>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - 3 PROMOCJE NA START! ODBIERZ 1060 ZŁ<<<

Liga Światowa 2010

Status
Zamknięty.
marnik 18

marnik

Forum VIP
Brazylia pokazała wszystkim, że nadal jest to czołówka światowa. Nie mogli przegrać drugiego meczu z Holandią i już od początku zaczęli z animuszem. Wygrali 3-1. Pierwszy mecz to był wypadek przy pracy. Warto dodać, że każdy set przegrywali minimalnie. Z meczu na mecz będą coraz mocniejsi i powinni wygrywać mecz za meczem. Warto rozważać obstawianie na Brazylijczyków, bo kursy mogą być przystępne, a forma ich rośnie.
Podobna rzecz ma się co do Polaków. Buki ewidentnie nie odrobiły zadania domowego. Kursy na Polaków z Argentyńczykami były bardzo dobre. Na pierwszy mecz można było wyłapać nawet ponad 2,55. Na mecze z Kubańczykami, wg mnie nieco przereklamowanymi, kursy będą podobne, jak nie wyższe. Do kadry ma wrócić elita, czyli Włazły, Zagumny, Winiarski... Kuba to zespół mocny w ataku, ale beznadziejny na przyjęciu. Jeśli zagra się z nimi dobrą zagrywką, praktycznie można zneutralizować ich atak. Kubańczycy od lat żyją w chorym kraju, z którego większość myśli jak uciec. Myślę, że u siebie Polacy spokojnie ich ograją, natomiast z wyjazdu przywiozą minimum 1 zwycięstwo, a może nawet dwa. Kuba byłaby potęgą światową, gdyby władze tego kraju zaczęly rozsądnie myśleć. Taki Poey, dawna ich gwiazda, wołał ucieć do Włoch, niż grać za grosze w takim kraju, gdzie jego rodzina wiązała koniec z końcem.
Wg mnie Polska u siebie 6/6.
1. Kursy już są średnio 3.60 na Polske
2. Kuba we wszystkich 4 meczach które rozegrała miała przyzwoite przyjęcie, za kazdym razem lepsze niż rywal. Mistrzami przyjęcia nie sa, ale duza przesada jest określanie ich odbioru jako beznadziejny.
3. Polska zagra takim samym składem z Kuba jak z Argentyna i Niemcami, nie ma zadnych powrotów narazie.
Nastepnym razem prosze o sprawdzenie informacji, tak aby innych nie wprowadzać w błąd.
 
adwokat_typera 237

adwokat_typera

Użytkownik
1. Kursy już są średnio 3.60 na Polske
2. Kuba we wszystkich 4 meczach które rozegrała miała przyzwoite przyjęcie, za kazdym razem lepsze niż rywal. Mistrzami przyjęcia nie sa, ale duza przesada jest określanie ich odbioru jako beznadziejny.
3. Polska zagra takim samym składem z Kuba jak z Argentyna i Niemcami, nie ma zadnych powrotów narazie.
Nastepnym razem prosze o sprawdzenie informacji, tak aby innych nie wprowadzać w błąd.
Hm... Hm grę Kubańczyków oglądam od lat. Nie grzeszą dobrym przyjęciem. Jeśli ich przyjęcie nie jest beznadziejne, to już na pewno bardzo słabe. W meczach z Niemcami jak i z Argentyną, nie było to bardzo widocznie. Jednak kilkakrotnie swoim przyjęciem wyrzucali od siatki swojego rozgrywającego. Co więcej ich przyjęcie jest bardzo słabe od strony technicznej. Głównie jest ono albo w górę, albo na 4 metr od siatki. Więc na pewno brakuje im perfekcyjnego przyjęcia. A dobre statystki w przyjęciu zawdzięczają bardziej słabej grze rywala, niż swoim umiejętnościom. Z polską może być to bardziej dostrzegalne, dlatego że mamy dużo lepszych specjalistów na zagrywce od Niemców jak i Argentyńczyków, jeśli chodzi o regularność w tym elemencie.
Co do zmian w składzie, okazuje się, że ich nie będzie. Jeszcze nie dawno czytałem coś zupełnie innego. Widocznie Castelani zmienił zdanie. Fakt, mój błąd.
Ooo... Niektórzy bukmacherzy wystawili już kurs. Po 3,6 na pewno zaryzykuje na Polaków ????
 
pawlikn 51

pawlikn

Forum VIP
Ciężko będzie ukuć Kubańczyków na ich terenie, ale jeśli Polacy myślą o FF to jedno zwycięstwo to powinno być minimum. Szanse są, forma naszych rośnie z weekendu na weekend, widać było po meczach w Argentynie że poczuli już ten rytm meczowy i poprawiło się zgranie zespołu. Trzeba Kubańczyków odrzucić od siatki, aby cokolwiek zdziałać, dlatego ważna będzie zagrywka. Myślę, że zwycięstwo jest jak najbardziej w zasięgu ;)
 
adwokat_typera 237

adwokat_typera

Użytkownik
Ciężko będzie ukuć Kubańczyków na ich terenie, ale jeśli Polacy myślą o FF to jedno zwycięstwo to powinno być minimum. Szanse są, forma naszych rośnie z weekendu na weekend, widać było po meczach w Argentynie że poczuli już ten rytm meczowy i poprawiło się zgranie zespołu. Trzeba Kubańczyków odrzucić od siatki, aby cokolwiek zdziałać, dlatego ważna będzie zagrywka. Myślę, że zwycięstwo jest jak najbardziej w zasięgu ;)
Dokładnie trzeba zagrać dobrą nocną zagrywką, którą będziemy uzupełniać zagrywką kierowaną. Zmienność zagrywki jest bardzo istotna. Trzeba Kubę odrzucić od siatki, bo to utrudni im grę środkiem, a krótka to ich bardzo mocna broń. Mam tylko nadzieję, że nie zagra Żygadło. Jego rozegranie nie jest bardzo dobre. Jest precyzyjne, ale wolne. Zdecydowanie Łomacz ma lepsze rozegranie. Bardziej kombinacyjne, szybsze. Żygadło zawalił Trentino mecz z Cuneo, bo jego rozegranie było zbyt czytelne. To dobry rezerwowy, ale nie podstawowy rozgrywający. Ważnym elementem do wygrania z Kubaczyńczykami będzie dobry blok. Głównie trzeba z nimi trzymać równy blok do skosu. Kubańczycy mają dwie opcje ataku, mocny i bardzo mocny. Nie grają dobrze po kierunkach. Głównie wbijają gwoździe po skosie. Jeśli przyblokujemy im skos, zmuszając ich do gry po prostej, widzę nasze szanse. Kuba, jeśli jest zmuszona do gry po prostej wali notorycznie po autach. Jestęśmy od nich zdecydowanie lepsi taktycznie i musimy to wykorzystać. Nasza gra z meczu na mecz jest lepsza. Walczymy o każdą piłkę w obornie, widać że nam się chce. Jedynymi naszymi problemami może być długa podroż oraz aklimatyzacja. W Argentynie jednak nie było to kluczowe, na Kubie mam nadzieję też będzie z tym dobrze.
 
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
Kubańczycy da się zauważyć że jeden mecz mają słabszy u siebie, wygrywają ale ta wygrana nie przekonywująca. I właśnie myślę że podobnie będzie z Polską gdzie nasi kto wie może i nawet wygrają jeden mecz a jak nie to minimum tie-break, ale także jeden mecz przegrają bez żadnej walki 3:0 lub 3:1. Tylko teraz który ? Ja ten mecz zdecydowanie odpuszczam do stawiania, oglądnę sobie z miłą chęcią ale Kuba wie że jedynym rywalem w tej grupie jest Polska i na ten mecz będzie większa mobilizacja niż na wcześniejsze.
U nas brak zmian w składzie to nie do końca dobra wiadomość, choć pewnie Castelani chce dopiero jak będziemy grać w Polsce wprowadzać najlepszy skład. Jego decyzja ale myślę że Kubą możemy sobie nie poradzić takim składem.
 
S 0

szczepi

Użytkownik
Ja zastanawiam sie nad typem Over 135.5 pkt kurs 1.5 ( Unibet ) w meczu Rosjii z Finlandia , Rosjanie narazie wygrywaja ale niezbyt przekonująco , tak troche w kratke , męczą sie z Egiptem , z drugiej strony lekko wygrywaja z USA. Byłby to niemal pewny dla mnie typ gdyby nie to ze nie zagra Esko i Oivannen na ataku. Wraca też podobnież Abramov , ale czy zagra odrazu w wyjsciowym i na 100% swoich umiejętnosci tego tez nie wiadomo.
Zagranie tutaj +2.5 na Finlandii tez pewnego rodzaju loterią.
Do tego dołożyłbym Niemców i Polske 2.5seta i może overy 186.5 w meczach Holandii z Bułgaria lub Włochów z Serbami... wszystko do rozważenia jeszcze ,
Podrzucać swoje opinie , bo trzeba złożyć dobre kupony z fajnym ako :cool:
 
alexdamiao 1,5K

alexdamiao

Użytkownik
no kurs ponad 3 to sie bardzo opłaca na Polaków. Postawie ich, ale dla mnie w tym weekendzie LŚ promocyjnym kursem jest fajne 8.50 na Egipt z Usa. A jeżeli już chcecie coś zarobić to złapcie jakieś hendikapy w tym meczu bo Egipcjanie grają zadziwiająco dobrze. Poprawa niesamowita z ubiegłym rokiem.
 
bulaa 20

bulaa

Użytkownik
no kurs ponad 3 to sie bardzo opłaca na Polaków. Postawie ich, ale dla mnie w tym weekendzie LŚ promocyjnym kursem jest fajne 8.50 na Egipt z Usa. A jeżeli już chcecie coś zarobić to złapcie jakieś hendikapy w tym meczu bo Egipcjanie grają zadziwiająco dobrze. Poprawa niesamowita z ubiegłym rokiem.
Zgodze sie z tym typem na Egipt.USA nie gra nic specjalnego jak do tej pory, a Egipt zaskakujaco dobrze.
Spokojnie można tu zagrać jakis over punktowy lub handi 2,5 na Egipt.Kursy też powinny być dosc wysokie.
 
zabek 3,6K

zabek

Forum VIP
Kuba - Polska H(0.0 - 1.5) @ 1.65.
Moim zdaniem wygląda to ciekawie, a mianowicie kurs. Polska nie gra wielkiej siatkówki, a Kuba gra pewnie i moim zdaniem powinni sobie poradzić najwyżej w 4 setach. Jak wiadomo nadal zagramy bez Gumy, Wlazłego czy Bąkiewicza, mimo wszystko pewnie i Winiar zacznie spotkanie na ławce, bo nie grał ostatnio zbyt super. Do tego totalnie bez formy jest Kurek, mówi się, że to przez złe przygotowanie graczy przez sztab szkoleniowy pszczół. Ruciak całkiem solidnie w przyjęciu jednak nie jest to zawodnik, który pociągnie grę naszej reprezentacji w ataku. Brak Czarnowskiego też moim zdaniem będzie odczuwalny. Mimo, że dobrze w ostatnim meczu wystąpił Kłos to sądzę, że już tak optymistycznie nie będziemy mogli mówić po meczu z Kubańczykami. Grają na prawdę bardzo ładną siatkówkę, głównie dla oka.
 
S 0

szczepi

Użytkownik
Holandia - Bułgaria 2 1.85

Najciekawiej zapowiadająca się rywalizacja w tej rundzie obok meczu Włoch z Serbami. Holandia bardzo mocno zaczęła tegoroczną Ligę Światową. W sumie to zaskoczenia dużego nie ma bo formę trzymają jeszcze od kwalifikacji do ME gdzie zajęli drugie miejsce w grupie zaraz za Portugalią i zagrają we wrześniu barażach z Estonią. Idąc tym tokiem rozumowania nie widzę w wygranym meczu z Canarinhos wielkiej sensacji a co najwyżej niespodziankę. Co prawda mecz wygrany 3:0 ale wynik nie odzwierciedla precyzyjnie gry ( przypomnijmy ze każdy set wygrany tylko różnicą dwóch punktów ) Co więcej Brazylijczycy grają na razie w połowie drugim garniturem a podstawowi którzy zagrali byli na 120% eksploatowani w swoich klubach. Zaważyła w tym spotkaniu świetna gra środkowych : Kooistry i Bontje. Nieźle prezentuję się również van Dijk Kay na ataku.
Wracając do meczu który rozegrany będzie w Apeldoornie przyjezdni podopieczni Silvano Prandiego będą dobrze wiedzieć ze główną siłą rażenia Holendrów będzię środek. Gdyby nie to , że Bułgarzy posiadają równie świetnych środkowych można by się obawiać o ten element siatkarskiego rzemiosła. Włoski szkoleniowiec na pewno dostosuję świetną taktykę na ten mecz , ponadto jak sami siatkarze znad morza Czarnego wspominają jadą po dwa zwycięstwa by spokojnie móc podejść do meczów z Brazylią u siebie które zadecydują , która drużyna pojedzie do Cordoby. Dla mnie nie ma wątpliwości ze lepszą drużyna są Bułgarzy którzy mając takie gwiazdy jak Kaziyski , Nikołov które powinni dominować w zdobywaniu punktów w sobotnim meczu. Bardzo pozytywnie prezentuje się Żekov który posyła bardzo fajne piłki do partnerów. Jest to dopiero początkowa faza przygotowań Bułgarów do MŚ we Włoszech jednak jeżeli Bułgarzy poprawią swoje przyjęcie i wstrzelą się z zagrywką to nie widzę innego wyniku aniżeli wygranej brązowych medalistów Mistrzostw Europy z Turcji. Zagrają prawdopodobnie najsilniejszym możliwym składem jakim dysponują na czas obecny.


Do tego typa proponuję Niemców +1.5seta za skromne 1.5 oraz over pkt 185.5 w meczu Włoch z Serbami.

Rosja - Finlandia over 135.5 pkt w meczu 1.5

Moim zdaniem do napisania tej analizy wystarczy zadać sobie pytanie : Czy Rosjanie są w stanie zdemolować Finów ? Otóż wydaje mi się , że nie. Wyniki setów musiały by wyglądać w zasadzie w ten sposób ze Skandynawowie w żadnym secie ( zakładając , że oczywiście będą tylko trzy ) nie ugrali by 20pkt. Rosjanie w tym roku grają dziwną siatkówkę , wygrywają w miarę gładko z USA , a maja problemy z wygraniem meczów z drużyną Egiptu ,która przez wielu jest uznawana za najgorszą ekipę w tych rozgrywkach. Spowodowane to jest prawdopodobnie przez okres przygotowawczy przez , który przechodzą drużyny grające w wrześniowym &quot;siatkarskim mundialu&quot; . Więc mając na względzie mentalność Rosjan , którzy często nie graja na 100% swoich możliwości ze słabszymi rywalami i tracąc głupie punkty nie będą w stanie wygrać w tak łatwy sposób jak wskazują na to oferowane nam &quot;możliwości zarobku&quot; . Nowe twarze młodzieży rosyjskiej też muszą się ograć więc po części jest to jakieś usprawiedliwienie. Finowie na MŚ nie zagrają wiec myślę , że Ligę Światową traktują całkiem poważnie i pomimo , że nie mają zbyt dużych szans na Final Six w Argentynie , zagrają na przyzwoitym poziomie i urwą co najmniej jednego seta z Rosjanami. Nie wydaje mi się żeby Rosjanie rozjechali po nich tak gładko jak wskazują na to kursy ustawione przez bukmacherów. Do reprezentacji wraca Abramov ale czy zagra , a jeżeli tak to jak przyczyni się to do zmiany rezulatatu tego do końca nie wiemy. Do Kaliningradu nie lecą Mikko Esko , Konstantin Shumov oraz Mikko Oivanen. Mam nadzieję ze debiutanci Jani Sippola oraz Jari Tuominen fajnie sie zaprezętują i wraz z Siltalą i środkowym Oivanenem rozegrają dobry mecz.

Francja - Chiny Chiny +2.5s 1.9 Chiny +1.5s 3.5 Chiny wygrywają mecz 6.75
Patrząc na kurs 1.07 na &quot;trójkolorowych&quot; zastanawiam gdzie jest jakikolwiek sens stawiać na Francuzów po tak małym kursie. Wg mnie kurs na Francję jest raczej zanętą na samobójców aniżeli typem for value
Zacznijmy prawić do rzeczy Więc ... Chiny ugrały co prawda tylko seta w tegorocznych rozgrywkach Ligi Światowej i skazywani są przez bukmacherów na pożarcie przez Francuzów. Jako , że jest to drużyna dosyć nieobliczalna i potrafi spłatać figla drużynom , które z lekceważącym nastrojem podchodzą do meczu z Azjatami trzeba zawsze grać poważnie bez nonszalancji . Francja narazie wg mnie gra bardzo niepoważnie ... a co za tym idzie można spróbować zagrać pod kraj produkujący prawie wszystkie rzeczy codziennego użytku w naszych domach Pewnie nasi przyjaciele z Azji dopiero zaczęli kilka tygodni temu reprezentacyjne treningi i w meczach z bardzo dobrze grającymi drużynami Serbii i Włoch nie zaprezentowali pełni swoich mimo wszystko przeciętnych umiejętności nie powinniśmy ich przedwcześnie przekreślać . Francja w tym roku gra bardzo słabo w lidze światowej nie potrafiąc nawet ugrać jednego seta Serbom grającym raczej młodym i dosyć świeżo zestawionej drużynie w meczach u siebie. Nawet Chińczycy ugrali jednego seta w Belgradzie. Do składu wraca Rouzier co powinno pomóc w ataku Francuzom , bo nie spotkałem się jeszcze ze sytuacją żeby środkowy był ustawiany na ataku tak jak w ostatnim spotkaniu z Włochami. Wystarczy ze Samica zagra słabiej i siła ataku Francji na skrzydłach spadnie do minimum. Chińczycy jak to kraje azjatyckie dysponują dobrą grą w obronie i jak się postarają to są w stanie wygrać co najmniej seta , więc moim zdaniem warto spróbować zagrać coś pod Chińczyków , myślę ze handicap +2.5 jest najlepszą opcją chociaż sam spróbuje zagrać bardziej agresywniej pod Nich

Wszystkie kursy z U-nibetu
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Szczepi witamy na naszym forum ???? Widac, że masz pojęcie o siatkówce, zatem zachęcamy do udzielania się w dziale.
Ja jeszcze wróce do paru zdań które napisaleś na temat Bułgarów i tego, że Zhekov gra bardzo dobrze. Otóż nie mogę się z tym zgodzic. Oglądając mecze Bułgarów z Brazylijczykami to właśnie Zhekov miał problemy z poprawnym wystawieniem kilka razy piłek, nie dociągał do antenki, gubił tempo. Wszystkie opinie na jego temat moim zdaniem są prawdziwe.
A co do meczu Holandia - Bułgaria to póki co Holendrzy zaskoczyli cały świat wygrywając 3:0 i to na wyjeździe z Canarinhos. Czy to tylko pojedyńczy wyskok czy wybuch wielkiej formy, przekonamy się po meczach z Bułgarami. Dla mnie wcale oczywistym nie jest akurat wygrana gości w tym meczu. Osobiście nad typami zastanowie się jutro rano, ale w głowie mam kilka pomysłów na nadchodzące mecze. Oby tylko kursy były opłacalne do gry ;)
 
remo91 57

remo91

Użytkownik
Robson, Zhekov rzeczywiście miał kilka kiksów, niedokładnych piłek ale ogólnie spisał się dobrze. Wykorzystywał zasięg kolegów, gubił blok, w ogólnym rozrachunku jest to mocny argument w ekipie Bułgarów. Holendrzy ograli Brazylijczyków bo trafili akurat w moment ich słabości, Visotto i koledzy dopiero w następnym meczu zagrali swój poziom co było widać po wynikach.. Mogło być 3:0 dla Brazylii ale w końcówce drugiego seta trzy piłki poszły na Gibę i trzy piłki Giba zepsuł :p Składu do tej pory nie znałem Bułgarów na mecz z pomarańczowymi, ale jeżeli jadą najmocniejsza paką to rzeczywicho nie będzie co zbierać xP
Czemu nikt się nie wypowiada na temat meczu Włochów z Serbami?:p to chyba najciekawsze spotkanie &lt;oprócz Polaków z Kubą oczywiście ???? &gt;
ja tutaj typuję pewne zwycięstwo gości z Bałkanów ale chyba nikt się ze mną nie zgodzi, Włosi grali w pierwszej rundzie bardzo podobnie do Francuzów i stąd zbliżone wyniki, dużo błędów z obu stron.
edit@
ale Francja - Chiny to chyba lekka przesada, owszem Francuzi nie radzili sobie z Serbami ale to dla tego, że Serbowie byli za mocni, wątpię żeby Chińczycy również okazali się za mocni na &quot;żabojadów&quot;
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Co do meczu :siata:WŁOCHY - SERBIA to ciężko tutaj cokolwiek typowac. W sumie buki faworyzują Italie, ale czy do końca tak jest. Włosi muszą mnie przekonac do siebie. W ostatnim czasie wiele niedobrego tam się działo(mam na myśli wyniki chociażby w poprzednim sezonie).Teraz nie ma jeszcze takich powodów by twierdzic, że Włosi wracają. Cieszy napewno że wygrywają mecze. Ale rywale tj rozbita kompletnie Francja wśród której Vadeleux gra na pozycji atakującego już wiele mówi. A Chińczycy również zbyt dobrze się na początku nie zaprezetnwoali. Teraz pierwszy poważniejszy sprawdzian przeciwko Serbom. Kolakovic teraz zdecydował się że zagra libero Rosic. Reszta składu bez zmian. Są i Starovic, Petkovic, Nikic, Janic, Stankovic, Podrascanin i wchodzący na zmiany Kovacevic czy Terzic. Składu Włochów nie udało mi się znaleśc póki co, ale większych zmian to też nie przewiduje, wkońcu to mecz na szczycie gdyż oba zespoły mają same wygrane i tutaj może decydowac się los kto pojedzie na Final Six, a Włosi chcieli by pewnie tam zagrac. Nie wiem co z Savanim, gdyż w jednym z meczów bodaj przeciwko Francji jeszcze przed samym meczem doznał jakiegoś urazu. Dla mnie to mecz na szczycie i o tym kto wygra zapewne zdecydują detale. Lepiej odpuścic niż na siłę szukac zwycięzcy;)
--------------------
:siata:ARGENTYNA - NIEMCY Typ : Argentyna @ 1,60 Tobet
Myślę, że ciekawym typem na dzisiejsza noc jest ARGENTYNA. Oba zespoły moglismy widziec i na tle Polaków i na tle Kubańczyków. Bardziej miarodajnym wg mnie jest patrzenie na oba zespoły przez pryzmat meczów z Kubańczykami. Bo Polska jak wiemy rozkręca się dopiero i nabiera rytmu meczowego po okresie przygotowawczym. A Kubańczycy od poczatku zaczeli z wysokiego C. Tak więc to Argentyna w starciach z Kubańczykami ugrała więcej i napsuła zdecydowanie więcej krwi rywalowi. Owszem nie poradzili sobie z siłą Kubańczyków, ale Niemcy także sobie nie poradzili, ba nawet momentami byli bezradni. W dodatku Niemcom jak nie idzie Grozerowi to brak takiego lidera. Ich gra jest bardziej uproszczona moim zdaniem. W dodatku te ich przygody z podróżą na miejsce rozrgywania meczu chyba każdemu są już znane. To też może miec pewien wpływ na ten mecz. Chyba dzisiaj zagrają bez środkowego Bohme, który najbardziej ucierpiał na tym całym zdarzeniu nieszczęsnym. Przecież musieli przebyc podróż z Kuby do Argentyny. A Albicelestes są w domu po meczach z Polakami. To będzie starcie dwóch rożnych styli siatkówki. Powinniśmy byc świadkami długich wymian i ciekawej gry. Jak dla mnie to wygra Argentyna. Wkońcu czas przełamac pasmo 4 porażek z rzędu i wygrac. Potencjał jest spory z pewnoscią.

SIła Argentyńczyków tkwi w monolicie. ----------------------------
VS

:siata:B R A Z Y L I A - KOREA PŁD
Typ : Poniżej 135,5pkt @ 2,00 Betsafe
Bardzo ciekawy kurs znalazłem na zakład,że w meczu Brazylijczyków z Koreą nie zostanie przekroczona linia 135,5pkt. Jak łatwo policzyc mecz musi się skończyc 3-0 o czym jestem przekonany, a w każdym z setów rywal (tj Korea, bo nie sądze, że i tym razem Canarinhos polegliby 0-3) może zdobyc 20pkt. Jak mówi Bernardo Rezende gracze są bardzo zmotywowani by zmazac plame sprzed tygodnia. Koreańczycy jak dotąd spisywali się kiepsko w swoich 4 meczach. Nie ugrali nawet żadnego seta, a grali na własnym terenie przeciez. Czy więc teraz są w stanie coś ugrac w Maracanazinho? Raczej w to wątpie. Może i Giba nie spisywał się za dobrze w meczach wcześniejszych, ale Korea to zupełnie inny rywal. Oby tylko Azjaci nie zamęczyli Brazylijczyków grą w obronie, ale raczej jestem spokojny o wygraną Canarinhos. A kurs na ten under to wg mnie dobre value. Porównując to z konkurencją to np Tobet wystawił niższą linie 130,5 i daje tylko kurs 1,85, w Unibecie mamy indetycznie. Bwin jeszcze nie dał oferty. Ja pobieram ten kurs i typ. Myślę że szanse są naprawde spore! :cool:

Blok może byc bardzo silnym punktem w meczu przeciwko Azjatom.
Myślę jeszce nad innymi meczami, ale narazie dodaje te oto przemyślenia ;)
Zapraszam zarazem do dyskusji !
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Brazylia - Holandia

Propozycja:
Holandia @ 4.75 Unibet ⛔
Holandia +1.5 seta @ 2.65 Unibet ⛔
Holandia +2.5 seta @ 1.60 Unibet ✅

Tym razem nie było już tak różowo. Troche swoje szanse zaprzepaścili jednak Holendrzy, którzy popełniali zbyt wiele prostych błędów. W ten sposób z Brazylią wygrać się nie da. Zupełnie nie funkcjonowały skrzydła w ataku. Dick Kooy, Jeroen Rauwerdink, Niels Klapwijk czy Kay Van Dijk radzili sobie bardzo przeciętnie. O ich skuteczności nawet nie chce mi się pisać. Yannick Van Harskamp miał spory problem, więc bardzo, bardzo często słał do boju Kooistre. Wytze zanotował dobry procent skuteczności, dodatkowo znów bardzo dobrze spisywał się w bloku. Najlepszy zawodnik swojej drużyny. Reprezentacja Pomarańczowych powinna się cieszyć, że w ogóle zdołała ugrać seta. Głównie za sprawą samych Brazylijczyków i rozgrywającego Bruno Rezende, który nie potrzebnie w końcówce posłał chyba 3 piłki do Giby, który nie jest jeszcze w najwyższej formie. Tym razem bardzo dobrze układała się współpraca młodego Rezende ze środkowym Rodrigao. Świetne spotkania rozegrał również Leandro Visotto. Łapał wysoko, i skutecznie omijał blok rywali. Ataki pod końcową linię są najlepsze co bardzo czesto udowadnia Nam właśnie atakujący reprezentacji Brazylii. Canarinhos skutecznie powstrzymywali ataki Holendrów, przede wszystkim blokiem, którym zdobyli 12 punktów.

Holandia w tym dwumeczu pokazała, że stać ich na spektakularne zwycięstwa. Szkoda, że w drugim spotkaniu nie potrafili nawiązać walki z Brazylijczykami. Zdecydowały głównie własne, niewymuszone, proste błędy. Drużyna Trenera Rezende dopiero wkracza w reprezentacyjny sezon, z czasem powinno być co raz lepiej.

Nasza reprezentacja w Argentynie zaliczyła swoje pierwsze zwycięstwa w tegorocznej edycji Ligi Światowej. Można żałować trzeciego seta, którego przegraliśmy w frajerskim stylu. Zwycięstwo w tej partii dałoby Nam szanse na powalczenie o komplet punktów. Jednak przy zagrywce Spajica straciliśmy chyba 7 lub 8 punktów i nie byliśmy już w stanie dogonić reprezentacji Argentyny. W kolejnych partiach pokazaliśmy jednak charakter i zwyciężyliśmy ! W TB trzy ostatnie akcje były rewelacyjne w wykonaniu Piotrka Gruszki. Brawo Piotr !

W obu spotkaniach rozpoczynaliśmy w zestawieniu: Łomacz-Jarosz-Kurek-Ruciak-Czarnowski-Możdżonek-Gacek ( Libero ). Trener Castellani zapowiadał, że w drugim spotkaniu da szansę Pawłowi Zatorskiemu jednak ostatecznie Paweł tej szansy nie dostał. Kuba Jarosz, który fenomenalnie radził sobie w pierwszym spotkaniu przeciwko Argentynie tym razem zagrał tylko dobrze. Później został zmieniony przez Piotrka Gruszkę, który trzy ostatnie akcje w TB rozegrał po mistrzowsku. Genialnie ! Mieliśmy okazje w tym spotkaniu zobaczyć Karola Kłosa, który zastąpił Patryka Czarnowskiemu, który nabawił się drobnego urazu. Karol zaprezentował się bardzo dobrze. Wchodząc z ławki nie zjadła go trema i pokazał Nam kilka ciekawych zagrań. Jak na razie mamy olbrzymi problem z przyjmującymi. Michał Ruciak choć bardzo się stara czasami nie jest w stanie sam pociągnąć gry w ataku Naszego zespołu. Zbyszek Bartman kilka razy fajnie zagrał, ale jakoś nigdy nie byłem przekonany do tego zawodnika. Nie wydaje mi się, żeby był w stanie utrzymać przez całe spotkanie dobry poziom. Nie jest regularny. Michał Winiarski, który wraca po kontuzji nie jest w stanie pomóc kolegom w ataku. Bartek Kurek jest cieniem zawodnika z ME. Nie wiem kiedy wróci do optymalnej formy, ale na razie wygląda to bardzo słabo. Łukasz Żygadło, który wszedł z ławki dobrze poprowadził grę Naszej drużyny. Dobrze by było gdyby to on rozpoczął w szóstce spotkanie z Kubą.

Nasza gra wygląda co raz lepiej. Czy to jednak wystarczy na piekielnie mocną Reprezentacje Kuby ? Wątpie...

EDIT: Dosyć późno to wszystko podsumowałem. Ostatnio nie miałem zbyt wiele czasu, żeby spokojnie usiąść i coś napisać.
 
S 0

szczepi

Użytkownik
Co do meczu Argentyny z Niemcami a wcześniej tych drugich z Kubańczykami ... , myślę ze nasi zachodni sąsiedzi podeszli do tego spotkania zbyt pewni siebie , po zwycięstwach nad naszymi orłami poczuli się Bogami siatkówki , masa tabloidów opisywała ich jako bohaterów , w końcu ograli Mistrzów Europy i vice-mistrzów Świata. Pomyśleli ,że bedzię izi a było tak jak każdy widział , walczyli ale nie wywieźli żadnego punktu. Przewiduję ze mogli mieć pewne problemy z aklimatyzacją gdyż prawie każdej drużynie gra się tam ciężko i na swoim terenie Kubańczycy są w stanie ograć każdego.Takowych teraz nie powinni mieć w Argentynie gdyż z Kuby do kraju Ameryki Pld. nie jest daleko i za pewnie od paru dni już tam siedzą i trenują. Pierwsze sety obu meczów były dość zacięte , gra punkt za punkt , choć było widać ze nie ma za bardzo kto ciągnąć gry , jak sami wspomnieliście ze Grozer nie był tak skuteczny jak chociażby w meczach ( a przede wszystkim w tym pierwszym ) z Polakami. Uważam , że wzięli sobie tą porażkę do serca , odebrali lekcję pokory i zagrają dobry mecz przeciwko Argentyńczykom. Ci jako , że maja już zapewniany udział w Final Six mogą wprowadzić pewne zmiany w składzie wyjściowym. Generalnie Niemcy przeważają w ataku gdyż Scholtis nie gra już tego co za najlepszych czasów gdy grał w Iraklisie i rywalizował o zwycięstwo w Lidze Mistrzów ( dokładnie nie pamiętam ale chyba było 3:2 dla Trento , choć głowy nie dam ) a Kromm prezentuję się dotychczas lepiej niż Ocampo , jeżeli przyblokują Garcie , który bardzo dobre wrażenie wywarł na mnie w meczu z Polakami to mogą mieć mniejsze problemu niż z siatkarzami Blackood&#39;a ,trzeba też pamiętać , że Niemcy jak stracą więcej aniżeli 2 punkty w ten weekend to praktycznie jak dla mnie wypadają już z walki o Finał.
Wydaje mi się że jak Spajić zagra słabiej to i Ocampo a tym bardziej Quiroga , który może zmieniać Garcie nie zdobędą tyle punktów żeby zapewnić kolegom zwycięstwo.

Bardziej stawiam na Niemców niż na Argentynę ale to tylko moje skromne zdanie ????

Pozdro
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Rozpoczynamy kolejny weekend z Ligą Światową. Przed Nami kilka naprawdę dobrze zapowiadających się spotkań.

Rosja - Finlandia

Kilka razy reprezentacja Rosji już mnie zawiodła. Choć z drugiej strony popełniłem błąd nie doceniając ekipy Egiptu, która zrobiła podobno olbrzymie postępy. Teraz reprezentacja dowodzona przez Trenera Bagnoliego stawi czoła Finlandii, która będzie osłabiona. Nie zagrają Mikko Esko, Mikko Oivanen i Konstantin Shumov. O ich zastępcach zbyt wiele nie jestem w stanie napisać. Oczywiście główną armatą w zespole Trenera Berutto będzie Antti Siltala, który jak na razie pokazuje się z bardzo dobrej strony. Wątpie, żeby to wystarczyło na co raz lepiej grającą reprezentację Rosji. Głównym problemem drużyny Rosji jest przyjęcie. Pod nieobecność Verbova dosyć średnio sprawdza się Libero Makarov. Berezhko w ataku rozegrał dopiero jeden, góra dwa przyzwoite spotkania. W przyjęciu podobnie jak drugi przyjmujący Khtey i Libero Makarov spisuje się jak na razie bardzo słabo. Nie wiem czy pavel Abramov nie wróci do kadry na spotkania z Egiptem. Rosjanie mają dwóch równorzędnych atakujących. Semen mógłby być jednym z najlepszych zawodników na świecie gdyby nie jego &quot;zapał&quot; do treningów. Psychicznie też nie wydaje się mocny, po dwóch, trzech czapach najczęściej już go &quot;nie ma&quot;. Maksim Mikhaylov wydaje mi się na obecny czas lepszą opcją dla reprezentacji. Wydaje się stabilniejszym zawodnikiem. Siła ataku podobna, zagrywka również. Obecnie chyba tylko doświadczenie przemawia za Semenem. Sporą przewagę Rosjanie powinni mieć na siatce. Alexander Volkov to uznana marka. Zawodnik bez słabych punktów. Drugim środkowym powinien być Dmitryi Muserskiy, który nie długo powinien być gwiazdą. Świetne warunki fizyczne, bardzo dobra skuteczność w ataku, świetny blok i przede wszystkim zagrywka z wyskoku. Na dodatek bardzo mocna.

Rosjanie są zdeterminowani aby zdobyć u siebie maksymalną ilość punktów w obu spotkaniach. Innej opcji nie widzą, ja również. Jeżeli zagrają na swoim wysokim poziomie to reprezentacja Finlandii nie powinna im zagrozić. Zaczynając od mocnej, regularnej zagrywki a kończąc na skutecznym bloku.

Propozycje:
Rosja -2.5 seta @ 1.72 Unibet
Under 160.5 pkt. @ 1.80 Unibet

Teraz nie ma jeszcze takich powodów by twierdzic, że Włosi wracają. Cieszy napewno że wygrywają mecze. Ale rywale tj rozbita kompletnie Francja wśród której Vadeleux gra na pozycji atakującego już wiele mówi. A Chińczycy również zbyt dobrze się na początku nie zaprezetnwoali. Teraz pierwszy poważniejszy sprawdzian przeciwko Serbom. Kolakovic teraz zdecydował się że zagra libero Rosic. Reszta składu bez zmian. Są i Starovic, Petkovic, Nikic, Janic, Stankovic, Podrascanin i wchodzący na zmiany Kovacevic czy Terzic.
Francja w spotkaniach z Włochami dysponowała pełnym składem. Na ataku występował Antonin Rouzier. Dopiero przeciwko Serbom jako atakujący występował raz: Nicolas Marechal a raz Romain Vadeleux.

Nikola Kovacević każde spotkanie rozpoczynał w wyjściowym składzie. Trener Kolaković raczej Janica zdejmował i wstawiał Terzića. Nie przypominam sobie, żeby Milos Nikić w ogóle się pojawił na parkiecie. Chyba, że na jakieś jedno ustawienie.
 
T 19,6K

tadzin

Użytkownik
Zagrałem sobie na Bułgarie. Holendrzy niby pokonali Brazylię, ale Brazylię grającą w 1/2 drugim składem. Bułgaria gra tu cały czas w najmocniejszym zestawieniu i mają świetny i wysoki blok. Mecz powinien być &quot;ciasny&quot; ale ja go gram na gości.
Ja bym dodał ze Brazylia przeciwko Bułgarii jak i Holandii grała w tym samym składzie więc argument &quot;Brazylia grała drugm składem&quot; ma się nijak.

Apro po jak to jest z Romain Vadeleux, gdyz z tego co kojarze jest on srodkowym zas w reprezentacji teraz gra na ataku... O co kaman ? Wg mnie dosc dziwna sytuacja.
 
zabek 3,6K

zabek

Forum VIP
Ja bym dodał ze Brazylia przeciwko Bułgarii jak i Holandii grała w tym samym składzie więc argument &quot;Brazylia grała drugm składem&quot; ma się nijak.

Apro po jak to jest z Romain Vadeleux, gdyz z tego co kojarze jest on srodkowym zas w reprezentacji teraz gra na ataku... O co kaman ? Wg mnie dosc dziwna sytuacja.
Rouzier ma kontuzje, a na Ligę Światową tylko jednego powołali atakującego.
W jednym z meczów wystawili na tą pozycję Marechala, a bodajże w dwóch grał Vadeleux, który nominalnie jest środkowym, jednak z konieczności wystawiany jest przez trenera na pozycję atakującego.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Włochy - Serbia

Według mnie będzie to najciekawsze spotkanie tego weekendu. Włosi powoli wracają do dobrej dyspozycji. Mają przed sobą MŚ na własnych parkietach i wydaje mi się, że mogą tam trochę &quot;namieszać&quot;.

Dotychczas Włosi zwyciężyli we wszystkich spotkaniach. Dwukrotie z reprezentacją Francji ( 3:0 i 3:2 ), oraz dwukrotnie z reprezentacją Chin ( 3:0 i 3:0 ). Jak na razie Trener Anastazi próbował różnych ustawień. Na pozycji rozgrywającego doskonale spisuje się Valerio Vermiglio. Bardzo podoba mi się jego gra, gubi blok, szybko rozrzuca piłki po skrzydłach. Na dodatek zajmuje pierwsze miejsce w Klasyfikacji na Najlepszego Rozgrywającego. Prezentuje nadal wysoką formę, którą pokazał w Lube Bance Maceracie w trakcie sezonu klubowego. Najprawdopodobniej po przekątnej z Vermiglio wystapi dzisiaj Michał Łasko. Troche mnie to martwi, bo Alessandro Fei jest w doskonałej formie. Nie jestem pewien czy Michał jest w stanie zagwarantowac taki poziom jak Alessandro. Łasko to zawodnik leworęczny, jednak bardzo często atakuje po prostu przed siebie, na siłę. Wybierając taki atak może mieć problemy z minięciem mocnego, Serbskiego bloku. Mam nadzieje, że jednak problemy Feia z kręgosłupem nie są poważne. Na pozycji środkowego problem bogactwa ma Trener Anastazi. Simone Buti, Andrea Sala, Emanuele Birarelli i Luigi Mastrangelo - kapitalni zawodnicy. Dotychczas Włosi rozpoczynali z Butim i Salą w wyjściowym składzie. Odpoczywał po kontuzji Birarelli i po ciężkim sezonie Mastrangelo. W ostatnim spotkaniu właśnie tych dwóch zawodników mieliśmy okazję zobaczyć. Dzisiaj może być różnie. Osobiście stawiałbym na parę Mastrangelo-Sala. Na pozycji Libero na 99% powinniśmy zobaczyć Davida Marrę. Prezentuje się w tegorocznej edycji bardzo dobrze. We wszystkich Rankingach zajmuje bardzo wysokie lokaty. Na pozycji przyjmującego najprawdopodobniej zobaczymy Gabriela Maruottiego i Cristiana Savaniego. Wydaje mi się, że widziałem informacje o jego powrocie do zdrowia po drobnym urazie. Gabriele bardzo podobał mi się już w Sisleyu. U boku Ricardo ten siatkarz naprawdę się rozwinął. Cristian to przede wszystkim olbrzymia siła w ataku. Gorzej u tego zawodnika z przyjęciem. Możliwe są również opcje z Cernićem bądź Parodim, który według mnie był objawieniem sezonu ligowego. Opcja z Cernicem jest bardziej defensywną, Matej dostaje mniej piłek do ataku, jednak zabezpiecza przyjęcie i obronę. Tak przynajmniej powinno być, bo Matej po dłuższej przerwie w przyjęciu radził sobie ostatnio średnio. Parodi to spory zasięg, bardzo mocny serwis i mocny atak.

Vermiglio umiejętnie prowadzi grę. Uruchamia środkowych nawet często i są oni bardzo skuteczni. Dodatkowo podoba mi się gra Włochów w bloku. Bardzo skutecznie to wszystko wygląda. Sporo piłek podbija Libero Marra, kontry oczywiście bardzo czesto były wyprowadzane przez Feia, którego dzisiaj chyba zabraknie.

Po stronie Serbów najwięcej zależy od atakującego Sasy Starovica, który w tym sezonie będzie reprezentował barwy Andreoli Latiny. Jak na swój młody wiek prezentuje się on bardzo dojrzale. Pomimo doskonałych warunków fizycznych nie imponuje on zasięgiem. Opóźnia rytm ataku, uderza z wyprostowanej ręki najcześciej po bloku. Wychodzi mu to doskonale. Gorzej wygląda sytuacja z pozostałymi skrzydłowymi. Kovacević i Janić średnio radzą sobie w ataku. Szczególnie Bojan w ostatnich meczach zawodził. W meczu z Chinami wszystko wyglądało fajnie, ale przeciwko Francuzom było już znacznie gorzej. Vlado Petković ma świetnych środkowych, których powinien czesto uruchamiać. Sam rozgrywający imponuje przede wszystkim solidną grą. Pomimo tego, że gra bez fajerwerków to otrzymuje bardzo wysokie noty. Stanković i Podrascanin to genialna para. Bardzo szybcy, skuteczni i przede wszystkim młodzi. Jeszcze dużo grania przed Nimi. Na Libero wystąpi Rosić, który prezentował się ostatnio bardzo dobrze.

Olbrzymim atutem reprezentacji Serbii jest Sasa Starović i przede wszystkim skuteczny blok, który zapewniaja Podrascanin i Stanković. Wydaje mi się, że Serbowie moga mieć kłopoty na skrzydłach. O ile atakujący zapewni dobrą grę i wysoką skutecznośc to Nikola i Bojan mogą mieć spore problemy. Pierwszą rzeczą jest Włoski blok, a drugą rzeczą jest dobra obrona Włochów.

Propozycje:
Włochy @ 1.50 Unibet
Włochy -5.5 pkt. ( Całe spotkanie ) @ 1.90 Unibet
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Brazylia - Korea Południowa

Canarinhos napotykają na swojej drodze najsłabszą ekipe w tegorocznej edycji Ligi Światowej. Azjaci nie ugrali nawet seta w pierwszych czterech spotkaniach. Dzisiaj w nocy raczej przełamanie nie nastąpi. Reprezentacja Brazylii zdołała się już zrehabilitować za porażkę z Holendrami 0:3, teraz za wszelką cenę jeszcze raz będą chcieli pokazać swoim kibicom, że był to tylko jeden, słabszy mecz. O Brazylijczykach można by pisać długo. Tylko po co ? Wydaje mi się, że dzisiaj rozpoczną w ustawieniu: Rezende-Visotto-Murillo-Giba-Rodrigao-Lucas-Mario ( Libero ). Siła ognia jest spora i nie widze żadnych szans dla Azjatów.

Propozycja:
Under 130.5 pkt. @ 1.85 Unibet

USA - Egipt

Nie widziałem jeszcze Faraonów w tej edycji. Z tego co jednak czytałem to znacząco poprawili swoją grę w porównaniu z poprzednim sezonem. Potrafili napsuć krwi zarówno Finom jak i silnej reprezentacji Rosji. Świetnie prezentuje się przede wszystkim Ahmed Abdelhay. Reprezentacje Stanów Zjednoczonych widziałem w starciach z Rosjanami i nie wyglądało to dobrze. Nie ma tam zawodnika, który jest takim typowym pewniakiem. Gra w ataku nie ma się na kim opierać. Riley Salmon jest zawodnikiem niskim, ale posiada bardzo dobrą technikę. Wykorzystywał ją w starciach z Rosjanami i był najlepiej atakującym zawodnikiem w swojej ekipie. Patak, Lotman, Rooney i Anderson w meczach z Rosjanami spisywali się bardzo, bardzo przeciętnie. Atutem USA jest świetnie grający w bloku David Lee. Byc może przeciwko Egipcjanom wystąpi Priddy.

Propozycja:
Egipt +2.5 seta @ 1.90 Unibet

Argentyna - Niemcy

Niemcy po przygodach w trakcie podróży do Argentyny. Nie wiem w jaki sposób wpłynie to na ich dyspozycję. Wydaje mi sie jednak, że są oni w stanie pokonać gospodarzy dzisiejszego spotkania. Grozer, Kromm czy Schwarz rozegrali dotychczas po jednym, góra dwóch dobrych spotkaniach. Zarówno Georg jak i Robert są w stanie pociagnąc grę swojej drużyny. Bardzo wysocy i czasami zabójczo skuteczni. Średnio podoba mi się gra Bohme, który dzisiaj raczej nie wystąpi. Lepiej prezentuje się Gunthor. Pisałem juz przy okazji innych spotkań, że bardzo podoba mi się gra niemieckiego Libero Ferdinanda Tille. Znakomicie uwija się w obronie. Po stronie Argentyny prym wiedzie Alejandro Spajic. Pomimo tego, że lata lecą ten środkowy cały czas prezentuje bardzo wysoki poziom. Guillermo Garcia również jest ważnym ogniwem swojego zespołu. W raz z Ocampo potrafia stworzyć super groźną parę przyjmujących. Słabiej ostatnio grającego Scholtisa zawsze może zastąpić nieobliczalny Pereyra, który napsuł krwi Naszej reprezentacji.

Reprezentacja Niemiec nie była w stanie przeciwstawić się reprezentacji Kuby. Argentyna walczyła i nawet w jednym spotkaniu doprowadziła do TB. Wydaje mi się, że siatkarze Trenera Lozano zwyciężą w pierwszym spotkaniu. Nie spodziewałbym się jednak szybkiego spotkania.

Propozycja:
Niemcy @ 2.00 Unibet
Niemcy +1.5 seta @ 1.50 Unibet

Kuba - Polska

Tutaj już bez analizy. Opisywałem poszczególne spotkania Kubanczyków i Polaków i nie chce mi się tego samego powtarzać ???? Nie widzę elementu, którym moglibyśmy nastraszyć Kubańczyków. Nasi rywale posiadają piekielnie mocną zagrywkę, skuteczny, bardzo wysoki blok. W ataku oczywiście są jedną z najlepszych drużyn na świecie. Wydawało mi się przed pierwszymi meczami, że ich mankamentem będzie obrona i przyjęcie. Z tego co widze znacząco poprawili się w tych elementach. Może nie jest to jeszcze perfekcyjny odbiór, ale jest co raz lepiej. Poza tym wystarczy, że Kubańczycy podbiją sobie piłke do góry, Hierrezuelo ma i tak wiele opcji w ataku i każdy ze skrzydłowych jest w stanie skończyć sytuacyjną piłkę.

Nasza reprezentacja gra co raz lepiej, jednak do bardzo dobrej dyspozycji trochę Nam brakuje. Na Kubie gra się wszystkim bardzo ciężko. Nasi zawodnicy nie maja obecnie ani porażającej zagrywki ani bardzo skutecznego bloku. Będzie bardzo ciężko ugrac cokolwiek.

Propozycje:
Kuba -2.5 seta @ 2.95 Unibet
Kuba -1.5 seta @ 1.60 Unibet

Przepraszam, że tak króciutko, ale idę się chwilkę wyspać. Mecz Brazylii chyba odpuszcze i poszukam sobie powtórki. Będe śledzić spotkanie Argentyny z Niemcami i Kuby z Polakami więc jeżeli ktos chce abym przesłał mu wynik to zapraszam na PW ????
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom