>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Liga Światowa 2010

Status
Zamknięty.
T 13,8K

tadzin

Użytkownik
Rosja - Finlandia under 135,5 pkt @ unibet⛔
Finlandia bez Miko Esko i Mikko Oivanena okazala sie bardzo latwym lupem dla Rosjan co poskutkowalo pogromem i szybką wygrana w 3 setach. Nic nie zapowiada poprawy gry Finow, ktorzy nie dorownuja Rosjanom w sile ataku, bloku jak i rozegraniu. Najprawdopodobniej bedzie to szybki mecz bez historii.
 
remo91 57

remo91

Użytkownik
oglądam właśnie mecz Brazylia-Korea i muszę powiedzieć że jestem zaszokowany.. postawą Brazylii ;o;o pierwsza drużyna która straciła seta z Koreą i to na własnym terenie, jest się czym chwalić :p Koreańczycy grają nadspodziewanie dobrze choć w drugim secie wkradają się niechciane błędy..
 
radek03 90

radek03

Forum VIP
Jak ktoś nie widział w nocy meczu Polaków, to polecam powtórkę:razz:, spotkanie dla mnie komiczne ???? . Nasi za dużo się nie poprawili, grali swoje jak grali a Kubańczycy przez większą część spotkania tragedia, potrafili walnąć 5 razy pod rząd serwisem w potęzny aut, po 5 metrów:grin:, jakieś dziwne ataki, jakby sami chcieli przegrać:razz:. Sędzia z kilka dziwnych decyzji, pokazywał boisko, kiedy ewidentnie był aut, dobrze ze takie kosmiczne decyzje dokonywał w dwie strony (ale oko miał z tymi akcjami, gdzie libero dogrywał z pierwszej lini górnym odbiciem do rozgrywającego a ten atakował i błąd ???? , a Swędrowski się głowił o co chodzi). Polska dostała prezent i mogła te spotkanie wygrać spokojnie 3-1, nie ważne w jakim stylu ale 3 pkt do tabeli by dopisano, oczywiście musieli z podarunku nie skorzystać i oddać mecz, heh, szkoda.

Na dzisiaj fajnie prezentuje się propozycja gry na Bułgarów. Owszem Holendrzy zaskoczyli, dwa dobre spotkania z Koreą i potem sensacyjna wygrana z Brazylią. Ja jednak nie wierze w to, że ta drużyna jest w stanie grać tak dobrze i stabilnie w dłuższym okresie czasu, myślę, że dziś Bułgaria ściągnie ich na ziemie ???? . Brazylia jak widać, jakoś z weekendu na weekend gra gorzej i to jedna z niewielu sytuacja w LŚ gdzie już w fazie grupowej nie są zdecydowanym liderem i nie zostawiają reszty w tyle, nadal pozostają faworytem ale muszą wlozyc więcej walki. Z tego względu wygraną Holandii należy podziwiać ale nie przesadzać. Jednak po 3 dobrych meczach nie można od razu pomarańczowych tak faworyzować, dla mnie Bułgaria jest zespołem lepszym i tyle. Przeciwnika nie zlekceważą i wyciągną wnioski z ich dobrych występów. Dobry kurs.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Rosja - Finlandia

Wystarczająco dużo o tym spotkaniu już napisałem. Dzisiaj powinna być powtórka z wczorajszego dnia, czyli pewne zwycięstwo Rosjan. Finowie musieli by znacząco poprawić swoją grę w każdym elemencie, w co poprostu nie wierzę. Rosjanie popełnili wczoraj bardzo mało błędów, znakomicie spisywali się w bloku i w zagrywce. Tak jak pisałem wczoraj: Rosjanie chcą się pożegnać w godny sposób ze swoją publicznością i chcą zdobyć komplet punktów przed meczami wyjazdowymi.

Propozycja:
Under 160.5 pkt. @ 1.50 Unibet

Holandia - Bułgaria

Pomimo tego, że podobała mi się gra Holendrów we wcześniejszych spotkaniach to wydaje mi się, że dzisiaj Bułgaria odniesie zwycięstwo za 3 punkty. Sytuacja w tej grupie może być bardzo ciekawa. Brazylia wcale nie prezentuje wyśmienitej formy i Bułgarzy mają spore szanse na wyjście z grupy.

Po stronie Holendrów w bardzo dobrej formie znajdują się środkowi. Wytze Kooistra i Rob Bontje. Bardzo skuteczni w ataku i dobrze czytający grę na siatce. Na rozegraniu Yannick Van Harskamp, który w drugim meczu z Brazylią widząc, że skrzydłowi sobie nie radzą zaczął bardzo, bardzo czesto wystawiać do Wytze. Na skrzydłach Oranje mają leworęcznego atakującego Nielsa Klapwijka, i parę przyjmujących z Ligi Włoskiej. Młodziutki Dick Kooy fajnie prezentował się w meczach z Koreą. Z Brazylią było już znacznie słabiej. Ma jednak spory potencjał i potrafi zaskoczyć w każdym elemencie. Jeroen Rauwerdink jest zazwyczaj ostatnią opcją w ataku. Ostatnio pokazał jednak, że potrafi skutecznie atakować i warto posyłać do niego piłki. Na ławce są jeszcze Kay Van Dijk i Jeroen Trommel, którzy w każdej chwili mogą wejść i na pewno nie boniżą poziomu swojej drużyny. Na Libero zobaczymy Jelte Maana, który w pierwszych spotkaniach średnio mi się podobał. Ostatnio jest jednak co raz lepiej.

Holendrzy nic nowego nie wymyślą. Od początku będą się starać bardzo mocno wprowadzać piłkę do gry. Są bardzo skuteczni w bloku i na pewno w tym elemencie będą upatrywać swoich szans.

Po stronie Bułgarów najważniejszym ogniwem jest oczywiście Matey Kazyiski. Gwiazda Itasu Diatec Trentino jak na razie przeplata świetne mecze z trochę słabszymi. Z Holendrami to jednak na Nim będzie ciążyć największa odpowiedzialność. Obok Mateya zobaczymy Todora Aleksieva, który bardzo dobrze się jak na razie prezentuje. Jest bardzo silny fizycznie i wykorzystywał to przeciwko Koreańczykom. Zobaczymy czy to wystarczy na sprawnych Holendrów. Średnio jak na razie prezentował się Vladimir Nikolov. Szczególnie w meczach przeciwko Brazylii, kiedy był bardzo potrzebny swojej ekipie. Na szczęści Trener Prandi ma na ławce Tsvetana Sokolova, który w każdej chwili może się pojawić na boisku i swoim mocnym atakiem nękać rywali. Duża siłą Bułgarów ( Podobnie jak Holendrów ) są środkowi. Tsvetanov, Yosifov, Nikolov czy Todorov to świetni zawodnicy, choć trzej ostatni są jeszcze w miarę młodzi. Osobiście postawiłym na Nikolaya Nikolova i Teodora Todorova. Są oni bardzo szybcy i niesamowicie skoczni. Szczególnie Todorov. Według mnie problem jest z rozegraniem. Zhekov potrafi grać solidnie i dobrze jednak bardzo często to on w tej reprezentacji zawodzi. Gubi tempo ataku, posyła niedokładnie piłki. Szczególnie irytuje mnie krótka, którą bardzo czesto posyła za nisko i jego koledzy nie mają co zrobić z takiej piłki. Dzisiaj jednak liczę na pozytywny występ. Przynajmniej bez błędów. Na koniec oczywiście mój ulubieniec wśród Bułgarów czyli Teodor Salparov. Libero reprezentacji Bułgarii jest obecnie jednym z lepszych specjalistów na tej pozycji. Przyjęcia może wybitnego nie ma, ale potrafi sią znakomicie ustawiać. Bardzo szybki, sprawny. Fajnie wchodzi pod piłkę. Bardzo pozytywna postać w tym zespole.

Bułgarzy prezentują podobny styl co Holendrzy. Mocna zagrywka i skuteczny blok. Wydaje mi się jednak, że Bułgarzy mogą mieć przewagę w obronie głównie za sprawą Salparova. Jest to ważny mecz dla losów tej grupy i obie drużyny będą walczyć na maxa. Liczę, ze Bułgaria, która jest lepszą ekipą skutecznie wyłączy przyjmujących Holandii zagrywką. Bez Kooya i Rauwerdinka w ataku, gra Holendrów będzie bardzo uproszczona.

Propozycje:
Bułgaria @ 1.72 Unibet
Bułgaria -1.5 seta @ 2.40 Unibet
 
asus2008 0

asus2008

Użytkownik
mecz: Holandia - Bułgaria
typ: (handicap punktowy: 0 - 2,5) 1
kurs: 1,9
wynik: 64 - 77,5


Dzisiaj widzę Holendrów jako faworytów tego meczu. Przed własną publicznością będą chcięli za wszelką cenę pokazać, że z najlepszymi potrafią wygrywać, a umiejętności im na pewno nie brakuje. Typ na wygraną co najmniej trzema małymi punktami to tutaj dosyć bezpieczne rozwiązanie. Oranje raczej nie odpuszczają nigdy setów i jeśli przegrywają to małą różnicą punktową.

mecz: Rosja - Finlandia
typ: (suma punktów: 135,5) powyżej
kurs: 1,8
wynik: 170


Pierwszy mecz wygrali szybko gospodarze i dla mnie wysokość tej wygranej była niespodzianką. Rosjanie raczej nie mają w zwyczaju tak szybko ogrywać swoich rywali, często zdarzają im się chwile dekoncentracji, po których przegrywają seta. Na coś takiego liczę właśnie dzisiaj. Poza tym jeśli goście zagrają na swoim dobrym poziomie to mimo braku Esko i Oivanena moą prowadzić wyrównaną grę.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Pierwsze Spotkania ????

Rosja - Finlandia

Propozycje:
Rosja -2.5 seta @ 1.72 Unibet ✅
Under 160.5 pkt. @ 1.80 Unibet ✅
Włochy - Serbia

Propozycje:
Włochy @ 1.50 Unibet ⛔
Włochy -5.5 pkt. ( Całe spotkanie ) @ 1.90 Unibet ⛔
Brazylia - Korea Południowa

Propozycja:
Under 130.5 pkt. @ 1.85 Unibet ⛔
USA - Egipt

Propozycja:
Egipt +2.5 seta @ 1.90 Unibet ✅
Argentyna - Niemcy

Propozycje:
Niemcy @ 2.00 Unibet ✅
Niemcy +1.5 seta @ 1.50 Unibet ✅
Kuba - Polska

Propozycje:
Kuba -2.5 seta @ 2.95 Unibet ⛔
Kuba -1.5 seta @ 1.60 Unibet ⛔
Holandia - Bułgaria

Propozycje:
Bułgaria @ 1.72 Unibet ✅
Bułgaria -1.5 seta @ 2.40 Unibet ✅
Drugie Spotkania ????

Rosja - Finlandia

Propozycja:
Under 160.5 pkt. @ 1.50 Unibet ⛔
Kuba - Polska

Propozycja:
Kuba -1.5 seta @ 1.72 Unibet ⛔
Argentyna - Niemcy

Propozycja:
Niemcy @ 1.72 Unibet ✅
Niemcy -1.5 seta @ 2.40 Unibet ✅
Włochy - Serbia

Propozycje:
Włochy @ 1.72 Unibet ✅
Włochy -1.5 seta @ 2.40 Unibet ⛔
Holandia - Bułgaria

Propozycje:
Bułgaria @ 1.50 Unibet ✅
Bułgaria -1.5 seta @ 2.00 Unibet ✅
Później w tym miejscu pojawią się analizy ????
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Kuba - Polska

Dzisiaj po raz kolejny będe kibicował Kubańczykom. Może się powtarzam, ale gdyby Ci chłopcy mieli dobrze poukładane w głowach byliby nie do powstrzymania. Wydaje mi się jednak, że troche soda uderzyła im do głowy. Mają bardzo dobry zespół, w końcu mają dobrego atakującego, do którego można słać najważniejsze piłki. Mają dobrego Trenera, świetne warunki fizyczne. Za najtrudniejszych rywali mają jednak samych siebie.

Dzisiaj w nocy trochę jednak zaskoczyli mnie Polacy. Wiedziałem, że będą chieli wygrać boiskową inteligencją, cwaniactwem. Realizowali to jednak znakomicie, a tego się nie spodziewałem. Doskonale pracowaliśmy w polu serwisowym. Zmienialiśmy zagrywkę, cały czas Kubańczycy nie byli pewni co zagramy. Kiedy wydawało się, że pewnie zmierzamy po zwycięstwo rozpoczęły sie głupie błędy. Może za szybko uwierzyliśmy, że Kuba już jest pokonana ? Zaczęliśmy atakować bez pomysłu, mocno, bez konkretnego kierunku. W taki sposób nie wygramy. Po takich atakach najcześciej piłka ladowała Naszym atakującym pod nogami. Dobrze powiedział Pan Swędrowski &quot;Nie możemy iść na wymianę ciosów, bo przegramy&quot;. Poszliśmy i efekty widać. Brakuje wsparcia dla Kuby Jarosza. Obecnie żaden z przyjmujących nie jest w stanie zapewnić Nam regularnej, dobrej gry w ataku. Nie rozumiem zmian z Michałem Winiarskim. Dzisiaj nie pomógł nawet w obronie, o ataku nie wspominam.

Dzisiaj spodziewam się po Kubańczykach takiej samej gry. Oni nic u siebie nie zmienią. Mogą jedynie poprawić przyjęcie ( Widziałem lepsze spotkania u nich w tym elemencie ) i przede wszystkim wyeliminować własne błędy. Będą przeważać w bloku, którego Nam brakuje. Zabraknie najprawdopodobniej Libero Gutierreza, który wczoraj nabawił się kontuzji.

Chciałbym jeszcze zwrócić uwagę na statystyki. Nie wiem kto je sporządzał, ale to jakieś brednie. Wątpie, żebyśmy mieli tak słabe przyjęcie, bo wyglądało to całkiem dobrze.

Propozycja:
Kuba -1.5 seta @ 1.72 Unibet

Argentyna - Niemcy

Niemcy przeważali w każdym elemencie. W pewnych momentach Argentyńczycy poprostu nie istnieli. Przede wszystkim brakowało im bloku i mocnej zagrywki. Niemcy przyjmowali większośc piłek bardzo spokojnie a potem Grozer lub Kromm zdobywali swoje kolejne punkty. Bardzo fajnie zaprezentowali się środkowi. Chciałoby się powiedzieć: W końcu ! Max Gunthor bezbłędny w ataku i znakomity w bloku. Była obawa, że nie wystąpi Max Bohme, który po wypadku był trochę pokaleczony jednak wystąpił i zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Mieliśmy okazję po raz pierwszy w tej edycji zobaczyć Libero Sebastiana Prusenera.

Dzisiejszej nocy nie spodziewam się jakiejś znaczącej odmiany gry reprezentacji Argentyny. Niemcy nadal powinni przeważać i powinni odnieśc drugie zwycięstwo w Argentynie.

Propozycja:
Niemcy @ 1.72 Unibet
Niemcy -1.5 seta @ 2.40 Unibet

Przepraszam, że tak krótko, ale jutro będe miał więcej czasu, więc opisze wszystkie spotkania na spokojnie. Być może jeszcze trafi się jakaś powtórka i będe mógł przyjrzeć się pewnym elementom jeszcze raz dokładniej.
 
rajdowiec75 1,8K

rajdowiec75

Użytkownik
Polska vs Kuba
Muszę przyznać, że Polacy mnie miło zaskoczyli w drugim meczu pokonać Kubańczyków 3:0 bez straty żadnego seta. Gratulacje! Przeważaliśmy w każdym elemencie o czym świadczą statystyki np. w bloku 13 pkt do 3 Kubańczyków. Powodzenia w kolejnych meczach! ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
remo91 57

remo91

Użytkownik
No ja się trochę dziwie że tylu ludzi stawiało na Kubę po tak dobrym meczu polaków
na szczęście kierowałem się swoim instynktem ;p;D
jak tak dalej pójdzie to Polacy pojadą na final six! mimo że skład nie najsilniejszy grają coraz lepiej i rosną na faworyta MŚ
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Holandia - Bułgaria

O 15:00 rozpocznie sie drugie spotkanie pomiędzy tymi drużynami. Wczoraj byliśmy świadkami bardzo dobrej gry drużyny z Bułgarii. Przeważali w każdym elemencie. Obie drużyny popełniały mało błędów na zagrywce. Pomimo tego, że Holendrzy i Bułgarzy serwowali dosyć mocno to przyjęcie było w miarę pozytywne po obu stronach. Reprezentacja Pomarańczowych miała na początku spotkania trochę problemów w tym elemencie. Bardzo dobrą skutecznością po tym spotkaniu mogli się pochwalić wszyscy skrzydłowi reprezentacji Bułgarii. Kazyiski, Nikolov i przede wszystkim Aleksiev świetnie radzili sobie z blokiem i obroną rywali. Zhekov fajnie rozrzucał piłki po skrzydłach, rzadko uruchamiał środkowych. Dzisiaj wydaje mi się, że będzie więcej gry środkiem po stronie Bułgarów. Bardzo fajnie Bułgarzy spisywali się w bloku. Właśnie tym elementem zakończyli spotkanie. Po stronie Holendrów trochę zawodził rozgrywający Van Harskamp. Często wybierał złe opcje. Kooistra dostawał sporo piłek, jednak nie był już tak skuteczny jak w poprzednich spotkaniach. Bardzo dużo piłek otrzymywał Niels Klapwijk, który radził sobie przeciętnie. Brawa dla Todora Aleksieva, który bardzo dobrze prezentuje się w tegorocznej edycji Ligi Światowej.

Momentami gra Holendrów wyglądała bardzo, bardzo prosto. Szkoda, że Trener Prandi nie dał wczoraj szansy środkowemu Todorovovi. Tsvetanov w tym sezonie nie błyszczy. Dzisiaj spodizewam się pdoobnego spotkania. Myśle, że dzisiaj Holendrzy ugrają jednak seta. Czy będzie ich stać na więcej ? Wątpie... Wszystko zależy od Bułgarów.

Propozycje:
Bułgaria @ 1.50 Unibet
Bułgaria -1.5 seta @ 2.00 Unibet

PS. Holendrzy grają w specyficznej hali. Publika jest daleko od boiska, ponieważ dookoła parkietu jest tor kolarski ????
 
asus2008 0

asus2008

Użytkownik
mecz: Włochy - Serbia
typ: (suma punktów: 185,5) powyżej
kurs: 1,9
wynik: 217


Przedwczorajsze spotkanie zakończyło się wygraną gości dopiero po tie-breaku. Obie drużyny są w swojej grupie w zdecydowanie najlepszej formie i chcą z pewnością zagrać w Final Six, a aby to uczynić Włosi będą musieli dzisiaj wygrać. Serbowie jednak prezentują równiejszą formę i szybko przegrać nie powinni. Typ na cztery w miarę wyrównane sety wydaje się być według mnie dosyć pewny.



PS - dzięki za poprawkę remo91.
 
remo91 57

remo91

Użytkownik
mecz: Włochy - Serbia
typ: (suma punktów: 185,5) powyżej
kurs: 1,9
Wczorajsze spotkanie zakończyło się [...]
jak już to przedwczorajsze, a co do typu niby dobry ale w razie 0:3 dla Serbów może być psikus , a nawet 1:3 może nie wystarczyć. Myślę że lepiej postawić na Serbię bez kombinowanie z punktami, no ale każdy gra jak mu wygodniej.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Włochy - Serbia

Obie reprezentacje miały dzień odpoczynku, ponieważ czekała Nas zmiana hali. czy wpłynie to na dyspozycje którejkolwiek z drużyn ? Wątpie...

Poprzedni mecz był jednym z ciekawszych, tak jak pisałem może poszczególne partie nie były emocjonujące, ale mogliśmy oglądać sporo interesujących akcji. Być może dzisiaj zobaczymy w ekipie Trenera Anastaziego Alessandro Feia. Trochę brakowało tego zawodnika. Nieźle zagrał Michał Łasko, ale to nie ten poziom co podstawowy atakujący Włoch. Liczę, że dzisiaj Włosi zagrają konsekwentnie. Vlado Petković nie gra fajerwerków. Gra solidnie i to wszystko. Ostatnio nawet dobrze Włosi radzili sobie z Sasą Starovicem. Jednak wtedy znakomicie grał przyjmujący Nikola Kovacević, praktycznie bezbłędny z lewego skrzydła. Obie drużyny dobrze pracowały blokiem. Świetnie rozgrywał Valerio Vermiglio, gorzej było z kończeniem ataków.

Mam nadzieje, że Włosi pokazą kawałek dobrej siatkówki i dzisiaj zgarną 3 punkty. Jak najbardziej są w stanie to uczynić. Na własnym parkiecie muszą wygrywac jeżeli chcą się liczyć w walce o Final Six.

Propozycje:
Włochy @ 1.72 Unibet
Włochy -1.5 seta @ 2.40 Unibet
 
S 0

szczepi

Użytkownik
&quot;Podbijam&quot; analize Redwitza ... w drugim secie zmieniony byl Mastrangelo więc myśle ze mogło to być wynikiem jego słabej postawy. Nowy mecz , nowa gra. Serbowie nie graja fantastycznie , tylko dobrze taktycznie i solidnie. Na pewno Włosi są ich w stanie ich ograć. Jeżeli chcą pograć w FSix to nie mogą odwlekać decydujących spotkań do meczów w Serbii. Po drodze mają przecież jeszcze mecze z Francuzami na wyjeździe. Pomimo słabej gry trójkolowych z pewnością nie będzie to spacerek i nawet tam mogą stracić jakieś punkty.
A więc go Italia go ????
Mam nadzieję ze wygrają bo zamykają mi kupon ????
 
remo91 57

remo91

Użytkownik
Serbowie nie grają fantastycznie, ale na tyle dobrze żeby ograć słabych Włochów, a na pewno liczy się dla nich tylko wygrana, widać było ich szczęście po wygranej piłce meczowej. Bez wątpienia ich głównym atutem jest blok i obrona i to powinno wystarczyć, Włosi po ładnie zdobytym punkcie oddają kilka następnych, masa błędów i bezmyślnych zagrań. Zanim ta reprezentacja stanie na nogi minie jeszcze dużo czasu, a można powiedzieć rezerwowy skład Serbów drugi raz im pokaże kto jest najlepszą drużyną w tej grupie. Liczę na jak najmniejszą ilość zepsutych serwisów...
Serbia@2,10
 
natmar21 100

natmar21

Użytkownik
Włochy - Serbia
Ja uważam że w zespole Serbii w tym składzie który gra obecnie jest coś co można nazwać &quot;chemią&quot;.Każdy wie co ma wykonać, nie ma wzajemnych pretensji. Umiejętności poszczególnych graczy oraz ich parametry siatkarskie oceniam bardzo wysoko. Zawodnicy stanowiący teraz kadrę ograli się w bardzo silnych ligach ( rosyjska , włoska ) i nie pękają w ważnych momentach meczu. Myślę że powstaje zespół który może sporo namieszać w rozgrywkach międzynarodowych. Ale wracając do do meczu Włochy - Serbia to myślę że trzeba poczekać do rozpoczęcia spotkania i zagrać Włochy ( live ) jeśli zagra Fei . Z całym szacunkiem dla Łaski za to co gra ale poziomu Fei to on chyba nigdy nie osiągnie.Myślę że ten gracz może przechylić szalę zwycięstwa na stronę zespołu włoskiego.
 
S 0

szczepi

Użytkownik
Komu większe szanse dajecie na wygranie meczu : Niemcy czy Kuba ?
Rozważam ten mecz i nie mam pewności dla żadnej z drużyn , chociaż bliżej jestem postawienia na Kubańczyków
 
brat-boom 0

brat-boom

Użytkownik
Komu większe szanse dajecie na wygranie meczu : Niemcy czy Kuba ?

Rozważam ten mecz i nie mam pewności dla żadnej z drużyn , chociaż bliżej jestem postawienia na Kubańczyków
Ja bym postawił na Kube , w meczach u siebie Kubańczycy deklasowali Niemców , więc nie sądzę aby teraz było inaczej mimo że mecze będą odbywały się w Niemczech.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom