>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<
  • Zapraszamy do zapoznania się i stosowania do poniższych wytycznych dotyczących rozliczania swoich analiz w działach tematycznych
    KOMUNIKAT

Wybory parlamentarne w Polsce (2015)

Status
Zamknięty.
bykuwodzu 839

bykuwodzu

Użytkownik
Grecja jak to sie mowi ma nadwyzke pierwotna, czyli jesli by nie musieli splacac dlugow mieliby nadwyzke budzetowa od kilku lat. Tam po prostu takie ciecia poszly ze dalej poradza sobie sami. teraz tylko pokazac MFW, ECB i KE wala i mozna zaczac zyc na siebie.
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,18171511,Grecy_wyciagaja_z_lokat_miliardy__Banki_prosza_o_pomoc_.html?biznes=local#BoxBizLink
Zobacz ewidentnie pilka jest po stronie Grekow i oni to wiedza. Stad &#39;nagle i niespodziewane&#39; ustepstwa krzywonosych
W sumie nawet nie bedzie zadnego grexitu, beda im zwiekszac &#39;po raz ostatni&#39; limity na kartach w nieskonczonosc, tk jak z podnoszniem limitu zadluzenia w stanach. A co jak ani jedni ale drudzy za to nie placa (placa m in polscy podatnicy ustami swych przedstawicieli Kopaczy i Tuskow, ktorzy na kazde pierdniecie wysylaja tam miliardy euro) , zabawa moze potrwac
http://wpolityce.pl/polityka/162142-dwa-lata-temu-rzad-tuska-wydal-na-pomoc-strefie-euro-tyle-ile-wynosi-dodatkowy-deficyt-polski-tuz-po-tym-hojnym-gescie-nagrodzili-go-niemcy
Ew strefa euro zaplaci wzrostem cen (po dodruku euro)
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
bykuwodzu masz w awatarze Kukiza więc może ty mi wyjaśnisz parę spraw na temat jego programu i poglądów. Ja jednego dnia boję się, że rozwali wszystko i nie zbuduje niczego, innego słyszę, że będą z jego list ludzie z korwinowskiego Kolibra. Z jednej strony pokazywał się z Piotrem Dudą, którego JKM by jak całe związki rozgonił w 3 wiatry, z 2 strony miał budować listy właśnie z Korwinem. Więc o co tu chodzi ? Oprócz JOWów i antysystomowości jaki ma program, a przede wszystkim jaką ma zdolność koalicyjną ? Bo jak wejdzie z 15-20% do Sejmu sam niczego nie zbuduje i będzie musiał być w koalicji z PiSem albo PO, a jak się nie zgodzi to albo pozostaje PO-PiS albo zawierucha polityczna nad krajem i brak rządów w ogóle czego się najbardziej boję bo to oznaczać będzie po wyborach jesienią kolejne wybory, spadek zł na łeb na szyję i całkowita destabilizacja państwa.
 
macieqleo 5,3K

macieqleo

Użytkownik
Chciałbym z sympatią myśleć o Szydło, ale jej zalety to płeć i (póki co) nijakość. Raczej nie słyszałem nigdy żeby wypowiadała się na temat podatków, polityki zagranicznej.
Często dyskutuję z pewną osobą na temat polityki i jak schodzi na temat Gowina, to ta osoba zwraca uwagę na to jak on mówi (tu opisuje to co można by ująć jako brak charyzmy). Otóż Beata Szydło jest taka sama. Tylko że Gowin ma głowę pełną pomysłów (nie mówiąc o tym że swoje w życiu osiągnął). Zapytasz go o sądownictwo - będzie przekonywał o sensowności lub bezsensie łączenia funkcji prokuratora generalnego albo likwidacji sądów okręgowych. In vitro? Wiadomo, zwróci uwagę na sposób traktowania zarodków w klinikach. Itd. A Szydło? Teraz sobie przypominam, że jakiś czas temu była awizowana jako minister finansów w ewentualnym rządzie PiS (może to było w 2011 roku), ale mimo najlepszej woli nie jestem w stanie stwierdzić że się na czymś zna.
Nie chcę przeholować, bo a) nie znam jej aż tak dobrze i bazuję głównie na odczuciach, b) wypadałoby dać jej szansę, ale tak sobie myślę, że jak się pojawia od czasu do czasu postulat zmniejszenia liczby posłów, powiedzmy do 100, to zostaliby wybitni prawnicy, ekonomiści, menedżerowie, ale za panią kandydat Szydło to bym chyba nie tęsknił.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
A ja mam konkretne pytanie: czy PiS także chce podnieść płacę minimalną, jak PO ? Bo jeśli tak to ja już od przyszłego roku będę płacił większy ZUS (bo jest on uzależniony od minimalnej) i to będzie dla mnie jak najbardziej realny skutek wyborów więc chciałbym wiedzieć na kogo głosować. Dzisiaj na konwencji Szydło mówiła o wielu socjalistycznych rzeczach, ale akurat nie o tym, natomiast PO chce podnieść.
No i muszę pogratulować PiSowi - wysunięcie Szydło na kandydatkę na premiera to świetne posunięcie. Nie wiem dlaczego, ale ona dla mnie to taka polska Angela Merkel.
 
macieqleo 5,3K

macieqleo

Użytkownik
A ja mam konkretne pytanie: czy PiS także chce podnieść płacę minimalną, jak PO ? Bo jeśli tak to ja już od przyszłego roku będę płacił większy ZUS (bo jest on uzależniony od minimalnej
Płaca minimalna będzie podnoszona niezależnie od tego kto będzie rządził - związki zawodowe mają zbyt wielkie wpływy żeby ktokolwiek je ignorował (chyba tylko samodzielnie rządzący Korwin). Można się co najwyżej zastanawiać czy będzie ona zróżnicowana w powiatach/województwach.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Można się co najwyżej zastanawiać czy będzie ona zróżnicowana w powiatach/województwach.
To akurat jest niemożliwe do wykonania, po pierwsze jest nie zgodne z Konstytucja RP. Ponadto czytałem jakiś czas temu artykuł właśnie na ten temat i jakiś spec mówił że jest to także niezgodne z wytycznymi Unii Europejskiej w ramach programu zrównoważony rozwój Polski.
Ja odszukam w zakładkach to Ci podeślę na PW namiary na ten artykuł.
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
O ile pamiętam to PiS w porumienieniu ze związkami zawodowymi wypracowali ustawę, która określa minimalną krajową, jako minimum 40% średniej krajowej. Więc wzrost minimalnej pensji będzie szedł automatycznie, rok, do roku.
 
bykuwodzu 839

bykuwodzu

Użytkownik
bykuwodzu masz w awatarze Kukiza więc może ty mi wyjaśnisz parę spraw na temat jego programu i poglądów. Ja jednego dnia boję się, że rozwali wszystko i nie zbuduje niczego, innego słyszę, że będą z jego list ludzie z korwinowskiego Kolibra. Z jednej strony pokazywał się z Piotrem Dudą, którego JKM by jak całe związki rozgonił w 3 wiatry, z 2 strony miał budować listy właśnie z Korwinem. Więc o co tu chodzi ? Oprócz JOWów i antysystomowości jaki ma program, a przede wszystkim jaką ma zdolność koalicyjną ? Bo jak wejdzie z 15-20% do Sejmu sam niczego nie zbuduje i będzie musiał być w koalicji z PiSem albo PO, a jak się nie zgodzi to albo pozostaje PO-PiS albo zawierucha polityczna nad krajem i brak rządów w ogóle czego się najbardziej boję bo to oznaczać będzie po wyborach jesienią kolejne wybory, spadek zł na łeb na szyję i całkowita destabilizacja państwa.
1. Boisz sie ze rozwali wszystko i nie zbuduje niczego.

To jest dobra metoda na wymiecenie starego porzadku, pasozytow, patologii, po krotkim czasie odbudowuje sie wszystko bez pasozytow.
O co chodzi: tak zwana Solidarnosc czyli Walesa, Mazowiecki, Bartoszewski, Geremek, Tusk, Komorowski i wielu wielu innych juz w latach 80tych bylo sponsorowanych przec CIA, ale tez Niemcy jak Tusk. Piskorski o tym pisal. Po 1989 roku poszlo porozumienie - PZPR i wspierana przez zachod opozycja ustalili kontrolowany podzial wladzy, z czasem jej przejecie przez koncesjonowana opozycje. PZPR nie mialo wsparcia ze wschodu, wiedzieli ze nikt im nie pomoze a w kraju grozil im wariant Causescu wiec jedynym wyjsciem bylo oddac wladze. I zamiast pozamiatac komuchow, polustrowac wszystko doszlo do porozumienia, ktorego skutki mamy do dzis. Azjatyckie place, zachodnioeuropejskie ceny, mase pasozytow na panstwowych posadach i w spolkach skarbu panstwa, zaangazowanie sluzb specjalnych w polityke w celu realizowania intratnych interesow, emigracje, ale tez oddanie kluczowych galezi pod wladanie sponsorow solidaruchow czyli USA i Niemiec. Kraj staje sie rezerwuarem sily roboczej

Wspaniale jest to tutaj opisane jakimi pionkami jest PO

http://www.glosemigracji.org/index.php?p=1_18_niemiecki-rezerwat-gospodarczy-dla-polakow

Przez tyle lat Polacy zaczeli jezdzic za granice, nauczyli sie gospodarki rynkowej, problem polega na tym ze nie otrzymuja adekwatnego wynagrodzenia do swej pracy, generalnie Europa korzysta na taniej i spokojnej sile roboczej, montowniach itp. Wyjscie z Unii juz napewno nie byloby tragedia, poradzimy sobie, poza tym mozna handlowac. Panstwa Europy Zachodniej straca bardziej bo ubyliby im konsumenci na domy, z czasem samochody no i gdzie znajda takich dobrych pracownikow? UK doskonale o tym wiedza i jak przed wyborami wszyscy gardlowali na Unie teraz wszystkie partie poza UKIP w tym Cameron beda w pierwszym rzedzie kampanii na rzecz pozostania w UE! Ciekawe, prawda?

2. napewno nie wszyscy korwinowcy beda popierac wyjscie z Unii ale spora czesc ma identyczne poglady ekonomiczne (w tym ja) jak Korwin Mikke i sa u Kukiza tylko dlatego ze JKM wygaduje mase glupot w sprawach spolecznych i pograza swoja partie majac olbrzymi negatywny elektorat. Kilka wypowiedzi o Hitlerze, niepelnosprawnych i kobietach i jest zjazd do max 5 % i jest masa ludzi na to wkurzonych i ci poszli do Kukiza

3. Solidarnosc to masa czlonkow i potencjalnie olbrzymi elektorat, potrafia przewazyc szale wyborow wiec to jest podejscie taktyczne, napewno nie jest tak bliski wiazkom jak Duda. A wiec: prawa pracownikow nalezy szanowac, tworzyc godne warunki do zycia, bogacenia sie, przyjazne prorodzinne prawo ale tez precz z przywilejami typu gornicy, policjanci.

Kukiz to (podobnie jak ja) liberal, ale HUMANITARNY! Sa prawa czlowieka, ktore nalezy szanowac wiec nikogo nie wyrzucimy na ulice zeby tylko zaspokoic jakies mafie komornicze, zakaz eksmisji na bruk, prawdopodobnie oddluzenie i anulowanie kredytow na zadanie, przeciez skandalem jest np ze po pogorszeniu sie sytuacji kredytobiorcy po utracie domu on jest jeszcze tepiony do ostatnich majtek! Likwidacja firm typu szybka pozyczka bez BIK, to sa pasozyci zerujacy na biedzie, ktorzy tylko pogarszaja sytuacje tych biedakow i zeruja na ludzkiej krzywdzie i desperacji, jest masa przepisow wywalczonych przez lobbystow ktorzy zrobili ten kraj nie do zycia.

Oczywiscie bukmacherka online legalizacja 100% kto chce niech gra, po jakims czasie do kraju naplynie masa pieniedzy i beda bogate ligi sportowe za pieniadze bukmacherow! Pelna liberalizacja tutaj i podatki beda placili tylko bukmacherzy od zysku netto. Momentalnie naplyna pieniadze do lig, szczegolnie np 1 ligi pilkarskiej.

Czy ktos tutaj glosuje na PO a potem czytam w innym dziale ze jest scigany przez urzad celny za gre u buka?

3. Kukiz koalicja rzecz jasna z Korwinem. Ale kolejnosc bedzie taka 1. Kukiz 2. PiS 3. PO lub 1. PiS 2. Kukiz 3. PO.

Tak wiec w tym wypadku koalicja z PiS ewentualnie samodzielne rzady PiS jesli nie wejdzie PSL ani SLD ani Korwin, za duzo gdybania, gdybym teraz mial typowac to bedzie jakos tak jak w wyborach UK 2014 do europarlamentu (pracowalem przy nich od strony UKIP)

https://en.wikipedia.org/wiki/European_Parliament_election,_2014_(United_Kingdom)#Results

Bedzie bardzo podobnie w PL!

1. Kukiz - tak jak UKIP 27%
2. PiS 24 %
3. PO 23 %
4, Korwin 7 %
5. SLD 7%

Wiem to wrozenie fusow teraz, ale ja sam szacuje rozne wybory i malo sie myle. Przy takim rozkladzie glosow masz przelozenie na mandaty (metoda St Lague)

Kukiz 151 poslow
PiS 126
PO 120
SLD 32
Korwin 30
Niemcy 1 posel

I teraz pododawaj sobie glosy w dowolnej konfiguracji. Mozna sie czepiac detali, moze 2 pierwsze miejsca sie zamienia, moze 2 ostatnie ale juz karty sa rozdane i bedzie mniej wiecej tak.

I teraz masz wartanty:
1. Kukiz plus PiS 90% szans
2. Samodzielne rzady PiS 9%
3. Kukiz plus PO 1%
4. Koalicja PO-PiS to Kukiz w powtorzonych wyborach zgarnia wiekszosc bezwzgledna.

Warto sie zapoznac z wyborami UK do europarlamentu 2014, tam tez byla rewolucja, nowa sila ktora wmieszala sie do dwoch partii glownego nurtu a reszta walczyla o przekroczenie progu
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Bedzie bardzo podobnie w PL!

1. Kukiz - tak jak UKIP 27%
2. PiS 24 %
3. PO 23 %
4, Korwin 7 %
5. SLD 7%

Wiem to wrozenie fusow teraz, ale ja sam szacuje rozne wybory i malo sie myle. Przy takim rozkladzie glosow masz przelozenie na mandaty (metoda St Lague)
Olaboga co za bzdury. Po pierwsze w Polsce funkcjonuje metoda D&#39;Hondta. Po drugie jak wykreśliłeś poparcie PIS-u (Zjednoczonej Prawicy) na 24%? ????
Przy wygranej Dudy teraz mamy do czynienia z kołem zamachowym, PIS realnie ma mniej więcej tyle ile miał Duda w 1 turze czyli ok 34%, poza tym Gowin to droga po wyborców do centrum, a wysunięcie Szydło na premiera przy ew. wygranej, to zniwelowanie negatywnego elektoratu Kaczyńskiego. PIS ma dużą szansę na przebicie szklanego sufitu i przy wejściu 3 ugrupowań w następnych wyborach ma realną szansę na samodzielne rządy.
 
bykuwodzu 839

bykuwodzu

Użytkownik
No ale ja przedstawilem wyliczenia dla metody D&#39;Hondta, w tym linku zreszta pisze jaka jest metoda, tylko sie pomylilem i wpisalem St LAgue (roznica i tak jest bardzo niewielka, d&#39;Hondt jeszcze bardziej premiuje duzych)
PiS dostal 34% z dwoch powodow (dla ktorych dostanie sporo mniej niz te 34%). A nawet z trzech
1. Duzo ludzi obawialo sie ze Komor wygra w 1 rundzie jak to straszyly CBOsy czy OBOPY i Duda zebral tzw premie opozycji. Polowa ludzi nie rozumiala ze glos na Dude = glosowi na takiego Tanajne w pierwszej turze i juz przerzucala swoj glos taktycznie na &#39;duzego&#39;. Pelno starszych wyborcow tak zrobilo
2. Nikt nie docenil Kukiza, mysleli ze zbierze 5-7% a tu hop 20 i bedzie jeszcze wiecej niz w parlamentarnych bo wezma czesc wyborcow PiSu &#39;taktycznych&#39; ktorzy bali sie ze zmarnujac glos glosowali na PiS/Dude. Teraz Kukiz dostanie sie do Sejmu z pewnoscia a wiec smialo mozna na niego glosowac, glos sie nie zmarnuje. PiS bedzie mialo mniej niz 34% w wyborach parlamentarnych, a Kukiz wiecej niz 20%
Aha i pomysl na emerytury
http://www.fakt.pl/polityka/co-kukiz-chce-zmienic-w-emeryturach-,artykuly,553278.html
Jak mowilem liberalizm egalitarny i humanitarny, likwidacja przywilejow, niskie ale pewne swiadczenia, a jak ktos chce sie doubezpieczac prosze bardzo
 
bykuwodzu 839

bykuwodzu

Użytkownik
Jak na dloni rezimowe media
wp, tvp info, onet, newsweek, polityka, brakuje tylko tvnu
http://www.tvp.info/18757429/komorowski-ma-szanse-wygrac-w-pierwszej-turze-czasu-jest-jeszcze-duzo
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/sondaz-prezydent-komorowski-moglby-wygrac-w-i-turze-gdyby-nie-pawel-kukiz/tqe8ft
http://polska.newsweek.pl/wybory-prezydenckie-czy-bronislaw-komorowski-wygra-w-i-turze,artykuly,360764,1.html
http://tajnikipolityki.pl/bronislaw-komorowski-wygra-w-i-turze/
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Wybory-prezydenckie-2015-Kopacz-rozstrzygna-sie-w-I-turze-i-wygra-je-Komorowski,wid,17497328,wiadomosc.html?ticaid=11514c
To ostatnie szczegolnie &#39;genialne&#39;
Nie wiem jak sie zabrac za media, ale ewidentnie pompowani sa kandydaci zwiazani z PO, najlepszym wyjsciem byloby zalozenie jakiejs nowej sondazowni, choc chyba Homo Homini i Millward Brown myla sie niewiele. Pozostae to totalna pomylka
Jednomandatowe okregi sprawia ze sondaze beda sie nijak mialy do podzialu miejsc w Sejmie i z czasem ludzie sie do tego przyzwyczaja i beda sie smiac z sondazowni. Poki co ewidentnie szkodliwa propagande sieja sondazownie, przyklad ta partia nowoczesna, z liderem przemawiajacym i zachowujacym sie jak ubecki funkcjonariusz. Gdzie im tam do 10%, albo Wipler 19% tez jego partia Republikanie dostala.
Nie wiem byc moze sondaze mozna sobie kupic, ewentualnie preparuja je sluzby specjalne sterujace rzadem platformy, ktorych &#39;nie ma&#39;
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Kompletnie się z Tobą nie zgadzam ale masz prawo do takiej opinii. Wybory zweryfikują kto miał rację.
Co do Kukiza to wybory prezydenckie a parlamentarne to zupełnie inna kwestia. W prezydenckich głosujesz na konkretną osobę, a w parlamentarnych taki Kukiz musi wystawić ponad 900 kandydatów także nie takie hop siup, a i sam Kukiz nie będzie wystarczającą lokomotywą do pociągnięcia tej ekipy, bezideowej ekipy bo na listach będą ludzie od lewa do prawa od sasa do lasa.
Ponadto czytając to co Wipler napisał na FB i jeśli uznamy że to prawda to dwucyfrowy wynik będzie sukcesem Kukiza.
 
bykuwodzu 839

bykuwodzu

Użytkownik
A bo to kogos obchodzi co napisal jakis frustrat &#39;na fejsie&#39; co liczyl na pewna jedynke a byc moze w ogole nie wejdzie do Sejmu (szanse mu spadly o 80%)
Spokojna glowa
Za Kukizem stoja ochotnicy, olbrzymia rzesza, sam sie przez nich przepycham, jesli wezma mnie to wygraja wybory (nie ze mam sile ale przynosze szczescie a ja nie pakuje sie w przegrane projekty, ide tam gdzie sa realne szanse na wygrane i mam duuuuuuzo czasu)
Te 920 miejsc to podejrzewam ze bedzie wiecej chetnych niz problem z wypelnieniem listy, pewnie beda jakies kwalifikacje, choc ja podsunalem pewien pomysl o ktorym rozmawiam ze sztabem ciekawe jak sie do tego ustosunkuja.
Za tydzien maja zjazd, oglosza przedstawicieli regionalnych i medialnych, kto chce moze sie kontaktowac, kto dobrze poszpera to ich znajdzie juz teraz
Zakladasz polska tradycjna kampani e kogo zobacza ludzie w tv tak glosuja, bo sie podoba twarz albo ma ladny garnitur w kosciele i kaplica. Tymczasem tutaj bedzie cos nowego, angielski styl, czyli chodznie po domach a kukizowcy spotykaja sie z ogromna zyczliwoscia. Ja u siebie dobilem do 30% gdzie partia miala 22% w miescie a popelnilem mase bledow logistycznych i dzialalem sam. Kluczem byl czas i poswiecenie, jesli znajda sie pracowite mroweczki to rozniosa tvny, gazety wyborcze i janiny paradowskie razem wziete, tylko szczeka im opadnie po wyborach jeszcze bardziej niz po prezydenckich
I moja rada dla tych co chca wygrac wybory, szczegolnie w jednomandatowych okregach: badz soba, rob swoje, nie wlaczaj telewizji, Kukiz robi blad ze caly dzien wyszukuje artykuly na wyborczej i onecie i je kontruje. W ten sposob oddaje inicjatywe silom stojacym za &#39;magdalenka&#39;, zawsze moga mu przygotowac jakas niespodzianke w ostatnim tygodniu kampanii wyborczej (wybuchajace lisy itp). Obejdz ludzi w swoim okregu, rozmawiaj z nimi zyczliwie, zidentyfikuj ich problemy, nie boj sie negatywnej kampanii jesli ubiegasz sie o urzad (kto to widzial zeby np taki Komorowski atakowal Dude w debacie zamiast przedstawiac z usmiechem swoje osiagniecia z minionej prezydentury i zaproponowac kontynuacje - i jeszcze platfusy sie zachwycaly ze mu ,pojechal&#39;!)
Polskie kampanie sa jeszcze &#39;surowe&#39; choc jest postep w porownaniu z tanczacym olkiem 1995. Ale ludzie maja po 20 kanalow, jezdza po swiecie i wiedza sie przebija, coraz ciezej bedzie im sprzedac taki kit jak oferowala to przez lata platforma, odchodzca wlasnie na smietnik
 
blady9mks 154

blady9mks

Użytkownik
bykuwodzu
Nie wiem skad ten twoj idealizm i ta bez interesowna wiara w Pawla. Przyznam sam ( Pisowiec), ze mialem zamiar w 1 turze zaglosowac na niego, ale potem ukladaly mi sie puzzle same w glowie i teraz wiem, ze to by byl blad.
Jedyne co ma Kukiz to wkurwionych ludzi za nim i to byl powod dlaczego zdobyl az 20% i kropka.
Wybory parlamentarne to nie wybory prezydenckie. Na kukiza bedzie mozna oddac glosy w jednym okregu , a nie w 100 paru ( nie wiem jaka jest dokladna liczba ). Jezeli Kukiz nie zalozy partii ze swoim imieniu to nawet jakby taki Kowalski na mazurach chcial na niego oddac glos , a zobaczy jakis ,, komitet Wszystkich Polakow itd &#39;&#39; to nie odda na Kukia glosu bo nie bedzie wiedzial gdzie on jest.
Za Kukizem nie beda stali ludzie, tylko miejscowi olgarchowie, ktorzy wlasnie beda miec kase by chodzic od drzwi do drzwi , albo wysylac ulotki i namawiac by na nich oddano glosy.
To co teraz pokazuje Kukiz - Korwin -Wipler i reszta antysystemowcow tylko umacnia PiS , bo ludzie widza , ze tylko oni sa alternatywa, a nie klocacy sie ,, antysystemowcy &#39;&#39;
Jak dla mnie 15% Kukiza ( przy tych zalozeniach jakie teraz ma ) to bedzie sukces i tyle mozna na ten temat powiedziec.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Wyjście z UE to by była piramidalna głupota. Nie mieści mi się to w głowie, że ktoś może mieć taki postulat, a inny go popierać. Wystarczy wyjść na ulice, żeby zobaczyć jak zmieniły się dworce, drogi, infrastruktura, po prostu wszystko dzięki kasie z UE. Nawet mam taki mały zaprzyjaźniony sklep komputerowy, który uzyskał 200 tyś dotacji. Nie mówiąc już ile nachapali się rolnicy z dotacji. My po 45 latach PRLu byśmy się zesra...li, a byśmy w zyciu tego nie osiągnęli co mamy. Sam osobiście też korzystałem z pomocy UE. Do tego bez przeszkód można handlować z UE.
I generalnie z Korwinem się zgadzam, ale nie w kwestii UE. Bo te przeregulowania biurokratyczne można ograniczyć, ale na pewno nie niszczyć całej Unii.
To odcięcie się od Wałęsy, Mazowieckiego, Geremka i całego niby układu postsolidarnościowego i postkomunistycznego to kolejna głupota. Przeprowadzili nas bez rozlewu krwi, bez wojny domowej, a ty podajesz przykład Rumunii i wieszania ludzi. Po prostu tragedia. Jak Kukiz i jemu podobni chcą rozróby niech jadą pomagać Ukraińcom i sobie robią rewolucję. Po prostu w głowie mi się to nie mieści -takie poglądy. Piszesz, że to byli agenci CIA i w ogóle agenci, co to ma za znaczenie, nawet jeśli byli ? Agenci nie mogą być patriotami ? Największy agent Kukliński też ci się nie podoba ? Dobrze zrobili dla Polski, wielu z nich w czasie PRLu straciło życie. Kuronia i jego rodzinę zniszczyli, a jakiś 20 paro latek wyzywa ich od zdrajców. Myślałem, że większych oszołomów od PiSu nie będzie, ale widać, że się znaleźli, dzisiaj na ich tle PiS jawi się jako partia rozsądku.
Dobrze, że to wszystko tak ładnie opisałeś, szczególnie o Mazowieckim i śp. Geremku bo o ile się wcześniej zastanawiałem nad Kukizem to teraz mam jasność, żeby na jego ugrupowanie nie głosować.
 
bykuwodzu 839

bykuwodzu

Użytkownik
A jak tam stoicie z ustawa bukmacherska ze tak zapytam bo wasz prezes jeszcze gorzej chce obostrzyc granie u zagranicznych bukmacherow online, blokowac strony itp
Ja mieszkalem w podkarpackim, tam spedzilem pierwsze 19 lat zycia, generlalnie nigdy Platforma tam nie wygra, PiS robi co chce ale politycy regionalni sa marnej jakosci, jak juz to pred wyborami sie sfotografuja, odwiedza pare imprez ewentualnie obdzwonia znajomych. A jest pelno stanowissk obsadzonych przez rodziny jak wygral Krzaklewski z AWSem to jego siostra byla zaraz awansowana na szefowa kasy chorych (do sprawdzenia) a to zdaje sie wasze stronnictwo. Sitwa, nepotyzm i marnej jakosci politycy na tym Podkarpaciu. I to bez roznicy PO, PiS czy PSL. Ot paru nauczycieli historii i zawodowych samorzadowcow.
Kukiz to inna bajka. Przede wszystkim u niego jesli ktos dzialal juz w polityce to ma &#39;fory ujemne&#39; nie skresla go to moze ale znacznie oslabia jego szanse w ruchu, tak wiec bazuje na mlodych entuzjastach, ewentualnie wolnorynkowcach.
No inie oszukujmy sie Kukiz sam raczej biedakiem nie jest wiec nie robi tego dla pieniedzy ale jest wkurzony na system, ze ludzie sa kiwani przez przekupnych politykow i chce sie za to zabrac, w sumie mysle ze na tym straci, robiac chaltury dla PO finansowo by wyszedl na tym lepiej ale to moje spekulacje
Co do &#39;oligarchow&#39;
Mysle ze juz jest ustawa, ktora ogranicza srodki wydane na kampanie zeby nie bylo tak ze bogaci kupuja sobie glosy, napewno w Anglii jest limit ja mialem 900 funtow, nie wiem jak to w Polsce, ale napewno jest przepis ze np na spotkaniach wyborczych nie mozna sprzedawac alkoholu ponizej ceny detalicznej itp. Obecne procedury sa juz dosc dobre przeciwko &#39;bogaczom&#39;.
Problem polega na tym ze te mordy co widzimy na codzien lansuje telewizja na okraglo, powtarzam TVP Info, TOK FM, polityka, Gazeta Wyborcza, tvn, wszystkie media Tomasza Lisa czyli napwno newsweek, polska the times i tam na okraglo masz ryjki typu Czarzasty, Miller, Kalisz, plus cale PO.
Ciezko powiedziec ze na listy przepchna sie oligarchowie, nawet jesli to jacys totalnie nowi bo ci co juz dzialali to maja przechlapane
No i jak mowie wiele zalezy od samych kandydatow. To ilu ich wejdzie to zdecyduje kampania na szczeblu krajowym, czyli wizerunek Kukiza w TV ktory jest swietny, o dlugosc bije pozostalych, a juz kto konkretnie wejdzie to zalezy od samych kandydatow i skutecznosci ich kampanii.
Moj premierowy sondaz mowi 27% Kukiz 24 PiS 23 platforma, moze dwa pierwsze miejsca byc zamienione, myslisz ze platforma bedzie miala cos wiecej jak trzecie miejsce jak Kukizowi dajesz 15? To nierealistyczny rozklad. Kukiz i PiS pokonaja platforme
 
bykuwodzu 839

bykuwodzu

Użytkownik
Co do Ryszarda Kulkinskiego: zdrajca czy bohater.
Po uwaznym przestudiowaniu sprawy jednak uwazam ze to jest zdrajca, dzialal przeciwko wlasnemu narodowi. W tamtych czasach narod polski byl co prawda pod okupacja, ale byl czescia bloku wschodniego. Wiadomo nad wszystkim czuwal Zwiazek Radziecki, nie bylo suwerennosci, ale chyba trzeba przyznac ze nawet jesli ZSRR mial opanowac cala Europe (napewno tam scieraly sie takie pomysly) to zbombardowanie wlasnych sojusznikow a raczej krajow podleglych nie bylo w ich planach. Inaczej jesli chodzi o Amerykanow i kraje Europy zachodniej trzymane przez nich na postronku typu Niemcy czy Wielka Brytania. Dla nich atak na na satelity radzieckie byl pierwszy w kolejnosci, jesli mialoby dojsc do konfrontacji Wschod-Zachod.
Dzialania Kuklinskiego bardzo im w tym pomagaly (jesli prawdziwa jest teoria o jego przydatnosci, ja mocno watpie w to ze generalowie demoludow byli wtajemniczani w plany rdzieckie), a tym samym narazily Polske na &#39;pierwsze uderzenie&#39; czy to kontratakowe, czy to wyprzedzajace. Kazdy kto ma jakiekolwiek pojecie o strategii i taktykach wie, ze to co mowie jest oczywiste.
Dla mnie sprawa jest dosc oczywista. Nie wiem skad ten gosc ma taka dobra prase, ale pewne osoby sa promowane na sile, tak jak eurofile czy &#39;profesorek bez matury&#39; Bartoszewski Wladyslaw, zwolniony z obozu koncentracyjnego ze wzgledu na zly stan zdrowia.
Trzeba sobie jasno powiedziec pewne rzeczy, tymczasem przez lata odbywala sie dlugotrwala dyskusja, malo tego, obowiazuje jakis kult bohatera. To jest taki sam bohater jak Kwasniewski czy Miller, w imie &#39;walki z terroryzmem&#39; przyjmujacy pokatnie walizki od CIA za otworzenie tajnych wiezien na terenie RP, co chyba tez naraza nasz kraj na uderzenie odwetowe jako jednego z naczelnych pieskow amerykanskich!
Ryszard Kulkinski napewno nie jest bohaterem
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom