>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - 3 PROMOCJE NA START! ODBIERZ 1060 ZŁ<<<

Biegi narciarskie sezon 2012/2013

Status
Zamknięty.
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
A co z tymi biathlonistkami? Goessner i Makarainen mogą być tak wysoko jak przewidują to buki? Unibet daje tylko 3.00 na podium Miriam...
Manipulacja i tyle.. gdzie biathlonistki w stawce z biegaczkami ??????????
Dla porownania Makarainen biega na poziomie Roponen czy Sarasoji wiec gdzie tu podium ?? A Miriam niby troche szybsza ale na 5km w Megeve w 2012 roku byla znacznie wolniejsza od Fessel czy Jean a 2 lata temu w PŚ biegow zajmowala 20miejsca wiec z czym do ludzi ?
Marit, Johaug - przepasc - Steira walczaca o podium ze swoimi rodaczkami i niby Szwedkami ale im szans nie daje. Randall wielka niewiadoma ale tez nie wroze jej pudla.
 
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
A co z tymi biathlonistkami? Goessner i Makarainen mogą być tak wysoko jak przewidują to buki? Unibet daje tylko 3.00 na podium Miriam...
Ja nie wiem sam co o tym myśleć, Niemka jak ktoś ogląda biathlon to wie jakie ona ma tempo... dlatego troszkę asekuracyjnie odpuszczam granie na TOP3, chociaż Steira w stosunku do Kalli jak to pisaliście to jakaś pomyłka w kursach... 2 lata temu Niemka jeszcze tak nie biegała, także to jest dziwne porównanie.
Tchekaleva-Roponen 1,44
Stephen-Szewczenko 1,30
ako 1,87 bet365
Obie pary z wyraznymi faworytkami ktore byly znacznie szybsze w Davos jak i na drugim odcinku 7,5 km w laczonym.
Jeżeli chodzi o Stephen to dobrze wygląda też w Unibecie zakład jej z Haag, która miała minimalnie lepszy czas niż Szewczenko ale oczywiście przepaść z Amerykanką, a znowu kurs 1.50 wygląda dobrze.
 
karmol2 6,8K

karmol2

Użytkownik
Steira - Makarainen, Steira - 1.40 ✅✅✅
Johaug - Gossner, Johaug - 1.20 ✅✅✅
Johaug - Kalla, Johaug - 1.36 ✅✅✅

E: wszystko zgodnie z planem ????

Buk: Betsson

Trzy bety jak dla mnie naprawdę z baaardzo dużymi szansami na pozytywne rozstrzygnięcie.
Steira jak dla mnie w tej parze jest zdecydowaną faworytką, a kurs 1.4 uznaję za prezent. Tak jak Panowie powyżej uważam, że to główna pretendentka do brązu, natomiast Makarainen... no cóż to biathlonistka i wszystko jasne ????

Druga para to już w ogóle jak dla mnie jakaś masakra! Kurs rzeczywisty to w moim przekonaniu 1.05 lub mniejszy ???? No przecież to się kupy nie trzyma, żeby kandydatka do złota mogła przegrac z bądź co bądź dobrze biegającą biathlonistką...

No i znów Norweżka w parze z Kalla. Kalla wiadomo w dowolnym dobrze sobie radzi, ale blondyneczka w formie, szarpie, walczy i sił starcza jej na wiele i to Kalla jutro wymięknie!

Powodzenia!

dawid// podawaj bukmachera przy typach :!: ???? moje niedopatrzenie, ale już poprawione! ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
10km stylem dowolnym
Kristin Stoermer Steira TOP3 --- 5.00 @ Unibet
Tutaj kurs zawyżony. Wiadomo, że Marit i Therese powinny podzielić się pierwszymi dwoma miejscami. Ale brązowy medal jest do wydarcia. Kowalczyk odpuszcza - jedna rywalka mniej. Kalla musi odczuwać starty we wszystkich poprzednich konkurencjach, ponadto na 15km nic wielkiego na łyżwie nie pokazała. Wiken, która błysnęła w Davos - może wykręcić niezły czas, ale na pudle jej nie widzę.
Ogółem pomijając już samo value, Kristin jest dla mnie numer jeden obecnie do brązowego medalu. Potrafi biegać łyżwą, rozłożyć siły.
Myślę, że największą rywalką okaże się ponownie Weng i może po prostu postawić na obie (kurs na Heidi 8.00, a te 9 miejsce w Davos raczej na serio bym nie brał)?
Dokładka:
Steira Top6 --- 1.60 @ Unibet ⛔ 9
Kurs świetny jak dla mnie i gram to solidną stawką ;) Prezencik można by rzec, Kristin po medal! W najgorszym razie będzie za Marit, Therese, Charlotte i Weng, reszta nie powinna stanowić zagrożenia dużego.

BTW: Kurs na Goessner TOP3 i TOP6 jest taki sam (3.00) :p
 
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
Woz albo przewoz i tyle w temacie. Albo biegaczki pokaza ze biathlonistkom daleko od szybkiego biegania i powinny zajac sie strzelaniem albo okaze sie ze to biathlon jest obsadzony przez mocne zawodniczki ktore nie dosc ze sa szybkie to maja jeszcze zdolnosci strzeleckie i znokautuja biegaczki w co watpie, Kaisa i Miriam mialy juz swoje MŚ i tam miala byc forma a jutrzejsze zawody beda raczej 4fun.

LOKATY

Marit-Gossner 1,10 expekt ✅
Johaug-Gossner 1,20 betsafe ✅
Steira-Makarainen 1,40 betsafe ✅
Steira-Gossner 1,60 betsafe ????

Jezeli ktoras bedzie gorsza to strace wiare w ten sport i ze sa to profesjonalistki.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
retoox 414

retoox

Użytkownik
Manipulacja i tyle.. gdzie biathlonistki w stawce z biegaczkami ??????????
Dla porownania Makarainen biega na poziomie Roponen czy Sarasoji wiec gdzie tu podium ?? A Miriam niby troche szybsza ale na 5km w Megeve w 2012 roku byla znacznie wolniejsza od Fessel czy Jean a 2 lata temu w PŚ biegow zajmowala 20miejsca wiec z czym do ludzi ?
Kolego Soltysiao,
znów swoją wypowiedzią wprowadzasz czytających ten post w błąd. Zgadzam się z Tobą, że biathlonistki tu medalu nie zdobędą, ale tezy o manipulacji oraz powyższe porównania są słabe.
1) &quot;Gdzie biathlonistki w stawce z biegaczkami????&quot; - chętnie wskaże kilka przykładów
- Mari Laukkanen niespełna miesiąc temu wystartowała w pierwszym biegu PŚ - efekt 5 miejsce
- Kaisa Makarainen przygotowując się do MŚ w biathlonie kilka dni przed ich startem pobiegła na 10km F podczas Mistrzostw Finlandii - bieg wygrała, 20sek przewagi nad Sarasoją to już jak dla mnie nie ten sam &quot;poziom&quot;
- Mirriam Gossner na ostatnich IO zdobyła srebrny medal w biegach narciarskich!
Takich przykładów można wymieniac dziesiątki i niema w tym nic dziwnego gdyż są to dyscypliny pokrewne i często zawodniczki z biegów przechodzą do biathlonu (i odwrotnie).
2) Na jakiej podstawie porównujesz występy Makarainen do swoich rodaczek? Na podstawie Mistrzostw Finlandii i biegu o którym pisałem powyżej? Czy może na podstawie biegu na 30km C, bo tylko w tych dwóch startach te zawodniczki rywalizowały ze sobą na dystansach. Prawda jest taka, że nie ma miarodajnych biegów gdzie mógłbyś te zawodniczki ze sobą porównać, poza jednym biegiem na 10km F. Ten jeden bieg to mało i od tego typu porównań wg mnie najlepiej się powstrzymać.
Z Gossner i tym opisywaniem jej slabości na podstawie startu w jakims tam malutkim biegu w którym to na starcie stanęło AŻ 19 zawodniczek - przegiałeś. Ok rozumie, że Niemka od 2 sezonów nie wystartowała w PŚ, ale opisywanie jej startu z przed roku w jakimś nic nie znaczacym biegu i wyciąganie na tej podstawie wniosków jest błędem. Po tym co napisałeś o Gossner to mozna pomysleć, że ona nawet na rezerwową do Polskiej sztafety się nie nadaje a przypominam to srebrna medalistka IO w biegach.
Co do typów jakie podałeś(mam na myśli tez godziny 20:00 bo te powyższe są jak dla mnie na granicy opłacalności), to w 100% się z Tobą zgadzam, ale z Twoimi poglądami już zupełnie nie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
lukiaszenko 132

lukiaszenko

Użytkownik
Zgadzam się z przedmówcami jeśli chodzi o typy przeciwko biathlonistkom, zaskoczyły mnie nieco zbyt niskie kursy na panie Goessner i Makarainen.
Steira - Goessner [1] 1,6
O tej parzę pisano już wcześniej, więc nie będę powielał słów kolegów, Steira powalczy o medal, Miriam o medale walczyła na MŚ w Novym Mescie, teraz nie powinna odegrać znaczącej roli.

Weng - Makarainen [1] 1,7
Zaskoczył mnie tak wysoki kurs na brązową medalistkę biegu łączonego. Jeśli liczyć by sam styl dowolny to Heidi również ustąpiła tylko Bjoergen i Johaug. Ja tutaj widziałbym kurs może 1,4-1,5.
Do tego Bjoergen z Goessner i Johaug z Kallą. Marit i Therese powinny rozegrać walkę o złoto między sobą, nie zdziwi mnie znowu norweskie podium. Typy na Norweżki, ale tak jak pisałem na początku też przeciwko biathlonistkom. Buki przeszarżowały z kursami na dziewczyny na co dzien biegające z karabinem.
Ode mnie takie dwa duble:
Heidi Weng - Kaisa Mäkäräinen [1] 1,7
Marit Bjørgen - Miriam Gössner [1] 1,1
AKO: 1,88

Kristin Størmer Steira - Miriam Gössner [1] 1,6
Therese Johaug - Charlotte Kalla [1] 1,41
AKO: 2,26
kursy z expekt
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
No to wszyscy polegniemy przez Steirę, biegnie fatalnie, zajmie odległe miejsce.
Nie wszyscy, mimo, że z Kalla wydawało mi się, że może wygrać to jednak nie postawiłem. Grunt, że siedzi główny typ + jeszcze cały kupon z biegów.
 
fcbialas 91

fcbialas

Forum VIP
Brawo Goessner jednak widać poźniej porównanie co wyprawia w biathlonie jak dzis prawie podium miała . Steira zawaliła po całosci ważne z Johaug przed Kalla .
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
Babikov - Checchi 1 @ 1.65 BetCity 1.56 Marathon

W Skiatlonie na tych MŚ Włoch stracił do Rosjanina reprezentującego Kanadę aż 45sekund !
W Davos osiągali niemal identyczny czas do 6.6km i... Babikov zszedł z trasy, a więc zapewne dostrzegł, że nie ma szans na db miejsce...
Kuusamo (10km dow.) - 23.Babikov - 74.Checchi z minutową stratą !
Gaellivare - 14.Babikov - 62.Checchi - strata 1.28minuty !!
Clara - Di Centa 1 @ 1.55 BetCity 1.54 Marathon

Pojedynek 2 Włochów - 31-letniego Clary i 41-letniego Di Centy. Wiek to jeden z argumentów w tym pojedynku, bo Giorgio najlepsze lata ma już za sobą.
A teraz przejdźmy do porównania wyników :
Davos - Clara nieobecny - Di Centa 54.miejsce !
Sztafeta w La Clusaz - Clara lepszy o 13sekund
Kuusamo (10km dowolnym) - 23.Clara - 39.Di Centa ze stratą 20sekund
Gaellivare - 18.Clara - 49.Di Centa - strata 34sekundy
Reasumując, ostatnie starty w dowolnym na tym dystansie to dość wyraźne zwycięstwa młodszego z Włochów. Wierzę, że i tym razem będzie podobnie;)
 
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
Teraz niewiadomo czy to blad betcity nie jest przypadkiem bo kursy i pary jakos pasuja do siebie jesli to ma byc na 50 C to value po stronie Di Centy i Checchiego hehe
BETCITY ZMIENILO NA 15KM po mojej interwencji.
Sztafeta w La Clusaz - Clara lepszy o 13sekund
Tego nie ma co porownywac bo ostatnia zmiana jest zawsze troche dluzsza liczac finisz i linie mete a nie miejsce zmian.
 
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
Krótko bo za niedługo bieg, ogólnie u mężczyzn ciężej wytypować więcej sensownych typów ale wydaje mi się, że ten nie jest zły.
Olsson - Hellner 1 1.60 ✅
Olsson odpuścił bieg łączony, zdecydowanie mierzy w medal nawet złoty w tej konkurencji. W Davos przed MŚ wygrał zawody na tym dystansie deklasując rywali. Hellner odległe miejsce blisko bodajże minuta straty, do tego tutaj startował w łączonym gdzie dobrze się spisał, ale biec w grupie jest łatwiej niż samemu tempo nadawać, do tego w sprincie drużynowym startował dlatego zmęczenie mimo, 2 dniach odpoczynku może poczuć.
Cologna - Northug 1 1.38 ⛔
Cologna główny faworyt dzisiaj do wygrania, w Davos 2 miejsce, w biegu łączonym wygrana i widać było, że jest świetnie przygotowany. Do tego nie biega we wszystkich konkurencjach jak Northug, więc podobna sytuacja jak z Hellnerem. Norweg w Davos odległe miejsce, spora strata, w łączonym biegli w grupie ale już pod koniec widać było, że nie ma sił. I jeszcze jeden plusik jak to było z Johaug wczoraj czyli Dario biegnie ostatni co daje mu mały handicap.
ako: 2.21 Betsson
 
valderrama 145

valderrama

Użytkownik
sztafeta 4x5 kobiet
UNIBET
Finlandia-Szwecja 1,65 myślę że klasykiem Finki zdecydowanie odskoczą.
Ingemarsdotter mimo srebra to tylko sprinterka a Wicken szału na mistrzostwach nie robi.Kylloenen Niskanen to doba para na klasyk do tego łyżwą lepsza Roponen od Haag.Ostatnia zmiana to przewaga Kalli na Sarasoją ale na 10 F różnica zaledwie 18s⛔ale wstyd
druga para
Rosja -USA 1 1,55 uważam że Rosjanki także mają przewagę w klasyku a i w łyżwie nie są słabsze✅
pierwsza zmiana
Kylloenen -Ingemarsdotter 1 1,55✅
Fortuna
Polska -Słowenia 1 1,2 było 1,65✅
Millenium
Kubińska Skardoni 1 1,48⛔poza Justyną reszta to nieporozumienie
na dokładkę w unibecie kombinacja norweska bieg
Watabe -Denifl 1 1,3✅
 
X 283

xpiccolox

Użytkownik
Jutro ostatnia szansa Kowalczyk na zdobycie jakiekolwiek medalu na tych mistrzostwach. Ja sobie nie wyobrażam nawet innej sytuacji. Medal powinien być, ale czy złoto? Ostatnio kursy ostro poleciały w dół na Justynę, trochę przesadnie, bo ani Bjoergen ani Johaug nie są bez szans. Jak wy widzicie ten bieg? W łączonym była spora niespodzianka jednak jutro powinno być inaczej i medale powinna rozstrzygnąć między sobą wymieniona wcześniej trójka. Zapewne będzie jednak trochę podobnie jak w tym biegu na 15 km, a mianowicie Johaugh i Kowalczyk będą dyktować tempo, a Bjoergen zapewne z tyłu się gdzieś przyczai i będzie chciała pod koniec biegu zaatakować. Moje propozycje:
Bjoergen 1-3
Johaug - Weng 1
Steira - Ivanova 1
AKO - 1,91 Unibet
 
bartek1878 3

bartek1878

Użytkownik
Johaug - Weng 1 1,33 ✅
Johaug - Kylloenen 1 1,20 ✅
BWIN
Chyba nie ma co tu za dużo opisywać, na pierwszą parę w innych bukach widziałem 1,15 i 1,18 więc to mówi samo za siebie, łapać bo pewnie zaraz i na bwinie spadnie do takich rozmiarów.
Druga para to powinna być tylko formalność, wiadomo jak mocna jest Johaug na tym dystansie i nie zdziwi mnie wcale jak będzie jutro przed Bjoergen.
 
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
30km klasykiem
K.S. Steira - M. Ishida --- 2 // 2.20 @ Unibet (2.35 MarathonBet)
⛔ 9-10 Japonka naoglądała się Kubicy...
Kristin może być lekko zmęczona. Japonka uwielbia klasyk, stawia na ten bieg wszystko, podobnie jak Kowalczyk. 30 km to długi dystans, ale Masako stać na to by trzymać się razem z czołową trójką (chyba, że Justyna rzuci mordercze tempo). Norweżka lepiej radzi sobie w dowolnym. Dwie szanse na indywidualny zaprzepaściła i według mnie trzeciej już nawet nie ma. Kurs warty gry.
 
lukiaszenko 132

lukiaszenko

Użytkownik
Weng - Steira [1] 1,65
Weng w lepszej formie niż Steira na tych mistrzostwach. W sztafecie pobiegła klasykiem wolniej tylko od Kowalczyk, ogólnie nieźle spisuje się w tej technice. Steira lepsza w dowolnym, ale jej ostatnie dwa biegi nie stawiają jej w roli faworytki w tej parze. Na 10km dowolnym o 20s lepsza była Weng, teraz myślę, że przewaga będzie jeszcze większa, bo styl przemawia za młodszą z Norweżek.
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
adhemar 374

adhemar

Użytkownik
Ojojoj granie Johaug po kursie mniejszym niż 1,2 uważam za bardzo ryzykowną opcję,w tej chwili w Bet365 jest 1,14 na Johaug i 5,00 na Weng.
Mogę się zgodzić,że Teresa jest tu lekką faworytką,no ale na pewno nie aż tak.
Wygrała 10 km owszem,ale to był styl dowolny,dziś jest klasyk,a tu Johaug nie jest aż tak mocna,ratuje ją to że wszystkie będą biegły razem i będzie się można pod kogoś podczepić,a Johaug potrafi wykorzystać taką bezpośrednią walkę do maksimum.
Johaug jest najlepsza w stylu dowolnym co potwierdziła na 10 km,lepsza nawet od Bjoergen,ale do klasyka nie ma predyspozycji fizycznych,brakuje jej też nieco techniki.
Po 10 km łyżwą Johaug może odetchnąć - zdobyła złoto,pokonała Marit,coś komuś i sobie udowodniła,teraz już nie ma takiego ciśnienia.
Jej siłe w klasyku mogliśmy oglądać za to podczas sztafety - 38 sekund straty do Kowalczyk na 5 km to nie jest przewaga między dwoma zawodniczkami walczącymi o podium,to deklasacja.
Jeśli nie przytrafi się coś niespodziewanego w stylu kompromitacji serwismanów ze smarami,upadku czy jakichś niezwykłych zawirowań pogody - bieg wygra Kowalczyk,o drugie miejsce powinny walczyć norweżki,ale wg mnie najmniejsze szanse z nich ma Johaug - przeciętna w sztafecie i dodatkowo dosyć słaba w sprincie,wiec jeśli doszłoby do sprinterskiej końcówki - przewaga będzie po stronie Weng,która w sztafecie zaprezentowała się dobrze i wygrała swoją zmianę.
Jedyne czego można się obawiać ze strony Weng to to,że jest jeszcze zawodniczką młodą,stosunkowo mało doświadczoną,oraz to,że w końcówce mistrzostw może jej troche zabraknąć sił.
Ale wspominając Tour de ski - powinno być dobrze.
Parę Johaug - Weng widzę jako wyrównaną,ale ze względu na kursy - gram na Weng(wg. komentatorów TVP czyt. &quot;łeng&quot;)
Weng -Johaug : Weng 5,00 Bet365⛔ 4-3
Moim zdaniem duża szansa.
Dodatkowo wczoraj w STS było Kowalczyk -Johaug 1,22✅ przy Legia - Bełchatów 1,25,moim zdaniem lepiej zagrać na Kowalczyk niż na naszą ekstraklapę co wczoraj zobaczyli wszyscy stawiający na Lecha.
I to nie jest tak ,że uważam ,że Johaug jest słaba.W biegu na 10 km łyżwą stawialem na nią po takim samym kursie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom