>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Wybory prezydenckie 2020

psotnick 844,9K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Czeka nas teraz 2 tygodnie fikolkow i zabiegania o kazdy elektorat. Na ponizszym filmie reprezentant PO upomina sie o przedstawiciela Konfederacji w programie TVP Info. SZOK.

Każdy orze jak może, niech się upomina o kogo chce. Pewnie, że dziwne to wygląda, że POwiec upomina się o przedstawiciela Konfederacji, ale rację miał (nawet jesli w podtekście było żeby zapunktować u wyborców Bosaka). A w odpowiedzi na pytanie gdzi jest Konfederacja to prowadzący coś bredzi o 5 okienkach, (chyba że brakło miejsca??) a tam siedzi dwóch PiSowców którzy powtarzają po sobie. Potem Klarenbach jakieś podwórkowe przekomarzania o "Czołem Wielkiej Polsce", co ma brak miejsca w TVP dla ugrupowania parlamentarnego do zawołania Obozu Wielkiej Polski, który nawet nie jest w Konfederacji?? Zresztą daleko mu do nich.

Trzeba jasno powiedzieć: nie wiem kim jest Klarenbach, ale na pewno nie jest dziennikarzem, obiektywizmu zero, przygotowanie merytoryczne mierne i generalnie nie wiem co on robi na wizji, bo tam powinni występować najlepsi z najlepszych. Jeśli on jest najlepszy w TVP to ja dziękuję. Mam nadzieje, że w poniedziałek będzie prowadził ta debatę to będzie przynajmniej śmiesznie. Tyle inteligentnych młodych ludzi mają w tym TVP, a stawiają na takiego kogoś, dziwne. Musiał nieźle komuś nawilżyć. Drugi w kolejce Adamczyk, który jeszcze 5 lat temu czapkował rządzącej wtedy PO a po zmianie szybciutko chorągiewka się obróciła w wiadomą stronę. Jeszcze Danuta, ale to już inny poziom, jej wywiady z prezesem czy prezydentem powinny być puszczane po 23, bo to już prawie miłość na żywo.
 
B 482

bmoran

Użytkownik
Tak czytam ten temat i przypomnijcie sobie, ze jest to TYLKO prezydent! On nie zmieni jakosci wiadomosci TVP, on nie uchwali zwiazkow partnerskich jak rowniez nie zabroni ich. I tak : prezydent to jest dlugopis kazdej partii z ktorej sie wywodzi bo logiczne jest, ze ma plus minus te same poglady co partia. Duda zawetowal 6-7 ustaw podpychanych przez PiS i jest dlugopisem, Komorowski zawetowal 3 ustawy z PO i dlugopisem nie byl? Prezydent w Polsce to taki przecinacz wstegi na otwarciu drogi powiatowej i nic wiecej. Wiec mniej podniety sobie dajcie ;)
Post automatycznie złączony:

Jak ktos chce Trzaskowskiego grac to na Unibecie jest 2,8, prawie kazdy inny buk ma 2,5
 
Ostatnia edycja:
bundesmajster 6,4K

bundesmajster

Użytkownik
Nie doceniasz tego jak bardzo elektorat opozycyjny jest zjednoczony... Te ostatnie 5 lat czyli łamanie praworządności, walka z UE, ignorancja, dziesiątki afer, Janowo Podlaskie, Sasin i wybory pocztowe, TVPiS, Trójka i "Mój Ból jest Większy niż Twój", tego jest tak dużo, że już nawet sam nie ogarniam jak dużo... :) Do tego wszystkiego i o tym się głośno nie mówi, ale szlak trafia bezdzietne rodziny czy kawalerów/panny, że z ich podatków są utrzymywane cudze dzieci... Choćby z tego powodu pójdą... No i pomijam całą sferę kościelną czyli to jak wielki wpływ ma kościół co niektórych drażni jak płachta na byka...

Co do wyjazdów... Rzeczywiście wiele osób wyjeżdża i pamiętajmy byłby to spory argument, ale w tym roku mamy pandemię i jednak sporo ludzi nie wyjedzie bo się boi... wyjazdy zagraniczne praktycznie nie istnieją... To działa na korzyść Trzaskowskiego... Po za tym to ma być 12 lipca więc i tak sporo ludzi może mieć zaplanowane na sierpień i II połowę lipca... 12 lipca to właściwie początek wakacji... większy problem byłby jak by miał być to środek lata...

I co do młodych ludzi - myślę, że tu jest zmiana... W 2015 głosowali na Dudę, teraz zagłosują na Rafała lub nie pójdą wcale... Myślę, że duża tu "zasługa" próby zdjęcia z 1 miejsca LPPT piosenki Kazika "Twój Ból jest większy niż mój" gdzie pokazuje jak Kaczyński poszedł na grób brata podczas gdy wszyscy inni nie mogli... No zapomniałem wcześniej dodać o "upajaniu się władzą" przez obecną ekipę a zapowiadali skromność, umiar i służenie Narodowi... A wszystko to co dobre zrobili jak 500+ Trzaskowski dzień i noc zapowiada, że nic nie ruszy, zresztą przez najbliższe 3 lata jakby to niby mógł zmienić skoro rządzi PiS, a Prezydent może jedynie wetować ustawy ?

No i na końcu dodam, że jak mamy np. ważny mecz w LM to analizujemy często czy zespół ma lidera, kogoś kto posiada odpowiednie cechy wolicjonalne i pociągnie wszystkich - wiemy jak często taki jeden zawodnik jak Messi czy Ronaldo pociągał drużyny do rzeczy niemożliwych... W mojej opinii Trzaskowski ma największą charyzmę i determinację wśród wszystkich kandydatów... Kosiniak był bardzo miły itd i gdyby nie Trzaskowski sam bym na niego głosował, ale był potulny jak misio... Reszcie też czegoś brakowało, a Trzaskowski ma "to coś"...


Niestety przestałem czytać w połowie. Twoje argumenty są super, ale nie rozumiesz, że większość wyborców nie głosuje w ten sposób.
Większość wyborców nie ma zielonego pojęcia co to znaczy wetować ustawę. A Ty opowiadasz o jakichś cechach wolicjalnych. Kill me... Żelazny elektorat Dudy nie jedzie na żadne wakacje bo w większości to ludzie, którzy ostatkiem sił o lasce przyjdą do lokalu wyborczego.
 
Otrzymane punkty reputacji: +31
paga 28,2K

paga

Użytkownik
Tak szczerze to wolę "slogany" z Wyborczej i TVNu, aniżeli te z zakłamanej do bólu, reżimowej niczym w Korei północnej - TVP.
Każdy ma pełne prawo do własnych spostrzeżeń i wyrażania poglądów. Uwagi typu "jesteś głupi bo myślisz inaczej niż ja" są bardzo nie na miejscu.
Uuu, no tak. W latach 2008-2015 nie mieliśmy agitacji pro partia rządząca. To wszystko stało się tak nagle. Zły PiS. Wcześniej było tak neutralnie. Uwielbiam ten argument o telewizji reżimowej jak w Korei.
Jeżeli nie masz pojęcia o czym piszesz, wrzuć argument o dyktaturze, reżimowej telewizji a będzie dobrze.
 
Otrzymane punkty reputacji: +83
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
Żelazny elektorat Dudy nie jedzie na żadne wakacje bo w większości to ludzie, którzy ostatkiem sił o lasce przyjdą do lokalu wyborczego.
troche demagogia. 50 plus jak juz a nie grubo po 60... tak ponad 4 miliony ludzi, ktorzy ostatkiem sil o lasce przyjda hehe

obaj przeginacie w dwie strony... sezon wakacyjny juz sie zaczal i oblozenie jest takie samo i teraz i za dwa tygodnie.

co do mlodych... duda byl ich 4 wyborem, pierwszy trzaskowski, drugi holownia, trzeci bosak...

dlaczego tak glosuja? czy przez piosenki, afery itp.? nie, glosuja tak, bo patrza w przyszlosc swoja przyszlosc nie z jednym dzieckiem nie z dwojka a z trojka... i nie za 500 plus... za 500 plus to moze glosowac ktos kto ma juz swoje mieszkanie stabilizacje zyciowa itp. albo nie ma ambicji na awans spoleczny, badz sie przyzwyczail do tego jak zyje. tak samo bylo w 2015. jaka praca jest dla mlodych aktualnie? bezrobocie spada, ale gdzie ci pracownicy pracuja to juz sie nie mowi...


Co ciekawe, głosowało więcej najmłodszych wyborców (frekwencja w grupie wiekowej 18-29 lat wynosiła 64,5 proc.) niż najstarszych (frekwencja w grupie wiekowej 60 lat i więcej wyniosła 55,9 proc.).

patrzac na to, ze na dude glosowalo ponad 8 milionow jest 5 grup wiekowych, glosujacych 19 milionow 19/5=3,8 srednia na grupe

czyli na dude 1,9 miliona mniej wiecej w najstarszej grupie wiekowej. czyli mniej niz 25 procent wyborcow dudy...

edit nie 20 a 25 procent moj blad.
 
bundesmajster 6,4K

bundesmajster

Użytkownik
Kolego wyżej, demagogia to sposób pozyskiwania zwolenników polegający na odwoływaniu się do ich emocji, oczekiwań i na składaniu nierealnych obietnic.

Natomiast upraszczając ponownie do standardów tej dyskusji- wszyscy wyborcy Dudy zagłosują znów na Dudę. Z kolei
- wyborcy Bosaka, albo nie zagłosują albo zagłosują na Dudę,
- wyborcy Hołowni nie zagłosują w ogóle: w większości to młodzi, którzy chcą oderwać się od PiS-PO
- reszta wyborców Hołowni zagłosuje na Trzaskowskiego.

Z tego tytułu przewiduję miażdżącą przewagę Dudy. (Duda 43% + elektorat Bosaka---- Trzaskowski 30% plus kilka % od Hołowni)
 
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
no to dobrze zinterpretowalem to co napisales. pozyskujesz zwolennikow do tego co piszesz sposobem w jaki piszesz. teraz napisales normalnie...

edit; wyborcy bosaka nie zaglosuja na dude... to nie sa wyborcy korwina ani wyborcy konfederacji... 55 procent z nich to konfederacja...
Post automatycznie złączony:

Kolego wyżej, demagogia to sposób pozyskiwania zwolenników polegający na odwoływaniu się do ich emocji, oczekiwań i na składaniu nierealnych obietnic.

Natomiast upraszczając ponownie do standardów tej dyskusji- wszyscy wyborcy Dudy zagłosują znów na Dudę. Z kolei
- wyborcy Bosaka, albo nie zagłosują albo zagłosują na Dudę,
- wyborcy Hołowni nie zagłosują w ogóle: w większości to młodzi, którzy chcą oderwać się od PiS-PO
- reszta wyborców Hołowni zagłosuje na Trzaskowskiego.

Z tego tytułu przewiduję miażdżącą przewagę Dudy. (Duda 43% + elektorat Bosaka---- Trzaskowski 30% plus kilka % od Hołowni)

dobra skad dane bierzesz?

Wśród głosujących na Rafała Trzaskowskiego młodzi wyborcy to 13,2 proc. wszystkich popierających kandydata KO, Krzysztof Bosak ma wyjątkowo młodych wyborców, aż 53 proc. głosujących na polityka Konfederacji to ludzie poniżej 30 roku życia. Wśród popierających Szymona Hołownię aż 28,3 proc. to osoby młode, a Robert Biedroń ma aż 41,6 proc. młodych wyborców.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Kolego wyżej, demagogia to sposób pozyskiwania zwolenników polegający na odwoływaniu się do ich emocji, oczekiwań i na składaniu nierealnych obietnic.

Natomiast upraszczając ponownie do standardów tej dyskusji- wszyscy wyborcy Dudy zagłosują znów na Dudę. Z kolei
- wyborcy Bosaka, albo nie zagłosują albo zagłosują na Dudę,
- wyborcy Hołowni nie zagłosują w ogóle: w większości to młodzi, którzy chcą oderwać się od PiS-PO
- reszta wyborców Hołowni zagłosuje na Trzaskowskiego.

Z tego tytułu przewiduję miażdżącą przewagę Dudy. (Duda 43% + elektorat Bosaka---- Trzaskowski 30% plus kilka % od Hołowni)
Akurat tego co napisałeś nie trzeba zgadywać... To właśnie jest przygotowywanie się do grania... :) Patrz - moja sygnatura...

Myślisz, że bym postawił swoje pieniądze tylko w oparciu o swoje przeczucia ? Są/były sondaże jak różni wyborcy kandydatów by zagłosowali w II turze... I tak z pamięci - nie proście o link bo nie pamiętam - od Hołowni jakieś 70% zadeklarowało głosowanie na Rafała... A sam Hołownia zadeklaruje to za parę dni... Po za tym... mamy już dwa sondaże na II turę... No i niby skąd się wzięła różnica 0,7% szanowny kolego ?

Pamiętajmy, że temat jest o typowaniu i tego się tu trzymajmy... Żeby była przejrzystość i żeby wyłapać fajne bety... Tak jak drużynom nie kibicujemy swoim kandydatom i gramy to co należy. W innym temacie gdzie już 2 razy dawałem link można pogadać o reżimowej TV...
Post automatycznie złączony:

Hahaha... :) Nie trzeba jednak było czekać parę dni:

Post automatycznie złączony:

A tu sondaż z dzisiaj gdzie wygrywa Rafał:

 
Ostatnia edycja:
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Panowie policzcie bo mi się nie chce i nie jestem za dobry z matmy... Nie trzeba zgadywać jak kolega bundesmajster...

Tu macie kopalnię wiedzy:

Post automatycznie złączony:

Policzyłem na szybko (możliwa pomyłka)... Założenie było takie, że niezdecydowani w ogóle nie pójdą, a reszta jak deklarowała i wyszło mi, że na Rafała 50,18%, na Dudę 49,82%... :) W takim układzie wszystkie bety jakie proponowałem wchodzą z zapasem 2%
 
Ostatnia edycja:
D 0

damiansport3

Użytkownik
Szkoda, że dopiero teraz tutaj zaglądnąłem, bo bym wyprostował wiele dziwnych typów, porad i byście stracili mniej kasy :) Muszę się pochwalić, że bardzo dobrze mi poszło w wyborach. 8 z 9 zakładów trafionych, kilka stów na plus, co jest sporo biorąc pod uwage, że nie można było łączyć zakładów.

Wygrałem głównie dzięki przeczuciu, że Kosiniak Kamysz zaliczy słabszy niż oczekiwano wynik, a Trzaskowski zrobi lepszy niż sugerowały przewidywania. To się nazywa polaryzacja. Czułem, że Trzaskowski i Duda połkną tych mniejszych kandydatów i uzyskają oni gorszy wynik niż w sondażach. Ludzie nie chcą "marnować głosu". Także wiedziałem, że Hołownia uzyska świetny wynik. Typowałem 14-15% i byłem blisko.

Przykładowe moje zakłady:

Trzaskowski +25,5%
Trzaskowski lepszy od WKK o 18,5% 2x
Trzaskowski lepszy od WKK o 21,5%
Trzaskowski +28,5%
Trzaskowski lepszy od Bosaka o 18,%
Hołownia lepszy od Kosiniaka o 4,5%
Trzaskowski lepszy od Kosiniaka - to było tuż po zmianie kandydata w PO, gdy sondaże KK i RT były równe dawali kurs 1,40. Ale ja czułem, że Trzaskowski będzie rósł i uzyska wyni ktypowy dla PO albo nawet lepszy. a KK będzie tracił

Wszystko weszło. Czemu wiedziałem, że Trzaskowski uzyska dobry wynik? (typowałem 31%) wszedł późno do gry, więc działała świeżość. Tłumy na jego spotkaniach. Młody, przystojny kandydat - to też plus.

Co do frekwencji, bo widzę, że była na ten temat dyskusja. Ja byłem przekonany, że będzie bardzo wysoka. Co prawda nie postawiłem na to pieniędzy, ale 60%+ było niemal pewne. Ci którzy pisali tutaj, że frekwencja będzie niska przez koronawirus chyba nie wychodzą w ogóle na dwór. Przecież ludzie już nie wierzą w tego wirusa. Wszystko wróciło do normy, tłumy na ulicach i w galeriach. Typowałem, że frekwencja może zakręcił się nawet w okolicach 70% przez ogromną mobilizację i zainteresowanie wyborami, a także chęć zmiany. Trochę zabrakło, ale dobrze przeczuwałem.

A wam jak poszło w 1 turze? Pochwalcie się.

Co do drugiej tury - raczej nie zamierzaj stawiać kasy na żadnego z kandydatów. Faworytem jest Duda i to dość sporym. Trzaskowski potrzebuje wielu sprzyjających okoliczności by wygrać w tym zwycięstwa w debacie, wpadek Dudy, maksymalnej mobilizacji elektoratu - wysokiej frekwencji. Na pewno przyciągnie znacznie więcej elektoratu od kandydatów którzy odpadli, pewnie około 3 miliony, podczas gdy Duda może liczyć na około 700 tysięcy. Wszystko zależy od frekwencji i trudno jest przewidzieć jaka ona będzie. Z jednej strony, frekwencja w drugiej turze jest zawsze wyższa niż w pierwszej, a wśród miast i metropolii jest spora rezerwa, bo to te miejsca zanotowały mniejszy wzrost niż wsie w porównaniu do wyborów parlamentarnych w 2019. Z drugiej strony okres wakacyjny i trochę demobilizacja wyborców opozycji, bo zwycięstwo wydaje się mało prawdopodobne i sporo osób odpuści sobie drugą turę z tego powodu. Kolejny argument za niższą frekwencją to fakt, że wyborcy Bosaka i Hołowni to głównie młodzi ludzie, antysystemowcy i teraz gdy ich kandydat odpadł, możlliwe, że zostaną w domu. Więc nie wiem. Dzisiaj jednak mieliśmy dobre informacje, aż 140 tysięcy osób dopisało się na wybory korespondencyjne w drugiej turze zagranicą. W sumie 515 tysięcy polonii weźmie udział! To rekord. Więc może frekwencja będzie nawet większa Hmm, gdybym miał postawić kasę, to chyba postawiłbym na podobną frekwencje jak w 1 turze, 64-65%.
 
Ostatnia edycja:
bundesmajster 6,4K

bundesmajster

Użytkownik
Policzyłem na szybko (możliwa pomyłka)... Założenie było takie, że niezdecydowani w ogóle nie pójdą, a reszta jak deklarowała i wyszło mi, że na Rafała 50,18%, na Dudę 49,82%... :) W takim układzie wszystkie bety jakie proponowałem wchodzą z zapasem 2%

Jeżeli Ty masz przeliczone wszystko do 2 miejsc po przecinku, to nie ma sensu ta dyskusja, bo dla mnie to jest przejaw megalomanii z Twojej strony. Sondaż, który podajesz jest sprzed ciszy wyborczej, tak więc pozdro...Nie wspomnę już o tym, że to próbka 1100 Polaków.
Taka próbka jest też przeprowadzana na starszych osobach?

Tak się składa, że jestem członkiem komisji wyborczej i jakieś swoje obserwacje również mam. I nie są to artykuły prasowe.

Nie rozumiesz, że elektorat Dudy pozostaje stabilny. A elektorat Trzaskowskiego powiększy się, owszem ale swoje wyliczenia wziąłeś z kosmosu, ponieważ nie zagłosuje na niego cała grupa od Hołowni- większość ma to w dupie, może zagłosują a może nie. A wyborcy Dudy- rodziny z dziećmi i dziadkowie zagłosują NA PEWNO.
 
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
Jeżeli Ty masz przeliczone wszystko do 2 miejsc po przecinku, to nie ma sensu ta dyskusja, bo dla mnie to jest przejaw megalomanii z Twojej strony. Sondaż, który podajesz jest sprzed ciszy wyborczej, tak więc pozdro...Nie wspomnę już o tym, że to próbka 1100 Polaków.
Taka próbka jest też przeprowadzana na starszych osobach?

Tak się składa, że jestem członkiem komisji wyborczej i jakieś swoje obserwacje również mam. I nie są to artykuły prasowe.

Nie rozumiesz, że elektorat Dudy pozostaje stabilny. A elektorat Trzaskowskiego powiększy się, owszem ale swoje wyliczenia wziąłeś z kosmosu, ponieważ nie zagłosuje na niego cała grupa od Hołowni- większość ma to w dupie, może zagłosują a może nie. A wyborcy Dudy- rodziny z dziećmi i dziadkowie zagłosują NA PEWNO.
wklejalem to po 11 dzisiaj... to z aktualnych sondazy deklarowanego poparcia...

 
J 0

janusz_typer94

Użytkownik
Uuu, no tak. W latach 2008-2015 nie mieliśmy agitacji pro partia rządząca. To wszystko stało się tak nagle. Zły PiS. Wcześniej było tak neutralnie. Uwielbiam ten argument o telewizji reżimowej jak w Korei.
Jeżeli nie masz pojęcia o czym piszesz, wrzuć argument o dyktaturze, reżimowej telewizji a będzie dobrze.
Nawet jeżeli można wspomnieć kilku dziennikarzy którzy mieli widoczne sympatie polityczne za czasów TVP między 2008-2015, to nigdy nie zniżali się do poziomu tak chamskiej i prostackiej propagandy, zaś ich opinie były zachowane do publicystyki. Wiadomości to były wiadomości, a nie przekaz partyjny. Ponadto, przypomnę tylko, że Pospieszalski i Wildstein TEŻ mieli swoje programy w TVP za PO i w tychże programach jawnie po rządzie jechali. Dzisiaj znajdź mi coś co w TVPiS wyraża chociażby zwątpienie w nieomylność partii. Jednym słowem - pieprzysz głupoty udając wielce oświeconego.

Tutaj dla porównania masz wydanie Wiadomości z 2011, 6 dni przed wyborami parlamentarnymi relacjonujące przebieg kampanii. Przecież to jest dramat, że istnieją ludzie, którzy uważają, że kiedyś poziom propagandy był podobny lub większy.


A tutaj wywiad Lisa, najmniej obiektywnego dziennikarza tamtej redakcji, z Kaczyńskim przed wyborami parlamentarnymi w 2011. Tego nie da się porównać do obecnej propagandy, widziałeś kiedykolwiek Budkę lub Schetynę w TVP?

 
Camilla P. 34,5K

Camilla P.

Forum VIP
Jeżeli nie masz pojęcia o czym piszesz, wrzuć argument o dyktaturze, reżimowej telewizji a będzie dobrze.
Moje życiowe credo jest takie, że jak nie mam pojęcia to nie zabieram głosu.
Mam wrzucić argument? Proszę bardzo. Włącz publiczną informacyjną, znajdziesz poszukiwane argumenty w każdej wypowiedzi. A jeśli Twój włos na głowie się nie jeży to naprawdę nie mój problem. Masz pełne prawo postrzegać inaczej niż inni. 👍
 
M 0

marcin.kowalsk

Użytkownik
Mam jeszcze jedno pytanie dot betfan


    • Przewaga zwycięzcy w wyborach Prezydenta RP 2020 r.II tura
      +1
      Poniżej 1.50%​
      1.87
      Powyżej 1.50%​
      1.80
    • 23


Czyli (tak chcę się upewnić) jeśli moim zdaniem różnica między kandytatami będzie większa niż 1.5% to tak jak teraz była większa od 1.5% miedzy Dudą a Trzaskowskim na 1turze tak?
 
psotnick 844,9K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Mam jeszcze jedno pytanie dot betfan


    • Przewaga zwycięzcy w wyborach Prezydenta RP 2020 r.II tura
      +1
      Poniżej 1.50%​
      1.87
      Powyżej 1.50%​
      1.80
    • 23


Czyli (tak chcę się upewnić) jeśli moim zdaniem różnica między kandytatami będzie większa niż 1.5% to tak jak teraz była większa od 1.5% miedzy Dudą a Trzaskowskim na 1turze tak?
No tak, trudno inaczej to rozumieć. To jest tak samo jak z każdym handicapem w zakładach sportowych, czy chodzi o gole w piłce nożnej, czy punkty w koszykówce, tutaj dla odmiany masz punkty procentowe. Nic prostszego, zwłaszcza w drugiej turze wyborów.

Jeśli stawiasz na handicap Duda -1.5 to Andrzej musi wygrać co najmniej 1,51 punkta procentowego. Jak Duda wygra w stosunku 51,00%-49,00% to twój typ będzie wygrany, jeśli będzie 50,74%-49,26% dla Andrzeja to typ przegrany. Cokolwiek więcej dla Trzaskowskiego to typ tym bardziej przegrany.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Jeżeli Ty masz przeliczone wszystko do 2 miejsc po przecinku, to nie ma sensu ta dyskusja, bo dla mnie to jest przejaw megalomanii
No a co lepiej wróżyć z fusów ?

z Twojej strony. Sondaż, który podajesz jest sprzed ciszy wyborczej, tak więc pozdro...Nie wspomnę już o tym, że to próbka 1100 Polaków.
Taka próbka jest też przeprowadzana na starszych osobach?
Ten tak, ale był o 22 w niedzielę już po wynikach II tury i było to samo. Różnica 0,7%

Tak się składa, że jestem członkiem komisji wyborczej i jakieś swoje obserwacje również mam. I nie są to artykuły prasowe.

Nie rozumiesz, że elektorat Dudy pozostaje stabilny. A elektorat Trzaskowskiego powiększy się, owszem ale swoje wyliczenia wziąłeś z kosmosu, ponieważ nie zagłosuje na niego cała grupa od Hołowni- większość ma to w dupie, może zagłosują a może nie. A wyborcy Dudy- rodziny z dziećmi i dziadkowie zagłosują NA PEWNO.
Tak się składa, że polityką zajmuję się od 30 lat, byłem członkiem dziesiątek komisji wyborczych i też mam swoje przemyślenia... Oprócz sondaży i wyliczeń kieruję się też intuicją... Gram wybory od 10 lat i jeszcze ani razu się nie pomyliłem, ale może to będzie ten pierwszy raz ? A jak będzie zobaczymy za 2 tyg.
Post automatycznie złączony:

Nawet jeżeli można wspomnieć kilku dziennikarzy którzy mieli widoczne sympatie polityczne za czasów TVP między 2008-2015, to nigdy nie zniżali się do poziomu tak chamskiej i prostackiej propagandy, zaś ich opinie były zachowane do publicystyki. Wiadomości to były wiadomości, a nie przekaz partyjny. Ponadto, przypomnę tylko, że Pospieszalski i Wildstein TEŻ mieli swoje programy w TVP za PO i w tychże programach jawnie po rządzie jechali. Dzisiaj znajdź mi coś co w TVPiS wyraża chociażby zwątpienie w nieomylność partii. Jednym słowem - pieprzysz głupoty udając wielce oświeconego.

Tutaj dla porównania masz wydanie Wiadomości z 2011, 6 dni przed wyborami parlamentarnymi relacjonujące przebieg kampanii. Przecież to jest dramat, że istnieją ludzie, którzy uważają, że kiedyś poziom propagandy był podobny lub większy.
Nie zaśmiecajmy tego tematu bo będzie i polityka i typowanie, ale to generalnie są święte słowa. TVPiS to TVP PO do potęgi 3
 
Do góry Bottom