>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Lega Pallavolo 2012/2013

Status
Zamknięty.
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik
Cuneo - Macerata​
Nie miałem nic przeciwko graniu na Cuneo po 1.90, ale obecnie 1.50 jest nie do ruszenia nawet kijem, więc zdecydowanie ide w stronę Maceraty.
Lube ogrom problemów kadrowych, ale wciąż jest to drużyna posiadająca ogromną klasę i na wielu pozycjach ma lepszych zawodników od gospodarzy. Szczególnie duża przewaga na środku , gdzie para Serbów Podrascanin i Stankovic tworzą jeden z najmocniejszych środków siatki na świecie. U Cuneo Mastrangelo który oprócz niezłego serwisu nie wnosi tak naprawdę nic i Kohut który wirtuozem nigdy nie był. Nic dziwnego, że Grbic naprawdę niechętnie gra środkiem. Travica w tym sezonie wbrew oczekiwaniom nie kaleczy siatkówki jak miało to miejsce w ostatnich czasach. Człowiekiem na którego liczy dziś każdy kibic Maceraty jest niewątpliwie Ivan Zajcew. Gość robi różnicę w każdym elemencie gry. Nie do zatrzymania w ataku i na zagrywce. Dzielnie wspiera go Parodi. Ostatnio coraz mniej zaczynam rozumieć podnietę Grbicem. Facet najlepsze lata ma już zdecydowanie za sobą i proste błędy przytrafiają mu się regularnie. Za przykład mogą tu posłużyć mecze z Resovią gdzie próbował w co drugiej akcji uruchamiać środek drugiej linii, kończyło się zazwyczaj na ataku Ngapetha w pół siatki z piłek nie do ataku.
Cuneo zdecydowanie liczy dziś na Sokolova, to jedyny naprawdę regularnie atakujący zawodnik &quot;zielonych&quot;. N&#39;gapeth potwornie efektowny, ale czasem mało efektywny, wiec ciężko powiedzieć do dziś pokaże. Granie tego meczu to trochę wróżenie z fusów, ale nawet w obecnej sytuacji daje 55% szans dla Lube i gram to 2.40.
Typ:
Macerata (2.40) B365
⛔ 2:3
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Profesor Grbić będzie lepiej od Travicy rozgrywał na wózku inwalidzkim
Nie no takich rzeczy nie można pisać, ktoś kiedyś wymyślił sobie oglądając kilka spotkań w reprezentacji Dragana że to słaby rozgrywający i teraz każdy to sobie powtarza uważając że jest fajny. Owszem w repie gra słabo, ale jak ktoś pisze że w lidze albo LM gra słabo to nie ma zielonego pojęcia o siatkówce i chyba nie oglądał żadnego meczu Maceraty. Ja śmiem twierdzić że Dragan w obecnej chwili to najlepszy rozgrywający Lega Pallavolo. Cały czas od początku sezonu równy, wysoki poziom. Oczywiście tacy zawodnicy jak De Cecco czy Grbić mają większe możliwości. Szczególnie ten pierwszy szaleństw na razie nie gra, a Grbić dopiero od 1,5 miesiąca jest w znakomitej dyspozycji bo na początku sezonu wyglądał gorzej. Reasumując Dragan TOP 3 sypaczy we Włoszech i pisanie że to słaby gracz jest kompletną bzdurą.
 
gystlik 14,5K

gystlik

Użytkownik
Owszem w repie gra słabo, ale jak ktoś pisze że w lidze albo LM gra słabo to nie ma zielonego pojęcia o siatkówce i chyba nie oglądał żadnego meczu Maceraty. Ja śmiem twierdzić że Dragan w obecnej chwili to najlepszy rozgrywający Lega Pallavolo. Reasumując Dragan TOP 3 sypaczy we Włoszech i pisanie że to słaby gracz jest kompletną bzdurą.
Mój Boże, co ja mam Państwu powiedzieć? A ja powiem Panu tak.

Umiejętności i potencjał oczywiście większy mają Cecco, Raphael czy Grbic. Ale spójrzmy jak rozgrywa Travica... - Czy sypie jakieś techniczne fajerwerki czy niekonwencjonalne rozegrania? Dragan często stosuje przerzuty przez całe boisko i bardzo wysokie piłki. - W Modenie czy Perugii nie możliwe, ale u siebie ma takie skrzydła, że chłopaki mogą się pomęczyć. Moim zdaniem ratuje go siła skrzydeł: Zaytsev, Savani, Parodi, Kovar...

Lepszy od niego jest moim zdaniem Raphael. - Też ma świetne skrzydła ale daje jeszcze coś od siebie, coś czego na tej etapie swojej kariery nie ma Dragan.

Cecco z kolei nie ma mega skrzydeł bo Zlatanov i Papi już obskoczyli kulę ziemską kilka razy i szczególnie ten drugi bazuje już bardziej na szybkich piłkach, lotnym bloku i technice. Zlatanov potrafi jeszcze złapać piłkę wyżej. - Przypomnijmy sobie jak Cecco latał z Conte w Monzie. Jeden taki killer w Coprze by się przydał bo jeszcze rok czy dwa i wypadałoby zmienić styl przyjmujących na nieco... nowocześniejszy? [Jeżeli oczywiście zostanie De Cecco]

A co do Nikoli. We wczorajszym meczu rzucał krótkie szybkie piłki [szczególnie do Earvina] i to tak elegancko na siatkę - nieco ryzykując. Soko też chodził z szybkich piłek na prawe - raz czy dwa trochę się spóźnił. No i pajpy z N&#39;Gapethem - coś czego chyba nie da się zobaczyć nigdzie indziej na Świecie, bo Nikola wrzuca piłki bardzo głęboko - myślę na 1.5 metra od siatki.

Dragan - całe życie gra z chłopakami z reprezentacji, nic mu się nie zmienia. Savani, Parodi, Kovar, Zaytsev - znają się jak łyse konie. Dodali mu dwóch znakomitych środkowych i impreza gra - jak widać z fajnymi skutkami.

W Lega Pallavolo jak dla mnie: Nikola, Luciano, Raphael, Dragan.
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Ja śmiem twierdzić że Dragan w obecnej chwili to najlepszy rozgrywający Lega Pallavolo.
Ile osób tyle opinii ;)

Według mnie Dragan rozgrywa solidnie i w sumie nic poza tym. Fajerwerków u niego nie zobaczymy. Na pewno jego atutem jest wzrost, gra w bloku i zagrywka, ale to u rozgrywającego najważniejsze nie jest.

Gdyby Macerata w tamtym sezonie nie wygrała Scudetto to teraz nie byłoby tej dyskusji, bo po prostu Dragana nie byłoby już w Maceracie.

Nie powiedziałbym, że jest słabym zawodnikiem, ale w reprezentacji zazwyczaj był najsłabszym punktem. W Maceracie jest według mnie trochę lepiej, ale też bez rewelacji.
 
ivvan 2,8K

ivvan

Użytkownik
Jak czytam, że Dragan to najlepszy rozgrywający Lega Pallovo to aż się łezka w oku kręci, ze śmiechu... Travice ratuje tylko siła na skrzydłach bo jego piłki są zbyt wysokie jak nowoczesną siatkówkę. Mnie Travica osobiście nie przekonuje i zdania nie zmienię. Jego technika rozegrania i szybkość piłek pozostawiają wiele do życzenia. Takie jest moje zdanie. Profesorowi Grbiciowi jeszcze długo może buty czyścić. Fakt Travica w Maceracie rozgrywa solidnie, ale nic poza tym. Stąd moje porównanie.
 
filip_r2 769

filip_r2

Użytkownik
Również zgadzam się z tymi którzy twierdzą iż Travicy sporo brakuje do De Cecco, Raphaela czy też Grbicia. Zgadzam się z tym że Travice ratują bardzo solidni skrzydłowi i dobrzy środkowi. Co by było gdyby ten rozgrywający grał w zespole który nie ma tylu pewnych punktów w ataku ? Myślę, że było by dużo gorzej.

De Cecco tak jak wspomniał Gystlik skrzydła ma dość jakby to ująć przestarzałe i musi się zdecydowanie więcej dodać od siebie.

Raphael w Trentino też swoją robotę wykonuje doskonale i zdecydowanie bardziej potrafi urozmaicić grę niż Travica. Trentino ściągnęło go bodajże 3-4 lata temu z Valenti po tym jak ten zawodnik w PO sprawił nie mały problem swoim rozegraniem drużynie z Trentino. Teraz można powiedzieć że było to na pewno dobre posunięcie.

Grbić stary ale nadal swoją robotę z reguły wykonuje doskonale.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Krótkie podsumowanie 10 kolejki !

Wyniki:
Bre Banca Lanutti Cuneo 3:2 Cucine Lube Banca Marche Macerata / Statystyki
Andreoli Latina 0:3 Copra Elior Piacenza / Statystyki
Altotevere San Giustino 1:3 Casa Modena / Statystyki
Tonno Callipo Vibo Valentia 3:0 Sir Safety Perugia / Statystyki
Marmi Lanza Verona 0:3 Itas Diatec Trentino / Statystyki
CMC Ravenna 2:3 BCC-NEP Castellana Grotte / Statystyki


Bre Banca Lanutti Cuneo 3:2 Cucine Lube Banca Marche Macerata

Hit we Włoszech nie rozczarował, ale nie był to też mecz rewelacyjny. Niezły poziom, pięć setów i sporo ładnych akcji.

Macerata nie zagrała na miarę swoich możliwości, a i tak urwała punkt w Cuneo. Te ciągłę przestawianie Zaytseva po pozycjach wyraźnie mu nie służy. Ogólnie skrzydłowi Mistrza Włoch wypadli strasznie przeciętnie w porównaniu do rywali z Cuneo. Nie najlepiej wyglądało przyjęcie (Cuneo świetnie dysponowane w polu serwisowym), ale i tak Travica grał bardzo często przez środek.

Cuneo zagrało bardzo konsekwentnie, ale też czasami pechowo. Do pewnego momentu w setach prowadzili, ale jednak nie zawsze potrafili to utrzymać do końca. Genialnie zagrał Wout Wijsmans, który właśnie w takich meczach pokazuje klasę. Świetnie spisywał się we wszystkich elementach. Dobrze zagrali również Sokolov i N&#39;Gapeth. Doskonale wygląda pipe grany przez Grbica z Francuzem, tempo jest po prostu zabójcze. Grbic bardzo rzadko wykorzystuje środkowych i to nie tylko w tym spotkaniu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
Bardzo fajna linia w Bet365 na mecz Trentino - Ravenna.
under 135.5 @ 1.80✅
e; 1.85 WilliamHill
Jak dla mnie będzie tu szybciutkie 3:0 i wątpię, żeby Ravenna więcej niż raz zdobyła powyżej 20 punktów w secie, a nawet bliżej mi ku jakiemuś 3:0 (18,17,17)...
Argumentów za wyrównaną walką po stronie gości brak i nawet gdy w jednym secie Trentino będzie miało niezbyt dużą przewagę, to w 2 pozostałych zmiażdży przyszłego spadkowicza z Serie A
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
gystlik 14,5K

gystlik

Użytkownik
Info z Włoch:
Match importante e da non fallire per i biancoblu, sia per non perdere terreno su Trento e Macerata, sia in prospettiva per le final eight di Coppa Italia: con un successo i cuneesi si assicurerebbero perlomeno il 4° posto, indispensabile per giocare in casa i Quarti di Finale, il 26 dicembre. Interessante sarà, al termine di questo turno, vedere gli accoppiamenti: con la classifica corta, ancora tutti i giochi sono aperti.
Po tej (czyli 11 kolejce) rozstawiane są 4 najlepsze zespoły rundy. - Więc jest spinka, żeby nie grac kolejnego dodatkowego spotkania - podobnie jak u Nas w Polsce.

Gli avversari odierni sono attualmente ottavi in graduatoria: reduci dalla sconfitta di Vibo Valentia, gli umbri vanno a caccia du un successo che potrebbe permettere loro di evitare i Campioni del Mondo proprio in Coppa. Il tecnico serbo punta a recuperare un giocatore fondamentale come Goran Vujevic, fermo per influenza in settimana.
Goran Vujevic - nie trenował w ciągu tygodnia i nie wiadomo czy wystąpi w dzisiejszym spotkaniu.

Przewidywane składy:
Sir Safety Perugia:
in caso di forfait, pronto nel ruolo di schiacciatore il tedesco Sebastian Schwarz ad affiancare Nemanja Petric. Per quanto riguarda il resto del sestetto, in cabina di regia ci sarà Nicola Daldello, opposto Vincenzo Tamburo. Centrali Aimone Alletti ed Andrea Semenzato. Libero Andrea Giovi.
Bre Banca Lannutti Cuneo:
Per Cuneo formazione titolare, dopo il turnover in Champions League: al palleggio Nikola Grbic, opposto Tsvetan Sokolov, centrali Gigi Mastrangelo ed Emanuel Kohut, schiacciatori Wout Wijsmans ed Earvin Ngapeth. Libero Daniele De Pandis. Dopo il prestigioso 3-2 contro Macerata, che ha caricato tutto l&#39;ambiente, ci si aspetta una conferma ed i tre punti prima del giro di boa. Fischio d&#39;inizio al PalaEvangelisti alle ore 18, arbitreranno Fabrizio Padoan ed Alessandro Tanasi.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
BCC-NEP Castellana Grotte - Altotevere San Giustino​

Obie drużyny znajdują się na dole tabeli, więc jest o co walczyć. Castellana gra nieźle na własnym parkiecie, San Giustino na wyjazdach wszystkie mecze jak na razie przegrało.
Castellana swoją gre opiera przede wszystkim na atakującym Sabbim, który może i zdobywa sporo punktów, ale popełnia też mnóstwo błędów. W trakcie sezonu przyjmujący Ferreira wywalczył sobie miejsce w składzie i gra całkiem nieźle. Drugi przyjmujący Casoli solidny, dobry w przyjęciu, ale na siatce nie błyszczy. Solidny rozgrywający Falaschi, bez fajerwerków, ale też bez większych wahań formy. Fajny środek siatki z Cesterem i Yosifovem.
San Giustino jak na razie nie błyszczy, ale teraz może być lepiej. Przede wszystkim do zespołu pod koniec listopada dołączył przyjmujący Goran Maric. Typowo ofensywny, świetnie zbudowany, a zawodnika z taką charakterystyką w tym zespole brakowało. Fajnie się wprowadził i zagrał już kilka niezłych spotkań. Ostatnio trener próbował manewru z Bohme na ataku, ale tutaj mam nadzieję, że kombinować nie będzie i rozpocznie na tej pozycji Van Den Dries (207 cm). Ciekawy rozgrywający McKibbin, który w tym sezonie gra jednak różnie. Potrafi grać szybko, potrafi grać środkiem. Para Bohme-De Togni na środku wyglada bardzo dobrze.
Zespoły prezentują bardzo zbliżony poziom. San Giustino na wyjazdach przegrywało, ale grali z wymagającymi rywalami (może Perugia była w ich zasięgu). Dzisiaj mecz z rywalem o podobnym potencjale, ważny dla układu tabeli, można doskoczyć do Perugii.
Kurs według mnie całkiem ciekawy na San Giustino. Jeżeli zagrają na dobrym poziomie to jak najbardziej są w stanie wygrac to spotkanie.
Typ:
Altotevere San Giustino @ 2.30 Unibet ✅
 
ivvan 2,8K

ivvan

Użytkownik
Ja dziś próbowałbym coś w stronę Latiny za grosze bo value spore. Modena gra ostatnio fantastycznie, ale wpadki zdarzają się każdemu. Tym bardziej że przyjeżdża tam Latina w fantastycznej formie. Można spokojnie zagrać hcs +1.5 bądź na czysty win Latiny
Win: 2 3,0 ⛔
bet365
Hcs: 1.85 ⛔
bet365
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Castellana Grotte - San Giustino 1 @ 1,72 Marathonbet ⛔

A ja się z Redwitzem nie zgadzam i uważam że Castellana wygra to spotkanie. Zdecydowanie gospodarze mają większa siłę na skrzydłach. Sabbi to solidna firma i potrafi pociągnąć zespół, dostaje bardzo dużo piłek, popełnia też błędy ale zazwyczaj punktuje na wysokim poziomie. Fajnie zgrana para przyjmujących Ferreira to ofensywny przyjmujący, a Casoli to bardziej defensywny odpowiadający głównie za przyjęcie. Na libero doświadczony Paparoni więc jest ok. Na środku gra Yosifov i Cester czyli niezła siła w ofensywie w bloku średnio. Falaschi sypie bez fajerwerków ale bardzo solidnie. Goście wychodzą takim składem Mc Kibbin-Bohme, De Togni-Coali, Fiore-Maric, Cesarini (L). Więc Bohme na ataku więc siła rażenia ze środka spada. Fiore i Maric to gorsza para przyjmujących. Do tego środek bez Marcusa nie wygląda jakoś rewelacyjnie, sypacz Mc Kibbin po śmierci ojca jakoś nie sypie najlepiej nie wiem czy ma to jakiś wpływ na niego no ale takie są fakty. Drużyny z dołu tabeli, ale jakiś potencjał w nich drzemie, na moje oko 4 sety i wynik 3-1 dla gospodarzy.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Krótkie podsumowanie 11 kolejki !

Wyniki:
Casa Modena 3:1 Andreoli Latina / Statystyki
BCC-NEP Castellana Grotte 0:3 Altotevere San Giustino / Statystyki
Itas Diatec Trentino 3:0 CMC Ravenna / Statystyki
Cucine Lube Banca Marche Macerata 3:1 Tonno Callipo Vibo Valentia / Statystyki
Copra Elior Piacenza 3:0 Marmi Lanza Verona / Statystyki
Sir Safety Perugia 3:0 Bre Banca Lanutti Cuneo / Statystyki


BCC-NEP Castellana Grotte 0:3 Altotevere San Giustino

Takiego wyniku i takiego przebiegu spotkania chyba nikt się nie spodziewał. Zespoły mają zbliżony potencjał, ale San Giustino absolutnie zdominowało Castellanę.

Castellana zaprezentowała się beznadziejnie na siatce i ciężko to w jakiś sposób wytłumaczyć. Przyjęcie nie było wcale złe i Falaschi mógł normalnie rozgrywać. Sabbi na swoim normalnym poziomie, najwięcej punktów w zespole, ale również sporo błędów. Warto odnotować, że popsuł wszystkie zagrywki w tym meczu. Ciężko nawet napisać coś pozytywnego. Fajną zmianę dał Ludovico Dolfo i może na tym zakończę.

San Giustino w 100% wykorzystało swój potencjał w ofensywie. Można narzekać na rozgrywajacego McKibbina, bo gra trochę chaotycznie i popełnia błędy, ale gra bardzo, bardzo szybko. Piłki grane do Van Den Driesa w świetnym tempie. Ogólnie na siatce zagrali doskonale, nie wiem czy można oczekiwać czegoś więcej. MVP otrzymał Goran Maric, nie wiem za co. Kapitalny występ Brama Van Den Driesa, który zanotował aż 68% w ataku. Równie dobrze zagrał Bohme.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Marmi Lanza Verona - Casa Modena​

Nieciekawa oferta w ten weekend.
Verona ostatni raz wygrała na początku listopada. Zespół przeciętny z kilkoma niezłymi zawodnikami. Sporo wahań formy i w sumie to nie widzę dla nich awansu do fazy PlayOff. Rozgrywa doświadczony Meoni, który cały czas trzyma poziom. Leworęczny atakujący Gavotto nie błyszczy, ale to nie jest raczej zawodnik, który będzie kończył mnóstwo piłek. Może się podobać młody Fedrizzi, który otrzymuje coraz więcej szans. Fajnie prezentuje się też ofensywny przyjmujący Ter Horst.
Modena po słabszym początku chyba w końcu zaczyna grać na miarę swoich możliwości. Było tam trochę problemów. Mówiło się o słabej sytuacji finansowej, odszedł Dick Kooy, ale Modena ma się dobrze. Dzisiaj być może szansę debiutu otrzyma Uros Kovacevic, który może zastąpić Quesque. Para przyjmujacych Deroo-Kovacevic może być naprawdę jedną z ciekawszych w A1. Nie byłem przekonany do atakujacego Celitansa, ale ten notuje całkiem niezłe wyniki i jest pewnym punktem zespołu. Można narzekać na Baranowicza, ale chłopak ma potencjał i w przyszłości będą z niego ludzie.
4 ostatnie kolejki to dobre występy Modeny i zwycięstwa m.in. z Cuneo czy Maceratą (był jeszcze zaległy, przegrany mecz z Trento). Verona nie błyszczy i jeżeli Modena ponownie zagra tak jak może zagrać to wywiezie komplet punktów.
Trochę asekuracyjnie, ale myślę, że można ich gdzieś dorzucić. Kurs przyzwoity.
Typ:
Casa Modena @ 1.30 Unibet ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
houston4 1,2K

houston4

Użytkownik
A ja jednak znalazłem coś ciekawego dla siebie we włoskiej serie A1 M.
Już dziś zaczyna się runda rewanżowa.


Lannutti Cuneo v Castellana Grotte

Cuneo z 7 wygranymi meczami i 4 przegranymi podejmować będzie zespół z dolnej części tabeli. Ostatni mecz Cuneo na wyjeździe dość sromotnie przegrało z Perugią do 0 (ale już punktowo to lepiej wyglądało gdyż każdy seto do 22). Jak mi wiadomo Cuneo na wyjeździe to zupełnie inna drużyna niż ta co gra u siebie. Myślę że po ostatnim przegranym meczu Cuneo będzie chciało poprawić zdobycze punktowe i morale własne. W pierwszym meczu było 3-1 dla Cuneo, ale dziś liczę na 3 sety i dlatego obstawiam

Cuneo (-2.5)
@ 1.65 Unibet⛔
under 140.5 @ 1.85 Betclic⛔


Piacenza v Marcegaglia Ravenna

Po ostatniej wygranej Piacenzy do 0 nad Veroną coraz bardziej przekonuję się do drużyny Fei i spółki. Chyba co raz bardziej grają na swoim poziomie. Ravena jest to zespół najsłabszy z całej serie A1 1 wygrana i 10 porażek w tym 7 do 0. I tak jak wyżej myślę że Piacenza we własnej hali odprawi Ravennę z kwitkiem, dlatego gram

Piacenza (-2.5) @ 1.45 Unibet⛔
under 138.5 @ 1.85 Betclic - ja pograłem jak linia była jeszcze 140.5⛔

A Wy co myślicie o tych typach?

EDIT

Jeszcze dorzuciłem do kuponu

Tonno Callipo Vibo Valentia - Itas Trentino under 185.5 @ 1.50 Unibet✅

Lube Banca Macerata (-2.5)
@ 1.65 Unibet✅
 
andvari1x2 1K

andvari1x2

Użytkownik
Copra Elior Piacenza - CMC Ravenna
Pojedynek między zespołem ze ścisłej czołówki z outsiderem Serie A1. Opierając się głównie na statystykach od razu nasuwa się na myśl zwycięstwo gospodarzy dzisiejszego spotkania 3:0. Zespół Ravenny przegrał trzy ostatnie mecze wyjazdowe nie zdobywając choćby seta kolejno z San Giustio, Perugią i Trentino. Z kolei Piacenza w ostatnich pięciu spotkaniach na własnym terenie straciła tylko jednego seta grając z wyżej notowanymi zespołami od Ravenny. W pierwszym meczu między tymi zespołami Piacenca wygrała na wyjeździe 3:0 (17, 19, 19). Zgadzam się z houston4. Myślę, że Simon, Fei, Zlatanow i spółka powinni zamknąc wynik spotkania w trzech setach. Polecam i powodzenia.

Typ:
Copra Elior Piacenza (-2.5 seta) @ 1.476 Pinnacle ⛔ (3:1) (pierwszy set p rzegrany, a 3 kolejne wygrane leciutko do 17, 18, 17 bywa i tak )
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Krótkie podsumowanie 12 kolejki !

Wyniki:
Bre Banca Lanutti Cuneo 0:3 BCC-NEP Castellana Grotte / Statystyki
Cucine Lube Banca Marche Macerata 3:0 Altotevere San Giustino / Statystyki
Tonno Callipo Vibo Valentia 0:3 Itas Diatec Trentino / Statystyki
Copra Elior Piacenza 3:1 CMC Ravenna / Statystyki
Marmi Lanza Verona 1:3 Casa Modena / Statystyki
Sir Safety Perugia 3:1 Andreoli Latina / Statystyki


Sir Safety Perugia 3:1 Andreoli Latina

Latina odniosła czwartą porażkę z rzędu, chociaż nie zagrali najgorzej. Trzeba przyznać, że bez Jakuba Jarosza w optymalnej dyspozycji ten zespół dużo traci. Z Perugią grał Troy, który zdobył 20 punktów, ale w ataku grał bardzo źle. Środek wyglądał dobrze. Momentami brakowało jednak siły na lewym skrzydle. Noda dynamiczny, ale stworzony do szybkich piłek, Rauwerdink to też nie jest ofensywny zawodnik. Ofensywny Fragkos kiepsko przyjmuje, więc coś kosztem czegoś.

Perugia radzi sobie nadspodziewanie dobrze. Zajmuje 7 miejsce w tabeli i ma tylko punkt straty do 6 Cuneo (tylko 7 zwycięstw i aż 5 porażek) i 5 Valentii. W meczu z Latiną brakowało skuteczności przyjmujących. Petric i Vujevic zanotowali po 29% w ataku. Najlepiej ze skrzydłowych zagrał atakujący Tamburo, który według mnie jest trochę toporny. Fajne zmiany dali rozgrywający Van Harskamp i środkowy Tomassetti. Holenderski rozgrywający według mnie powinien na stałe wskoczyć do podstawowego składu, bo rozgrywa od Daldello po prostu lepiej. Środkowi Semenzato i wspomniany Tomassetti zagrali świetnie przede wszystkim w bloku. Co ciekawe z zagrywką Semenzato sporo problemów mieli przyjmujący Latiny, a nie wygląda ona na szczególnie trudną.

Chociaż kto wie jakby potoczył się ten mecz gdyby nie poważny błąd sędziego w 3 secie przy stanie 26:25 dla Perugii. Latina odrobiła spore straty i w końcówce była &quot;w gazie&quot;. Noda zaatakował wyraźnie w boisko, a sędzia odgwizdał aut i tym o to sposobem zakończyła się trzecia partia.

Ciężko powiedzieć co jest powodem takich dobrych wyników Perugii. Wielkich nazwisk nie ma, nie grają jakoś olśniewająco, ale wygrywają. Na pewno doskonale potrafią wykorzystać atut własnego parkietu. Sporo daje zespołowi Goran Vujevic. Niedługo stuknie mu czterdziestka (!), może nie jest już tak dynamiczny, ale doskonale przyjmuje i potrafi kończyć ważne piłki.



Teraz czas na Coppa Italia ;) Następna kolejka 05-06.01.2013
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Casa Modena - Tonno Callipo Vibo Valentia​


Obie drużyny blisko siebie w tabeli i dość wysoko. Modena w A1 ma serię 5 zwycięstw, ostatnio przegrali w półfinale Coppa Italia z Maceratą, ale za to w ćwierćfinale w fantastyczny sposób odwrócili spotkanie z Piacenzą i ze stanu 0:2 wyciągnęli na 3:2. Valentia wygrała ostatnie 2 spotkania w A1, w ćwierćfinale Coppa Italia pokonała 3:0 ekipę Cuneo (Ci to mają wyniki w ostatnich spotkaniach), ale w półfinale zagrali beznadziejnie i nie byli w stanie przeciwstawić się Trentino.

Valentia na pewno pozytywnie zaskakuje. Bardzo fajnie zbilansowana wyjściowa siódemka, ciężko tam znaleźć jakiś słaby punkt. Rozgrywa bardzo solidny Coscione. Na ataku leworęczny Klapwijk. Bardzo ciekawy zawodnik, fajna dynamika, chyba przed sezonem był nawet przymierzany do Cuneo (może się myle, ale coś mi się tak kojarzy). Para przyjmujących Urnaut-Kaliberda bardzo dobrze się uzupełnia. Na środku Buti, Barone i Forni czyli też jest całkiem fajnie.

Modena strasznie mi się ostatnio podoba. Fajnie prowadzi ten zespół Lorenzetti, który z tego zespołu wyciąga maximum. Wiadomo, odpadli w półfinale z Maceratą, ale nie zaprezentowali się źle. Wszyscy w zespole chyba zdrowi, Celitans gotowy do gry, więc powinno być dobrze. Łotysz właście w Coppa Italia przy próbie obrony wpadł w bandę reklamową i od tego momentu miał tam jakieś lekkie problemy.

Jeżeli chodzi o personalia to na pewno potencjał jest zbliżony do Valentii. Na ataku wspomniany Celitans, potężna siła i całkiem równa wysoka forma. Na przyjęciu jest możliwość rotacji. Są Quesque, Deroo i Kovacevic. Każdy ma swoje mocne strony i ciężko powiedzieć kto rozpocznie. Mi się wydaje, że para Deroo-Quesque. Modena ma całkiem niezłe przyjęcie i Baranowicz może spokojnie rozgrywać. Fajnie grał we wspomnianym półfinale, ale w pewnym momencie chyba też nie wytrzymał. Środek Sala-Vesely na niezłym poziomie.

Zapowiada się ciekawe widowisko, ale Modena jest faworytem w tym spotkaniu. Potrafią grać na własnym parkiecie (przegrali tylko z Ravenną, pewnie zlekceważyli), ostatnio bardzo dobra dyspozycja. Widać chemię w zespole. Valentia w pierwszym meczu na własnym parkiecie wygrała gładziutko 3:0, ale wtedy zespoły były w zupełnie innym miejscu. Komplet punktów dla Modeny jak najbardziej w zasięgu.

Typy:
Casa Modena @ 1.45 Unibet ✅
Casa Modena (-1.5 seta) @ 2.00 Unibet ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +21
andvari1x2 1K

andvari1x2

Użytkownik
CMC Ravenna – Bre Banca Lannutti Cuneo (-2.5 seta) @ 1.813 ✅
Pinnacle

Pierwszy mecz bez historii, wygrana Cuneo w trzech setach (13, 19, 13). Ravenna we własnej hali zdobyła jak narazie, uwaga... 1 punkt. Nic nie wygląda dobrze w Ravennie. Zhukouski czy środkowy Mengozzi coś tam jeszcze próbują grać, a tak to powinno się rozgonić to całe towarzystwo prowadzone przez trenera Fresę.
Na domiar złego z powodu gorączki Zhukouski nie uczestniczył w dwóch ostatnich treningach oraz w czwartek w meczu sparingowym z Padową na wyjeździe (przegrana 1:3). Tak więc z jego formą może być różnie. Nie grał również Moro -coś z łydką. Libero Tanabelli też miał w tym tygodniu problemy z przeziębieniem. Po ostatnim sparingu trener Fresa narzekał głównie na bardzo słabe przyjęcie w swoim zespole.
Cuneo złapało ostatnio zadyszkę. Trzy przegrane z kolei mecze nie przydarzyły się im już bardzo dawno. Mecz ze słabiutką Ravenną wydaje się być znakomitą okazją na przełamanie. Bo z kim będzie ku temu lepsza okazja jak nie z outsiderem Serie A1? Zwłaszcza, że zespół z Piemontu ma w perspektywie ważne mecze w lidze mistrzów. Odrzucająca zagrywka od samego początku i powinno być pozamiatane. A wśród podopiecznych trenera Piazzy ma kto nią postraszyć: Sokołow, Ngapeth, Wijsmans czy wypuszczany na ten element Abdelaziz. Na każdej pozycji zdecydowana przewaga gości tego spotkania, własna hala Ravenny nie powinna robić różnicy nawet dla Cuneo.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Altotevere San Giustino - Copra Elior Piacenza​


Sporo myślałem o tym spotkaniu. Miałem odpuścić, ale ostatecznie jednak coś wybrałem.

Piacenza ma spory potencjał. Doskonały rozgrywający De Cecco, świetny środek siatki z Holtem i Simonem. Skrzydła też wyglądają dobrze. Fei na ataku ciągle potrafi grać na wysokim poziomie. Para przyjmujących Zlatanov - Papi dobrze się uzupełnia. Jeden problem. Skrzydłowi to są już wiekowi zawodnicy i czasami brakuje im trochę sił. Najsłabszym puntkem jest zdecydowanie libero Marra. Kiedyś całkiem niezły zawodnik, reprezentant Italii. Teraz gra słabiutko.

San Giustino to zespół z dolnych rejonów tabeli. Tylko 3 zwycięstwa i aż 9 porażek. Wydaje mi się jednak, że powoli ich gra może &quot;zaskoczyć&quot;. Personalnie nie wyglądają tak źle. Fajny środek siatki z Bohme i De Tognim. Rozgrywa McKibbin. Trochę chaotyczny, nierówny, ale potrafi grać bardzo szybko i kombinacyjnie. Ładnie wyglądają szybkie akcje grane na prawe skrzydło do atakującego Van Den Driesa. Przyjmujący może nie z najwyższej półki, ale nie jest też najgorzej. Niedawno przyszedł Maric, który jest typowym ofensywnym zawodnikiem. Fiore mnie jakoś nie przekonuje, ale całkiem nieźle trzyma przyjęcie. W ataku raczej ostatnia opcja i lepiej radzi sobie na szybkich piłkach.

Wszystko będzie zależało od przyjęcia. McKibbin potrafi rozrzucić blok (do De Cecco mu trochę brakuje) i ogólnie San Giustino w ofensywie jest dosyć mocne. Zagrywka Piacenzy jakaś wybitna nie jest, ale co ciekawe świetnie ten zespół gra blokiem.

Piacenza oczywiście jest faworytem, ale San Giustino na własnym parkiecie może zaskoczyć. Kurs na Piacenze nie jest zbyt fajny. O zwycięstwo gospodarzy może być ciężko, ale wydaje mi się, że mogą urwać 2 sety.

Mniejsza stawka.

Typ:
Altotevere San Giustino (+1.5 seta) @ 2.33 Unibet ⛔
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom