>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Wybory prezydenckie 2020

adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Nowy sondaż IBRIS dla Onetu. Duda 49, RT - 46,54. Frekwencja: 69,5%

Błąd oszacowania to 3%, a różnica 2,46%... Wszystko się może zdarzyć...
 
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
ladnie leca kursy na undery. ciekawe jak mocno ludzie to zbija jeszcze . gram over 64,5 w forbecie po 2,11 netto i w ebetx po 2,156 netto.
w pierwszej turze wiele osob nie glosuje, bo nie ma po co przy duzym prawdopodobienstwu wystapienia drugiej tury. silna polaryzacja w drugiej turze, ostra kampania, poczucie waznosci glosu przy minimalnej roznicy powoduje, ze ludzie maja wieksza chec pojsc na wybory. ludzie od holowni nie ida na wybory i od bosaka tez... a co wybory tak jest a frekwencja w drugiej turze rosnie...

edit; pierwszy sondaz pokazuje 66 procent frekwencji a zakladam, ze inne pokaza podobnie a w miare zblizania sie terminu wyborow deklarowana frekwencja wzrosnie.

edit; wydaje mi sie tez, ze bukmacherzy nieprawidlowo wystawili kursy na linie 64,5 patrzac na to, ze na 65,5 jest 2,7 a na 63,5 1,9, ale tego nie jestem pewien po prostu cos chyba tu jest nie tak.
dokladam over 64,5 po 2,1648 netto w sts i podtrzymuje swoje zdanie. zagranica plus 140k wyborcow sie dopisalo i nie wszyscy glosowali w 1 turze.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
dokladam over 64,5 po 2,1648 netto w sts i podtrzymuje swoje zdanie. zagranica plus 140k wyborcow sie dopisalo i nie wszyscy glosowali w 1 turze.
Zagram na frekwencję, ale poczekam na kilka dni wcześniej... Będzie już wiele wiadomo, a najważniejsze jaka będzie pogoda... Akurat pogoda ma tutaj wielkie znaczenie, bo ludzie aż tak się nie pasjonują polityką żeby stać w długich kolejkach na deszczu... W I turze była pięknie to i postać można było...

Z uczciwości powiem, że zagrożeniem typu jaki podawałem wcześniej, czego nie wziąłem pod uwagę jest to, że może być pewna część wyborców PiS z Polski powiatowej, która i tak wierząc, że będzie II tura; nie wzięła udziału wcale w głosowaniu... to wynika z tego ostatniego sondażu gdzie aż 79% takich wyborców chce głosować na PiS, przepraszam Dudę... Oznacza to, że Rafał nie ma rezerw w takim elektoracie i to zmienia postać rzeczy... Nie oglądam TVPiS, nie znam Polski powiatowej i takich osób więc nie mam wiedzy, ale może by takie osoby się wypowiedziały. Ten temat służy wyłącznie trafnemu typowaniu, a nie agitacji czy wyrażaniu poglądów więc głos z każdej strony się liczy... Ja jako wyborca Rafała powiem, że na pewno duże miasta pójdą tłumnie, ale ile z takich osób, które wyjadą weźmie zaświadczenie ? Nie wiadomo..

I pytanie za 100pkt - ile jest osób z takiego elektoratu co wcześniej nie szedł - czy to będzie 1% więcej czy 2% więcej bo to trzeba dopisać do 67% elektoratu Bosaka...
Post automatycznie złączony:

I jeszcze dodam, że buki jednak nie podzielają moich obaw bo w Fortunie +2,5% na Rafała jest już po 1,60 ..
 
Ostatnia edycja:
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
a w sts 2,05... moim zdaniem pogoda nie ma takiego wplywu. jak bedzie ladna to ludzie wyjada nad wode jak bedzie brzydka to ludzie zostana w domach... nie przemawia do mnie ten argument. w weekend bylo 30 stopni w cieniu czyli w sloncu plus 35 i ludziom sie chcialo stac w kolejce 2 godziny, byly ulewy i lokalne podtopienia i tez poszli na wybory.
trzaskowski odrobil lekcje komorowskiego i jezdzi sobie po malych miejscowosciach obaj kandydaci codziennie to robia. ostra napier..lanka w mediach publicznych i prywatnych oraz spolecznoscipowych. wszystkie rece na poklad z obu stron, jasny mocny podzial. jak kurs wzrosnie do ponad 3 to zagram jeszcze raz xd

edit; lvbet wystawil kursy na debate, ale w moich oczach nie ma nic ciekawego. same opcje bez alternatywy... moze dadza opcje 'nie' w tych zakladach. zaproszenie na debate aktualne do soboty 10 rano.
 
Ostatnia edycja:
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Dokładam następujące bety:

Duda vs Trzaskowski ( 2 handicap +3,5%) kurs 1,70 buk: STS
Duda vs Trzaskowski (2 handicap +2,5%) kurs 2,01 buk: STS
Duda vs Trzaskowski frekwencja pow. 63,5% kurs: 1,95 buk: LVBET

Uwaga w LVBET chyba są limity dla wszystkich. Przepuściło mi tylko 160zł, a nie mam tam limitów. Ale jak widzicie linia i kurs jest piękna... Pow 63,5% a więc mniej niż w I turze. Z kolei w STS są znakomite kursy. Pograłem dodatkowo +3,5% co jest już jak dla mnie super bezpieczną linią i kurs całkiem niezły na to...

Jedyne co to zakład jest dziwnie opisany bo jest Duda -3,5 vs Trzaskowski i pograłem na Trzaskowski i w zakładach mam Trzaskowski -3,5 więc mam nadzieję, że nie chodzi, że ma on mieć więcej niż 3,5 od Dudy. Za chwilę zapytam na czacie.

edit// wyjaśnione na czacie - wszystko ok - tak jak podawałem - linie w STS na tą chwilę jeśli chodzi i handicapy są najlepsze, a na frekwencję w LVBET, ale tam limity
 
Ostatnia edycja:
D 0

damiansport3

Użytkownik
Nie wiem czy przypadkiem nie jesteśmy świadkami game-changera. Fakt kupuje setki tysięcy ludzie. Spore poruszenie wywołałą ta okładka, a pedofilia to śliski temat. Do końca nie wiadomo co tam sie wydarzylo, ale wizerunek Dudy na tej akcji ucierpi.

6c3e8724-2dee-4bbf-b432-bd52d06de02e.jpeg
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
To nie temat polityczny ale po prostu muszę napisać... Mam pełną świadomość, że żaden sympatyk PiSu w podobnej sytuacji jak by chodziło o Rafała czy PO by się na to nie zdobył, ale to nas różni... Zwykła sprawa karna jest wykorzystywana do kampanii. Muszę tu mimo kampanii stanąć po stronie Dudy. Wyrok dawno został odbyty, a ułaskawienie ma dotyczyć wyłącznie zakazu zbliżania się o co wnioskowała SAMA OFIARA i jej matka. Sprawca pewno ojciec mieszka z nią razem, ona jest już od dawna pełnoletnia i z pewnością wystąpiła o to z własnej woli co zostało zbadane przez sądy, prokuraturę i kuratorów... Generalnie nie jestem antysystemowy, ale w sprawie "pedofilii" to od 10 lat świat oszalał i to jest jakaś krucjata... Mam tutaj nieco odmienne zdanie od głównego nurtu... Wielka szkoda, że nie ujawniają się "ofiary" molestowania, które w życiu dorosłym nie mają z tym żadnych problemów... O przepraszam - o jednej wiem to ta dziewczyna od Polańskiego... W każdym razie zagrywka bardzo nieczysta, ale nie potępiam sztabu Trzaskowskiego bo PiS nauczył, że walczy dokładnie tak samo... Natomiast samego Dudy mi szkoda bo chyba nikt nie chciałby aby go nazwano obrońcą "pedofila"
 
maite-radar 23,9K

maite-radar

Użytkownik
Nie wiem czy przypadkiem nie jesteśmy świadkami game-changera. Fakt kupuje setki tysięcy ludzie. Spore poruszenie wywołałą ta okładka, a pedofilia to śliski temat. Do końca nie wiadomo co tam sie wydarzylo, ale wizerunek Dudy na tej akcji ucierpi.
Nie jestem zwolennikiem żadnego z kandydatów w drugiej turze, ale muszę być obiektywny. Ta okładka jest tak cholernie wielką manipulacją, że gazeta powinna się nie wypłacić. Okropne i niesmaczne.
To jest nawet gorsze niż te polityczne agitacje na forum, wprost pisząc kto na kogo głosuje i kogo wspiera. Naprawdę myślicie, że to że napiszecie "Andrzej Duda pierwsza tura" albo "Wszystkie ręce na pokład" wpłynie w jakikolwiek sposób na czyjeś głosy? Że ktoś pomyśli, że skoro masz dobre typy to i w politycznych sporach masz rację? Ludzie, litości... I naprawdę spotkałem się tutaj z promowaniem zarówno jednego, jak i drugiego kandydata, nie przystoi.

Czy to game-changer to za duże słowo, nie wierzę że ludzie włączający codziennie o 19.30 TVP1 teraz nagle w to uwierzą. Zwłaszcza jak skonfrontuję to z tym przaśnym nagraniem:

Ogromna fascynacja przywódcą.
Nie jestem politologiem, ale jak próbuję to wszystko co się dzieje wokół analizować to mam wiele przeróżnych wniosków.

Ale skoro to temat z typami, to coś by się przydało zaproponować. Czekam jednak jeszcze na kursy na regiony, bo tam może się trochę rozłożyć. Póki co, co zrozumiałe, oferty skromne, i nie ma co ich ruszać.
 
tedddy2060 7,3K

tedddy2060

Użytkownik
A ja zagram na hc-2.5% na Andrzeja Dudę z Rafałem Trzaskowskim tylko czekam aż kurs więcej wzrośnie bo nie wierzę w żadnego brukowca "fakty" a pełniejsza analiza będzie za tydzień i mam nadzieję że kurs na to ujemne handi będzie mnie w pełni satysfakcjonował!!!!
 
D 0

damiansport3

Użytkownik
Trzy ostatnie sondaże, z ostatnich 2 dni:

Kantar: 47-46 dla Trzaskowskiego
IPSOS: 49-48 dla Trzaskowskiego
Indicator: 50,7 - 49,3 dla Dudy

Dziwi tak niski kurs dla Dudy 1,38 na Fortunie. żadnej wartości tam nie ma wlaczajac podatek.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Trzy ostatnie sondaże, z ostatnich 2 dni:

Kantar: 47-46 dla Trzaskowskiego
IPSOS: 49-48 dla Trzaskowskiego
Indicator: 50,7 - 49,3 dla Dudy

Dziwi tak niski kurs dla Dudy 1,38 na Fortunie. żadnej wartości tam nie ma wlaczajac podatek.
Dla mnie to jest w ogóle niezrozumiałe co się dzieje w STS bo sondaże idą na Trzaskowskiego, a kursy na niego rosną... Duda(-3,5%) i bet na Trzaskowskiego czyli (+3,5%) jest dzisiaj po 1,75 (wczoraj po 1,70)... Buki w poprzednich wielu wyborach miały dobre kursy i linie, może znów jest to samo... Dla mnie jak najbardziej do gry to +3,5%... Nawet sondaż dzisiaj dla TVPiS daje różnicę poniżej 1%, a te Kantar dają zwycięstwo Trzaskowskiemu.... Na pewno we wszystkich betach w stronę Trzaskowskiego jest value...
 
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
Fortuna ma taki kurs, bo ma największą marzę. Kurs na Trzaskowskiego u nich też słaby... Co do sondaży to jeden jest dla wiadomości, jeden dla TVN a trzeci zakłada 3%bledu... Co do kursów w STS to nie potrzeba dużo pieniędzy, żeby je zmienić... Ktoś sobie gra w drugą stronę i tyle. Ewentualnie mają swoje wewnętrzne sondaże xD
 
D 79

dziubela1916

Użytkownik
Według mnie choć faworytem jest Duda, może być zaskoczenie, jednak nie widzę w Trzaskowskim value (typowy no bet). Decydujący wpływ będą miały dla kandydatów dwie kwestie (według moich obserwacji):

- na ile Duda zmobilizuje emerytów, którzy dużo mniej licznie niż w jesiennych wyborach parlamentarnych stawili się przy urnach (było to bodajże 66%, a teraz 56% przy podobnym poparciu, ale wówczas niższej frekwencji). I widać to w retoryce PiS - Morawiecki gadający aby się nie bać koronawirusa, Duda nawołuje na wiecach, aby pomagać ludziom starszym poprzez zaproponowanie podwózki na wybory itp., ogłoszono, że ludzie starsi będą mogli wejść do lokali bez kolejek. Duda ma tu bardzo duże rezerwy, właściwie jedyne, bo z kandydatów przejmie śladowe ilości.

- na ile Trzaskowski wyciśnie z ,,niezależnego'' Hołowni, a z moich obserwacji wynika, że pewne deale już są tam dopinane i mówi się, że Hołownia będzie kandydował na prezydenta Warszawy z ramienia PO, a jak wiadomo w Warszawie kogokolwiek PO wystawi i tak wygra. Jeśli Hołownia jest dogadany i ma otrzymać to co chce, to sprawnie zaangażuje się w agitację za Trzaskowskim w ostatnim tygodniu, co ma spowodować jak największy przepływ głosów na Trzaskowskiego. Nie znam elektoratu Hołowni, ale wg mnie sondaże dobrze to opisują, że koło 70-75% przejdzie na Trzaskowskiego, a koło 20% będzie zawiedzionych tym, że Hołownia nie okazał się ,,antyPO'' i zostanie w domach (no i z 5% nietypowych wyborców na Dudę)

Kolejne czynniki to pogoda itp.

Według mnie żaden analityk czy sondaż nie jest za to w stanie z dużą pewnością prognozować jaki będzie rozkład elektoratu Bosaka w drugiej turze, ponieważ jest to elektorat w takich sytuacjach jeszcze niezbadany z uwagi na bardzo różne poglądy i poziom nienawiści do PO czy PiS, co skłoni tych wyborców do zagłosowania przeciw komuś.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +79
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Według mnie choć faworytem jest Duda, może być zaskoczenie, jednak nie widzę w Trzaskowskim value (typowy no bet). Decydujący wpływ będą miały dla kandydatów dwie kwestie (według moich obserwacji):

- na ile Duda zmobilizuje emerytów, którzy dużo mniej licznie niż w jesiennych wyborach parlamentarnych stawili się przy urnach (było to bodajże 66%, a teraz 56% przy podobnym poparciu, ale wówczas niższej frekwencji). I widać to w retoryce PiS - Morawiecki gadający aby się nie bać koronawirusa, Duda nawołuje na wiecach, aby pomagać ludziom starszym poprzez zaproponowanie podwózki na wybory itp., ogłoszono, że ludzie starsi będą mogli wejść do lokali bez kolejek. Duda ma tu bardzo duże rezerwy, właściwie jedyne, bo z kandydatów przejmie śladowe ilości.

- na ile Trzaskowski wyciśnie z ,,niezależnego'' Hołowni, a z moich obserwacji wynika, że pewne deale już są tam dopinane i mówi się, że Hołownia będzie kandydował na prezydenta Warszawy z ramienia PO, a jak wiadomo w Warszawie kogokolwiek PO wystawi i tak wygra. Jeśli Hołownia jest dogadany i ma otrzymać to co chce, to sprawnie zaangażuje się w agitację za Trzaskowskim w ostatnim tygodniu, co ma spowodować jak największy przepływ głosów na Trzaskowskiego. Nie znam elektoratu Hołowni, ale wg mnie sondaże dobrze to opisują, że koło 70-75% przejdzie na Trzaskowskiego, a koło 20% będzie zawiedzionych tym, że Hołownia nie okazał się ,,antyPO'' i zostanie w domach (no i z 5% nietypowych wyborców na Dudę)

Kolejne czynniki to pogoda itp.

Według mnie żaden analityk czy sondaż nie jest za to w stanie z dużą pewnością prognozować jaki będzie rozkład elektoratu Bosaka w drugiej turze, ponieważ jest to elektorat w takich sytuacjach jeszcze niezbadany z uwagi na bardzo różne poglądy i poziom nienawiści do PO czy PiS, co skłoni tych wyborców do zagłosowania przeciw komuś.
No właśnie owszem - sondaże i analizy jak najbardziej zbliżają nas do prawdy. Przecież w sondażach pyta się na kogo głosowałeś w I turze i co zrobisz w II turze i wiadomo jak zagłosują elektoraty. Ponadto są już sondaże na II turę. A czy sondaże się mylą ? Jeśli tak to raczej na niekorzyść strony opozycyjnej. Przed I turą Rafał dostawał między 27% a 31% w sondażach. Dostał ponad 30%... Dlatego linia 3,5% wydaje mi się bardzo bezpieczna... I owszem jest jak najbardziej value na Rafała bo jak już w części sondaży wygrywa, a na niego jest 2,80 czy 2,90 ? To idealny przykład "value"... Powinny być kursy: 2,20 na Rafała i 1,80 na Dudę i wtedy byłby jak dla mnie prawidłowo wystawione...
 
D 79

dziubela1916

Użytkownik
1. ,,Inne wyniki przynosi badanie IBRiS dla Wirtualnej Polski. Wskazuje ono, że wyborcy Bosaka będę woleli poprzeć Trzaskowskiego (43 proc.) niż Dudę (23 proc.).''

2. ,,Wreszcie ostatni sondaż Ipsos dla OKO.Press wskazuje na to, że Duda otrzyma głosy 24 proc. wyborców Bosaka, a Trzaskowski przejmie 33 proc. głosów kandydata Konfederacji.''

3. ,,Według sondażu IBRIS dla Onetu: Wyborcy kandydata konfederacji Krzysztofa Bosaka w 67 proc. poparliby Andrzeja Dudę, a w 27 proc. Trzaskowskiego.'' (ten sondaż nawet był tu widzę linkowany)

Rozstrzał jest między 67% a 23%, czyli jak mam przewidzieć przepływ od Bosaka do Dudy/Trzaskowskiego? Najśmieszniejsze, że jedna sondażownia robiła sondaże nr 1 i 3.
 
Do góry Bottom