>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Dyskusje o Ekstraklasie w sezonie 2016/2017 - newsy, ciekawostki, transfery

Status
Zamknięty.
uzytkownik-23347 790

uzytkownik-23347

Użytkownik
Są szybkie reakcje władz mistrzów Polski. Jak ustalił Eurosport.Onet.pl, prezes Bogusław Leśnodorski w porozumieniu z trenerem Besnikiem Hasim zadecydowali o usunięciu z pierwszego zespołu trzech piłkarzy. Jakub Rzeźniczak, Tomasz Brzyski i Stojan Vranjes mogą szukać nowych pracodawców.

http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna...rzuceni/x9kmdw
Brawo w końcu zdecydowane kroki. Jak kiedyś pisałem o Rzeźniczaku, że nie zasługuje na grę w Legii to kilku znawców go tak mocno broniło, że się w głowie nie mieści. Już pisałem o tym od dawna - nie można go szanować wyłącznie za przeszłość, za to że gra w Legii od 2004 roku. To nie jest powód do chwalenia tylko jego pieprzony obowiązek, a że sam myślał, że jest nietykalny to się już dowiedział, że jednak jest.
Mecz z Arką był katastrofalny, a co miał za mecz z Górnikiem Łęczną ? Dopiero jest początek, a on już tak fatalnie się zachowuje na boisku ? Nie ma dla niego już miejsca i najwyższy czas żeby Leśnodorski zrobił z nim porządek.
 
doberman 4,8K

doberman

Forum VIP
Osobiście uważam że Brzyski jeszcze szansę powinien otrzymać jest waleczny ma predyspozycję, natomiast wspominana inna dwójka jak najbardziej powinna opuścić stołeczny zespół.
 
K 3

kubamk12

Użytkownik
Dokładnie, Brzyski w meczu z Arką nie grał źle. Starał się szarpać lewą stroną, miał dobre dośrodkowania i widać że sie chłopina stara.
 
bmw14.5 612

bmw14.5

Użytkownik
Jaki trener, taka gra. Ale jak się bierze jakiegoś leszcza z kraju o przeogromnych tradycjach piłkarskich, jakim jest kosowo, to nie ma co psioczyć na piłkarzy. Oni po prostu nie nadążają za tamtejszą myślą szkoleniową. I niech nikt nie pisze, że przecież Liga Mistrzów, bo to zbieg okoliczności wylosować amatorów z Irlandii
 
massimo 215,4K

massimo

Użytkownik
Trener to jeszcze nie jest taki wielki problem bo w lidze mistrzów Legia jeszcze jakoś wygląda. Zastanawiam się o co chodzi z tym Nikoliciem,kwota 3 mln euro podawana przez media to jakiś żart,sprzedawać takiego gwaranta bramek za takiego grosze? Rozumiem go że chcę zagrać w Hull i Premier League ale skończy się pewnie tak jak z Kuciakiem że nawet nie zadebiutuje albo zagra w jakimś pucharze ligi.Przecież Hull już ma 6 punktów,Abel Hernandez znowu strzelił gola i jakoś marne szanse miałby tam na granie.Przecież do Premier League może pójść w styczniu,zresztą nie prędko będzie miał szansę zagrania w fazie grupowej ligi mistrzów więc nie nadążam za jego tokiem myślenia.Przecież wiadomo że klub i piłkarze mogą się wybić na tych rozgrywkach a wystarczy że taki Nikolic strzeli ze dwa gole w przegranych meczach w grupie np 1:3 z Borussią i Tottenhamem i już Legia może dostać za niego spokojnie z 5 mln w zimie chociaż już teraz powinni dostać za niego conajmniej tyle.
 
uzytkownik-23347 790

uzytkownik-23347

Użytkownik
Jaki trener, taka gra. Ale jak się bierze jakiegoś leszcza z kraju o przeogromnych tradycjach piłkarskich, jakim jest kosowo, to nie ma co psioczyć na piłkarzy. Oni po prostu nie nadążają za tamtejszą myślą szkoleniową. I niech nikt nie pisze, że przecież Liga Mistrzów, bo to zbieg okoliczności wylosować amatorów z Irlandii
Kolejny powiedział co wiedział ????.
Trener jaki jest każdy widzi - słaby. I to jest jedyna rzecz, z jaką można się zgodzić w tym durnym poście. To, że trafiliśmy akurat na najsłabszy zespół w drodze do ligi mistrzów to tylko szczęście, nie zależało to od nikogo. Jak dla mnie mogli nawet wylosować zespół sióstr Karmelitanek Bosych z Watykanu; liczy się to, że wygrali w pierwszym spotkaniu i wejdą do tej cholernej grupy Ligi mistrzów, na którą czekamy tak wiele lat. Ale jak taki znawca jak ty napisze &quot;jaki trener taka gra&quot; to chyba nie widział składu Legii w ostatnim meczu i nie będę się z nim sprzeczał. Arka to poukładany zespół co pokazuje od początku sezonu i to, że wygrała to wyłącznie jej zasługa, nie ma co zwalać winy na postawę Legii. Legia może przegrywać z każdym nawet do połowy sezonu i co z tego ? Restrukturyzacja ligi doprowadziła do tego, że mamy grupę mistrzowską i spadkową. Wystarczy zająć na koniec nawet 3 miejsce, a Legia spokojnie później dojdzie do czołówki, bo przecież nastąpi podział punktów. Jak widać niezbyt przejęli się tą ostatnią porażką. Jedyny plus to wypieprzenie Rzeźniczaka z drużyny. Amen.
Przecież wiadomo że klub i piłkarze mogą się wybić na tych rozgrywkach a wystarczy że taki Nikolic strzeli ze dwa gole w przegranych meczach w grupie np 1:3 z Borussią i Tottenhamem i już Legia może dostać za niego spokojnie z 5 mln w zimie chociaż już teraz powinni dostać za niego conajmniej tyle.
Spokojnie to chyba dopiero początek telenoweli z transferem Nikolića ;).
Transfer Nemanji Nikolicia do Hull City stanął pod znakiem zapytania, bowiem do walki o pozyskanie napastnika Legii Warszawa włączyły się też Napoli i Olympiakos Pireus.
Transfer Nemanji Nikolicia miał być tylko formalnością. Reprezentant Węgier miał przenieść się do Hull City po dwumeczu Legii Warszawa z Dundalk FC. Mistrz Polski miał otrzymać za swojego najlepszego strzelca 3 mln euro.
Tymczasem w poniedziałek wyszło na jaw, że Nikoliciem zainteresowane są kluby mocniejsze od beniaminka Premier League. Mowa o będącym wicemistrzem Włoch Napoli i greckim hegemonie - Olympiakosie Pireus. I Włosi, i Grecy mogą zaoferować Nikoliciowi występy w fazie grupowej Ligi Mistrzów.
To byłby już ciekawszy krok. O Napoli mimo wszystko nie chcę mówić, bo wydaje mi się, że to jednak za wysokie progi. Drugi klub jednak jest w jego zasięgu. Zobaczymy ile zaoferują jeszcze za niego. Na decyzje Nikolica można patrzyć dwuznacznie: w Legii będzie miał zapewnioną grę w fazie grupowej ligi mistrzów - jak najbardziej za, jednak popatrzmy na drugą stronę medalu: Nikolić nie jest już młodzieniaszkiem, takie zainteresowanie innych klubów może mu się trafić tylko ten jeden jedyny raz. Dlaczego ? Znów są dwie strony: tak jak napisałeś może strzelić kilka bramek i jego wartość jeszcze wzrośnie, ale co jeśli Legia zaprezentuje się fatalnie, a on sam nie zdobędzie żadnej bramki ? Wówczas cały ten balonik z zainteresowaniem może pęknąć. Oby się tak nie stało i niech Niko zostanie jeszcze z Legią, ale zobaczymy co na to inne kluby.
 
A 8,5K

alex.bp

Użytkownik
A co panowie powiecie o obecnej kolejce naszej ligi nieudaczników? 10 goli w 8 meczach, co daje nam kapitalne 1,25 gola na mecz. Chyba rekord sezonu w Europie już mamy. Widziałem większość tych meczów i nasuwa mi się tylko jeden wniosek. Nasza liga to złomowisko Europy, gdzie zrzucany jest największy szrot, którego nikt indziej nie chce. Tutaj co 10 grajek potrafi w miarę porządnie kopnąć piłkę, nie mówiąc już o dobrym dryblingu na pełnej szybkości czy dośrodkowaniu w pełnym biegu. Zastanawia mnie fakt, kiedy zaczęto płacić tym nieudacznikom tak duże pieniądze za poziom, który kompromituje nasz kraj rok w rok na arenie europejskiej. Nawet Legia w tym sezonie dostosowała się do tego poziomu, ale o dziwo będzie miała Ligę Mistrzów. Polska myśl szkoleniowa nie istnieje, w kreacji gry jesteśmy na poziomie piłkarskiej podstawówki. Fizycznie zapewne jesteśmy gorsi niż podwórkowe klubiki w Niemczech czy Anglii.
Zdarzają nam się perełki jak Lewandowski, ale to jest raz na pokolenie. Tutaj potrzebna jest rewolucja i wyrzucenie co najmniej 6 drużyn do niższej ligi, żeby ten poziom był choćby minimalnie lepszy. Nie mamy zawodników, aby wypełnić tyle klubów na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Większość to amatorzy, którzy znaleźli się tu przypadkiem lub zostali wepchnięci przez agenta. Pominę szrot, który regularnie jest ściągany wagonami zza granicy. Mam wrażenie, że nasza piłka klubowa cofa się z każdym rokiem, bo kiedyś przynajmniej 2 drużyny potrafiły powalczyć o dalsze rundy kwalifikacji do pucharów, a teraz jest tylko Legia a reszta to chłopcy do bicia dla drwali i pasterzy.
 
A 30,4K

atr

Użytkownik
Ciekawa sprawa w sumie fanem Rzeźniczaka , nie byłem nigdy, dla mnie zawsze taka tykająca bomba. Ciekawym graczem z tej trójki jest Vranjes, jednak w jego przypadku problemem jest paszport -&gt; Bośnia i Hercegowina.
Przy Hamalainenie Brzyski to wirtuoz i tytan w zaangażowaniu.
Vranjes tylko po przyjściu do Lechii coś tam grał. Później w przeciętnej Lechii grzał ławę i w nagrodę .... awansował do Legii...:grin:

Mam wrażenie, że nasza piłka klubowa cofa się z każdym rokiem, bo kiedyś przynajmniej 2 drużyny potrafiły powalczyć o dalsze rundy kwalifikacji do pucharów, a teraz jest tylko Legia a reszta to chłopcy do bicia dla drwali i pasterzy.
I będzie tak dalej dzięki absurdalnemu limitowi spoza UE a co za tym idzie konkurencja dla naszych &quot;gwiazdorów&quot; jest mocno ograniczona...
 
bmw14.5 612

bmw14.5

Użytkownik
Ale jak taki znawca jak ty napisze &quot;jaki trener taka gra&quot; to chyba nie widział składu Legii w ostatnim meczu i nie będę się z nim sprzeczał. Arka to poukładany zespół co pokazuje od początku sezonu i to, że wygrała to wyłącznie jej zasługa, nie ma co zwalać winy na postawę Legii.
Ja też tu widzę &quot;znawcę&quot;, ale powiem tylko tyle. Legia wylosowała amatorsko-zawodowy klubik z Irlandii, który powinna była zmiażdzyć... rezerwami, czyli tym składem, który wybiegł na Arkę.
Tymczasem wszyscy w warszawskim klubie są tak posrani, że pomimo 2-0 na wyjeździe, nogi im drżą i pseudo-trener na Arkę - która jest mocniejsza od Dundlak - wystawia 2 skład. W meczu z Irlandczykami mamy horror. Bramkę zawsze można stracić, ale takiemu rywalowi należy szybko zaaplikować czwórkę i zakończyć zawody.
Legia ma szeroką kadrę i teoretycznie &quot;drugi&quot; skład wystawiony na Arkę też powinien był sobie poradzić. A patrząc na &quot;pierwszy&quot; skład to po prostu jest paranoja jakaś, bo zero futbolu, zero ładu i składu, zero walki i ciutkę ambicji. No i gra w stojanowa przez 90 min. Tu trzeba wywalić w pierwszej kolejności &quot;trenera&quot; i wziąć za mordę piłkarzyków. Szczególnie tych nowych obcokrajowców, bo żaden niczego nie wnosi. Nazwisk nie podaję, bo szkoda mi nawet szukać pisowni tych leszczy. Przy nich Rzeźnik, nad którym tak niektórzy się pastwią, to dobry p

Ja też tu widzę &quot;znawcę&quot;, ale powiem tylko tyle. Legia wylosowała amatorsko-zawodowy klubik z Irlandii, który powinna była zmiażdzyć... rezerwami, czyli tym składem, który wybiegł na Arkę.
Tymczasem wszyscy w warszawskim klubie są tak posrani, że pomimo 2-0 na wyjeździe, nogi im drżą i pseudo-trener na Arkę - która jest mocniejsza od Dundlak - wystawia 2 skład. W meczu z Irlandczykami mamy horror. Bramkę zawsze można stracić, ale takiemu rywalowi należy szybko zaaplikować czwórkę i zakończyć zawody.
Legia ma szeroką kadrę i teoretycznie &quot;drugi&quot; skład wystawiony na Arkę też powinien był sobie poradzić. A patrząc na &quot;pierwszy&quot; skład to po prostu jest paranoja jakaś, bo zero futbolu, zero ładu i składu, zero walki i ciutkę ambicji. No i gra w stojanowa przez 90 min. Tu trzeba wywalić w pierwszej kolejności &quot;trenera&quot; i wziąć za mordę piłkarzyków. Szczególnie tych nowych obcokrajowców, bo żaden niczego nie wnosi. Nazwisk nie podaję, bo szkoda mi nawet szukać pisowni tych leszczy. Przy nich Rzeźnik, nad którym tak niektórzy się pastwią, to dobry p[iłkarz. Brzyski również przewyższa klasą nowe nabytki.
 
uzytkownik-23347 790

uzytkownik-23347

Użytkownik
Tymczasem wszyscy w warszawskim klubie są tak posrani, że pomimo 2-0 na wyjeździe, nogi im drżą i pseudo-trener na Arkę - która jest mocniejsza od Dundlak - wystawia 2 skład. W meczu z Irlandczykami mamy horror. Bramkę zawsze można stracić, ale takiemu rywalowi należy szybko zaaplikować czwórkę i zakończyć zawody.
Legia ma szeroką kadrę i teoretycznie &quot;drugi&quot; skład wystawiony na Arkę też powinien był sobie poradzić.
Chciałbym obejrzeć mecz Arka - Dundalk, bo jestem pewien, że ci półamatorzy z Irlandii rozbiliby drużynę z Gdyni co najmniej 3 bramkami. Czego oczekiwać od drugiego składu Legii ? Ano niczego - mogą, ale nie muszą; właśnie po to jest wystawiany drugi skład, w końcu chyba coś oznacza ? Dundalk zagrało bardzo dobre spotkanie i tylko szczęście uratowało Legię, że nie straciła dzięki Bogu drugiej bramki. Zgodzę się z tym, że Legia po stracie bramki powinna ruszyć do ataku i strzelić im co najmniej 3/4 gole. Ale tak się nie stało. Dlaczego? Bo po prostu drużyna słabo weszła w sezon, osiąga kiepskie wyniki, nie idzie im dobrze i mają po prostu słaby skład, który nie wystarczy na zawojowanie Ligi Mistrzów. To oczywiste, jeśli ktoś inaczej twierdzi to jest w błędzie. Jak się okazuje to nawet na naszą ligę może być za mało wystawiać drugi skład w meczu o pietruszkę. Właśnie taki był z Arką, a dlaczego ? Zacznijmy od tego, że powinni to wygrać, porażka z beniaminkiem to nic przyjemnego i na pewno zostanie im to zapamiętane. Powiedzmy jednak sobie szczerze: każdy wie, że później mamy podział na grupę mistrzowską i spadkową. Leśnodorski sam się wypowiadał, że przecież to dopiero początek sezonu i dla niego liczy się wyłącznie awans do fazy grupowej do Ligi mistrzów. Cel spełniony, więc jest dobrze. Wracam do podziału naszej ligi: gdyby nawet pod koniec sezonu Legia zajmowała 3/4 miejsce, powiedzmy, że Lechia będzie miała 10 pkt przewagi nad nimi to co z tego ? Będzie kiepsko, ale po zweryfikowaniu tabeli i podzieleniu punktów te 10 punktów zniwelują się już do 5 pkt i dlatego nie ma co od razu oceniać &quot;bo Legia zagrała tak z półamatorami&quot;. Zagrała tyle, na ile pozwolił im obecny skład. Nie powinno się im to przydarzyć, zwłaszcza, że to oni musieli gonić wynik, bo było nieprzyjemnie. A trener? Jest słaby, Leśnodorski sam się o tym przekona. Jedno zdanie na koniec: jeśli twierdzisz, że Rzeźnik przy tych piłkarzach z Dundalk to dobry piłkarz to powodzenia. Rzeźniczak przegrałby pojedynki z wieloma piłkarzami, tak samo jak przegrał wiele Lewczuk. Skład Legii jest słaby, na ten moment cieszmy się tym, że w końcu jakiś klub awansował do fazy grupowej i wpadnie trochę punktów do rankingu. Legię będziemy oceniać dopiero po sezonie, bo 14 mln euro, które dostaną za sam udział w fazie grupowej to olbrzymie pieniądze. Po sezonie będzie można rozliczyć zarząd co zrobi z tymi pieniędzmi; czy zainwestuje je w drużynę czy w siebie.
 
flamaster 875

flamaster

Forum VIP
Leśnodorski jakoś specjalnie nie lubi szastać pieniędzmi więc nie powinien roztrwonić tego co Legia zarobiła na awansie. Inna sprawa, że dotychczas niektóre transfery Legii wychodziły natomiast teraz nie widzę żadnego piłkarza, który realnie wzmocnił skład. Nadzieja, że jest przygotowany plan na wypadek awansu do LM i obserwowany zawodnik/zawodnicy którzy podniosą jakość zespołu. Martwi mnie też osoba trenera. Do tej pory Legioniści mieli nosa co do wyboru zagranicznych szkoleniowców (co by nie mówić o Bergu, czy Czerczesowie, to Legia coś przy nich grała). Teraz to co oglądamy na boisku nie przystoi Mistrzom Polski. Jeśli gra się nie poprawi, to moim zdaniem obecny trener zakończy współpracę razem z odpadnięciem z LM.
 
S 245

sparks88

Użytkownik
bo 14 mln euro
12,7 mln euro
wpadnie trochę punktów do rankingu
Za awans Legia otrzymała 4 punkty, co daje 1 pełny punkt do rankingu. W LM punkty za mecze w fazie grupowej są takie same jak w LE. W rankingu niestety lecimy w dół i perspektywa 15tki ciągle się oddala. Można tylko pozazdrościć Danii, tego co zrobiła w tych eliminacjach.

Co do Hasiego, nie mam zamiaru dołączać się do tej pustej fali hejtu, która krąży w sieci. Dodam tylko tyle iż ludzie blisko związani z Anderlechtem odetchnęli z ulgą, gdy ten opuścił klub po 3 latach.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom