>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Wybory parlamentarne w Polsce (2015)

Status
Zamknięty.
daavid5 671

daavid5

Użytkownik
W sprawie tzw. &quot;roszczeń żydowskich&quot; Polska gra na czas i szczerze mówiąć nie wydaje mi się, żeby to załatwia sprawę. W sensie prawnym jest to temat trudny. Śmierć spadkobierców nie rozwiązuje problemu, dodatkowo go komplikuje. Najlepiej jakby winowajcy przejeli zobowiązania.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Miałem taki sen, że Kukiz rozpętał wojnę domową. Było też coś o Żydach w negatywnym kontekście. Miał jakieś bojówki. Mam nadzieję, że to był tylko sen. To wszystko się bierze stąd, że on praktycznie nie ma żadnego programu. &quot;Oddać Polskę obywatelom&quot; i &quot;JOWy&quot; to jedyne co słyszałem. Dodatkowo u Kuby Wojewódzkiego, że nie lubi Straży Miejskiej. To co mnie cieszy to współpraca z KNP i Wilkiem bo KNP tak jak KORWIN są za likwidacją podatków, ale to z kolei jest w całkowitej sprzeczności z postulatami Solidarności, które opublikował na Fejsie u siebie pół żartem, pół serio. Podniesienie płacy minimalnej, każde, ale o 2 tyś w szczególności to jest ruina dla firm (chcących działać legalnie), bo od płacy minimalnej liczony jest ZUS i wiele innych obciążeń. W rezultacie firm po prostu by nie było na to stać i albo by zwalniały ludzi, albo na jakieś umowy cywilno-prawne, które i tak mają zostać wszystkie ozusowane. Płaca minimalna nie służy ludziom tylko temu całemu aparatowi biurokratycznemu, który się płaci i oni się tylko cieszą jak ktoś chce to podnosić. Liczę z uwagi na współpracę z KNP i Korwinem, że Kukiz zrozumie jak zbawienne jest obniżanie obciążeń dla przedsiębiorców, szczególnie tych najmniejszych.
 
calanau 2,8K

calanau

Użytkownik
Adamo, czy mozesz sie juz zamknac ze swoim, jakby to powiedzial posel Niesiolowski, &quot;sianiem nienawisci&quot; i pierdoleniem co ci slina na jezyk przyniesie?
&quot;Mialem sen, ze Kukiz rozpetal wojne domowa&quot;, &quot;Mial jakies bojowki&quot; ... czlowieku, skad Ty wynajdujesz takie teksty? Czy Tobie ktos za to placi by w necie oskarzac ludzi, i siac swoje propagandowe hasla?
Do tej pory dziwilem sie ludziom ktorzy z Toba w ogole dyskutuja, bo klamiesz praktycznie na kazdy temat. Jestes jak polskie media, znajdujesz tematy zastepcze, dodajesz do nich teorie, straszych ludzi niewiadomo jakimi tragediami - w ostatnim poscie to juz przeszedles samego siebie z ta woja domowa, a jak cie zapytac o szczegoly to sie wymigujesz, ze nie bedziesz szukac, nie bedziesz czasu tracil itd.
Teraz juz rozumiem Ziemkiewicza ktory powiedzial, ze na serio sa ludzie w Polsce ktorzy wierza, ze zaraz zaczna sie religijne przesladowania, kazdy bedzie musial miec ksiazeczke z podbitymi mszami a ludzie ze slubem cywilnym beda inwigilowani i wsadzani do wiezienia. Ty jestes wlasnie takim idiota, ktory centralnie w to wierzy!
Wierzysz w to, ze kazdy inny czlowiek na stanowisku prezydenta, i kazda inna partia po PO Polske zniszczy, spali, zrabuje, bedzie gwalcic kobiety, i rozstrzeliwac mezczyzn jak nie beda na kolanach zapierdalac do Czestochowy. A PO i Komorowski to byli, i tutaj zacytuje Ciebie &quot;profesjonalisci&quot;, ktorzy ratowali nasz kraj przez horda najezdzcow i plaga zlodziei ????
Ludzie prosze was, nie gadajcie z tym czlowiekiem, ktory jak sam twierdzi, w aferze tasmowej nie bylo nic bulwersujacego. Ani nie gadali o korupcji (&quot;zwolnienie ministra finansow jako &quot;przysluga&quot; za dawanie kasy&quot; to oczywiscie nie jest &quot;korupcja&quot; tylko przysluga) a stwierdzenie &quot;obstawiliami swoimi&quot; to nie jest nepotyzm bo &quot;swoi&quot; nie sa powiazani ze soba biologicznie, wiec sprawy niema, a tak w ogole to tego co ich nagral to do pierdla na dozywocie wsadzic, bo to jakis totalny bandyta a jego koledzy to mafia...
Adamo jestes totalnie skompromitowanym czlowiekiem, tak jak ludzie z PO ktorych tak zaciecie bronisz...
Jak na moj gust, Ty albo jestes rzeczywiscie przezarty przez ta medialna propagande i nie odrozniasz juz rzeczywistosci od dziennikarskiej fikcji, albo po prostu jestes w obecnym systemie &quot;ustawiony&quot; i dlatego sie tak kompromitujesz, bo twoja argumenty sa po prostu smieszne...Jesli tak jest, to powiedz otwarcie, ze ich wspierasz, bo zyje ci sie zajebiscie, robisz to i tamto i tyle, a nie szukaj na sile argumentow bo ci to po prostu nie wychodzi...
 
fencyn 584

fencyn

Użytkownik
Także się dziwię że, ludzi z nim dyskutują tu każdy normalny od dawna już wie że, Adamo80 ma swój świat i swoje klocki i nie tylko na podstawie tego co wypisuje tu na tematy polityczne ale z tych swoich analiz pożal się.. ???? podejrzewam że mało kto go tu traktuje poważnie.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Ale dlaczego nie dyskutujecie na argumenty ? To nie była przenośnia, naprawdę mi się to śniło ???? i tylko można to rozpatrywać jako sen tak jak sen o kosmitach i potworach ???? i tłumaczyłem, że może dlatego biorą się takie sny, że nie ma programu Pana Kukiza. Odnieśliście się tylko do pierwszego zdania bez przeczytania całej reszty. Ja jestem otwarty i na jesień wcale nie jest powiedziane, że zagłosuję na PiS. Jeśli Kukiz będzie miał dobry program, albo PiS to i na nich mogę zagłosować. To jest dyskusja, a sen był naprawdę... Pozdrawiam i bez napinki Panowie ????
Także się dziwię że, ludzi z nim dyskutują tu każdy normalny od dawna już wie że, Adamo80 ma swój świat i swoje klocki i nie tylko na podstawie tego co wypisuje tu na tematy polityczne ale z tych swoich analiz pożal się..:grin: podejrzewam że mało kto go tu traktuje poważnie.
Bo widzisz dyskusja jest zawsze dobra i tu i w bukmacherce. Jak nie mam racji można mnie przekonać, a jak mam rację nie daję się przekonać. Jak byś uważnie patrzył na moje analizy w działach sportowych zobaczyłbyś, że nie upieram się do końca i można mnie przekonać. Nie raz zmieniłem zdanie pod wpływem rzeczowych argumentów i na argumenty ZAWSZE można dyskutować. Nie wykluczone, że i zmienię zdanie co do Pana Kukiza czy PiSu. Nienawidzę tylko obrażania czy tu czy w działach sportowych np. w stylu &quot;jesteś idiotą&quot;, &quot;nie znasz się&quot; czyli bez żadnych kontrargumentów. Czytacie ludzie pierwsze zdania ? Minimalizm ? Przeczytajcie cały post.
Nie jestem ani specjalnie ustawiony, ani powiązany z władzą i widzę te wszystkie złe rzeczy tak jak i wy. Boję się tylko wywrócenia państwa do góry nogami. I naprawdę, naprawdę nie chciałbym tego bo wtedy co z tego, że za rok przyznacie mi rację, jak będziemy mieli kryzys. Tylko co z tego. Wolę się mylić i żeby wszystko było ok. Bez napinki.
A jeszcze najśmieszniejsze jest to, że kiedyś byłem w UPR kiedy większość z was ssała cycek ???? i znam osobiście Pana Korwina - podobno króla internetu, do czasu jak pojawił się Pan Kukiz, ale liczę na współpracę obu Panów.
 
J 127

jester72

Użytkownik
Ale dlaczego nie dyskutujecie na argumenty ? To nie była przenośnia, naprawdę mi się to śniło ???? i tylko można to rozpatrywać jako sen tak jak sen o kosmitach i potworach ????
Przestań się objadać przed snem i problem zniknie.
 
radegast 141

radegast

Użytkownik
Nie dość już Naród Żydowski się wycierpiał przez Nazistów i kolaborantów z Polski, którzy dla paru złotych wydawali Żydów na śmierć, żeby i dzisiaj wyzywać od żydowskich, złodziejskiech banków ? Przecież to retoryka Hitlera, pod takimi hasłami &quot;oświecony&quot; naród niemiecki go wybrał !!!!
A ci Naziści to jakiś naród? Wielka litera więc chyba naród... Podobno przybyły z księżyca... Żydzi cierpieli nie przez żadnych mitycznych nazistów, tylko przez Niemców. Wojnę wywołała Rzesza Niemiecka (Deutsches Reich), wszyscy funkcjonariusze Gestapo czy SS działali w imieniu Rzeszy Niemieckiej i w zdecydowanej większości byli Niemcami.
Wymienianie Polaków, jako współsprawców Holokaustu to zwyczajne k...o. Owszem, na terenie okupowanej Polski działali szmalcownicy, ale po pierwsze były to jednostki, po drugie byli oni zwalczani przez Państwo Podziemne. Zasadniczo na terenie GG nie było zorganizowanej kolaboracji - Polska nie miała swojego Quislinga, Petaina czy Musserta. Oczywiście wynika to również z przyjętej przez Niemców polityki okupacyjnej, wykluczającej jakąkolwiek formę państwowości polskiej. Na Zachodzie, który tak ochoczo bredzi o &quot;polskich obozach zagłady&quot; w proceder wyłapywania Żydów i wysyłania ich na śmierć zaangażowane były tamtejsze rządy kolaboracyjne czy policja.
Co do Hitlera to oczywiście nigdy nie ukrywał on swojego antysemityzmu, jednakże wbrew pozorom nie ten element programu NSDAP zapewnił przejęcie władzy. W latach Wielkiego Kryzysu Hitler skupił się na problemach ekonomicznych Niemiec, zwłaszcza bezrobociu (hasło Arbeit und Brot) oraz na przywróceniu Rzeszy należnej jej pozycji.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
A ci Naziści to jakiś naród? Wielka litera więc chyba naród... Podobno przybyły z księżyca... Żydzi cierpieli nie przez żadnych mitycznych nazistów, tylko przez Niemców. Wojnę wywołała Rzesza Niemiecka (Deutsches Reich), wszyscy funkcjonariusze Gestapo czy SS działali w imieniu Rzeszy Niemieckiej i w zdecydowanej większości byli Niemcami.
Wymienianie Polaków, jako współsprawców Holokaustu to zwyczajne k...o. Owszem, na terenie okupowanej Polski działali szmalcownicy, ale po pierwsze były to jednostki, po drugie byli oni zwalczani przez Państwo Podziemne. Zasadniczo na terenie GG nie było zorganizowanej kolaboracji - Polska nie miała swojego Quislinga, Petaina czy Musserta. Oczywiście wynika to również z przyjętej przez Niemców polityki okupacyjnej, wykluczającej jakąkolwiek formę państwowości polskiej. Na Zachodzie, który tak ochoczo bredzi o &quot;polskich obozach zagłady&quot; w proceder wyłapywania Żydów i wysyłania ich na śmierć zaangażowane były tamtejsze rządy kolaboracyjne czy policja.
Co do Hitlera to oczywiście nigdy nie ukrywał on swojego antysemityzmu, jednakże wbrew pozorom nie ten element programu NSDAP zapewnił przejęcie władzy. W latach Wielkiego Kryzysu Hitler skupił się na problemach ekonomicznych Niemiec, zwłaszcza bezrobociu (hasło Arbeit und Brot) oraz na przywróceniu Rzeszy należnej jej pozycji.

Zgadzam się z każdym twoim słowem
. Pisałem nie o Polakach tylko o kolaborantach z Polski, którymi mogli być również sami Żydzi co się niestety zdarzało i jest to powszechnie przemilczane bo Żydzi wydawali Żydów np. w getcie.
Problem z większością ludzi na tym forum (Nie mam na myśli twojej wypowiedzi) tak tu w tym dziale, ale i w typach polega na tym, że czytają po łebkach, pierwsze zdania, bez zastanowienia się o czym piszę i potem aby dowalić, aby hejtować. Napisałem Kolaboranci z Polski. Uderz w stół, na nożyce się odezwą ? Celowo nie pisałem, że Polacy bo to by było niewłaściwe i niesprawiedliwe bo dotyczyło to tak jak pisałeś &quot;szmalcowników&quot;. Wg mnie proporcje w zachowaniu się Polaków do Żydów świetnie oddaje film Wajdy: &quot;Wielki Tydzień&quot;. W całej kamienicy znalazła się jedna menda, która wydała rodzinę żydowską, a kamienica liczyła kilkadziesiąt ludzi....
Tak jak mam podpis w stopce, że biorę odpowiedzialność za typy tak samo chcę brać odpowiedzialność za swoje słowa. Nieważne, że to tylko forum, anonimowe. To co piszę świadczy tylko o mnie tak jak wypowiedzi innych. Każdy może ocenić.
Tak jak napisałem o śnie, to dwóch mnie wyzywa i obraża nie przeczytawszy, że na końcu piszę, że jestem w stanie oddać głoś na tego, o którym śniłem i tak samo z tymi kolaborantami z Polski. Na karb tego mogę tylko złożyć często młody wiek adwersarzy, którzy szybciej mówią niż myślą, tutaj - czytają niż myślą i zalecam przy ocenianiu programów: PO, PiSu i Kukiza właśnie dokładne przemyślenie. Co do nazistów masz rację, nawet jak by miało być z dużej litery nie zasługują na to. Krótki opis dojścia pana z wąsikiem bardzo trafny, w pełni się zgadzam, że to ekonomia zadecydowała, ale jednak po tym z jaką ochotą potem Niemcy, nawet ci zwykli łapali Żydów widać, że polubili to. Oczywiście zdradziecki rząd francuski oficjalnie wydawał Żydów, za to ocalili stolicę i mieli względne bezpieczeństwo - nie mieli łapanek. Ale też nie jest tak, że się o tym nie mówi, widziałem jeden albo dwa francuskie filmy o tym właśnie, gdzie nasze &quot;Pokłosie&quot; to bajeczka. W tych filmach po prostu wprost pokazano jak Francuzi, zwykli Paryżanie wydawali masowo Żydów na śmierć. Myślę, że na obraz antysemityzmu Polaków w czasie okupacji może rzutować antysemityzm przedwojenny, ale żebym znowu nie został źle zrozumiany ja się z tym nie zgadzam.
 
radegast 141

radegast

Użytkownik
Pisałem nie o Polakach tylko o kolaborantach z Polski, którymi mogli być również sami Żydzi co się niestety zdarzało i jest to powszechnie przemilczane bo Żydzi wydawali Żydów np. w getcie.
Napisałem Kolaboranci z Polski.
Jeśli Cię źle zrozumiałem to przepraszam. Uderzyło mnie po prostu wymienienie obok Niemców polskich kolaborantów tak jakby to oni byli najbardziej współwinni.
Tak jak napisałem o śnie, to dwóch mnie wyzywa i obraża nie przeczytawszy, że na końcu piszę, że jestem w stanie oddać głoś na tego, o którym śniłem i tak samo z tymi kolaborantami z Polski.
Broń Boże nie miałem zamiaru w jakikolwiek sposób Cię obrazić i jeśli poczułeś się urażony to przepraszam.
Na karb tego mogę tylko złożyć często młody wiek adwersarzy, którzy szybciej mówią niż myślą, tutaj - czytają niż myślą i zalecam przy ocenianiu programów: PO, PiSu i Kukiza właśnie dokładne przemyślenie.
Dobra rada: Wypominaniem wieku nikogo nie przekonasz, ba, wręcz przeciwnie. Sam miałeś 19-20 lat i wiesz jak człowieka wtedy takie coś wkurza.
Krótki opis dojścia pana z wąsikiem bardzo trafny, w pełni się zgadzam, że to ekonomia zadecydowała, ale jednak po tym z jaką ochotą potem Niemcy, nawet ci zwykli łapali Żydów widać, że polubili to.
Zwykli Niemcy nie wiedzieli bądź nie chcieli wiedzieć co dzieje się z ich żydowskimi sąsiadami. Oficjalnie byli oni &quot;ewakuowani na Wschód&quot;, gdzie mieli pracować. Lata propagandy zrobiły swoje, dodatkwowo cierpienia wywołane wojną spowodowały wzmożenie nastrojów antysemickich w niemieckim społeczeństwie.
Oczywiście zdradziecki rząd francuski oficjalnie wydawał Żydów, za to ocalili stolicę i mieli względne bezpieczeństwo - nie mieli łapanek.
Polityka okupacyjna wobec Francji i Polski była diametralnie różna, co wynikało z planów Niemców wobec terenów tych państw. Po wojnie Francja, oczywiście okrojona, miała istnieć jako państwo satelickie Niemiec. Polska miała być za to terenem osadnictwa niemieckiego, a Polaków, pozbawionych elit, czekał los taniej siły roboczej, służących Niemiec.
BTW Paryż miał szczęście. Początkowo Hitler planował zniszczyć miasto tak, by nie przyćmiewał Berlina, ale Speer przekonał go, że razem wybudują stolicę piękniejszą niż Paryż. W 1944 roku gen. Dietrich von Choltitz, gubernator wojskowy Paryża zlekceważył rozkaz Hitlera obrony do ostatniego żołnierza i wysadzenia miasta, by opóźnić Aliantów.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Dobra rada: Wypominaniem wieku nikogo nie przekonasz, ba, wręcz przeciwnie. Sam miałeś 19-20 lat i wiesz jak człowieka wtedy takie coś wkurza.
Właśnie dlatego apeluję do analizowania programów, a nie samych haseł bo mogą sami sobie ukręcić bat na tyłek np. płaca minimalna w górę -&gt; wzrost bezrobocia i wtedy zamiast teraz marnych 1300 będzie 0. I żebym znowu nie był źle zrozumiany, nie przesądzam, że Kukiz czy PiS by to spowodowały bo np. przy wzroście płacy minimalnej i jakiś działaniach osłonowych dla przedsiębiorców mogło by być płaca minimalna w górę -&gt; poziom bezrobocia ten sam lub niższy; ale trzeba dokładnie wiedzieć co będą chcieli zrobić. Więc młodzi - analizujcie programy, a nie hasła.

Zwykli Niemcy nie wiedzieli bądź nie chcieli wiedzieć co dzieje się z ich żydowskimi sąsiadami. Oficjalnie byli oni &quot;ewakuowani na Wschód&quot;, gdzie mieli pracować. Lata propagandy zrobiły swoje, dodatkwowo cierpienia wywołane wojną spowodowały wzmożenie nastrojów antysemickich w niemieckim społeczeństwie.
Tu się też zgadzam z tym zastrzeżeniem, że nawet jeśli ogólnie Niemcy nie byli w obozach i nie palili Żydów czy ich nie gnębili jak Hitlerjugend to ogólne nastawienie w rodzinach w 95% było aby się &quot;pozbyć&quot;, że to są &quot;szkodniki&quot;, &quot;brudni&quot;, &quot;złodziejscy bankierzy&quot; (co napisał jeden z forumowiczów, na co zareagowałem bardzo emocjonalnie). Po prostu takie rozmówki w latach 1935-1938 po obiadku: Helga nalewa Helmutowi herbatkę, krzątają się dzieci, a oni po rozmowie o pogodzie mówią, że dobrze aby ten &quot;złodziejski żydowski bankier&quot; Icek, który woła kolejną ratę kredytu został usunięty z Niemiec. Nie było mowy o zabijaniu, mordowaniu, gazowaniu, zaczęło się od &quot;złodziejskich żydowskich bankierów&quot; dlatego jak słyszę Pana Brauna i przeczytałem wypowiedź jednego z użytkowników tego forum to po prostu brak słów...
 
radegast 141

radegast

Użytkownik
Bardzo ciekawy sondaż Millward Brown dla TVN: http://fakty.tvn24.pl/fakty-ekstra,52/sondaz-poparcia-pis-prowadzi-duza-strata-po-kukiz-na-drugim-miejscu,547700.html
Oczywiście trzeba pamiętać, że zarówno lista Kukiza jak i Nowoczesna PL są dopiero w fazie tworzenia, więc zapewne są przeszacowane (vide sondażowe poparcie dla PJN w &#39;10 i Republikan Wiplera).
Przy tak dynamicznych ruchach na scenie politycznej ciężko cokolwiek przewidzieć, ale spróbuję powróżyć z fusów.
Moim zdaniem mainstream już postawił kreskę na PO i teraz pompuje Nowoczesną PL, jako ugrupowanie &quot;młodych, wykształconych z wielkich ośrodków&quot;. Ciekawe, czy doczekamy się przejść całych struktur PO do nowej partii? Oczywiście to ugrupowanie nie ma szans na osiągnięcie wyniku PO z jej najlepszych lat, ale jakieś 10% jest w jej zasięgu.
Zużyta PO, jeśli tylko przetrwa jako jedna partia, dostanie z 15%-18%, bo +/- tyle wynosi żelazny elektorat urzędniczo-biznesowy. PSL zapewne jak zwykle niedoszacowane i te 6% powinno dostać (dużo zależy od frekwencji).
Wielką niewiadomą jest lista Kukiza. Zapewne będą do niego ciągnąć różnego rodzaju męty i spady po różnych ugrupowaniach. Mam nadzieję, że Kukiz, który sam wydaje się uczciwy, zrobi porządną selekcję. Ciężko prognozować jego wynik - nie znamy programu poza JOWami ani czołowych kandydatów. Myślę, że dostanie do 20-22%.
PiS raczej 30% ma jak w banku, ale może się okazać, że i tak będzie w opozycji. Zapowiadane incjatywy prezydenta Dudy, które Sejm odrzuci, mogą pomóc PiSowi dobić do 35%, ale pod warunkiem, że Kaczyński czy Macierewicz znowu czegoś nie chlapną.
SLD na granicy progu i tym razem raczej się nie dostaną. Ta partia już dawno została skonsumowana przez PO. KORWiN dostanie z 600 tys. głosów, czyli tyle ile zawsze JKM.
Zapowiada się ciekawa jesień...
edit:
To chyba musiałyby być nowe wybory, bo wątpię, żeby Kukiz poszedł na &quot;układ&quot; z PO ????
O samego Kukiza jestem spokojny. Bardziej boję się, że jego posłowie mogą okazać się łasi na stanowiska i przywileje władzy a przy PiSie to kraść nie będzie można...
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
No tylko Kukiz będzie musiał z kim wejść w koalicję bo ani PiS ani Po ani sam Kukiz nie zdobędą większości. Pewno z PO nie wejdzie bo by jego elektorat go rozszarpał więc zostaje PiS...
Problem tylko z Kukizem jest taki, że powiedział, że &quot;załatwia ludziom JOWY i wraca na scenę bo politykę ma w dupie&quot;. Więc my tak wszyscy już analizujemy ten Ruch Kukiza, ale może się okazać nie trafiony. Pamiętajmy to nie jest zawodowy polityk, tylko zwykły, porządny facet, który ma dość tego co widzi. Niestety ta jego szczerość i nie znajomość polityki może go zgubić. Obawiam się, że PiS połknie Kukiza, a w zasadzie jego posłów, albo w ogóle coś odwali na kształt rewolucji - Kukiz oczywiście, nie PiS. Bo zapowiedział, że jeśli JOWY zostaną w referendum przegłosowane i sejm tego nie wprowadzi na jesień pójdzie z górnikami i hutnikami walczyć &quot;o swoje&quot;. Problem jest taki, że sejm nie mógłby tego wprowadzić już teraz na jesień bo było by to sprzeczne z Ordynacją Podatkową i Konstytucją. Co najśmieszniejsze w tym wszystkim, referendum w sprawie JOWów zarządził Komor, za co mu wyborcy Kukiza nie podziękowali, a prawdopodobny, jedyny koalicjant w przyszłości czyli PiS jest przeciw JOWom.
Myślę, że sytuacja będzie na jesień bardzo dynamiczna i przewiduję 4 warianty: 1. Obstrukcja państwa i brak wyłonienia rządu (najgorszy scenariusz dla Polski) 2. Koalicja Kukiz-PiS (chyba najbardziej prawdopodobne) 3. Koalicja Kukiz-PO 4. Koalicja PO-PiS (nie wykluczam i tego w sytuacji gdyby Kukiz z nikim jako antysystemowiec nie poszedł)
Co do Nowoczesnej to nie ma wg mnie szans bo to jest bym powiedział kwintesencja tego wszystkiego czego ludzie nienawidzą w PO. To Warszawka w czystej postaci, prosty zabieg PO aby stworzyć coś nowego i dalej być, ale jako kto inny ???? . Mnie jak wszyscy wiedzą odpowiadały klimaty PO więc tak programowo nie mam zastrzeżeń do Nowoczesnej, ale jest to robienie z ludzi idiotów - nie wiem kto się ma na to złapać. Wg mnie ten sondaż można włożyć między bajki i Nowoczesna dobrze jak w ogóle wejdzie do sejmu.
Dzisiaj byłem w banku i jedna Pani coś załatwiała i powiedziała, ze wszystko zmienia bo idą zmiany w kraju ????
 
bykuwodzu 839

bykuwodzu

Użytkownik
Najlepsze jest ze ta pseudonowoczesna pl odbiera glossy platformie wiec zrobi im wiecej zlego niz dobrego.
Na dodatek bardzo ciekawi mnie kto stoi za podsluchami sprzed roku, bo tamta afera wyzamiata platform tak jak afera Rywina zalatwila SLD. Tym kelnerom nalezy sie nagroda nobla, poczatkowo ludzie I tak nie zatrybili I 40% na pelo, ale wybory prezydenckie pokazaly ze establishment dostal porzadnego kopniaka w dupe
Nie wiem kto stoi za podsluchami, raczej nie samo PO, pewnie jakas pominieta szycha I w sumie Kukiz nic nie musi robic tylko przynosic magnetofon I puszczac rozmowy Belki z tym funkcjonariuszem sluzb specjalnych co byl ministrem o nazwisku Sienkiewicz oraz pani Bienkowskiej. Tylko puszzczac na okraglo te tasmy I platforma bedzie dobijana
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
[...] kto stoi za podsluchami [...]
Za podsłuchami takiego kalibru prawie zawsze stoją odpowiednie &quot;służby&quot;.
I powody w podobnych sytuacjach, zazwyczaj są dwa. Stąd od czasu do czasu wypuszcza się odpowiednie &quot;przecieki&quot;, tudzież &quot;haki&quot;.
1. Śmierdzące na całą Polskę tematy uniemożliwiają robienie gigantycznych i niezgodnych z obowiązującym prawem interesów, ludziom, którzy te gigantyczne interesy robią. W takich warunkach nie da się spokojnie pracować, bogacić a pieniądze lubią ciszę. Układ należy wymienić, aby nastroje uspokoić.
2. W &quot;służbach&quot; istnieją środowiska nastawione patriotycznie, którym zależy na zmianach.

Czynniki sprawcze, a opisane w ww. dwóch punktach, nie przeszkadzają sobie. Są w czasach zawieruchy komplementarne wobec siebie choć motywy działania mają niezbieżne.
W czasach spokoju i pokoju, są wobec siebie przeźroczyste. Nie dostrzegają się, nie istnieją dla siebie.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Nie wiem kto stoi za podsluchami, raczej nie samo PO, pewnie jakas pominieta szycha
Ja uważam, że stoją za tym służby specjalne Rosji. PiS jest za cienka na coś takiego, zresztą PiSu nienawidzą tam w służbach. Natomiast wtedy kiedy to ujawniono iskrzyło na Ukrainie i Rosji była bardzo na rękę destabilizacja Polski żeby Polacy zajęli się sobą, a nie Ukrainą. Plan się o tyle nie powiódł, że nie zrobiło to wtedy specjalnie dużego wrażenia. Pewno prawdy nie dowiemy się nigdy. Niech nikt nie wierzy, że był to &quot;patriotyzm&quot;. Przepraszam bardzo ale rozmowy przy ostrygach za 2 tyś nie są jeszcze zdradą stanu. Tam nawet na tych taśmach nie ma żadnego przestępstwa. Są moralnie, etycznie i politycznie bardzo złe dla PO, ale nie ma nawet podstaw do Trybunału Stanu. I nie mówię tego jako obrońca PO, żeby znowu się na mnie nie rzuciły osoby czytające pierwsze zdania albo co 2 zdanie; tylko nawet PiS nie znalazł nic co by się nadawało na doniesienie do prokuratury lub na Trybunał Stanu. To też jest dla mnie sygnał, że to obce służby za tym stały i dlatego PiS nie chciał w tym uczestniczyć.
W każdym razie jeżeli moja teoria jest słuszna to Rosja sama sobie strzeliła samobója, bo teraz ludzie właśnie m in. przez te taśmy wybiorą PiS, który jest bardziej antyrosyjski niż PO, chociaż tak wielu ludzi w sondażach mówiło, żebyśmy się nie mieszali do tego (ja też tak uważam), że może i PiS odpuści.
 
N 31

nocoty

Użytkownik
Tam nawet na tych taśmach nie ma żadnego przestępstwa. Są moralnie, etycznie i politycznie bardzo złe dla PO, ale nie ma nawet podstaw do Trybunału Stanu.
Kolego, mówisz głosem Tuska ???? http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/tusk-zadowolony-z-tresci-tasm-brak-sladu-korupcji-czy-nieuczciwosci_410739.html
Z taśm można wywnioskować, jaki stosunek do nas mają rządzący, jak się zachowują prywatnie, a jakich z siebie robią ludzi przed kamerami, jak mogą sobie ustawiać stanowiska (zwolnienie Vincenta) czy blokować kontrole skarbowe, jak bardzo są bezczelni, jak żartują, że &quot;teraz kur** paliwo może być nawet po 7 zł&quot;. Zrobili sobie poprostu prywatny folwark z głównych instytucji, robią co chcą, a obywatel jest gnębiony przez różne podmioty.
Szkoda, że według prawa, takie nagrania nie mogą być nigdzie wykorzystane, gdyż zostały wykonane bez zgody prokuratora... Szkoda, że Polacy są zbyt bardzo zajęci zapier... od 1szego do 1szego, bo w innym kraju, mimo że na taśmach teoretycznie nie ma znamion przestępstw ludzie by wyszli na ulice, weszłaby prokuratura i posprawdzała to i owo i wtedy by już na pewno znalazły się twarde dowody na patologię panującą wśród władzy. Według mnie, wszystkie nagrania nie zostały jeszcze opublikowane, przed wyborami prezydenckimi dostaliśmy taśmy Bieńkowskiej, przed parlamentarnymi też pewnie jakieś się ukarzą (mam nadzieje te najbardziej kompromitujące).
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Nie głosuję na PIS ani na PO, ale porównując nasze stosunki z Rosją za rządów PISu i Platformy to w okresie 2005-07 mieliśmy dużo lepsze stosunki niż za rządów PO.
Tylko dlatego, że nie było konfliktu na Ukrainie... Ale i tak były chłodne. Po dojściu do władzy PO ocieplała je, co po katastrofie smoleńskiej i teraz zarzuca się zresztą PO. Po Majdanie, a potem wojnie na Ukrainie z oczywistych względów się bardzo ochłodziły.
Kolego, mówisz głosem Tuska :grin: http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/tusk-zadowolony-z-tresci-tasm-brak-sladu-korupcji-czy-nieuczciwosci_410739.html
Z taśm można wywnioskować, jaki stosunek do nas mają rządzący, jak się zachowują prywatnie, a jakich z siebie robią ludzi przed kamerami, jak mogą sobie ustawiać stanowiska (zwolnienie Vincenta) czy blokować kontrole skarbowe, jak bardzo są bezczelni, jak żartują, że &quot;teraz kur** paliwo może być nawet po 7 zł&quot;. Zrobili sobie poprostu prywatny folwark z głównych instytucji, robią co chcą, a obywatel jest gnębiony przez różne podmioty.
Szkoda, że według prawa, takie nagrania nie mogą być nigdzie wykorzystane, gdyż zostały wykonane bez zgody prokuratora... Szkoda, że Polacy są zbyt bardzo zajęci zapier... od 1szego do 1szego, bo w innym kraju, mimo że na taśmach teoretycznie nie ma znamion przestępstw ludzie by wyszli na ulice, weszłaby prokuratura i posprawdzała to i owo i wtedy by już na pewno znalazły się twarde dowody na patologię panującą wśród władzy. Według mnie, wszystkie nagrania nie zostały jeszcze opublikowane, przed wyborami prezydenckimi dostaliśmy taśmy Bieńkowskiej, przed parlamentarnymi też pewnie jakieś się ukarzą (mam nadzieje te najbardziej kompromitujące).
Ja się z Tobą zgadzam co do tego, że była to kompromitacja władzy i w Anglii albo USA by się zmienił rząd. Ale to jest właśnie odpowiedzialność polityczna. W sensie prawnym, jako prawnik muszę ci powiedzieć, że przestępstwa nie było więc i prokuratura nie miała prawa niczego sprawdzać. Nie wolno jej było. To właśnie za rządów PiSu CBA stosowała niedozwoloną prowokację. Lista przestępstw co do których można stosować prowokację jest krótka m in narkotyki czy morderstwo. Piszę o prowokacji bo nie było znamion przestępstwa jako takiego z samych taśm.
Co do samych taśm dla mnie najgorsze jest to, że właśnie prywatnie ludzie mówią, a przynajmniej powinni mówić to co naprawdę myślą. A jeśli tak to jaki wyłonił się nam obraz władzy ? Za samo stwierdzenie Sikorskiego, który był ministrem spraw zagranicznych, wtedy powinno się ich wszystkich wyrzucić. Inna sprawa, że pewne rzeczy jak mówimy prywatnie, szczególnie wyrwane z kontekstu inaczej brzmią. Po tych taśmach Tusk powinien wszystkich z tych taśm powywalać i to być może by uchroniło PO od porażki teraz i na jesieni.
Mimo, że jak wiecie jestem za PO to pod względem pewnej &quot;czystości zachowań&quot; braku korupcji, kolesiostwa itd., PiS w mojej ocenie ma lepszych ludzi, odporniejszych na to, chociaż i tu zdarzały się wpadki
 
N 31

nocoty

Użytkownik
Właśnie w PO najbardziej uderza we mnie ich bezczelność i poczucie bezkarności. Uderza, a zarazem boli bezsilność wymiaru sprawiedliwości. Wszyscy wiedzą, że są to ludzie którzy mają na sumieniu wiele - i przewinień gospodarczych, i przewinień politycznych, i przewinień obyczajowych. Dla mnie ta frakcja zrzesza po prostu ludzi niegodnych zaufania, którzy kryją siebie nawzajem. Politycy, którzy mają wpływ na tyle ważnych spraw, powinni być krystalicznie czyści. W przypadku pojawienia się tego typu nagrań czy ujawniania afer, gdzie są jakiekolwiek wątpliwości co do ich uczciwości powinni być z miejsca skreślani, prześwietleni na wylot, bo w innym przypadku mamy właśnie do czynienia z poczuciem bezkarności jak obecnie za rządów PO.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Właśnie w PO najbardziej uderza we mnie ich bezczelność i poczucie bezkarności. Uderza, a zarazem boli bezsilność wymiaru sprawiedliwości. Wszyscy wiedzą, że są to ludzie którzy mają na sumieniu wiele - i przewinień gospodarczych, i przewinień politycznych, i przewinień obyczajowych. Dla mnie ta frakcja zrzesza po prostu ludzi niegodnych zaufania, którzy kryją siebie nawzajem. Politycy, którzy mają wpływ na tyle ważnych spraw, powinni być krystalicznie czyści. W przypadku pojawienia się tego typu nagrań czy ujawniania afer, gdzie są jakiekolwiek wątpliwości co do ich uczciwości powinni być z miejsca skreślani, prześwietleni na wylot, bo w innym przypadku mamy właśnie do czynienia z poczuciem bezkarności jak obecnie za rządów PO.
Ja powiem tak. Nigdy nie można generalizować. Wiele zależy od ludzi. To wielka partia. Są i ludzie bardzo uczciwi, ale i są &quot;kolesie&quot;. Wszędzie tak jest - w każdej partii, w każdym zawodzie. Odróżnić można jednak skalę, a ta wydaje się w PO ogromna, a w PSL gigantyczna.
Z 2 strony ja patrzę na funkcjonowanie państwa jako całości i przejście przez kryzys europejski to dla mnie niewątpliwy, wielki sukces PO i dlatego na nich głosowałem. Wiem, że niektórzy uważają, że to nic takiego, że np. niskie bezrobocie to wpływ emigracji, ale takie same warunki są dla wszystkich krajów UE, a w Hiszpanii, Portugalii, Włoszech nie mówiąc o Grecji kryzys się bardzo na nich odbił i dotknęło to każdego człowieka bez wyjątku. A były to kraje, które miały o wiele większe rezerwy niż Polska, która od 89r ma dopiero wolność i zaczynała od bankructwa. Więc mając pełną świadomość tego całego kolesiostwa i nie akceptując tego oceniałem ich po skutkach. Z 2 strony PiS przez cały czas miał retorykę zamachu smoleńskiego, co i raz ktoś tam opowiadał jakieś głupoty, do tego konserwatyzm w sprawach obyczajowych, z którym się nie zgadzam.
Piszesz, że &quot;wszyscy wiedzą, że mają wiele na sumieniu&quot;. Tak zgadza się, ale albo będziemy żyli w państwie prawa, gdzie każdą rzecz trzeba udowodnić i skazać kogoś w sądzie, albo będziemy mieli Koreę Płn. gdzie na podstawie tego, że &quot;wszyscy coś wiedzą&quot; zabija się ludzi. To właśnie odróżnia państwo prawa od systemów typu PRL, że wola I sekretarza i zamykało się ludzi.
Tym nie mniej zmiana władzy po 8 latach jest chyba potrzebna i piszę to jako zwolennik PO; bo marazm i zastój osiągnął w PO stan stały. Do tego ta armia urzędników ścigających ludzi za drobne rzeczy. My tu doskonale wiemy o działaniach Pana Kapicy, ale jest też wiele innych przykładów bezduszności urzędników. Było obiecywane danie większej swobody ludziom, a taka błahostka jak &quot;interpretowanie wątpliwości na korzyść podatnika&quot; dopiero w trakcie kampanii została przeforsowana, bo Min Finansów się sprzeciwiało. A przecież PO miała być partią liberalną.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom