>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Biegi narciarskie sezon 2012/2013

Status
Zamknięty.
A 220

andrzej78

Użytkownik
Kowalczyk-pozostałe 2,40 bwin

Moim zdaniem kurs na Justyne troche zaniżony. Wydaje się że wszystko rozstrzygnie między wielką trójcą, Justyna,Tereska,Marit. Na 20km pewnie będzie jeszcze jakaś grupka, ale na 25 pewnie zostaną już tylko te 3. Jak Justyna będzie będzie megamocna to ucieknie w końcówce, jeśli nie to wszystko rozegra się na finiszu. Życze Justynie wygranej i mocno trzymam kciuki, ale w typie na to że nie wygra widze pewne value.
 
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
Meskie biegi sa nie do grania normalnie bo to loteria i decyduja roznego typu czynniki i brak tu powtarzalnosci jednak dystans 50km C skusil mnie na kilka typow.
Olsson-Harvey 1,50 unibet ✅ lokata
Mega forma kontra beznadziejna forma. Zawodnicy szybkosciowo w przeciagu ostatnich sezonow porownywalni jednak biorac pod uwage forme z ostatnich dni to Szwed jest wyraznym faworytem ktory powinien powalczyc w czolowce.
Vylegzhanin-Heikkinen 1,33 unibet ✅ lokata
Leghov-Heikkinen 1,50 bwin ✅ lokata
Nie kumam ktory oddsmaker sobie wymyslil zeby Heikkinena zestawiac w parach z Ruskimi ktorzy powinni walczyc o medale. Na 50km C w Oslo i 30km C w Novym Mescie schodzil z trasy nie wytrzymujac dystansu wiec naprawde nie kumam dlaczego mialby wygrac z mocnymi Ruskami....
Cologna-Poltaranin 2,02 marathon ✅
Poltaranin TOP 3 NIE 2,00 betcity ⛔ 3...
Tutaj woz albo przewoz.. Poltaranin rewelacyjne wyniki klasykiem , kilka zwyciestw w tym sezonie na 15km C. Jednak co ma 15km do 50 km ?? Naprawde nie wiem.. Poltaranin to bardziej sprinter niz dystansowiec i nie widze go na tak dlugim dystansie. Pare razy tez ma na koncie DNF na takich odcinkach.. Nie widze kompletnie goscia na podium..
Cologna z Northugiem beda sie bic o zloto wiec z moja powyzsza teoria Szwajcar powinien byc wyzej od Kazacha..
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Meskie biegi sa nie do grania normalnie bo to loteria i decyduja roznego typu czynniki i brak tu powtarzalnosci jednak dystans 50km C skusil mnie na kilka typow.

.
Oczywiście życzę powodzenia i wygranych,ale jak sam zauważyłeś-męskie biegi to loteria.Poziom jest zupełnie inny niż u kobiet,tzn nie mamy 4-5 zdecydowanie lepszych zawodników od reszty. Według mnie dziś mamy około 15-20 kandydatów do medali,kandydatów poważnych a nie wymyślonych przeze mnie. Biegi damskie a męskie to są dwie różne dyscypliny.Widziałeś co robili panowie na ostatniej zmianie sztafety? Bo jeśli nie to polecam sobie poszukać video i zobaczyć.Buki wiedzą co się święci dlatego dają ledwie 2,00 na wygraną Northuga.Wiedzą,że do mety dobiegnie razem ogromna grupa zawodników,bo tu nie będzie nadawania tempa jak robiła to wczoraj Kowalczyk z Norweżkami. Tu zdecyduje finisz i to kto po 48 km biegu będzie miał siłę na jeszcze większy wysiłek na końcówce.I tu wracamy do loterii. Nie jesteśmy tu w stanie nic przewidzieć moim zdaniem jeśli idzie o rezultaty.Poltaranin to ogromna zagadka,bo klasykiem jest najlepszy w stawce,ale na takim maratońskim dystansie nie zanotował jeszcze choćby przyzwoitego wyniku. Legkov? On nie wytrzymał tempa na 15 km dowolnym. Jeśli dziś będzie spacerek to nawet taki Heikkinen ma szanse wyprzedzić go na finiszu imo.
Moja rada- nie grać nic z tego biegu.Poczekać na coś na live bet,bo kursy raczej nie spadną do 45 km ????
 
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
To przeciez o tym pisalem ze loteria i swiadomie gram te typy mimo tego.. nie musisz mnie pouczac w temacie biegow ;).
Nie wiem jak mozna porownywac &quot;relaksacyjny&quot; bieg sztafetowy na 5 razy krotszym dystansie (zmiana po 10km)...
Dlaczego twoja teoria ma sie sprawdzic dzis a nie sprawdzala sie ani razu w ostatnich biegach na dluzszych dystansach w ktorych Heikkinen czy Poltaranin nie konczyli badz konczyli na szarym koncu ? Heheh,
Nawet jak beda biegli rekreacyjnie przez 45km to bedzie to rekreacja dla czolowki a nie zawodnikow kiepskich w maratonach ktorzy juz nie zafiniszuja...
Tak wiec to co pisze od dawna, biegow meskich sie nie gra chyba ze jest to podbieg w TDS czy maratony.
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
To przeciez o tym pisalem ze loteria i swiadomie gram te typy mimo tego.. nie musisz mnie pouczac w temacie biegow ;).

Nie wiem jak mozna porownywac &quot;relaksacyjny&quot; bieg sztafetowy na 5 razy krotszym dystansie (zmiana po 10km)...

Dlaczego twoja teoria ma sie sprawdzic dzis a nie sprawdzala sie ani razu w ostatnich biegach na dluzszych dystansach w ktorych Heikkinen czy Poltaranin nie konczyli badz konczyli na szarym koncu ? Heheh,

Nawet jak beda biegli rekreacyjnie przez 45km to bedzie to rekreacja dla czolowki a nie zawodnikow kiepskich w maratonach ktorzy juz nie zafiniszuja...

Tak wiec to co pisze od dawna, biegow meskich sie nie gra chyba ze jest to podbieg w TDS czy maratony.
Wiedziałem,że jak skomentuję Twoją wypowiedź to zacznie się wyśmiewanie z Twojej strony,heheh...

Jak już chcesz być taki dokładny: &quot;Poltaranin nie kończył bądź kończył na szarym końcu&quot; piszesz. Kiedy to było się pytam? Igrzyska Olimpijskie 2010. TO BYŁO 3 LATA TEMU!!! To był inny zawodnik,wystarczy popatrzeć na jego ówczesny nr startowy,który oznaczał miejsce zajmowane w PŚ : 30. Dziś startuje z 3,w PŚ jest 4..

A post poprzedni napisałem nie dla Ciebie,tylko dla laików którzy tu zaglądają i zechcą zagrać Twoje typy. Niech mają materiał do przemyśleń,a nie tylko jeden punkt widzenia.
 
Otrzymane punkty reputacji: +16
M 19

math

Użytkownik
50KM klasykiem mężczyzn
Anders Södergren - Jens Filbrich 2 @2.1
Martin Jaks - Sami Jauhojärvi 2 @2.25
dubel @4.73 tobet
sodergren jest kompletnie bez formy. w pewnym momencie probowal zaatakowac w biegu laczonym ale bylo widac ze nie ma sil i &quot;poplynal&quot;. dodatkowo szwed nigdy dobrze nie prezentowal sie w klasyku. nawet za swoich najlepszych lat. filbrich niezwykle doswiadczony. 50KM to jego ulubiony dystans. w tym sezonie mial troche pecha. w sochi dobrze sie prezentowal w biegu laczonym ale zlamal kija. w la clusaz niemcy przyjechali na ostatnia chwile i mieli problemy z aklimatyzacja na wysokosciach.
jaks po chorobie. 10KM w sztafecie chcialo go wykonczyc. po biegu mowil ze jest bardzo zmeczony. do ostatniej chwili sie zastanawial czy dzis wystartowac. mysle ze jest nie przygotowany na taki wysilek jak 50KM. jauhojaervi najslaszbszy sezon w karierze. nic mu sie nie uklada (co sam przyznaje) ale mysle ze pokona dzis czecha.
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Jean - Laukkanen 1 1.85 tobet zwrot
Forma chyba wszystkich Francuzek w okresie przed MŚ poszła do góry, a na zawodach w Fiemme zawodniczki, które wcześniej uznawałem za przeciętne osiągały całkiem niezłe wyniki i w sztafecie spisały się bardzo dobrze zajmując 6 miejsce. Zaimponowały mi.
Ich liderka w Sochi i Davos zaliczała finały sprintu, odpowiednio 2 i 4 miejsce, gdzie świetnie prezentowała się w końcówkach.
Mari to jednak biathlonistka i jej dobre 5 miejsce w Sochi traktuję jako coś w rodzaju jednorazowego wystrzału i buki za bardzo się tym wynikiem sugerują.
Kalla - Kowalczyk 1 1.85 ✅
Nie wiem po co Justyna tam startuje... Powtórki z Soczi nie będzie, ale raczej za łatwa ta trasa by liczyć na finał, bo jednak Kowalczyk sprinty dowolnym kaleczy. Kalla jeśli chodzi o sprinty to w Fiemme spisywała się przyzwoicie(medal w sztafecie) i na ostatnich 100 metrach w dowolnym powinna sobie radzić z Justyną. No i na niekorzyść naszej ten zakręt-patelnia na zjeździe.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
Kalla - Saarinen @ 2 // 2.00 Betsafe ⛔ 7-8 (0.2s...)
Nie wiem czemu faworyzują specjalistkę od łyżwy w parze z specjalistką od klasyka na 10km tym drugim stylem. Czasówka, więc walka z samym sobą. Kalla troszkę się dziś więcej musiała napocić. Aino może już jest podstarzała, ale w tym roku w masowych dwóch biegach na 10km odstawiła Charlotte o 1) ~ minutę; 2) ~30sekund. Może i na 30 km Szwedka ją odstawiła, ale to tylko dlatego, że Finka nie jest w stanie już biegać takich dystansów w czołówce (zresztą biegły razem do ~25km).
Kurs chyba warty ugryzienia.
 
valverde 9,7K

valverde

Użytkownik
Narciarstwo klasyczne, 15 km C mężczyzn Lahti
Typ: Alexander Legkov zakończy na podium
Kurs: 2.25
Buk: Betsson

Legkov dwukrotnie w tym sezonie w biegu na 15 kilometrów klasykiem stawał na najniższym stopniu podium. Za każdym razem wyprzedzali go Johann Olsson oraz Dario Cologna, którzy w Lahti nie startują. Jednocześnie Rosjanin zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i na pewno będzie walczył o powiększenie dorobku. Faworytów jest dziś co najmniej kilku m.in. Połtoranin, Northug, Sundby, Roning, czy Richardsson, jednak wierzę, że ostatnio dobrze dysponowany i odpowiednio zmotywowany Legkov zamelduje się na podium.
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
M.Bjoergen nie wystartuje w dzisiejszym sprincie... kursy na Justynę wszędzie poleciały już, ale BetCity trzyma @ 2.30 jakby coś... w połączeniu z nie wygra po @ 2.29 w Maratonie sprawia, że mamy na 4-pak do wieczornej LM bez ryzyka ????
________________________-
M.C.Falla Zwycięstwo @ 15.00 BetCity
M.L.Malvalehto TOP 3 @ 3.80 BetCity

A jak się bawić, to się bawić... Atakowałbym podium Falli, ale akurat przy jej nazwisku nie ma takiej opcji w BetCity, więc spróbuję zwycięstwa. Dziś nie startuje M.Bjoergen, więc zostaje Justyna, a potem w mojej ocenie to Falla i Malvalehto. Gram na triumf Norweżki u siebie, a Finkę zagram TOP 3 i oby jedno z nich chociaż weszło, bo kursy są gruuubo przesadzone...
 
toolmajster 1,2K

toolmajster

Użytkownik
Ja rano pobrałem poniższe typy:

Spotkanie: H.Weng vs A.Jean
Typ:Weng ✅✅✅ 2-28
Buk:Unibet
Kurs:1,45
Pod nieobecność Johaug i Marit B. to Heidi Weng powinna wypaść tu najlepiej z Norweżek, a ostatnio jest w niezłej formie. Jean bez szału.

i ...

Spotkanie: Kowalczyk vs Falla
Typ:Kowalczyk ✅✅✅ 1-18
Buk:[URL='http://adserving.unibet.com/redirect.aspx?pid=8325&amp;bid=3240']Unibet[/URL]
Kursy:1,35


Spotkanie: M. Falla Caspersen vs M.L Malvalehto
Typ:Falla Caspersen ⛔⛔⛔ 18-6
Buk:http://adserving.unibet.com/redirect.aspx?pid=8325&bid=3240Unibet
Kursy:1,40

Justyna będzie chciała wygrać, by wzmocnić swoje morale, a Falla powinna poradzić sobie z Finką.


do Obserwatora:
Zawsze musi być ten pierwszy raz, poza tym nie oczekuę, że wygra- tylko, że pokona w bezpośrednim pojedynku na miejsca Finkę. Dziś czuję, że Heidi zajmie wysokie miejsce.

A co do Unibetu to puściłem to jako single, fakt, że błędnie podałem to jako dubel, mimo, że nie da się tego połączyć- już to poprawiłem
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
Po 1.to przypomnij mi jakieś wysokie miejsce Heidi w sprincie klasykiem, bo szukam, szukam i nie widzę... Gadanie, że powinna być najlepsza z Norweżek, to chyba tylko i wyłącznie po nazwisku, bo coś tam kojarzysz, że jest db..?
Po 2.dubel z unibet to jakaś fikcja i chyba chciałeś powiedzieć, że &quot;pobrałbym, gdyby się dało połączyć w dubel&quot;... :] to, że podajesz jakiś wyimaginowany kupon w swoim temacie, to pół biedy, ale że wrzucasz go do działu, to trochę nietakt....
 
T 1,9K

telich

Użytkownik
Po 1.to przypomnij mi jakieś wysokie miejsce Heidi w sprincie klasykiem, bo szukam, szukam i nie widzę... Gadanie, że powinna być najlepsza z Norweżek, to chyba tylko i wyłącznie po nazwisku, bo coś tam kojarzysz, że jest db..?

Po 2.dubel z unibet to jakaś fikcja i chyba chciałeś powiedzieć, że &quot;pobrałbym, gdyby się dało połączyć w dubel&quot;... :] to, że podajesz jakiś wyimaginowany kupon w swoim temacie, to pół biedy, ale że wrzucasz go do działu, to trochę nietakt....
Heh bez kitu kolega toolmajster troche jakby niezorientowany, ja stawiam Falle top 3, w tamtym roku byla czwarta, troche moze mnie niepokoic fakt, ze ostatnie sprinty klasykiem i dowolnym miala kolejno 21. i 33. pozycje,za to swietna pierwsza czesc sezonu w sprintach, ale mam nadzieje ze pod nieobecnosc Marit i przy swojej publice stanie na podium ????
 
toolmajster 1,2K

toolmajster

Użytkownik
Może i niezorientowany, bo bardziej śledzę biathlon niż biegi, ale to chyba żadna zbrodnia. Fakt, że jak teraz prześledziłem wyniki Norweżek (choćby mistrzostwa Norwegii) to Weng w czubie nie ma w tej konkurencji, ale chyba poradzi sobie z Jean... Generalnie wydaje mi się, że te 3 typy są całkiem sensowne. A co do Weng, to ja naprawdę widzę, że złapała teraz formę i w takim wypadku nawet sprint klasykiem powinnien jej wyjść. Chyba można się odezwać w dziale, czy tylko VIPy i znawcy śnieżnego szaleństwa tu się udzielają...
 
mariok1992 5,7K

mariok1992

Forum VIP
30km dowolnym
Johaug - Weng @ 1 // 1.40 Unibet ✅ 1-4
Johaug wygra @ 3.25 Unibet
✅ 1
Powtórka biegu na 30km, tylko tym razem styl dowolny. Tereska pokazała na Mistrzostwach, że jest bardzo mocna. O ile w klasyku wygrywać przy Marit i Justynie raczej nie może, o tyle w dowolnym może odjechać. Wszyscy pewnie pamiętają złoto z Oslo, gdzie urwała się rywalkom. Teraz może być podobnie. Johaug może wrzucić wyższy bieg i odlecieć Marit - pozostałe rywalki nie powinny liczyć się w walce o zwycięstwo.
Nie ma co lać wody, Johaug jest poważnym kandydatem do wygrania tutaj, dla mnie nawet większym niż Marit i te 3.25 biorę z pocałowaniem ręki. A 1.75 na wygraną Bjoergen to strasznie marny kurs.
Co do Weng, no to myślę, że podium jest poza jej zasięgiem, będzie miała do walki Justynę, Kalle i Steirę, dlatego te 1.40 też wygląda bardzo dobrze.
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Popieram typ na Tereskę. Powtórka z MŚ z Oslo mile widziana ;)

Kalla- Steira 1 1.67

Szwedka jak zwykle. Pół sezonu stracone na przygotowania do głównej imprezy na której zwykle zawodzi. Ale Szarlota końcówki sezonu ma zwykle bardzo dobre i zajmuje czołowe lokaty. Trasy w Oslo tez jej pasują, bo od 2008 roku w długich biegach zajmowała miejsca: 2,4,4,9(klasykiem). Przede wszystkim jednak do tego typu skłania mnie sflaczała forma Steiry w ostatnim czasie. Po skiathlonie w Fiemme całkiem opadła z sił. Oczywiście ona lubi masówki, ale straty które ostatnio notowała były za duże jak na nr.3 w PŚ.
No i oczywiście naturalny handicap dla Szwedki w postaci finiszu w razie gdyby biegły razem do mety.

Shevchenko - Saarinen 1 1.35

Klasykiem na MŚ nie dała rady Finka, to tym bardziej tu nie ma co szukać. Z biegami na 30km to powinna się już pożegnać. Ukrainka jak wiadomo mimo wieku, to wytrzymałość ma świetną i maratony jej nie straszne.

betsafe

✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +62
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
Sezon biegowy udany wiec mozna zaszalec na ostatnim sprincie.
Trzeba troche pokombinowac zeby zagrac taki pakiet i poprosic kolege ;).

KOWALCZYK nie wygra 1,80 (1,67 expekt)
BJOERGEN nie wygra 1,80

KOWALCZYK top 3 NIE 4,70
BJOERGEN top 3 NIE 5,50


wszystko betcity z zastrzezeniem ze 1 zawodniczke moze zagrac tylko 1 gracz a wiec potrzebne jest 2 konto hehe.

Sprawa jest prosta, koncowka sezonu, sprint niby wazny do klasyfikacji finalowej ale czy przypadkiem nie wazniejsze sa biegi dystansowe w weekend ? Marit byla chora i nie biegla w weekend, zapewne dostala antybiotyki co oslabia wiec nie sadze zeby zajezdzala sie.
Kowalczyk za to trasy w Sztokholmie nie wspomina dobrze, od 2 lat nie kwalifikuje sie do finalu ( 7 i 9 ) wiec nie wiem czemu dzis mialoby sie cos zmienic. W stawce sa zawodniczki glodne sukcesu i nie odpuszcza dwom rakietom. Kto moze im zagrozic to zupelne strzelanie wiec wole nie wrozyc czy wygra Weng za 13,00 czy Ivanova za 81,00. Poprostu obie maja byc w tyle i tyle hehe

PS : jezeli ktoras wygra to mamy strate tylko 20zl przy stawce 25 euro

edit :

NIEMRY kontra JOHAUG !!

Zeller-Johaug 1,75 tobet
Fessel-Johaug 1,82 betsafe

Johaug i sprinty ? Nieporozumienie tym bardziej w Sztokholmie gdzie nie kwalifikowala sie do cwiercfinalow w ostatnich 2 latach... Niemki w top 20 zawsze tutaj a nawet pukaja czasami w innym sprintach do top 10. Dziwnem zestawienie...


???????????? Zeller lepsza w kwalach, lepsza czasowo w cwiercfinale i to wyraznie ale zmienione przepisy i w dupe.. Co do braku Marit na podium to Finki oglaszam za najwieksze kretynki sezonu...
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Weng-Ingemarsdotter: Ingemarsdotter @2,21 Fortuna✅✅ Weng 31 w eliminacjach,Ida 17 więc jak to mawiają tenisowe pusiaki-izzi;)

Bez ciśnienia,bo to końcówka sezonu i niektóre panie już myślą o czymś innym niż biegi,plus sprint czyli opcja wywrotki,podcięcia itp.Ale skrobne coś,żeby Dawid mógł mi znów reputkę podbić:cool:

W parze norwesko-szwedzkiej mamy zestawioną młodą zawodniczkę dystansową z doświadczoną sprinterką. Nie rozumiem za bardzo dlaczego Weng jest tu faworytką.Bo była druga w Drammen,tak? Yhy. Jeden udan sprint i stawiamy ją wyżej od wicemistrzyni świata z tego sezonu? Ja tego nie kupuję.Ida od Val di Fiemme sobie odpoczywała i teraz pobiegnie przed rodakami. Weng startowała w każdym biegu po MŚ. A więc mamy wypoczętą Szwedkę i wymęczoną Norweżką(o ile można mówić o zmęczeniu w zawodowym sporcie). Myślę,że jednak to zmęczenie może decydować. Jak pokazała ostatnio Mona Lisa-w sprintach też potrzeba mnóstwo siły-jej wystarczyło na 3 biegi,a w finale o mały włos nie zasłabła. Szwedka to jest typowa sprinterka,gdy startuje na dłuższym dystansie czy w sztafecie to zawsze gram przeciwko niej i zazwyczaj jest to opłacalne.W biegu na 5 czy 10 km Ida potrafi przebiec w dobrym tempie 3 km a później zaczyna się rozpływać.Weng z kolei jest uniwersalna,aczkolwiek moim zdaniem nie jest sprinterką podobnie jak Johaug.Ostatni wynik to po prostu szczęśliwy zbieg okoliczności i dziś już się to nie powinno powtórzyć.

Edit: @down- nie ma
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom