>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Liga Światowa 2010

Status
Zamknięty.
radek03 90

radek03

Forum VIP
A z kim mieli przegrać? W grupie z Niemcami lub Czechami?
Gdzie tam miałeś Czechów?
Francuzi poza Rouzierem naprawdę nie mają graczy, którzy byliby zdolni rywalizować z najlepszymi i być liderami zespołu w tych najtrudniejszych meczach. A i sam wybitny atakujący Francuzów gra często dość nierówno.
Rouzier jeszcze brakuje do wybitności, tak jak sam piszesz myli się w ważnych momentach, fakt. Francja nie ma graczy? Kieffer, Samica - chociaż te nazwiska.
Nie neguję tego typu ale jak już pisać to w realnym obrazie. Lepiej podać dwa zdania mniej niż takie bajki. A odnośnie typu, to rzeczywiście kurs wysoki na Serbów, ja jednak pozostanę osobiście tylko przy śledzeniu transmisji ???? .

Francja ma na pewno lepszych przyjmujących, Samica klasa sama w sobie, Geiler dobrze prezentował się w poprzednich meczach, młody Ngaphet także. U Serbów wiadomo, że przyjmujący to słaby punkt, dlatego gra najczęściej jest oparta na skuteczności atakującego.
Środek po stronie Serbów.
Libero po stronie Francji, doświadczenie, umiejętności i obycie siatkarskie przemawia za Henno.
W ataku, zobaczymy, jeśli przypilnują Starovica to może być im ciężko. Rouzier jest niepewny i może złapać doła, jednak jemu więcej pomogą przyjmujący.
Mecz za pół godziny, zobaczymy jak tam pierwsze spotkanie drugiej kolejki:razz:.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Francja - Serbia

Tak króciutko, bo przed chwilą wróciłem z kilkudniowego wyjazdu.

Dziwi mnie troszkę kurs na Serbów. Pomimo tego, że nie ma Gerica, Grbica, Milijkovica czy Bjelicy to i tak ten zespół posiada spory potencjał. Osobiście zdecyduje się jednak zagrać na zwycięsrtwo Francuzów. Serbowie mają ogromną siłę na srodku. Oprócz Starovica skrzydła wyglądają średnio. Ani Kovacević, ani Janić ani Nikić nie przemawiają do mnie szczególnie W przyjęciu lepszych siatkarzy posiadają Francuzi. Samica, Geiller W przyjęciu lepszych siatkarzy posiadają Francuzi. Samica, Geiller czy Ngapeth to również zawodnicy bazujący na znakomitym wyszkoleniu technicznym. Niesamowity wachlarz zagrań. Serbowie będą się męczyć z pierwszą akcją. Francuzi na czele z Henno potrafią znakomicie bronić i uprzykrzyć rywalom życie. Wróce jeszcze do środka. Vadeleux, Kieffer - Podrascanin, Stanković. Świetni zawodnicy. Doświadczenie przemawia przede wszystkim za Kifferem. Pozostali są bardzo szybcy na nogach. Serbska para znakomicie potrafi grać w bloku. Świetnie czytają grę. Pozostała pozycja atakującego i rozgrywającego. Francuzi mają problem. Zarówno Bazin jak i Toniutti prezentowali się ostatnio średnio. Petković jest solidny i według mnie nic poza tym. Starović pokazał się z dobrej strony w meczach z Chinami. Zmienia tempo ataku, na dodatek zawodnik leworęczny. Rouzier jest nieregularny i to martwi mnie najbardziej. Co do Libero to Henno jest znacznie lepszy od Rosica i Samardzica razem wziętych.

Liczę, że Francuzi zamęczą Serbów długimi akcjami. Mam nadzieje, że kontry, których na pewno będą mieli sporo będą skutecznie wykorzystywać. Potrafią bronić i dzisiaj to pokażą.

Propozycja:
Francja -1.5 seta @ 1.85 Unibet
 
vrazzo 928

vrazzo

Użytkownik
Gdzie tam miałeś Czechów?
Chodziło o całą połówkę i tam na pewno byli Czesi, może pamięć mnie lekko zawiodła jeśli chodzi akurat o szóstkę. Wymienić przykład Turków byłoby pewniej ;)
Francja nie ma graczy? Kieffer, Samica - chociaż te nazwiska.
Nie neguję tego typu ale jak już pisać to w realnym obrazie. Lepiej podać dwa zdania mniej niż takie bajki.
No jak dla mnie Kieffer czy Samica nie są zawodnikami z poziomu, który określa się w NBA mianem All-Star - a takim jest niewątpliwie Rouzier. Jeśli uważasz, że Samica jest lepszy, niż przyjmujący Serbii to to jest twoja opinia, nie musisz jednak mówić o osobie, która ma inne zdanie, że plecie bzdury. A zresztą to, kto jest lepszy, widać na wielu turniejach. Zagrania pod publiczkę może i są efektowne, ale w siatkówce liczą się punkty.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Francja - Serbia

Propozycja:
Francja -1.5 seta @ 1.85 Unibet ⛔
Kompletnie nie trafiony Typ. Francuzi grali bez atakującego i tą lukę trudno było czymś konkretnym zastąpić. Środek również wyglądał bardzo przeciętnie, szczególnie atak w wykonaniu Kieffera. Francuzi mieli ciut lepsze przyjęcie, ale co z tego ? Petković spokojnie rozrzucał piłki do skrzydeł, rzadko wykorzystując swoich środkowych. Kovacević i Janić niezbyt rozwinęli się w ataku. Zespół Serbii posiadał jednak atakującego i to nie byle jakiego. Sasa Starović pomimo niezbyt imponującego zasięgu w dosyć dziwny sposób zbiera się do ataku, strasznie ospale. Na dodatek te jego obijanie bloku to majstersztyk. Świetnie chłopak wykorzustuje ręce rywali. W pewnym momencie w ekipie &quot;Trójkolorowych&quot; ciekawie zawiązała się gra pomiędzy Toniuttim a Samicą. Widać, że ta para się dobrze ze sobą rozumie, Guillaume lubi szybsze piłki i do pewnego momentu było to bardzo efektowne i efektywne. Jednak co za dużo to nie zdrowo i w końcu dobra passa się skończyła. Znów dobrze funkcjonował Serbski blok. Stanković i Podrascanin, który później opuścił boisko to klasa sama w sobie. Pomimo młodego wieku Ci chłopcy są już ograni i naprawdę doświadczeni. Świetne poruszanie się przy siatce. Spodziewałem się lepszej gry Francuzów w obronie. Bronili sporo piłek, podobnie jak Serbowie jednak Bazin czy Toniutti nie mieli pewniaka, do którego w najważniejszych momentach mogli zagrać. Przepaści w poszczególnych setach nie było. Serbowie odjeżdżali w dwóch pierwszych, jednak później Francuzi gonili. Pogoń jednak następowała zbyt późno. Trzeci set bardziej wyrównany. Jednak decydujące słowo znów należalo do Serbów.

Trener Kolaković wprowadza sporo młodych chłopców, którzy mają okreslone zadania na boisku. Atanasijevic Aleksandar pojawia się na podwyższenie bloku, Terzić i Mitić na zagrywkę. Dosyć ciekawe te floty, szczególnie tego drugiego. Wczoraj Podrascanina zastąpił Petrović, który jednak szczególnej krzywdy przeciwnikom nie wyrządził.

Nie wiem jak ma się sprawa z Rouzierem, ale w kolejnym meczu, jeżeli go zabraknie to Francuzom znowu będzie bardzo ciężko.

EDIT: Zapomniałem dodać, ze w ostatnich akcjach spotkania mieliśmy okazję zobaczyć Vadeleux na pozycji atakującego ! Furory nie zrobił, ale takich rzeczy nie widzi się zbyt często.
 
ml1916 0

ml1916

Użytkownik
Chodziło o całą połówkę i tam na pewno byli Czesi, może pamięć mnie lekko zawiodła jeśli chodzi akurat o szóstkę. Wymienić przykład Turków byłoby pewniej ;)
No jak dla mnie Kieffer czy Samica nie są zawodnikami z poziomu, który określa się w NBA mianem All-Star - a takim jest niewątpliwie Rouzier. Jeśli uważasz, że Samica jest lepszy, niż przyjmujący Serbii to to jest twoja opinia, nie musisz jednak mówić o osobie, która ma inne zdanie, że plecie bzdury. A zresztą to, kto jest lepszy, widać na wielu turniejach. Zagrania pod publiczkę może i są efektowne, ale w siatkówce liczą się punkty.
Rouzier jest All-Star&#39;em a Samica nie? To dlaczego ta wielka gwiazda w wieku 23 lat gra ciągle w lidze francuskiej? Samica to europejska czołówka na tej pozycji i nie wiem na jakiej podstawie uważasz go, za co najwyżej dobrego zawodnika.
Kieffer to też kawał gracza. Może nie gra efektownie, ale chyba to nie przypadek, że od tylu lat jest podstawowym środkowym repr. Francji?
 
vrazzo 928

vrazzo

Użytkownik
Musisz zauważyć, że w meczach z najlepszymi bardzo często wyłącznie Rouzier podejmuje walkę i to on, mimo tego, że ma słabsze okresy w meczu, trzyma grę tej, podkreślę, przeciętnej moim zdaniem kadry.
Samica - w kadrze od lat mnie nie przekonuje, w Panathinaikosie w LM oglądając kilka meczy potwierdziłem swoje przekonanie, gdy na parkiecie rządzili Zagumny + Grecy. Poza tym, było kilka ustawień, w których Francuzi mieli problemy na przyjęciu, jednak Rowlandson wchodził właśnie wtedy, gdy Samica, a nie młody i nie rewelacyjny w przyjęciu Ngapeth, był w drugiej linii, więc podobne odczucia może mieć coach Francuzów.
Kieffer to kawał gracza, nie przeczę. Ale wybitny moim zdaniem nie jest.
Prędzej obok Rouziera postawiłbym Vadeleuxa czy Henno, niż Samicę i Kieffera.
Co do wczorajszego meczu, Vlado Petkovic rozegrał to trochę jak Grbic. Czyli nieźle taktycznie. Najlepsze opcje na początku zupełnie znikły, tak jak znika często w pierwszych setach Ivan Miljkovic. Ogólnie pierwszy set i spora część drugiego, to piłki do Starovicia, ale przede wszystkim, z przyjęcia, które nie było perfekcyjne, na lewy atak. Widać to było zwłaszcza w pierwszym secie. Kovacevic czy Janic radzili sobie świetnie, ciągle pomagał fantastyczny blok, którego siłę osłabić miał prawdopodobnie uraz Podrascanina. Jego zastępca spisywał się jednak stosunkowo dobrze i na pewno nie było jakiejś wielkiej luki w tym miejscu. W zespole Francuzów widać było brak Rouziera. Jego zastępca, Marechal, kompletnie zawiódł, a punkty zaczął dostarczać dopiero w 3 secie, choć i ich było trochę za mało. W efekcie pewne zwycięstwo Serbii i typ o wysokim kursie trafiony.
Zupełnie nie zgodzę się z Redwitz, który mówi że Kovacevic i Janic nie rozwinęli się w ataku. Śledząc mecze Serbów trzeba zauważyć, że tak po prostu ta kadra gra. Pierwszy set to sporo piłek na lewy atak i skuteczni Kovacevic, Janic. Potem dostają mniej piłek, ale co jakiś czas, regularnie, zostają obsłużeni.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Zupełnie nie zgodzę się z Redwitz, który mówi że Kovacevic i Janic nie rozwinęli się w ataku. Śledząc mecze Serbów trzeba zauważyć, że tak po prostu ta kadra gra. Pierwszy set to sporo piłek na lewy atak i skuteczni Kovacevic, Janic. Potem dostają mniej piłek, ale co jakiś czas, regularnie, zostają obsłużeni.
Możesz się nie zgadzać, bo masz do tego prawo.

Co z tego, że Kovacević i Janić co jakiś czas, regularnie zostają obsłużeni przez Petkovica skoro nie kończyli piłek ? Kovacević jeszcze prezentował się w miare dobrze, ale naprawdę bez rewelacji. Bojan cieniutko w ataku. Sporo jednak wniósł do gry w bloku. Marechal również regularnie otrzymywał piłki., jednak nic z tego nie wynikło. Liczy się tylko skuteczność.

Nikola Kovacević - 38.46% skuteczności w ataku
Bojan Janić - 25.00% skuteczności w ataku

Rozwinęli się w ataku ? Tylko Saska trzymał grę. Swoją drogą genialnie wykorzystuje blok rywali.

W dyskusję na temat All-Star i Antonina Rouziera czy Guillaume Samici się nie wypowiadam.
 
vrazzo 928

vrazzo

Użytkownik
Masz rację co do skuteczności, nie przeglądałem tych statów, ale głównie mówiłem o początkowej fazie meczu, a tam na pewno prezentowało się to lepiej. A na takie staty mogło się przełożyć też to, że Vlado, gdy miał nie najdokładniejsze przyjęcie, zbyt często jednak grał na ten lewy atak.
Z ciekawości zapytam, jaki procent ma zapisany Starovic?
Moim zdaniem atak Serbów nie ograniczał się tylko do Sasy, choć oczywiście nie przeczę, że to następca Miljkovicia był liderem zespołu. Na pewno Kovacevic-Janic zrobili dużo więcej w ataku, niż środkowi, nie mający ku temu prawie żadnych okazji. Swoją drogą Vlado trochę zadziwił z tym środkiem. Potrafi zaskoczyć rywali, jednak drugi raz będzie o to ciężko, jest tylko solidny, tego już raczej nie przeskoczy.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Masz rację co do skuteczności, nie przeglądałem tych statów, ale głównie mówiłem o początkowej fazie meczu, a tam na pewno prezentowało się to lepiej. A na takie staty mogło się przełożyć też to, że Vlado, gdy miał nie najdokładniejsze przyjęcie, zbyt często jednak grał na ten lewy atak.
Z ciekawości zapytam, jaki procent ma zapisany Starovic?
Moim zdaniem atak Serbów nie ograniczał się tylko do Sasy, choć oczywiście nie przeczę, że to następca Miljkovicia był liderem zespołu. Na pewno Kovacevic-Janic zrobili dużo więcej w ataku, niż środkowi, nie mający ku temu prawie żadnych okazji. Swoją drogą Vlado trochę zadziwił z tym środkiem. Potrafi zaskoczyć rywali, jednak drugi raz będzie o to ciężko, jest tylko solidny, tego już raczej nie przeskoczy.
Nie napisałem, że atak Serbów opierał się tylko na Starovicu. Chodzi mi o to, że tylko on ze skrzydłowych trzymał wysoki, dobry poziom. Skutecznośc wyniosła chyba koło 52%. Zresztą zaraz sprawdzę dokładniej.

Kovacević i Janić jakoś szczególnie w ataku nigdy na mnie wrażenia nie robili. W meczach z Chińczykami ich skutecznośc na pewno wyglądała dobrze, ale Chiny to jednak rywal z niższej półki. Vlado rozrzucał piłki po skrzydłach, więc nie ma co się dziwić, że Nikola i Bojan zrobili w ataku więcej niż Stanković, Petrović czy Podrascanin. Tak jak pisałem wcześniej, Vlado jest przeciętnym sypaczem i jakoś nie wierze, że wzniesie się na wyżyny. Podejrzewam, ze takie były załeożenia taktyczne, ale nie rzucił mi się w oczy ani jeden atak z 6 strefy czyli &quot;pajp&quot;. Środkiem też grał jak na lekarstwo. Mecz wygrany, więc nie ma o czym dyskutować.

Gdyby był Rouzier ten mecz wyglądałby inaczej. Marechal nie jest w stanie zastąpić według mnie i tak dosyć chimerycznego Rouziera. Potencjał chłopak ma, niestety często popełnia sporo błędów. Również w ważnych momentach.
 
vrazzo 928

vrazzo

Użytkownik
Był pajp! ;) Może trochę idealizuję tych skrzydłowych, ale to tylko i wyłącznie ze względu na uwielbienie dla takich ekip, jak Serbia czy Bułgaria.
Zmieniając temat, ciekaw jestem jakichś typów na dziś. Właściwie ciężko cokolwiek powiedzieć, o tym, czy Finlandia wciąż jest dość mocna, jak rok temu i czy USA poprawi się w stosunku do gier z Rosją, gdzie wszystko właściwie kulało, a i skład nie był optymalny.
Rosja - Egipt to wszystko powinno być jasne, jednak ja odpuszczam spotkanie, pamiętając o manierach Rosjan, które prezentują znacznie częściej, niż w pamiętanych przez każdego meczach z dwóch kolejnych ME: z Hiszpanią i Francją.
Spotkanie Włochy - Chiny również jest ciężkie do obstawienia z jakimś handicapem, gdyż i Włochów stać na świetną grę, i Chińczycy są w stanie tu powalczyć. Chyba znalezienie jakiegoś przyzwoitego zakładu na dziś jest problemem.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Rosja - Egipt to wszystko powinno być jasne, jednak ja odpuszczam spotkanie, pamiętając o manierach Rosjan, które prezentują znacznie częściej, niż w pamiętanych przez każdego meczach z dwóch kolejnych ME: z Hiszpanią i Francją.
Spotkanie Włochy - Chiny również jest ciężkie do obstawienia z jakimś handicapem, gdyż i Włochów stać na świetną grę, i Chińczycy są w stanie tu powalczyć. Chyba znalezienie jakiegoś przyzwoitego zakładu na dziś jest problemem.
W obu spotkaniach powinno być 3:0. Nie oszukujmy się Egipcjanie do potęg nie należą. Zdziwiłem się, że tak uprzykrzyli życie Finalndii. Rosjanie odmłodzili troszkę skład jednak dalej trzon tworzą Berezhko, Grankin, Volkov czy Mikhaylov. Doszedł do tych zawodników świetny Muserskiy. Genialne warunki fizyczne i to co mnie zdziwiło bardzo mocna zagrywka z wyskoku. Khtey również dosyć dobrze się wprowadził. Największą zmianę widać na pozycji Libero. Verbova bardzo ciężko zastąpić. Komarov jak na razie radzi sobie z tym bardzo przeciętnie.

Włosi bardzo fajnie zaprezentowali się w spotkaniach z Francją. Szczególnie zaimponował mi Simone Buti. Dojdzie jeszcze Birarelli, który jest po kontuzji Mastrangelo, który odpoczywa i Butiemu będzie ciężko o miejsce w składzie. A szkoda ! Bardzo dobrze zaprezentował się w drugim spotkaniu. Znakomita skuteczność w ataku i świetna gra w bloku. Obok Feia bohater spotkania. Fei wraca do wielkiej formy. W Sisleyu miał bardzo fajny sezon, przy Ricardo grał bardzo dobrze. Teraz przy Valerio gra jeszcze lepiej. Właśnie Vermiglio świetnie pokierował grą Włochów. Bardzo dobrze rozrzucał grę po skrzydłach. W pierwszym spotkaniu rzadko korzystał ze środkowych. Nie było takiej potrzeby. Francuzi mało łapali w bloku, a Fei i Maruotti kończyli większośc piłek. W drugim spotkaniu nie było Savaniego, którego zastępował Cernic, więc Valerio więcej grał środkiem. Opłaciło się to. Włosi grają u siebie i wątpie, żeby dzisiaj stracili seta. Chińczycy próbują grać kombinacyjnie. Zbiegnięcia ze skrzydła do środka czy atak z 5 strefy wygląda bardzo ciekawie, lecz całego spotkania tak grać się nie da. Warunkami fizycznymi również nie grzeszą. Poza tym Włosi znakomicie grają w bloku, więc z przebiciem się będzie Azjatom ciężko.

Undery można próbować. 160.5 w obu spotkaniach daje Nam kurs w okolicach 2.10
Niezbyt dużo, ale coś można sobie wybrać.

Rosja - Egipt

Propozycja:
Under 160.5 pkt. @ 1.45 Unibet

Włochy - Chiny

Propozycja:
Under 160.5pkt. @ 1.45 Unibet

Więcej nie ma się co rozpisywać. Przepaść pomiędzy drużynami jest spora. Szczeólnie Włosi nie mogą sobie pozwolić na jakąkolwiek strate punktów. Mają trudną grupę i na żadne wpadki nie ma miejsca.

Według mnie kursy na Niemców i Polaków są zawyżone. Z czego spróbuje skorzystać. Ale o tym później. Niemcy 4.75 @ Unibet, Polska 2.65 @ Unibet ????
 
radek03 90

radek03

Forum VIP
Chodziło o całą połówkę i tam na pewno byli Czesi, może pamięć mnie lekko zawiodła jeśli chodzi akurat o szóstkę. Wymienić przykład Turków byłoby pewniej ;)
Czesi odpadli w pierwszej fazie grupowej:razz:. Ale to mało ważne.
No jak dla mnie Kieffer czy Samica nie są zawodnikami z poziomu, który określa się w NBA mianem All-Star - a takim jest niewątpliwie Rouzier. Jeśli uważasz, że Samica jest lepszy, niż przyjmujący Serbii to to jest twoja opinia, nie musisz jednak mówić o osobie, która ma inne zdanie, że plecie bzdury. A zresztą to, kto jest lepszy, widać na wielu turniejach. Zagrania pod publiczkę może i są efektowne, ale w siatkówce liczą się punkty.
Umieszczanie Rouziera w &quot;all star&quot; to gruba przesada. Wiadomo, że zawodnik rzuca się w oczy, z racji funkcji pełnionej na boisku - atakujący, tak jest w większości drużyn. W ważnych meczach bardzo rzadko jest pewniakiem i na swoich barkach niesie ciężar gry w ataku. Jego proste błędy, bloki i ataki w trybuny przy piłkach setowych/meczowych biją po oczach. Antek przed dwoma laty pokazał się szerszej publiczności, pokazał swój potencjał i liczono, że szybko stanie się gwiazdą. Minęły dwa sezonu i za dużo do przodu nie poszedł. Stawianie go na poziomie gwiazd światowej siatkówki to nieporozumienie, wg mnie dużo mu jeszcze brakuje do Samici czy np. Antigi. Nie narzucam swojego zdania, każdy ma swój rozum:razz: to oczywiste. Można się afiszować z poglądem, że Gacek to najlepszy libero na świecie i ja tylko mogę przedstawić swoją wizję.


Odnośnie meczu Argentyna - Polska. Trener przeciwnika podkreśla, że bardzo mu zależy na pokonaniu naszej ekipy, jesteśmy zaliczani do najlepszych drużyn świata, więc to nie dziwi. Pewnie zagrają swoim optymalnym zestawieniem. U nas jeśli siatkarze zaprezentują się na takim poziomie w ataku jak z Niemcami, to będzie bardzo niemiło. Od początku zagra prawdopodobnie Żygadło, więc można liczyć, że coś zacznie grać ze środkowymi. Przydałaby się dobra zagrywka, odrzucająca od siatki, styl Argentyny znany - szybkie rozrzucanie piłek, jeśli sobie dograją do rozgrywającego, to nasi środkowi mogą nie mieć tyle szybkości aby doskakiwać do skrzydeł. Nie wiadomo do końca co z Winiarskim, czy zagra czy nie. Duzo niewiadomych i pytań odnośnie naszej kadry.
 
alexdamiao 1,5K

alexdamiao

Użytkownik
Ostatnio sporo przegrałem na underze 160.5 pkt w 2 meczu LŚ Serbia - Chiny, żal był straszny, Serbowie sie sfrajerzyli po 2 setach myśleli że się samo wygra.
Ja dzisiaj typuje na Polaków 2.30 bardzo dobry kurs zwłaszcza że Paweł Zagumny wraca. Dodatkowo opłaca się za grosze zagrać Niemców po kursie 5 z Kubą. Kubańczycy męczyli z Argentyną, a Niemców widzieliśmy ostatnio.
 
radek03 90

radek03

Forum VIP
Ostatnio sporo przegrałem na underze 160.5 pkt w 2 meczu LŚ Serbia - Chiny, żal był straszny, Serbowie sie sfrajerzyli po 2 setach myśleli że się samo wygra.
Ja dzisiaj typuje na Polaków 2.30 bardzo dobry kurs zwłaszcza że Paweł Zagumny wraca. Dodatkowo opłaca się za grosze zagrać Niemców po kursie 5 z Kubą. Kubańczycy męczyli z Argentyną, a Niemców widzieliśmy ostatnio.
Tak, Zagumny wraca... trenować z kadrą B w Spale:razz:, więc jakie to będzie miało znaczenie dla wyniku meczu w LŚ z Argentyną? Opłaca się czytać całe artykuły a nie tylko nagłówki;)
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Rosja - Egipt

Propozycja:
Under 160.5 pkt. @ 1.45 Unibet ⛔
Nie widziałem tego spotkania, więc za wiele napisać nie mogę. Pierwszą rzeczą na którą zwróciłem uwagę to żenujące przyjęcie obu drużyn. Nie wiem jednak czy te statystyki są wiarygodne, bo aż nie chce mi się w to wierzyć. Kolejną rzeczą jest skuteczny atak, co przy takim przyjęciu nie jest wcale łatwe. Obie drużyny zanotowały podobną skuteczność. Można się było spodziewać, że w bloku lepszą ekipą okażą się siatkarze Trenera Bagnoliego.

Indywidualnie na pewno na pochwały zasługuje Ahmed Abhelday. Bardzo dobra skuteczność w ataku i sporo zdobytych oczek. W dalszym ciągu mile zaskakuje Muserskiy. Dzisiaj zdobył 11 punktów. Dobrze w bloku i na zagrywce. W ataku nie miał zbyt wiele piłek, ale większośc skończył.

Osobiście zdziwiłem się, że Rosjanie stracili seta. Dzisiaj zagrali w następującym składzie: Poltavskiy-Grankin-Khtey-Berezhko-Muserskiy-Astashenkov-Makarov ( Libero ). Brakowało w wyjściowej siódemce Mikhaylova i Volkova. Ten drugi w oógle nie pojawił się w meczowej dwunastce.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Argentyna - Polska

Przed Naszą reprezentacją kolejny wyjazdowy weekend i kolejne ciężkie spotkania. Tym razem Naszym rywalem będzie Argentyna, która postawiła się silnej reprezentacji Kuby i zdołała urwać im punkcik.

Drużyna Argentyny preferuje szybką grę po skrzydłach. Zarówno pierwszy rozgrywający, Luciano De Cecco jak i Nicolas Uriarte tak właśnie grają. Na skrzydłach mają dosyć dobrego atakującego Gustavo Scholtisa. Całkiem dobry zasięg, potrafi być bardzo skuteczny i do tego dokłada bardzo mocną zagrywkę. Na przyjęciu powinni wystąpić Lucas Ocampo i Guillermo Garcia. Parametrami może Ci zawodnicy nie zachwycają, ale potrafią naprawdę bardzo dużo. Szczególnie Garcia popisywał się w drugim spotkaniu z Kubą. Był nie do zatrzymania. Kolejnymi ważnymi postaciami są Libero Pablo Meana i środkowy Alejandro Spajic. Obaj są bardzo doświadczonymi zawodnikami i wraz z młodymi kolegami tworzą wybuchową mieszankę. Alejandro dostaje sporo piłek jak na środkowego i większośc kończy. Drugim środkowym zapewne będzie Sebastian Sole. Nie odgrywa on jednak tak dużej roli na parkiecie jak bardziej doświadczony partner z tej formacji.

Nasza reprezentacja nie zachwyciła w spotkaniach w Stuttgarcie. Powiem więcej zawiodła Nas, kibiców. Rozumiem, że to pierwsze spotkania, rozumiem, że forma jest przygotowywana na MŚ, rozumiem, że brakuje kluczowych zawodników. Nie rozumiem tylko dlaczego przy tak dobrym przyjęciu tak słabo radzimy sobie w ataku ? Dlaczego Bartek Kurek nie może skończyć ataku na pojedyńczym bloku ? Dlaczego tak rzadko korzystaliśmy z &quot;pajpa&quot; ? Dlaczego tak mało piłek w drugim spotkaniu otrzymywał Michał Ruciak, który w pierwszym spotkaniu był wiodącą postacią ? Przy tak dobrym przyjęciu aż prosiło się na jakąś zmianę, na częstsze uruchamianie środka. Zwłaszcza, że rzadko był wykorzystywany Ruciak, a pozostali skrzydłowi radzili sobie przeciętnie. Pytań jest wiele, odpowiedzi trudno znaleźć.

Dzisiaj powinniśmy wystąpić w składzie: Gruszka-Łomacz-Kurek-Ruciak-Możdżonek-Czarnowski-Gacek (Libero)

W pierwszych spotkaniach naprawdę pozytywnie zaskoczyło mnie bardzo dobre przyjęcie Naszego zespołu. Statystyki pokazały, ze stało ono na fenomenalnym poziomie. Bardzo dobre spotkania Gacka, sporo piłek podbijał. Nie popełniał błędów w przyjęciu. Kurek i Ruciak również dobrze sobie radzili. W pierwszym spotkaniu było rochę gorzej, ale też nie było na co narzekać. Bartek nadal nie potrafi się jednak odnaleźć w ataku. Miał problemy nawet z pojedyńczym blokiem. Chociaż akurat w obu meczach Niemcy świetnie bronili i mieli mnóstwo wybloków. Bartek potrafi dużo, dużo więcej. Dzisiaj powinno być już tylko lepiej. Michał Ruciak bardzo dobrze spisywał się w pierwszym spotkaniu. To on trzymał Naszą grę w ataku. Nie wiem czym było spowodowane to, że w drugim meczu otrzymał tylko 7 piłek. Na te 7 piłek skończył tylko 2, ale nie rozumiem dlaczego nie dostawał więcej szans. Kurek, który zawodził już po raz kolejny dostał aż 24 piłki. Piotrek Gruszka nie pokazał kompletnie nic. W pierwszym spotkaniu usprawiedliwiałem go średnimi wystawami od Grześka. W drugim spotkaniu wydawało się, że jest lepiej, jednak dalej nie kończył. Znacznie lepiej spisywał się silniejszy Kuba Jarosz. Jeżeli Piotrek słabo wejdzie w mecz nie ma na co czekać. Kuba jest w drużynie po to, żeby jej pomagać. Powinien się pojawić szybko w razie niepowodzeń Gruchy. Sądziłem, że środkowi będą Naszą bronią. Wszystko jednak wyglądało bardzo przeciętnie, bez rewelacji. Nie otrzymywali zbyt wiele piłek ( Co akurat nie jest ich winą. ), średnio spisywali się w bloku i w zagrywce. Szczególnie jestem zawiedziony postawą Patryka Czarnowskiego. W PlusLidze w raz z Grześkiem tworzyli świetną parę, w meczach z Francją zaprezentował się genialnie. Teraz jednak w prawdziwym sprawdzianie chyba nie wytrzymał pretensji. Wstrzymywał ręke, nie było widać w jego grze błysku, energii. Liczę, że może dzisiaj się przełamie. Grzesiek również nie pokazał się z dobrej strony. Mało grał środkiem, średnio mu szlo gubienie bloku, sporo niedokładnych piłek. Ogólnie bardzo słabe występy. Wszystko to dziwi, bo przyjęcie miał bardzo dobre.

Nasi siatkarze z meczu na mecz będą grać co raz lepiej. Trenerr Castellani będzie chciał na pewno utrzeć nosa swoim rodakom. Argentyna wybitną drużyną nie jest i kurs w okolicach ~2.50 na zwycięstwo Polaków warto spróbować. Nie wykluczam TB w tym spotkaniu.

Propozycja:
Polska @ 2.65 Unibet
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Kuba - Niemcy

Faworytem tego spotkania są grający na własnej hali Kubańczycy. Wszyscy wiemy jak trudno gra się tam wszystkim ekipom. Bardzo ciężki teren. Jednak zszokował mnie kurs zaproponowany przez Bukmacherów. Skorzystam z wystawionego prezentu i liczę na to, że Niemcy mnie nie zawiodą i podejmą walkę. 4.75 to stanowczo za dużo.

Kubańczycy nie pokazują jeszcze tego do czego Nas przyzywczaili. Mnóstwo własnych błędów. Nie najlepsza gra w obronie ( Akurat do tego Nas przyzwyczaili. ) i bazowanie na skoczności i sile. Leal i Leon. Znakomita para przyjmujących. Potrafią sobie radzić w ataku. Czasami jednak przesadzają i biją po prostu na ślepo przed siebie. Leon podoba mi się bardziej. Ma opanowane wszystkie kierunki i czasami wykazuje większy spokój do Leala. Drugiego spotkania nie mogą jednak zaliczyć do udanych. Bardzo słabo przyjmowali i akurat tym razem przeciętnie radzili sobie w ataku, głównie ze względu na bardzo dobrą postawę w bloku Argentyńczyków. Na środku wystąpią Camejo i mój idol Simon Aties. Troche niedoceniany jest camejo, który często to wykorzystuje. Rywale zwracają uwagę przede wszystkim na Simona. Osmany jest traktowany jako dopiero trzecia opcja w ataku. Często błędnie. Potrafi być niesamowicie skuteczny. Simon to zawodnik kompletny. Genialny na zagrywce, w bloku i przede wszystkim w ataku. W polu serwisowym ma wiele wersji i każda jest wersją trudną do przyjęcia. Lider zespołu. Na ataku wolałbym zobaczyć Fernando Hernandeza od Cepedy i tak zapewne będzie. Fernando to bardzo ciekawy, leworęczny zawodnik. Trzyma wysoki poziom w ataku. Potrafi kąsać też zagrywką. Pozostają jeszcze najbardziej niedoceniani: Guttierez ( Libero ) i Hierrezuelo ( Rozgrywający ). Guttierez średnio radził sobie w przyjęciu, jednak w obronie tak jak przystało na Libero jest filarem swojej drużyny. Genialnie uwija się na parkiecie, bardzo szybki. Na dodatek nie sili się na próby rozegrania palcami tylko spokojnie dogrywa piłkę do atakującego sposobem dolnym. Hierrezuelo potrafi znakomicie rozłożyć grę. Mając takich zawodników wydaje się to jednak banalnie proste. Kubański sypacz dysponuje również świetnym blokiem i skutecznie potrafi nastraszyć rywali swoją lewą, bardzo mocną ręką.

Tą maszynę bardzo trudno pokonać. Czy Niemcy są w stanie to uczynić ?

W meczach z Polakami zagrali bardzo dobre spotkania. Szczególnie komunikacja pomiędzy Blokiem a Obroną mogła się bardzo podobać. Mnóstwo podbitych piłek bezpośrednio w obronie jak i mnóstwo wybloków. Szczególnie podobała mi się gra młodego libero Ferdinanda Tille. Genialne obrony. Świetnie się czuł w tamten weekend. Gdyby jeszcze lepiej przyjmował, bo z tym było troszeczek kłopotów. Znakomicie uzupełniająca się para przyjmujących. Bardzo wysoki i bardzo skuteczny Robert Kromm. Siatkarz Verony dobrze radził sobie w ataku i był bardzo dobrą alternatywą dla Georga Grozera. Sebastian Schwarz w drugim spotkaniu pokazał, że wcale w ataku nie ustępuje swoim kolegom na skrzydłach. Znakomite spotkanie i według mnie gracz meczu. MVP w pierwszym spotkaniu nie mógł zostać nikt inny tylko Georg Grozer. Nowy atakujący Resovii pokazał czym dysponuje. Piekielnie mocny atak i zagrywka. Bardzo dobry zasięg pomaga mu skutecznie blokować. Pokazał również kilka bardzo ciekawych zagrań. Oprócz siły posiada bardzo dobrą technikę. Plasy czy kiwki nie są mu obce. Najważniejsza rzecz. Przez całe sety mogło mu zupełnie nie iść, żeby w najważniejszym momencie odpalić i zapewnić zwycięstwo swojej ekipie. Bohme i Gunthor nie zachwycili. Mieli sporo wybloków, jednak jeżeli chodzi o zdobycze punktowe to nie zachwycili, szczególnie ten pierwszy. Steuerwald wiadomo, że wykorzystywał swojego atakującego wtedy kiedy mu szło. Mało grał środkiem, jednak nie ma się co dziwić. Skrzydła funkcjonowały genialnie.

Trener Raul Lozano wykonał ze swoją ekipą kawał dobrej roboty. Niemcy będą podbudowani kolejnymi zwycięstwami i wcale nie stoją na straconej pozycji. Fajnie zaprezentowali się w obronie i właśnie ten element w raz z blokiem będzie kluczowym w tych pojedynkach. Jeżeli Niemcy będą podbijać kolejne bomby Leala i Leona Ci zaczną się irytować i popełniać błędy. Ważne będzie też przyjęcie. Świeca do Grozera może tutaj nie wystarczyć. Liczę właśnie na techniczne zagrania. Obijanie bloku, kiwki w środek pola. Kubańczycy tego nie lubią i nie radzą sobie z tym zbyt dobrze. Również takie wejście w sezon, ogranie jest po stronie podpoiecznych Trenera Lozano. To będzie ich 9 i 10 spotkanie w tym sezonie reprezentacyjnym. Jak dotąd w 8 spotkaniach stracili tylko 2 sety.

Liczę na niespodziankę.

Propozycja:
Niemcy @ 4.75 Unibet
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
@Redwitz ja mam nieco inne podejście do meczu Kuba- Niemcy. Owszem Niemcy podbili wiele piłek w meczu z Polakami,ale Nasi atakowali tam dośc anemicznie. Kubańczycy mając taką potęge w łapie pewnie będą kończyli swoje ataki i Niemcom nie będzie co podbijac nawet. I też trzeba powiedziec że zagrywką jakoś ich nie postraszyliśmy również. Jedynie Możdzonek flotami czy Ruciak pare razy z Kurkiem hukneli dobrze. A Kubańczycy w tym elemencie sa mocni, kto wie czy nie najmocniejsi w całej LŚ. Leon, Hierrezuelo, Simon, Leal oni wszyscy grają bardzo mocno z wyskoku. Wtedy przy niedokładnym przyjęciu pozostaje opcja wysoka piłka do Grozera. Owszem Grozer super zagrał mecz z Polakami gdzie wszystko kończył, ale następnego dnia był już cieniem tego gracza z meczu nr 1. Jakoś mentalnie nawet nie widze Niemców w tym meczu na Kubie. Może i Kubańczycy się gotują od czasu do czasu, ale na Niemców to powinno w zupełności wystarczyc w dniu dzisiejszym. Zagram sobie Kubańczyków z handi -1,5seta.
:siata:KUBA - NIEMCY Typ : Kuba -1,5seta @ 1,45 Betsafe ✅3:0

Nastolatek Leon w ataku.
----------------------- Co do meczu Polaków, to po głowie chodził mi typ na zwycięstwo Argentyńczyków, ale jak zapewniają szkoleniowcy z kazdym dniem powinien nasz zespół wyglądac lepiej. Jednak po tym co pokazali w Stuttgarcie do tego daleka droga jeszcze. Jednak nie lubie stawiac przeciwko Naszym. Wierze że z Argentyną, z którą jakoś dobrze zawsze nam się grało zanotujemy pierwsze zwycięstwo w LŚ. Tak więc na 12 meczów wzajemnych Polska wygrała 10. Nie ma jednak co do tego wracac bo dzisiaj będą to inne reprezentacje. Argentyna się odmładza z roku na rok i nabiera doświadczenia. Awans do F6 przed rokiem to jeden z przykładów rozwoju siatkówki w Argentynie. Zawodnicy też ciekawi, napewno Polaków nie czeka spacerek. Ale wierzmy w Nasyzch ;)
---------------------------
Jeszcze słówko o meczu porannym Koreańczyków z Bułgarami. Nie miałem okazji widziec przed tygodniem KoreiPłd w akcji, ale za to oglądałem Bułgarów na tle Brazylii i zagrali całkiem dobrze. Szczególnie świetnie spisali się tam w bloku. I to słowo klucz dotyczące tego spotkania moim zdaniem. Koreańczycy w tym elemencie zostali rozbici odpowiednio 17-8 w pierwszym meczu i 12-2 w meczu nr dwa. Przewaga spora. Do tego Song Ming Moon zagrał słabiej i Korea nie istniała. Tak twierdze po przeglądnięciu statystyk. Bułgarzy natomiast postraszyli Brazylijczyków. Kaziyski świetny w pierwszym meczu, Nikolov w drugim. W bloku lepsi byli Bułgarzy 18-12 w pierwszym i remis 13-13 w drugim. Bułgarzy to spory potencjał na siatce, nie tylko na bloku. Również Kaziyski - Nikolov to duet stanowiacy o sile. A nawet Tsvetan Sokolov może straszyc swoją grą. Na podbicie Ako sądze można zagrac Bułgarów. Historycznie dla ciekawostki oba zespoły grały 20 razy i 17 krotnie triumfowała Bułgaria.
:siata:KoreaPłd- Bułgaria Typ : Bułgaria @ 1,15 Betsafe ✅0:3​
 
bombelo2 0

bombelo2

Użytkownik
Mecz: Rosja - Egipt(+2.5 seta)
Typ: Rosja
Panowie co myślicie o tym meczu? Czy Rosjanom aż na tyle będzie się chciało starać? Bo kurs 1.6 kusi. Tylko zastanawiam się, czy 1 seta nie mogą stracić przypadkiem? Pozdrawiam.
Edit: Taki sam kurs na Francja - Serbia(+ 1.5 seta) przy zwycięstwie Serbii. Czy to ta sama Serbia co kilka lat temu?
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom