>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<
Fortuna bonus

Matura

Status
Zamknięty.
krzysiu 3,3K

krzysiu

Użytkownik
Ja też 7 stycznia, a tak w ramach bieżących informacji, piszecie jutro, w środę, i w czwartek matury próbne z OPERONEM? Jakiego tematu się jutro spodziewacie?
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
My mamy jutro, w środę, czwartek i w piątek wybrany dodatkowy przedmiot. Niczego się nie spodziewam, podchodzę do tego na lajcie. Jeśli chodzi o Polski to spoko jakby z Lalki coś dali. Zresztą lektury wszystkie czytałem które miałem do tej pory. Bardziej boje się jakiegoś głupiego tematu do którego nie wiadomo jak się zabrać. Wiadomo że to próbna matura, ale zawsze można się sprawdzić.
 
krzysiu 3,3K

krzysiu

Użytkownik
My mamy jutro, w środę, czwartek i w piątek wybrany dodatkowy przedmiot. Niczego się nie spodziewam, podchodzę do tego na lajcie. Jeśli chodzi o Polski to spoko jakby z Lalki coś dali. Zresztą lektury wszystkie czytałem które miałem do tej pory. Bardziej boje się jakiegoś głupiego tematu do którego nie wiadomo jak się zabrać. Wiadomo że to próbna matura, ale zawsze można się sprawdzić.
Jasne, że tak. Jeden problem u mnie z polskim to to, że facetka stawia za to oceny, a jeżeli temat nie trafi:;/: No tak można się sprawdzić ???? Ja będę miał gorzej z matematyką, rozwiązujemy zadania, które w przyszłości praktycznie nie znajdą żadnego zastosowania. U nas typują POTOP ????
 
krzysiu 3,3K

krzysiu

Użytkownik
Szukając informacje na temat tematów to wynika z tego może być różnie, tak było w latach ubiegłych:
Matura 2010:
podstawa - Molier &quot;Świętoszek&quot;, H. Krall &quot;Zdążyć przed Panem Bogiem&quot;
rozszerzenie - B. Prus &quot;Lalka&quot;, M. Rej &quot;Żywot człowieka poczciwego&quot;, O. Tokarczuk &quot;Prawiek i inne czasy&quot;
Matura 2009:
podstawa - W. St. Reymont „Chłopi”, A. Mickiewicz „Pan Tadeusz”
rozszerzenie – J. Kochanowski „Pieśni” i „Treny”, W. Myśliwski „Kamień na kamieniu”
Matura 2008:
podstawa – B. Prus „Lalka”, A. Mickiewicz „Oda do młodości”, K. Przerwa-Tetmajer „Któż nam powróci”
rozszerzenie – S. Mrożek „Lolo”, W. Myśliwski „Kamień na kamieniu”, T. Różewicz „Słowa”
Matura 2007:
podstawa – A. Mickiewicz „Dziady”, S. Żeromski „Przedwiośnie”, Z. Nałkowska „Granica”
rozszerzenie – G. Flaubert „Pani Bovary”, B. Schulz „Republika marzeń”, T. Różycki „Dwanaście stacji”
Matura 2006:
podstawa – W. Szekspir „Makbet”, W. St. Reymont „Chłopi”
rozszerzenie – J. Iwaszkiewicz „Wiewiórka”, M. Białoszewski „Pamiętnik z powstania warszawskiego”, A. Świrszczyńska „Budując barykadę”
Matura 2005:
podstawa – H. Sienkiewicz „Potop”, J. Słowacki „Kordian”
rozszerzenie – I. Fink „Zabawa w klucz”, T. Różewicz „Ocalony”, J. Baran „Mam dwadzieścia pięć lat”
 
krzysiu 3,3K

krzysiu

Użytkownik
Zadziwiliście mnie, ja wybrałem temat numer 2 o Przedwiośniu, gdyż byłem na bieżąco z tą lekturą, niedawno omawialiśmy. Jutro będzie gorzej :/
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
Niczego się nie spodziewam, podchodzę do tego na lajcie.
u mnie w szkole matura próbna to być albo nie być ???? każdy bardziej dyga przed próbną niż przed tą decydującą pewnie. Zasada prosta. Nie zdasz próbnej - nie jesteś dopuszczony do głównej ???? Wiem , że każdy ma prawo przystapić do matury ale są patologiczne szkoły tak jak moja &quot;albo wycofujesz deklarację , albo spotykamy się w sierpniu na komisie&quot; krótka piłka ????
 
krzysiu 3,3K

krzysiu

Użytkownik
To jest najgorsze, to jest podobno takie zastraszanie, podobno tak nie można, jest tam gdzieś napisane, ale ja sam wiem i Wy pewnie też, że nie warto zadzierać z nauczycielem. Konrad jesteś w LO?
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
podobno tak nie można
za to za tego co słyszałem są mega problemy jakby ktoś nauczycielowi udowodnił taki fakt. była za 2 lata temu u mnie w szkole taka afera , rodzice kilku osób się zebrali i wpadli do szkoły ale wiadomo , że nic nie ugrali.
Konrad jesteś w LO?
Technikum Budowlane ;) ostatni rok (właściwie pół)
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
u mnie w szkole matura próbna to być albo nie być ???? każdy bardziej dyga przed próbną niż przed tą decydującą pewnie. Zasada prosta. Nie zdasz próbnej - nie jesteś dopuszczony do głównej ???? Wiem , że każdy ma prawo przystapić do matury ale są patologiczne szkoły tak jak moja &quot;albo wycofujesz deklarację , albo spotykamy się w sierpniu na komisie&quot; krótka piłka ????
no nie gadaj :wowsdf:
dobrze jakby taka patologia się wydała...

Nie jestem pewny, ale zdaje mi się że nauczyciele z próbnych też są jakoś tam rozliczani, ile osób z ich klas zdało, a ile nie zdało.
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
dobrze jakby taka patologia się wydała...
Ta patologia wywodzi się od samej góry więc wiesz ???? ciężko cokolwiek by było zdziałać. Taki motyw był w tamtym roku , że dyrektora sprawdzała dzienniki maturalnych klas i prowadziła sobie selekcję , a potem wytyczne do nauczycieli.
Nie jestem pewny, ale zdaje mi się że nauczyciele z próbnych też są jakoś tam rozliczani, ile osób z ich klas zdało, a ile nie zdało.
u nas są rozliczani ze wszystkiego ???? dobrze , że powoli kończy się edu w tej szkole ????
 
lukiaszenko 132

lukiaszenko

Użytkownik
Ogólnie po tych dwóch dniach nie jestem zachwycony, z majcy mój cel jest po prostu zrobić over 30%, dzisiaj na próbnej większość to strzały i na czuja. Wczoraj polski nie poszedł mi jakoś wybitnie, chociaż byłem zadowolony z Przedwiośnia, bo niedawno je przeczytałem. W zasadzie nie wiem czego nie spodziewać.
A jeszcze co do studniówki, to jaką cenę wam krzyknęli? U mnie stanowczo za drogo: 350zł za 1 os. i 500 za parę, chyba to oleje, bo za takie pieniądze można zrobić wiele innych przyjemniejszych rzeczy ????
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom