>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Dyskusje na temat spotkań i drużyn Ekstraklasy

Status
Zamknięty.
cygeiro 486

cygeiro

Użytkownik
Panowie o meczu powiedzieli już prawie wszytko, cięzko już mi coś błyskotliwego napisac;) Nachodzi mnie jednak taka nieciekawa myśl: Wisła pewnie zgarnie mistrza w tym roku po raz kolejny, szeroki skład, równośc i solidnośc w spotkaniach z niżej notowanymi rywalami powinna zaprocentowac. Przerażające jest tylko to, że za rok taka Wisła znów będzie nas reprezentowac w eliminacjach do LM i obawiam się że znów zobaczymy podobny spektakl jak i z Levadią w tym roku. Wisła nie ogrywa swoich bezpośrednich rywali ligowych. Jak narazie przegrała i spotkanie z Lechem, a wczoraj także z Legią. W poprzednim sezonie te spotkania z &quot;czołówką&quot; też nie napawały optymizmem. To jest niepokojące bo w pucharach drużyny słabsze nie będą, a nawet trzeba się spodziewac silniejszych. Koledzy zwróciliście uwagę na brak woli walki u Wiślaków. Nie wiem czym jest to podyktowane, ale obwiniałbym o to trenera, który zamiast postawy agresywnej promuje zachowania kunktatorskie w stylu: &quot;przewodzimy w lidze, nie ma się co spieszyc&quot;. POtem w pucharach Wisła traci bramkę z mistrzem Estonii, piłkarze mówią: &quot;spokojnie mamy 90 min&quot;, potem mówią: &quot;spokojnie jest jeszcze rewanż&quot; a na koniec Skorża opowiada że w zasadzie to oni byli lepsi tylko że tamci 2 bramki strzelili po fuksie i ogólnie jeden wielki pech. Z takim nastawieniem to obawiam się że mistrza Islandii i Wysp Dziewiczych nie przejdziemy.

Patryk Małecki: piłkarz zdolny, ma spory wpływ na grę swojej drużyny, talent na miarę ekstraklasy. Nie podoba mi się jednak otoczka którą wokół siebie kreuje. Bo zakładając że jest tak dobry jak mówi/mówią to kim dziś jest gwiazda ekstraklasy? Dziś to gorzej jak gwiazda Cypru czy Rumunii. Dlatego sugerowałbym mu nieco więcej pokory, a zamiast udzielac błyskotliwych wywiadów wolałbym żeby przemawiał za pomocą swojej postawy na boisku.
Mozna wiedziec na jakiej podstawie kreujesz takie sady?
 
piotrek21 0

piotrek21

Użytkownik
A kto odpowiada za taktykę/styl gry? To chyba trener motywuje piłkarzy, a skoro pewien schemat powtarza się rok w rok to tylko świadczy że jest on akceptowany.
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
Jakie rok w rok?
Porażka z Levadią , ktora beda wykorzystywac przeciwnicy wisly jeszcze dlugo była wypadkiem przy pracy. Skorża nawet wział cała odpowiedzialnosc za siebie , gdyż źle fizycznie przygotował ich na te spotkanie gdyż pełna swieżosc była gotowa na nastepne tygodnie. Skorża nie jest złym trenerem i ma poparcie kibiców Wisły.
Naprawde uwierz mi , żę to spotkanie chcieli wygrac a gra była jaka była. Niechce usprawiedliwiac ale Wislą interesuje sie nie od dzis i wiem jak OGROMNE znaczenia dla zespołu ma Głowacki i Sobolewski. Powiem wiecej , brak Małeckiego i Brożka była by byc moze mniejsza strata. Sobol to charakter Wisly ten nieobecny w wywiadach i różnych mediach zawodnik jest mógiem i motorem tej ekipy. Glowa podobie obok pary stoperów z Legii to napewno najlepsza para obroncow (Głowa,Marcelo) w lidze. Diaz juz pisalem nie nadaje sie na srodek pola w zastepstwo Sobola kompletnie Jop z taka forma za Głowe tym bardziej.
Skad sie bierze chaos w grze? Ze słabej gry w srodku pola a jak grala ta formacja nie trudno zauwazyc.
 
cygeiro 486

cygeiro

Użytkownik
A kto odpowiada za taktykę/styl gry? To chyba trener motywuje piłkarzy, a skoro pewien schemat powtarza się rok w rok to tylko świadczy że jest on akceptowany.
Ale skoro Skorza czesto krytykuje wlasnie takie odpuszczanie w wiekszosci meczy przez zawodnikow to chyba jego zalozenia sa inne tylko pilkarze o mentalnosci gwiazdorow zawodza, nie jest to zreszta problem wylacznie Wisly.
 
jaruone 0

jaruone

Użytkownik
Maciek Skorża nie jest złym trenerem ale w tym co napisał piotrek21 jest trochę racji - p. Maciek jest za sympatycznym gościem. Pełna kultura, stara się nie pokazywać emocji, spokojnie tłumaczyć - a tu czasem trzeba jak Smuda ryknąć na grajków (Smuda jest tu moim faworytem w tego typu postawach - Wójcik popadł w chamstwo i prostactwo, Smuda nie głaszcze ale i nie ubliża) i wjechać im na ambicję. Bo to patentowane obiboki - poczuje taki nosem lepszy kontrakt to gra jak na zawołanie, dostanie kasę to siada na laurach i pozuje na nie wiadomo kogo (to akurat o Małeckim, choć &quot;kilku&quot; podobnych mu znalazłoby się w nie jednej drużynie). Minimalizm i efekty przy najmniejszym wkładzie pracy to domena studentów - od piłkarzy wymagamy więcej.
 
piotrek21 0

piotrek21

Użytkownik
Bo te wszytkie problemy wynikają ze słabości naszej ligi. Taki Małecki, Grosicki, R.Lewandowski nawet jak nie będą się starac na treningu, albo zaczną grac przeciętnie to i tak będą w podstawowej jedenastce bo nie mają z kim rywalizowac. Winą obarczam po częsci media: rozdmu****ą każdy nieco lepszy występ, spekulują na temat ewentualnego odstępnego/wartości rynkowej piłkarza. To dziennikarze skutecznie pomagają zawodnikom obrastac w piórka, lansują gwiazdki jednego sezonu.

Porażka z Levadią , ktora beda wykorzystywac przeciwnicy wisly jeszcze dlugo była wypadkiem przy pracy. Skorża nawet wział cała odpowiedzialnosc za siebie , gdyż źle fizycznie przygotował ich na te spotkanie gdyż pełna swieżosc była gotowa na nastepne tygodnie. Skorża nie jest złym trenerem i ma poparcie kibiców Wisły.
To nie jest kwestia bycia przeciwnikiem/zwolennikiem Wisły. Ja chciałbym dla polskich klubów jak najlepiej i będę kibicował każdemu kto będzie nas reprezentował w europejskich pucharach. Oglądam rozgrywki, słucham komentarzy i wyciągam takie a nie inne wnioski, niestety bardzo często krytyczne. Mówi się że Levadia to tylko &quot;błąd w sztuce&quot;, mała wpadka na początku sezonu. Może i tak, ale powiem szczerze, że łatwiej bym w to uwierzył gdyby to był jeden mecz, a nie dwumecz. O pechu można mówic jak gramy jedno spotkanie. Tu mieliśmy dwa mecze, w przeciągu dwóch tygodni, a więc 180 minut czystej gry. I trochę trudno się z tym pogodzic, że dwa razy szczęście było po cudzej stronie. Mówisz żę wziął odpowiedzialnośc, nie znam jego wszytkich wypowiedzi, ale pamiętam te bezpośrednio pomeczowe w którym chwalił swoich piłkarzy i pamiętam jak dziś jak powiedział że byli lepszym teamem.

Ale skoro Skorza czesto krytykuje wlasnie takie odpuszczanie w wiekszosci meczy przez zawodnikow to chyba jego zalozenia sa inne tylko pilkarze o mentalnosci gwiazdorow zawodza
Przypomina mi się moja nauczycielka angielskiego z gimnazjum, zawsze się darła że ma byc cisza i mają byc zadania domowe odrobione; założenia miała dobre, ale posłuchu w klasie żadnego. Nie ważne co się mówi do kamer, ważne jak się to egzekwuje.
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
piotrek21
To , że napisałes , że chcesz dla polskich klubow jak najlepiej to tylko dobrze o Tobie świadczy to tak na poczatek.
Mowisz , że nie wierzych w pecha czy bład w sztuce. Ogladalem niesteyy mecz w Estonii Wisła miała mnóstwo sytuacji wszystkie zmarnowała póżniej sie odkryła i padl gol(z wolnego bodajze).Tak jak już mówiłem kompletna &#39; świeżosc&#39; fizyczna nastąpiła później, ale inna sprawa , że w pierwszym meczu niektórzy piłkarze zlekceważyli estonczykow.
A tu trzeba biegac łatwych przeciwnikow nie ma. Przypomne ci (o ile mnie pamiec nie myli) ci niby bardzo słabi estończycy stawili czoła Newsastle przegrywajac minimalnie i odrpawili , Twente .
 
piotrek21 0

piotrek21

Użytkownik
Czasem mam wrażenie, że gdyby piłkarze podchodzili z taką rezerwą i dozą ostrożności do swych oponentów jak my kibice/obserwatorzy to nie musielibyśmy martwic się o końcowy rezultat ani odrobinę. Niestety jest inaczej i później dane nam jest oglądac takie zawstydzajace spektakle. Jeżeli ktoś kimś nie potrząsnie jak należy w odpowiedniej chwili to takie teamy jak Levadia czy Brondby będą jeszcze długo poza naszym zasięgiem. Zobaczymy za rok, ale patrzę na tego przyszłego championa i ciąglę widzę tą samą Wisłe co grała agonalny futbol z Levadią w Sosnowcu i tą samą Wisłę która nie potrafiła zaatakowac u siebie Tottenham przed rokiem. Nie widzę po prostu kroku naprzód.
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
Wiesz jednak Totenham mimo uwczesnej swej pozycji to jednak firma a pozatym nam sie zawsze z Anglikami trudno grało. Sam Brożek mówił po tych meczach , że po starciach ze stoperami Totenhamu czuł zmeczenie jak po 6-7 meczach ligowych podczas gdy to był dwumecz. To pokazuje także różnice w prowadzenie przygotowan naszych a w europie.
Druga sprawa , żę pomimo iż Legii nie lubie to akurat ona z Duńczykami była lepsza nie potrafiła tylko postawic kropki nad &#39; i&#39; . Wisla zobaczymy jak to bedzie ale gdy wszyscy beda zdrowi naprawde bedzie to ciekawa druzyna. Jak juz pisalem niechce ogladac Diaza w srodku. Bedzie Sobol i Garguła , który może nawiazac do dobrych czasow w Wisle Szymkowiaka. Wisla wlasnie w meczach z Levadia potrzebowala takiego ofensywnego playmakera. Dojdzie bardzo dobrze poukladany &quot; w głowie&quot; zawodnik Boguski , wtedy może Malecki popracuje nad soba.
My kibice musimy wierzyc bo czasem wydaje sie , że gorzej byc nie moze.
 
jacekk 208

jacekk

Użytkownik
Za to meczyk Ruch - Jaga palce lizać ;) to był mecz kolejki a może nawet rundy, a nie sztucznie nadmuchiwane hity.
Dokładnie. Świetnie oba zespoły zagrały. Oby więcej takich spotkań. Cieszy postawa takich piłkarzy jak Niedzielan, Grzyb, Grosicki czy Bruno. Bez wątpienia najlepszy mecz tej kolejki, według mnie jak na razie na równi z meczem Lech-Wisła w tym sezonie. Przede wszystkim brawa za pomysł na grę dla obu drużyn :!:
 
snoopdogg 369

snoopdogg

Forum VIP
Widać, że to nie przypadek, że tak długo Ruch trzyma formę. Myślę, że na koniec sezonu będzie w pierwszej 5 o ile nie zajmie miejsca na pudle. Ich gra wygląda naprawdę fajnie, mają 2 lewonożnych napastników a Niedzielan robi tam naprawdę fajną robote. Praktycznie miał udział przy każdej bramce Ruchu z Jagą. Myślę, że niebawem Smuda powoła go na mecze reprezentacji bo wiadać, że w Chorzowie odżył i znów jest starym niedzielanem. Co do Wisły widać, że Małecki chyba zakochał się sam w sobie albo on po prostu taki jest pewny siebie. Mówiąc przed mecze z Warszawską Legią, że to on zostanie piłkarzem meczu i już mogą mu dać nagrodę a było wiadać, że w meczach o wysoką stawkę ( z Lechem również) nie zachwycił i nad tym musi pracować. Wczesniej pisałem, że Wisła raczej zdobędzie bez problemów Mistrzostwo Polski ale widać, że sytuacją się zmieniła i teraz mają tylko 3 punkty przewagi nad Ruchem i 4 nad Legią z tego co pamiętam. Zaskoczyła mnie Legia i widać, że ten zespół będzie się liczył do końca w walce o koronę. Legionisci potrzebują wzmocnień na pewno do linii obrony gdyby wypadł ze składu Choto lub Astiz. Brakuje im również defensywnego pomocnika bo Iwanski tam nie pasuje a wiadomo Jarza ciągle ma kontuzje w Legii a w Bełchatowie grał cały sezon i jakoś go kontuzję omijały i to jest dziwne. Co do ataku to Chinnyama jest bez formy to co pokazał z Wisła to poniżej jego możliwości ale napastników Legia ma więc albo Grzelak albo Miętowy na pewno będą coś strzelali i jeszcze dochodzi ten młody talencik Paluchowski. Zapowiada się ciekawy sezon choć szkoda, że już niebawem koniec rundy i znów będziemy musieli czekać na wiosnę. O Lechu się nie wypowiadam bo ten sezon mogą zaliczyć do straconych i naprawdę cieżko będzie im awansowac do europejskich pucharów. Natomiast jeśli chodzi o dolną część tabeli i największym faworytem do spadku jest jednak Odra bo nie wierzę, że Polonia ciągle będzie przegrywać takim składem jaki posiadają. Na wiosnę na pewno awansują wyzej i się utrzymaja ale sezon też mają w plecy...
 
fabik10 106

fabik10

Użytkownik
Heh dzieko Olo już mi sie nie chciało tłumaczyc , trzeba czytac ze zrozumieniem.

Żeby nie było off topu. Mesjasz napisales o sodówce.
Nie jestem przekonany Małecki zawodzi jak juz pisalem ale on ma taki styl bycia raczej o sodówce nie ma mowy. Pozatym chłopak znam historie z jego wczesnej mlodosci i uleganiu wszelakim pokusom co moglo sie zakonczyc jego zmarnowaniem i chyba powinien wiedziec co powinien robic.
Co do padania na murawe zaowdników Legii .
Lubie ogladac lige angielska jedna z lepszych jesli nie najlepsza kopana swiata.
Tam takie zachowania pilkarzy sa wygwizdywane , Iwańskiego ktos uderzy z bara a ten sie zatacza po murawie , żenada. Pozatym widac było jak powazne to urazy byly . Najpierw iwanskiego po zniesieniu z murawy stal sie cud i odrazu wstał a noge wyleczono &#39;psiukajac kilka razy po skarpecie. W drugim przypadku bodajże Smolinski tez mocna kontuzja i wystarczylo polac wodą.

Oczywiscie to ironia, bo w granicach rozsądku cwaniactwo boiskowe i granie na czas ma i musi miec w pilce miejsce , ale jak w akzdej dziedzinie co za dużo to nie zdrowo.
A więc tak, to nie był Smoliński tylko Giza i co do symulowania:


&quot;Badania przeszedł już Maciej Iwański. &quot;Maciek ma nadwyrężone więzadła poboczne&quot; - powiedział doktor Stanisław Machowski.&quot;

&quot;Nie wiadomo, czy w najbliższych dniach trenowac będzie Piotr Giza, którego bolą żebra. &quot;Musimy zrobić Piotrkowi prześwietlenie, żeby zobaczyć, czy nie ma przypadkiem złamania&quot; - mówi szef sztabu medycznego stołecznej drużyny.&quot;

pozdro.
 
hajduk 124

hajduk

Forum VIP
Na gorąco:
Byłem(jestem?) niezmiernym zwolennikiem trenera Skorży, ale niestety przegrał 4 najważniejsze mecze, wszystkie po 1:0. Niestety martwi to, że nic nie robi w tym kierunku... Ale to co robią te śmieszne piłkarzyki - pajacyki to już nawet śmieszne nie jest. 0 ambicji, 0 walki, nie da się na to patrzeć. Gdzie jest ta walka derbowa choćby z zeszłego sezonu gdzie przegrywali 1:0 a skończyło 4:1?! Ofensywa kuleje, najchętniej to weszliby z tą piłką do bramki. Dośrodkowania jeszcze lipa. No nic, nie da się na to patrzeć. Znowu słaba końcówka jesieni, gdzie jeszcze pewnie dojdzie strata punktów w Chorzowie. Panie Maćku, zrób ostry wstrząs i ogarnij tych darmozjadów! Wstyd, wstyd, wstyd, jak żyje pierwszy raz coś takiego przeżyłem, żeby przegrać z pasiastymi damami.... Ciekawe co powiedzą pajacyki po meczu.
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
Hajduk widac , że na goraco bo sie troche podjarałes ????

Mnie tez irytuje co robią. I takze jestem zwolennikiem Skorzy.
Interesuje sie takze pilka &#39; od kuchni&#39; i rozumiem troche taktyke która tu ostro kuleje.
Niestety wróciłem z treningu i zdarzylem tylko na koncowke 1 polowy a wlasciwie druga ale do rzeczy.
Rada dla mnie taka Małecki na ławke chocby miał grac Leszczak. O ile trzymanie Brożka mimo kiepskiej dyspozycji rozumiem to MAły powinien siasc na ławke. Kompletne zero chlopakowi nic nie wychodzi tak jak juz wspomnialem dzis na forum &#39; pół zdrowy &#39; Boguski w 10-15 minut zrobil wiecej dobrego niz MAłecki w 2 ostatnich meczach.
Niechce nic absolutnie usprawiedliwiac bo zawsze staram sie byc obiektywny ale Wisla bez Sobola i Głowy traci widac polowe wartosci to niebywałe. Najgorsze jest , że to juz nie młodzi zawodnicy co bedzie dalej. Diaz robi w srodku obroty i traci pilke Małecki wali w trybuny Jop zanim zagra juz chyba połowa stadionu wie gdzie on chce pilke poslac.
Co do taktyki to grają wolno , bez pressingu , gry kombinacyjnej. Wisly atutem na polska lige bylo zawsze wyszkolenie techniczne zawodnikow a co za tym idzie kombinacyjna i szybka gra skrzydłami.
Dlatego nie rozumiem posuniec trenera Macka , Wisla przegrywa z Lechem ale to był jeden z najlepszych meczow rundy , razili tylko nieskutecznoscia potem juz bylo tylko gorzej. A w skladzie rzadnych zmian. Rozumiem , że ufa swojej jedenastce i , że są kontuzje ale mówie widząc jak gra Małecki to albo grałbym tylko Brozkiem z podwieszonym Jirsakiem i 5-tką tym samym w pomocy albo zaryzykował młodego do pierwszego składu. To samo obrona Jop to wole niekomentowac a pamietam mecze niektore jak z koniecznosci Diaz grał na srodku obrony bodajze było tak nawet w wygranym z Barca i radzil sobie dobrze. Tam bym go przesunal a w srodku zagral z Cantoro .
Swoja droga ileż to wrzutek miała Wisła albo raczej okazji i z calym szacunkiem mimo niezlych &#39; pluc&#39; do gry i wartosci to Alvarez dosrodkowania ma beznadziejne a oni usilnie do niego grali. Brak wyjsc na pozycje podan na 1 lub 2 kontakty przegrana zasluzona.
Gorsze jest to , że kazda druzyna ma w sezonie mniejszy lub wiekszy kryzys ale z czolowki to praktycznie wszyscy graja padake jedynie GKS gra niezle efektownie i efektywnie i nie traci bramek !
 
snoopdogg 369

snoopdogg

Forum VIP
I dużą przewagę Wisła straciła. Będą mieli niedługo trochę czasu na poprawienie gry bo runda się skończy. Pisałem gdzieś z miesiąc temu, że Wiśle nie ma kto zaszkodzić ale widać, że sama sobie szkodzi. Sezon więc będzie ciekawy do końca. Jeśli zdobędą Mistrzostwo Polski to po raz kolejny furory w europie nie zrobią bo ta drużyna jest dobra na ekstraklasę. Jop w obronie to nie porozumienie niech trochę pomyślą bo mogli by mieć młodego zdolnego chłopaka w obronie żeby uczył się od głowackiego to wzieli Jopa który biega jak ślimak. Muszą pomyśleć również nad atakiem bo widać, że Brożka już nie cieszy gra w Polskiej lidze i raczej odejdzie z Wisly. Wisła traci punkty wisła gra gorzej wisła złapała zadyszki i już tylko 3 punkty przewagi nad zespołami. Mogą mieć problem jesli nic nie poprawią w grze a Cracowia zaszokowała chyba wszystkich wygrywając w derbach Krakowa. Lech wygrał z Ruchem i widać, że drużyna z Chorzowa nie jest jeszcze gotowa na grę z najlepszymi z naszej ligi ale jak dojdzie do nich ktoś dobry mogą liczyć się do końca w walce o koronę ale potrzebują wzmocnien. Bardzo rozczarowałem się grą Legii z Polonią. Ja myślę jednak, że na koniec sezonu to Legia będzie się cieszyć z Mistrza Polski.
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
Heh no nie bardzo bo kto zechce Brożka w takiej formie?
Nie wiem czy to jakis blad w przygotowaniach Macka Skorzy za dużo kontuzji sie przytrafia za duzo pilakrzey bez formy. Dzis na konferencji powiedizal , że to nie brak ambicji a raczej brak umiejetnosci niektorych pilkarzy bo nie wszyscy zasluguja by grac w tym klubie. Wisla nie ma zlego skladu ale ja chce na wiosne zobaczyc pelna pake z Gargula Boguskim , Małeckim na ławce, Sobolem i Glowackim.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom