>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Dyskusje na temat spotkań i drużyn Ekstraklasy

Status
Zamknięty.
A 0

arek2008

Użytkownik
Widać, że śląskie zespoły się odradzają i to cieszy:-D Niestety po pierwszych 4 kolejkach widać, że liga w tym roku będzie jeszcze bardziej nieprzewidywalna niż rok temu.
 
TommyTSW 53,1K

TommyTSW

Forum VIP
nie ma co usprawiedliwiac Lecha z decyzji sedziego bo dosc ze grali miernie to dopiero w ostatnim kwadransie wzieli sie za gre Cracovia powinna strzelic Lechowi conajmniej 3 gole przytaczam tu tylko osobe Matusiaka a sytuacji dla Pasow bylow wiecej
Lech celny strzal oddal chyba dopiero w drugiej polowie z pryzmatu przebiegu spotkania zadnej niespodzianki nie bylo z przedmeczowych oscylacji dla niektorych owszem byla
 
budziukikus 0

budziukikus

Użytkownik
Sytuacja po 4 kolejkach bardzo ciekawa - myślałem, ze wisla po kompromitacji z levadią się troche załamie i pogubi punktow na początku sezonu, a jest wrecz przeciwnie - jako jedyni mają komplet punktów. Zastanawiem się czy Skorża jest takim znakomitym motywatorem czy cupiał wstrząsnął całą ekipą???
 
doberman 4,8K

doberman

Forum VIP
Zdecydowanie to kunszt trenerski Skorży doprowadził do tego że Wisła gra znakomicie ale na pewno też chęci rehabilitacji samych piłkarzy. Moim zdaniem Paweł Brożek powinien sobie już odejść pograć za granicą a w jego miejsce już jego następce promować moim zdaniem może to być młodziutki Małecki. Wisła widać na boisku tworzy kolektyw którego im potrzeba było w meczach z Levadią szkoda że tak późno bo dziś mogli spokojnie grać o fazę grupową Champions League a tak niestety grają tylko o ligę i puchar Polski.
 
kanonier0392 239

kanonier0392

Forum VIP
Jacek Grembocki przestał pełnić obowiązki trenera pierwszej drużyny Polonii Warszawa, jednakże kontrakt nie został z nim zerwany.

Grembocki był trenerem Polonii od 21 kwietnia bieżącego roku, kiedy to zastąpił Bogusława Kaczmarka.

W sezonie 2009/10 poprowadził drużynę &quot;Czarnych Koszul&quot; w czterech spotkaniach Ekstraklasy (2 porażki i 2 zwycięstwa) oraz w sześciu meczach Europa League (3 zwycięstwa i 3 porażki).

ksppolonia.pl
 
cygeiro 486

cygeiro

Użytkownik
Słowak Duszan Radolsky, znany z pracy m.in. w Groclinie Grodzisk Wlkp. i Ruchu Chorzów, został trenerem piłkarzy warszawskiej Polonii. Zastąpił na tym stanowisku zwolnionego w poniedziałek Jacka Grembockiego.

__________________________________________________________________________________

Mimo, że przenosiny Pawła Brożka do angielskiego Fulham wydawały się niemal pewne, okazało się, że król strzelców Ekstraklasy nie trafi na Wyspy. Brożek nie spodobał się na tyle wysłannikom londyńskiego klubu, aby chcieli za niego zapłacić 3 mln euro, jakiej to kwoty życzyła sobie Wisła Kraków.
 
piotrex007 91K

piotrex007

Użytkownik
Degradacja Widzewa uchylona. Ma prawo grać w Ekstraklasie
Trybunał Arbitrażowy PKOL uchylił we wtorek decyzję Wydziału Dyscypliny PZPN o degradacji Widzewa Łódź z Ekstraklasy do I ligi. Prezes Widzewa żąda natychmiastowego przywrócenia klubu z Łodzi do najwyższej klasy rozgrywkowej
Trybunał zasugerował jednocześnie, że WD PZPN powinien teraz, przy kolejnym rozpatrywaniu sprawy, postąpić zgodnie z obowiązującym w PZPN od lipca 2009 r. prawem, które zakazuje degradacji klubów za korupcję.
Oznacza to, że PZPN właściwie nie ma prawa ponownie Widzewa zdegradować.

Klub z Łodzi mógłby wystąpić o odszkodowanie, ale prezes Widzewa, Marcin Animucki, powiedział, że od razu zażąda przywrócenia klubu do Ekstraklasy ze skutkiem natychmiastowym.
Wiele wskazuje zatem na to, że już wkrótce w polskiej ekstraklasie, o ile zgodę wyrażą na to wszystkie zainteresowane podmioty, zagra 17 zespołów.
Sprawa degradacji Widzewa ciągnęła się od wielu miesięcy. Nie udało się jej ostatecznie rozstrzygnąć przed startem ligowego sezonu, nie zdecydowano też o wstrzymaniu rozgrywek do czasu wyjaśnienia wszelkich niejasności. Równolegle o prawo gry w Ekstraklasie walczył inny klub z Łodzi, ŁKS, który został pozbawiony tego przywileju z powodu niedostarczenia na czas dokumentów licencyjnych.
 
k@jtek 0

k@jtek

Użytkownik
Kiedy prawie wszyscy zapomnieliśmy już o tym całym zamieszaniu w związku z Widzewem i ŁKSem nareszcie sprawa się wyjaśniła, jednak nie mogę sobie wyobrazić jak nasza liga będzie wyglądać kiedy nagle pojawi się 17 zespołów. Jak myślicie czy dojdzie do takiego rozwiązania ? Czy może jednak Widzew dostanie tylko odszkodowanie ?
 
kowalinho1910 0

kowalinho1910

Użytkownik
Nie ma opcji żeby nagle Ekstraklasa zrobiła się 17- zespołowa. Po prostu leśne dziadki będą musiały wypłacić takie odszkodowanie, że szanowny prezes będzie musiał zrezygnować ze swojej podwyżki :)
Szkoda mi oczywiście Widzewa bo kolejny rok w plecy, a organizacyjnie i sportowo nadaja się do ekstraklasy, plus wspaniali kibice.
 
kanonier0392 239

kanonier0392

Forum VIP
Dotychczasowy trener KGHM Zagłębia Lubin Andrzej Lesiak został w czwartek odsunięty od prowadzenia pierwszego zespołu. Do czasu znalezienia następcy opiekę nad drużyną przejął jego dotychczasowy asystent, Marcin Broniszewski.
Jak powiedział rzecznik prasowy Zagłębia Wacław Wachnik, w najbliższym meczu ligowym z Arką Gdynia zespół poprowadzi nowy trener, &quot;który będzie posiadał wszelkie uprawnienia, by pracować w Ekstraklasie&quot;.
 
fabik10 106

fabik10

Użytkownik
W piątek z samego rana doszło do finalizacji transferu Michała Golińskiego z Zagłębia Lubin do Cracovii. 28-letni piłkarz związał się z &quot;Pasami&quot; 2,5-letnim kontraktem. Na jego biało-czerwonej koszulce będzie widniał nr &quot;77&quot;.
Orest Lenczyk nie rzuca słów na wiatr. Obejmując kilkanaście dni temu stery Cracovii zapowiedział, że zespół potrzebuje wzmocnień, a on sam ma listę życzeń z zawodnikami, którzy powinni zasilić &quot;Pasy&quot;. Po monitorowaniu sprowadzenia na Kałuży Radosława Matusiaka, doświadczony szkoleniowiec doprowadził do transferu Golińskiego, z którym współpracował w rundzie wiosennej minionego sezonu w Zagłębiu Lubin. - Jest to zawodnik absolutnie na Ekstraklasę. Znam jego umiejętności i myślę, że sprowadziłem dobrego zawodnika - mówił jeszcze w czwartek Lenczyk.
Goliński jest wychowankiem Lecha Poznań, w którego barwach w 1999 roku zadebiutował w Ekstraklasie. Dla &quot;Kolejorza&quot; występował w sumie przez 8 sezonów. Grał także dla Widzewa Łódź i Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski, a przez ostatnie dwa lata był graczem Zagłębia Lubin. Z Lechem Poznań wywalczył Puchar oraz Superpuchar Polski. Z Dyskobolią sięgnął dwukrotnie po Puchar Polski oraz raz po Puchar Ligi. Z &quot;Miedziowymi&quot; w 2008 roku wywalczył Superpuchar Polski oraz bił się w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Ma za sobą 3 występy w reprezentacji Polski.
Goliński został włączony do kadry &quot;Pasów&quot; na sobotni mecz z Koroną, ale nie wiadomo, czy potwierdzi się casus Matusiaka i nowy nabytek Cracovii zagra w Kielcach już od 1 minuty.
ASinfo
 
cygeiro 486

cygeiro

Użytkownik
A co ze Ślusarskim, wykuruje się na najbliższe spotkanie? Od tego też będzie sporo zależało jeśli chodzi o ten mecz wg mnie.
Nie, kontuzja chyba kest dosc powazna ale trudno znalezc jakies dokladne info, tylko wypowiedz Lenczyka:
Na 99% ma uszkodzone więzadło krzyżowe. Nie ma go na wiele, delikatnie mówiąc, tygodni, ale myślę o miesiącach

Kadra Pasow na mecz w Kielcach:
Bramkarze: Cabaj, Olszewski.

Obrońcy: Derbich, Mierzejewski, Polczak, Sasin, Tupalski, Wasiluk.

Pomocnicy: Baran, Cebula, Dynarek, Goliński, Pawlusiński, M. Sacha, Szeliga.

Napastnicy: Moskała, Kaszuba, Matusiak.
 
jacekk 208

jacekk

Użytkownik
Za nami już piąta kolejka ukochanej ekstraklasy. Oto moja subiektywna ocena:

Najlepszy mecz kolejki:
Lech Poznań - GKS Bełchatów. Akurat wybrałem właśnie ten, gdyż innych w zasadzie nie widziałem. W tym spotkaniu było wszystko: bramki, emocje i całkiem niezłe zespołowe akcje. Zabrakło może jakiś spektakularnych parad bramkarskich i skuteczności pod bramkami - wynik mógł być zupełnie inny.

Najładniejsza bramka kolejki: Chyba trafienie Pawła Gamli z Piasta Gliwice. Przepięknie przymierzył, same okno. Na pewno trochę przypadku, ale gol stadiony świata ???? Warte uwagi także bramki Marka Gancarczyka (Śląsk Wrocław) i Bartosza Ławy (Arka Gdynia) z rzutu wolnego.

Niespodzianka kolejki: Postawa Polonii Warszawa. Bardzo słabe spotkanie z Ruchem Chorzów zakończone porażką 0:2. Debiut Radolskiego niestety na spory minus.

Zaskoczyli na plus:
Zespół: Wisła Kraków, która kontynuuje świetną passę pięciu spotkań bez porażki. Bez problemów uporali się z całkiem mocną drużyną z Białegostoku, Jagiellonią.
Zawodnik: Mateusz Cetnarski (GKS Bełchatów) i Krzysztof Chrapek (Lech Poznań). Mówię dlatego oni, gdyż śledziłem to spotkanie. Cetnarski fajnie się ustawiał, kilka ciekawych zagrań no i bramka. Z kolei Chrapek sporo się nabiegał, widać że wyrasta spora rywalizacja o miejsce w składzie.

Zaskoczyli na minus:

Zespół: Żeby nie powielać napiszę, iż Zagłębie Lubin, które nie potrafi nawet na własnym boisku powalczyć o chociażby punkt. Wszyscy liczą na Franza Smudę, który od jutra zostanie szkoleniowcem Miedziowych.
Zawodnik: Jodłowiec i Przyrowski, którzy w głupi sposób osłabili swój zespół.
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Wow w końcu ktoś chce podyskutować na temat naszej ligi xD
No to dodam od siebie też coś.
Jeżeli chodzi o najlepszy mecz kolejki, to szczerze mówiąc akurat w tej kolejce widziałem mało spotkań, ale z relacji, skrótów i tego co widziałem, to chyba faktycznie przyznam rację, że było to spotkanie Lecha, spodziewałem się że mecz Wisły z Jagą będzie takim spotkaniem, ale Jaga nie powalczyła tak jak się tego spodziewałem.
Co do bramki kolejki to faktycznie bramka Gamli piękna, trafienie Ławy też niezłe, ale mi najbardziej się podobało to co zrobił Gancarczyk. Co prawda to było na bank dośrodkowanie, bo akurat byłem jakieś 10 metrów od tego i widziałem, ale wyszło mu dośrodkowanie życia. Naprawdę nawet Bąk nie wiedział o co chodzi, a on zwykle jest bardzo czujny i trudno go zaskoczyć.
Co do niespodzianek, to moimi kandydatami przed tą kolejką byli Polonia Bytom i Jagiellonia. W przypadku Jagi było blisko, a w przypadku Polonii liczyłem na nieskuteczność Legii i jedną kontrę Polonii. No i nie dużo zabrakło. A tak, to kolejka raczej bez niespodzianek, wygranej Ruchu się spodziewałem, no ale może faktycznie tak słabej gry Warszawiaków nie.
Mnie na ✅ zaskoczyła Arka Gdynia, bo nie sądziłem, że na wyjeździe tak sobie poradzą no i liczyłem na lepszą grę Lubinian. I zaskoczył mnie trochę GKS, może nie tyle co remisem, ale tym, że prowadzili z Lechem 2:0.
A na ⛔ mnie zaskoczyła niestety Lechia, bo mieli naprawdę dużo sytuacji, ale nie potrafili ich wykorzystać, tak 3 pkt, zostałyby w Gdańsku, ale muszą poprawić ewidentnie skuteczność. Trochę więcej też spodziewałem się po Zagłębiu i Jagiellonii.
 
Baqu 994,4K

Baqu

Forum VIP
Fani hazardu nie obstawią meczów ekstraklasy

Bukmacherzy nie chcą podwyżek opłat za wykorzystanie wyników meczów. Dlatego podważają status spółki prowadzącej rozgrywki

kstraklasa SA działa od 2005 r. Jej akcjonariuszami są kluby oraz Polski Związek Piłki Nożnej (PZPN). Spółka zarządza m.in. rozgrywkami najwyższej ligi oraz Pucharem Ekstraklasy. Zajmuje się też promocją rozgrywek, dysponuje prawami medialnymi i reklamowymi.

Dotychczas naziemni bukmacherzy (Betako, Fortuna, STS, Tipsport i WZB Milenium) płacili spółce za wykorzystanie wyników meczów po kilkaset złotych rocznie od każdego punktu, w którym przyjmowane są zakłady. W tym roku spółka zażądała aż 4 tysięcy złotych za każdy punkt. Stąd bunt bukmacherów, którzy uważają, że firma nie ma prawa pobierać od nich opłat, a należności powinni uiszczać do PZPN. Od kilku tygodni, odkąd rozpoczął się nowy sezon rozgrywek, w „zbuntowanych&quot; punktach nie obstawimy meczów najlepszych drużyn. Firmy tłumaczą zawiłości prawnofinansowe w komunikatach na swoich stronach internetowych.

Przedmiotem sporu są przepisy ustawy o sporcie kwalifikowanym (DzU z 2005 r. nr 155, poz. 1298 ze zm.). Przewiduje ona, że organizatorem rozgrywek jest związek sportowy. Tylko w tych dyscyplinach, w których nie ma rozgrywek ligowych, można organizację przekazać innemu podmiotowi. Gdy liga istnieje, wolno przekazać tylko zarządzanie nią. Oznacza to, że PZPN nie może scedować organizacji ligi na jakąś firmę (w tym Ekstraklasę SA), lecz jedynie powierzyć jej zarządzanie rozgrywkami. Oznaczałoby to, że od strony prawnej organizatorem zawsze jest PZPN, związek ten ma też prawo do pobierania opłat od bukmacherów.

– Zarządzający i organizator to dwa różne pojęcia. Ekstraklasa nie może być organizatorem rozgrywek. Jest nim PZPN i tylko on ma prawo wydawać zgodę na wykorzystanie wyników meczów – mówi reprezentujący bukmacherów radca prawny Michał Stolarek z kancelarii Stolarek &amp; Grabalski.

Cytowany w mediach wiceminister sportu i turystyki Adam Giersz nie zgadza się jednak z poglądem, że Ekstraklasa SA nie może być organizatorem ligi. Sama spółka też się broni przed zarzutami. Bogdan Basałaj, jej dyrektor zarządzający, podkreśla, że działa m.in. na podstawie umowy z PZPN, która daje prawo organizacji rozgrywek i zarządzania nimi.

Nie ma problemu z innymi klasami (np. pierwszą ligą) i takimi rozgrywkami jak Puchar Polski. Ich organizatorem jest PZPN i to jemu bukmacherzy płacą za wykorzystywanie wyników.

Rzeczpospolita


jak wiemy StS to ładnie obszedł, zobaczymy jak inni sobie poradzą.
 
cygeiro 486

cygeiro

Użytkownik
Od dnia 1 września 2009 roku Jacek Bednarz przestaje pełnić funkcję dyrektora sportowego Wisły Kraków SA. Decyzja ta została podjęta w związku ze zmianą modelu struktury organizacyjnej Spółki.

wisla.krakow.pl
 
M 15

maciekgks

Użytkownik
A w jaki sposób STS obszedł ten przepis? Pytam bo dawno w tej firmie nie byłem i jakoś nie specjalnie mi po drodze, a ciekawość zżera :p.
 
Baqu 994,4K

Baqu

Forum VIP
A w jaki sposób STS obszedł ten przepis? Pytam bo dawno w tej firmie nie byłem i jakoś nie specjalnie mi po drodze, a ciekawość zżera :p.
podpisali umowę z firmą która ma takie prawa i przyjmują zakłady jakby dla tej firmy, są takim niby pośrednikiem.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom