do tego co robi. Dla mnie nie jest krępujące noszenie garnituru, a dla wielu osób, szczególnie chłopaków, strój galowy to obciach.
Jak mundurki były wprowadzone (byłem wtedy w 3 gim ?) to była katorga. Nie mieliśmy wyboru, ani nasi rodzice, jak te mundurki będą wyglądać. Kosztowały sporo (polo + kamizelka+ krawat ponad 100zł to dużo), a do tego były beznadziejne jakościowo. Wszyscy kombinowali jak tego nie nosić, naciągali te mundurki na bluzy, ogólnie wioska. Stwierdziłem że ja nie będę tego nosił co zaskutkowało nieodpowiednim zachowaniem. Tak wiem jest regulamin i każdy powinien tego przestrzegać. Ja jednak uważam że to chory pomysł że ktoś mógłby nam nakazywać jak mamy chodzić ubrani. Sam wiedziałem kiedy mam ubrać się na galowo, czy to na zakończenie roku szkolnego, czy to na wręczenie jakiś nagród. Nie wiem jakie zadanie miały mieć te mundurki, ale pomysł się nie sprawdził. Nie obalały one żadnych barier, że ktoś ma fajne ciuchy, a ten drugi nie ma to jest biedny. Na pewno nie nauczyły uczniów tego że powinniśmy odpowiednio się ubierać w adekwatnej sytuacji, o czym już napisałem. Te mundurki pięknie wyglądają na amerykańskich filmach, w praktyce wypada blado.
 
julek 421

julek

Użytkownik
Bylem wczoraj w OKE
Boze co za idioci...
Mialem wglad do mat roz wspominalem o tym strone wczesniej i do oblanego polskiego. Z mat zadanie nr 5 mialem obliczona roznice 3 i wynik 1 czyli wszystko poprawnie moze troche w dziwny sposob do tego doszedlem ale ten debil powiedzial mi ze gdyby on sprawdzal to by anulowal mi ta prace i cala szkola pisalaby jescze raz. Nastepnie mowi cos takiego &quot; ja zapewne wiem jak to bylo ale lepiej nie bede mowil &quot; gadka szmatka i nagle z takim tekstem wyjezdza
- a moze jakiegos plusa tam na karteczce brakowalo?
-ja sie pytam jakieej karteczce ?
- no to oczywiste tej ze sciaga.
podzekowalem mu wtedy....
a o polskim to nie ma co pisac pszyszedl dziadzia i jak sie pytalem dlaczego tu tylko 1 pkt to mi sypal reegulkami.
Przede mna wyszly 2 dziewczyny zaplakane wogole ta wizyta w oke to jakies nieporozumienie.
 
lolnik 473

lolnik

Użytkownik
Siema, ja mam takie pytanie, już wiem, że chcę poprawiać maturę w 2012, to kiedy mam iśc to swojej szkoły, przed 30 września? CHcę pisć matmę i geografię rozsz. Mogę tak? Kiedy mam iść?
 
aislinnek 202

aislinnek

Użytkownik
Możesz tak zrobić, miałem dokładnie analogiczną sytuację w tym roku.
W tym roku było tak (przynajmniej u mnie, ale myślę,że to nie zależy od OKE tylko są te same zasady w całym kraju) że nie trzeba było składać wstępnej deklaracji a jedynie tą ostateczną w terminie bodajże do 7 lutego.
Co więcej, jeżeli chcesz możesz iść do innej szkoły, np. jak będziesz studiował a niedaleko uczelni masz inną szkołę, aczkolwiek musisz to wiedzieć właśnie przed tym 7 lutym czy jak to będzie w tym roku ;).
 
lolnik 473

lolnik

Użytkownik
Ja kocham swoją byłą szkołę, naprawdę z perpektywy dzisiejszego dnia naprawdę chce mi się do niej chodzić do 3 klasy, taka fajna jest 3 klasa liceum, żen nie wiem. Mmmmmmmmm, szkoda, że jest szara rzeczywistość ... ????
 
lolnik 473

lolnik

Użytkownik
Ostatni post w tym temacie napisane przeze mnie ponad miesiąc temu (pierwszy zresztą tez- haha), ale proszę żeby tematu nie zamykać. Już można mysleć o maturze w 2012 roku, mówię o roczniku 1993 i technika 1992. Oczywiście spokojnie, ale zaraz początek roku i te deklaracje i to wszystko nayczyciele zaczną nudzić i lekko straszyć, czasem męczyć. Tak więc zaraz rok szkolny 2011/2012 czas zacząć (akademicki ciut później ???? )
 
wisienka 8

wisienka

Użytkownik
a ja podbijam post lolnika, tak chcialbym wrocic do liceum, ze masakra... najlepszy jak dotychczas okres w zyciu, co nie zmienia faktu, ze studia beda gorsze ;)
a na studia do warszawki, dziewczyna zostaje w bialym, mam nadzieje ze ogarnie sie to ????
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Dobra, myślę że ktoś poza mną maturę będzie jeszcze pisał :jezora:, więc pytam się z czego planujecie zdawać ? Ja zadałem pytanie, więc ja odpowiem na nie pierwszy. Oczywiście cały czas myślę, ale raczej będzie to taki zestaw.
Angielski (rozszerzenie)
Geografia (rozszerzenie)
Polak (podstawa)
Mata (podstawa)
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
Klasa maturalna złapała i mnie ????
ale ja to chyba podjąłem decyzję , że sobie to odpuszcze , głupi powód pewnie ale nie mam czasu żeby się do tego przygotowywać , za duże zaległości z matematyki bo głównie o to chodzi bo z resztą bez problemu dałbym sobie radę.
Tu w Lublinie trzeba mieć duży zapał , zeby iść na studia , kiedyś owszem jak zaczynałem technikum budowlane może i takie plany miałem ale się wszystko brutalnie zmieniło ???? kilka osób po maturze z dobrymi wynikami znam , i smigają za 1500zł.
Jesli chodzi o robotę to nie ma problemu. Od ręki miałbym ze dwie , + opcja zagranica ( nei w ciemno).
Dla niektórych pewnie głupota , nie pisac matury ale jak pisałem prawie 15 lat edukacji starczy ;) analfabeta żadnym nie jestem więc dobrze jest.
Ale jakby nie było klasa maturalna i swoje zrobi , bo trzeba będzie pisać z innymi wszystko ???? Nie mniej jednak interesuje mnie ta matura z czystej ciekawości , elo i nie pękajcie. W tamtym roku 75% zdało , w tym jak zda 60 to będzie dobrze ????
 
yvel 19

yvel

Użytkownik
Dobra, myślę że ktoś poza mną maturę będzie jeszcze pisał :jezora:, więc pytam się z czego planujecie zdawać ? Ja zadałem pytanie, więc ja odpowiem na nie pierwszy. Oczywiście cały czas myślę, ale raczej będzie to taki zestaw.
Angielski (rozszerzenie)
Geografia (rozszerzenie)
Polak (podstawa)
Mata (podstawa)
Jeszcze ja ;)
Tyle, że zdaję tak:
Matma rozszerzenie
Polak podstawa
Gegra rozszerzenie/podstawa jeszcze nie wiem ;/
Ang podstawa
 
wisienka 8

wisienka

Użytkownik
Lublin jak każde inne miasto. W Białymstoku większość podchodzi do matury i ją zdaje i potem leci na studia, co wcale nie jest dobre ???? wiele ludzi z Lublina idzie do Warszawy poszerzać swoje horyzonty itp itd
a klasa 3 lub 4 technikum najlepsza ze wszystkich ;)
pozdro
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
Lublin jak każde inne miasto. W Białymstoku większość podchodzi do matury i ją zdaje i potem leci na studia, co wcale nie jest dobre ???? wiele ludzi z Lublina idzie do Warszawy poszerzać swoje horyzonty itp itd
a klasa 3 lub 4 technikum najlepsza ze wszystkich ;)

pozdro
tutaj też właśnie pcha się na studia , część ambitniejszych leci tak jak piszesz na Warszawę ale sporo debili siedzi i symuluje studiowanie ( w Lublinie) ale OC nei wrzucam wszystkich do jednego worka , bo mówię tylko o części.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom