>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - 3 PROMOCJE NA START! ODBIERZ 1060 ZŁ<<<

Biegi narciarskie sezon 2012/2013

Status
Zamknięty.
X 283

xpiccolox

Użytkownik
Większość bukmacherów poniosła fantazja wystawiając kursy 1,3 - 1,4 na zwycięstwo Bjoergen w biegu łączonym. To że Marit wygrała sprint nie oznacza że jest jakaś super mocna. Nie wiemy jaki byłby ostateczny wynik gdyby nie upadek Kowalczyk. W każdym razie moim zdaniem kursy na Marit bardzo zaniżone i jak dla mnie nie opłaca się zupełnie tego brać. Bjoergen może i jest faworytką, ale uważam że Kowalczyk i Johaug nie są bez szans. I to między tą trójką rozstrzygną się medale. Nie wiemy też coś z Marit, w Davos się wycofała, jeśli faktycznie nie wytrzymała to nie wróżę jej jutro nic dobrego. Stawiam na Johaug, młoda, gniewna, zawalczy a szanse ma. Po takim kursie ani trochę się nie waham bo uważam że kurs warty ryzyka.
Johaug win @ 5,00 bwin
Ponadto w stsie skleiłem taki kupon:
Steira - Kalla 1 @ 1,57
Weng - Randall 1 @ 1,40
 
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
Ten Oddsring ładną wam promocje odstawił ;)

Skiathlon (15 km, bieg łączony) - Val di Fiemme

E. Wiken - K.S. Steira --- Steira // 1.65 @ Betsafe ✅ 14-4
Szwedka Wiken to może być, co prawda, duża niespodzianka tych mistrzostw, ma możliwości by namieszać, dobry sezon, ale też brakuje jej doświadczenia. Fajnie pobiegła w Davos na 10 km dowolnym.
Kristin ma bardzo solidny sezon. W biegu łączonym bardzo dobrze się czuje i myślę, że może tutaj pokusić się o podium. Ogółem Steira będzie trzymała się ze ścisłą czołówką przez długi czas, a Emma może nie wytrzymać tempa.
Myślę, że buki trochę przesadzają w wystawianiu takiego samego kursu na podium obu tych pań. W przeciągu całego sezonu Wiken tylko raz była przed Kristin i było to na 3 km klasykiem podczas TdS.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
rogerfede93 30,1K

rogerfede93

Użytkownik
Jutro bieg łączony,więc może coś ode mnie:
Wszystkie kursy z bet365
Kowalczyk zakończy na podium 1,20 ⛔⛔⛔ 5 lokata
No cóż. W sprincie pechowy upadek i bez medalu,ale już jutro Justyna powinna zdobyć krążek dla naszego kraju.
O zwycięstwo będzie ciężko,nawet srebrny medal może być poza zasięgiem,ale co najmniej brąz wydaje się bardzo prawdopodobny.Jest Bjoergen,Johaug i Justyna. Myślę,że to one podzielą się medalami.
Teoretycznie może coś zwojować Steira lub Kalla,ale Norweżka to jednak troszkę mniejsza klasa niż trójka faworytek,a Szwedka na pewno straci sporo w klasyku.
Riita Liisa Roponen vs Yulia Tchekaleva 2 1,40 ✅✅✅ 16/7
Finka woli tech.dow czyli lepsza powinna być dla niej druga część dystansu. Jednak i Rosjanka radzi sobie jeszcze lepiej niz Roponen w stylu dowolnym. Popatrzmy na bieg w Davos na 10km sty.dow.
Roponen zajęła tam 11 miejsce przy 6 lokacie Julii. Rosjanka była szybsza o 30sek.
Para wydaję się bardzo pewna i ma jedną faworytkę. Rosjanka jest lepsza zarówna w jednym jak i w drugim stylu.
Warto dodać,że Tchekaleva w Sochi w biegu łączonym zajęła 2 miejsce,a przegrała tylko ze Steirą. Na moje oko to fajna promocja po niezłym kursie.
Petter Northug wygra 1,70 ⛔⛔⛔ 4 lokata
Z rywalizacji panów gram na zwycięstwo Norwega. Ma on najlepszy finisz ze wszystkich panów,którzy będą liczyć się w walce o medale.
Wiadomo,że w rywalizacji mężczyzn będzie bardziej wyrównana walka i na ostatnią prostą może wbiec nawet 10 zawodników.
Dobrze dla Norwega,ze najpierw będzie styl klasyczny w którym czuję się słabiej. Tutaj na pewno stawkę będzie chciała rozerwać dwójka Rosjan(Legkov i Vylegzhanin). Petter pewnie będzie się wiózł za ich plecami i jak to często bywa wyprzedzi ich dopiero na mecie.
Warto także zastanowić się nad parą:
Angerer vs Gaillard 1 1,40 ✅✅✅✅ 9/10
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
A 220

andrzej78

Użytkownik
Kowalczyk win 6 bwin

Wszystko tutaj będzie zależało od części klasykiem. Wiadomo jaka będzie taktyka na ten bieg, mocne tempo w swoim ulubionym stylu aby zmęczyć łyżwiarki. Liczę na to że razem z Justyną mocno popracuje Tereska która później spuchnie za ten klasyk. Przypominam sobie że był taki bieg w pucharze że Bjergen nie wytrzymała tempa w klasyku i później w łyżwie już nie nadrobiła. Liczę po cichu na podobny scenariusz.
Forma jest, oby tylko nartki jechały i pogoda dopisała(jak będzie padać to raczej lipa)
 
r-o-b-i-n-h-o 1,4K

r-o-b-i-n-h-o

Użytkownik
Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego kurs w Tobecie na Justynę w parze z Marit jest na poziomie 4,20?Z tego co pamiętam przeważnie było 1,80-1,90 a tu mamy nagle 1,18-4,20.Oczywistością jest to,że Norweżka jest jedną z faworytek ale ciężko do takich nie zaliczać też Kowalczyk.Polka chyba całkiem nieźle radzi sobie w biegach łączonych i myślę,że będzie w stanie powalczyć nawet o złoto.
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
Kowalczyk zakończy na podium 1,20 No cóż
grać 1.20 na podium jest delikatnym nieporozumieniem... wg mnie lepiej pograć po wyższym kursie na nią w parze ze &quot;słabszymi&quot; w stylu Kalla chociażby po 1.26, no ale cóż... (a nie mówiłem:razz ????
Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego kurs w Tobecie na Justynę w parze z Marit jest na poziomie 4,20?Z tego co pamiętam przeważnie było 1,80-1,90 a tu mamy nagle 1,18-4,20
Szczerze powiedziawszy to nie pamiętam biegu łączonego, w którym byłyby wyrównane kursy.
Panie i Panowie, Narciarstwo biegowe to dyscyplina, w której zawodnicy startują w różnych konkurencjach, na różnych dystansach, żeby coś grać trzeba choć minimalnie orientować się, co kto lubi...
_________________________________________________
Przy okazji lekkie value, a może i nie lekkie ;)
Bjoergen - pozostałe 2 @ 3.05⛔ Marathon

1.40 na Marit w łączonym to delikatna kpina... W ub.sezonie w Lahti pokonana przez Tereskę, w Rybińsku za Johaug i Kowalczyk, w Obersdorfie na finiszu wyprzedziła minimalnie 2 ww.rywalki. Czy teraz jest w lepszej formie niż w ub.sezonie ? Śmiem wątpić. Pogram na to, że nie zdobędzie 2.na tej imprezie złota, bo szanse oceniam niemal 50:50 i nawet jeśli wygra, to nie powinno być tak łatwo, jak wskazują kursy...
_________________________________________________
Weng TOP 10 @ 1.55✅ Marathon

Ostatni typ na dzisiejszy bieg. Heidi to zawodniczka na TOP 10 zarówno w dowolnym jak i w klasyku, więc 1-10 powinno być. 3.na Mistrzostwach Norwegii, 3. w ub.sezonie w Lahti, 8.w Rybińsku, a Heidi 2013 &gt;&gt; Heidi 2012
 
pele_ 268

pele_

Użytkownik
Steira - Kalla 1 ✅ 4-6
Steira - Wiken 1 ✅ 4-14

Kursy na oba typy w granicach 1.40-1.50.
Kalla w sumie sądzę, że tempa nie wytrzyma i zostanie gdzieś w środku stawki. Za to Steira będzie się pewnie trzymać czołówki do samego końca i walczyć o podium. O Steira-Wiken napisał mariok1992 i w pełni zgadzam się z jego opinią.
 
X 283

xpiccolox

Użytkownik
Kowalczyk win 6 bwin
Wszystko tutaj będzie zależało od części klasykiem. Wiadomo jaka będzie taktyka na ten bieg, mocne tempo w swoim ulubionym stylu aby zmęczyć łyżwiarki. Liczę na to że razem z Justyną mocno popracuje Tereska która później spuchnie za ten klasyk. Przypominam sobie że był taki bieg w pucharze że Bjergen nie wytrzymała tempa w klasyku i później w łyżwie już nie nadrobiła. Liczę po cichu na podobny scenariusz.
Forma jest, oby tylko nartki jechały i pogoda dopisała(jak będzie padać to raczej lipa)
Jak ktoś chce grać na win Kowalczyk to w Unibet płacą 7,00.
Steira TOP 6 @ 1,40 Unibet
O tej zawodniczce chyba wystarczająco napisano już wcześniej. Pierwsza trójka to raczej Bjoergen, Johaug i Kowalczyk, Steira powinna być tuż za Nimi. Kto wie, może zawalczy o podium. W czołowej szóstce powinna być raczej spokojnie, no bo jakie inne 3 zawodniczki miały by ją wyprzedzić? 8/10
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
Następnego dnia sztafeta, to nie wiem czy będzie się tak Amerykankom chciało gonić w łączonym, skoro w niedzielę jest ich największa szansa na medale ;)
No i wykrakałeś:? Randall i Diggins oszczędzają siły na sztafetę i nie startują w dzisiejszym biegu... Ech, a takie piękne beciki były przeciwko nim:;/:
 
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
No i wykrakałeś Randall i Diggins oszczędzają siły na sztafetę i nie startują w dzisiejszym biegu... Ech, a takie piękne beciki były przeciwko nim
Najgorsza wiadomosc jaka mogla chyba byc...
Co do typu ktory dales w temacie to Weng boryka sie od dluzszego czasu z przeziebieniem
edit : dostala koksu i w*ebala hehe, brawo
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
No niestety... A też wklepałem te typy na Steirę pod limit, szkoda.
U mężczyzn Pieter powinien sobie poradzić tradycyjnie, ale warto zaczekać do live i początku rundy dowolnym, bo zwykle kurs w trakcie wzrasta, dopiero na ostatnich kilometrach przed finiszem dramatycznie spada.
a co do krakania. Chodziło mi o to, że jak obie strzelą w klasyku(a strzeliłyby ;p), to potem nie będzie im się opłacało gonić za wszelką cenę po jakieś 10 miejsce.
 
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
Team Sprint stylem dowolnym
Norwegia - Finlandia // 1 --- 1.42 @ MarathonBet ⛔ 4-3 Oestberg :dfdrgdf: przewrócić się na prostej trasie, nikogo nie mając obok siebie, to jest sztuka...
Myślę, że jeden z pewniejszych typów. Norweżki wystawiają dwie wypoczęte sprinterki: Oestberg i Falla. Szczególnie ta druga powinna mocno pociągnąć i tutaj jest po prostu szansa na złoto.
Finki wystawiają Sarasoje, która również 15km nie biegła, ale zmianę kończy Lahteenmaki, która dziś się zmęczyła i to wcale nie lekko.
Ponadto obydwie zmiany stawiam po prostu wyżej i może być nawet tak, że Finki nie przejdą półfinału...
Niemcy - Finlandia // 1 --- 2.08 @ MarathonBet ⛔ 7-3
Tutaj kurs już wyższy, ale warto także zagrać. Finki opisane wyżej.
Niemki wystartują w kolejności: Kolb, Herrman. Obydwie wypoczęte. Myślę, że Sarasoja z Kolb powinny iść w miarę równo, jednak druga zmiana zrobi różnice, po prostu nie wydaje mi się, by Krista dziś była w stanie poszaleć (może gdyby to był klasyk...), a Herrman to solidna firma. Niemki na dowolnym w tym roku 2. i 4. i stać je na medal.
2.00 proponuje nam Unibet z innych buków ;)

Może jeszcze tak...
USA - Szwecja // 1 --- 1.75 @ MarathonBet ✅ 1-2
Amerykanki wyrosły na faworytki, choć podchodzę do tego trochę sceptycznie. Diggins musi się spisać, bo na królową sprinterskiej łyżwy raczej można liczyć (Randall).
Nie wiem czy Szwedki nie strzelają sobie w stopę, rozpoczynając z Kallą. Biegła sprint klasykiem, wymordowała się na 15km, widać że walczyła z sobą i po zmianie nart z Lahteenmaki. Dalej leci srebra medalistka sprzed paru dniu - Ingermarsdotter. Ida zrobiła formę na mistrzostwa i będzie bardzo groźna.
Podsumowując, pierwsze zmiany zagadkowe, ale to Diggins powinna być świeższa i jak przywiezie za sobą Kallę, to już potem powinno być spokojnie. Mimo, że na drugiej zmianie dwie świetne sprinterki, to Kikkan jednak kapkę lepsza. Ogółem przeczuwam, że Szwedki mogą dziś wyjść bez medalu.
W Betsafe mamy 1.64.
 
valverde 9,9K

valverde

Użytkownik
Sporty zimowe - Biegi narciarskie Mistrzostwa Świata 2013 - Val di Fiemme - Kobiety Sprint drużynowy Typ: Norwegia (zwycięstwo) @ 3.75 Expekt
Głównymi faworytkami tak do medalu, jak i zwycięstwa są sztafety USA, Szwecji i Norwegii. Sęk w tym, że w mojej ocenie mocno niedoceniane przez bukmacherów są Norweżki, które uważam, iż mają duże szanse na złoto. Ostberg i Falla nie brały udział we wczorajszym biegu łączonym i z tego tytułu będą na pewno bardzie wypoczęte niż Szwedka Kalla, która startowała jak dotąd we wszystkich konkurencjach. Z kolei Amerykankom zdecydowanie brakuje przetarcia, gdyż Randall szybko odpadła w sprincie klasykiem. Co więcej Norweżka Falla ogrywała już w tym roku Kikkan w jej ulubionym sprincie w stylu dowolnym. No i jeszcze ta Diggins, młoda i niedoświadczona, która może zawalić sztafetę Amerykankom w najmniej spodziewanym momencie. Dlatego też stawiam na Norweżki, które mają dwie wyrównane, świeże i bardzo szybkie zawodniczki.
 
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
Na lepsze propozycje jeszcze przyjdzie czas z tego biegu, jutro powinny pojawiać się kursy z buków z lepszą ofertą, ale tutaj też może warto coś skubnąć...?! Stawki oczywiście niewielkie ;)
10km stylem dowolnym
Kristin Stoermer Steira TOP3 --- 5.00 @ Unibet ⛔ 9
Tutaj kurs zawyżony. Wiadomo, że Marit i Therese powinny podzielić się pierwszymi dwoma miejscami. Ale brązowy medal jest do wydarcia. Kowalczyk odpuszcza - jedna rywalka mniej. Kalla musi odczuwać starty we wszystkich poprzednich konkurencjach, ponadto na 15km nic wielkiego na łyżwie nie pokazała. Wiken, która błysnęła w Davos - może wykręcić niezły czas, ale na pudle jej nie widzę.
Ogółem pomijając już samo value, Kristin jest dla mnie numer jeden obecnie do brązowego medalu. Potrafi biegać łyżwą, rozłożyć siły.
Myślę, że największą rywalką okaże się ponownie Weng i może po prostu postawić na obie (kurs na Heidi 8.00, a te 9 miejsce w Davos raczej na serio bym nie brał)?

Astrid Jacobsen - Krista Lahteenmaki --- 1 // 2.33 @ PinnacleSports
ZWROT
Astrid choć głównie znana ze sprintów, to potrafi biegać takie trasy. Solidna, w miarę uniwersalna biegaczka, stać ją na miejsce w TOP10.
Stawianie przeciwko Fince to też pewna konsekwencja z poprzedniego dnia. Krista startowała na razie we wszystkich konkurencjach, co prawda jest teraz dzień przerwy, no ale jednak jest to wysiłek niemały. Ponadto w Davos była bardzo daleko.
Według mnie kursy powinny być wyrównane, a moją faworytką jest jednak Astrid.
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Stephen - Haag 1 1.60 unibet ✅
U Haag coś jakby drgnęło w wynikach, ale dalej to jest poziom poza TOP10. W łączonym w klasyku jeszcze się jakoś trzymała, ale w dowolnym czas rundy miała beznadziejny(gorszy od naszej Koli). Amerykanka w dowolnym wykręciła 7 czas, a dodając do tego wynik z Davos, gdzie wygrała z Anią o 17 sekund to jestem dość spokojny o ten typ.
 
Otrzymane punkty reputacji: +14
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
Najpierw zacznijmy od lokat z ktorych mozna potem grac inne typy ;).

Johaug TOP 3
1,30 unibet ✅
Johaug-Wiken 1,20 bwin ✅


Tereska i Marit trafily z forma, smarowanie swietnie dobierane na tych mś. Opisywac nie ma co, jeydnie zlamany kijek czy upadek moze zepsuc te typy chociaz nawet z tym Tereska powinna byc druga a tym bardziej szybsza od Szwedki ktora zaczeto sie podniecac po Davos a ktora zawalila laczony.

Steira 6,00 bet365 ????

Czegos nie kumam, wystawic taki kurs na zawodniczke ktora po wymienionej wyzej dwojce, przy nieobecnosci Kowalczyk jest pierwsza kandydatka do podium. Naziwsko Kalli i to ze utarlo sie ze jest mistrzynia dowolnego chyba bukmacherom troche mozg przycmilo zeby dawac na nia 1,50..

Tchekaleva-Roponen 1,44 ✅
Stephen-Szewczenko 1,30 ✅
ako 1,87 bet365

Obie pary z wyraznymi faworytkami ktore byly znacznie szybsze w Davos jak i na drugim odcinku 7,5 km w laczonym.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
Johaug - Kalla 1 (1.33 do 1.36) , ja złapałem po 1.40 w betsson ale kurs już spadł chyba po mojej stawce, a i tak limit dostałem :]
Nie ma dla nie większej peffki na jutrzejszy bieg niż ta para i wygrana Norweżki, a kursy dla mnie tutaj powinny być w granicy nawet 1.15-1.20. Johaug w kapitalnej formie co potwierdziła w biegu łączonym, sama wypowiedź Kowalczyk pokazuje w jakiej formie jest Norweżka:
po części stylem klasycznym, już na pierwszym podbiegu Therese Johaug ruszyła w takim tempie, jakbyśmy właśnie zaczęli ten bieg. Chciało mi się wymiotować, widziałam światełka przed oczami (...) - wyznała Kowalczyk.
Kto oglądał widział, jak Kalla została, za pewne jednym z powodów było zmęczenie po klasyku ale jeżeli już to tylko potwierdzam słowa mariok1992, że ona odczuje to zmęczenie startów i w jutrzejszym biegu. A Johaug dwa dni odpoczynku i powinna walczyć z Bjoergen o zwycięstwo. Również warto dodać słowa Szwedki po wiadomości o wycofaniu się Kowalczyk z startu w tej konkurencji:
Trudno, takie rzeczy się zdarzają i Justyna musi wiedzieć, co robi. Oznacza to dla mnie nieoczekiwaną szansę na medal, co z kolei bardzo motywuje.
Czyli ona nawet nie brała pod uwagę, że ma szansę powalczyć o medal jeżeli Polka wystartuje, a więc dla niej samej walka o brąz to maksimum, a śmiało można stwierdzić, że i z tym będzie problem...
Na koniec wyniki z Davos: Johaug 20 sekund przed Kalla, która nawet przegrała z rodaczką Wikken oraz Steira i Kowalczyk.
Tak samo solidnie wygląda typ: Kalla - Steira 2 , betsson kurs 2.33
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom