>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

wybory parlamentarne 2011

Status
Zamknięty.
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
Racja w ogóle przewaga jest dosyć znacząca . O walce można by mówić w przypadku różnicy 2-3 % - towej a tutaj to już jest wygrana wyraźna.
Jednak wiele osób głosujących na PO to ( bez obrazy) ludzie nie myślący. Pomijając względy polityczne czyli osiągniecia i potknięcia tej partii wiele osób głosuje na Platforme z powodu głupiego &#39; mniejszego zła&#39; . PIS to najbardziej nie lubiana chyba wsród sejmowego towarzystwa partia w Polsce , chyba najwiecej też dostaje im sie w mediach co w ostatnim tyg było to strasznie widoczne. Robi sie wszystko w stylu &quot; Niech rządzi kto chce ale aby to nie był PIS!&quot; a przecież kto może wygrać jesli nie PIS ...

Wizja przed nami mega optymistyczna pewnie wzrosty cen i podatków , powolne wyprzedawanie kraju i dalsze lizanie tyłków zachodowi . Taki duży kraj w ważnym miejscu kontynentu będzie sie bał i kłaniał innym, ja takiej polityki nie lubie ale widać większośc popiera. Czekam też na dalszą walke z kibolami i zamykanie stadionów - najlepiej tych na EURO ????
 
macieqleo 5,3K

macieqleo

Użytkownik
nie wchodziłem ale muszą mieć chyba dane z wszystkich okręgów bo to dość skomplikowane obliczenia kto wejdzie a kto nie

media podają że Napieralski sie poda do dymisji za godzinke
 
christopher48 2K

christopher48

Forum VIP
Obczajacie ta stronę pkw , bo ja nie. Widze wyniki kto ile glosow otrzymal ale nie widze tego czy sie dostal do sejmu czy senatu?
Bo to będzie chyba wiadomo dopiero po końcowych wynikach. Dopiero wtedy będzie znana ilość manadatów oraz rozkład manadatów w danym okręgu dla danej partii.
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Pewnie a co tam bo tylko nauczyciele zasługują na podwyżki, potrafią najgłośniej krzyczeć i stanowią gro wyborców, przecież w demokracji o to chodzi nie?
Obowiązki powiadasz, wydaje mi się, że są bardziej zapracowani ludzie niż nauczyciele a o podwyżkach nie słyszeli już kilka lat.Teraz przynajmniej wiemy skąd u Ciebie ten punkt widzenia, masz po prostu w tym interes(nie dziwię się pewnie też bym miał, jeżeli miałbym nauczycieli w rodzinie). Ale to chyba nie o to chodzi, żeby zadowalać najgłośniejszych.
W kwestii nauczycieli wypowiem się,bo trochę pracowałem w tej branży.Jeśli idzie o podwyżki,to dla młodych,zaczynających pracę nauczycieli były one bardzo pozytywne i oni na pewno nie mogą narzekać. Kilka lat temu nauczyciel przez 1 rok zarabiał tyle co zwykły stażysta obecnie..Niezadowoleni są ci starsi nauczyciele,bo młodzi prawie ich dogonili w zarobkach..nauczyciel specyficzna praca,nie da się jej porównać z żadnym innym zawodem-no może trochę z policjantem,ale oni mają więcej praw;) Jak ktoś tego nie liznął niech nie krzyczy,że nauczyciele dużo zarabiają! Nie zarabiają źle,ale bez przesady.
A podwyżki należą się wszystkim ludziom pracującym,bo jakieś 80 proc społeczeństwa za swoją pracę dostaje jałmużną,która nie wystarcza na zaspokojenie podstawowych potrzeb: jedzenia,ubrania,mieszkania siebie i swoich dzieci.
 
brylant 66

brylant

Użytkownik
@up: ja zawsze mowie jak ktos strajkuje, domaga sie wiekszej pensji:&#39;&#39; jak sie nie podoba to won, nikt im pracowac nie kaze przeciez...&#39;&#39;

e/ błąd ort.
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
@up: ja zawsze mowie jak ktos strajkuje, domaga sie wiekszej pensji:&#39;&#39; jak sie nie podoba to won, nikt im pracowac nie karze przeciez...&#39;&#39;
widzisz jakby tak wszyscy podchodzili do tej kwestii jak Ty to wszyscy pisaliby &quot;karze&quot; zamiast &quot;każe&quot;
 
aislinnek 202

aislinnek

Użytkownik
Pewnie a co tam bo tylko nauczyciele zasługują na podwyżki, potrafią najgłośniej krzyczeć i stanowią gro wyborców, przecież w demokracji o to chodzi nie? Obowiązki powiadasz, wydaje mi się, że są bardziej zapracowani ludzie niż nauczyciele a o podwyżkach nie słyszeli już kilka lat.Teraz przynajmniej wiemy skąd u Ciebie ten punkt widzenia, masz po prostu w tym interes(nie dziwię się pewnie też bym miał, jeżeli miałbym nauczycieli w rodzinie). Ale to chyba nie o to chodzi, żeby zadowalać najgłośniejszych.
każdy ma w tym interes. sporo ludzi powiązanych ze studiami pedagogicznymi to ludzie, którzy nigdzie indziej sobie nie poradzili albo się nie dostali. a tam jest po prostu łatwiej. i później takie osoby będą uczyć Twoje i moje dzieci. już teraz do niektórych szkół przychodzą też ludzie po jakichś PWSZ i poloniści robią poważne błędy merytoryczne ucząc małe dzieci. za parę lat będzie jeszcze gorzej, bo po prostu zdolniejsza część społeczeństwa ma ciekawsze perspektywy zawodowe niż pogardzany zawód nauczyciela.
 
panmam2 78

panmam2

Użytkownik
Polska to kraj absurdu, kaczyński na bilbordach &quot;reklamuje&quot; sie jako premier , peło straszy fanatykami i &quot;kiboloami????&quot;, pis wywiesza bilbordy straszące &quot;przynależnością&quot; palikota do tuska. Do tego ogromny socjal dla ludu, strajkujący nauczyciele(niby pracują najmniej,***** prawda), przywileje emerytalne dla &quot;starych&quot; i nowych mundurowych, wydawanie miliardów przez pkp(http://superwizjer.tvn.pl/52346,tajne-finanse-kolejowej-telewizji,aktualnosc.html dobry reportaż przez waszą &quot;ulubioną, propełowską stacje) i blanik i guzowska dostają się do sejmu(ustawieni na 4 lata).
A, dowiedziałem się,że pis jest prawicowy ???? Jednak przez kolejne dekady nic się nie zmieni ,&quot;aby coś się zmieniło, &quot;pokolenie betonu&quot; musi umrzeć&quot;. A stwierdzenie pis=jedyna polska prawica ,ech nawet nie chce mi się komentować.
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Teraz przez pół strony beda sie czepiac, ok, mam dysleksje, zadowoleni? ;p



o co Ci chodzi? czyms Cie obrazilem, ze tak mowisz?
albo chociaz rozwin swoja mysl
chodzi mi o to,że z góry założyłeś,że nie znam zasad ortografii i korzystam z podpowiedzi jakiegoś programu. Pamiętaj:nie mierz wszystkich swoją miarką.

@aisslinek-tak można powiedzieć o każdym fachu-ja np widzę jacy ludzie pracują w budowlance,jakie &quot;fuchy&quot;odwalają..Poszukaj sobie np dobrego tokarza poniżej 25 roku życia. A takie historie o niedouczonych nauczycielach nie wiem skąd bierzesz,nie zdajesz sobie sprawy ilu jest chętnych do tej &quot;łatwej pracy&quot;. Zawód nauczyciela jest w tym kraju pogardzany,nikt nie chce pracować w szkole(bo za &quot;łatwo&quot;) ale wszyscy zazdroszczą nauczycielom ich zarobków.Ja tego nie rozumiem.
 
aislinnek 202

aislinnek

Użytkownik
Z podstawówki do której sam uczęszczałem, przyszła trójka nauczycieli w zeszłym roku szkolnym, jeden robił na polskim mnóstwo błędów merytorycznych i nie potrafił sobie zrobić porządku w IV klasie podstawówki.
Drugi miał problem z dyscypliną, nadawał się tylko wfista....
na którego jednak narzekali rodzice...bo kazał dzieciom robić pompki za spóźnienia na wf ;]
Nie znam niestety takich chętnych, z ludzi z moich roczników (czyli obecny I i II rok studiów) niestety mało ludzi wybiera ten łatwy zawód, a nawet jeżeli to nie są to ludzie wybitny, albo nawet bardzo dobrzy.
Też tego nie rozumiem, bo wszyscy uważają, że to takie proste, a nikt nie chce być nauczycielem. A skoro nauczyciel pracuje 18h i to na dodatek ma uregulowany czas pracy to przecież do tego można spokojnie prowadzić własną działalność gospodarczą albo coś podobnego i jest mnóstwo czasu na wszystko, dobra kasa. Dlaczego jakoś nikt tego nie widzi z tych krytyków?
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
@up: ja zawsze mowie jak ktos strajkuje, domaga sie wiekszej pensji:&#39;&#39; jak sie nie podoba to won, nikt im pracowac nie kaze przeciez...&#39;&#39;
Nie lubię &quot;kozaków&quot;, dlatego odpowiem ci tak jak nie powinienem ....

Chyba nie głosowałeś na PO, widzisz jak się nie podoba to... ????

_____________________________

Ja zagłosowałem na Palikota i jestem bardzo niezadowolony bo liczyłem na to, że Platformie będzie on potrzebny do koalicji... ale oczywiście elektorat PSL-u rozwalił system. Jestem wręcz przekonany, że większość głosów na PSL poszło dlatego, że wybierali miedzy Popisem, a właśnie ludowcami &quot;nieświadomi&quot; że dają mandaty Platformie, ale cóż takie mamy społeczeństwo.

Oczywiste było, że PO wygra szkoda, że sami rządzą :-(
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
nikt nie chce być nauczycielem. A skoro nauczyciel pracuje 18h i to na dodatek ma uregulowany czas pracy to przecież do tego można spokojnie prowadzić własną działalność gospodarczą albo coś podobnego i jest mnóstwo czasu na wszystko, dobra kasa. Dlaczego jakoś nikt tego nie widzi z tych krytyków?
Parafrazując Smudę TSOOOOOOOO?
Wiem doskonale, bo mam wśród znajomych i nawet w rodzinie osoby który były/są/chcą być nauczycielami i weź znajdź robotę jako nauczyciel. Bez kontaktów nie ma w ogóle na to szans. Jest kilku chętnych na jedno miejsce. Można załapać się tylko dorywczo jako nauczyciel na zastępstwo lub na jakieś pojedyncze godziny. Przynajmniej jest tak w regionach dużych miast, które znam. Dlatego patrząc na PRAWA RYNKU nauczyciele w tych regionach zarabiają za dużo. Ja nie twierdzę, że to łatwa robota i wielkie pieniądze, lecz do najcięższych też nie należy. Tyle ????
 
aislinnek 202

aislinnek

Użytkownik
Eh dobra nie doformułowałem stwierdzeń do końca, zajęcia na uczelni mam, może dlatego.
Chodzi mi o to, że ludzie, którzy dostają te etaty są na niskim poziomie, więc moim zdaniem powinno się zwiększyć prestiż zawodu, zmniejszyć liczbę potencjalnych nauczycieli na studiach i wówczas nie ma dużo bezrobotnych nauczycieli a i poziom nauczania się podniesie, bo będą nauczali tylko Ci, którzy coś sobą reprezentują.
 
adrianzz 146

adrianzz

Użytkownik
Ta tylko że jak ja chodziłem do gimnazjum to połowa nauczycieli w ciągu trzech lat wylądowała w psychiatryku. Po 2 latach po zakończeniu bnauki w owym gimnazjum poszedlem je odwiedzić. I co? Dwóch nauczycieli (z ok 20) zostało na swoich stanowiskach. Reszta albo na leczeniu albo uciekła stamtąd. Przecież to co dzieciaki robią ze swoimi mentorami to jest straszne, a jak już próbujesz byc twardy to rodzice Cię wyrzucą bo ich dzieci są zastraszane. A jak jesteś zbyt twardy to kończy się sprawą w sądzie i zakazem wykonywania zawodu. Takie są realia niestety, więc pytam gdzie tu luksus bycia nauczycielem? Do tego ciekawe jak złapać dodatkową fuche mając 80 wypracowań do przeczytania i ocenienia, każde po 10 stron powiedzmy i do tego przygotowanie materiału... Moja kuzynka w przedszkolu pracuje, dość dobrym, i przygotowanie programu dla małych dzieci zajmuje jej większość dnia. Każdy z nas wie jaka to praca bo każdy się uczył, i nikt by nauczycielem nie chciał być, a mimo to zazdrości. Chyba coś nie halo...
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom