>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

LEGA PALLAVOLO sezon 2011/2012 - Włochy

Status
Zamknięty.
ivvan 2,8K

ivvan

Użytkownik
Mam pytanie. Gdzieś przeczytałem, że do drużyny Brianzy doszedł Conte. Ale nie mam co do tego pewności. Na oficjalnej stronie w składzie go nie ma, a włoskiego nie znam żeby w aktualnościach czytać. Zastanawiające jest to dla mnie ponieważ drużyna ta ma świetnych przyjmujących. Miałbym prośbę czy mógłby ktoś potwierdzić lub zaprzeczyć? Bo zastanawiam się nad puszczeniem Brianzy z handi na jutro a niewątpliwie Conte by mnie jeszcze bardziej co do tej decyzji przekonał bo Nikić cudów nie gra...


Redwitz // Na stronie A1 Facundo jest już w składzie Monzy ;)

http://www.legavolley.it/DettaglioSq...IdSquadra=4681
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Mam pytanie. Gdzieś przeczytałem, że do drużyny Brianzy doszedł Conte. Ale nie mam co do tego pewności. Na oficjalnej stronie w składzie go nie ma, a włoskiego nie znam żeby w aktualnościach czytać. Zastanawiające jest to dla mnie ponieważ drużyna ta ma świetnych przyjmujących. Miałbym prośbę czy mógłby ktoś potwierdzić lub zaprzeczyć? Bo zastanawiam się nad puszczeniem Brianzy z handi na jutro a niewątpliwie Conte by mnie jeszcze bardziej co do tej decyzji przekonał bo Nikić cudów nie gra...
http://forum.bukmacherskie.com/f32/newsy-transfery-dyskusja-o-siatkowce-i-pytania-z-nia-zwiazane-3907-27.html#post2561864
Tak Facundo gra w Monzie, rzeczywiście na stronie klubowej nie ma go w składzie.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Copra Elior Piacenza - Bre Banca Lanutti Cuneo​


Piacenza ostatnio w końcu wygrała i zrobiła to w niezłym stylu. Źle zaczęli spotkanie, ale szybko się podnieśli i w sumię kontrolowali przebieg gry. Fantastycznie punktowali w bloku (17 punktów w 3 setach). Nową jakość do zespołu wnosi rozgrywający Lukas Kampa, który dosyć szybko wyrzucił z podstawowego składu doświadczonego Zhekova. W starciu z Romą najlepszym zawodnikiem był Hristo Zlatanov, który jest ikoną tego zespołu.

Zwycięstwo Cuneo w meczu z Monzą zaskoczeniem nie było, ale rozmiary tego zwycięstwa troszeczkę mnie zaskoczyły. Podopieczni Trenera Flavio Gulinelliego dobrze zagrywali, przez co mieli ułatwione zadanie w bloku i w obronie. Mogę narzekać, że nie ma już Parodiego, Volkova czy Nikolova, ale cały czas jest to doświadczony zespół dyrygowany przez Nikolę Grbica. W samej końcówce meczu z Monzą kontuzji (kostka) doznał Luigi Mastrangelo. Nie wiem jednak jak poważny jest to uraz.

Piacenza odbiła się od dna ? Nie sądzę. W ostatnim spotkaniu trafili na beznadziejnie grającą Romę. Fajnie prezentuje się Zlatanov. Widać, że zależy mu na tym, żeby klub piął się w górę. Teraz na swojej drodze Piacenza ma Cuneo, które gra dobrze i przegrało spotkania tylko z czołowymi ekipami w A1. Na wyjazdach Cuneo gra trochę słabiej niż na własnym parkiecie, więc liczę tylko na zwycięstwo.

Typ:
Bre Banca Lanutti Cuneo @ 1.45 Betsafe ✅

Fidia Padova - Energy Resources San Giustino​


O Padovie pisałem przy okazji ich ostatniego spotkania z Latiną, w którym na pewno lekko mnie zaskoczyli:
Padova to zespół z dolnych rejonów tabeli. W zespole jest jednak kilku ciekawych i dobrych zawodników. Na pewno warto przyglądać się grze rozgrywającego Javiera Gonzaleza, który dysponuje potężną zagrywką. Sukces ekipy Padovy w dużej mierze zależy od dyspozycji Ventceslava Simeonova. Doświadczony bułgarski atakujący otrzymuje bardzo dużo piłek w ataku. Na skrzydłach są nieźli zawodnicy. Schwarz, Rosso i De Marchi świata nie zawojują. Chociaż akurat Rosso podobno ma największy potencjał, ale ostatnio dostaje mało szans.
W ekipie San Giustino na pewno były większe oczekiwania. Najpierw jednak pojawiła się poważna kontuzja Starovica, myślami w Mozny był już chyba Conte i zespół notował same porażki. Ostatni raz podopieczni Trenera De Giorgi wygrali w 3 kolejce, więc tego nie pamiętają nawet najstarsi górale. Przez jakiś czas na pozycji atakującego występował znany z występów w ZAKSIE nominalny przyjmujący Tine Urnaut, potem próbowany był doświadczony Bartoletti i było różnie. Ostatnio w zespole pojawił się w końcu atakujący z prawdziwego zdarzenia, reprezentant USA Evan Patak. Może nie jest to zawodnik z najwyższej półki, ale myślę, że będzie się prezentował solidnie. Parę przyjmujących tworzą Rauwerdink i wspominany już Urnaut. Tine to ofensywny zawodnik z przeciętnym przyjęciem. Jeroen Rauwerdink odpowiada przede wszystkim za dobre przyjęcie. Potrafi również skutecznie włączyć się do gry w ataku. Mocnym punktem powinien być środkowy Sebastian Larry Creus, który poprzedni sezon spędził w Modenie i naprawdę grał świetnie. W wyjściowym składzie zobaczymy jeszcze rozgrywającego Petkovica i libero Gioviego i jak na warunki San Giustino są to nieźli zawodnicy. Obok Creusa na środku siatki wystąpi pewnie Finazzi, ale nie jestem do niego zupełnie przekonany.

San Giustino w ostatnich spotkaniach grało nieźle. Po punkcie wyrwali Monzy i Cuneo i na pewno nie odpuścili w starciach z Veroną i Maceratą. Forma Padovy również nie jest taka zła. Padova przyzwoicie spisuje się na własnym parkiecie. San Giustino rzadko wygrywa, więc ciężko coś powiedzieć o ich postawie na wyjazdach. Wydaje mi się, że może to być zacięte spotkanie. Jeżeli San Giustino przegra ten mecz to będzie już miało sporą stratę właśnie do Padovy, która obecnie znajduje się jedną lokatę wyżej.

Transmisja na Rai Sport 1 !

Typ:
Energy Resources San Giustino (+1.5 seta) @ 1.65 Unibet ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
houston4 1,2K

houston4

Użytkownik
Itas Trentino-Marmi Lanza Verona
Ostatnio oglądałem mecz Verona - Modena, no i Modena musiała się nieźle namęczyć aby wygrać ten mecz. modena parę razy zatrzymała Veronę na siatce (a dokładnie to Sala) i gdyby nie te dwa fatalne błędy w tie-break&#39;u to wynik był by zupełnie inny.
Natomiast meczu Trento nie oglądałem, ale zauważyłem że ostatnio Trento w Serie A (a w szczególnie w tym meczach grudniowych) to wygrywają 3-1 czy to z Vibo Valentia czy z Romą czy z Belluną (oprócz oczywiście z Cuneo wygrana 3-2). I tak się zastanawiam co sądzicie o takich typach?
Marmi Lanza Verona (+2.5) @ 2.55 Unibet⛔
Itas Trentino-Marmi Lanza Verona over 160.5 @ 2.30 Unibet⛔
Kursy wydają się dość kuszące.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
L 18

ligamistrzow

Użytkownik
Typu na over nie polecam.Jak trento odpali to jest w wstanie wygrac sety do 15 tak jak pojechali w 3 z Zaksa.Takze nawet 4 sety moga nie starczyc na pokrycie tego overu.Co do pierwszego typu po takim kursie jest jak najbardziej do gry. Jak juz napisales ostatnio trento wszystko po 3-1 wygrywa wiec dlaczego tym razem nie mialo by byc podobnie? Ja osobiscie jednak odpuszczam ten mecz bo w Veronie zbyt duzo zalezy od jednego zawodnika a mianowicie Gaspariniego. On trzyma cala gre Verony w ataku. Jezeli on bedzia mial slaby dzien to pewnie skonczy sie szybko 3-0&gt;

Ciekawa opcja jest rowniez win Acqua Paradiso Monza Brianza.Ja zlapalem to po 1.68 lecz teraz kursy polecialy juz w dol teraz jakies 1.6. Ostatnio Monza zebrala lanie od Cuneo zas Roma nie sprostala bedacej w dolku Piacenzy.Patrzac jednak na kadry obu zespolow to wiekszy potencjal ma Monza. Na rozegraniu jest Luciano de Cecco ktory przy dobrym przyjeciu bardzo dobrze czysci siatke.Na przyjeciu Conte i Nikic ktorzy powinni zagwarantowac dobra skutecznosc w ataku.Na ataku Gavotto ktory poza ostatnim meczem wygladal naprawde dobrze.
Acqua Paradiso Monza Brianza @1.585 ✅
Do tego jak najbardziej popieram typ redwitza na Cuneo.Cuneo jest ostatnio naprawde w dobrej formy i nic nie wskazuje na to zeby mialo sie to zmienic.Ostatnim czasy swietnie gra Visotto i mysle ze to on poprowadzi Cuneo do zwyciestwa
Cuneo @1.42 ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
D 25,5K

dzidzok

Użytkownik


Typ:
Energy Resources San Giustino (+1.5 seta) @ 1.65 Unibet
Popieram typ zdecydowanie i sądze,żę San Gustino może nawet wygrać to spotkanie.Wielkiej różnicy pomiędzy tymi zespołami z pewnością nie ma.Przewaga parkietu może zrobić,ale goście kiedyś muszą się przełamać.8L to naprawde już sporo i być może to dzisiaj zrobią.Motywacja w obu ekipach na pewno spora,ale goście pokazali ostatnio z Maceratą i Monzą,że grąć potrafią.Kurs zachęca ;)
 
R 1,6K

radomiak1910

Użytkownik
Siatkowka Wloska Liga 20:00 29.12.2011r
Padova - San Giustino
typ: 2/2
3.25
Gamebookers
Analiza
Dziś w spotkaniu dwunastej kolejki wloskiej siatkarskiej Serie A Padova na wlasnym parkiecie podejmie druzyne San Giustino. Obie ekipy okupuja dolne rejony tabeli, zajmuja odpowiednio trzecie i drugie miejsce od konca. Padova ma na swoim koncie jak do tej pory 3 zwyciestwa, ich dzisiejsi przeciwnicy 2. Druzyna dzisiejszych gosci nie zaznala smaku zwyciestwa od 3 kolejki. Pora wiec na zwyciestwo. Druzyny ktore dzis spotkaja sie na parkiecie sa bardzo wyrownane, co pokazuje chocby tabela. Druzyna San Giustino potrzebuje jednak punktow jak wody, znajduje sie w strefie spadkowej, traci cztery punkty do bezpiecznego miejsca - wlasnie do Padovy. Ponadto widac chyba, ze ekipa San Giustino w ostatnim czasie, mimo porazek spisuje sie chyba coraz lepiej. Ekipa San Giustino urwala seta Macerata i Cuneo, natomiast San Giustino potrafilo zdobyc punkty w wyjazdowych spotkaniach z czolowka ligi - z Modeną i Monzą. Biorąc pod uwage coraz lepsza dyspozycje dzisiejszych gosci oraz to, ze druzyny posiadaja skladowo podobny potencjal szukam wyzszego kursu. Szanse oceniam w tym meczu na 45/55, a przy takim kursie na druzyne Perugii az zal byloby nie sprobowac.
 
houston4 1,2K

houston4

Użytkownik
Copra Elior Piacenza - Bre Banca Lanutti Cuneo​

...
Piacenza odbiła się od dna ? Nie sądzę. W ostatnim spotkaniu trafili na beznadziejnie grającą Romę. Fajnie prezentuje się Zlatanov. Widać, że zależy mu na tym, żeby klub piął się w górę. Teraz na swojej drodze Piacenza ma Cuneo, które gra dobrze i przegrało spotkania tylko z czołowymi ekipami w A1. Na wyjazdach Cuneo gra trochę słabiej niż na własnym parkiecie, więc liczę tylko na zwycięstwo.
Typ:
Bre Banca Lanutti Cuneo @ 1.45 Betsafe
Popieram typ Redwitza, a dla odważnych proponuję Cuneo z hc.
Bre Banca Lanutti Cuneo (-1.5) @ 1.72 Unibet✅
Coś mi się zdaje że kursy na Cuneo (-1.5) są wysokie z powodu ostatniego (dość nieprzewidywalnego) wygranego meczu Piacenzy z Romą. Meczu nie oglądałem tylko statystyki pomeczowe i faktycznie największa przewaga była w bloku 17 do 5 dla Piacenzy, natomiast atak podobnie 43% do 46%.
Co do wyników poszczególnych setów to dwa na przewagi - a jak to w setach na przewagi bywa wiadomo że o wygraniu danego seta bardzo często decydują pojedyncze zagrania (no i niestety błędy sędziowskie).
Dodam jeszcze, że w 1 secie przewaga Romy na drugiej przerwie technicznej to aż 6 punktów i co dziwi - jak oni mogli przegrać ten set. W drugim pewnie jeszcze nie doszli do siebie po 1 secie. A w 3 secie raczej dość wyrównano i końcówka na przewagi dla Piacenzy.
Wnioskując - myślę że typ na Cuneo (-1.5) przy kursie 1.72 dość warty grania.
 
L 18

ligamistrzow

Użytkownik
Marmi Lanza Verona vs Lube Banca Marche Macerata
Maceraty - gra w tym sezonie naprawde dobrze a ostatnim czasy to odprawie wszystkich gladko 3-0.Za rozegranie odpowiada młody ale juz bardzo doswiadczony Dragan Travica.Na srodku siatki mamy Dragana Stankovica oraz Marko Podrascanina.Obaj szybko zgrali się z Travicą i zdobywaja duzo punktow dla swojej druzyny.Trzeba rowniez dodac ze obaj dysponuja bardzo mocna zagrywka.Na ataku mamy Igora Omrcena, jest bardzo pewny a ataku a do tego dodaje piekielnie mocna zagwywke.Na przyjecia Savani oraz mający wiecej zadan defensywnych - Simone Parodi. Kluczem do zwyciestwa Macaraty powinna byc silna zagrywka ktora dysponuja praktycznie wszyscy gracze Macaraty oraz zrownowazona gra w ataku.Travica bardzo madrze dzieli pilki i w ataku biora udzial wszyscy gracze przez co ich gra jest trudna do odczytania dla przeciwnikow.Co do gry Verony opiera sie ona glownie na atakujacym a mianowicie Gasparinim ktory dostaje wszystkie sytuacyjne pilki dlatego bardzo duzo w Veronie zalezy od jego gry.Na przyjeciu mamy Poppa oraz Kromma moim zdaniem para zdecydowanie slabsza niz po drugiej stronie siatki.Pilki dzieli Meoni - solidny sypacz.Na srodku powinni zaczac Patriarca oraz Zingel.W ostatniej kolejce Verona przyjechala do Trento po szybkie lanie.(25:17, 25:12, 25:19).Meczu nie ogladalem.Jednak kluczem do tak latwego zwysiestwa musiala byc mocna zagrywka trento,Macarata dysponuje w tym elemencie podobnymi umiejetnosciami a moze nawet troche wiekszymi , gdyz jak wczesniej pisalem wszyscy z podstawowej 6 dysponuje silna zagrywka z wyskoku.
Takze w tym meczu widzi mi sie
Macarata @1.4 ✅
Macarata (-1,5) @? ⛔
Zastanawiam sie jeszcze nad Cuneo jednak narazie nia ma jeszcze kursow.Jak kurs bedzie zadowalajacy to pojawi sie rozniez analiza
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Zgadzam się z typem kolegi wyżej ;)

Marmi Lanza Verona - Lube Banca Marche Macerata
2 @ 1,407 Pinnacle ✅ 2-3 uff dobre i to
Obie drużyny dzieli spora różnica. Macerata to jedna z lepszych drużyn tegorocznych rozgrywek, natomiast Verona to typowy średniak który potrafi momentami grać ciekawą siatkówkę, jednak wszystko w tej drużynie kręci się wokół Mitja Gaspariniego, jeśli on zawodzi to ciężko szukać drugiego zawodnika w tej drużynie który by pociągną grę. Widziałem spotkanie Verony z Modeną przegrali 3-2 pomimo tego że prowadzili już 2-0 i do momentu kiedy Gasparini grał kapitalne zawody to drużynie szło bardzo dobrze. Dwa pierwsze sety to kapitalna gra rozgrywającego Meoniego, grał bardzo ciekawą i urozmaiconą siatkówkę oraz z łatwością gubił blok Modeny. Ostatnie spotkanie Verona przegrała na wyjeździe z Trentino tego spotkania nie widziałem bo chyba nigdzie nie było transmitowane jednak patrząc w statystyki wyciągam jeden wniosek który również znalazł przełożenie w meczu który oglądałem, jeśli rywal wzmocni solidnie zagrywkę to ta drużyna nie ma czego szukać. A dodam tylko że w Maceracie wszyscy zawodnicy mają piekielnie silną i trudną zagrywkę. Macerata ostatnie spotkanie wygrała 3-0 patrząc tylko na wynik można powiedzieć szybko łatwo i przyjemnie jednak gra nie była aż tak kolorowa, w Lube dobrze funkcjonował element blok-obrona i można powiedzieć że dzięki temu zespół wygrał 3-0. Gra przyjmujący w ataku dość przeciętna jednak wystarczyła by nie pozwolić rywalom na ugranie chociaż 1 seta. Oglądałem wczoraj wiadomości sportowe na Rai 1 i trener Giuliani zapowiada że do Werony jadą po 3 punkty, jednak jest jakiś element który chce poprawić na treningach ale nie zrozumiałem o co konkretnie chodzi. Dla mnie ten mecz może mieć tylko jednego zwycięzcę będzie nim oczywiście Macerata która wygrała w tym sezonie 14 spośród 16 spotkań we wszystkich rozgrywkach. Mecz dopiero za 2 dni ale gram już teraz bo kurs poleci.
 
wojcirej 2K

wojcirej

Użytkownik
Bre Banca Lanutti Cuneo - Casa Modena ⛔⛔✅✅✅ 3:2, wielki come back ;)
Istne starcie na szczycie Serie A na zakończenie pierwszej rundy rozgrywek. Wiecznie nieobliczalna Modena, która w tym sezonie wreszcie ustabilizowała nieco swoją pozycję, w dalszym ciągu gra jednak nie równo i traci po drodze sporo punktów (pomimo, że spotkania wygrywa, co wpływa dobrze na morale zespołu), zajmuje 4. miejsce w lidze. Bo przecież potrafili męczyć się z Veroną w tie-breaku, a Valentie odprawić bez straty seta. Cuneo natomiast, jak na pretendenta do mistrzowskiego tytułu przystało, ostatnimi czasy prezentuje bardzo równą formę, a porażki ponieśli tylko z Trentino po tie-breaku oraz Maceratą, także po tie breaku. To skłania mnie do Cuneo, który jako zespół bardziej dojrzały, z człowiekiem ze stali na rozegraniu, Nikolą Grbićiem, powinien Modenę odprawić z kwitkiem.
Typy:
Bre Banca Lanutti Cuneo: 1,32 Milenium
 
T 17,2K

tadzin

Użytkownik
Bre Banca Lanutti Cuneo - Casa Modena
Istne starcie na szczycie Serie A na zakończenie pierwszej rundy rozgrywek. Wiecznie nieobliczalna Modena, która w tym sezonie wreszcie ustabilizowała nieco swoją pozycję, w dalszym ciągu gra jednak nie równo i traci po drodze sporo punktów (pomimo, że spotkania wygrywa, co wpływa dobrze na morale zespołu), zajmuje 4. miejsce w lidze. Bo przecież potrafili męczyć się z Veroną w tie-breaku, a Valentie odprawić bez straty seta. Cuneo natomiast, jak na pretendenta do mistrzowskiego tytułu przystało, ostatnimi czasy prezentuje bardzo równą formę, a porażki ponieśli tylko z Trentino po tie-breaku oraz Maceratą, także po tie breaku. To skłania mnie do Cuneo, który jako zespół bardziej dojrzały, z człowiekiem ze stali na rozegraniu, Nikolą Grbićiem, powinien Modenę odprawić z kwitkiem.
Typy:
Bre Banca Lanutti Cuneo: 1,32 Milenium
także uwazam ze Cuneo jest faworytem tego meczu, jednakże po tak żałosnie niskim kursie typu tego kompletnie nie polecam. To prawda ze Modena męczy sie z teoretycznie slabszymi ekipami A1 i wygrywa dopiero w tie breakach, jednak druzyna ta aspiruje do walki o medale i skład jaki posiada jest w stanie to osiągnąć. Spodziewałem się kursów na poziomie 1.6 - 2.2 , szczegolnie ze Mastrangelo został wykluczony na dłuższy czas z gry z powodu kontuzji.
Wedlug mnie bukmacherzy stanowczo przecenili Cuneo i nie polecam gry po 1.3
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Tonno Callipo Vibo Valentia - Acqua Paradiso Monza Brianza​


Obie drużyny znajdują się w tabeli obok siebie. Monza z 18 punktami zajmuje 5 lokatę, a Valentia z 17 punktami jest oczko niżej. O ile pozycja Monzy nie jest zaskoczeniem to Valentia jest pozytywnym zaskoczeniem.

Kluczową postacią zespołu z Valentii jest leworęczny atakujący Niels Klapwijk. Holender oprócz skutecznej gry w ataku z dobrej strony pokazuje się w polu serwisowym. Parę przyjmujących tworzą Cernic i Diaz. Wyraźnie widać w tej parze podział na zawodnika defensywnego i ofensywnego. Cernic stracił trochę dynamiki, nie ma jakiegoś zasięgu i bazuje w dużej mierze na wyszkoleniu technicznym. Diaz dysponuje przede wszystkim sporą siłą i ciekawym temperamentem. Wydaje mi się, że jeżeli Luis Diaz gra dobrze to przekłada się to na cały zespół. Często chwalę rozgrywającego Coscione, bo według mnie fajne prowadzi grę. Wcześniejsze mecze w sezonie pokazały, że dobrze współpracuje ze środkowym Nikolayem Nikolovem.

Wydaje mi się, że Monza obecnie powinna być zadowolona z miejsca, które zajmuje w tabeli. Grali do tej pory przeciętnie, ale znaczących wpadek nie zanotowali (Oprócz porażki na własnym parkiecie z Sisleyem 0:3). Myślę, że podopieczni Trenera Zaniniego powoli będą już wchodzić na właściwe tory, bo potencjał w ekipie jest spory. Dobra para przyjmujących Conte - Nikic, która w sumie nie powinna mieć wielkich problemów w przyjęciu, a na pewno gwarantuje sporą siłę w ataku. Chociaż większe korzyści może przynosić para Conte - Rooney lub Rooney - Nikic. Conte i Nikic lubią szybsze piłki i przy prostej grze na wysokiej piłce mogą się męczyć. Rooney ma lepsze warunki fizyczne i ma z czego uderzyć. Grę prowadzi jeden z lepszych rozgrywających, Luciano De Cecco. Po przekątnej z Argentyńczykiem gra solidny, leworęczny atakujący Gavotto. Dostaje sporo piłek i może nie notuje nadzwyczajnej skuteczności, ale gra nieźle. Parze środkowych Buti - Shumov również nie można niczego zarzucić. Może się podobać gra libero Rossiniego, który rozgrywa swój pierwszy sezon w A1.

Podsumowując wydaje mi się, że zespoły są na zbliżonym poziomie, z lekką przewagą Monzy. Valentia nieźle gra na własnym parkiecie. Monza na wyjazdach mierzyła się ze ścisłą czołówką ligi i punkt urwała tylko Maceracie.

Tak jak pisałem Monza chyba powoli wchodzi na właściwe tory. Mają potencjał, żeby walczyć z czołówką, ale jak na razie nie wszystko tam wychodziło. Trener Zanini to jednak dobry fachowiec i jestem przekonany, że praca jaką wykonuje z tym zespołem przyniesie efekty. Mam nadzieję, że jutro Monza odniesie zwycięstwo.

Typ:
Acqua Paradiso Monza Brianza @ 1.95 Betsafe ✅


EDIT: Skoro nie zagra Coscione to szanse na powodzenie tego typu są znacznie większe. Coscione jest Włochem, a jego zmiennik na rozegraniu Simo-Pekka Olli jest Finem. Trzeba pamiętać, że w pierwszym składzie są jeszcze Klapwijk (Holandia), Diaz (Wenezuela), Rak (Czechy), Nikolov (Bułgaria). Limit obcokrajowców wynosi 4, więc najprawdopodobniej któregoś ze środkowych będzie musiał zastąpić Rocco Barone. Może nie będzie to wielkie osłabienie, ale strata podstawowego rozgrywającego na pewno odbije się na formie zespołu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
hopkirk 3,2K

hopkirk

Forum VIP
http://www.legavolley.it/NewsLeggi.asp?id=38040
Coscione nieobecny w Valentii.
Wcześniej pojawiły się typy na Maceratę. Kurs około 1,35. Ja tutaj żadnej okazji nie widzę, nawet przy 1,40. Macerata przegrała z Valentią, ktora ma porównywalny potencjał, co Verona. Po kontuzji w Veronie wrócił Kromm. Gasparini dobrze gra w ataku, potrafi świetnie serwować. We własnej hali Verona to według mnie zespół bardzo niebezpieczny. Lepszy skład Maceraty nie musi gwarantować zwycięstwa.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Bre Banca Lanutti Cuneo - Casa Modena​


Klasyk we Włoszech. Będzie to już 64 spotkanie pomiędzy tymi zespołami. Obecnie oba zespoły znajdują się w czołówce A1. Cuneo zajmuje 3 lokatę (29 punktów, 10 zwycięstw, 2 porażki), a Modena jest na 4 pozycji (26 punktów, 10 zwycięstw, 2 porażki).

Cuneo to zespół złożony z doświadczonych zawodników. Właśnie z tym doświadczeniem kilka razy (w ważnych spotkaniach) nie mogło sobie poradzić galaktyczne Trentino. Ostatnio w składzie brakowało środkowego Luigi Mastrangelo, który miał problemy z kostką. W meczu z Modeną również może go zabraknąć. I będzie to spora strata dla zespołu, bo Fortunato i Rossi to tylko nieźli zawodnicy. W składzie jest jeszcze Jakub Vesely, ale raczej nie zagra, bo wtedy pojawi się problem z limitem obcokrajowców. Jak na razie kluczową postacią w zespole jest atakujący Leandro Vissotto. Miałem pewne obawy co do Brazylijczyka przed tym sezonem, ale Leo prezentuje się dobrze i przede wszystkim jest regularny. Problemem Cuneo według mnie może być przyjęcie. Libero Hubert Henno to oczywiście genialny zawodnik i w przyjęciu radzi sobie świetnie. Para przyjmujących N&#39;Gapeth - Wijsmans wygląda w tym elemencie średnio.

Modena w tym sezonie znacznie się wzmocniła i wydaje mi się, że w PlayOffach będą bardzo groźni. Przede wszystkim kluczem do ich dobrej postawy jest rozgrywający Mikko Esko. Fin gra bardzo szybko i kombinacyjnie. Momentami może przesadza, ale w większości przypadków jego zagrania przynoszą korzyści. Ze składu wypadł niedawno przyjmujący Dick Kooy, który świetnie zaczął sezon. Udanie zastępuje go jednak Matteo Martino, który zmienił przed startem rozgrywek Maceratę na Modenę i chyba był to dobry wybór. Matteo ma spory potencjał, ale podobno nie prowadzi sportowego trybu życia i w Maceracie było z nim trochę problemów. Drugim przyjmującym jest Matthew Anderson. Dobry zasięg w ataku i bardzo mocne uderzenie. Chyba najlepszy transfer Modeny. Ostatnio brakowało Yosifova, który miał problemy z mięśniami brzucha, ale podobno ma być w składzie na mecz z Cuneo. Jeżeli zabraknie Bułgara to na parkiecie znajdą się Piscopo i Sala. Szczególnie dobrze spisuje się Sala. Piscopo ciężko ocenić, bo grał mało. Oczywiscie nie można zapomnieć o doskonałym atakującym. Leworęczny Angel Dennis to świetny zawodnik. W ataku potrafi chyba wszystko i często w trudnych momentach to do niego Esko kieruje piłki.

Faworytem jest Cuneo, które na własnym parkiecie spisuje się dobrze, ale kurs w granicach 1.30 jest zupełnie nieopłacalny. Modena ma sporo atutów i na pewno powalczy o zwycięstwo. Już w poprzednim sezonie było widać, że podopieczni Trenera Bagnoliego są mocni psychicznie. Zwycięskie pięciosetowe boje mówią wszystko.

Ostatnio Modena przegrywała z ekipą Cuneo, więc najwyższa pora na przerwanie złej serii i wyrównanie rachunków.

Zapowiada się twarde, męskie spotkanie.

Typy:
Casa Modena @ 3.20 Unibet ⛔
Casa Modena (+1.5 seta) @ 2.20 Unibet ✅
 
ivvan 2,8K

ivvan

Użytkownik
Zastanawiam się jutro dosyć poważnie nad meczem San Giustino z Coprą Piacenzą i kusi mnie by postawić na gości. Dość gładko wygrało z nimi Cuneo, ale zwycięstwo z Romą nie daje mi spokoju. Może wracają pomału na właściwe tory? Pewnie nie zastanawiałbym się długo nad typem gdyby nie fakt, że w tym sezonie nie widziałem ani jednego meczu Giustino po odejściu Conte i tak naprawdę nie mam pojęcia co ta drużyna może pokazać. Słyszałem że Giustino gra wapno, ale nie są to jakieś bardzo potwierdzone informacje. Moja analiza nie jest wyczerpująca, ale chyba każdy bukmacher ma intuicję....

Mój typ to 2 co o tym myślicie?



zależy jaki próg punktowy. Na bwinie niestety nie ma na razie żadnych. Przy Trento over ryzykowny (oprócz 135.5 choć też bym się nie skłaniał) przy Cuneo owszem over punktowy nie jest złym pomysłem. Zagranie na to, że będzie tie break też było by dobre bo obie drużyny grają róno i solidnie, a kurs na tie-break powinien być dosyć wysoki. Niestety na bukmacherach nie umiem takiego kursu znaleźć. Ale over 185.5 przy 2,10 jak najbardziej do gry.
 
houston4 1,2K

houston4

Użytkownik
Andreoli Latina - Itas Diatec Trentino
W ostatniej rundzie (przed rundą finałową) wydaje się dość ciekawym spotkaniem mecz drużyny Kuby Jarosza i spółki kontra wielkie Trentino. Powiem szczerze że w ostatnim meczu Trento dość gładki i IMHO niespodziewanie odprawiło z kwitkiem drużynę z Verony, ale tamto spotkanie to już historia. Z tego co pamiętam to w tym sezonie nie miałem okazji oglądać meczów Latiny.
Więc trochę suchych faktów - przeglądając wyniki meczów z obecnego sezonu zauważyłem że na 12 do tej pory rozegranych meczy tylko w jednym Latina nie zdobyła seta (mianowicie z Macerata przegrała do 3-0, a poszczególne sety do 18, 21 i 22 - więc było raczej dość blisko), i to w dodatku na własnym terenie. Co do innych faktów to w Cuneo Latina urwała 2 sety, W Modenie Latina zdobyła tylko 1 set. I na koniec w ostatniej kolejce przegrana 3-1 z ostatnią ekipą z tabeli.
Pominę opis drużyny z Trydentu - gdyż wszyscy na pewno wiedzą kto tam gra i do tego jak gra.
Myślę że over 160.5 przy kursie 1.95 jest dość kuszący ale mało realny, dlatego ja bardziej skłaniał bym się na
Andreoli Latina - Itas Diatec Trentino(-2.5) @ 1.80 Unibet⛔
lub
Andreoli Latina - Itas Diatec Trentino under 160.5 @ 1.75 Unibet⛔
edit: Jarosz Jakub (MVP) pogrążył Trento
 
gystlik 14,5K

gystlik

Użytkownik
Propozycje:
Acqua Paradiso Monza Brianza 1.885
Acqua Paradiso Monza Brianza -1.5seta 2.690
Acqua Paradiso Monza Brianza +1.5seta 1.53

Tonno Callipo Vibo Valentia - Acqua Paradiso Mozna Brianza
W ostatniej kolejce pierwszej rundy włoskiej ligi siatkarskiej zmierzą się ekipa z Valentii kontra przyjezdni z Monzy. Obok szlagierowego pojedynku pomiędzy Cuneo a Modeną, spotkanie w Valentii będzie miało bardzo ważne znaczenie dla rozstawienia w walce o Puchar Włoch. Podopieczni Emanuele Zaniniego aby nie wpaśc na drużynę z 3 miejsca - a będzie nim najprawdopodobniej ekipa Bre Banci Cuneo - muszą wygrac spotkanie w Valentii, nawet za 2pkt. - Tak więc usatysfakcjonuje ich także wygrana po TB, w których potrafią z zimną krwią wypunkowac przeciwnika.
Tonno Callipo Vibo Valentia:
Zespół, który swoją grę w ataku opiera przede wszystkim na znakomicie grającym Holendrze - Nielsie Klapwijku, który przyszedł przed sezonem z Noliko Masseik. 26letni atakujący dostaje całą masę piłek do ataku. W tym sezonie Niels notuje 50% skutecznośc w ataku, dokładając do tego 28 bezpośrednich punktów z zagrywki. Parę przyjmujących tworzą dobrze znany nam z występów w Rzeszowie Matej Cernic oraz Wenezuelczyk Luis Diaz. Zalety i wady Włocha dobrze pamiętamy, raczej nie warto celowac w niego zagrywką, ponieważ Cernic przyjmuje bardzo dobrze, jednak słabiej radzi sobie w ofensywie, chociaż trzeba oddac mu to, że jest bardzo dobrze wyszkolony technicznie - cechuje go też regularna, lecz niezbyt mocna zagrywka. Luis Diaz - ma więcej zadań ofensywnych, przez co więcej rywale starają wyłączyc się go z gry lokując zagrywkę w Wenezuelczyka. Z przyjęciem zagrywki radzi sobie wyraźnie gorzej od Cernica, jednak jest bardziej skuteczny w ataku, posiada też bardziej groźną zagrywkę. Warto też nadmienic, że obu podstawowych przyjmujących można zaliczyc do grupy tzw. &quot;małych&quot; - obaj mają po 195cm wzrostu, co nie oznacza że warunkami fizycznymi nie przebijają rywali po drugiej stronie siatki. W ostatnich spotkaniach środkowymi zespołu z Vibo byli: Bułgar - Nikolay Nikolov oraz Czech - Michal Rak. Obaj dobrze sprawują się w bloku (ok. 0.6 bloku/set), posiadają także kąśliwą zagrywkę - ogólnie: solidni gracze. Nie są może zbyt często uruchamiani przez swojego rozgrywającego Manuela Coscione, gdyż ten za swoje armatki w ataku opiera Klapwijka oraz Diaza, ale... Ale doświadczonego Włocha i zarazem kapitana drużyny Vibo, zabraknie w spotkaniu przeciwko Acqua Paradiso. Nabawił się on kontuzji łąkotki i na dniach będzie musiał poddac się operacji kolana. Z punktu widzenia kibica Tuńczyków - wielka strata, ponieważ trener Gianlorenzo nie ma na ławce równie wartościowego rozgrywającego. Do dyspozycji pozostaje mu 26letni Fin - Simo-Pekka Olli*. Olli liznął w swojej karierze pierwszoligowego włoskiego parkietu - reprezentując drużynę z Padovy, jednak jest on dla mnie wielką niewiadomą. Jednak moim zdaniem - zmiana zawodnika na tak strategicznej pozycji w zespole jakim jest rozgrywający - będzie niezwykle wielką stratą dla zespołu z Valentii. Chłopak w tym sezonie praktycznie nie pojawiał się na boisku, teraz przyjdzie mu poprowadzic grę w bardzo ważnym pojedynku - zamykającym pierwszą rundę Lega Palavollo.
Acqua Paradiso Mozna Brianza:
Zespół prowadzony przez Emanuele Zaniniego jak na swój potencjał sprawuje się w lidze poprawnie. Poza nieoczekiwaną porażką u siebie z Sisleyem Belluno - przegrywali tylko z najlepszymi w lidze. Pozycje w pierwszej szóstce wywalczył sobie Mauro Gavotto - niezwykle doświadczony atakujący. W przeciągu sezonu notuje około 40% skutecznośc w ataku, więc jak na zawodnika na tej pozycji - dosyc słabo. Myślę, że będzie to widac w pojedynku z Vibo Valentia - Mauro będzie niestety znacznie odstawał od Nielsa Klapwijka. - Ale na pewno pomoże mu reszta skrzydłowych: podstawowymi przyjmującymi są dobrze nam znani z występów w Lidze Światowej czy też Pucharze Świata: Serb, aktualny Mistrz Europy - Milos Nikic oraz ograny już na włoskich parkietach Argentyńczyk Facundo Conte. Obaj są bardzo dobrze wyszkoleni technicznie oraz posiadają mocną i regularną zagrywkę. Przyjęcie zagrywki zarówno Nikic oraz Conte mają opanowane na podobnym lecz wysokim poziomie a ilośc posyłanych zagrywek na jednego i drugiego powinna oscylowac w okolicach remisu. W obwodzie pozostaje jeszcze ponad dwumetrowy Jankes - Sean Rooney, który posiada mocną zagrywkę i jeżeli wchodzi na parkiet - więcej pożytku daje z siebie w akcjach ofensywnych aniżeli w defensywie. Luciano De Cecco na środku siatki ma to dyspozycji reprezentantów Włoch oraz Finlandii czyli odpowiednio: Simone Buti oraz Konstantin Shumov. Obaj są nam dobrze znani i są bardzo solidnymi zawodnikami. Notują średnio powyżej 0.50 bloku na set, niestety nie posiadają niebezpiecznej zagrywki, rzadko punktując bezpośrednio z zagrywki. Rozgrywający: De Cecco - myślę, że ten mecz pokażę różnicę między rozgrywającym z najwyższej półki a w tym przypadku Finem Simo-Pekka Olli, który większośc swojej kariery spędził na parkietach Serie A2. Argentyńczyk ma na każdej pozycji dobrego zawodnika - jest doświadczony atakujący, solidni środkowi oraz znakomicie wyszkoleni przyjmujący - a więc wszystko co jest potrzebne, żeby drużyna prowadzona przez Luciano De Cecco działała sprawnie, efektownie i efektywnie.
by Redwitz*
EDIT: Skoro nie zagra Coscione to szanse na powodzenie tego typu są znacznie większe. Coscione jest Włochem, a jego zmiennik na rozegraniu Simo-Pekka Olli jest Finem. Trzeba pamiętać, że w pierwszym składzie są jeszcze Klapwijk (Holandia), Diaz (Kolumbia), Rak (Czechy), Nikolov (Bułgaria). Limit obcokrajowców wynosi 4, więc najprawdopodobniej któregoś ze środkowych będzie musiał zastąpić Rocco Barone. Może nie będzie to wielkie osłabienie, ale strata podstawowego rozgrywającego na pewno odbije się na formie zespołu.
- W we włoskiej Lega Palavollo innaczej niż w Polsce - obowiązuje limit 4 obcokrajowców na parkiecie. - Tak więc w tej sytuacji trener zespoło Vibo będzie zmuszony zostawic w kwadracie jednego ze swoich zagranicznych zawodników. W końcówce meczu z Casa Modena - na ławkę powędrował Bułgarski środkowy - Nikolov i wydaje się to najrozsądniejszą opcją, ponieważ środkowy Rocco Barone prezentuje podobny poziom jak pozostała dwójka środkowych, a przyjmujący bądź atakujący w zespole Vibo - nie mają po prostu wartościowych zmienników.​
 
Otrzymane punkty reputacji: +20
ivvan 2,8K

ivvan

Użytkownik
Mecz: Andreoli Latina- Sisley Belluno
Typ:2
Kurs: 1.95 bwin
Analiza:

Już w niedzielę mecz włoskiej, w którym wg mnie bukmacherzy się lekko pomylili. Latina co prawda wygrała z Trentino, ale nie oszukujmy się jest to drużyna która cudów nie gra. Ich ostoją jest &quot;Rudy&quot; i mam na myśli tutaj Jakuba Jarosza. Jest to solidny gracz, ale dopiero nabiera doświadczenia i wygląda marnie na przykład przy Alesandro Fei. Nie sądzę by gospodarze byli w stanie sprawić 2 niespodzianki po sobie tym bardziej że mecz z Trentino musiał wznieść ich na wyżyny. Wygrana z tą drużyną o niczym nie świadczy, choć jest to ogromny wyczyn. Nie prognozuje on jednak dla Latiny że będzie wygrywać mecze z nie oszukujmy się lepszymi rywalami. Sisley zaś gra bardzo solidnie. Jak na swój skład osiąga wspaniałe wyniki, nie wygrywa co prawda z tuzami Włoskiej siatkówki ale ze średniakami radzi sobie nadzwyczaj dobrze i co najważniejsze bardzo rzadko traci punkty z takimi drużynami. Sisley miał bardzo niemrawy początek i może ich pierwsza porażka z Latiną sprawiła że nie są oni faworytami w tym meczu. Jednak z meczu na mecz się rozkręcili i sądzę że powinni sobie poradzić. Jedyne co mnie jeszcze powstrzymuje przed typ typem to moja niewiedza na temat kontuzji i składów obu zespołów. Jeżeli ktoś z Sisleya jest kontuzjowany prosiłbym o niezwłoczne napisanie tego. Z góry wielkie dzięki i powiedzcie co sądzicie o tym typie.​
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom