>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

LEGA PALLAVOLO sezon 2011/2012 - Włochy

Status
Zamknięty.
buzero 59

buzero

Użytkownik
jak na razie widac po statach i czesciowo ogladanych meczach ze Macerata jest bardzo silna...i widze jak i rownierz mam nadzieje ze powalcza z trento... choc forma i porozumienie z rozgrywajacym jeszcze perfekcyjne nie jest to jednak mysle ze na pewno bedzie lepiej....nie bede gral w najblizszych meczach na pewno na Cuneo - ktore wg mnie w tym sezonie jest zdecydowanie slabsze....i bedzie odstawalo od wspomnianej 2...bardzo nie lubie Visotto i dziwi mnie jego transfer do Cuneo...
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Bre Banca Lanutti Cuneo - M.Roma Volley​


M.Roma po dwóch pierwszych spotkaniach zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli i na pewno jest to lekkie rozczarowanie. Skład wygląda całkiem nieźle i z czasem powinno to wyglądać coraz lepiej. Liderem zespołu jest wszechstronny Ivan Zaytsev, który tworzy parę przyjmujących z Gabriele Maruottim. Mocnym punktem zespołu będzie środkowy Novica Bjelica, który jest jednym z lepszych zawodników na tej pozycji. Zagadką pozostaje pozycja atakującego. W poprzednich spotkaniach w podstawowym składzie wychodził perspektywiczny Giulio Sabbi, ale wydaje mi się, że solidniej prezentuje się leworęczny Milan Bencz.

Cuneo jak na razie zajmuje wysoką czwartą lokatę, ale poziom gry według mnie pozostawia jeszcze trochę do życzenia. Nie wiem czy dobrą decyzją było ściągnięcie do zespołu Leandro Visotto. Leo jest oczywiście dobrym atakującym, ale nie sądze, że jest to zawodnik, do którego można posyłać mnóstwo piłek. Ostatnio w Cuneo na tej pozycji występował Vladimir Nikolov, który oprócz wysokich umiejętności posiadał jeszcze charyzmę. Tego właśnie nie ma Visotto. Fajną parę przyjmujących mogą stworzyć Earvin Ngapeth i Wout Wijsmans. Ciekawy jestem przede wszystkim tego jak w przekroju całego sezonu wypadnie właśnie Earvin, który niewątpliwie ma ogromny potencjał.

Nie wiem czy Roma zdobędzie w tym spotkaniu swoje pierwsze punkty, ale według mnie może nawiązać wyrównaną walkę z faworyzowanym zespołem z Cuneo. W obu zespołach są zawodnicy, którzy mają trochę problemów z przyjęciem. Wout Wijsmans (Cuneo) jest wrażliwy w tym elemencie i spokojnie można w niego kierować swoją zagrywkę. Ivan Zaystev (Roma) od jakiegoś czasu ma spore problemy w przyjęciu co jest dla mnie sporym zaskoczeniem, bo wcześniej radził sobie w odbiorze solidnie. Zwycięstwo ekipy z Rzymu byłoby sporym zaskoczeniem, ale raczej na to nie liczę. Myślę jednak, że podopieczni Trenera Gianiego są w stanie urwać seta i walczyć jak równy z równym.

Typy:
M.Roma Volley (+2.5 seta) @ 1.60 Unibet ⛔
M.Roma Volley (+14 pkt) @ 1.85 Betsafe


Sisley Belluno - Tonno Callipo Vibo Valentia​


Sisley jak na razie zanotował dwie porażki i na pewno to nie jest to o czym marzyli przed sezonem. W pierwszym meczu zawiódł Alessandro Fei, który jednak w drugim spotkaniu pokazał to do czego nas już przyzwyczaił. Zdobył dla swojego zespołu 34 punkty, ale to nie wystarczyło do zwycięstwa. Feia wspierać powinien przyjmujący Robert Horstink, który swego czasu był uważany za jednego z lepiej zapowiadających się zawodników na pozycji przyjmującego. Mnóstwo do roboty ma młody libero Luca Sorato, w którego rywale posyłają naprawdę sporo piłek.

Valentia do tej pory rozegrała dwa bardzo zacięte, pięciocetowe spotkania. I trzeba przyznać, że pokazała się w nich z dobrej strony. Przede wszystkim może się podobać gra leworęcznego atakującego Nielsa Klapwijka. Bardzo dobrze na przyjęciu uzupełniają się Matej Cernic i Luiz Diaz. Matej to zawodnik defensywny, dobrze wyszkolony technicznie. Luiz powinien otrzymywać sporo piłek w ataku, bo w tym elemencie potrafi naprawdę dużo. Znacznie gorzej spisuje się jednak w przyjęciu. Osobiście podoba mi się gra rozgrywającego Manuela Coscione, który fajnie rozdziela piłki i robi to dosyć równo.

Siłą Valentii powinna być wyrównana szóstka i brak wyraźnego lidera. Spodziewam się bardzo wyrównanego spotkania. Mam nadzieję, że Fei po raz kolejny rozegra dobre spotkanie i razem z Horstinkiem poprowadzą do swój zespół do zwycięstwa. Problemem w Sisleyu może być tylko i wyłącznie brak dobrych zmienników.

Typ:
Sisley Belluno @ 1.77 Betsafe ⛔

Beznadziejny dzień.

Casa Modena - Acqua Paradiso Monza Brianza​


Modena przed tym meczem ma sporo problemów. W ciągu tygodnia zespół trenował bez środkowych. Andrea Sala był przeziębiony, a Viktor Yosifov i Marco Piscopo są kontuzjowani. Z wymienionej trójki w dzisiejszym spotkaniu wystąpi chyba tylko Sala. Ciężko powiedzieć kto obok niego wsytąpi na środku siatki. Trener Bagnoli cały czas nie może jeszcze korzystać z Matteo Martino, który być może zadebiutuje w 4 kolejce. Do składu wraca natomiast Cristian Casoli. Modena ma bardzo mocne skrzydła. Atakujący Dennis to świetny zawodnik. Na przyjęciu są Kooy i Anderson, którzy nieźle radzą sobie w odbiorze zagrywki, ale ich największym atutem jest oczywiście gra w ataku.

Monza według mnie będzie walczyła w tym sezonie o wysoką lokatę. Bardzo ciekawy i mocny skład. Największym atutem tego zespołu powinien być rozgrywający Luciano De Cecco. Jeżeli tylko zgra się z wszystkimi zawodnikami to będą groźni dla każdego. Warto zwrócić uwagę na przyjmujących. Trójka Nikic, Aleksiev, Rooney wygląda bardzo solidnie. Najlepszą opcją wydaje się być para Nikic - Rooney, która gwarantuje dobre przyjęcie i niezły atak. Aleksiev jest dla mnie dość chimerycznym zawodnikiem. Potrafi mocno uderzyć w ataku, ale często popełnia proste błędy w przyjęciu.

Wydaje mi się, że może to być najciekawsze spotkanie tej kolejki. W związku z problemami w Modenie liczę na pełną mobilizację po stronie Monzy i zwycięstwo. Oczywiście nie wykluczam tego, że Modena załata w jakiś sposób problemy na środku siatki. Poza tym rozgrywający Esko to znakomity zawodnik i być może braku jednego środkowego w ogóle nie będzie widać.

Myślę jednak, że warto zaryzykować. Chociaż ze stawkami radzę nie szaleć ;)

Typy:
Acqua Paradiso Monza Brianza (+1.5 seta) @ 1.85 Betsafe ⛔
Acqua Paradiso Monza Brianza @ 2.55 Betsafe ⛔
Acqua Paradiso Monza Brianza (-1.5 seta) @ 5.25 Betsafe ⛔

Nie popisałem się. Troszkę inaczej sobie to wyobrażałem.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
T 17,2K

tadzin

Użytkownik
Wout Wijsmans (Cuneo) jest wrażliwy w tym elemencie i spokojnie można w niego kierować swoją zagrywkę
Wout jest przecież kontuzjowany, w ostanim meczu zrobił sobie coś z kostką (jeśli dobrze koajrzę spadł na stope przeciwnika przy lądowaniu). Na stronie Cuneo jest tez wyraznie napisane...
 
gystlik 14,5K

gystlik

Użytkownik
I proszę bardzo - Jakub Jarosz został wybrany MVP spotkania 3 kolejki Lega Pallavolo pomiędzy Andreoli Latina a Marmi Lanza Verona. 24letni atakujący drużyny Andreoli zdobył 15 punktów z czego 13 po ataku, z 65% skutecznością, dokładając do tego 2 asy serwisowe - a jego drużyna wygrała gładko 3:0 (25:21 25:21 25:20) z ekipą w której grają tacy siatkarze jak Robert Kromm, Mitja Gasparini czy Stefano Patriarca. Zaraz po podjęciu decyzji o przenosinach do Latiny stwierdziłem, że to bardzo dobra decyzja Kuby, jak widac tym meczem może wywalczyc sobie miejsce w podstawowej szóstce, ponieważ dzisiejsze spotkanie zaczął na ławce rezerwowych.
 
gystlik 14,5K

gystlik

Użytkownik
Zarząd klubu Casa Modena zatrudnił 39 letniego środkowego Reprezentacji Słowacji - Richarda Nemeca. Doświadczony i utytułowany Słowak podpisał z zespołem prowadzonym przez Daniele Bagniolego kontrakt ważny do 6 listopada i będzie zapełnieniem luki i jednocześnie wzmocnieniem środka Casy - pod nieobecnośc Marco Piscopo i Wiktora Josifowa którzy są kontuzjowani, a pod ich nieobecnośc na środku siatki w ostatnim meczu z konieczności musiał grac nominalny przyjmujący Dick Kooy.

 
wojcirej 2K

wojcirej

Użytkownik
Itas Diatec Trentino - Lube Banca Marche Macerata
Czyli istne starcie na szczycie Włoskiej Serie A. Trentino póki co dzieli i rządzi w siatkówce nie tylko Włoskiej, ale i Europejskiej. Macerata to także nie kopciuszek, bowiem także na ich koncie jest sporo trofeów. Nie mniej jednak nie istotne są dotychczasowe osiągnięcia, ale czas tego pojedynku... 17.10, trzy dni po Klubowych Mistrzostwach Świata. Ekipa z Trydentu w tych rozgrywkach zagwarantowała sobie awans do półfinałów, a zatem czekają ją dwa mecze. Macerata zaś wypoczęta i świeża, nie grająca póki co jeszcze żadnych innych meczy, z pewnością będzie chciała dopaść podmęczoną ekipę Stojczewa i mimo, że nie będą grali u siebie, pojawia się szansa nawet na komplet punktów. Moim zdaniem wart zaryzykować typ na Maceratę, tym bardziej, że w sezonie 2009/2010 Lube Banca potrafiła do zera ograć Trento.
Typ: 2 @1,90 Bah
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
T 17,2K

tadzin

Użytkownik
Co sądzicie o:
Macerata+1,5 1.84✅
Cóż Trento grało KMŚ i zapewne powrót dziś popołudnie/wieczór, a to oznacza dość mało czasu na odpoczynek. Z drugiej strony Macerata w tym roku prezentuje się dość okazale i skład wygląda bardzo ciekawie. Ostatnio wygrana 3-1 u siebie z Coprą.
Ravenna+1,5 1.79⛔
Ostatnio tb przegrany z San Giustino na wyjeździe, Gruszka w końcu zagrał jako atakujący i spisał się no rewelacyjnie 11/20 atak zero błędów w ataku i bloków, a jak Gruszka tak gra to trzeba wiedzieć że coś się dzieje. Monza z kolei ostatnio przędzie marnie, na dodatek mnie przyjmujący tam grajacy za bardzo nie przekonują. Pierwsze zwycięstwo Ravenny w sezonie? Ja wiem, mozliwe.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
przemkoo 26

przemkoo

Użytkownik
Mecz: Tonno Callipo Vibo Valentia vs M. Roma Volley
Typ: -1,5 Tonno Callipo Vibo Valentia @ 2.140 ⛔
Pinnacle

Spośród wszystkich pięciu spotkań jakie będą grane w Serie A wpadł mi oko bardzo ciekawy, choć troszkę ryzykowny typ, lecz poparty wartym do zaryzykowania kursem. Mianowicie spotkanie Tonno Callipo Vibo Valentia przeciwko M. Roma Volley. Jak na razie zespół Andrea Giani jest najsłabiej spisującym się w całej stawce. Na swoim koncie mają zero punktów po trzech przegranych meczach. Jedynie udało im się zdobyć jednego seta przeciwko Modenie w pierwszej kolejce. Inaczej sytuacja się ma z zespołem Valentia, w którym występuję znany wszystkim z Resovi Matej Cernic. Podopieczni Gianlorenzo Blengini w tym sezonie prezentują się bardzo dobrze. Zagrali trzy równe spotkania, w tym z Cuneo w których udało im się zgromadzić pięć punktów (dwa zwycięstwa, jedna porażka). Dodatkowym argumentem, który przekonuję mnie w tym typie jest waleczność i silna psychika gospodarzy. Sądzę, że Roma z tak słabą formą jaką prezentuję jest w stanie urwać maksymalnie jednego seta gospodarzom dzisiejszego spotkania.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Pierwsze podejście do Włoskiej Serie A w siatkówce mężczyzn, wybrałem dwa typy które zagram.

Modena - Copra Piacenza
Under 185,5 @ 1,80 betsafe ✅ 126
Pierwszy na under punktowy w meczu Casa Modena - Copra Piacenza. Casa świetnie rozpoczęła tegoroczny sezon. Dwie wygrane po 3-0 i jedna 3-1. Rywale byli niezbyt wymagający i jedni ze słabszych w tym sezonie Roma, Ravenna i Monza do tuzów przecież nie należą. Ale dzisiejszy rywal śmiem twierdzić że też z dolnej półki. Grają bardzo słabo i jednym usprawiedliwieniem tak małej zdobyczy punktowej są rywale z którymi się mierzyli. Porażki z Trentino czy Maceratą, były raczej pewne ale przegrana w pierwszej kolejce z Padovą w stosunku 3-0 to już kompromitacja. Modena ma świetny skład i myślę że dzisiaj stracą maksymalnie 1 seta, ale w pozostałych będzie spora różnica pomiędzy zespołami także under wejdzie.
Treviso - San Giustino Over 185,5 @ 1,85 betsafe ⛔ 143 szkoda bo sety wyrównane tak jak przewidywałem ale zabrakło niuansu by ugrać seta
Drugi typ tym razem na over punktowy w meczu Sisley Treviso - San Giustino. Treviso jak na razie poniżej oczekiwań, 3 porażki dwie w stosunku 3-2 i jedna 3-1. Skład mają dobry więc trzeba czekać aż się zgrają. San Giustino straciło na cały sezon atakującego Sase Starovica ogromna strata, bo to Serb wraz z Facundo Conte miał być głównym punktującym drużyny. Goście w tym sezonie odnieśli dwa zwycięstwa i jedną porażkę wszystkie mecze kończyły się w stosunku 3-2. Jak widać po poprzednich wynikach, drużyna grają dużo setów, oba teamy mają częste przestoje co rywale wykorzystują. Dzisiaj wcale się nie zdziwię jak po raz kolejny będzie TB. Raczej faworytem jest Sisley ale przynajmniej seta goście są w stanie ugrać, a przy wyrównanej grze over jak najbardziej może wejść.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Ostatnio Roma i Monza strasznie mnie zawiodły. Mam nadzieję, że dzisiaj będzie inaczej i dopisze mi szczęście.


CMC Ravenna - Acqua Paradiso Monza Brianza​


Ravenna ma już do dyspozycji wszystkich zawodników, ale Matthijs Verhanneman nie jest chyba jeszcze gotowy do gry od początku do końca spotkania. Mocnym punktem zespołu powinien być przyjmujący Rodrigo Quiroga, który jest już doświadczonym i ogranym zawodnikiem. W spotkaniu z San Giustino dobrze grał Piotrek Gruszka i chyba musiał mieć jakieś kłopoty zdrowotne. Rozgrywał bardzo dobre spotkanie, ale nie pojawił się na parkiecie w piątym secie.

Na pewno trochę więcej można było oczekiwać od Monzy. Świetne nazwiska w zespole, ale w spotkaniu z Modeną czegoś jednak zabrakło i zasłużenie przegrali. Potencjał jednak jest spory. Przede wszystkim Trener Zanini ma do dyspozycji dwóch bardzo ciekawych rozgrywających. De Cecco jeszcze do końca nie zgrał się z kolegami z drużyny, ale wszystko przyjdzie w swoim czasie. We wspomnianym spotkaniu z Modeną zabrakło w składzie przyjmującego Seana Rooneya.

Spodziewam się wyrównanego spotkania. Ravenna na własnym parkiecie na pewno powalczy o pierwsze zwycięstwo w sezonie. Wydaje mi się jednak, że umiejętności są po stronie zawodników Monzy.

Typ:
Acqua Paradiso Monza Brianza @ 1.50 Unibet ✅


Tonno Callipo Vibo Valentia - M.Roma Volley​


Ekipa z Valentii jak na razie pozytywnie zaskakuje. Przede wszystkim bardzo dobrze uzupełnia się para przyjmujących Cernic - Diaz. Matej Cernic nie ma większych problemów z przyjęciem, a Luiz Diaz dysponuje bardzo mocnym atakiem. Poza tym całkiem nieźle radzi sobie leworęczny atakujący Niels Klapwijk, którego w ostatnim spotkaniu w pewnym momencie zastąpił Guillermo Falasca i kończył większość ataków. Warto zwrócić uwagę na środkowego Nikolaya Nikolova, który otrzymuje naprawdę sporo piłek od Manuela Coscione.

Roma na razie strasznie zawodzi i znajduje się na samym końcu tabeli. Główną armatą w zespole powinien być przyjmujący Ivan Zaytsev, który ma olbrzymi potencjał. Potrzebuje jednak wsparcia kolegów. Gabriele Maruotti trzyma przyjęcie, ale musi poważniej włączyć się do gry w ataku. Na początku sezonu sporo szans otrzymuje atakujący Giulio Sabbi i w sumie dobrze. Chłopak na razie nie zachwyca, ale w przyszłości może być całkiem niezły. Trochę więcej można było oczekiwać od środkowego Novicy Bjelicy, który jest uznaną marką na włoskich parkietach.

Jak na razie wszystkie spotkania Valentii kończyły się dopiero po pięciu setach. Nie mam nic przeciwko temu, żeby dzisiaj było podobnie. Liczę na przełamanie się Romy i pierwszy punkt tego zespołu. Potencjał jest. Teraz pytanie czy będą w stanie go wykorzystać. W zespole przed sezonem zaszło sporo zmian i teraz widać tego efekty. Z meczu na mecz będzie coraz lepiej.

Typ:
M.Roma Volley (+1.5 seta) @ 1.85 Unibet ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Trentino - Macerata 2 @ 3,00 willhill ✅ 2-3 wiadomo kto rządzi w Serie A c&#39;nie Redwitz ;)
Nigdy nie ukrywałem komu sympatyzuję w Serie A, tą drużyną oczywiście jest Macerata, jednak dzisiejszy typ nie ma podłoża kibicowskiego a tylko sportowy. Moim zdaniem przesadzili z kursami na Maceratę, kadrowo ten zespól w żadnym, podkreślam w żadnym elemencie nie odstaje od Trentino. Kapitlanie wzmocniony zespół, szkoda tylko że z klubu odszedł Facundo Conte. Przed sezonem zmienił się rozgrywający Travica zastąpił Vermiglio co trzeba ocenić zdecydowanie na plus pomimo tego iż jest młodszy to rozgrywa przynajmniej na tym samym poziomie, jak nie lepszym. Do tego zdecydowanie lepsza zagrywka. Na pozycji libero Paparoniego zastąpił jeden z lepszych fachowców na tej pozycji Exiga, a na przyjęcie ściągnięto Simeone Parodiego. Dokładając do tego zawodników którzy już byli w tym zespole Savaniego, Omercena, Stankovica czy Podrascanina mamy team kompletny bez żadnej dziury w składzie. Poprzednie spotkanie pokazały jaką siłą jest Macerata, piekielnie silna zagrywka to atut tego zespołu, można powiedzieć że wszyscy z pierwszego zespołu dysponują atomową zagrywką, co jest bardzo istotne grając z takim rywalem jak Trentino. Trentino po wygraniu KMŚ, może czuć delikatne zmęczenie. Wiem że jak włączą wyższy bieg to grają nieosiągalną siatkówkę, ale Macerata też tak potrafi grać. Sporym atutem drużyny jest lewe skrzydło, Juantorena i Kazijski sieją postrach, ale to nie są maszyny i też zdarzają się im słabsze dni i dzisiaj taki słabszy dzień będą mieli :wink:. Oczywiście sporym atutem jest zgranie bo już dość długo grają niezmienionym składem, ale może Stojczew da dzisiaj odpocząć swoim liderom? może. Reasumując kursy nie do końca odzwierciedlają potencjał obu teamów, widzę zdecydowanie value po stronie Maceraty i cóż to byłby za piękny wieczór jak by podopieczni Alberto Giulianiego triumfowali w Trydencie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
pirelli 739

pirelli

Forum VIP

Oba mecze z zeszłego sezonu między obiema ekipami kończyły się po 5 setach. Lube Banca w tym sezonie jest mocniejsza, sezon zaczęli bardzo dobrze. Dobrze do drużyny wprowadzili się Travica oraz Parodi. Savani i Omrcen są w formie. W końcu Lube nie mają tylu problemów w odbiorze co w zeszłym sezonie. A Trentino wiadomo wróciło z Doha, gdzie nie oszukujmy się ale trochę zdrowia stracili. Lube miało sporo czasu na przygotowanie się do tego meczu. Myślę, że są świetnie przygotowani i od kilku dni myślą tylko i wyłącznie o Trentino. Spodziewam się zaciętego meczu.

Typ: over 184.5 [2:3] ✅
Kurs: 1.85
Typ: Macerata (+ 1.5 seta)
[2:3] ✅
Kurs: 1.80
Typ: Macerata (+ 2.5 seta)
[2:3] ✅
Kurs: 1.31

PS. Proszę o wyrozumiałość, bo dopiero zagłębiam się w tematyce volleyballa. Tak więc typów nie bierzcie zbyt poważnie do siebie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
gystlik 14,5K

gystlik

Użytkownik
Dyscyplina: Siatkówka, Lega Pallavolo
Spotkanie:
Acqua Paradiso Monza Brianza - Andreoli Latina
Typ: Acqua Paradiso Monza Brianza
Kurs: 1.581
Bukmacher: Pinnacle
Analiza:
W piątej kolejce Lega Pallavolo spotkają się ze sobą drużyny sąsiadujące w tabeli - a mianowicie: Acqua Paradiso Monza Brianza, która z dorobkiem 6 punktów zajmuje 6 miejsce oraz Andreoli Latina, która z dorobkiem 8 punktów zajmuje 5 pozycje. Na początku sezonu drużynie prowadzonej przez Emanuele Zaniniego wyraźnie brakowało zgrania, jednak po zakończeniu rozgrywek reprezentacyjnych w Ameryce Południowej do zespołu Acqua dołączył argentyński setter - Luciano De Cecco i już w swoim trzecim występie zgarnął statuetkę dla najbardziej wartościowego zawodnika meczu - w wyjazdowym wygranym spotkaniu z CMC Ravenna. W czwartek siatkarze z Monzy wygrali gładko mecz w ramach Pucharu CEV z chłopaczkami z Finlandii - bijąc niemiłosiernie zespół Lakkapää Rovaniemi 3:0 (25:16 25:14 25:14). Mecz ten moim zdaniem nie rzuci się w najmniejszym stopniu na zmęczenie zawodników a tak jak w przypadku Jastrzębskiego Węgla pozwoli zgrac się nowej drużynie z bardzo utalentowanym De Cecco, którego takowym uważam.

Wyniki w sezonie 2011/2012:

Acqua Paradiso Monza Brianza 3:0 Lakkapää Rovaniemi
CMC Ravenna 1:3 Acqua Paradiso Monza Brianza
Casa Modena 3:0 Acqua Paradiso Monza Brianza
Acqua Paradiso Monza Brianza 3:1 Fidia Padova
Itas Diatec Trentino 3:0 Acqua Paradiso Monza Brianza

Jak widac po wynikach forma ekipy prowadzonej przez Emanuele Zaniniego zwyżkuje, a porażki Monza ponosiła w wyjazdowych meczach z potentatami ligi: Casą Modena oraz Itasem Diatec Trentino.

Skład:
Mauro Gavotto, Nicolaos Raumeliotis - Luciano De Cecco - Marcello Forni, Simone Buti, Konstantin Shumov - Sean Rooney, Milos Nikic, Todor Aleksiew - Rossini Salvatore (L)
Moim zdaniem skład Monzy na sezon 2011/2012 jest bardzo mocny, nie twierdzę iż są faworytami do miejsc na podium, bo jakośc ekip z Trydentu, Maceraty, Cuneo i Modeny są niepodważalne - ale ekipa Monzy ma bardzo duży potencjał a wszystko jest w dobrych rękach, gdyż Luciano De Cecco na pewno wyróżnia się na tle reszty rozgrywających w Lega Pallavolo.
Patrząc po statystykach Argentyńczykowi bardzo dobrze idzie współpraca z środkowym Marcello Forni, który zdobywa zdecydowanie największą ilosc punktów z wszystkich środkowych w Monzie, para Shumov - Buti nawzajem się uzupełniają. Jeżeli chodzi o przyjęcie: Nikic - Rooney bardzo fajna para, niższy i bardzo dobrze wyszkolony Mistrz Europy oraz ponad dwumetrowy Jankes są świetną mieszanką, więcej zagrywek do tej pory trafia do Nikica, ale przez to odciążony Rooney ma więcej swobody w ataku - przez co jest pierwszą armatą Monzy - zdobywa najwięcej punktów - w obwodzie pozostaje jeszcze Bułgar Todor Aleksiew. W ataku Acqua także posiada parę równorzędnych i bardzo doświadczonych zawodników: Nicolaos Raumeliotis oraz Mauro Gavotto są jeszcze testowani przez Zaniniego i trudno w tej chwili jednoznacznie stwierdzic kto jest pierwszym atakującym w zespole. Każdy z nich zawsze dokłada swoją cegiełkę w postaci kilkunastu punktów w meczu. Wszystkim zarządza młody De Cecco - zawodnik ten jest znany wszystkim wszem i wobec - znamy jego zalety, wady - brak!? Ostatnim ogniwem w zespole jest libero - Rossini Salvatore - nie jest może jakimś mistrzem w swoim fachu, zdarzają mu się błędy i słabsze spotkania - mimo wszystko - moim zdaniem najsłabszy zawodnik w Acqua Paradiso.
WYNIK: Acqua Paradiso Monza Brianza 3:1 Andreoli Latina
(26:24 25:19 13:25 25:22)



Drużyna Acqua Paradiso Monza Brianza ma wszystkie atuty po swojej stronie - Czy zdoła wygrac mecz z Andreoli Latina bez straty punktów?
 
przemkoo 26

przemkoo

Użytkownik
Mecz: Fidia Padova vs Casa Modena
Typ: -1,5 Casa Modena @ 1.645 ⛔
Pinnacle

Niedziela, czyli Serie A. Tym razem wybrałem mecz beniaminka z liderem tabeli. Miejscowa Padova podejmuję świetnie grającą Modene. Gospodarze na razie spisują bardzo słabo. Bilans jednego zwycięstwa w pierwszym meczu przeciwko Piacenzie oraz trzech porażek nie zrobi na nikim żadnego wrażania. Inaczej sytuacja ma się z zawodnikami Modeny. Cztery wygrane w czterech kolejkach i tylko jeden stracony set to już może się podobać. Pokazuję to w jakiej formie są goście i, że dzisiejszego dnia nie powinna się wydarzyć żadna niespodzianka, przynajmniej ja takowej nie upatruje. Sądzę, że jednego seta uda się Padovie urwać, swoja hala, publiczność, lecz nic więcej. Dla zainteresowanych spotkanie będzie transmitowane przez Rai Sport 1.
 
buzero 59

buzero

Użytkownik
ja dzis swoje srodki powierzam zespolowi MACERATA po kursie 1,465 w pinnacle....wg mnie moze i mecz na szczycie i kurs nie powala ale typ bardzo ciekawy , Cuneo na razie wg mnie nie zachwyca w tym sezonie a wręcz po zmianach kadrowych jeszcze nie odpaliło i gra słabo... ja jestem negatywnie nastawiony do atakującego VISOTTO którego po prostu nie lubię... Jestem w tym sezonie fanem gry LUBE i bardzo bym chciał detronizacji TRENTINO w tym sezonie, co jest bardzo możliwe... jestem mocno pewny tego typu choć ranga spotkania wysoka;;; stawka 8/10 a mysle ze zagram także -1,5 seta na LUBE kurs 1,95 ale za mniejsza stawe...
a wy co sądziecie o ty meczu - nie rozumiem tylko czemu nie ma go na RAISPORT1 tylko puszczają bezsensowne mecze w tym sezonie a szlagiery opuszczaja...
 
T 17,2K

tadzin

Użytkownik
Także pograłem Maceratę tyle że parę dni temu po kursie 1.53. Wielkim znawcą włoskiej nie jestem jednak patrząc na same wyniki Macerata wydaję się być zdecydowanym faworytem, na dodatek kadrowo Cuneo prezentuje się nieco slabiej, na dodatek 2 podstawowych zawodników w tym sezonie zostało wymienionych i ich miejsce zajęli Visotto i Ngapeth. Transfery nie powalające, Ngapeth to transfer bardziej przyszłościowy, gdyż jest to zawodnik młody, z kolei Visotto gra różnie, ostatnio patrząc w statystyki niby dobrze, ale statystyki sobie a forma sobie.
Co do Lube to w meczu przeciwko Lokomotiwowi nie grał Savani (parę razy wyszedł na zagrywkę) i wyglądało to jakby go oszczędzali na mecz z Cuneo. W meczu z Lokomotiwem nie popisał się zastępca Savaniego, Jiri Kovar który grał słabo zarówno w przyjęciu jak i w ataku.
Wydaje się że Lube jest w wysokiej formie, z kolei Cuneo w dołku o czym świadczą słabe wyniki i męczarnie u siebie z Latiną czy wcześniej z Valentią na wyjeździe.

@Gystlik
Napisałeś paredziesiąt linijek o Monzy, a o przeciwniku czyli Latinie zero.. Jaki to ma sens? żaden.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Macerata - Cuneo 1 @ 1,493 Pinnacle ✅ 3-2 Pięknie ;)
Mecz na szczycie w Serie A, gdyby było to spotkanie w ubiegłym roku to można byłoby tak powiedzieć. W tym roku Cuneo to nawet nie TOP3 bo Modena może spokojnie ich ograć w tym roku. Z zespołu odeszło dwóch najlepszych zawodników ubiegłego sezonu Volkov i Parodi. Dobrze dla tego zespołu że pozostał chociaż Wijsmans. Do klubu przyszedł Vissoto i jak na razie spisuje się co najwyżej średnio. Zadziwiająco gra Ngapeth mimo młodego wieku fajnie prezentuje się w ataku a co najważniejsze nie ma już takich problemów z przyjęciem jak miał rok temu grając w Toursie. Mastrangelo też ostatnio bez błysku. I co najważniejsze z klubu odszedł trener który poszedł do.. Maceraty. Gospodarze rewelacyjnie zaczęli sezon. Gra z niesamowitym polotem, oglądałem ich ostatni mecz w LM z Lokomotivem i oprócz pierwszego seta zagrali rewelacyjnie. Zwycięstwo o tyle istotnie że nie grał Savani który dostał ostatecznie wolne od Giulianiego i wchodził tylko wypunktować rywali na zagrywce. Tak jak już pisałem wcześniej zagrywka to mocny atut Maceraty, jeśli dzisiaj pocelują w Wijsmansa to nie dość że wyłączą najlepszego zawodnika z ataku to jeszcze przyjęcie będzie nie zbyt ciekawe bo Belg aż tak wielkim specjalistom w tym fachu nie jest. Wszystko wskazuje na wygraną Lube, do tego własna hala musi być dobrze ja liczę na szybkie 3-0 i odprawienie Cuneo z kwitkiem do domu.
 
alexdamiao 1,5K

alexdamiao

Użytkownik
Ja oglądałem cały mecz Haching - Cuneo, w którym goście wyglądali tragicznie. 5 zawodników Cuneo zagrywka stacjonarna. Skutecznośc Vissotto bez komentarza.
Jeżeli Cuneo zagra podobnie jak w meczu LM to ja tu widzę szybkie 3-0 dla gospodarzy.

Lube 1.465
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Fidia Padova - Casa Modena​


Krótko i na temat.

Modena od początku sezonu prezentuje się świetnie i nie sądze, żeby w dzisiejszym spotkaniu mogli zawieść. W fantastycznej formie jest przyjmujący Dick Kooy, który w ostatnim meczu zanotował aż 81% skuteczności w ataku. Do dyspozycji Trenera Bagnoliego jest już Matteo Martino, który ma spory potencjał, ale nie potrafi tego wykorzystać.

Padova niczym szczególnym nie zachwyca. Jak na razie wygrali tylko jedno spotkanie. Kluczową postacią w zespole jest oczywiście atakujące Ventceslav Simeonov. Pozostali zawodnicy prezentują solidny poziom, ale czegoś tam jednak brakuje. Może to coś ma właśnie Koshikawa, który jak na razie jeszcze żadnego spotkania nie rozpoczął od początku.

Według mnie komplet punktów wróci do Modeny. Ciekawie zapowiada się pojedynek rozgrywających Mikko Esko - Javier Gonzalez. Mikko od początku sezonu podobnie jak cały zespół pokazuje się z dobrej strony i jest naprawdę w optymalnej formie. Na każdej pozycji przewagę ma Modena, znaczną przewagę.

Typ:
Casa Modena (-1.5 seta) @ 1.50 Unibet ⛔

Acqua Paradiso Monza Brianza - Andreoli Latina​


Zespół z Latiny zupełnie mnie nie przekonuje. Brakuje w tym zespole klasowych zawodników. Podoba mi się gra rozgrywającego Daniela Sottile. Ciężko powiedzieć kto rozpocznie spotkanie na pozycji atakującego. Kuba Jarosz nie gra źle, ale całkiem nieźle prezentuje się Edward Troy. Zawodnicy z Monzy będą musieli zwrócić uwagę na kubańskiego przyjmującego Roce Borrero, który kiepsko radzi sobie w przyjęciu, ale wszystko nadrabia skutecznym atakiem.

Monza to od kilku lat bardzo solidny i mocny zespół. Sezon rozpoczęli średnio, ale porażki z Modeną i Trentino na pewno wstydu nie przynoszą. W ostatnim spotkaniu parę przyjmujących tworzyli Milos Nikic i Sean Rooney i szczególnie gra w ataku Rooneya mogła się podobać. W starciu z Ravenną rewelacyjnie zagrał Marcelo Forni, który wskoczył do składu zamiast Konstantina Shumova. Oczywiście grą kieruje świetny Luciano De Cecco. Może nie wszystko jeszcze w tym zespole funkcjonuje tak jak powinno, ale z czasem powinno być już naprawdę dobrze.

Podejrzewam, że w trakcie sezonu siła Monzy będzie spora i spokojnie mogą być piątą siłą we Włoszech. Latina jak na razie grała nadspodziewanie dobrze, ale myślę, że cały czas tak nie będzie. Nie ma w tej drużynie potencjału, który jest po stronie Monzy.

Typ:
Acqua Paradiso Monza @ 1.45 Betsafe ✅
 
gystlik 14,5K

gystlik

Użytkownik
Dyscyplina: Siatkówka, Lega Pallavolo
Spotkanie: Tonno Callipo Vibo Valentia - Lube Banca Marche Macerata
Typ: Lube Banca Marche Macerata
Kurs: 1.532
Bukmacher: Pinnacle
Analiza:
W niedzielne popołudnie w ramach 6 kolejki włoskiej Lega Pallavollo spotkają się ze sobą: gospodarz - Tonno Calipo Vibo Valentia, która znajduje się na 8mej pozycji oraz przyjezdni z Maceraty - Lube Banca Marche, która z kompletem zwycięstw plasuję się tuż za zespołem Casa Modena. Mecz dopiero w niedziele, jednak nie czekamy na oczekiwane spadki kursów i gramy już dzisiaj w Pinnacle, który nie wprowadził jeszcze żadnej korekty. Moim zdaniem zdecydowanym faworytem tego spotkania są gracze prowadzeni przez Alberto Giulianiego, pomimo ciężkiego przegranego po pięciosetowej batalii na wyjeździe z tureckim Fenerbahce. Tonno Callipo Vibo Valentia nie wygrała jeszcze meczu w swojej hali, notując dwie porażki 2:3 z Cuneo oraz ostatnio 0:3 z M Roma Volley. Poza tym skład personalny Vibo Valentii znacznie odstaje od możliwości zawodników z Maceraty. Gra gospodarzy oparta jest na Wenezuelczyka Luisa Diaza oraz nowego nabytku drużyny z Valentii - czyli Niels Klapwijk - leworęczny atakujący z Noliko Masseik. Na tej parze oparta jest gra ofensywna, drugim przyjmującym w drużynie pozostaje znany nam Matej Cernic, którego zawodnicy Maceraty powiini omijac szerokim łukiem przy lokowaniu zagrywki i wszystkie piłki uderzac w kierunku Luisa Diaza. Parę środkowych tworzą Rocco Barone oraz Nikolay Nikolov. Nie mają jakichś znakomitych warunków fizycznych, Bułgara możemy pamiętac z reprezentacji Bułgarii, jednak Barone jest wychowankiem klubu i za dużo o nim nie wiem. Libero zespołu - Włoch Fabio Fanuli - nie jest ostoją w przyjęciu i zdarzają mu się słabsze mecze z dużą ilością błędów. Całą ekipą dyryguje Manuel Coscione, mający przeszłośc klubową między innymi w Cuneo i Forli. Jednak ma tylko 188cm wzrostu u jego vis-a-vis będzie zapewne wykorzystywał ten fakt i posyłał dużo rozegrań właśnie przez strefę Coscione.
Lube Banca Marche Macerata w tym sezonie ma aspiracje na zdetronizowanie Itasu Trentino, posiadaja skład kompletny, mieszankę na prawdę doświadczonych i utalentowanych zawdoników. Całą kapelę prowadzi syn dobrze nam znanego Ljubo - Dragan Travica, reprezentant Włoch i ostatnimi czasy jej podstawowy setter. Ustablizowany serbski środek Stankovic - Podrascanin w każdym meczu zapewnia dużą ilośc skutecznych ataków a także duzą ilośc bloków - szczególnie ważne są te pasywne, ponieważ w Maceracie występują znakomici skrzydłowi, którzy potrafią kończyc sytuacyjne piłki. A więc teraz kilka słów o nich - Simone Parodi - podebrany z zespołu Cuneo oraz Cristian Savani - nie prezentują może nienagannej formy w odbiorze zagrywki, jednak nadrabiają wszystko w ofensywie. Szczególne wyrazy uznania dla Cristiana, który jest przysłowiowym lisem pod siatką - świetnie obija blok - jest bardzo sprytny. Parodi na wiosnę tego roku doznał nieprzyjemnej kontuzji stawu skokowego - jednak myślę, że już po tej kontuzji nie ma większego śladu. Na pozycji atakującego występuje potężnie zbudowany Igor Omrcen, jego atutami jest duża dynamika i ogromna siła ataków z prawego skrzydła. Ogromnym atutem zespołu Maceraty jest fakt - że każdy z zawodników - bez wyjątku oferuje mocną i regularną zagrywkę z wyskoku - właśnie zagrywka moim zdaniem przesądzi o zwycięstwie graczy z Maceraty. Ich celem będzie zapewne wyłączenie przyjmującego Diaza i skupic się na podbijaniu ataków dynamicznego, atakującego Klapwijka, który jest zawodnikiem leworęcznym i jeżeli ma swój dzień - jest na prawdę trudny do zatrzymania.
Podsumowując, gram Lube już dzisiaj - korzystając z dobrego kursu, który do dnia spotkania zapewne troszkę spadnie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom