>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - 3 PROMOCJE NA START! ODBIERZ 1060 ZŁ<<<

Liga Światowa 2010

Status
Zamknięty.
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
Bez przesady. W reprezentacji Kuby wiadomo, że pierwsze skrzypce gra para przyjmujących ( Leal, Leon ) i nieamowity Simon Aties. Sanchez nie otrzymywał aż takiej liczby piłek jak atakujący innych drużyn, ale potrafi grać dobrze. Miał problemy z regularnością, ale mi osobiście będzie brakować tego zawodnika na parkiecie. Strasznie dynamiczny i skoczny. Przede wszystkim jego rozbieg przy zagrywce mi imponował ????
Może Kubańczycy znowu zaprezentują Nam jakąś ciekawą postać.
Szkoda że Juantorena nie może grać dla Kuby, te ich dyktatorskie beznadziejne zasady... Kuba na pewno mierzy w awans do finału, a Argentyna jak ktoś sam napisał pewnie z początku będzie mieszanie składu by ostatnie ich 2-4 mecze dopiero grać składem który wystąpi w FF. Także Kuba jak najbardziej WIN naszej grupy.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Rozkład jazdy i plan transmisji telewizyjnych podałem już na popzredniej stronie. Teraz pora skupic się na samych meczach i grupach, kto ma szanse awansowac, kto nas czymś zaskoczy i na co typowac w pierwszych meczach. Oto moje krótkie(pewnie wyjdą długie:p) przemyślenia.
VS
Zaczne od meczu Polaków z Niemcami. Widze w temacie głosy są podzielone. Też mam pewne obawy przed tym spotkaniem. Ostatnio z Niemcami grało nam się dobrze. Wygrywaliśmy z nimi czy to na IO, czy to na ME, teraz po raz kolejny los nas skojarzył. Ze składu jaki pojechał do Stuttgartu jak na moje oko to powinniśmy wyjśc w ustawieniu z Gruszką w ataku, Żygadło na rozegraniu, w przyjęciu Kurek, i właśnie tutaj pytanie kto tym drugim. Gdyby Bąkiewicz był już w pełnej dyspozycji to pewnie on, a tak to spodziewam się Ruciaka. Winiar poleciał jednak z kadrą, ale chyba jemu Castellani da odpocząc. Na środku Czarnowski i Możdzonek, a na libero ja sądze że będzie tak, że zacznie Zatorski. Daniel nie będzie bał się na niego postawic. Zatem tak patrząc z boku wcale źle nasz skład nie wygląda. Owszem mozna narzekac, że bez Zagumnego jest ciężko Naszym, ale Żygadło ładnie rozgrywał przecież w Trentino, kiedy to on grał w miejsce Raphaela to częściej Trento grało środkiem. Bardzo dobre wejście miał w meczach z Francuzami Patryk Czarnowski. Kto wie czy to nie będize objawienie tegorocznej LŚ. Przynajmniej początkowe mecze powinny byc dla niego ważne. Bo potem wróci Pliński, więc szansa pokazania się jest ogromna. Oby tylko Gacek nie grał na libero...
Niemcy wracają do LŚ po długiej nieobecności. Ostatni raz grali w &quot;Światówce&quot; w 2003r. Niemcy jak wiemy od paru dni że bez Simona Tischera, na którego Raul Lozano i tak nie stawiał. Jego jakby &quot;pupilkiem&quot; jest Patrick Steuerwald. To on rozgrywał na ME. Po przekątnej chyba nie zobaczymy nowego gracza Resovii, bardziej spodziewam się Schoepsa w podstawowym składzie. -Niemcy mają spory potencjał w to nie wątpie, ale znajac Raula Lozano, wszyscy pamiętamy jak Nasi zawodnicy się wypowiadali kiedy odszedł że zafundował im ogromnie cięzkie treningi. Myślę, że teraz może byc podobnie. W tych spotkaniach nie widze faworyta. Chciałbym, aby to Polacy wygrali. Jednak zostawie sobie możliwośc obejrzenia pierwszego meczu obu zespołów i po tym zdecyduje czy warto inwestowac środki w Biało Czerwonych w meczu niedizelnym. Kurs jeżeli będzie @1,50 tak jak teraz na mecz sobotni to możę to byc ciekawa oferta;)
--------------------
VS
Jeszcze pozostając przy tej grupie na mecz Kuby z Argentyną widze tylko jedną możliwośc. Kuba -1,5seta. Kursy jednak nas nie rozpieszczają. Oczywiśćie wielka szkoda że jak to ktoś wcześńiej napisał nie możemy oglądac Osmany Juantoreny czy Dennisa Angela w tej reprezentacji, którzy zadziwiają nas swoją grą we Włoskiej SerieA, ale to już inna sprawa. Z poprzedniego roku Kube chciało się oglądac. Jeżeli tylko zawodnicy się nie obrażali na trenera i na cały świat to grali bardzo dobrze. Wygrane mecze z Rosjanami, Bułgarami były tego dowodem. Warto sobie przypomniec te ataki Wilfredo Leona. Chłopak rocznik 1993, a już stanowi o sile reprezentacji. Drugi z liderwów Leal Hidalgo, rocznik 1988. Jestem ciekaw jak długo będą grali w kadrze, bo pewnie w jakimś momencie zapragną siatkówki na światowym poziomie i uciekną poprostu z kraju! Środek to ogromna siła w grze Kubańczyków, same warunki i wyskok to jedno, a Simon Aties dodaje do tego jeszcze moc w ręce i skutecznośc na wysokim poziomie. Jeden z lepszych środkowych na świecie. Do tego baardzo regularny na zagrywce.W ogóle Kubańczycy na zagrywce są mocni.
Spodzeiwam się, że Argentyna w pierwszych meczach bardziej postawi na selekcje zawodników pod kątem gry w Final Six. Oczywiście, że nie wolno ich lekceważyc bo kilku graczy jest tam ciekawych jak Scholtis, Spajic, Quiroga, Ocampo, ale jako zespół nie tworzą jeszcze takiej ogromnej siły jak Kubańczycy. Chciałbym wyższy kurs, ale buki nie dali prezentu póki co. Byc może ciekawszy zakład się znajdzie jescze w późniejszym czasie.

TYP : KUBA -1,5seta @ 1,30 Tobet ✅3:1
--------------------------
VS
Brazylijski trener Bernardinho podkreśla, że pierwsze mecze będą dla jego zespołu bardzo cieżkie. Wszystko przez drobne urazy z jakimi zmagają się jego podopieczni. I tak w meczach przeciwko Bułgarom ma nie zagrac przede wszystkim libero Sergio. Ponadto środkowy Eder nie zagra i mający skręconą kostke Joao Paulo Tavares. Nie wiadomo czy w pełni sił będzie Vissotto, w dodatku jego żona jest w siódmym miesiący ciąży. Jeżeli się okaże że Leandro nie zagra to jego miejsce zajmie Theo. Warto dodac że z zespołem trenuje Andre Nascimneto ten fenomenalny atakujący leworęczny, ale niestety na Lige Światową nie został zgłoszony, a szkoda. Mówi się, że Brazylia jutro zagra w składzie z Bruno na rozegraniu, Theo lub Vissotto w ataku, na środku Sidao i Lucas, a na przyjęciu Murilo i Thiago Alves. Tak więc nie jest to taka mocna Brazylia jak by się mogło wydawac, no i jeszcze na libero zobaczymy Mario Juniora. Wiadomo, że każdy tam umie grac w siatkówke na wysokim poziomie, ale na każdej pozycji można się doszukac braków, przyjęcie w optymalnym składzie to zapewne Dante z Gibą, na środku brakuje Rodrigao chyba że ten zacznie na ławce, cięzko powiedziec. No i tego fenomenalnego Sergio nie będzie. On to dodaje wiele zespołowi.
Bułgarzy do meczów w LŚ przygotowywali się m.in sparingami z Argentyną. W tym roku Bułgaria od samego poczatku mocno chce pograc w LS. W skłądzie są Kaziyski i Vlado Nikolow, jest dobry libero Salparov. W ogóle Bułgarzy prezentują się solidnie. Z osłabionymi Brazylijczykami są jak najbardziej w stanie ugrac seta. Kursy na takie zdarzenie atrakcyjne trzeba przyznac. Faworytem nadal są Canarinhos, ale dla mnie to może byc dłuższy niż trzysetowy pojedynek. Poszukam kursów na +2,5seta lub Over 160,5pkt.
TYP : Bułgaria +2,5seta @ 1,55 Unibet ✅3:1
Powyżej 160,5pkt @ 1,50 Tobet ✅190pkt


--------------------
Najbardziej wyrównana wydaje się grupa z Serbami, Włochami i Francuzami. Serbowie jak wiemy w tej LŚ zagrają bez Nikoli Grbica, Ivana Milijkovica i Andrei Gerica. Przede wszystkim brak Ivana to wielka wyrwa w tym zespole. Jeżeli sobie przypomniec jak grał Grbic w poprzednich meczach Serbów to Ivan dostawął nawet ponad 40 piłek do ataku. Możnabyło iśc w ciemno do niego blokiem, ale zatrzymac go to co innego ;) Teraz ich brakuje, ogólnie to Serbowie wyglądają ciekawie, ale brak właśnie tego kogoś, takiego lidera jak Milijkovic. Po pzrekątnej atak- rozegranie będą pewnie grali Starovic - Petkovic.
Dla mnie faworytem tej grupy jest Francja. Blain ogłosił już skład jaki zabierze na pierwsze mecze z Włochami. Oto jego wybrańcy : Rozgrywający :
Yannick Bazin, Benjamin Toniutti;
Środkowi:
Oliver Kieffer, Jean-Philippe Sol , Romain Vadeleux;
Przyjmujący:
Baptiste Geiler, Nicolas Maréchal, Earvin Ngapeth, Guillaume Samica, Edouard Rowlandson
Atakujący:
Antonin Rouzier;
Libero:
Hubert Henno.

Mimo braku Pujola czy Antigi, którego w ogóle podczas LŚ nie zobaczymy to i tak Wyjściowa szóstka wyglądac będzie ciekawie. Ciekawe jaką role odgrywał będize ten 19 letni młokos N&#39;Gapeth, który bardzo dobrze zaprezentował się w Rzeszowie przeciwko Polakom. Jest Samica, jest Rouzier, bardzo dobry libero Henno. W sumie rozważam opcje zagrania na Francuzów w pierwszym meczu przeciwko Włochom. Włosi zawodzili w meczach kwalifikacji ME. przede wszystkim ta ich porażka z Turkami bardzo mnie zdziwiła. Kursy są atrakcyjne. Jak wiemy po Włochach można się spodziewac wszystkiego, ostatnio jednak bardziej im do sredniaka na świecie niż potentatów.



----------------------------

Ciekaw jestem jeszce co sądzicie o meczu Rosja - USA. Na ten moment nie znalazłem jeszcze dwunastki powołanej przez Bagnolego na ten mecz. Bo chciałem postawic właśnie na Sborną Rusije w tym meczu, ale musze jeszcze poczekac na to aż znajde oficjalne składy. Bo szeroka kadra jest odmłodzona, ale gdy w tej 12 zabraknie paru liderów to wtedy już warto pomyślec o stawianiu na Amerykanów. Ale jeżeli zagrali by w składzie Grankin, Mikhaylow,Volkov, Kazakow, Abramow, Berezko, Verbow to mi się widzi ich zwycięstwo, Tylko pytanie teraz czy wymienieni zawodnicy są w kadrze na ten mecz ... Jak ktoś ma info na ten temat to prosze podajcie ;)



ZACHĘCAM DO DYSKUSJI ;)
 
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
Kuba - Argentyna jak najbardziej się zgadzam. Wynik 3:0 to jest najbardziej prawdopodobny wynik a 3:1 to takie minimum. Kuba chce się dostać do FF i ma bardzo duże szanse a pewnie piorytet to komplet 6 zwycięstw u siebie.
Niemcy - Polska ten mecz dla mnie co najwyżej tylko do oglądnięcia.
A co do meczu Rosja - USA też mnie ciekawią składy. Rosja oczywiście chce awansować do FF i nie odpuści. Ale niepokoi mnie brak Verbowa i Kuleszowa oraz Tietiuchina ( zakończył karierę reprezentacyjną ) w tegorocznej LŚ.Jeżeli chodzi o Abramowa to nie zagra w meczach z USA bo ma kłopoty z kolanami.
Tylko znowu co USA pokaże, bez Balla będą grać.
To spotkanie na pewno nie zakończy się w 3 setach, oczywiście zależy jaki skład wystawi USA ale pewnie będzie to najmocniejszy z Priddym czy Stanleyem.
Jeżeli stawiać coś z tego meczu to chyba over lub handicap na USA.
 
S 0

stoper49

Użytkownik
Stanley na mecze z Rosją nie został powołany, tak wygląda skład Amerykanów:
No. Name (Position, Height, Hometown, College)
1 Matt Anderson (OH, 6-10, West Seneca, N.Y., Penn State)
2 Sean Rooney (OH, 6-9, Wheaton, Ill., Pepperdine)
3 Evan Patak (Opp, 6-8, Pleasanton, Calif., UC Santa Barbara)
4 David Lee (MB, 6-8, Alpine, Calif., Long Beach State)
5 Rich Lambourne (L, 6-3, Tustin, Calif., BYU)
6 Paul Lotman (OH, 6-7, Lakewood, Calif., Long Beach State)
7 Donald Suxho (S, 6-5, Korce, Albania, USC)
8 C Reid Priddy (OH, 6-5, Richmond, Va., Loyola Marymount)
9 Ryan Millar (MB, 6-8, Alpine, Utah, BYU)
10 Riley Salmon (OH, 6-6, League City, Texas, Pierce College)
14 Kevin Hansen (S, 6-5, Newport Beach, Calif., Stanford)
15 Russell Holmes (MB, 6-8, Fountain Valley, Calif., BYU)
17 Max Holt (MB, 6-9, Cincinnati, Ohio, Penn State)
19 Alfee Reft (L, 5-10, Oxnard, Calif., Hawai&#39;i
 
marnik 18

marnik

Forum VIP
Niemcy - Polska 2.20 Expekt
Stawka: 2/10
Polski zespół pojechał do Niemiec osłabiony brakiem najważniejszych zawodników. Nasz skłąd na mecz z Niemcami:
rozgrywający: Łukasz Żygadło i Grzegorz Łomacz
przyjmujący: Bartosz Kurek, Zbigniew Bartman, Michał Ruciak i Mateusz Mika
środkowi: Patryk Czarnowski, Marcin Możdżonek, Karol Kłos i Piotr Nowakowski
atakujący: Piotr Gruszka i Jakub Jarosz
libero: Paweł Zatorski i Piotr Gacek.
Oglądałem mecze towarzyskie z Francja i stwierdzam, że obecny skład bedzie miał problemy z Niemcami. Szczególnie słabo bedzie wyglądało przyjęcie - to ono kulało z Francją. Ponadto zawodnicy nie sa w formie, przestawiają sie powoli z rozgrywek klubowych na sezon reprezentacyjny, zespół jest w przebudowie, pojawili sie nowi zawodnicy - trzeba czasu zeby wszytsko się zazębiło. Niemcy z kolei zagrają swoim najmocniejszym składem, bez rozgrywającego Tischera, ale grali bez niego już od dłuzszego czasu. Niemcy sa własnie po wygranym w dobrym stylu turnieju kwalifikacyjnym do ME. Grali co prawda ze słabymi zespołami, ale bilans setów 18:1 mówi sam za siebie. Zespół jest w dobrej formie i dyspozycji, zagraja u siebie i myśle ze to oni są faworytem tego meczu. Dla mnie sprawiedliwe kursy na ten mecz to 1,75 na Niemców. Bukmacherzy oferuja wiecej wiec wypada skorzystac.
 
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
Stanley na mecze z Rosją nie został powołany, tak wygląda skład Amerykanów:
No. Name (Position, Height, Hometown, College)
1 Matt Anderson (OH, 6-10, West Seneca, N.Y., Penn State)
2 Sean Rooney (OH, 6-9, Wheaton, Ill., Pepperdine)
3 Evan Patak (Opp, 6-8, Pleasanton, Calif., UC Santa Barbara)
4 David Lee (MB, 6-8, Alpine, Calif., Long Beach State)
5 Rich Lambourne (L, 6-3, Tustin, Calif., BYU)
6 Paul Lotman (OH, 6-7, Lakewood, Calif., Long Beach State)
7 Donald Suxho (S, 6-5, Korce, Albania, USC)
8 C Reid Priddy (OH, 6-5, Richmond, Va., Loyola Marymount)
9 Ryan Millar (MB, 6-8, Alpine, Utah, BYU)
10 Riley Salmon (OH, 6-6, League City, Texas, Pierce College)
14 Kevin Hansen (S, 6-5, Newport Beach, Calif., Stanford)
15 Russell Holmes (MB, 6-8, Fountain Valley, Calif., BYU)
17 Max Holt (MB, 6-9, Cincinnati, Ohio, Penn State)
19 Alfee Reft (L, 5-10, Oxnard, Calif., Hawai&#39;i
No zaskoczony mocno jestem, czyli to USA będzie mocno osłabiona, bo nie wiadomo czy taki Lee, Rooney lub Millar także wystąpią. A masz może 12 Rosji ?
 
pawlikn 51

pawlikn

Forum VIP
Czas zacząć Ligę Światową! Uwielbiam spędzać godziny przed telewizorem oglądając potyczki pomiędzy uczestnikami tych rozgrywek i mam nadzieję, że jak co roku emocji nie zabraknie!
Do inauguracyjnej kolejki podchodzę z lekkim dystansem, ponieważ bardziej to jest &quot;gdybanie&quot; jeśli chodzi o formę zespołów niż realna ocena szans reprezentacji.

Niemcy - Polska 1 2,00 Unibet ✅
Nie lubię grać przeciwko &quot;Naszym&quot;, ale głównym czynnikiem, który miał wpływ na taki typ jest przede wszystkim fakt, że Niemcy już wcześniej &quot;weszli&quot; w sezon reprezentacyjny i pokazali się z bardzo dobrej strony w kwalifikacjach do ME. Polacy natomiast rozegrali jedynie dwa sparingowe mecze z Francją i na pewno wielu się ze mną zgodzi, że brakuje im ogrania i świeżości, ogólnie forma jeszcze jest najlepsza. Do tego dochodzi jeszcze rotacja w składzie i jak na razie potrzeba czasu, aby to wszystko zaczęło &quot;trybić&quot;. Co do składu to myślę, że zobaczymy skład, który grał w 1 meczu z Francją, który zaprezentował się trochę lepiej niż drużyna, która wystąpiła w 2 meczu. Niemcy wracają po 6 latach przerwy do Ligi Światowej, dla wielu zawodników będzie to debiut w tych rozgrywkach, dodatkowo grają u siebie a więc mobilizacja na pewno będzie ogromna, no ale przede wszystkim są o krok przed nami jeśli chodzi o dyspozycję i rytm meczowy i myślę, że to oni właśnie zainaugurują tej rozgrywki zwycięstwem.

Jeśli chodzi o szlagier pomiędzy Rosją i USA to powstrzymuję się od typowania, Rosjanie odmłodzili skład i nie wiadomo jak aktualnie się prezentują natomiast o formie USA w ogóle ciężko coś powiedzieć, jedynie co przeważa to atut własnej hali Rosji.
To samo dotyczy się spotkania Włochów z Francją. O ile mogliśmy się przekonać w jakiej dyspozycji są Francuzi to o Włochach nic nie można powiedzieć a oni często lubią zaskakiwać.
Proponuję bardziej nastawić się na luźne oglądanie spotkań przed TV niż &quot;grubsze&quot; stawkowanie w tej kolejce ;)
 
S 0

stoper49

Użytkownik
Rosja - USA (1.526)
Amerykanie wystąpią bez Balla, którzy zakończył karierę reprezentacyjną, bez Stanleya, który do drużyny narodowej dołączy dopiero później oraz bez...Priddiego, który z powodów rodzinnych musiał wrócić do domu, więc jak widać Amerykanie zagrają bez najważniejszych ogniw. Rosjanie tez odmłodzili skład, dziś ma nie zagrać z powodu problemów z kolanami Abramov, z tego samego powodu Butko, oraz z powodu urazy biodra zabraknie Ilyinykha, ale i tak w składzie dzisiejszych gospodarzy zobaczymy kilku bardzo dobrych zawodników i dlatego to właśnie oni sa faworytem w dzisiejszym pojedynku.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Widze ładnie dużo osób zamierza stawiac na Niemców w pierwszym meczu, jakiś pesymizm panuje co do Naszej kadry ... Ja podtrzymuje swoją decyzje i nic nie stawiam w tym meczu bo nie czuje nic a nic wygranej Niemców. Bliżej mi do rozwiązania takiego, że to Polska triumfuje. Skład mamy obiecujący i nie ma co mówic że brakuje wielu kluczowych zawodników. Jak pokazał Castellani każdego można zastąpic zespołem i dobrą atmosferą. Owszem są pewne znaki zapytania jak zagra Żygadło, Czarnowski czy Ruciak na dłuższym dystansie i kto będzei libero w tym meczu, ale potencjał tych zawodników jest spory i nie ma co ich lekceważyc. Niemcy tak jak pisałem wcześniej pewnie po cięzkich treningach prowadzonych przez Lozano. POLSKA WYGRA ! ;)
--------------------
Podtrzymuje swój typ na Bułgarie +2,5seta @ 1,55 Bwin. Na brazylijskich portalach jest już niemal przesądzone że Canarinhos zagrają w składzie Bruno Rezende, Vissotto, Murillo, Thiago Alves, Sidao, Lucas i Mario Junior na libero.
--------------------
Mecz Rosjan sobie odpuszcze jednak, chciałbym ich zobaczyc co sobą zaprezentują najpierw. W sumie zapomniałem o tym że Verbowa nie będzie na libero w tegorocznej &quot;światówce&quot;. Ponadto tak jak powiedziano wyżej brak Abramowa z powodu problemu z kolanami. Rosja może byc przedziwnym zespołem w tym roku.
----------------------
Włosi z Francuzami to ciekawy pojedynek. Bliżej mi do stawiania w nim na Trójkolorowych. Włosi bez Mastrangelo i Parodiego, w porównaniu ze składem jakim grali w kwalifikacjach ME.
Oto kogo mają trenerzy do dyspozycji podczas tego weekendu :
ITALIA: 2. Marra (libero). 5.Vermiglio , Barone, 7.Lasko, 8.Maruotti , 9.Zaytsev, 11. Savani , 12.Buti . 13.Travica , 14.Fei , 15. Birarelli, 17.Sala , 18.Cernic
FRANCIA. 1.Bazin, 2.Henno (L), 4.Rouzier, 5.Vadeleux, 7.Toniutti, 8.Ngapeth , 9.Samica, 10.Sol, 11.Rowlandson, 12.Maréchal, 17.Kieffer, 19.Geiler
Jakby się zabawic w trenera Włoch to powinni wyjśc w składzie Vermiglio, rarczej Fei w ataku, Cernic i Savani w przyjęciu, Sala i Birarelli na środku a libero Marra. Szału nie robi ten skład na mnie. Od lat Włosi coraz slabsi, teraz szykują zespoł na MŚ, których są organizatorem,ale mogą się okazac klapą!
U Francuzów trzon kadry który zdobywał wicemistrzostwo Europy. Brak tylko Samicy. Reszta pewnie zaga ta sama. Doprawdy kusi mnie kurs @ 2,30 na Francje!

A więc podsumowując swoje typy na pierwszy dzień zamierzam na kupony wybrac takie oto typy :
:siata:Brazylia - Bułgaria Typ : Bułgaria +2,5seta @ 1,55 Bwin 6/10
:siata:Kuba - Argentyna Typ : Kuba -1,5seta @ 1,30 Tobet @ 6/10
:siata:Włochy - Francja Typ : Francja @ 2,30 Bwin 3/10
 
radek03 90

radek03

Forum VIP
Bez przesady. W reprezentacji Kuby wiadomo, że pierwsze skrzypce gra para przyjmujących ( Leal, Leon ) i nieamowity Simon Aties. Sanchez nie otrzymywał aż takiej liczby piłek jak atakujący innych drużyn, ale potrafi grać dobrze. Miał problemy z regularnością, ale mi osobiście będzie brakować tego zawodnika na parkiecie. Strasznie dynamiczny i skoczny. Przede wszystkim jego rozbieg przy zagrywce mi imponował ????

Może Kubańczycy znowu zaprezentują Nam jakąś ciekawą postać.
Dynamika i skoczność to domena każdego Kubańczyka więc tutaj się nie wyróżniał:razz:. Ja pamiętam Sancheza na początku w kadrze to spisywał się o wiele lepiej niż w poprzednim sezonie,a piłek otrzymywał tylko i wyłącznie dlatego tak mało bo nie kończył, z resztą Cepeda też. I właśnie tego mi brakowało w kubańskiej machinie, dobrego zawodnika po przekątnej z rozgrywającym, gdyby tak wziął trochę na barki grę od przyjmujących;).
A odnośnie ostatniego zdania, to Kuba to kopalnia talentów siatkarskich, genetycznie nadają się do tej gry. Kiedy przyjdą czasy, że kubański terror osłabnie i sport będzie mógł rozwijać się ponad polityką, to będą mieli mega zespół.

Teraz już odnośnie pierwszej kolejki, to wg mnie można postawić na Włochów.(kurs~1,6). Italia ma MŚ u siebie, w poprzednich sezonach próbowali zbudować nowy, przyszłościowy zespół ale optymizem nie powiało, zero sukcesów i jakoś widać, że ten sezon (aby wypaść jak najlepiej na własnych parkietach na MŚ) oprą na starych wyjadaczach. Wrócili zawodnicy, którzy stanowili o sile włoskiego zespołu w poprzednich latach z jednym zadaniem - aby ustawić Włochów znowu na szczyt, chociaż w tym sezonie. Myślę, ze tych lepszych Włochów zobaczymy już w LŚ. A Francja zagrała dwa mecze z nami, pierwszy przegrany, oddawali prowadzenie naszym w najważniejszych momentach setów, jakieś superformy nie widać. Na drugi mecz nie zwracam uwagi, wygrali 3-0 ale skład naszej kadry mówi sam za siebie.

Zastanawiam się nad Polską, kurs już jest 1,7. hmm. Nasz skład i forma nie powalają na kolana, jednak tutaj też trzeba odpowiednio podejść do Niemców - to tylko solidny średniak. Chyba trzeba popatrzeć na pierwszy mecz i tyle, grę odłożyć na bok.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Brazylia - Bułgaria

Jeden ze szlagierów pierwszej kolejki. Canarinhos na własnym parkiecie zmierzą się z reprezentacją Bułgarii. Faworyt jest tylko jeden. Trener Rezende narzeka jednak na nie najlepszą formę swojego zespołu, na brak czasu na przygotowania i przede wszystkim na urazy i zmęczenie podstawowych zawodników. Z Bułgarią najprawdopodobniej nie zagrają Sergio, Eder oraz Joao Paulo Tavares. Do składu wrócił Leandro Visotto, który narzekał ostatnio na uraz kostki. Trener Rezende nie wykluczał także opcji z posadzeniem na ławce Dante i Giby, którzy są zmęczeni po sezonie. Jednak w to bym nie wierzył. Bułgaria jest bardzo zmotywowana. Przyjeżdża w mocnym zestawieniu i bardzo chcą coś ugrać z Brazylijczykami. Otwarcie mówią o awansie do Final Six. Kaziyski czy Nikolov to gracze światowej klasy. Dochodzi do tego bardzo dobry i solidny Libero Teodor Salparov, który pokazał się z bardzo dobrej strony w FF Ligi Mistrzów w Łodzi. Handicap +2.5 seta na Bułgarów wygląda ciekawie. Liczę jednak na więcej, nie wykluczam 5 setów w tym pojedynku.

Propozycje:
Bułgaria +2.5 seta @ 1.55 Unibet
Over 160.5 pkt. @ 1.50 Unibet

Rosja - USA

W Rosyjskiej kadrze pojawiło się wielu młodych siatkarzy. Myśle jednak, że w dzisiejszym spotkaniu zobaczymy drużyne złożoną przede wszystkim z zawodników doświadczonych. Grankin, Mikhaylov (Poltavskiy), Berezhko, Volkov, Kazakov. Zabraknie znakomitego libero Werbowa i Siergieja Tietiuchina ( Zakończył kariere reprezentacyjną ). Amerykanie wystąpią bez swoich najlepszych zawodników, Claytona Stanleya i Lloya Balla. Nie wiem jak ma się sprawa z Ballem, czy zakończył już kariere reprezentacyjną ? Powinni się natomiast pojawić podstawowi zawodnicy Mistrzów Olimpijskich z Pekinu. Priddy, Salmon, Lambourne, Lee, Millar. Mogę sobie gdybać o formie, o tym kto wystąpi. Jednak to nic nie da. Zagadka rozwiąże się dopiero w momencie wejścia zawodników na parkiet. Liczę jednak, że Rosjanie na własnej hali zaprezentują się z dobrej strony i na otwarcie pokonają reprezentację USA. Ze stawkowaniem bym nie przesadzał.

Propozycje:
Rosja @ 1.42 Unibet
Rosja -1.5 seta @ 1.90 Betsafe
 
ml1916 0

ml1916

Użytkownik
Raczej przestrzegałbym przed graniem na Włochów, szczególnie z jakimś hc. Oglądając ich trzy ostatnie mecze kwalifikacyjne odniosłem wrażenie, że tak słabej drużyny Włoch jeszcze nie widziałem. Cernić gra praktycznie tylko w przyjęciu(może to norma, nie oglądałem zbyt wielu jego meczów w ostatnim sezonie), Fei mniej skuteczny niż kiedyś. Szóstka wygląda dokładnie tak jak napisał Robson. Grę tak naprawdę trzyma Savani, solidny w przyjęciu i świetny w ataku.
Francuzi, moim zdaniem zaprezentowali się pozytywnie w sparingach z naszą drużyną i myślę, że wygrają w Italii co najmniej jedno spotkanie. Zawsze słynęli ze sprawiania niespodzianek na wyjazdach i tutaj spodziewam się tego samego.
Swoją drogą to w tej kolejce bardziej nastawiam się na granie live.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Francuzi w meczach z Polakami popisywali się szczególnie w obronie. Wyciągali niesamowite piłki. Hubert Henno i jego spokój w przyjęciu to poezja. Przyjęcie mają bardzo dobrze obsadzone. Samica, Ngapeth czy Geiler pokazali się z dobrej strony. Genialna technika, którą pokazują nie po raz pierwszy. Ogromne wrażenie zrobił na mnie ten młodziutki Ngapeth. Czytałem o nim wcześniej, ale dopiero teraz zwróciłem na niego uwagę. 19 lat, a zachowuje się jakby grał przynajmniej z 10 na bardzo wysokim poziomie. Znakomita technika. Sporo kombinuje na zagrywce i popełniał sporo błędów. FIVB podaje, że ma 335cm w ataku i 316cm w bloku. Nie skacze jakoś szczególnie wysoko, ale nie wydaje mi się, żeby miał tak kiepski zasięg. Rouzier strasznie chimeryczny. Potrafi zagrać genialnie, żeby następnych kilka piłek uderzyć w aut. Toniutti pokazał się z dobrej strony, lecz z Włochami powinien zagrać Yanick Bazin, który ma szanse na dłużej zostać pierwszym rozgrywającym. Nie wiem co jest obecnie z Pujolem. Na środku bezkonkurencyjny jest Vadeleux. Bardzo szybko przemieszcze się w bloku. Osobiście postawiłbym jeszcze na Kieffera. Olbrzymie doświadczenie. W zapasie jest jeszcze Sol. Trener Blain stworzył bardzo ciekawą ekipę.

Włochów w Eliminacjach nie oglądałem. W spotkaniu z Francuzami zagrają zapewne z dwójką środkowych z Trentino, Birarelli - Sala. Więc tutaj problemu być niepowinno. Wolałbym jednak zobaczyć Mastrangelo. Tak jak pisał Robson nie ma go jednak w składzie. Na przyjęciu szkoda, że nie zobaczymy Simone Parodiego, który świetnie prezentował się w barwach Cuneo. Znacząco wzmocniłby siłę ataku. Para przyjmujących Savani - Cernić. Matej nie otrzymuje zazwyczaj wielu piłek w trakcie spotkania. Cristian w przyjęciu radzi sobie przeciętnie. Ciągnie jednak gre swojej drużyny w ataku. Na pozycji rozgrywającego niezawodny Valerio Vermiglio. Kiedy ma dograną piłke w punkt potrafi zrobić wszystko. Podoba mi się jego gra, wtedy kiedy jego drużyna gra na luzie. Ma dużą przewage. Wtedy możemy zobaczyć pare ciekawych zagrań. Alessandro Fei to nadal znakomity siatkarz. Wielokrotnie oglądałem w tym sezonie jego grę i niestety czasami zaskakiwał negatywnie. Libero jest dla mnie zagadką. Włosi niedługo będą mieli MŚ na własnych parkietach i już teraz powinni rozpocząć okres dobrej gry. Lubię Włochów i to im będe dzisiaj kibicował. Powinniśmy jednak zobaczyć bardzo wyrównane spotkanie. Szkoda tylko, że Polsat pokaże Nam tylko retransmisję a nie przekaz na żywo.
 
mich-1910 6

mich-1910

Użytkownik
Widzę ładna dyskusja się rozwinęła, to i ja się dołączę ???? Miejmy nadzieję, że ta edycja LŚ przyniesie nam dobre zyski $$$ ????

Widzę pojawiał się tu typ na Bułgarów, który oczywiście również popieram.
Co do spotkania Rosja-USA, na początek miałem na myśli over, teraz wydaję mi się, że lepiej wygląda win Ruskich, lecz over też może paść.
Włochy-Francja. Ciekawe spotkanie. Ja myślę jednak, że Włosi dobrze rozpoczną tą edycję i pokonają Trójkolorowych.
Co do spotkania Serbii z Chinami, to ciężko powiedzieć, ja lekko pobrałem Chiny +2.5.

Kuba - Argentyna Under 185.5 @ 1.50 , 1 (-1.5) @ 1.45

Jako pierwszy typ wybrałem spotkanie Kuby z Argentyną, z grupy D, czyli tej gdzie są również Polacy. Pamiętamy doskonale pewnie tych skocznych i dynamicznych Kubańczyków, którzy w swoich szeregach mają świetnych zawodników, którzy niestety nie mogą pokazać swoich umiejętności w ligach europejskich. Kuba jest u siebie niesamowicie mocna. Argentyna jest natomiast gospodarzem Final Six, więc na początku pewnie będą rotować składem i pograją wszyscy zawodnicy, a dopiero na końcowe spotkania grupowe ujrzymy najmocniejszą ekipę, dlatego Kubańczycy powinni to wykorzystać. Leon, Leal, Simon i inni wysyłają piekielne bomby z pola serwisowego, z którymi mają problemy nawet najlepsi przyjmujący. Dodatkowo ich dynamika i zasięg jest dodatkowym atutem w ataku i bloku. Jedynym ich minusem jest fakt, że jest to młoda ekipa, z brakiem doświadczenia, ale nie przeszkadza im to w osiąganiu sukcesów. Argentyna również ma w swoich szeregach dobrych zawodników. Na wyjazdach powinni stwarzać mniej problemów, bo tak jak wspomniałem mają miejsce w finale zapewnione, więc nie w każdym meczu będą grać na 100% i tak może być w tym spotkaniu, gdyż na Kubie gra się bardzo ciężko, a zawodnicy tego kraju u siebie prezentują się bardzo dobrze. Dlatego uważam, że typ na under w tym spotkaniu jest jak najbardziej do pobrania.
 
B 0

barth

Użytkownik
Spotkanie: Serbia - Chiny
Typ: Chiny + 1.5 seta
Kurs: 4.5
Bukmacher: Interwetten
Analiza:
Dziś inauguracja Ligi Światowej, na początek proponuję typ na +1,5 seta na Chiny.
Serbia zagra bez swoich gwiazd tj. Grbic ,Milijkovic, Geric. Rozgrywac będzie Petkovic, który prezentuje się doc przeciętnie dodatkowo na skrzydłach Kovacević, Janić Nikić i w ataku Starović. Widac ze sklad nie rzuca na kolana wiec otwiera sie szansa dla Chin... mogą sprawic niespodziankę. Reprezentacja Chiń w poprzednim sezonie ograla Włochów, są więc w stanie sprawic niespodziankew meczu z lepsza ale osłabioną Serbią. Polecam takze tzp na +2,5 seta na chiny lecz kursy spadaja 5 trzeba sie spieszyc...
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Brazylia - Bułgaria
Propozycje:
Bułgaria +2.5 seta @ 1.55 Unibet ✅
Over 160.5 pkt. @ 1.50 Unibet ✅
Bardzo ciekawe spotkanie. Brazylijczycy rozpoczęli bez Giby i Dante. Wcale nie wykluczone, że taki skład na przyjęciu jak Murillo-Thiago będzie się pojawiał co raz częściej. Bułgarzy w najmocniejszym składzie. Mecz mógł się podobać. Mnóstwo pięknych, spektakularnych bloków. Świetne zagrywki (Lucas), długie wymiany. Po raz kolejny Salparov udowodnił, że jest w znakomitej formie. Kilka razy został ustrzelony z zagrywki, ale kto by to przyjął ? Świetne obrony i niesamowite wyczucie. Matej Kazyiski również zaliczył świetne spotkanie. Zdobył coś koło 20 pkt. Brylował nie tylko w ataku, ale rownież w bloku. Zawiódł Vladimir Nikolov i przede wszystkim Andrey Zhekov. Atakującego Cuneo momentami zmieniał Tsvetan Sokołov, który zaprezentował się znacznie lepiej od starszego kolegi. Zhekova zmieniał Bratoev i wcale źle nie wypadł. Wolę oglądać tego młodego rozgrywającego, który czasami traci głowę, niż Zhekova, który praktycznie cały czas grał źle. Wraz z Vladimirem najsłabszy punkt dzisiaj. Podobali mi się bardzo młodzi środkowi z Bułgarii, Nikolay Nikolov i Teodor Todorov. Tego pierwszego w końcówce zmienił Viktor Yosifov. Wszyscy bardzo szybko przemieszczają się do skrzydeł.

Brazylia zagrała na średnim poziomie, jednak w najważniejszych momentach nie popełniała błędów. Średnio wychodziła dzisiaj współpraca pomiędzy Bruno a środkowymi (Lucas, Rodrigao). Thiago nie miał najlepszego początku, lecz później grał już swoje. Murillo świetnie w ataku. Leandro Visotto zagrał przeciętnie. Sporo razy został zatrzymany, również na pojedyńczym bloku. Mario fajnie się uwijał w obronie, w przyjęciu również rozegrał dobre spotkanie. Chciałem jeszcze raz pochwalić Lucasa, który świetnie dzisiaj zagrywał. Nie tylko siła, lecz tak jak wspomnieli komentatorzy, technika i zmiana kierunku w najbardziej odpowiednim momencie. Pojawiali się jeszcze Dante, Sandro i Theo jednak ich zmiany zupełnie nic nie wniosły.

Mam nadzieje, że drugi mecz będzie również bardzo emocjonujący.

Rosja - USA
Propozycje:
Rosja @ 1.42 Unibet ✅
Rosja -1.5 seta @ 1.90 Betsafe ✅
Niestety zamiast powtórki Rosja-USA Polsat Sport pokazuje powtórke spotkania Brazylia-Bułgaria. Szkoda.

Widziałem tylko pierwszego seta i od razu rzucił mi się w oczy Dmitriy Muserskiy. Nowy, bardzo młody środkowy reprezentacji Rosji. Ma świetne warunki fizyczne. 215 cm i zasięg w ataku 371 cm !!! Poza tym dysponuje zagrywką z wyskoku. Rosjanie będą mieli pożytek z tego siatkarza.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Serbia - Chiny

Reprezentacja Serbii to murowany faworyt tego spotkania. Pomimo braku takich zawodników jak Novica Bjelica, Andrija Gerić, Nikola Grbić i Ivan Milijković nadal posiadają bardzo dobrych i doświadczonych zawodników. Lepszych od graczy z Chin. Nie mam składu reprezentacji na to spotkanie, ale wydaje mi się, że skład Serbii powinien wyglądać następująco. Na pozycji libero Marko Samardzić. Mieliśmy okazje oglądać tego zawodnika w barwach Trefla Gdańsk. Zastępcą Nikoli Grbića będzie Vlado Petković, który reprezentuje barwy koreańskiej ekipy. Po przekątnej z Petkovićem ujrzymy Sase Starovića, który był przymierzany do Asseco Resovii Rzeszów. Ostatecznie wybrał jednak oferte Andreoli Latiny i będziemy mieli okazje oglądać go na włoskich parkietach. Bardzo ciekawy, zawodnik. Na dodatek leworęczny. Na przyjęciu: Nikić, Janić, Kovacević. Ktoś z tej trójki obejrzy spotkanie z kwadratu dla rezerwowych. Nie są to jednak wybitni zawodnicy. Warunkami fizycznymi również nie grzeszą, szczególnie Nikić i Kovacević. Środek wydaje się najmocniejszą pozycją graczy z Serbii. Podrascanin i Stanković to pomimo młodego wieku świetni zawodnicy. Obaj reprezentują barwy Lube Banci Maceraty. Bardzo dobra zagrywka i świetna gra w bloku. Coś nie chce mi się wierzyć w podawany przez FIVB zasięg obu zawodników (343 cm w obu przypadkach, w ataku oczywiście ). Na temat reprezentacji Chin nie moge zbyt wiele powiedzieć. Wszystkie azjatyckie reprezentacje są drużynami lepszymi kiedy grają na własnych parkietach. Qiong Shen i Jianjun Cui to jedyni zawodnicy, których dobrze pamiętam. Serbowie powinni to spotkanie wygrać. Czy uda im się zakończyć to w 3 setach ? Są to dopiero pierwsze spotkania. Reprezentacje zaczynają dopiero cykl przygotowawczy. Liczę, że Chińczycy ugrają przynajmniej seta.

Propozycja:
Over 160.5 pkt. @ 1.72 Unibet
Chiny +2.5 seta @ 1.65 Unibet
 
M 0

mateusz2343

Użytkownik
20:30 zaczna sie mecz Francji i Włoch.
Co o tym meczmu można powiedziec? Włosi troszke osłabieni na pewno zagra Fei ale nie wiem jak ostatnimi czasy sie prezentował.. Ktos juz tu wspomnail, ze Włosi w lidze magicznie ale potrafią wtapiac ..

Mój typ za idzie na Francuzów zobaczymy Samica, jakże szeroki wachlarz zagran ze strony tego zawodnika, chyba nie musze go nikomu przedstawiac, next Rouzier bomba w prawej rece myśle, ze łatwo przejdzie blok Andrei Sali.

Ciekaw jestem jak poradzi sobie Bazin na rozegraniu, brak w składzie Pujola, ale zobaczymy ????

Środek spokojny u francuzów kieffer ograny zawodnik na takie imprezy.
No zobaczymy gram czysto na Francje bo w dokladne wyniki nie ma sie co bawić ale nie zdziwiłbym sie gdyby zwycięstwo wyłonił tiebreak
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Serbia - Chiny

Propozycje:
Over 160.5 pkt. @ 1.72 Unibet ⛔
Chiny +2.5 seta @ 1.65 Unibet ⛔
Szkoda Chińczyków... Próbowali grać ładnie dla oka, kombinacyjnie. Niektóre akcje były naprawdę piękne, niektóre jeszcze niedopracowane. Widać, że Ci chłopcy mają zapał do gry. Może brakuje przygotowania taktycznego ? Technicznie również nie wyglądają źle. Serbowie zagrali swoje. Dosyć pewnie zwyciężyli. Każdy set kontrolowali od początku do końca. Mieli może dwa przestoje, które i tak nie odmieniły losów seta. Świetnie zaprezentował się Sasa Starović. Tak na oko wydaje mi się, że będzie miał bardzo wysoki procent skuteczności w ataku. Mogę się oczywiście mylić, ale wyglądało to bardzo dobrze. Marko Podrascanin również świetne spotkanie. Do skutecznego ataku dołożył bardzo dobrą grę w bloku. Przyjmujący Kovacević i Janić mieli momentami problemy w przyjęciu. W ataku jednak techniką nadrabiali bardzo dużo. Doświadczenie również odegrało znaczącą rolę. Nie wiedziałem, że to Rosić będzie pierwszym Libero a nie Samardzić. Petković i Stanković rozegrali przyzwoite spotkanie. Wchodzący z ławki Terzić nie wniósł nic specjalnego do gry Serbów, ale nic również nie zepsuł. Dobrze ustawiał się w obronie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom