>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Wybory prezydenckie 2020

bundesmajster 6,4K

bundesmajster

Użytkownik
Wg mnie 1,8 na Dudę to super promocja. Nie bardzo rozumiem, skąd Wam się bierze, że Trzaskowski może to wygrać...
Przede wszystkim elektorat PiSu to ludzie grubo po 60. Ta część ludzi na żadne wakacje nie wyjeżdża i znów pójdzie zagłosować na swojego króla. Z kolei młodzi, którzy mają dość PiS-PO:
-nie pójdą czysto ideologicznie wybierać między gilotyną a kulą w łeb,
-wyjadą na wakacje.

Natomiast młodzi, którzy mają bombelki w domu, to chyba nie trzeba tłumaczyć na kogo pójdą zagłosować.
 
Otrzymane punkty reputacji: +43
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
Ciekawy sondaż na drugą turę w WP.PL



'Sondaż pracowni IBRiS dla WP został zrealizowany jeszcze przed ciszą wyborczą - w piątek 26 czerwca.' raczej nieciekawy po prostu grzanie wyborcow przed 1 tura.

edit; heh logiczna pomylka... publikowany dzis, ale badanie z piatku.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Wg mnie 1,8 na Dudę to super promocja. Nie bardzo rozumiem, skąd Wam się bierze, że Trzaskowski może to wygrać...
Przede wszystkim elektorat PiSu to ludzie grubo po 60. Ta część ludzi na żadne wakacje nie wyjeżdża i znów pójdzie zagłosować na swojego króla. Z kolei młodzi, którzy mają dość PiS-PO:
-nie pójdą czysto ideologicznie wybierać między gilotyną a kulą w łeb,
-wyjadą na wakacje.

Natomiast młodzi, którzy mają bombelki w domu, to chyba nie trzeba tłumaczyć na kogo pójdą zagłosować.
Nie doceniasz tego jak bardzo elektorat opozycyjny jest zjednoczony... Te ostatnie 5 lat czyli łamanie praworządności, walka z UE, ignorancja, dziesiątki afer, Janowo Podlaskie, Sasin i wybory pocztowe, TVPiS, Trójka i "Mój Ból jest Większy niż Twój", tego jest tak dużo, że już nawet sam nie ogarniam jak dużo... :) Do tego wszystkiego i o tym się głośno nie mówi, ale szlak trafia bezdzietne rodziny czy kawalerów/panny, że z ich podatków są utrzymywane cudze dzieci... Choćby z tego powodu pójdą... No i pomijam całą sferę kościelną czyli to jak wielki wpływ ma kościół co niektórych drażni jak płachta na byka...

Co do wyjazdów... Rzeczywiście wiele osób wyjeżdża i pamiętajmy byłby to spory argument, ale w tym roku mamy pandemię i jednak sporo ludzi nie wyjedzie bo się boi... wyjazdy zagraniczne praktycznie nie istnieją... To działa na korzyść Trzaskowskiego... Po za tym to ma być 12 lipca więc i tak sporo ludzi może mieć zaplanowane na sierpień i II połowę lipca... 12 lipca to właściwie początek wakacji... większy problem byłby jak by miał być to środek lata...

I co do młodych ludzi - myślę, że tu jest zmiana... W 2015 głosowali na Dudę, teraz zagłosują na Rafała lub nie pójdą wcale... Myślę, że duża tu "zasługa" próby zdjęcia z 1 miejsca LPPT piosenki Kazika "Twój Ból jest większy niż mój" gdzie pokazuje jak Kaczyński poszedł na grób brata podczas gdy wszyscy inni nie mogli... No zapomniałem wcześniej dodać o "upajaniu się władzą" przez obecną ekipę a zapowiadali skromność, umiar i służenie Narodowi... A wszystko to co dobre zrobili jak 500+ Trzaskowski dzień i noc zapowiada, że nic nie ruszy, zresztą przez najbliższe 3 lata jakby to niby mógł zmienić skoro rządzi PiS, a Prezydent może jedynie wetować ustawy ?

No i na końcu dodam, że jak mamy np. ważny mecz w LM to analizujemy często czy zespół ma lidera, kogoś kto posiada odpowiednie cechy wolicjonalne i pociągnie wszystkich - wiemy jak często taki jeden zawodnik jak Messi czy Ronaldo pociągał drużyny do rzeczy niemożliwych... W mojej opinii Trzaskowski ma największą charyzmę i determinację wśród wszystkich kandydatów... Kosiniak był bardzo miły itd i gdyby nie Trzaskowski sam bym na niego głosował, ale był potulny jak misio... Reszcie też czegoś brakowało, a Trzaskowski ma "to coś"...
 
paga 28K

paga

Użytkownik
Ciebie chłopie trzeba zignorować bo tak nawiedzonego użytkownika tutaj nie ma. Najpierw pierd. że PiS wprowadzi stan wyjątkowy żeby nie odbyła się druga tura a teraz kolejne kabaretowe slogany wprost z GW czy TVN. Brak praworządności, dyktatura, walka z UE. Chłopie serio skończ. Jesteś dorosły a pieprzysz jak dzieciak.
 
Otrzymane punkty reputacji: +22
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Ciebie chłopie trzeba zignorować bo tak nawiedzonego użytkownika tutaj nie ma. Najpierw pierd. że PiS wprowadzi stan wyjątkowy żeby nie odbyła się druga tura a teraz kolejne kabaretowe slogany wprost z GW czy TVN. Brak praworządności, dyktatura, walka z UE. Chłopie serio skończ. Jesteś dorosły a pieprzysz jak dzieciak.
Na temat moich poglądów zapraszam do dyskusji w tym temacie:

Pisałem o mobilizacji strony opozycyjnej co ma wpływ na wynik wyborów i nasze typowanie. O stanie wyjątkowym pisałem wyraźnie, że w to nie wierzę i podałem tylko informację jaką wyczytałem gdzieś w necie. Jak chcesz dyskutować o polityce to jest tamten temat. Pozdrawiam
 
Camilla P. 34,5K

Camilla P.

Forum VIP
...kolejne kabaretowe slogany wprost z GW czy TVN.
Tak szczerze to wolę "slogany" z Wyborczej i TVNu, aniżeli te z zakłamanej do bólu, reżimowej niczym w Korei północnej - TVP.
Każdy ma pełne prawo do własnych spostrzeżeń i wyrażania poglądów. Uwagi typu "jesteś głupi bo myślisz inaczej niż ja" są bardzo nie na miejscu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +24
psotnick 827,4K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
'Sondaż pracowni IBRiS dla WP został zrealizowany jeszcze przed ciszą wyborczą - w piątek 26 czerwca.' raczej nieciekawy po prostu grzanie wyborcow przed 1 tura.

edit; heh logiczna pomylka... publikowany dzis, ale badanie z piatku.
Fakt z piątku, tylko jakie to ma znaczenie? Od miesiąca było wiadomo że w drugiej turze będzie Duda i Trzaskowski, więc wynik 1 tury raczej nie mógł być zaskoczeniem i wpłynąć na preferencje w drugiej turze. Ale zgadzam się że to dopiero początek szaleństwa sondażowego i trzeba czekać na następne (i raczej nie brać pod uwagę CBOS bo tam przegięcie w jedną stronę zbliża się powoli do TVP i pewnie u nich Prezydent będzie miał jakieś 65-70%, skoro tuż przed 1 turą dawali mu pod 50%, chyba z 48,5% czy coś koło tego...)

I jeszcze jedno: gdzie wy macie kurs 1.8 na Dudę? Może taki był wieczorem w niedzielę, tego nie wiem, nie sprawdzałem, ale teraz wszędzie na reelekcję jest 1.45-1.5, i to jeszcze przed odliczeniem podatku. Więc za wielkiej promocji w tym kursie nie ma. Skoro buki przewidują różnicę mniejszą niż 2,5 punkta procentowego.

I JESZCZE JEDNO:
BARDZO PROSZĘ ODNOSIĆ SIĘ DO ARGUMENTÓW MERYTORYCZNYCH W KULTURALNY SPOSÓB, BEZ WYCIECZEK PERSONALNYCH, BO ATAKI AD PERSONAM ZOSTAWMY GADAJĄCYM GŁOWOM W TELEWIZJACH. NAS STAĆ NA WIĘCEJ.
 
Ostatnia edycja:
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
1593509232951.png

'Gdyby do wyników I tury dla
@AndrzejDuda
i
@trzaskowski_
dodać poparcie elektoratów SH, KB, WKK i RB (deklarowane w badaniach) to przewaga PAD nad RT wyniosłaby na dziś ok. 160 tys głosów. '



czekamy na pierwsze sondaze po 1 turze, bo rownie dobrze moze byc -10 na korzysc dudy hehe

o wyniku wyboru przy tak malej roznicy nie decyduja zelazne elektoraty a ludzie tacy jak ja. mobilizacja pis i mobilizacja opozycji daje wynik stykowy. wygrywa ten kogo wybierze wiecej ludzi nie bioracych udzialu w 1 turze.

duze znaczenie, ze z piatku
Fakt z piątku, tylko jakie to ma znaczenie?
duze, bo w piatek byla inna rzeczywistosc i inne wybory. te sondaze pokazywaly, ze biedron bedzie mial 10 procent straty do dudy a kamysz z nim wygrywal...jedyne co z tego mozna wywnioskowac to, ze duzo osob jest przeciwko dudzie. bardzo duzo ludzi w sondazach zaufania nie ufalo dudzie. byl w czolowce rankingow zaufania, ale polaryzacja ufam/ nie ufam byla bardzo wyrazna. malo obojetnych osob z nie mam zdania.

edit;

1593511055553.png


za kilka dni kolejny ranking i dla mnie to jest odnosnik do tego co moze sie stac.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +79
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
edit;

'Łącznie do spisów wyborców przed II turą wyborów prezydenckich wpisało się dodatkowo ponad 140 tys. wyborców; w tej chwili w spisach wyborców znajduje się 515 tys. 894 wyborców - poinformował we wtorkowym komunikacie resort spraw zagranicznych.'

trzaskowski za granica wygrywal stosunkiem 2;1 z duda.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Są już sondaże zrobione kiedy były wiadome wyniki I tury... sondaż Kantar dla TVN24 i Faktu z niedzieli z godz 22 i tam różnica była 0,7% na korzyść Dudy... Był też sondaż dla WP gdzie wygrał Rafał.. ale to mało miarodajne bo raczej net jest w większych miastach..

Jak wczoraj powiedział prof. Zybertowicz sam Prezydent Duda już w lutym mówił mu, że może być ciężko, a różnica w głosach może być ok 1%... Skąd to wiedział ? Czy tylko intuicja a może tajne wewnętrzne sondaże ? Jak wcześniej nie wiedziałem co tu grać to powiem wam, że coraz bardziej jestem pewny tego typu na różnicę 2,75% i handi dodatnie dla Rafała na +2,5% i myślę, że ten kurs spadnie albo zmienią linię, dlatego zaryzykowałem i już to zagrałem... Wiadomo lepiej poczekać dłużej, ale myślę, że Trzaskowski nie popełni jakiś wielkich błędów i będzie szedł na fali wznoszącej...

Do tego też co pisałem wcześniej trzeba dodać jeszcze jedno - ludzie z natury rzeczy chcą zmian... Taki też był mechanizm kiedy Duda pokonał Komora... Zresztą a propos Trzaskowski bije Komora o 2 długości... Naprawdę te bety na +2,5 wydają mi się całkiem ok... I słusznie kolega wyżej tu liczy pozostałych kandydatów i ich elektoraty bo Duda może max wyłowić coś dla siebie od Bosaka, ale ile ? połowę ? Więcej ? Przecież PiS jest bardziej socjalistyczny niż PO więc jaki Korwinista zagłosuje na nich ? Z naszych podatków rozdają pieniądze dla dzieci, a rodzice nawet nie muszą pracować... No i dalej liczmy - pozostałe WSZYSTKIE elektoraty to już praktycznie 80% w stronę Rafała... Hołownia z jego zieloną Polską i samorządnością jak PiS chciał rozwalić samorządy to przecież praktycznie jest bardzo zbliżony do Rafała... Biedroń już przekazał głosy, a Kamysz przekaże... Różnica w głosach może być na poziomie 10 tyś albo i mnie...
 
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik

pewnie o ten sondaz chodzi. no roznica jest 0,7, ale tez 9,9 niezdecydowanych.

tego dla wp nie moge znalezc.


edit; zona klarenbacha jest jakims dyrektorem w jakiejs spolce pkp... gosc zawsze odlatuje i zawsze ma pytania i odpowiedzi gotowe przeciwko opozycji.

edit; ten sondaz dla wp to byl ten przeprowadzony w piatek...
 
Ostatnia edycja:
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik

pewnie o ten sondaz chodzi. no roznica jest 0,7, ale tez 9,9 niezdecydowanych.

tego dla wp nie moge znalezc.
Niezdecydowani jak to niezdecydowani... :) 70% wcale nie pójdzie, a reszta rozłoży się po połowie... Ten dla WP był jak te wszystkie co one codziennie robią i był w niedzielę, ale nie brałbym go pod uwagę...
 
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
Niezdecydowani jak to niezdecydowani... :) 70% wcale nie pójdzie, a reszta rozłoży się po połowie... Ten dla WP był jak te wszystkie co one codziennie robią i był w niedzielę, ale nie brałbym go pod uwagę...
jedyny sondaz dla wp z dnia 28.06 to ten przeprowadzony 26. jak masz linka do sondazu przeprowadzonego 28 dla wp zaraz po wynikach to prosze podaj, bo ja bym go bral pod uwage.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
jedyny sondaz dla wp z dnia 28.06 to ten przeprowadzony 26. jak masz linka do sondazu przeprowadzonego 28 dla wp zaraz po wynikach to prosze podaj, bo ja bym go bral pod uwage.
Wiesz co chyba się pomyliłem w nazewnictwie. To była sonda, a nie sondaż. Takie co robią bardzo często. Poszukaj w sondach.
Post automatycznie złączony:

Ok już znalazłem... Nie wiem jak Ty szukałeś... :) Po wpisaniu w google pojawia się na 1 miejscu:

Post automatycznie złączony:

Ale z piątku nie z niedzieli - tu się pomyliłem
 
ranczo0123 445,3K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
Teraz te wszystkie sondaze nic wam nie powiedza. Wg mnie wygra ten kandydat, ktory lepiej zaprezentuje sie w debatach i to one beda mialy tutaj decydujacy wplyw.
 
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
albo w debacie... duda chce jednej z tvp, tvn i polsat... ale przyjal zaproszenie od tvp hehehe gdzie tu logika to nie wiem... trzaskowski chce w tvn...

po debatach tez sa sondaze ;) zawsze to jakis punkt odniesienia i mozna jakis trend wylapac.

debata w tvp to bedzie farsa... juz sama jej formula... ale takie cos przeciez tylko utwierdza zelazny elektorat, bo swiadomi wyborcy raczej nie nabieraja sie na takie rzeczy.

debata w tvn to mniejsza farsa...
 
Do góry Bottom