>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - 3 PROMOCJE NA START! ODBIERZ 1060 ZŁ<<<

Wybory parlamentarne w Polsce (2015)

Status
Zamknięty.
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Ja nie porównuję wyłącznie PO do PiSu, także do SLD i miałem okazję doświadczyć wszystkich rządów i PO wypadło najlepiej. To, że korzystaliśmy z funduszy UE nie oznacza, że nie harowaliśmy, ale np. dostaliśmy finansowanie maszyn co dużo dało bo bez tego by się nawet nie udało zacząć. Ja wiem, że istnieją cwaniaki, które wykupują parę hektarów tylko po to żeby żyć z funduszy i to patologia i z tym trzeba walczyć, chociaż mechanizmy bezpieczeństwa funduszy UE są maksymalnie rygorystyczne, ale mnie naprawdę to pomogło bez cwaniakowania.
PiS i PO i nie walczyły z systemem tylko chciały po prostu przejąć władzę. Walka z system to wyjście na ulice i zmiana ustroju państwa bądź metodami demokratycznymi zmiana konstytucji. Oczywiście Kukiz to 2 opcja, a PiS w ogóle nie jest antysystemowy. Przynajmniej ja tak definiuję system.
 
blady9mks 154

blady9mks

Użytkownik
No tak chcialy zdobyc wladze po tym jak skonczyl sie AWS i UW i zmienily szyld, to tak jak teraz ta NowoczesnaPL dla Platfromy, wielu sie kloca o PiS i PO, ale malo osob pamieta, ze to z jednej partii sie wywodzi i chcieli nawet zrobic wielka koalicje po 2005. Do tego nawet kiedys byla pytana pani Krajewska (posel PO) o program ,, PiS &#39;&#39; i gadala, ze to niemozliwe, ze jak mozna takie glupoty proponowac i na koniec redaktor do niej ze to program PO, to ja tak zatkalo, ze pod ziemie chciala sie zakopac, to tylko swiadczy o tym kto rzadzi Polska, programy PO i PiS praktycznie niczym sie nie rozna , jedyna roznica to ostrzejsza walka z korupcja i pielegnowanie tradycji chrzescijanskiej, a nie gender ????
 
bykuwodzu 839

bykuwodzu

Użytkownik
Co do zadluzenia i mowienia ze &#39;dlug beda splacac nasi wnukowie&#39;
Ogloszenie bankructwa powinno byc pierwszym krokiem pro - obywatelskiej wladzy po jej dojsciu do glosu.
Jedna z zasad dzialania spolek jest ogloszenie niewyplacalnosci i wniosek o bankructwo jesli firma niezdolna jest do regulowania swoich zobowiazan ewentualnie zobowiazania przewyzszaja majatek przedsiebiorstwa. I tak powinno byc na szczeblu panstwowym.
Za nie zlozenie wniosku o upadlosc groza kary przewidziane kodeksem karnym, analogicznie powinno byc na szczeblu panstwowym.
Po co meczyc sie i splacac zadluzenie latami, jak babel mozna przeciac niemal natychmiast? Owszem w momencie ogloszenia bankructwa traci sie wszystko, ale jesli zadluzenie jest wieksze od majatku to przeciez jest to dzialanie racjonalne no nie?
No i od nastepnego dnia po ogloszeniu bankructwa jest sie wolnym czlowiekiem, pracuje sie tylko na siebie a nie jakas zydofinansjere.
Obecni politycy orza narodem, a sa wlasnie sluzacymi tej miedzynarodowj szajki lichwiarzy, za pomoca mediow steruja mozgami obywateli ze &#39;jest ciezko, robimy co mozemy, musicie coraz wieksze obciazenia ponosic&#39; a zadluzenie i tak jakos rosnie. To ja sie pytam gdzie sa te pieniadze?
Ruch Kukiza zdecydowanie stoi za ogloszeniem natychmiastowego bankructwa w celu likwidacji zadluzenia, ktore kosztuje kraj kilkadziesiat miliardow. Po jego ogloszeniu te pieniadze beda zostawac w kraju, wiec szaremu obywatelowi poprawi sie sytuacja w perspektywie rocznej.
Polacy to zdolny i pracowity narod, problem polega na tym ze pracuja coraz wiecej za corz mniej i trzeba zrobic tak, zeby to oni a nie USA/Izrael i ich marionetki typu Balcerowicz/Buzek/Tusk/Sikorski/Bielecki/Hubner/Saryusz Wolski/Buzek, konsumowali wypracowany przez siebie produkt.
Dramat kraju polega na tym, ze marionetki wyrzej wymienionej szajki sa przedstawiane przez sluzalcze i dyspozycyjne media jako bohaterowie, ktorych nalezy calowac po rekach, podczas gdy to sa zarzadcy panstwa kolonialnego.
Coraz wiecej ludzi to rozumie i takie Szejnfeldy czy inne Passenty ida w kibel. Nikt nie mowi ze nalezy &#39;gazowac Zydow&#39; ale oni maja swoje panstwo, gdzie powinni sie rzadzic a to panstwo nazywa sie Izrael - nie Polska! I tam powinni miec oni cos do powiedzenia, w Polsce co najwyzej w proporcji zamieszkania, czyli o jakies 99% mniejszej od obecnej
 
bykuwodzu 839

bykuwodzu

Użytkownik
Ani mi sie sni splacac czegos, co zaciagneli jacys obcy ludzie
Podstawą ogłoszenia upadłości spółki jest jej niewypłacalność, która zachodzi, gdy spółka nie wykonuje swoich wymaganych zobowiązań pieniężnych. Drugą przesłanką uznania spółki za niewypłacalną jest sytuacja, gdy zobowiązania spółki przekroczą wartość jej majątku, niezależnie od tego, czy na bieżąco wykonuje ona swoje zobowiązania (art. 11 ust. 1 i 2 Prawa upadłościowego i naprawczego).
Tak to jest dokladnie w prawie polskim, a na szczeblu miedzynarodowym wierzyciele tez nie maja nic do powiedzenie jesli oglosimy bankructwo.
Panstwa bankrutowaly nieraz i jakos zyja.
Ten slynny &#39;dlug publiczny&#39; to jeden wielki szwindel politykow lewicowych (ale nie tylko), czesto marionetek bankow no i kilku miedzynarodowych lichwiarzy sterujacych tymi marionetkami. Czesto jest tak ze pracownicy Goldman Sachsa, Merril Lyncha, Bank of America, Barclays, Citi, UBS, itp, ale przede wszystkim Goldman Sachsa ktorzy kupowali sobie elektorat wiekszymi wydatkami niz dochodami, pieniadze trafialy oczywiscie do &#39;wybranych&#39; a chca zeby splacali wszyscy.
Niedoczekanie!
Ruch Kukiza mowi ze po dojsciu do wladzy natycmiastowy bankrut i likwidacja zadluzenia miedzynarodowego, napewno Polacy w dluzszej perspektywie (najdalej roku) na tym skorzystaja.
Nalezalony tez porozliczac, a przynajmniej ujawnic architektow szwindlu zadluzenia, jak na dloni widac np ze taki Marcinkiewicz pracowal w Goldman Sachs a tam sie nie idzie z przypadku
Aha i zeby uspokoic panikarzy, ktorzy zaraz powiedza, ze kraj bedzie izolowany, pietnowany, itp
Oczywiscie ze mozna bedzie dalej dokonywac transakcji importu i eksportu i zagranica bedzie nam sprzedawac towary, tyle ze beda chcieli platnosc z wyprzedzeniem, ewentualnie jakos zabezpieczona tak wiec nie ma argumentu, ze nikt nam juz niczego nie sprzeda.
Jesli mnie by ktos oglosil bankructwo, a bylbym wierzycielem, dalej bym robil interesy z tym kontrahentem jesli mysle biznesowo i zalezy mi na zysku, po prostu zmienilbym zasady rozliczen na platnosc z wyprzedzeniem i juz by sie taki numer nie powtorzyl.
Rzad Grecji tak pietnowany mowi wyraznie, ze zadluzenie to problem nie tylko zadluzajacego sie, ale tego pochopnie pozyczajacego, bo na ogol poszedl przy tym jakis walek typu czesc pieniazkow musialo wrocic w offsecie do Niemiec czy Francji pod plaszczykiem kontraktow zbrojeniowych itp
Tak ze &#39;Gazety Wyborcze, tvny, czy Lisy/Pochanke&#39; itp podniosa klangor ale decyzja o bankructwie jest racjonalna, jesli tylko zaduzenie przekracza majatek kraju, co latwo policzyc
 
buleczka 4,2K

buleczka

Forum VIP
Bułeczka z Tobą nie będę się kłócił. Zbyt dobrze znasz się na angielskiej piłce
Ja też nie zamierzam się kłócić, chcę podyskutować. Prosiłem Cię o wymienienie tych wszystkich rzekomych osiągnięć PO. Twierdziłeś, że jest ich &quot;mnóstwo&quot;, a podałeś raptem 2-3, w dodatku takie, które dotyczą tylko Ciebie osobiście. Także ponawiam moją prośbę i proszę o wymienienie tych wszystkich osiągnięć PO, dla których warto zagłosować w przyszłych wyborach na tę partię. Pomogę Ci nieco i wkleję link, pod którym wymieniono aż 42 osiągnięcia PO: http://niewygodne.info.pl/artykul5/02315-Zestawienie-osiagniec-platformianej-ekipy.htm. Prosiłbym Cię Adamo o podanie pozostałych 42 dokonań PO, wszakże jest ich mnóstwo jak sam powiedziałeś, więc nie będzie problemów ze znalezieniem takowych.


Podałem jedynie 2 przykłady nie wyssane z palca tylko z mojego życia. Przypomniało mi się jak przez miesiąc pisowiec mi udowadniał na forum, że nie istnieje zasada jednej kolejki. Po miesiącu sam się przekonałem jak kłamał i manipulował. Wiadomo, że żaden z nas nie jest w stanie całkowicie poznać prawdę, może kilka osób na świecie jest w stanie widzieć absolutnie wszystkie zależności polityczno-ekonomiczno-społeczne żeby wiedzieć kto tak naprawdę chce dobrze (lub właściwsze słowo &quot;lepiej&quot;) dla Polski. My wyborcy, zwykli ludzie możemy się wyłącznie kierować swoją intuicją, doświadczeniem, osądem i zaufaniem jednym, a nie drugim. Ja kieruję się analogią - jeśli pół PiSu rok temu mówiło o tym, że nie działa zasada &quot;jednej kolejki&quot; - kłamali.
Jeśli chodzi o zakładanie firmy, to nie wiem jak jest faktycznie, bo nigdy takowej nie zakładałem. Jeśli faktycznie można to zrobić szybko to OK. O jaką konkretnie wypowiedź PiS chodzi? Możesz podać jakiś link do wypowiedzi?


Jeśli obecnie mówią, że na specjalistę się czeka miesiącami - kłamali.
Tutaj nikt nie kłamał. To, że Tobie udało się załatwić specjalistę w tydzień to jedynie zwykły fart. Ja i jeden kolega tutaj już podaliśmy przykłady ze swojego życia, że musieliśmy czekać miesiącami na specjalistę. I taki jest generalnie obraz służby zdrowia, czyli długie oczekiwanie. Korzystasz pewnie bardzo rzadko ze służby zdrowia to nie wiesz, ile faktycznie trzeba czekać. Miałeś farta i wg Ciebie jest to zasługa PO…


Dla mnie tylko z mojego punktu widzenia i doświadczenia tak jest. Przykładów mogę mnożyć więcej.
Czekamy na te przykłady.


Fundusze UE nie pomogły bezpośrednio mi, ale pośrednio bardzo, bardzo, bardzo - bo pracowałem w firmie, a w zasadzie byłem cichym wspólnikiem i dzięki funduszom miałem mnóstwo darmowej kasy. BEZ ŻADNYCH ZNAJOMOŚCI, tak zresztą jak i ten specjalista.
Czyli, że co? Gdyby np. PiS rządził, to Polska nie miałaby funduszy z UE? Też głupie i januszowe myślenie - Unia daje i są to pieniądze za darmo. To nie jest darmowa kasa brana z powietrza. To jest dokładnie ta sama kasa, którą my wpłacamy do UE. Ta kasa przejdzie przez dziesiątki urzędasów i wraca do nas, a propaganda pro-unijna wmawia nam, że to wspaniałomyślna i dobroduszna Unia daje i w dodatku są to pieniądze darmowe. Jakby tego było mało dostajemy mniej niż wpłacamy. Gdzie tu jest korzyść?


Tak więc jeśli jedna czy druga rzecz wynikająca z mojego doświadczenia była dla mnie dobra dzięki rządom PO to będę ich wspierał.
Masz bardzo egoistyczne podejście. To jest właśnie typowe myślenie wyborców PO, czyli &quot;jest mi dobrze tak jak jest&quot;. Jednocześnie przymykasz oko na to wszystko co robiła Platforma z Polakami przez te 8 lat i dla Ciebie jest to nieważne, bo liczy się tylko to, że Tobie jest dobrze. W życiu ważnych jest wiele wartości i jedną z nich jest dobro ogółu czy też dobro Narodu. Ja też jakoś specjalnie nie narzekam na swoje życie, mam co do garnka włożyć, ale czy to oznacza, że mam od razu głosować na PO, bo w sumie nie dzieje mi się jakaś większa krzywda? NIE. Nie będę głosował na partię, której wszelkie działania wymierzone są w jawny sposób przeciwko Polakom. Moje życie i zapewne życie milionów innych Polaków byłoby pewnie lepsze, gdyby nie anty-Polska działalność PO, która tylko patrzy gdzie by jakiś podatek zwiększyć, gdzie by dowalić jakieś przepisy utrudniające życie. Politycy PO są już umoczeni po uszy. Głosując na nich głosujesz po prostu na przestępców. Było kilka afer i nikt się tym nie zajął, a ci ludzie, którzy rządzą, robią to nadal. Są bezkarni. Jaką masz pewność, że w końcu przestępcy nie ustanowią takiego prawa, które bezpośrednio Ciebie nie dotknie?


Piszę to po to, żeby uświadomić wam, że PO to naprawdę sensowna i dobra opcja, ale strasznie oddaliła się od ludzi i zatraciła pewien dobry marketing, może przez brak Tuska.
No właśnie, sukces PO polegał na dobrym marketingu. Umieli dobrze nakłamać i naobiecywać. Nic więcej. Ludzie w końcu otwierają oczy i widzą, że PO to była bujda i na jesieni wybiorą kogoś innego. Straszenie PiSem też już nie działa. Co do Tuska, to on również ciągnął tę partię, ale dobrze wiedział kiedy uciec jak szczur z tonącego okrętu.


Jeśli Polacy wybiorą na jesień Kukiza i PiS może nam grozić jazda na wstecznym. Nie mówię, że tak będzie, miejmy nadzieję, że nie, ale jest bardzo duża obawa, że tak może być.
Cały czas straszysz tym PiSem i Kukizem, więc w końcu wytłumacz co się może stać złego, bo samo pisanie, że będzie jeszcze gorzej do mnie nie trafia. Ja nie chcę tego co obecnie dzieje się w Polsce za rządów PO i oczekuję zmian na lepsze. Przy dalszym rządzeniu PO na takie zmiany nie ma co liczyć. Zakładając hipotetycznie, że wygra PO, będziemy mieć nadal to samo co teraz, czyli burdel i państwo działające teoretycznie. Powiem nawet więcej, ci ludzie poczuliby się już tak bezkarni, że &quot;hulaj dusza, piekła nie ma&quot;. Wybranie po raz trzeci PO spowodowałoby tylko, że Platforma uwierzyłaby, że może zrobić dosłownie wszystko co im się tylko podoba i nie poniesie za to żadnych konsekwencji. Mielibyśmy kolejne podwyżki podatków, kolejne afery i przekręty. Teraz w najbliższych miesiącach dostaniemy od Kopaczowej i PO masę obietnic, na pewno będą one sensowne, ale problem jest taki kto po 8 latach rządzenia PO uwierzy w te obietnice? Chyba tylko przysłowiowe lemingi. Już gdzieś czytałem, że PO chce zwiększyć kwotę wolną od podatku do 12 tys. Gdy to przeczytałem to oczywiście śmiech mnie ogarnął. 8 lat rządzili i w tym czasie tylko obniżali, jeszcze parę miesięcy temu mówili, że to jest absurd zwiększać kwotę wolną od podatku, że państwo na to nie stać, a teraz nagle okazuje się, że jednak można. Grunt się pod nogami pali to trzeba naobiecywać znowu. Z niecierpliwością czekam na kolejne obietnice, bo na pewno będzie kupa śmiechu przy tym.


Co do dzieci netu - to dlatego cały czas ich przywołuje, nie z powodu jakiś kompleksów tylko to oni głównie popierają Kukiza i nie znają, nie żyli w latach 1999 - 2003 czy 2003-2005 w sensie zawodowym i społecznym i po prostu nie wiedzą co mogą sobie ściągnąć na głowę.
Za to ciągłe wyzywanie innych od dzieci netu, gimbazy i dzieciarni już dawno powinieneś dostać ostrzeżenie. Jako moderator mogę takie ostrzeżenie na Ciebie nałożyć, także proszę, żebyś w końcu przestał tak na innych mówić.


Wiesz w moim słowniku nie ma takiego pojęcia jak &quot;pogarda&quot;, bo ja nie gardzę nikim i nigdy. Każdy zasługuje na szansę. I nie mam żadnych kompleksów, ani kwestii wyszalenia się bo dyskutujemy na płaszczyźnie wyborów politycznych.
Nie kłam Adamo. Właśnie w Twoich postach aż kipi od pogardy dla ludzi młodszych od Ciebie. Uważasz, że inni się nie znają, że nic nie wiedzą, nazywasz ich dziećmi netu i gimbazą. Chyba nikogo nie przekonasz, że zwracanie się do kogoś w ten sposób nie jest pogardliwe.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Bułeczka jak zwykle dosyć rzeczowa odpowiedź. Widać, że się przykładasz do tego co robisz. Widać to w dziale PR i w tej odpowiedzi. Ja jednak nie jestem członkiem PO (co mi niektórzy zarzucają) a i na pewno nie zamierzam być ich obrońcą bo rzeczywiście to obecnie trudne. Generalnie w moim podejściu do PO jest zasada &quot;lepsze zło znane, niż nieznane&quot; i &quot;zawsze może być gorzej&quot;. Oczywiście mogę się mylić i rządy Kukiza i PiS przyniosą tą lepszą zmianę. Jako jednak, że na tym forum, ale właściwie w całym necie nikt już nie broni obecnego rządu czułbym się nie w porządku jak bym nikogo nie ostrzegał, żeby potem kiedy już wybierzecie sobie PiS i Kukiza, a po pół roku okaże się, że jednak nie jest tak jak miało być, a jest gorzej - żeby nie było, że nikt nie ostrzegał.
Określenie &quot;dzieci netu&quot; nie jest wulgarne ani obraźliwe i moją intencją nie była żadna pogarda. Jeszcze raz powtarzam - to słowo mi jest obce. Jak ja miałbym dostać ostrzeżenie to i Prezes NBP prof. Marek Belka, który wypowiada się w podobnym tonie. Oznacza to pokolenie osób, które nie zaznały w sensie zawodowym czy społecznym innych rządów niż PO lub słabo pamięta okres przed PO. W Polsce, ale chyba i w jakiejś naturze ludzi, nie tylko Polaków jest ciągle coś zmieniać i np. w USA na przemian rządzą Konserwatyści i Demokraci. Na wyspach głównie konserwatyści, ale od czasu do czasu Partia Pracy. To był cud, że PO zostało wybrane na II kadencję bo wcześniej za każdym razem po 4 latach była kolejna ekipa. Okres więc 8 lat jednej partii wybranej demokratycznie to wielki sukces. Szkoda tylko co mówi prof. Balcerowicz, że nie wykonali wszystkich trudnych reform. Jedynie co to wiek emerytalny. Pewno teraz by mieli 5% poparcia, a nie 19%, ale historia by to doceniła jak kiedyś doceni dokonania właśnie Balcerowicza. Niestety jak twierdzi JKM i ja się pod tym podpisuję, 90% idiotów nie znających się kompletnie na ekonomii, polityce, a dzisiaj jeszcze UE wybiera sobie różne osoby do sejmu. Oczywistym jest, że populistyczni politycy obiecują góry złota i najczęściej nie dotrzymują tego, a jak dotrzymują to mamy los Grecji. Jednak z kolei jak mówi przysłowie - Demokracja jest nie doskonałym ustrojem, ale nikt nie wymyślił nic lepszego. Jak dla mnie w Polsce powinni rządzić najwyższej klasy specjaliści z każdej dziedziny życia i mieć realny wpływ na decyzje i tak by było najlepiej.
Oczywistym jest fakt, że PO sobie nagrabiła tymi aferami, ale prawda jest też taka, że to służby (w mojej ocenie GRU) rozpętały aferę podsłuchową, a z kolei afera hazardowa to było nic. My na tym forum odczuliśmy najbardziej to, jak niby przez tą aferę zdelegalizowano grę u zagranicznych buków. Oczywiście pozostaje wiele kwestii typu emigracja, umowy śmieciowe czy niskie pensje, ale to nie jest wina ani PO ani PiS ani nikogo innego tylko wina 45 lat PRL i tego, że nie mamy takich rezerw jak Niemcy czy Francja i tego nikt nie zmieni. Zapowiadane ruchy typu: opodatkowanie banków, pomoc frankowiczom czy opodatkowanie marketów uderzą wyłącznie w nas - zwykłych ludzi, a politycy jak zwykle się wykpią. Będzie więc tak: wpływy do budżetu się zwiększą, ale za to banki i markety sobie na nas odbiją. Rząd będzie miał kasę aby znowu uprzywilejowywać jedne grupy np. pielęgniarki, nauczycieli i Pana Piotra Dudę czyli całą budżetówkę kosztem przedsiębiorców. To jest tak naprawdę prosty wybór między populistyczną partią socjalistyczną (PiS), a centrowym PO, bo tak naprawdę typowej liberalnej prawicy nie ma. A kwota wolna od podatku to jest znowu socjalistyczne podejście bo ma być ona na tyle niska, ze pomoże wyłącznie bezrobotnym i osobom zarabiającym grosze. Klasa średnia nic z tego nie będzie miała. I jest tu ciągle ktoś kto pisał, że za rządów PiS obniżono podatki, a za rządów PO podniesiono. A ja za każdym razem mówię, że PiS rządził w czasach prosperity, a PO natknęło się na kryzys. Ponadto to, że wcześniej PiS obniżył podatki nie oznacza, że i teraz to zrobi. Ja słyszę z ich ust wyłącznie postulaty opodatkowania marketów, banków i pomocy komu się da i gdzie się da z wyjątkiem przedsiębiorców. Jest tu pełno zwolenników PiSu - wskażcie mi gdzie PiS mówi o obniżeniu podatków ?
 
radegast 141

radegast

Użytkownik
Określenie &quot;dzieci netu&quot; nie jest wulgarne ani obraźliwe i moją intencją nie była żadna pogarda. Jeszcze raz powtarzam - to słowo mi jest obce. Jak ja miałbym dostać ostrzeżenie to i Prezes NBP prof. Marek Belka, który wypowiada się w podobnym tonie.
Przykro mi, ale z Twoich postów aż bije poczucie wyższości wobec interlokutorów. Widać, ze czujesz się od nas lepszy, mądrzejszy i posługujesz się mentorskim tonem. Nie chcę Cię obraźić, taka prawda...
BTW Belka nie ma moralnego prawa kogokolwiek oceniać. OK, jest profesorem, ale po aferze taśmowej powinien skupić się tylko na swojej pracy, ewentualnie na odwiedzaniu toalety w Dżakarcie.
W Polsce, ale chyba i w jakiejś naturze ludzi, nie tylko Polaków jest ciągle coś zmieniać
Dzięki temu w ogóle ludzkość się rozwija. Kto stoi w miejscu ten się cofa! Zresztą PO Anno Domini 2015 ma niewiele wspólnego z PO z 2005 roku. Wtedy twarzą tej partii był Jan Rokita a teraz Misio Kamiński.
Okres więc 8 lat jednej partii wybranej demokratycznie to wielki sukces. Szkoda tylko co mówi prof. Balcerowicz, że nie wykonali wszystkich trudnych reform.
Ale PO nie chciała wprowadzać żadnych reform! Tusk wyciągnął wnioski z rządów AWS i stwierdził, że ambitne zmiany wyjdą jego partii tylko na złe. Skupił się więc na administrowaniu, ciągłym podgrzewaniu sporu na linii PO-PiS, napuszczaniu na siebie różnych grup społecznych i propagandzie sukcesu. Gdy brakowało pieniędzy to się podnosiło podatki i obciążenia.
Jedynie co to wiek emerytalny.
Nie nazwałbym tego reformą. Zresztą można było osiągnąć podobny skutek bez zmuszania wszystkich do dłuższej pracy, metodą marchewki a nie kija.
Oczywistym jest fakt, że PO sobie nagrabiła tymi aferami, ale prawda jest też taka, że to służby (w mojej ocenie GRU) rozpętały aferę podsłuchową, a z kolei afera hazardowa to było nic.
Nie ma potwierdzonego &quot;rosyjskiego śladu&quot;, więc to tylko domysły. Służby rosyjskie by całą sprawę rozegrały bardziej profesjonalnie, wypuszczając nagrania PRZED wyborami do Parlamentu Europejskiego, a nie po. Gdyby w maju 2014 roku PiS wyraźnie wygrał wybory do PE to szanse Tuska na stanowisko w Brukseli by znacznie spadły. Rządy PiSu będą mocno proamerykańskie, więc Rosja nie ma interesu w pompowaniu tej partii.
Zapowiadane ruchy typu: opodatkowanie banków, pomoc frankowiczom czy opodatkowanie marketów uderzą wyłącznie w nas - zwykłych ludzi,
Podatek bankowy to nie Polski wymysł, choć uważam, że trzeba go wprowadzać ostrożnie. Kredyty we frankach to problem nie tylko kredytobiorców, ale również banków i całej gospodarki. Pieniądze pompowane do banków przez frankowców mogłyby napędzać konsumpcję. Mam nadzieję, że nowy rząd doprowadzi do porozumienia między bankami a kredytobiorcami.
A co nam mogą markety zrobić? Obrażą się? I bardzo dobrze, zarobią polscy sklepikarze, a Naród będzie zdrowszy. Od 3 lat nic nie kupiłem w markecie - tylko polskie sklepy i targi. Polecam! Gdy się robi zakupy z głową i nie marnotrawi żywności to wcale nie jest drożej a z pewnością zdrowiej.
Rząd będzie miał kasę aby znowu uprzywilejowywać jedne grupy np. pielęgniarki,
Wymień jakie to przywileje mają pielęgniarki? Bo ja sobie żadnych nie przypominam...
kwota wolna od podatku to jest znowu socjalistyczne podejście bo ma być ona na tyle niska, ze pomoże wyłącznie bezrobotnym i osobom zarabiającym grosze. Klasa średnia nic z tego nie będzie miała.
Uważasz, że to źle? Taniej jest zwiększyć kwotę wolną niż przyznawać zasiłki z OPS. A przecież jeśli kwota wolna wzrośnie do np. 10 tys, to zyskają wszyscy,
To jest tak naprawdę prosty wybór między populistyczną partią socjalistyczną (PiS), a centrowym PO
Socjalistyczną? PiS wywodzi swój program gospodarczy ze społecznej nauki Kościoła, a nie z marksizmu.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Radegast tak z grubsza się ze wszystkim zgadzam z wyjątkiem sprawy udziału służb w aferze podsłuchowej. Chodziło wtedy - rok temu o zdestabilizowanie Polski bo zaostrzył się konflikt na Ukrainie i kto wie czy Putin nie rozważał wariantu pełnej &quot;pomocy&quot; separatystom. Nie chodziło więc o jakieś rozegranie w Polsce PO przeciw PiS czy na odwrót tylko o to aby Polska zajęła się sobą i nie przeszkadzała. Taką mam teorię. Co do kwestii zwiększenia kwoty wolnej to oczywiste, że to lepsze od zasiłków, ale tak czy inaczej to będzie głównie dotyczyć ludzi o najsłabszych zarobkach. Co do braku reformowania, a jedynie administrowania też się zgadzam - i dla wyborcy PO to był największy problem. Przez 8 lat mogli naprawdę zrobić bardzo dużo, praktycznie wszystko, ale z 2 strony już teraz jest 19%, w przypadku ciężkich reform przestali by istnieć. Co do socjalizmu PiSu ja oczywiście miałem na myśli socjalizm z definicji Korwina. Oczywiście, że to nie komunizm, oczywiście PiS szanuje własność prywatną i wszystkie podstawy kapitalizmu. Przecież ja nie mówię, że chcą zmieniać ustrój, ale po prostu szlag mnie trafia jak wychodzi Piotr Duda, albo frankowicze i chcą od rządu pomocy, bo mnie nikt nigdy nie pomógł i nie pomoże jako przedsiębiorcy. Jak coś źle zrobię, obliczę to komornik mnie wypier....li z domu i znajdę się na ulicy. Po prostu. Nie mogę jak Piotr Duda czegokolwiek żądać, a jeszcze muszę się bać czy nie podniosą podatków albo ZUSu np wraz ze wzrostem płacy minimalnej.
Ktoś tu na tym forum pisał, że w Norwegii, jak firma ma upaść to skarbówka przysyła darmowo analityka do pomocy. W Wlk Brytanii jest zasada jednej możliwej pomyłki, kwota wolna od VATU jest olbrzymia, sam VAT jak i ZUS jest niższa, nie mówiąc o USA gdzie podatki są kilkuprocentowe. Oprócz JKM i Palikota nikt nie ma tego w programach wyborczych, a razem wzięci mają z 4% poparcia. To jest właśnie smutne, że żyję w kraju gdzie większość ludzi zasuwa na etacie, a do tego budżetówka uważa, że może żądać z naszych podatków bez końca. Większość jednak ludzi to nie jest budżetówka tylko są ostro manipulowani. Np. uważają, że podniesienie płacy min. czy likwidacja śmieciówek to recepta (tak uważa PiS) i to właśnie jest socjalizm, bo jak by obniżyć podatki i tym bankom i tym marketom i dużym firmom to ceny by spadły, a pensje wzrosły i to wysoko.
Też mam żal do PO, że nic nie zrobiła z tą rozrośniętą hydrą urzędniczą i już nawet nie chodzi o kasę bo to nie jest taki problem w budżecie, ale o to, że oni przeszkadzają i utrudniają w wielu przypadkach zamiast pomagać. Największy jednak obecnie problem ekonomiczny w Polsce to niewydolny system emerytalny i brak pieniędzy dla emerytów. To są ogromne wydatki w budżecie i tego nikt nie jest w stanie rozwiązać.
 
blady9mks 154

blady9mks

Użytkownik
bo jak by obniżyć podatki i tym bankom i tym marketom i dużym firmom to ceny by spadły, a pensje wzrosły i to wysoko.
No dla mnie to na razie najwiekszy zart twoich wypowiedzi, masz firme i teraz nagle obnizaja Ci podatek, ale nadal mozesz zatrudniac ludzi na najnizszej krajowej po 1200 to co robisz ? Oczywiscie, ze nadal go zatrudniasz na ta umowe, a ty za to bierzesz wiecej do kieszeni. Markety zagraniczne trzeba opodatkowac punkt i kropka. Wiesz czemu Niemcy, Francja, WB ma tyle kasy ? Nie tylko rezerwy, ale i dobre systemy podatkowe, takie jak np. opodatkowanie tych marketow. Ten problem jest tylko u nas, bo nie mamy swojej ,,Polskiej&#39;&#39; duzej sieci marketowej, a co do faktu, ze markety podwyzsza ceny blabla. Niech to robia ! Jak podwyzsza ceny to ludzie beda szli do innych sklepow (polskich malych) i to lepiej dla tych ludzi, ktorzy od 10 lat maja wlasny sklepik, a przez te markety nie moga sie dorobic tak jak te koncerny zagraniczne, choc i ceny maja tansze , a produkty lepszej jakosci ( zwroc uwage na produtky firmy Danone, gdzie jest zawsze napisane : wyprodukowane dla Biedronka, a kup w polskim sklepie i tam tego nie ma ???? )
Największy jednak obecnie problem ekonomiczny w Polsce to niewydolny system emerytalny i brak pieniędzy dla emerytów.
Spoleczenstwo sie starzeje i tyle, mlodzi wyjezdzaja i nie ma komu placic na te emerytury. Ale faktowi, ze ludzie ktorzy zbierali na OFE zostali w 2 dni okradzione z pieniedzy , tylko po to by dziure budzetowa zapchac nie nalezy sie brawa. Polacy mieli umowe z Ofe, i nagle jedna ze stron te umowe sobei zmienia, sprobuj zrobic to wsrod swojego jakiegos handlarza, albo klienta. Powodzenia zycze .
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
No dla mnie to na razie najwiekszy zart twoich wypowiedzi, masz firme i teraz nagle obnizaja Ci podatek, ale nadal mozesz zatrudniac ludzi na najnizszej krajowej po 1200 to co robisz ? Oczywiscie, ze nadal go zatrudniasz na ta umowe, a ty za to bierzesz wiecej do kieszeni.
Pewno i tak bym chciał, ale mój konkurent Kowalski i Blumental za moment podniesie pracownikowi pensję do 1300, potem wyżej i zacznie się walka o pracownika. Jak na każdym konkurencyjnym rynku tak i na rynku pracy rywalizuje się o najlepszych. Zresztą przy znacznym obniżeniu podatków do Polski napłynęło by tyle kapitału, że bezrobocia mogło by w ogóle nie być i to pracodawcy by zabijali się o ludzi. W USA gdzie są niskie podatki, bardzo niskie, ale jeszcze nie najniższe, bezrobocie to coś ok 4-6%, pensje mają tam znacznie wyższe i jak się gdzieś nie podoba to się idzie na lepsze warunki, a u nas wchodzi taki Amazon i za 1200zł traktuje ludzi jak bydło. Żadne ograniczenia socjalne i ustawowe tak nie podziałają jak naturalne mechanizmy.

Spoleczenstwo sie starzeje i tyle, mlodzi wyjezdzaja i nie ma komu placic na te emerytury. Ale faktowi, ze ludzie ktorzy zbierali na OFE zostali w 2 dni okradzione z pieniedzy , tylko po to by dziure budzetowa zapchac nie nalezy sie brawa. Polacy mieli umowe z Ofe, i nagle jedna ze stron te umowe sobei zmienia, sprobuj zrobic to wsrod swojego jakiegos handlarza, albo klienta. Powodzenia zycze .
I tu się mijasz z prawdą. W tej sprawie PiS strasznie manipuluje. KAŻDY mógł wysłać odpowiednie oświadczenie, że chce zostać w OFE. Z 20% Polaków tak zrobiła, reszta nie. Ja osobiście też nie bo dla mnie czy te pieniądze z OFE czy ZUSu to tak czy inaczej będą grosze, ale nie wolno kłamać, że PO okradła ludzi. KAŻDY MIAŁ WYBÓR.
 
radegast 141

radegast

Użytkownik
I tu się mijasz z prawdą. W tej sprawie PiS strasznie manipuluje. KAŻDY mógł wysłać odpowiednie oświadczenie, że chce zostać w OFE. Z 20% Polaków tak zrobiła, reszta nie. Ja osobiście też nie bo dla mnie czy te pieniądze z OFE czy ZUSu to tak czy inaczej będą grosze, ale nie wolno kłamać, że PO okradła ludzi. KAŻDY MIAŁ WYBÓR.
Tak, ale zlikwidowano część obligacyjną OFE i tu żadnego wyboru nie było. PTE zostały de facto przekształcone w fundusze akcji, czyli inwestowanie w nie jest dużo bardziej ryzykowne. Zresztą nie mam zamiaru bronić OFE, bo tego obronić się nie da. Wybór OFE - ZUS to wybór między dżumą a cholerą. Środki z OFE powinny jednak trafić do Funduszu Rezerwy Demograficznej, tak by za te kilkanaście lat było z czego wypłacać emerytury.
W USA gdzie są niskie podatki, bardzo niskie, ale jeszcze nie najniższe, bezrobocie to coś ok 4-6%, pensje mają tam znacznie wyższe i jak się gdzieś nie podoba to się idzie na lepsze warunki,
Skoro w USA jest tak dobrze to skąd tam dzielnice biedy? Dlaczego miliony osób nie posiadały ubezpieczenia zdrowotnego? A tu ciekawostka - McDonald&#39;s i Wal-Mart wysyłają pracowników po socjal:http://forsal.pl/artykuly/766351,MacDonald-s-i-wal-mart-to-najwieksi-beneficjenci-pomocy-spolecznej-w-usa.html
[...]bo jak by obniżyć podatki i tym bankom i tym marketom i dużym firmom to ceny by spadły, a pensje wzrosły i to wysoko.
A w jaki sposób zagraniczne markety budują w Polsce dobrobyt? Przecież jedno miejsce pracy w markecie kosztuje kilka miejsc pracy w polskich sklepikach. Markety płacą groszowe podatki, często korzystają z udogodnień różnych stref ekonomicznych tudzież pomocy samorządów.
Uważam, że w miarę możliwości trzeba stworzyć udogodnienia dla przedsiębiorców np. starając się obniżyć koszty pracy, uprościć prawo podatkowe czy zlikwidować samowolę urzędniczą w zakresie interpretacji prawa. Jednakże prawo powinno być wreszcie egzekwowane, a nie, że ktoś z pracy na czarno czy nierejestrowanych nadgodzin tworzy sposób na prowadzenie biznesu.
 
P 276

pwlib

Użytkownik
Pewno i tak bym chciał, ale mój konkurent Kowalski i Blumental za moment podniesie pracownikowi pensję do 1300, potem wyżej i zacznie się walka o pracownika. Jak na każdym konkurencyjnym rynku tak i na rynku pracy rywalizuje się o najlepszych. Zresztą przy znacznym obniżeniu podatków do Polski napłynęło by tyle kapitału, że bezrobocia mogło by w ogóle nie być i to pracodawcy by zabijali się o ludzi. W USA gdzie są niskie podatki, bardzo niskie, ale jeszcze nie najniższe, bezrobocie to coś ok 4-6%, pensje mają tam znacznie wyższe i jak się gdzieś nie podoba to się idzie na lepsze warunki, a u nas wchodzi taki Amazon i za 1200zł traktuje ludzi jak bydło. Żadne ograniczenia socjalne i ustawowe tak nie podziałają jak naturalne mechanizmy.
hahahaha, naczelny bredzący jak zwykle w formie, od kiedy to USA są bogatym krajem? Bogaty kraj to taki w którym ekonomiczne rozwarstwienie społeczne jest jak najmniejsze. A w USA jest bardzo wysokie. Wysokie podatki niczemu nie szkodzą, w takiej Austrii czy Japonii najwyższy dochodowy to nawet 40-50% a nie muszę chyba pisać jak gospodarczo stoją te kraje.
Z kolei najniższe podatki w Europie występują w....Albanii, Bułgarii, Bośni i Hercegowinie, Czarnogórze i Macedonii. Byłeś ty chociaż w jednym z tych krajów? Polepsza się tam coś przez te niskie podatki? W takim Skopje np. w centrum miasta pod jednym z mostów konie mieszkają razem z cyganami.
Dość kłamstw Adamo.
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
hahahaha, naczelny bredzący jak zwykle w formie, od kiedy to USA są bogatym krajem?
????

czy Japonii najwyższy dochodowy to nawet 40-50% a nie muszę chyba pisać jak gospodarczo stoją te kraje.
Japonia od lat to recesja, a w najlepszym wypadku stagnacja. Gigantyczny dług publiczny. To przykład państwa, które korzysta przede wszystkim z tego co wypracowały wcześniejsze pokolenia.

Z kolei najniższe podatki w Europie występują w....Albanii, Bułgarii, Bośni i Hercegowinie, Czarnogórze i Macedonii. Byłeś ty chociaż w jednym z tych krajów? Polepsza się tam coś przez te niskie podatki? W takim Skopje np. w centrum miasta pod jednym z mostów konie mieszkają razem z cyganami.
Bałkany przeorane przez wojnę z końca XX wieku nie są żadnym punktem odniesienia.
 
blady9mks 154

blady9mks

Użytkownik
I tu się mijasz z prawdą. W tej sprawie PiS strasznie manipuluje. KAŻDY mógł wysłać odpowiednie oświadczenie, że chce zostać w OFE. Z 20% Polaków tak zrobiła, reszta nie. Ja osobiście też nie bo dla mnie czy te pieniądze z OFE czy ZUSu to tak czy inaczej będą grosze, ale nie wolno kłamać, że PO okradła ludzi. KAŻDY MIAŁ WYBÓR.
__________________
Mial wybor, ale jakas czesc skladki i tak juz przepadala i to bez a , ani bez b ???? A do tego jak ktos chcial i tak OFE to czesc pieniedzy i tak szla do Zusu, nie bronie tego OFE, chodzi mi tylko o traktowanie obywateli, ze zmienia sie zasady gry w trakcie umowy bez mozliwosci zostania przy starej ????
 
P 276

pwlib

Użytkownik
????

Japonia od lat to recesja, a w najlepszym wypadku stagnacja. Gigantyczny dług publiczny. To przykład państwa, które korzysta przede wszystkim z tego co wypracowały wcześniejsze pokolenia.
No i na chu** vipie rżysz? USA to nie jest bogaty kraj, jest wiele bogatszych krajów. Poza tym niskie podatki w USA to też brednie, w delaware owszem, ale już w takiej Kalifornii nie bardzo.

Japonia to jedna z największych i najbardziej innowacyjnych gospodarek na świecie mimo wielkiego podatku dochodowemu.Tak, tak, kuce, ja znam te wasze cyferki i tabelki z makro i mikroekonomii. Najważniejsze jest realne życie, które w Japonii należy do najlepszych na świecie. Zgodnie z waszą logiką- podatek dochodowy szkodzi, wychodząc z tego założenia Japonia pogrążyłaby się na lata w gospodarczej otchłani. A jest państwem gdzie równości społeczne osiągają najmniejsze różnice. CO z Austrią? Tam dochodowy 50%

Bałkany przeorane przez wojnę z końca XX wieku nie są żadnym punktem odniesienia.
Jaką wojnę? Wojna miała miejsce w Bośni, w części Chorwacji i Serbii. CO z Bułgarią, Albanią, Rumunią czy Czarnogórą? Domyślam się, że dla swojego usprawiedliwienia braku efektów niskich podatków dochodowych napiszesz, że na całych Bałkanach miała miejsce wojna, ale to zwykłe kłamstwa.
I ponownie: zgodnie z waszą logiką niskie podatki to najlepsza droga do osiągnięcia niesamowitego dobrobytu gospodarczego. Pytam się zatem: kiedy najniższe podatki w tych europejskich państwach lub ich brak( Bośnia ) spowoduje rozwinięcie tych krajów?

Korwinistyczne kuce bredzą, że może istnieć małe/średnie państwo bez podatku dochodowego. Istnieje w &quot;państwach&quot; mikroskopijnych takich jak aruba, monako, makau, lichtenstein czy delaware usa, ale owe &quot;państwa&quot; nie mają żadnych wydatków budżetowych.
I żeby nie było- również nie jestem za podatkami bo kto nie chciałby więcej pieniędzy, ale nie żyje w utopii jak brygada korwin.
 
bykuwodzu 839

bykuwodzu

Użytkownik
Oj pwlib, przez to ze ludzie maja tak sprane mozgi dlugo moze nie byc dobrze (poki Korwin i Kukiz nie dojda do wladzy)
Czy nie rozumiesz ze pieski zachodu czyli PO, PiS, SLD, PSL nie pozwola na likwidacje podatku dochodowego, bo tu by sie zrobil raj na ziemi, momentalnie by zniknalo bezrobocie, a w plywy z VAT i akcyzy bylyby wieksze w wyniku intensywniejszego krecenia sie gospodarki i naplywu emigrantow?
Nie rozumiesz to moze ja nie bede dalej pisal
Chodzi o to ze te pieski typu Tusk, Sikorski, Kopacz oni maja za zadanie pilnowac takiego stanu rzeczy, zeby w kraju nie dalo sie zyc, ludzie dziadowali, byl on tylko rezerwatem taniej sily roboczej. Zyc ma sie dobrze ale tym na zachodzie, sponsorom solidaruchow, tutaj jest ma byc syf i malaria.
Jak takie cos jak ewa Kopacz moglo zostac premierem? W normalnej gospodarce rynkowej toto sie nie nadaje na zarzadce zagrpdy, bo polowa zwierzat by powyzdychala, reszta uciekla. Odpowiedz jest prosta, na stanowisku moze byc byle kto, ale musi realizowac polityke sponsorow solidarnosci czyli rozprzedanie kraju, przejecie kluczowych galezi i dobijanie przedsiebiorczosci.
Moze ktos inny zrozumie bo ze ty to watpie
 
bykuwodzu 839

bykuwodzu

Użytkownik
Jeszcze zeby takie toto jak Kopacz jakos wygladalo, to bym zrozumial ze komus robi &#39;dobra robote&#39; ale chyba bym sie porzygal jakbym mial skorzystac, a to na kilometr widac ze toto nie obyte ze swiatem mimo wieloletniego siedzenia w temacie, napina sie, usztywnia, nie wie co ma mowic, jak sie zachowac, szkoda gadac
 
P 276

pwlib

Użytkownik
Ty nie rozumiesz, że likwidacja podatku dochodowego nie jest możliwa, nie ma państwa w którym taki podatek nie istnieje. O tym wie też Korwin, który jeśli nawet doszedłby do władza zrezygnuje z tego pomysłu.
 
bykuwodzu 839

bykuwodzu

Użytkownik
A czemu nie jest mozliwa, dopiero co czytalkem ze na obsluge zadluzenia idzie caly podatek dochodowy. Wystarczy oglosic bankructwo, przestac splacac dlugi i caly podatek zostaje.
Niedlugo (oby) taki scenariusz przerobi Grecja i okaze sie ze mozna zyc bez &#39;pomocy&#39;. Jak jedni pokaza ze mozna, kolejni pojda ich sladem jak po sznurku, to dlatego banda zydolichwiarzy tak trabi ze bedzie tragedia. Guzik prawda, kraje beda pracowac na siebie a nie na cwaniakow i bogactwo zostanie u nich
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom