>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

ZIO Pekin 2022 - Hokej na lodzie

G 1,7K

gostek1989

Użytkownik
Ja trochę inaczej na jutro :)
Mam zagrany długoterminowo triple Kanada W wygra turniej, Rosja 1-2, Finlandia 1-3, więc nie pozostaje mi nic innego jak inwestować w Rosję ;)
Myślę, że jutro będą maksymalnie skoncentrowani, doceniam Szwedów, ale pamiętam też ich mecz z Łotwą, gdzie mocno przyciśnięci prawie dali Łotyszom doprowadzić do remisu.
Johanson też nie będzie miał SO co chwila więc może jutro jego znajomi znajdą kilka razy sposób na niego .
Wydaje mi się też (może się mylę), że Rosja chciała wejść do 4ki jak najmniejszym nakładem sił i teraz włączą wyższy bieg.
Finów opisaliście - również uważam, że przy swoim poziomie spokojnie wypunktują Słowaków.

dubel
Finlandia RT - 1,52
Rosja ML - 1,65
Ako 2,51
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +908
L 1,5M

lucaxx95

Mistrz Typów Dnia 2023
1. Finlandia - Słowacja, wygrana Finów, @1.51, Fortuna

Finowie na tym turnieju są praktycznie bezbłędni i punktują swoich rywali w efektowny sposób. Ostatnio przejechali się aż 5-1 po Szwajcarii, wcześniej po zaciętym meczu i remisie w regulaminowym czasie wyszli także zwycięstwo w konfrontacji ze Szwedami. Co najważniejsze - przejechali się po swoim rywalu - Słowacji we wcześniejszej fazie turnieju aż 6-2, zupełnie dominując tamten mecz. Finowie mają dużo większy potencjał kadrowy i większy ogień w ofensywie, myślę że ich gra w finale to jeden z pewniejszych typów jutrzejszego dnia.

2. ROC - Szwecja, mniej niż 5.5 goli, @1.47, Fortuna

Druga konfrontacja jest bardzo wyrównana na papierze i tak naprawdę trudno wskazać tutaj faworyta. Obie reprezentacje prezentują solidny poziom i koncowym triumfie może zadecydować przypadkowa akcja czy błąd przeciwnika. W tym meczu skupiam się na underze, bowiem Rosja podobnie jak rodzima liga nie słynie ze zdobywania zawrotnej ilości goli. Sami też nie zdobywają ich zbyt wiele, co przy zachowawczej grze może sprawić, że wynik tego meczu bardziej będzie przypominał rezultat piłkarski, aniżeli jakąs goleadę. Na papierze to Rosja ma lepszą kadrę, ale w tym meczu myślę że będzie mocno na styk.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +908
sunxl 1,9M

sunxl

Typer
Spróbujemy jeszcze jutro ze strzelcami. Jeżeli chodzi o play-off, czy to w rozgrywkach narodowych, czy to w KHL to celuje w zawodników, którzy regularnie strzelają gole i są po prostu w formie. Nie ma tutaj wielkiej filozofii, a mecze obszernie opisałem wyżej. Zgranie zawodników Saławat Jułajew Ufa procentuje i jedynie Granlund odstaje, ale Teemu, jak i Sakari trzymają poziom. Co do Wallmarka to już w CSKA prezentował się nieźle i przeniósł dyspozycję na tafle w Pekinie.

Sakari Manninen powyżej 0.5 punktu w punktacji kanadyjskiej @1.48✅
Lucas Wallmark powyżej 0.5 punktu w punktacji kanadyjskiej @1.75⛔
AKO @2.59 Fortuna⛔


Sakari Manninen strzeli gola @3.30 Fortuna✅
Lucas Wallmark strzeli gola @3.50 BETFAN⛔
Single
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +52
K 18,5K

Kocur_88_

Użytkownik
Co do Szwecja-Kanada, to tak jak Czerkawski w trakcie meczu powiedział, że o zwycięstwie może zadecydować jeden błąd i ktoś go popełni i tak też się stało, co Wallmark bezlitośnie wykorzystał. Wyrównany mecz, hokejowe szachy, choć tak na 10 minut przed końcem było widać, że Kanada ma w nogach o jeden rozegrany mecz więcej.

Finlandia - Słowacja

W spotkaniu grupowym Słowakom nie udało się uniknąć błędów co Suomi bezlitośnie wykorzystali. W tamtym spotkaniu jednak Słowacy potrafili sobie wykreować sporo sytuacji i tak też było w kolejnych spotkaniach. W każdym z nich naszym południowym sąsiadom udało się oddać ponad 30 strzałów na bramkę rywali a ich gra mogła się podobać, było widać zaangażowanie do ostatniej sekundy. Przy stanie 0-3 w meczu ze Szwecją w bramce pojawił się Rybar i do końca meczu zachował czyste konto(4 gol Szwedów do pustej). Czyste konto zaliczył również przeciwko Niemcom i świetnie bronił w meczu przeciwko USA. Wspomniałem o nim, bo jutro bardzo dużo będzie zależeć od jego dyspozycji. Jeśli po raz kolejny zagra dobry mecz to Słowacy być może będą w stanie utrzymać wynik na styku i do końca będzie ciekawie , swoje sytuacje powinni sobie wykreować. Muszą oczywiście wystrzec się błędów, które popełnili w 1 spotkaniu. No mają też jeden mecz więcej w nogach od rywali.

Finowie w ostatnim spotkaniu 5-1 przeciwko Szwajcarii, ale wynik nie do końca odzwierciedla przebiegu spotkania. Myślę, że gdyby Genoni grał od początku to mogłoby się to lepiej potoczyć dla Swisse.
Nic oczywiście Finom nie umniejszam, bo mają tu moc na każdej pozycji.

No nic, liczę jutro na emocje do samego końca, a typy lecą takie:

Manninen gol@ 3.30

Sakari tworzy 1 formację z kolegami z Ufy, Hartikainenem oraz Granlundem. Do tej pory 3 gole, które strzelił właśnie w spotkaniu ze Słowacją. Całkiem możliwe, że rywal leży i jutro poprawi swój dorobek.

3 tercja powyżej 2.5 gola@ 3.40

Myślę, że warto. Dotychczas minimum 2 bramki w meczach Finów padały wlasnie w 3 T. Slowacja przez ten jeden mecz więcej może zacząć puchnąć pod koniec spotkania. Całkiem prawdopodobne, że będzie empty net i to już na ładnych kilka minut przed końcem tak jak np. w meczu Finów ze Szwajcarami.

Kursy fortuna.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +879
S 12,9K

severin

Użytkownik
Rosja - Szwecja
TYP: ilość goli poniżej 4,5 (bez dogrywki i karnych) @ 1,88 FORTUNA

Myślę, że w tym meczu nie padnie więcej jak 4 bramki w regulaminowym czasie gry. Jest to już półfinał i obie nie będą chciały stracić pierwsi bramki. Jak pokazał mecz Finów ze Słowakami, najważniejsze jest to aby zabezpieczyć tyły, a doświadczenie w grze zaprocentowało, że to Finowie są w finale. Tutaj będzie podobnie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +512
chamberlain 447,4K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Rosja - Szwecja
Remis po regulaminowym czasie gry @ 4.15
Zwycięzca Szwecja @ 2.20
Fortuna

Zapowiada się wyrównane spotkanie i mamy spore szanse na skandynawski finał, ponieważ w finale zameldowała się już Finlandia, ogrywając dzisiaj rano Słowację 2:0. Jak dla mnie większym faworytem w tym spotkaniu jest drużyna Szwecji, która do tej pory świetnie sobie radziła, ograli już na tym turnieju Słowaków, którzy wyrzucili z turnieju USA, w ćwierćfinale poradzili sobie z Kanadyjczykami, w grupie ulegli jedynie Finlandii, dopiero po dogrywce, bo i w regulaminowym czasie gry był remis 3:3. Rosja do tej pory miała na swojej drodze słabszych przeciwników, Szwajcarów, Duńczyków i Czechów w grupie, gdzie ze Szwajcarami i Duńczykami wygrywali ledwo ledwo, a z Czechami polegli po dogrywce, zaś w ćwierćfinale znowu ograli Duńczyków. Występ Rosji miał być na igrzyskach pokazałem siły ligi KHL, ponieważ nie igrzyskach nie oglądamy graczy występujących na co dzień w NHL, bo tam rozgrywki aktualnie wciąż grają. Dla Rosji trafia się pierwszy trudniejszy przeciwnik, który jest w dobrej formie, dlatego próbuję pograć na awans Szwedów, oraz remis po 3 tercjach.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +908
sunxl 1,9M

sunxl

Typer
Za chwilę zaczynamy zmagania hokejowe na IO i przedstawię swoje propozycje długoterminowe na turniej damski oraz męski:

Kanada kobiety zwycięzca @1.90 ✅
Finlandia mężczyźni miejsca 1-3 @2.10 ✅
AKO @3.99 Fortuna ✅

Zwycięzca po raz pierwszy w historii (zakład oznacza, że ktoś inny niż USA, CAN, SWE, CZE, ROC)- mężczyźni
Singiel @6.50 Fortuna


Jeżeli ktoś śledzi regularnie moje wpisy, ten wie, że co jakiś czas zerkam również na hokej na lodzie w wykonaniu kobiet. Nie ulega wątpliwości, kto jest faworytem po medale. Tak naprawdę liczą się jedynie dwie reprezentacje, a walka o brąz będzie toczyła się pomiędzy innymi drużynami. Kanada oraz USA zdominowały tę dyscyplinę sportu i praktycznie na przemian zdobywają czy to tytuł Mistrza Świata czy Igrzysk Olimpijskich. Nic nie wskazuje na to, aby miało to się zmienić. Kobiety w tych krajach często od dziecka uczą się jeździć na łyżwach i sport ten jest na tyle popularny, że wiele dziewczyn i chłopców decyduje się na karierę w hokeju na lodzie.

Będzie jeszcze czas i okazja na tych IO opisać damskie reprezentacje, ja skupię się na swoim wyborze i jestem zdania, że to właśnie Kanada sięgnie po złoto. Przede wszystkim to właśnie ten kraj sięgnął po cztery triumfy z rzędu i dopiero w 2018 roku to USA przerwała hegemonię drużyny spod znaku Klonowego Liścia. Finał Mistrzostw Świata rozgrywany w poprzednim roku padł łupem Kanady. Pomimo tego, że obie ekipy są na podobnym poziomie, to w mojej opinii ciut lepiej wygląda to u moich faworytek. Przygotowania oraz mecze bezpośrednie wędrowały ostatnio do zawodniczek Team Canada i oby podobnie było w Pekinie.

Warto krótko wspomnieć o reprezentacjach Chin. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni mają w swoim składzie wiele naturalizowanych hokeistek i hokeistów. Męski zespół składa się w całości z graczy klubu KHL Kunlun Red Star i z pewnością plusem dla nich jest fakt, że jest zgranie ze swoimi kolegami, bo nad tym pracował trener i szkoleniowiec Ivano Zanatta. Włodarze hokejowej federacji zastanawiali się nad wycofaniem Chin, aby nie przynieść wstydu na tle całego świata, ale oglądając wielokrotnie Smoki w KHL jest widoczna tutaj walka i charakter, która przełoży się na spotkania w ramach IO. Ciężko będzie obu reprezentacjom sięgnąć po jakiekolwiek punkty, bo poziomem znacznie odbiegają od pozostałych, ale warto atakować pojedyncze gole, ponieważ kursy na te zdarzenia będą wysokie. Liczymy na dobre występy gospodyń i gospodarzy, którzy z chęcią reprezentują swój aktualny kraj i nawet naturalizowane zawodniczki i zawodnicy poczują klimat sportowego święta.

Epidemia po raz kolejny pokrzyżowała plany, aby hokeiści z NHL wzięli udział w Igrzyskach Olimpijskich. Wiele odwołanych meczów w grudniu zmusiły włodarzy tej najlepszej ligi hokeja na lodzie na świecie, aby wycofać porozumienie i niestety nie będziemy oglądać zawodników tych rozgrywek na IO w Pekinie. To stwarza szansę innych reprezentacji, które nie mają tak bogatego wyboru wśród graczy, jak USA, czy Kanada. Jestem zdania, że tę okazję może wykorzystać Finlandia, która w swoich szeregach ma interesujący skład. Naturalnie to Rosjanie naszpikowani gwiazdami z KHL są faworytem, ale Suomi przecież niedawno pokonało The Red Machine na ich ziemi w ramach Channel One Cup i tym samym potwierdzili, że nie można ich lekceważyć. Finowie to przede wszystkim zgrana drużyna, która regularnie ze sobą występuje i stawia na solidną defensywę, która przynosi owoce.

Jest trójka z Saławat Jułajew Ufa, jak Teemu Hartikainen, Sakari Manninen, Markus Granlund. Kolejna trójka tym razem z Vityazu Podolsk, Miro Aaltonen, Niko Ojamaki, Valtteri Kemilainen. Dodatkowo wielu zawodników z Jokerit Helsinki, jak Niklas Friman, Marco Anttila, Hannes Bjorninen czy Iiro Pakarinen. Duet z SKA St, Petersburg Leo Komarov oraz Mikko Lehtonen. Jakby tego było mało to dwójka bramkarz Harri Sateri oraz Jussi Olkinoura również są czołowymi GK w KHL. Skład ten imponuje i uważam, że jedynie Rosjanie mają lepszy roster od Suomi. Co ciekawe Finowie nie sięgnęli jeszcze w swojej historii po tytuł mistrzowski w hokeju na lodzie podczas Igrzysk Olimpijskich, ale cały czas prezentują równy poziom i czas się przełamać pod tym względem. Pobieram do AKO miejsce 1-3 moich faworytów, a na singla typ specjalny w Fortunie, który mówi o tym, że złoto zdobędzie jakaś reprezentacja, która jeszcze nigdy nie cieszyła się z pierwszego miejsca. Zakład oznacza, że ktoś inny niż Rosja, Kanada, USA, Szwecja, czy Czechy. Kto wie, może Szwajcaria, czy Niemcy zaskoczą, ale liczę najbardziej na Finów i chętnie skorzystam z tej propozycji. Czekają nas wielkie emocje w hokeju na lodzie!
 
Otrzymane punkty reputacji: +1655
K 18,5K

Kocur_88_

Użytkownik
Pierwszy półfinał z nami. Nie było to porywające widowisko, no ale po tym jak Finowie wyszli na prowadzenie można było się spodziewać takiej gry z ich strony. W sumie szkoda Słowaków, bo w kolejnym meczu pokazali charakter.

Szwecja-Rosja

Zostanie zdobyty gol do pustej bramki? TAK@
2.60

Po prostu trzeba głównie liczyć na to, że pod koniec meczu nie będzie wyniku remisowego lub wysokiego prowadzenia jednej z drużyn. Najlepiej jakby ktoś prowadził 2 bramkami i wtedy już na około 5 minut przed końcem trener powinien ściągać bramkarza a wtedy jest bardzo duża szansa na gola do pustej. Dziś rano padła taka bramka, w meczu Szwecja Kanada również.

Zawodnik otrzyma 5 minutową karę?
TAK
@ 7.00

Może ktoś się zapalić i dojdzie do jakiegoś brutalnego faulu,np. ataku na głowę przeciwnka, tak jak było w meczu Szwedów z Finami czy Rosji z Czechami gdy Voronkov otrzymał karę meczu.

Będzie mecz walki, a Ruscy potrafią grać ostro, więc próbujemy.



Nesterov powyżej 0.5 pkt w kanadyjce@ 2.06
Nesterov gol
@6.20

Obrońca CSKA Moskwa. Nikita dysponujący potężnym uderzeniem powinien znajdować się na lodzie podczas gry w przewadze. Właśnie podczas PP zdobył gola Czechami. Strzelił też w meczu z Danią a huknął tak mocno, że nie wszyscy od razu zorientowali się ze padł gol. Oprócz 2 bramek ma jeszcze na koncie asystę. Sporo asystował też w KHL, liczę przynajmniej na punkt z jego strony.

Typy na karę oraz gola do pustej znajdują się w zakładce pozostałe. Kursy fortuna.

Jak wpadnie w miarę szybko bramka to można na live jakiś over próbować. Przed meczem odpuszczam granie bramek.
 
Ostatnia edycja:
elalma 120,2K

elalma

Olimpijski Mistrz Skoków
ROC - Szwecja
Liczba goli 4.5 - (1.81 fortuna)
Liczba goli 4 - (2.32 fortuna)

Na drugi półfinał ZIO z mojej strony propozycja dwóch underów po dość ciekawych kursach. O ile underowy wynik meczu Finlandii ze Słowacją był dla mnie małym zaskoczeniem, o tyle tutaj spodziewam się niskiego wyniku jeśli chodzi o bramki. Rosjanie wygrali swoją grupę i gdyby nie mecz właściwie o nic z Czechami, to pewnie byliby nadal niepokonaną ekipą. Ćwierćfinał z Danią wygrali dość pewnie, bo przeważali właściwie większość meczu. Szwedzi przegrali tylko mecz o 1 miejsce z Finlandią w swojej grupie, ale wygrali klasyfikację
zespołów z drugich miejsc, więc też zagrali od razu w ćwierćfinale i awansowali po zaciętym meczu z Kanadą. Dziś spotkają się więc dwie ekipy ciężkie do pokonania, dysponujące solidnymi graczami. Próbuję tutaj grać under, na kupon wrzucam poniżej 4 przy zwrocie
przy 4 bramkach i mam nadzieję, że obaj bramkarze będą spisywać się tak dobrze jak przez większość ZIO.
 
Otrzymane punkty reputacji: +512
M 48,2K

Masin

Użytkownik
Szwecja nie przegra w czasie regulaminowym @1.62
Podopieczni Johana Garpenlova świetnie prezentują się w defensywie i mają pewnego bramkarza z przodu, który buduje pewność siebie pozostałych zawodników. W Rosji Ivan Fedotov mnie nie przekonuje i jego rajdy do krążka mogą odbić się jutro czkawką. Liczę na spryt Lucasa Wallmarka, który jest blisko pozostania najskuteczniejszym zawodnikiem na turnieju w Pekinie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +29
sunxl 1,9M

sunxl

Typer
Szwecja nie przegra w czasie regulaminowym @1.62
Podopieczni Johana Garpenlova świetnie prezentują się w defensywie i mają pewnego bramkarza z przodu, który buduje pewność siebie pozostałych zawodników. W Rosji Ivan Fedotov mnie nie przekonuje i jego rajdy do krążka mogą odbić się jutro czkawką. Liczę na spryt Lucasa Wallmarka, który jest blisko pozostania najskuteczniejszym zawodnikiem na turnieju w Pekinie.

Podopieczni Johana Garpenlova świetnie prezentują się w defensywie i mają pewnego bramkarza z przodu, który buduje pewność siebie pozostałych zawodników. W Rosji Ivan Fedotov mnie nie przekonuje i jego rajdy do krążka mogą odbić się jutro czkawką. Liczę na spryt Lucasa Wallmarka, który jest blisko pozostania najskuteczniejszym zawodnikiem na turnieju w Pekinie.
M Masin chociaż źródło można było napisać :D a tak na serio słowo w słowo skopiowane, nieładnie.

Szwecja vs Słowacja: X2 @2.37 Fuksiarz✅

Kto oglądał dzisiejszy pojedynek Szwedów z Rosją, to z pewnością nie jest zawiedziony. Oglądaliśmy praktycznie wszystko. Można narzekać na ilość goli, ale sytuacje, walka i doskonałe parady bramkarskie były obecne. Emocjonujące 10 minut dogrywki i przede wszystkim seria rzutów karnych, która ostatecznie zdecydowała o awansie naszych północnych sąsiadów. Wydawało się, że w decydującym momencie to Trzy Korony mają wszystko w swoich rękach i nogach, bo prowadzili podczas próby nerwów, ale nie wiem, kto wpadł na pomysł, aby decydującego karnego dla Rosji strzelał Yegor Yakovlev? Ja się tego nie spodziewałem, ale był to strzał w 10. Młoda nadzieja rosyjskiego hokeja Arseni Gritsyuk dokonał dzieła zniszczenia i to Szwecja zagra jedynie o brąz.

Chiński turniej w wykonaniu formalnych gospodarzy jest naprawdę udany. Można powiedzieć, że obok Finlandii oraz Rosji to najlepsza reprezentacja w Pekinie. Niestety zabrakło szczęścia, aby powalczyć o złoto, ale zasłużenie są faworytami w walce o trzecie miejsce. Problemem może być regeneracja, ponieważ za niecałe 24h trzeba rozegrać spotkanie, gdzie rywale mieli na to niespełna pół dnia. Dodatkowo dogrywka rozgrywana 3vs3 przez 10 minut z pewnością wpłynie na sobotnią rywalizację. Jak ze zmęczeniem poradzą sobie żołnierze Johana Garpenlova?

Po drugiej stronie barykady znajduje się Słowacja, dla której jest to spory sukces znaleźć się w gronie czterech najlepszych nacji na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Mało kto na nich stawiał, ponieważ USA, Kanada, Niemcy, Czechy byli raczej stawiani w roli faworyta po medale, a tutaj proszę, mały kraj naszych południowych sąsiadów osiąga historyczny wynik. Tym samym powtarzają osiągnięcie z IO w Vancouver z 2010 roku, gdzie mogli szczycić się czwartą pozycją. Naturalnie apetyty są teraz większe i formalni goście nie są wcale bez szans w starciu ze Szwedami. Widać progres w grze podopiecznych Craiga Ramseya. Przede wszystkim defensywa prezentuje się lepiej, a jest to spora zasługa mojego imiennika Rybara, który na początku drugiej tercji zastąpił w meczu grupowym z Trzema Koronami Meteja Tomka i nie wpuścił gola w tamtej rywalizacji. Jego postawa z Niemcami i USA była wzorowa i dla kanadyjskiego szkoleniowca jest numerem jeden. Jego świetna forma będzie bardzo potrzebna podczas jutrzejszego spotkania.

Nieco ucichł nam dzisiaj Juraj Slafkovsky, a więc młody talent ze Słowacji, ale jest to świetny turniej w jego wykonaniu i w sobotę może być głównym zagrożeniem ze strony naszych sąsiadów. Nie ma co się łudzić, medal dla nich byłyby największym sukcesem w historii występów na igrzyskach olimpijskich i zrobią wszystko, aby tak się stało. Czy stać jest ich na pokonanie Szwedów, z którymi przegrali w fazie grupowej aż 1:4? Wszystko zweryfikuje lód w Pekinie.

Jutro możemy spodziewać się całkiem innego meczu, niż było to w fazie grupowej pomiędzy Szwedami a Słowakami. Przede wszystkim outsiderzy z każdym spotkaniem wyglądają na tym turnieju lepiej i sprawili wiele kłopotów Finom. Wynik był mocno stykowy i mało brakowało, a remis padłby w czasie regulaminowym. Suomi momentami byli zamykani we własnej tercji obronnej i mam nadzieję, że ambitni gracze Craiga Ramseya powtórzą swoją dobrą formę jutro. Warto zwrócić uwagę na odpoczynek. Szwecja ma niecałe 24 godziny na regeneracje, Słowacy sporo więcej. Dodatkowo 10-minutowa dogrywka 3 vs 3 z pewnością odbije się na zdrowiu jutro. Jeżeli nasi sąsiedzi będą dalej poruszali się szybko na lodzie i popełniali mało błędów, jak było to dzisiaj, to mają szanse na pierwszy medal w męskim hokeju. Należy jeszcze wspomnieć o motywacji. Dla Szwedów celem był finał i ciężej będzie im się mentalnie przestawić na walkę o brąz. Inaczej powinno to być w drugim obozie, gdzie jest to przecież historyczna szansa na sukces. Stawiam na X2 i kibicuje mocno Słowakom.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +418
mark1973 759,1K

mark1973

Znawca - Hokej
Zobaczymy co wyjdzie jutro z lektury obu meczów. Kolega wyzej juz sporo napisał o meczu o brąz. Ja nie mam tyle czasu ;)
Ogladając mecz Finów ze Słowacja szczerze to do końca drżałem o wynik i kupon na którym miałem zagraną Finlandie. Czy to Finowie zagrali słabiej? Myśle, że nie. To Słowacja gra tutaj coraz lepiej i można tylko żałować, że w półfinale spotkali Suomi , bo jeżeli byliby to Rosjanie lub Szwedzi to myślę, że pokusili by sie o niespodziankę. Ramsey switnie ich przygotował a ja nie doceniłem w poczatkowej fazie, jednak jak sie okazało taki był plan by w pierwszych dwóch meczach grac tylko do przodu bez ogladania sie na to co z tyłu. A póżniej połaczyć to z gra w defensywie . Wszystko zaczeło pracowac solidnie i mamy zespoł , który stawia czoła najsilniejszym na tej olimpiadzie. Szwedzi graja swietny hokej . Solidny w defensywie a z przodu jest kilka żądeł . Jakbym miał sie do czegoś doczepić to kreowanie akcji w ataku, czasem brakowało mi tego czegoś, może ostatniego podania. Szwedzi juz witali sie z gąską w serii rzutów karnych ale Rosjanie ich dogonili i wygrali. Z pewnoscia tak przegrany półfinał zostanie w głowach Szwedzkich graczy bo przeciez brąż to nie złoto. Ale nie jest to powód dla którego ja nie ide w kierunku Słowaków. Słowacy nie maja nic do stracenia, nie maja medalu z Igrzysk. W koncu znależli jedynke na której mogą polegać i maja wiecej czasu na odpoczynek, są szybcy na łyżwach i dobrze przygotowani, bo przeciez trener to Kanadyjczyk i to wazny element dla niego. Mysle ze jutro moga przejsc do historii i zdobyc upragniony brąż czego im bardzo życzę.

Słowacja ml kurs 3,05 Fortuna
 
Otrzymane punkty reputacji: +884
K 18,5K

Kocur_88_

Użytkownik
Prawie 10 godzin więcej na regenerację to sporo w tej fazie turnieju i biorąc pod uwagę fakt, ze Szwedzi po 70 minutach grania nie odpoczną nawet pełnej doby.

Wydaje się też, że większa motywacja będzie po stronie Słowaków.

Mnie zastanawia kto dziś stanie w bramce Szwedów jak również to czy Rybar znowu jest w stanie zagrać dobre spotkanie. Dla typu, bo też tak jak koledzy wyżej pogram coś w stronę Słowacji, lepiej byłoby gdyby bronił Hellberg.
 
mark1973 759,1K

mark1973

Znawca - Hokej
Prawie 10 godzin więcej na regenerację to sporo w tej fazie turnieju i biorąc pod uwagę fakt, ze Szwedzi po 70 minutach grania nie odpoczną nawet pełnej doby.

Wydaje się też, że większa motywacja będzie po stronie Słowaków.

Mnie zastanawia kto dziś stanie w bramce Szwedów jak również to czy Rybar znowu jest w stanie zagrać dobre spotkanie. Dla typu, bo też tak jak koledzy wyżej pogram coś w stronę Słowacji, lepiej byłoby gdyby bronił Hellberg.
Ma stanąć Hellberg 🙂
Pozdro
 
T 2,2K

tomek009966

Użytkownik
Dla mnie zdecydowanym faworytem są Szwedzi. Opieram się na kursach, dotychczasowej grze obu reprezentacji oraz pojedynku grupowym pomiędzy tymi reprezentacjami. Nie jestem fachowcem w tej dyscyplinie, także moje zdanie się mało liczy i pewnie powyższe wskazówki, co do odpoczynku i itd. są ważne, ale patrząc na to kto lepiej się prezentował na tym turnieju to jednak zdecydowanie wskazałbym na Szwedów. Natomiast Słowacy stoją przed ogromną szansą medalową i może być różnie.
 
G 1,7K

gostek1989

Użytkownik
Brawo dla Słowacji! W końcu mają medal, trzeba przyznać, że dzisiaj zdecydowanie lepsi od Szwedów, którzy fizycznie nie dali rady chyba jednak.
Slafkovsky myślę, że szybko może przenieść się na drugą stronę Atlantyku - świetny mecz i cały turniej.
 
K 18,5K

Kocur_88_

Użytkownik
Brawo, brawo i jeszcze raz brawo. Słowacja jak najbardziej zasłużyła na medal, byli najbardziej waleczną drużyną, nie ważne czy wysoko przegrywali czy prowadzili. Cały czas próbowali atakować. Rybar też się super wstrzelił w turniej i od 2 tercji meczu grupowego ze Szwecją aż do końca pokazał wysoką klasę.

Co do typów to zagrane chyba wszystko co możliwe w stronę Słowaków, łącznie z handicapami, overem celnych strzałów. Jedynie 2 kupony nie weszły ze strzelcami Szwedów, ale ogólnie duży plus.
 
psychol32 423,7K

psychol32

Użytkownik
Z różnych powodów moje zainteresowanie hokejem jest znikome. Ale nie zawsze tak było. Pamiętam bardzo dobrze czasy gdy u naszych południowych sąsiadów brylowali Satan, Hossa czy Gaborika. W tamtych latach bardzo im kibicowałem i pozostało to do dnia dzisiejszego. Dlatego cieszę się bardzo że ogarnęli mecz o trzecie miejsce.
 
sunxl 1,9M

sunxl

Typer
Dyscyplina: Hokej na lodzie/IO
Godzina: 5:10
Spotkanie: Finlandia - ROC
Typ: Finlandia zwycięstwo w czasie regulaminowym
Kurs: 2.50✅
Bukmacher: Fortuna
Analiza:


Suomi nie bez problemów przebrnęli przez półfinał rozgrywany ze Słowacją. Początek w ich wykonaniu był bardzo dobry, ale im dłużej trwała tamta rywalizacja, tym więcej odwagi widać było u naszych południowych sąsiadów. Kibice z Finlandii z pewnością drżeli o wynik przez większość czasu, ale udawało się rozbijać ataki przeciwników i tym samym czas leciał na korzyść faworytów. Do osiągnięcia historycznego wyniku na igrzyskach olimpijskich pozostał jeden krok i wydaje się, że będzie to najcięższy z dotychczasowych. Bardzo dobrą grą popisuje się bramkarz formalnych gospodarzy Harri Sateri, który imponuje formą i zachował SO we wczorajszej rywalizacji. Blisko było dokonania tej sztuki ze Szwajcarami, ale niewątpliwie jest to mocna strona Finów. Dodatkowo zgranie wielu zawodników z różnych klubów procentuje. Kiedy jak nie jutro sięgnąć po wymarzone złoto na IO? Przed Suomi zostaje blisko 60 minut plus ewentualna dogrywka i seria rzutów karnych.

Przeniesiemy się do drugiego obozu, gdzie radość z awansu do wielkiego finału nie była mniejsza. Naturalnie Rosjanie mieli trudniejszego przeciwnika w półfinale od Finów, ale na tym etapie tego turnieju nie można nikogo lekceważyć i nikt nie jest przypadkowo. Można powiedzieć, że Szwedzi mieli lepsze sytuacje w dogrywce i przewaga w karnych była spora, ale charakterni zawodnicy The Red Machine pokazali, że są silni mentalnie i wielka nadzieja tamtejszego hokeja 20-letni Arseni Gritsyuk dał promocje do finału swojemu zespołowi. W reprezentacji Rosji nie ma jednego czy dwóch liderów, każda formacja stara się grać równo i punktowanie także jest rozdzielone. Czy któryś z graczy zostanie w niedzielę bohaterem narodowym? Gdyby ktoś obejrzał wszystkie spotkania formalnych gości, to mógłby stwierdzić, że obrońcy tytułu nie zachwycali w swoich spotkaniach. PP kompletnie leży i mało goli było zdobywanych do tej pory w grze z przewagą zawodnika. Grupa także nie była za bardzo wymagająca, chociaż Czesi postawili się Rosjanom. Tak naprawdę dopiero Szwedzi przetestowali w pełni umiejętności hokeistów The Red Machine. Czy ponowne zdobycie przez nich złota na igrzyskach olimpijskich stanie się faktem?

W typach długoterminowych jako swojego faworyta do końcowej wygranej w Pekinie wskazywałem Finów i po tym co oglądałem do tej pory, to się nie zmienia. Jasne, w półfinale Suomi oddało nieco pole gry Słowakom, ale taki był też plan taktyczny nakreślony przez szkoleniowca Jukka Jalonena. Przede wszystkim trzeba było szybko objąć prowadzenie i dokonywać destrukcji ataków rywali. To się udało i większych błędów nie oglądaliśmy, ale teraz trzeba dać z siebie nie 100% a 150%. Rosjanie mnie na tym turnieju nie przekonują. Mało brakowało, a oglądalibyśmy ich dzisiaj w meczu o brąz. Niby wszystko jest pod kontrolą, ale brakuje tego błysku. Stawiam na końcową wygraną Finów. Mocny i pewny Harri Sateri w bramce daje spokój całemu zespołowi. Dodatkowo pół dnia mniej odpoczynku przed finałem może odbić się na zdrowiu i kondycji Rosjan. Mam nadzieję, że początkowy faworyt nie zawiedzie i sięgnie po raz pierwszy po złoto na IO.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +630
M 146,8K

mexes200

Użytkownik
HOKEJ NA LODZIE
Międzynarodowe
IO. 5:10
Finlandia:Rosja
Typ: X
Kurs: 3.75
Bukmacher: Betfan
No i doczekaliśmy finał igrzysk olimpijskich w Pekinie obrońcy tytułu Rosjanie zmierzą się z Finami. Dotychczas Finowie na igrzyskach olimpijskich zdobywali srebrne i brązowe medale. Ostatnio zagrali w finale w 2006 r. w Turynie, gdzie przegrali ze Szwecją. Teraz mają szansę na osiągnięcie największego sukcesu w historii. Dotychczas nigdy wcześniej nie świętowali mistrzostwa olimpijskiego. Jak dotąd są niepokonani w turnieju. Sborna z kolei moze obronić tytuł. Cztery lata temu pokonali w finale Niemców 4:3. W Pekinie przegrali tylko jeden mecz. Jeszcze w fazie grupowe ulegli po dogrywce Czechom 5:6.
Ekipy wyrównane stawka ogromna myślę że najrozsądniejszym typem tutaj będzie zagranie remisu i mistrza poznamy po dogrywce lub rzutach karnych. Kurs zacny więc krótka drzemka i zasiadamy do wielkiego widowiska.
 
Do góry Bottom