>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Matura

Status
Zamknięty.
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Deklarację również wypełniłem

Angielski podstawa + rozszerzenie
Geografia rozszerzenie
Polski podstawa
Matematyka podstawa


Temat na prezentację z języka polskiego to &quot;Charakterystyka socjolektu więziennego. Dokonaj analizy językowej wybranych wypowiedzi&quot;.
 
piotrex007 91K

piotrex007

Użytkownik
Witam:razz:

Czy Fizyka i Geografia na rozszerzonym jest dużo trudniejsza niż podstawa?
Jeśli chodzi o geografię, to w ostatnich latach z wykluczeniem tegorocznej matury, to rozszerzenie było łatwiejsze od podstawy ;) O fizyce nie mam pojęcia, więc się nie wypowiem.
 
krzysztofix 1,2K

krzysztofix

Użytkownik
Generalnie jakoś nie przekonuje mnie pisanie pracy maturalnej z literatury, wolałbym coś pod kątem języka, ale pani polonistka mi odradza ;)

Decyzję podejmę jutro rano, spontanicznie ????

Co do przedmiotów, to polski + angielski rozszerzenie i podstawa z WOS-u.
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Ten ustny z Polaka to tylko aby zaliczyć, nie widziałem nawet żeby gdzieś był brany pod uwagę przy rekrutacji. Przynajmniej tam gdzie ja chcę iść, a reszta to mnie nie obchodzi. Więc do tematu podchodzę lajtowo, wiadomo przygotować się trzeba, ale jakoś wielkiej uwagi przywiązywać nie będę.
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Generalnie jakoś nie przekonuje mnie pisanie pracy maturalnej z literatury, wolałbym coś pod kątem języka, ale pani polonistka mi odradza
Dokładnie, polecam coś pod kątem języka. W sumie nie trzeba dużo czytać, a jak jeszcze ktoś jest obeznany z tematem to nawet nie musi się dużo przygotowywac. Ja swego czasu miałem temat&#39; rożne srodowiska, różne sposoby komunikowania się np. język młodzieży, kibicow sportowych, informatyków - język komunikatorów. itp.
oczywiscie 20/20 ;] pracy jednak tak jak i Ty byś chciał nie pisałem ;)
W maturze ustnej kluczem jest wybrać tak aby coś znać, aby nie trzeba bylo się do tego mega dużo przygotowywać. Bo akurat to nie jest takie istotne ???? Dlatego warto brać najłatwiejszą drogę - coś co lubimy.
 
krzysztofix 1,2K

krzysztofix

Użytkownik
Ok, temat pt. &#39;Błędy językowe, jakie pojawiają się w mowie codziennej Polaków [...]&#39;. Także chłopaki starajcie się, to być może na prezentacji będę mógł się posiłkować przykładami z FB ????
 
lolnik 473

lolnik

Użytkownik
Matma podsatwka nie miałem wyboru, kazali mi kupić Operon zadania(nie ruszyłem) i taką czarną książkę z zadaniami do matury wydawnictwa toruńskiego Aksjomat. Ta miała służyć na kółko z matmy czy tam dodatkową matmę, jak zwał tak zwał, no i chodziłem i trochę zadań porobiłem, ale tam same suche odpowiedzi, więc jak nie wiesz to nauczyciel musi podpowiedzieć jak robić. Polak podstawka to nic, bo matura z polaka nie jest z wiedzy... sam zobaczysz. Fiza nic nie piszę, mnie nie dotyczy, a do gegry miałem narzuconą zieloną z PWN-u: zadania maturalne z odpowiedziami na końcu i bardzo powszechne w szkole mojej było vademecum Operonu, tyle, że cena koło 70 zł, no ale takie cenym jak w tym kraju Donek rządzi.....
 
legionista696 1

legionista696

Użytkownik
Matma podsatwka nie miałem wyboru, kazali mi kupić Operon zadania(nie ruszyłem) i taką czarną książkę z zadaniami do matury wydawnictwa toruńskiego Aksjomat. Ta miała służyć na kółko z matmy czy tam dodatkową matmę, jak zwał tak zwał, no i chodziłem i trochę zadań porobiłem, ale tam same suche odpowiedzi, więc jak nie wiesz to nauczyciel musi podpowiedzieć jak robić. Polak podstawka to nic, bo matura z polaka nie jest z wiedzy... sam zobaczysz. Fiza nic nie piszę, mnie nie dotyczy, a do gegry miałem narzuconą zieloną z PWN-u: zadania maturalne z odpowiedziami na końcu i bardzo powszechne w szkole mojej było vademecum Operonu, tyle, że cena koło 70 zł, no ale takie cenym jak w tym kraju Donek rządzi.....
Soory, ale co on ma do tego ile kosztuje vademecum operonu ? nie popadajmy w paranoję ...
Też się zastanawiałem nad vademecum z Operonu i mam pytanie - czy korzystał ktoś z vademecum Zielonej Sowy ? Widziałem na jakimś forum, że ktoś wspominał, że jest całkiem ok, a kosztuje 15zł więc nie wiem czy warto je kupić czy lepiej wybulić 65zł na dobre, ale reklamowane(przez co drogie) vademecum Operonu.
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Soory, ale co on ma do tego ile kosztuje vademecum operonu ? nie popadajmy w paranoję ...

Też się zastanawiałem nad vademecum z Operonu i mam pytanie - czy korzystał ktoś z vademecum Zielonej Sowy ? Widziałem na jakimś forum, że ktoś wspominał, że jest całkiem ok, a kosztuje 15zł więc nie wiem czy warto je kupić czy lepiej wybulić 65zł na dobre, ale reklamowane(przez co drogie) vademecum Operonu.
Operon gwarantuje dobry wynik, wszystko fajnie ogarnięte, jeśli ktoś podejdzie sumiennie do przyswajania wiedzy z tego vademecum to na maturze dobry wynik gwarantowany. To jest matura, nie ma co się łasić na kilka PLNnów.
 
legionista696 1

legionista696

Użytkownik
Też mi się tak wydaje, co prawda ja mam maturę dopiero w maju &#39;13, ale zamierzam zdawać rozszerzenie z geografii a przez 1 klasę nie robiłem prawie nic, więc mam zaległości ;] do tego w 3 klasie nie będę miał w szkole geografii w ogóle więc będę musiał sam się przygotować.
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Też mi się tak wydaje, co prawda ja mam maturę dopiero w maju &#39;13, ale zamierzam zdawać rozszerzenie z geografii a przez 1 klasę nie robiłem prawie nic, więc mam zaległości ;] do tego w 3 klasie nie będę miał w szkole geografii w ogóle więc będę musiał sam się przygotować.
Ja jestem na mata infa. W 3 klasie nie mam geografii, a mimo to piszę rozszerzenie. Niedługo zaczną się fakultety, a do tego staram się sam coś ogarniać w domu. Matura z geografii nie jest trudna, a niektórzy twierdzą że rozszerzenie jest łatwiejsze od podstawy, taka tendencja utrzymywała się na przestrzeni ostatnich matur.
 
K 0

kzysiek

Użytkownik
ciekawym rozwiązaniem wydaje się być to http://sklep.operon.pl/liceum-i-technikum/geografia/geografia-pakiet-promocyjny-dla-maturzysty-matura-2012 do tego dobrać coś do 100zł i mamy przesyłkę za free ;]
Koszystał ktoś z Was z &quot;Powtórka z literatury&quot; z GREG&#39;a?
hmm co do kupowania używanych repetytoriów to się zgadzam ale nie do Geografii. Tutaj na bieżąco się coś zmienia, nawet durne dane statystyczne więc z tego przedmiotu warto być na bieżąco z vademecum.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom