>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

ZIO Pekin 2022 - Hokej na lodzie

mark1973 761,2K

mark1973

Znawca - Hokej
Grasz Szwedów RT ze Słowakami czy odpuszczasz?.. Mogą Słowacy zaskoczyć?....Napad coś gra , w zasadzie ten młokos jedynie ale obrona tragedia....Bramkarz też im nie pomógł w meczu z Finami. ..
Wg mnie Słowacy mogą zaskoczyć Szwedów. Choć ja osobiście odpuściłem ten mecz.
Jeżeli coś wymyślę to pewnie po 9.
 
sunxl 1,9M

sunxl

Typer
Czechy vs Szwajcaria: Szwajcaria powyżej 1.5 goli @1.43 ❌
Szwecja vs Słowacja: Słowacja powyżej 1.5 goli @1.63 ❌
AKO @2.33 Fuksiarz ❌


Czas na turniej męski i zacznę od meczu Czechów ze Szwajcarami. Nasi południowi sąsiedzi zawiedli w pojedynku z debiutantami na igrzyskach olimpijskich. Co by nie mówić, to właśnie formalni gospodarze byli faworytami w tamtym spotkaniu, ale ten dzień należał do Duńczyków. Zdecydowała pierwsza tercja i pomimo tego, że pojawiły się szanse w kolejnych częściach to nie zostały one wykorzystane. Był jeszcze strzał w słupek na koniec, ale wygrana powędrowała do rywali. Czesi postarają się wreszcie przełamać w pojedynkach hokejowych, bo seria przegranych jest już długa i Filip Pesan i spółka mają nadzieję na pozytywny wynik (nie koronawirusa). W piątek zmierzą się ze Szwajcarami, którzy zostawili po sobie bardzo dobre wrażenie po spotkaniu z Rosją. Przez dłuższy czas mecz był na styku i w ostatnich minutach zabrakło precyzji, aby doprowadzić do wyrównania. Ponownie strzał w słupek był szczęśliwy, tym razem dla naszych północnych sąsiadów. Czy formalni goście sięgną po pierwszą wygraną na turnieju w Pekinie?

Jedni i drudzy są po porażkach w pierwszej kolejce fazy grupowej i zrobią wiele, aby sięgnąć po wygraną. Bardziej przekonała mnie jednak gra Szwajcarów, którzy umiejętnie wybijali Rosjan z rytmu i zabrakło gola, aby zapunktować. Stawiam na dwa gole formalnych gości. Jak pokazała potyczka Czechów z Duńczykami jest tutaj problem z defensywą i nie wiem, czy szkoleniowiec Filip Pesan szybko doprowadzi ją do porządku. Pamiętam ostatnie bezpośrednie spotkanie na Mistrzostwach Świata Elity i tam Szwajcaria znalazła sposób na rywala. Liczę, ze jutro będzie podobnie.

O tej samej porze rozpocznie się kolejna rywalizacja w turnieju Panów. Szwecja wraz ze Słowacją powalczą o zwycięstwo. Wydawało się, że Trzy Korony pewnie zainkasują komplet punktów z Łotyszami. Prowadzenie 3:0 spowodowało, że formalni gospodarze się nieco rozluźnili i pozwolili przeciwnikom doprowadzić do stykowej sytuacji, jakimi niewątpliwie był rezultat 3:2. Całe szczęście, że pod koniec meczu obrona wytrzymała napór rywali i wygrana powędrowała na ich konto. Tym razem może być o to ciężej, ponieważ Słowacja to młoda i ambitna reprezentacja, która pokazała pazur w pojedynku z Finlandią. Okej, Suomi zasłużenie sięgnęła po zwycięstwo, ale był moment, gdzie nasi sąsiedzi mogli doprowadzić do wyrównanego starcia. Niewykorzystanie sytuacji 5 vs 3 zapewne zdenerwowało trenera Craiga Ramseya i nad tym należy popracować. Być może gwiazdą tych igrzysk olimpijskich stanie się młodziutki talent Juraj Slafkovsky, który strzelił dzisiaj dwa gole. Czy skuteczność zostanie podtrzymana także jutro?

Skuszę się ponownie na dwa gole formalnych gości. Peter Cehlarik i spółka mieli swoje przygody z izolacją i ich formacja nie wyglądała dzisiaj najlepiej. Jestem zdania, że każda minuta spędzoną na lodzie pozwoli poprawić swoje samopoczucie i jutro do głosu dojdą właśnie liderzy. Szwecja pokazała swoje braki w PK w starciu z Łotwą i mam nadzieję, ze PP Słowaków będzie tym razem lepiej wyglądało. Stać ich na to i na walkę z Trzema Koronami.
 
Ostatnia edycja:
kamasutra10 597,5K

kamasutra10

Typer
Gracie Finów -hc 1.5?....został mi ten zakład po skokach i biathlonie i nie wiem czy zamykać czy raczej czekać ...Patrząc na to co ze Słowakami zagrali wczoraj to raczej powinno ugrać dwoma...Choć Łotysze mocniejsi się wydają od Słowacji..🤔🤔
 
mark1973 761,2K

mark1973

Znawca - Hokej
Gracie Finów -hc 1.5?....został mi ten zakład po skokach i biathlonie i nie wiem czy zamykać czy raczej czekać ...Patrząc na to co ze Słowakami zagrali wczoraj to raczej powinno ugrać dwoma...Choć Łotysze mocniejsi się wydają od Słowacji..🤔🤔
Mi też został ten zakład tylko do rozliczenia. Myślę że Finowie nie będą ryzykowali żadnej dogrywki i postarają się trzymać Łotyszy na chociaż dwie bramki
 
G 1,7K

gostek1989

Użytkownik
U mnie podobnie - tylko to do rozliczenia.
jak na razie niemrawo to wygląda ze strony Finów - oby się ogarnęli i przycisnęli

Edit No w końcu, Łotysze może teraz się otworzą i handi powinno wejść (oby)
Również dziękuję, skorzystałem - o Rosję człowiek drżał do końca ;)

edit2 ciekawe czy i jak Finowie zareagują teraz
 
Ostatnia edycja:
supermario 240,1K

supermario

Użytkownik
U mnie na szczęście samo zwycięstwo Finów, nie można być łapczywym, już Rosja ledwo wymęczyła hc -1,5 w końcówce, ja dałem same zwycięstwa oraz +2,5hc na Szwajcarów kierując się oczywiście typami Marka, za co chciałem podziękować z tego miejsca :)
edit: w momecie pisania brameczka dla Finów (y)
 
Otrzymane punkty reputacji: +338
sunxl 1,9M

sunxl

Typer
Kanada vs USA: powyżej 4.5 goli @1.43✅
Niemcy vs Chiny: powyżej 5.5 goli @1.73⛔
AKO @2.47 Fuksiarz⛔

Szwajcaria vs Dania: Nicklas Jensen strzeli gola ⛔
Singiel @3.80 Fortuna

Rosja kobiety vs Szwajcaria kobiety: Szwajcaria powyżej 1.5 gola @1.57✅
Finlandia kobiety vs Japonia kobiety: BTTS @1.40 ✅
AKO @2.20 Fuksiarz ✅


Mecze pomiędzy Kanadą a USA to już hokejowy klasyk, ale niestety bez zawodników NHL. Te reprezentacje wiele straciły na braku hokeistów z najlepszej ligi świata, ale jak na razie w Pekinie radzą sobie bardzo dobrze. Zarówno formalni gospodarze, jak i goście zanotowali swoje pierwsze zwycięstwa i pokonali odpowiednio Niemcy oraz Chiny. Może powiedzieć, że w obu kadrach ujrzymy czwarty, może piąty garnitur, dla który występ na IO jest spełnieniem marzeń i mają niepowtarzalną okazję, aby sięgnąć po medal olimpijski. Walka o pierwsze miejsce w grupie rozstrzygnie się najprawdopodobniej pomiędzy Kanadą a USA. Który z tych zespołów zbuduje sobie przewagę nad odwiecznym rywalem? O tym przekonamy się podczas sobotniego poranka. Jedni i drudzy pokazali jakość w ofensywie, strzelając wiele goli swoim rywalom z Niemiec i Chin. Mam nadzieję, że ta skuteczność będzie podtrzymana i celuje w łącznie pięć goli. Nie wydaje mi się, abyśmy oglądali mocno defensywny hokej, to nie w stylu tych ekip. W obu reprezentacjach występują młodzi zawodnicy, a to oznacza szanse na popełnianie przez nich błędów. Oby przeciwnicy to wykorzystali.

Przenosimy się do drugiego spotkania pomiędzy Niemcami a Chinami. Nie ma co się oszukiwać, obie reprezentacje zawiodły swoich kibiców i o ile od gospodarzy turnieju w Pekinie tego oczekiwano, tak sromotną porażkę naszych zachodnich sąsiadów z Kanadą mało kto się spodziewał. W fazie grupowej nikt nie odpada, dlatego jest czas wdrożyć się i zgrać się na taflach igrzysk olimpijskich i z tej okazji skorzystają obie drużyny. Pamiętamy cztery lata temu, Niemcy również nie rozpoczęli najlepiej, bo od dwóch porażek, ale ostatecznie sięgnęli po srebro. Podobne nadzieje są w sercach fanów z Chin, którzy liczą, że naturalizowani gracze powalczą o coś więcej niż tylko o udział w turnieju. Co by nie mówić, czeka nas interesujący pojedynek o pierwszy komplet punktów dla tych reprezentacji w Pekinie. W tym pojedynku także stawiam na trafienia, ponieważ jednych i drugich stać na gole. Dodatkowo podrażnieni ostatnimi porażkami powinniśmy oglądać wiele szans w PP, dlatego mocno liczę na bramki. Oczywiście to Niemcy są faworytami, ale Chiny w końcu się odblokują i mają kilka indywidualności, jak bracia Foo, którzy w grze z przewagą zawodnika i w osłabieniu mogą pokusić się o trafienia. Linia 5.5 wydaje się być idealna na over.

Krótko omówię ostatni męski pojedynek w hokeju na lodzie i starcie Szwajcarii z Danią. Formalni gospodarze musieli dzisiaj uznać wyższość Czech i dopiero seria rzutów karnych zdecydowała o podziale punktów. Było to dobre spotkanie w ich wykonaniu, ale zabrakło wykończenia w ofensywie, aby cieszyć się z trzech oczek. Oczekiwania wobec Szwajcarii nie są wysokie i znają swoje miejsce w szeregu, ale marzeniem jest olimpijski medal i wszystkie przygotowania były realizowane pod tym kątem. Jutro przyjdzie im się zmierzyć z Danią, która na starcie zaskoczyła wielu obserwatorów hokeja na lodzie. Pokonanie Czech dało im możliwość walki o drugie miejsce i bezpośredniego awansu do ćwierćfinału. Formalni goście bliscy byli sprawienia niespodzianki z Rosją, ale Nicklas Jensen przestrzelił i nie wykorzystał idealnej sytuacji na remis. Był mocno zdenerwowany i nie mógł pogodzić się z tą myślą, co chętnie pokazywały kamery. Czy napastnik Jokerit Helsinki tym razem zapunktuje? Zdecydowałem się na jednego singla, a konkretnie na strzelca Nicklasa Jensena, którego sportowa złość może pozwolić na zdobycie gola. Dania całkiem nieźle radzi sobie w PP i pomimo tego, że w tym elemencie gry nie strzelili jeszcze bramki, to przyjemnie ogląda się ich grę z przewagą jednego zawodnika. Motywacja jest spora, aby na debiucie na IO zająć drugie miejsce w grupie i uważam, że nasz bohater zrobi wiele, aby dać zwycięstwo swojej ekipie. Szwajcaria nie przyjechała do Pekinu, nie wiadomo jakim potężnym składem i stać outsidera na jedno może dwa gole. Oby jednym ze strzelców był zdenerwowany Nicklas Jensen.

Przenosimy się do turnieju Pań i zaczniemy od spotkania Rosji ze Szwajcarią. Pierwsze półfinalistki już znamy i bez zaskoczenia są to reprezentacje USA i Kanady, czas dowiedzieć się, kto będzie ich rywalkami w dalszym etapie tych rozgrywek. Formalne gospodynie miały spore problemy z koronawirusem podczas pobytu w Chinach. Wiele zawodniczek było izolowanych i tak jest też teraz, gdzie pozytywne wyniki uzyskało pięć kadrowiczek. Nie mniej jednak do Pekinu przywieziono szeroki skład, aby być ubezpieczonym na takie właśnie sytuacje. Rosjanki w fazie grupowej sięgnęły tylko po jedno zwycięstwo, ale jest to zrozumiałe, gdy obok siebie masz takie drużyny jak Kanada, USA, czy Finlandia. Po raz drugi na IO w Chinach rozegrają mecz ze Szwajcarią, która sprawiła nie lada niespodziankę, pokonując Suomi. Pozostałe starcia są jednak do zapomnienia, ale nie są wcale bez szans w pojedynku z faworytkami. Czy outsiderki staną na wysokości zadania? Tak jak wspomniałem wyżej, jestem zdania, że Szwajcarki nie stoją wcale na straconej pozycji. Rotacja zawodniczkami w reprezentacji Rosji spowodowanej koronawirusem może odbić się na ich jutrzejszej dyspozycji. Stawiam na dwa gole outsiderek. W fazie grupowej były w stanie strzelić tyle bramek rywalkom, liczę, że w ćwierćfinale będzie podobnie. Jeżeli utrzymają skuteczność z pojedynku z Finkami, to o trafienia jestem spokojny.

Ostatni przystanek to spotkanie Suomi z Japonkami. Finki to obok Kanady oraz Amerykanek główne kandydatki do sięgnięcia po medal. Naturalnie pozostanie im jedynie walka o brąz, bo złoto i srebro są już dawno zarezerwowane, nie mniej jednak i taki kolor krążka byłby sporym sukcesem. Traf chciał, że formalne gospodynie na początku musiały mierzyć się z potęgami damskiego hokeja i wyraźne porażki mogły wpłynąć na pewność siebie. Wygrana z Rosją podbudowała z pewnością morale i Finki są gotowe, aby sięgnąć po medal. Ich jutrzejszymi rywalkami będą rewelacyjne Japonki, które w Pekinie czują się świetnie. Potwierdzają to wygrane z wieloma zespołami i postarają się o niespodziankę z Suomi. Przede wszystkim PP jest mocną siłą outsiderek i to chcą wykorzystać w rywalizacji z Finkami. Czy awans do półfinału będzie należał do kraju Kwitnącej Wiśni? Oczywiście to Finki są faworytkami w tym meczu, ale uważam, że wcale łatwo mieć nie będą. Japonki to drużyna, która imponuje w Pekinie i myślę, że swoją formę przełożą na fazę play-off. Stawiam po prostu na BTTS z ciekawym kursem. Suomi miały w tym turnieju problem z defensywą i solidna wygrana z Rosją zaciemnia trochę ten obraz. Obrona nie wyglądała na najlepiej, a outsiderki będą miały swoje okazje przede wszystkim w PP i stać obie ekipy na gole.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1212
5xharoldx5 1,4M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Dyscyplina: Hokej na lodzie mężczyzn - IO
Godzina: 5:10
Spotkanie: Kanada - USA
Typ: USA powyżej 2,5 bramek w meczu
Kurs: 2,24
Bukmacher: Fortuna
Analiza:

Przed turniejem były pewne wątpliwości jak będą się spisywały reprezentacje z Ameryki Północnej. Pierwsze mecze pokazały, że zarówno Kanada jak i Amerykanie zagrali nadspodziewanie dobrze. Kanadyjczycy mieli mieć problemy z Niemcami, a wygrali bez problemu 5:1. Reprezentacja USA planowo wygrała z Chinami, jednak aż takiego pogromu 8:0 nikt się nie spodziewał. To pokazuje, że jedni i drudzy wydają się być dobrze przygotowani do turnieju i trenerzy zaskakująco szybko dobrze ich poukładali. W pierwszych meczach obie reprezentacje były bardzo skuteczne w ataku, bez problemu stwarzały sobie dobre okazje. Teraz przyjdzie im grać przeciw sobie i czuję, że to może być ciekawy, otwarty mecz z wieloma bramkami, stąd typ na powyżej 2,5 bramek USA.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1384
5xharoldx5 1,4M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Hokej na lodzie mężczyzn
Niemcy - Chiny
Typ: Chiny powyżej 1,5 bramki w meczu
Kurs: 2,15
Bukmacher: STS

Ja w dalszym ciągu wierzę, że Niemcy jeszcze namieszają na tym turnieju, ale trochę czasu może upłynąć zanim jakoś poukładają swoją defensywę. W meczu z Kanadą nasi sąsiedzi wyglądali fatalnie w obronie przez co dali sobie strzelić aż pięć bramek. Chiny nie mają takiego potencjału jak Niemcy, ale oni w swoim składzie mają graczy, którzy są ze sobą dobrze zgrani no i grają u siebie co daje im dużego kopa jeśli chodzi o motywację. Oglądałem spotkanie Niemiec z Kanadą i defensywa niemiecka robiła duże błędy. Jeśli to się nie poprawi, to nie będę zaskoczony jak Chinom uda się w tym spotkaniu zdobyć dwie bramki.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1731
K 18,5K

Kocur_88_

Użytkownik
Niemcy-Chiny

"Chińczycy" im dalej w mecz to w obronie przeciwko USA wyglądali jak dzieci we mgle, bramkarz też nie pomógł. W ataku już to wyglądało lepiej, no ale dobrze spisal się Commesso.

Nie spodziewam się jakiejś poprawy w defensywie, więc Niemcy podrażnieni wysoką porażką w 1 spotkaniu powinni postrzelać.
Over goli zagram, ale głównym betem będzie over 39.5 celnych strzałów po stronie naszych sąsiadów. USA oddali ich 55 na bramkę Chin.
Jak popatrzymy na statystyki z meczów Kunlun to sporo spotkań kręciło się w okolicach 40 i więcej jeśli chodzi o celne strzały po stronie rywali.


Niemcy powyżej 39.5 celnych strzałów @2.05 fortuna //38

2 przewagi Niemców tragicznie rozegrane, bez celnego strzału. Nie potrafili zamka zrobić. Dramat.
 
Ostatnia edycja:
mark1973 761,2K

mark1973

Znawca - Hokej
Bardzo ciekawe mecze po 14
Rosja przypomina mi taka solidna lokomotywe , ktora sie rozpedza ale poki co idzie to baaardzo wolno. Wymeczony win ze Swisse i wygrana z Dania gdzie mogli tez przy odrobinie szczescia Dunczykow i zremisowac. Dzis powinno im sie grac lepiej bo Czesi z pewnoscia beda dłuzej przy krazku niz poprzedni rywale, powinno byc wiecej miejsca do kontry i byc moze luzniej pod bramka. Czesi poki co mimo dominacji z Dania i Szwajcaria z dwoma golimi i dwoma punktami, jednak w mecze ze Swisse potwierdzili ze jako zespol beda grozni dla najlepszych a wygrac powiini w RT. CZescy gracze to wiodace postaci w swoich klubach w tym takze w KHL. Mecz wg mnie powinien byc zaciety i na styku ale moze skonczyc sie w obu kierunkach i moze nawet golem do pustej. CZystej jedynki z Rosja nie zaryzykuje bo Czesi potrafią zagrać i może być na styku.
W drugim meczu tez bedzie ciekawie bo Dania gra tu mega solidnie, zaodnicy co tez solini i cwani grajkowie i nikomu nie bedzie łatwo i az chciało by sie powiedziec ze szkoda ze nie ma Laresen bo z nim byli by jeszcze grozniejsi. Helveci maja swietnych graczy, ogranych i z sukcesami bo przeciez sporo z nich zbobyło srebra w Danii, ale jakby brakowało pieprzu i soli. Od Mam wrażenie że od dwóch lat ta grupa jakby stanęła w miejscu, że czegoś brakuje by zrobić krok do przodu. W meczu z Danią są faworytem ale nie aż takim by wystawić taki lipny kurs bo rywal może postraszyć a jak Dahm będzie tak solidny to możemy mieć dogrywke.
Kilka typów na te mecze.

Czechy z x kurs 1,95 ✅
Remis kurs 4,25✅

Dania plus 1,5 handi kurs 1,7✅
Remis kurs 4,6⛔
Wsjo STS
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1968
mark1973 761,2K

mark1973

Znawca - Hokej
Jutro na dzien dobry rusza grupa A i zaczynaja przegrani obu meczy czyli Słowacja i Łotwa
Problemem Słowaków jest defensywa i po czesci postawa bramkarzy. Jak do tej pory stracili 10 bramek. Choc trzeba przynac ze wprowadzony w trzeciej tecji meczu ze Szwedami Patrik Rybar spisał sie najlepiej z wszystkich i kto wie czy to on nie stanie miedzy słupkami. Słowacy w meczach ze skandynawami czesto byli przy krazku i prowadzili gre , jednak trzeba powiedziec jasno ze zmierzyli sie chyba z jednymi z najlepszych defensyw na tej Olimpiadzie o ofensywie nie wspominajac.
Ekipy ze Skandynawii okazały sie tez za mocne dla Łotwy . Łotycze nie próbowali prowadzic gry jednak stawiali duzy opór w defensywie. Jutro bedzie ciekawie bo ktos musi wygrac. Licze na poprawe defensywy słowackiej bo z przedu coś powinno wpaść. Grajków maja lepszych tylko jak na razie tego nie pokazuja
W derbach Skandynawii zastanawiam sie czy nie padnie remis bo ten wynik premiowałby obie druzyny awansem do cwiartki bez konecznosci rozegrania repasaży . Obie ekipy prezentuja sie dobrze w defensywie a ataku maja kim straszy jednak to roster Finów bardziej do mnie przemawia i mysle ze to oni ostatecznie tryumfują. I taki dubel do zagrania.

Słowacja z x + Finlandia ml kurs 2,31 fortuna ✅ 💚
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1204
5xharoldx5 1,4M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Dyscyplina: Hokej na lodzie mężczyzn - IO
Godzina: 14:10
Spotkanie: USA - Niemcy
Typ: Niemcy powyżej 2,5 bramek w meczu
Kurs: 2,94
Bukmacher: Fortuna
Analiza:

Dla obu drużyn będzie to ostatnie spotkanie w fazie grupowej. Zaskoczeniem na plus jest to co grają Amerykanie.Najpierw pokonali oni 8:0 Chiny, a następnie wygrali z Kanadą 4:2. Niemcy też zaskakują, ale na minus. Nasi sąsiedzi najpierw przegrali z Kanadą 1:5, a następnie wygrali tylko 3:2 z Chinami. Mimo wszystko nie uważam, żeby USA było tutaj aż tak dużym faworytem. Niemcy mają sporo potencjał w ofensywie (w meczu z Kanadą zasłużyli na więcej niż tylko jedną bramkę) i z meczu na mecz ze zgraniem powinno być coraz lepiej. Niemcy nie mają już szans na bezpośredni awans do ćwierćfinału, ale mają o co walczyć, bo im lepsza postawa w fazie grupowej tym teoretycznie łatwiejszy rywal w 1/8. Amerykanie po pokonaniu Kanady mają już praktycznie pewny awans z pierwszego miejsca, więc różnie może być z ich motywacją na ten mecz. Amerykanie w dwóch pierwszych meczach pokazali się ze znacznie lepszej strony niż Niemcy, ale Niemcy mają papiery na to, żeby zdobyć tutaj nawet trzy bramki.
 
Ostatnia edycja:
sunxl 1,9M

sunxl

Typer
Finlandia vs Szwecja: 1X @1.34✅
USA vs Niemcy: każda drużyna zdobędzie 2+ bramek @1.90✅
AKO 2.55 Fortuna✅


Hit dzisiejszego dnia, a więc starcia Finlandii ze Szwecją. Obie reprezentacje bardzo dobrze czują się do tej pory w Pekinie i dwa zwycięstwa nad Słowacją i Łotwą to potwierdzają. Teraz nadchodzi jednak prawdziwy test umiejętności i walka o bezpośrednie wejście do ćwierćfinałów. Dodatkowo jedna z drużyn ma szanse na awans z drugiego miejsca i można śmiało rzec, że są to jedni z głównych kandydatów, aby powalczyć o złoto na igrzyskach olimpijskich. Suomi jeszcze ani razu nie sięgnęło po końcowy triumf i motywacja jest spora, aby tę passę przełamać. Pomimo drobnych kłopotów, udało się pokonać Łotwę i tym samym sięgnąć po komplet punktów. Nie można pozwolić sobie jutro na moment słabości, bo taki przeciwnik jak Trzy Korony to wykorzysta. Muszę, przyznać, że Szwecja podoba mi się na tym turnieju i nie są wcale bez szans z Finami. Czy formalni goście ponownie znajdą patent na Suomi?

Będzie to zapewne wyrównany pojedynek, ale jest mi bliżej do Finów. Przede wszystkim zgranie jest w tej reprezentacji większe niż u rywali. Dodatkowo nie pokazali jeszcze pełni swojej umiejętności. Szwecja ma swoje słabsze momenty, jak chociażby ten z Łotwą, który przeciwnicy skrzętnie wykorzystali. Zadecyduje zapewne dyspozycja dnia i oby ona była po stronie Suomi.

Przenosimy się do ostatniego pojedynku, pomiędzy Amerykanami a Niemcami. USA pokonało w hokejowym klasyku Kanadę i młodzież z tego kraju, wspierana przez doświadczonych graczy europejskich lig to najwidoczniej dobra mieszanka, aby powalczyć o medale w Pekinie. Przede wszystkim w ataku wygląda to imponująco i wiele strzelonych goli to potwierdza. Młody bramkarz Drew Commesso zapewne dzisiaj znów otrzyma swoją szansę, bo z Chinami zaprezentował się doskonale, zatrzymując wszystkie strzały przeciwników. Tym razem poprzeczka może być nieco wyżej podniesiona, ponieważ czas na rywalizacje z Niemcami. Nasi zachodni sąsiedzi nie najlepiej grają w Chinach i porażka z Kanadą to jedno, ale odpuszczenie sobie drugiej części pojedynku z gospodarzami igrzysk to już drugie. Mało brakowało, a strata punktów z outsiderem stałaby się faktem i komentatorzy niemieccy dziwili się, dlaczego ich ulubieńcy na wiele pozwalali przeciwnikom. Mowa ciała nie była najlepsza i należy jak najszybciej zregenerować się przed dzisiejszym wyzwaniem.

USA zasłużenie jest faworytem, ale coś mi z tyłu mówi, że Niemcy nie pokazali jeszcze pełni swoich umiejętności na turnieju rozgrywanym w Pekinie. Może potrzebny był taki zimny prysznic z Chinami, aby zmobilizować się na nowo. Pójdę w stronę bramek i stawiam na po dwa trafienia z każdej ze stron. Jednych i drugich stać jest na kilka goli, szczególnie liczę na Amerykanów, ale i nasi sąsiedzi mają w swoim składzie hokeistów, którzy potrafią wykorzystywać sytuacje. Mam nadzieję na interesującą rywalizację w tej parze.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +935
didier_drogba 7,4K

didier_drogba

Użytkownik
Przeczytałem post @marka1973 i znalazłem informacje, że remis Finów ze Szwedami daje jednym i drugim awans. Odpaliłem sobię tabelki i faktycznie jak byk jest, że X promuje oba zespoły, natomiast wygrana którejś z nich na 99% nie, bo Kanada powinna ograć wysoko Chińczyków (starczy 4-0 w najgorszym przypadku). Od razu nasuwa mi się "skandynawska solidarność" i przypadek Duńczyków i Szwedów w pilkarskim Euro 2004 gdzie w ostatniej kolejce remis 2-2 (tak, musiał paść dokładnie taki wynik) promował obie ekipy kosztem Włochów. I co? I padł wynik 2-2, przypadek? Nie sądzę? Było jeszcze kilka innych "przyjaznych" spotkań skandynawskich ekip w turniejach, ale to opisane wyżej zapamiętałem najbardziej. Tutaj widzę kilka dodatkowych zalet. Przecież remis spowoduje, że ekipy będą z automatu w 1/4 finału (który rozegrany zostanie 16 lutego) bez konieczności grania repasaży dzien prędzej. Repasaży które spowodują zmęczenie a przy dość wyrównanej stawce nie jest powiedziane, że się awansuje dalej. Po co więc ryzykować i męczyć się dodatkowo? Tym bardziej, że pierwsze miejsce nie daje jakiegoś "łatwiejszego rywala" bo wszystko jest w toku jeszcze i tabelka odnośnie rywala w 1/4 finału będzię się zmieniałą do końca.

Ja wierzę w pragmatyzm Finów i Szwedów, może naiwnie, ale sport sportem, a logika logiką, po co grać na maksa kiedy można nie zrobić sobie krzywdy, osiągnąć cel no i jeszcze zaoszczędzić siły grając na pół gwizdka i mieć dzien odpoczynku więcej? Tym bardziej, że aż tak wyrażnego faworyta w tym meczu nie ma co pokazują kursy na to spotkanie i opinia fachowców.

Dlatego zwracam uwagę na kilka typów wartych rozważenia:

Finlandia- Szwecja

Typ podstawowy:
X- @3,70 STS

Typy poboczne:

X i poniżej 5,5- @4,65 STS

albo na przekór (kurs zachęca)

X i powyżej 5,5- @12,50 STS

Powodzenia ;)


Były przepychanki, były małe "bijatyki" czyli niezły teatr, a na końcu 3-3 i awans obu ekip dalej, skandynawska przyjaźn trwa ;)
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1394
K 69,1K

krzepki89

Użytkownik
Panowie, bo widzę ze dogrywki grają po 3, i coś komentator mówił że zaciągneli ten wymysł rodem z NHL, pytanie czy inne ligi w EU grają też tak dogrywki ? może ktoś wie :)?
 
mark1973 761,2K

mark1973

Znawca - Hokej
Koledzy wyzej dobrze kombinuja z bramkami w kierunku Niemiec. USA wygrało z Kanadą ale miało fuuurę szczęscia. Trzy poprzeczki kanadyjczyków, jeden słupek i dwa, trzy strzały na centymetry obok bramki, w meczu zdecydowanie dojrzalsza gra i wiecej z niej dla Kanady i dodajac do tego dwa kiksy Ediego a szczegolnie jego wypad za bramke wynik był jaki był. USA nie było lepsze w tym meczu to bardzoej Kanada go przegrała. Niemcy źle weszli w pierwsza tercje w meczu z Kanadą, pozniej mecz sie wyrównał ale losów meczu juz nie dało sie odwrócic. Z Kunlun po 3-0 olali reszte meczu do czego sami sie przyznali w wywiadach. Ale wg mnie dzis nie stoja na straconej pozycji. Jesli unikną głupich fauli to mysle ze postawia sie ekipie USA, sami maja w składzie dobrych doswiadczonych grajków. Mam nadzieje ze szczyt ich formy i świeżości jeszcze przyjdzie i dzis tez w obronie beda sie szybciej poruszać. Kolejny raz sprobuje im zaufac i postawic cos w ich kierunku

Niemcy plus 1,5 handi kurs 2,1 ✅
I Niemcy RT kurs 6,25 tak by troche skomplikować życie faworytom, ale to juz za mniej⛔
wsjo STS
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +534
Do góry Bottom