>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - 3 PROMOCJE NA START! ODBIERZ 1060 ZŁ<<<

Biegi narciarskie sezon 2012/2013

Status
Zamknięty.
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Kurs rośnie, no i dobrze ????
Steira - Johaug 1 3.0 b365
Kryśka bardzo lubi starty na wysokości i w La Clussaz świetnie się spisuje. Kiedyś wygrała, w 2010 roku 3 miejsce. Obie zawodniczki nierówne i miewały słabości w klasyku, ale po tym co się działo na TdS nie za bardzo rozumiem takiego faworyzowania Teresy...
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
Szewczenko-Smutna 1,40 ????
Herrmann-Ingemarsdotter 1,60
Moze nie dwie lokaty ale podchodzi to pod peffki. Inga nie daje rady na dlugich trasach a Herrmann pokazala w tym sezonie ze poprawila ta konkurencje, styl tez bardziej pod Niemke no i w ostatniej masowce byla zdecydowanie szybsza. Szewczenko to wyjadaczka, masowki lubi i umie biegac natomiast Smutna to bardziej sprinterka niz dlugodystansowiec.
Ishida-Topranin 1,40 ✅
Jeszcze to zauwazylem, Japonka &quot;mistrzyni &quot; klasyka, ostatnio sie wywrocila stad kiepski wynik, jutro juz bedzie ostroznie i takie zawodniczki jak Wloszka lyknie na luzie i powalczy spokojnie o TOP 10 a moze i TOP 5.
betsafe
 
berciq89 473

berciq89

Użytkownik
Szewczenko-Smutna 1,40
Herrmann-Ingemarsdotter 1,60
Moze nie dwie lokaty ale podchodzi to pod peffki. Inga nie daje rady na dlugich trasach a Herrmann pokazala w tym sezonie ze poprawila ta konkurencje, styl tez bardziej pod Niemke no i w ostatniej masowce byla zdecydowanie szybsza. Szewczenko to wyjadaczka, masowki lubi i umie biegac natomiast Smutna to bardziej sprinterka niz dlugodystansowiec.
Ishida-Topranin 1,40
Jeszcze to zauwazylem, Japonka &quot;mistrzyni &quot; klasyka, ostatnio sie wywrocila stad kiepski wynik, jutro juz bedzie ostroznie i takie zawodniczki jak Wloszka lyknie na luzie i powalczy spokojnie o TOP 10 a moze i TOP 5.
w jakim buku to pograłeś?
 
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
Roponen-Tchekaleva 1,65 ZWROT
Johaug-Kyllonen 1,26 ✅
Lahtenmaeki-Saarinen 1,65 ZWROT
expekt
Roponen o prawie 20sek szybsza w vdf i sezon ma lepszy wiec powinna pokonac Rosjanke, Johaug krytykowano ze zajela 3 miejsce w tds na tym dystansie ale co w takim razie powiedziec o Fince ktora byla 13... Saarinen widac ze zcas przejsc na emeryture, sezon poswiecila TDS i zapewne mistrzostwom wiec jutrzejsze zawody jej zwisaja..
 
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
To może ja coś spróbuje na drużynówkę kobiet ;)
USA - Niemcy /1/ --- 1.46 @ Betsafe ⛔ narty posmarowane starą kupą :;/:
W Gallivare Amerykanki zrobiły ponad minutę przewagi w takich samych składach (Germanki w innej kolejności były). Niemki mają bardzo słabą Boehler na ostatniej zmianie. Ponadto Herrman dziś pobiegła koło ostatnich miejsc, co dobrze nie wróży (pomijając już to, że jutro pobiegnie łyżwą). Zeller u Niemek na pewno ruszy, ale potem będzie średnio-słabo, a Amerykanki mają niezłą, wyrównaną kadrę i powinno to spokojnie wystarczyć by je wyprzedzić.
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
4x5 km pań,La Clusaz
Finlandia-Szwecja: Finlandia @1,30 Unibet✅2-4 msc
Finlandia TOP 3@1,45 Bwin✅✅2msc

Może kurs nie powala,ale jednak skuszę się na Finki. Przede wszystkim widzę tu sporą przewagę Finek na pierwszych zmianach stylem klasycznym,gdzie pobiegnie Kylloenen i Saarinen kontra Igemarsdotter i Wiken. Obie Finki powinny być lepsze na swojej zmianie,zwłaszcza Anna w starciu z Idą. Na 3.zmianie Ropponen nie straci do Haag,a nawet powinna zyskać.Jedyna obawa to ostatnia zmiana gdzie Niskanen jest słabsza w dowolnym od młodej Larsen,ale wydaje mi się że po 3 zmianach będzie już daleko za Finkami,na tyle daleko żeby nie dogonić Niskanen
 
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
RANDALL NIE WYGRA 2,70 expekt
Trasa w Soczi podobno wyczerpujaca, dlugi ciezki podbieg przed finiszem wiec sklanialbym sie ku zawodniczkom silowym i niskim. Kurs na Randall na nowej trasie smieszny i 2,70 ze nie wygra traktuje jako spore value. Nie dosc ze sprint i upadku czy zlamania kijka juz sie nie odrobi to jeszcze ta trasa. Dorzucajac do tego wszystkie mrozny klimat i wysokosc 1500 to rowniez minus dla Amerykanki ktora w mrozie w Moskwie rok temu byla tylko 7..
 
retoox 414

retoox

Użytkownik
Drogi kolego Soltysiao,
co do Twojego typu jako samego w sobie nie mam zastrzeżeń, nawet się ku niemu lekko przychylam, ale Twoja analiza to stek bzdur. Wprowadzasz ludzi niesiedzących w tej dyscyplinie zbyt mocno w błąd a to śmierdzi już amatorszczyzną. Dlatego odniosę się do Twojej analizy w kilku punktach:
1) Trasa w Sochi podobno trudna - bazujesz zapewne wyłącznie na wypowiedzi Kowalczyk, bo Rosjanie lekko nawalają i nie dali nigdzie oficjalnego profilu trasy (no chyba, że jestem w błedzie, szukałem jej pare godzin i nieudało mi sie stad ten wniosek) a na profilerze (profilerplanner .tk) raczej tego nie zrobiłeś. Oceny Justyny juz kilka razy okazywały się lekko odbiegające od rzeczywistości. Użycie samego słowa &quot;podobno&quot; jest ok, ale użycie tego jako argument w analizie już nie bardzo.
2) Sugerujesz, że silne i niskie zawodniczki mają przewage na tej trasie - byłbym cholernie wdzieczny gdybys wskazał kogo ze startujących masz tu na mysli, te niskie mają tu przewagę, bo(?) będą się wiozły za plecami rywalek i fakt niewielkich rozmiarów zmniejszy opór powietrza czy będą sie wspinać na mega wzniesienia jak np. w Val di Fiemme(?)... jeśli już to ważniejsza jest waga zawodnika a nie wzrost. Jest to więc totalna BZDURA.
3) Piszesz o złamanych kijkach, wypadkach itd. - ok, tu po części masz racje, ale takie zdarzenia najczęściej mają miejsce w sprintach które rozgrywane są na wąskich trasach które rozgrywane są w miastach. Tu mamy trasę olimpijską która z zasady musi być szeroka a co za tym idzie jest jedną z najbezpieczniejszych. Ten argument jest dobry dla większości sprintów, ale tutaj znów walisz kulą w płot.
4) &quot;mrozny klimat i wysokosc 1500 to rowniez minus dla Amerykanki ktora w mrozie w Moskwie rok temu byla tylko 7&quot; - stek bzdur!!! 1500m to minus dla Amerykanki bo co? Wysoko położone trasy sa trudne dla wiekszości zawodniczek. W Canmore trasy są położone na wysokości 1500m w tym roku Randall była tam 2 w sprincie ( nieznacznie przegrała z Falla, pozostałe rywalki dośc znacznie od nich odstawały). Z checia usłyszałbym wiec jakie zawodniczki na tej wysokości zyskują nad resztą. Co do temperatury, to czy Twoim zdaniem zawodowo uprawiając ten sport zawodnik ze światowej czołówki tej czy innej nacji nie jest przyzwyczajony do niskich temperatur. FIS przy -20C stopniach odwołuje zawody, więc ten czynnik nie ma właściwie żadnego znaczenia, tak poza tym gdybyś sprawdził pogodę jaka panuje teraz w Sochi to byś nawet o tym nie wspomniał.
Z chęcią wejdę z Toba w polemikę, ale po przeczytaniu tej analizy uważam, że chyba nie do końca wiesz o czym piszesz.
Pozdrawiam retoox
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
http://www.fiscrosscountry.com/multimedia/maps-list/sochi.html
Na tej stronie się pojawiają profile, zwykle na 2-3 dni przed zawodami, z tym, że na fis-ski podają 1250 metrów, to coś skrócili u kobiet. Pogoda w Soczi niezbyt zimowa, to i trasa będzie ciężka.
Kowalczyk TOP3 - nie 1.42 betcity. ✅ Podbieg spory, ale potem zjazd i końcówka całkiem płaska. Obecnie Justyna nie ma takiej formy sprinterskiej jak przed rokiem, nie widzę jej w finale, za słaba na ostatnich 100 metrach.
Joenssen wygra 4.0 ⛔ Jak nie glebnie to zwykle wygrywa w tym sezonie, kurs taki wysoki, bo ostatnio miał problemy z kolanem. Z tego co pisze na blogu czuje się dobrze i bardzo trudna trasa w Soczi mu odpowiada.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
T 1,9K

telich

Użytkownik
Drogi kolego Soltysiao,
co do Twojego typu jako samego w sobie nie mam zastrzeżeń, nawet się ku niemu lekko przychylam, ale Twoja analiza to stek bzdur. Wprowadzasz ludzi niesiedzących w tej dyscyplinie zbyt mocno w błąd a to śmierdzi już amatorszczyzną. Dlatego odniosę się do Twojej analizy w kilku punktach:
1) Trasa w Sochi podobno trudna - bazujesz zapewne wyłącznie na wypowiedzi Kowalczyk, bo Rosjanie lekko nawalają i nie dali nigdzie oficjalnego profilu trasy (no chyba, że jestem w błedzie, szukałem jej pare godzin i nieudało mi sie stad ten wniosek) a na profilerze (profilerplanner .tk) raczej tego nie zrobiłeś. Oceny Justyny juz kilka razy okazywały się lekko odbiegające od rzeczywistości. Użycie samego słowa &quot;podobno&quot; jest ok, ale użycie tego jako argument w analizie już nie bardzo.
2) Sugerujesz, że silne i niskie zawodniczki mają przewage na tej trasie - byłbym cholernie wdzieczny gdybys wskazał kogo ze startujących masz tu na mysli, te niskie mają tu przewagę, bo(?) będą się wiozły za plecami rywalek i fakt niewielkich rozmiarów zmniejszy opór powietrza czy będą sie wspinać na mega wzniesienia jak np. w Val di Fiemme(?)... jeśli już to ważniejsza jest waga zawodnika a nie wzrost. Jest to więc totalna BZDURA.
3) Piszesz o złamanych kijkach, wypadkach itd. - ok, tu po części masz racje, ale takie zdarzenia najczęściej mają miejsce w sprintach które rozgrywane są na wąskich trasach które rozgrywane są w miastach. Tu mamy trasę olimpijską która z zasady musi być szeroka a co za tym idzie jest jedną z najbezpieczniejszych. Ten argument jest dobry dla większości sprintów, ale tutaj znów walisz kulą w płot.
4) &quot;mrozny klimat i wysokosc 1500 to rowniez minus dla Amerykanki ktora w mrozie w Moskwie rok temu byla tylko 7&quot; - stek bzdur!!! 1500m to minus dla Amerykanki bo co? Wysoko położone trasy sa trudne dla wiekszości zawodniczek. W Canmore trasy są położone na wysokości 1500m w tym roku Randall była tam 2 w sprincie ( nieznacznie przegrała z Falla, pozostałe rywalki dośc znacznie od nich odstawały). Z checia usłyszałbym wiec jakie zawodniczki na tej wysokości zyskują nad resztą. Co do temperatury, to czy Twoim zdaniem zawodowo uprawiając ten sport zawodnik ze światowej czołówki tej czy innej nacji nie jest przyzwyczajony do niskich temperatur. FIS przy -20C stopniach odwołuje zawody, więc ten czynnik nie ma właściwie żadnego znaczenia, tak poza tym gdybyś sprawdził pogodę jaka panuje teraz w Sochi to byś nawet o tym nie wspomniał.
Z chęcią wejdę z Toba w polemikę, ale po przeczytaniu tej analizy uważam, że chyba nie do końca wiesz o czym piszesz.
Pozdrawiam retoox
tu mamy oficjalny profil trasy biegu kobiet ????
http://www.fiscrosscountry.com/data/document/sochi_profilsprint_l_wi12-13_rz.jpg
nie chce sie tez &#39;pastwic&#39; nad Soltysiao, ale napisal analize bez mapy kompletnie, i to jest wlasnie najgorsze, ze ludzie nie znajacy sie na tym sporcie a czytajacy tylko wypowiedzi z forum i grajacy tylko po takich wypowiedziach sa nieswiadomi, ze czytaja niesprawdzone informacje, tak naprawde podbieg jest centralnie w srodku trasy, pogoda w Soczi 7 stopni na plusie, heh argumentu o warunkach fizycznych i polamanych kijkach kompletnie nie rozumiem ????
co do typow, ja sie tak bardzo nie znam jak inni wiec wolalbym zeby np. retoxx albo Davey_Watt sie wypowiedzieli, ale to w Maratonie podobaja mi sie pary, ktory zawodnik z danego kraju bedzie wyzej, z panow jest Rosja ze Szwecja i ja tu sklaniam sie ku Szwedom, jest potezny Joensson ale ja licze tez, ze Teodor Peterson wlaczy sie do walki z Rosjanami a kurs na Szwecje @2.5 ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
Jutro sprint klasykiem w Davos ;) Profil trasy (~1.4km): Klik
Ogółem wydaje mi się, że jutro Marit poszaleje i wygra. Myślicie, że warto coś postawić na jej zwycięstwo po obecnych kursach (~2.20)?
A tak poza tym to trudno coś wygrzebać, w końcu była dość długa przerwa, sporo odpuszczało. Może takie coś:
H2H: L. van der Graaff - K. Smutna --- VDG // 2.00 @ Unibet ⛔
Gdyby był to styl dowolny, to myślę, że Graaff walczyłaby o podium. Porównując poziom w klasyku, myślę, że obydwie są na w miarę podobnym. To co mnie skłania do zagrania na Laurien, to fakt miejsca rozgrywania zawodów. Davos z tego co wiem to jej miejscówka i po cichu liczę, że jednak ten finał złapie. Co daje własny teren pokazywały choćby Crawford czy Jean w tym sezonie. Kurs niezły do zagrania.
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Wydaje mi się, że dobry typ, by postawić te swoje 24e limitu ;p
Kowalczyk TOP3 nie. 1.47 betcity ⛔
Dzisiejszy występ imponujący, ale jutro bieg dowolnym... I mimo, że trasa trudna, to nie wydaje mi się by Justynę stać było na TOP5. W biegu dystansowym F w Davos na podium jeszcze nie stała. Marit, Kalla, Teresa powinny dać sobie z nią radę ;)
 
X 283

xpiccolox

Użytkownik
STS wystawił ju ofertę na MŚ i wpadły mi w oko dwa typy:
1) Kowalczyk - zdobędzie przynajmniej 3 medale mistrzostw - TAK @ 1,60
Dla mnie ten typ ma bardzo duże szanse powodzenia, 3 biegi: sprint, łączony i na 30 km. Kowalczyk może nie wygra ale na pudle powinna spokojnie być. Na długich dystansach tylko Bjoergen i Johaugh mogą Justynę wyprzedzić, w sprincie Johaug odpada.
2) Kowalczyk zdobędzie minimum 1 złoty medal - Tak @ 1,80
Milenium na to zdarzenie wystawiło kurs 1,40. Ale do rzeczy, kto obraca bonus w STSie to ten typ idealny, w wyżej wymienionych biegach Kowalczyk medal powinna zdobyć, a ja myślę że stać Justyne już w 1 biegu (sprint - czwartek - jutro) na złoto.
 
rogerfede93 30,1K

rogerfede93

Użytkownik
Już jutro zaczynamy walkę o medale MŚ.Na początek sprinty kobiet i mężczyzn techniką klasyczną. Osobiście proponuję 2 typy:
Astri Jacobsen vs Anne Kylloenen 2 1,62 bet 365 ⛔ 16/26
Pojedynek skandynawski. Stawiam tutaj na Finkę,której bieg techniką klasyczną o wiele bardziej odpowiada niż Norweżce.
Jacobsen to mistrzyni świata ze Sapporo (2007) właśnie w sprincie tech.klasyczną,ale od tego czasu wiele się zmieniło i Astri nie jest już tak mocna jak w najlepszych latach kariery.
Świadczą o tym wyniki sprinterskie w tym roku:
30 w Kussamo,tech,klasyczna
13 w Val Muestair tech.dow
4 w Sochi tech dow
Jak widać tylko trzy starty i tylko raz w technice klasycznej. 4 miejsce w Sochi to też lekko naciągane ze względu na absencje kilku zawodniczek.
Z kolei Finka spisuję się znakomicie w tym sezonie w sprintach techniką klasyczną.
Odbyły się trzy takie sprinty i Anne wystartowała w dwóch. Najpierw na początku sezonu była 4 w Kuusamo i w sobotę 3 miejsce w sprincie w Davos.
Według mnie faworytką jest tutaj Finka,która prezentuje lepszą formę i może nawet powalczyć o jeden z medali(brązowy).
Drugi typ to zakład na TOP 3 w rywalizacji mężczyzn,a dokładnie:
Emil Joensson zakończy na podium 1,40 bet365 ⛔ 4 lokata

Według mnie jest dwóch głównych kandydatów do zwycięstwa: wspomniany Szwed oraz Rosjanin Nikita Krukov.
Powiedziałbym,że powyższy typ jest jak lokata,ale to są sprinty i jakaś wywrotka zawsze może się niestety zdarzyć.
Co tu dużo pisać. Emil spisuje się bardzo dobrze w tym sezonie. Jest zdecydowanym liderem w klasyfikacji sprintu. Wygrane w Kanadzie,2 lokata w Libercu i cała masa dobrych rezultatów. Ostatnio troszkę poniżej oczekiwań,ale na mistrzostwa globu na pewno się przygotował. Trasa także pod niego,bo jest kilka małych podbiegów i jego siła się zda na takich odcinkach.
Pobieram dubla w bet365. Aktualne ako 2,27 i stawiam za 100zł.
Edit: Co się stało z Finką to nie wiem. Źle nasmarowane narty? Może kryzys? Ciężko powiedzieć.
Joensson tuż za pudłem niestety,brakło sił na finiszu.
 
pawacki 2,1K

pawacki

Użytkownik
coś słabo forumek działa :p
Sprinty 3 km C
Jacobsen-Ingemarsdotter typ 2 ( kurs 1,86) betsafe ✅
Tak jak napisał kolega wczoraj ja również nie widzę Astrid w klasyku dlatego wybrałem taką pare.Ida ma dobry finisz a podobno będzie długa finiszowa więc może powalczyć o wyskiego lokaty.
Kyllonen-Ivanova typ 1 ( kurs 1,40) betsafe ⛔ Co ona zrobiła ????
Finka dla mnie jest kandydatką do medalu,lecz jako że to pierwszej zawody zobaczymy co się może zdarzyć więc wybrałem ją w parze z średnią..znaczy mającą przebłyski Ivanovą lecz powinna dać sobię radę.
Takie troszkę sucharki bo ja tak w biegach nie siedzę ale chciałbym tu jakąś dyskusje usłyszeć ????


Typ na szybko
Astrid Jacobsen - Mona-Liisa Malvalehto typ 2 ( kurs 1,52) expekt ✅
Finka wygrała kwalifikację i powinna sobie spokojnie poradzić zJacobsen,która będzie miała w swoim cwiercfinale Ide oraz Justyne,więc powinna odpaść.
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
Steira - Diggins 1 @ 1.75 zwrot Oddsring

No to gram przeciwko młodej Amerykance. Przeceniają wg mnie jej szanse i to zdecydowanie. Steira powinna być w TOP 5, no ma duże szanse na to, może nawet powalczy o medal, bo forma jest, co udowodniła w Sochi wygrywając próbę przedolimpijską, czy choćby 3.miejscem w Davos.
We wspomnianym biegu na trasach olimpijskich wyprzedziła wówczas 26.Diggins o 2 minuty !
W Canmore Norweżka była 4, Diggins DNS.
W ub.sezonie w Lahti ponownie 4.Steira wyprzedziła 18.Diggins o 1.30 minuty !, w dalekim Rybińsku Skandynawka nie starowała, Jankeska była 12.tracąc do triumfującej Johaug 2 minuty, do 2.Justyny przeszło 1.40...
WW.biegi to ta sama konkurencja, jakby ktoś nie wiedział ;)
Tak jak mówię, Norweżka powinna być wysoko, Amerykanka to zawodniczka na miejsca powyżej 10-20.
W ostatnich startach w Davos Steira na 10km dowolnym pokonała ją o 40 sekund, w La Clusaz na 10km klasykiem lepsza o 70 sekund...
Nie wiem, co by się musiało stać, żeby przegrała tą rywalizację.
Jeśli mam oceniać szansę to mocne 8/10
Kalla - Diggins 1 @ 1.50 zwrot Odsring również można pograć...
E; szkoda, że Amerykanki odpuściły na poczet sztafety, bo to jednak musiało wejść:;/:
 
Otrzymane punkty reputacji: +24
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
@ Up
Nie wiem co piją czy palą w tym Oddsring że zestawili Steirę z Diggins.Popieram typ w pełnej rozciągłości-jedynie jakaś kraksa może spowodować że Steira przegra z Amerykanką.Po klasyku będzie miała ponad 30 sekund straty na moje,a później będzie jeszcze gorzej bo Norweżka będzie biegła w tempie najlepszych,a Diggins gdzieś z tyłu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Następnego dnia sztafeta, to nie wiem czy będzie się tak Amerykankom chciało gonić w łączonym, skoro w niedzielę jest ich największa szansa na medale ;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom