>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<
Fortuna bonus

Wybory parlamentarne w Polsce (2015)

Status
Zamknięty.
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Jakie absurdy ? Czekam tylko na ich listy do sejmu i wtedy zobaczymy kto mial racje , a kto uwierzyl w cos ,,nowego&#39;&#39;. :]
Osobiście może zagłosuję na tą nową partię Petru, ale poczekam na program. Najlepiej by było jak by środowiska centro-lewicowe też poparły. Nie wierzę jednak w nic nowego. To będą ludzie z środowisk typu Kwaśniewski i na pewno to będą klimaty zbliżone do PO. Prawdopodobnie nie przejdą nawet progu wyborczego. W sejmie będą prawdopodobnie Kukiz, PO i PiS.
 
macieqleo 5,3K

macieqleo

Użytkownik
Jakie absurdy ? Czekam tylko na ich listy do sejmu i wtedy zobaczymy kto mial racje , a kto uwierzyl w cos ,,nowego&#39;&#39;. :]
No ale zaprzeczysz że jest to nowa inicjatywa? Przecież mają chyba jutro kongres założycielski ????
Nawet jeśli są to ludzie obyci w polityce, popierający generalnie obóz rządzący, to jakie to ma znaczenie? Na jesieni mogą wejść do sejmu, taki był sens mojej wypowiedzi, a ty uczepiłeś się jednego słowa, które wyrwałeś z kontekstu.
 
blady9mks 154

blady9mks

Użytkownik
No ale zaprzeczysz że jest to nowa inicjatywa? Przecież mają chyba jutro kongres założycielski ????

Nawet jeśli są to ludzie obyci w polityce, popierający generalnie obóz rządzący, to jakie to ma znaczenie? Na jesieni mogą wejść do sejmu, taki był sens mojej wypowiedzi, a ty uczepiłeś się jednego słowa, które wyrwałeś z kontekstu.
No ja z twojej wypowiedzi wyciagnalem wniosek, ze uwazasz ich za zupelna nowosc i, ze ludzie ktorzy za tym stoja tez sa nowi. Teraz jak wyjasniles to ok masz racje jest to nowa inicjatywa , ale stoja za nia ooby ze starego systemu i tyle ???? Nie neguje ich zobaczymy co bedzie, czuje tylko , ze jest opcja, ze politycy PO(ktora juz sie skonczyla) wykorzystaja te partie by tam sie zadomowic i tyle. Powtarzam MASZ RACJE INICJATYWA NOWA choc twarze stare ;)
 
blady9mks 154

blady9mks

Użytkownik
Jeśli zaczną przyjmować spadochroniarzy to ta nowa inicjatywa pierdolnie szybciej niż się wydaję ;)
Dokladnie, jednak ja nie rozumiem jakim cudem oni mieli w 1 sondazu 11% , przeciez to jawna manipulacja , jakbym na miescie spytal 1000 osob nikt by nie wspomnial o tej partii i dlatego cos mi sie wydaje ,ze to bedzie nowy szyld dla PO
 
P 276

pwlib

Użytkownik
Chcesz w to brnąć proszę bardzo: Art 256 KK § 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. I jak będziesz dalej w to brnął to poświęcę jeszcze więcej czasu i naprawdę złożę doniesienie o popełnieniu przestępstwa. Masz to jak w banku, przynajmniej pierwsze przesłuchanie. Zobaczysz jak to miło jak zapuka do twoich drzwi listonosz z wezwaniem z Prokuratury. I żeby była jasność to nie w to brnę dalej tylko ty.
i niech sobie prokuratura i sąd bada czy słowa: &quot;żydowskie banki&quot; to szerzenie nienawiści. Takich ludzi jak Braun powinno się skazywać za to co wygadywał w czasie I debaty. Śmiesz mi mówić, że mam zerowe pojęcie o prawie jak jestem właśnie prawnikiem. Jakie ty masz wykształcenie ? Liceum to chyba szczyt ! Nie mam czasu na te dyskusje - tak ci ciężko zrozumieć, że ktoś ma inne zajęcia niż ciągłą dyskusję. Nie będę podawał danych z Węgier - wejdź sobie do Eurostatu. Nie pisałem, że banki odpłynęły tylko, ze długofalowo mogą odpłynąć. Wszystkie dalsze twoje posty w stosunku do mnie pozostaną bez odpowiedzi.
Widać jaki PiS i Kukiz ma elektorat. Ja już chyba w kilku postach pisałem, że Duda ma potencjał, że się z nim zgadzam, a ty ciągle atakujesz zamiast ucieszyć się, że przeciwnik polityczny docenia to budowanie zgody. Sam hejt i nienawiść.
Hahahaha, hahahahah. We wcześniejszym poście piszesz, że moja rzekomo nienawistna wypowiedź była skierowana do ciebie- gdy już napisałem ci, że nie można konkretnej osoby obrazić z 256 kk, tylko całą grupę narodowościową to ty mi piszesz, że obrażam &quot;żydowskie banki&quot; ale jak je obrażam? nazywając w zgodzie z faktami &quot;żydowskimi&quot; bo założonymi przez żydów? goldman sachs, lehman brothers, i wiele, wiele innych. A może mnie będą ścigać za stwierdzenie, że banki są złodziejskie?;-) Naprawdę byłby wielki ubaw;)
Przeczytaj sobie prawniczy nieuku jeszcze raz paragraf , który cytowałeś i znajdź w moich stwierdzeniach szerzenie nienawiści na tle narodowościowym czy rasowym. I znajdź tekst czy jest tam mowa o (bankach) złodziejskich a, że w wielu przypadkach zakładanych przez żydów to fakt niezaprzeczalny.

Rozumiem, że jak twoja aborcza gazetka chciałbyś skazywać za przytaczanie faktów, ale póki co to Grzegorza Brauna przepraszano przed wyborami za jego oczernianie i kłamliwe tezy na jego temat:

 
J 127

jester72

Użytkownik
Można oczywiście obrażać wszystkich dookoła tylko co w takiej sytuacji powiesz o Polakach głosujących dalej na PO? Każdy głosuje tak, jak wydaje mu się że będzie najlepiej dla niego, jego rodziny i dla kraju. Niemcom było źle za Hitlera (mówię o czasie przed IIWŚ)? Robotę mieli, dyscyplina była taka jaką lubią. Ludzie chcą głosować na Orbana to nic ani nam ani Unii do tego, podobno wolny kraj. A jeśli sądzisz, że około połowy wyborców na Węgrzech to idioci i debile to niech żyją sobie jak chcą.
Boję się ludzi gotowych zrezygnować ze swojej wolności dla przysłowiowej miski zupy.
 
J 127

jester72

Użytkownik
Te a co takiego złego robi Orban?
Zdjął spodnie i wypiął tylną część ciała putlerowi krzycząc że to Unia jest zła, ma rozmach sk...!
A potem klęknął przed tymże putlerem i robi mu &quot;łaskę&quot;
Dla mnie to wystarczy. O ograniczaniu swobód demokratycznych nawet mi się nie chce pisać...
 
P 276

pwlib

Użytkownik
Zdjął spodnie i wypiął tylną część ciała putlerowi krzycząc że to Unia jest zła, ma rozmach sk...!
A potem klęknął przed tymże putlerem i robi mu &quot;łaskę&quot;
Dla mnie to wystarczy. O ograniczaniu swobód demokratycznych nawet mi się nie chce pisać...
Ja nie piszę o polityce zagranicznej tylko o gospodarce i polityce wewnętrznej. Tak więc czekam.
Ograniczanie swobód obywatelskich? Tu również czekam, tylko nie na jakąś aborczą narrację.
I dla twojej wiadomości- Orban nie robi żadnej &quot;łaski&quot; Putinowi a prowadzi normalne, racjonalne stosunki z wielkim sąsiadem co nie oznacza, że nie krytykuje komunistycznych zbrodni na Węgrzech choćby poprzez słuszne ustawy, które jego rząd przegłosował.
 
N 31

nocoty

Użytkownik
To teraz powiedz mi prosze, jakie korzysci my mamy z tego machania szabelka? Przyjdzie co do czego to sie na nas wypna, jak w &#39;39. Wszyscy anty Putin, a Niemcy i Francuzi pod stolem zalatwiaja z nim swoje interesy. Juz wszyscy miekna przed nim, cos o tych mega sankcjach cicho, Kerry ostatnio byl w Moskwie tez oddal hold ruskim i caly w skowronkach wrocil do Juesej. Poczytaj jakie korzysci ma Orban z &quot;robienia laski&quot; Putinowi. I wymien chociaz jedna korzysc jaka my mamy z bycia marionetka UE. Kilkukrotnie drozszy gaz niz Wegrzy, embargo na praktycznie wszystko co eksportowalismy na wschod oraz gloryfikacje UPA przez naszych &quot;przyjaciol&quot; z Ukrainy w czasie wizyty Komora.

Za to lepiej robic laske USA, co sam Radzio przyznal a w nagrode jako jedno z nielicznych panstw europejskich musimy miec wizy. Dziekuje za taki papierowy sojusz. Wszyscy sie powoli wypinaja na UE i dbaja o wlasne interesy, my jak zwykle musimy wlazic w dupe wszystkim naokolo, a i tak zostaniemy &quot;miesem armatnim&quot;.

Jedynym kto moze wywolac wojne jest straznik swiatowego pokoju - USA i ich zadny krwi przemysl zbrojeniowy.
 
J 127

jester72

Użytkownik
To teraz powiedz mi prosze, jakie korzysci my mamy z tego machania szabelka? Przyjdzie co do czego to sie na nas wypna, jak w &#39;39. Wszyscy anty Putin, a Niemcy i Francuzi pod stolem zalatwiaja z nim swoje interesy. Juz wszyscy miekna przed nim, cos o tych mega sankcjach cicho, Kerry ostatnio byl w Moskwie tez oddal hold ruskim i caly w skowronkach wrocil do Juesej. Poczytaj jakie korzysci ma Orban z &quot;robienia laski&quot; Putinowi. I wymien chociaz jedna korzysc jaka my mamy z bycia marionetka UE. Kilkukrotnie drozszy gaz niz Wegrzy, embargo na praktycznie wszystko co eksportowalismy na wschod oraz gloryfikacje UPA przez naszych &quot;przyjaciol&quot; z Ukrainy w czasie wizyty Komora.
Za to lepiej robic laske USA, co sam Radzio przyznal a w nagrode jako jedno z nielicznych panstw europejskich musimy miec wizy. Dziekuje za taki papierowy sojusz. Wszyscy sie powoli wypinaja na UE i dbaja o wlasne interesy, my jak zwykle musimy wlazic w dupe wszystkim naokolo, a i tak zostaniemy &quot;miesem armatnim&quot;.
Jedynym kto moze wywolac wojne jest straznik swiatowego pokoju - USA i ich zadny krwi przemysl zbrojeniowy.
Zarówno Węgry, a już zwłaszcza Rosja są bardzo blisko. Żegnam.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Hahahaha, hahahahah. We wcześniejszym poście piszesz, że moja rzekomo nienawistna wypowiedź była skierowana do ciebie- gdy już napisałem ci, że nie można konkretnej osoby obrazić z 256 kk, tylko całą grupę narodowościową to ty mi piszesz, że obrażam &quot;żydowskie banki&quot; ale jak je obrażam?
Przeczytaj sobie prawniczy nieuku jeszcze raz paragraf , który cytowałeś i znajdź w moich stwierdzeniach szerzenie nienawiści na tle narodowościowym czy rasowym. I znajdź tekst czy jest tam mowa o (bankach) złodziejskich a, że w wielu przypadkach zakładanych przez żydów to fakt niezaprzeczalny.

Rozumiem, że jak twoja aborcza gazetka chciałbyś skazywać za przytaczanie faktów, ale póki co to Grzegorza Brauna przepraszano przed wyborami za jego oczernianie i kłamliwe tezy na jego temat:
Nie rozumiesz tego co się pisze po polsku. Ja nigdy nigdzie nie pisałem, że oskarżam cię o pisanie w stosunku do mnie czegoś co jest sprzeczne z prawem TYLKO tłumaczyłem, że polemizowałem z tobą ponieważ miałeś w stosunku do mnie agresywną wypowiedź. Rozumiem, że masz problemy z tym rozróżnieniem. Więc wyjaśniam łopatologicznie: twój post był nienawistny i agresywny wobec mnie (CZĘŚĆ PIERWSZA), ale prokuratura mogła by się zająć inną częścią twojej wypowiedzi (CZĘŚĆ DRUGA). Poniżej cały twój post o którym pisałem:
Ktoś w końcu da bana temu Adamo80? Jego kłamstw i bredni nie chce się czytać.
Z żydowskimi, złodziejskimi bankami da się i trzeba wygrać. To najwięksi złodzieje świata w majestacie prawa obracający naszymi środkami.
I precyzuję kwalifikację prawną: art. 212 § 1 KK w zbiegu z art. 256 KK § 1 KK. Jak najbardziej to co napisałeś się kwalifikuje. Jak jest tu ktoś z banków może złożyć doniesienie bo z art 212 jak wiemy można tylko z oskarżenia prywatnego, z 256 z urzędu.
I ciesz się ty i Pan Braun, że sąd miał nad nim litość. Za tego typu wypowiedzi środowiska żydowskie i Związek Banków Polskich powinny finansowo zniszczyć takich ludzi. Nie dość już Naród Żydowski się wycierpiał przez Nazistów i kolaborantów z Polski, którzy dla paru złotych wydawali Żydów na śmierć, żeby i dzisiaj wyzywać od żydowskich, złodziejskiech banków ? Przecież to retoryka Hitlera, pod takimi hasłami &quot;oświecony&quot; naród niemiecki go wybrał !!!!
WIĘCEJ Z TOBĄ JUŻ NIE BĘDĘ DYSKUTOWAŁ. TU JESZCZE ODPISAŁEM. O ILE Z KAŻDYM MOŻNA DYSKUTOWAĆ O TYLE PAN BRAUN I JEGO POGLĄDY I LUDZIE O TAKICH POGLĄDACH JAK TY TO CZERWONA LINIA. NA CAŁE SZCZĘŚCIE PAN BRAUN MIAŁ 0,83%.
 
P 276

pwlib

Użytkownik
Nie rozumiesz tego co się pisze po polsku. Ja nigdy nigdzie nie pisałem, że oskarżam cię o pisanie w stosunku do mnie czegoś co jest sprzeczne z prawem TYLKO tłumaczyłem, że polemizowałem z tobą ponieważ miałeś w stosunku do mnie agresywną wypowiedź. Rozumiem, że masz problemy z tym rozróżnieniem. Więc wyjaśniam łopatologicznie: twój post był nienawistny i agresywny wobec mnie (CZĘŚĆ PIERWSZA), ale prokuratura mogła by się zająć inną częścią twojej wypowiedzi (CZĘŚĆ DRUGA). Poniżej cały twój post o którym pisałem:

I precyzuję kwalifikację prawną: art. 212 § 1 KK w zbiegu z art 256 KK §. Jak najbardziej to co napisałeś się kwalifikuje. Jak jest tu ktoś z banków może złożyć doniesienie bo z art 212 jak wiemy można tylko z oskarżenia prywatnego, z 256 z urzędu.
I ciesz się ty i Pan Braun, że sąd miał nad nim litość. Za tego typu wypowiedzi środowiska żydowskie i Związek Banków Polskich powinny finansowo zniszczyć takich ludzi. Nie dość już Naród Żydowski się wycierpiał przez Nazistów i kolaborantów z Polski, którzy dla paru złotych wydawali Żydów na śmierć, żeby i dzisiaj wyzywać od żydowskich, złodziejskiech banków ? Przecież to retoryka Hitlera, pod takimi hasłami &quot;oświecony&quot; naród niemiecki go wybrał !!!!
WIĘCEJ Z TOBĄ JUŻ NIE BĘDĘ DYSKUTOWAŁ. TU JESZCZE ODPISAŁEM. O ILE Z KAŻDYM MOŻNA DYSKUTOWAĆ O TYLE PAN BRAUN I JEGO POGLĄDY I LUDZIE O TAKICH POGLĄDACH JAK TY TO CZERWONA LINIA. NA CAŁE SZCZĘŚCIE PAN BRAUN MIAŁ 0,83%.
Hahahaha a który bank złoży oskarżenie prywatne? Wymieniłem któryś konkretnie? Tylko goldman sachs i lehman brothers, obydwa uskuteczniały złodziejskie praktyki, jeden już za to beknął. Zapytam jeszcze raz: czy ty chcesz żeby mnie ktoś karał za stwierdzenie, że &quot;banki to złodziejskie instytucje&quot; lub za to, że &quot;banki to żydowskie instytucje&quot; Z głupim się na rozum pozamieniałeś?!
Zaczynaj ten proces- włącznie z cytatami ze mnie tutaj, naprawdę będę miał ubaw i zapewniam cię- zostaniesz wezwany jako świadek ???? zobaczysz ten ubaw na żywo.
ty nawet nie potrafisz przeczytać ze zrozumieniem paragrafu kk, który przytoczyłeś (256) &quot;KTO NAWOŁUJE DO NIENAWIŚCI......&quot;
Proszę o wyszczególnienie w którym fragmencie mojego posta nawołuję do nienawiści! Czekam jak i na kredyty na Węgrzech.
Sąd nie miał żadnej litości nad panem Braunem a jedynie przywołał faktyczny stan rzeczy- pan Braun miał prawo do opinii opartej na faktach, tak jak samo ja mam prawo do opinii, że banki to złodziejskie instytucje a banki w wielkiej części to instytucje kontrolowane przez żydów.
tych &quot;kolaborantów z Polski&quot; historyczny impotencie to także mogłeś sobie darować, żydzi wycierpieli podczas II wojny św. tylko przez nazistów, przypominam, że to obywatele Polscy w największej liczbie zostali uhonorowani medalem sprawiedliwego wśród narodów świata.
Nie będzie tu miejsca na grossowe, historyczne kłamstwa z klawiatury jakiegoś Adamo80
 
bykuwodzu 839

bykuwodzu

Użytkownik
No ale jaki problem wykurzyc banki i zalozyc panstwowe albo narodowe ktore przejma ich role? Pieniadze zostana w kraju, ktory definitywnie lepiej na tym wyjdzie zamiast wywozenia smietany przez pejsatych ktorzy nic nie robia tylko produkuja pieniadz z powietrza i sie smieja z gojow.
Ewidentnie na dluzsza mete ludzie odczuja tez poprawe, mozna do tego dodac np powszechne oddluzenie i peka banka niewolnictwa. Po co zapieprzac na jakichs cwaniakow jak wszystko moze zostawac w rodzinie/kraju.
Ktos chyba nie rozumie do konca jak dzialaja banki i jaka nacja dominuje u tych &#39;dobroczyncow gospodarki&#39;. Oczywiscie na poczatku bylby skowyt ale juz po roku ludzie tak odczuliby poprawe sytuacji ze ten kto przecial ten wrzod ma 90% w nastepnych wyborach
 
sumada90 19,8K

sumada90

Forum VIP
Boję się ludzi gotowych zrezygnować ze swojej wolności dla przysłowiowej miski zupy.
Mi też się nie wszystko podoba ale każdy ma możliwość decydowania. Węgrzy tak wybrali bo widocznie większości się podoba to co jest. Co by o Orbanie nie mówić to jest to jeden z najbardziej charyzmatycznych przywódców w UE i co jak co ale ma swój pogląd na najważniejsze interesy Węgrów i o nie dba, abstrahując już od tego czy ma rację czy nie.
I ciesz się ty i Pan Braun, że sąd miał nad nim litość. Za tego typu wypowiedzi środowiska żydowskie i Związek Banków Polskich powinny finansowo zniszczyć takich ludzi. Nie dość już Naród Żydowski się wycierpiał przez Nazistów i kolaborantów z Polski, którzy dla paru złotych wydawali Żydów na śmierć, żeby i dzisiaj wyzywać od żydowskich, złodziejskiech banków ? Przecież to retoryka Hitlera, pod takimi hasłami &quot;oświecony&quot; naród niemiecki go wybrał !!!!
Daj linka do wyzywania banków od żydowskich bo nigdy czegoś takiego nie słyszałem, a chętnie zapoznam się. Kto mówi na Brauna faszysta(GW tak go nazwała) to jest całkowitym ignorantem i nie wie na czym polegał faszyzm. Dlatego przegrali w sądzie.
Braun konsekwentnie przypomina o żydowskich roszczeniach, a jest to temat omijany szerokim łukiem i jak widać niektórych bardzo drażni.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Daj linka do wyzywania banków od żydowskich bo nigdy czegoś takiego nie słyszałem, a chętnie zapoznam się. Kto mówi na Brauna faszysta(GW tak go nazwała) to jest całkowitym ignorantem i nie wie na czym polegał faszyzm. Dlatego przegrali w sądzie.
Braun konsekwentnie przypomina o żydowskich roszczeniach, a jest to temat omijany szerokim łukiem i jak widać niektórych bardzo drażni.
Po &quot;występach&quot; pwlib zaczynam się zastanawiać czy to jest w ogóle dobre miejsce na taką dyskusję. W końcu nie darmo kibice wyzywają kluby, których nie lubią od &quot;Żydzewa&quot;, a jak wiemy na tym forum może być pełno kiboli.
Odpowiem jednak jeszcze raz: Nie dam ci linka, ale na własne uszy to usłyszałem podczas debaty prezydenckiej przed I turą i wtedy też poznałem Pana Brauna bo nigdy wcześniej go nie znałem (oczywiście w sensie publicznym). Nie można więc powiedzieć, że byłem źle nastawiony przez &quot;reżimowe stacje jak TVN&quot;. Po prostu słuchałem i na przemian się śmiałem i płakałem jak słyszałem tego Pana. W czasie tej debaty użył właśnie sformułowań o żydowskich bankach i w ogóle władzy Żydów itd, a może mi się przesłyszało, nie wiem. Tak to zapamiętałem.
Co do roszczeń żydowskich to zupełnie inna sprawa, tu można dyskutować. Jest to niewątpliwie kwestia i prawna i etyczna i historyczna. Sama dyskusja prawna jest olbrzymia bo dotyczy pytania w jakim sensie działania czy zaniechania PRLu są wiążące dla III RP. Czy III RP jest w sensie prawnym wyłącznie spuścizną II RP itd. Mnie osobiście w tym kontekście najbardziej boli to, że Rosja nigdy nawet nie zająknęła się o płaceniu Polakom i ich spadkobiercom za Katyń, zesłania, ludobójstwo tak jak np. Niemcy płacili za obozy czy pracę przymusową. Teraz to jest w obliczu napięcia polsko-rosyjskiego głupotą, ale tak gdzieś od 2003 do 2013 polska dyplomacja nic nie zrobiła aby wymóc na Rosji takie świadczenia czy choćby przedstawiać Rosję jako agresora, który zamordował tysiące Polaków.
 
sumada90 19,8K

sumada90

Forum VIP
Co do roszczeń żydowskich to zupełnie inna sprawa, tu można dyskutować. Jest to niewątpliwie kwestia i prawna i etyczna i historyczna. Sama dyskusja prawna jest olbrzymia bo dotyczy pytania w jakim sensie działania czy zaniechania PRLu są wiążące dla III RP. Czy III RP jest w sensie prawnym wyłącznie spuścizną II RP itd. Mnie osobiście w tym kontekście najbardziej boli to, że Rosja nigdy nawet nie zająknęła się o płaceniu Polakom i ich spadkobiercom za Katyń, zesłania, ludobójstwo tak jak np. Niemcy płacili za obozy czy pracę przymusową. Teraz to jest w obliczu napięcia polsko-rosyjskiego głupotą, ale tak gdzieś od 2003 do 2013 polska dyplomacja nic nie zrobiła aby wymóc na Rosji takie świadczenia czy choćby przedstawiać Rosję jako agresora, który zamordował tysiące Polaków.
Roszczenia powinny być z miejsca wyraźnie odrzucone. Tu nie chodzi o to, że wnuczek domaga się zadośćuczynienia za dom dziadków czy coś w tym stylu. Takie rzeczy rozstrzygają polskie sądy w podobnym trybie jak te z dekretu Bieruta, inna sprawa jak sprawnie to idzie. Tu chodzi o to, że organizacje żydowskie i podobno nawet samo państwo Izrael domagają się odszkodowań za mienie polskich Żydów, którzy w znakomitej większości zostali wymordowani w czasie wojny.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Roszczenia powinny być z miejsca wyraźnie odrzucone. Tu nie chodzi o to, że wnuczek domaga się zadośćuczynienia za dom dziadków czy coś w tym stylu. Takie rzeczy rozstrzygają polskie sądy w podobnym trybie jak te z dekretu Bieruta, inna sprawa jak sprawnie to idzie. Tu chodzi o to, że organizacje żydowskie i podobno nawet samo państwo Izrael domagają się odszkodowań za mienie polskich Żydów, którzy w znakomitej większości zostali wymordowani w czasie wojny.
No kiedy ktoś nie jest następcą prawnym w sensie prawa cywilnego nie ma żadnych roszczeń i te organizacje nie są następcą prawnym więc nie widzę tu możliwości aby państwo polskie coś oddawało. To absurd.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom