>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

wybory parlamentarne 2011

Status
Zamknięty.
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Świetne.

Rok 2015, PO rządzi w Polsce od 8 lat.

Rozmowa w autobusie: - O Siema stary! Dawno Cię nie widziałem. Co słychać ?? - Siema, przesiadłem się na autobus bo nie wyrabiam z tą ceną benzyny 7 zł za litr. - He he no tak cholerny kryzys chyba nigdy się nie skończy, a o LPG nie myślałeś? - Myślałem ale przy cenie 4 zł za litr gazu to dość długo zwraca się ta inwestycja, poza tym w radiu mówili że dług publiczny Polski przekroczył psychologiczną granicę biliona złotych, więc rząd będzie musiał podnieść podatki m.in. akcyze na LPG. - Kolejna podwyżka? No ku@#a! To 25% VAT i podatek katastralny im nie wystarczy? - Ten katastralny to jest masakra jakaś! Nam wyszło 2,5 tyś zł rocznie do zapłaty za nasze obskurne mieszkanie z wielkiej płycie, ale podobno to Unia Europejska kazała wprowadzić, tak samo jak dwukrotną podwyżkę cen prądu bo nie spełniamy jakiś tam limitów CO2. - Nie narzekaj! Ty przynajmniej masz własne mieszkanie, a ja muszę ze starymi mieszkać. W Polsce nie ma teraz żadnej pracy dla ludzi po studiach! - To za granicą sobie poszukaj. Szwagier pracuję w niemieckiej stoczni i sobie chwali, mówi że jest tam mnóstwo roboty i dobrze płacą. A Polaków witają tam z otwartymi ramionami, nawet tych którzy nie znają języka, bo pracujemy dwa razy wydajniej od miejscowych, a płacą nam połowę tego co niemieckim robotnikom, czyli i tak całkiem nieźle. - Kuczę pomyślę, trochę boję się wyjeżdżać ale chyba będzie trzebaâ?Ś bo ta polskość to nienormalnośćâ?Ś tu żyć się nie da! A na wybory idziesz?? - Nie wiem, nie ma na kogo głosować, ale chyba będzie trzeba, byle tylko PIS nie doszedł do władzy. - No! Wtedy to by była dopiero katastrofa!
http://biznes.onet.pl/forum.html?&amp;amp;discId=11677255&amp;amp;threadId=91990954&amp;amp;AppID=324?hashr#forum:MSwzMjQsOCw5MTk5MDk1NCwyMjkwNDM5MzUsMTE2NzcyNTUsMCxmb3J1bTAwMS5qcw==
 
fabik10 106

fabik10

Użytkownik
patriotyczna i socjalna gospodarczo czyli taki narodowy socjalizm wersji mocno light, mylę się?
To zalezy jak bysmy zdefiniowali liberalizm gospodarczy.
Przykładowo, czy rząd Orbana to już liberalizm czy ciagle &quot;narodowy socjalizm wersji mocno light&quot; ? w końcu podatek dochodowy na Węgrzech to 16%, a dodatkowo Orban podwyższył podatki dla banków, wielkich koncernów, hipermarketów itd. (to samo ostatnio proponował Kaczor) lecz Fidesz to ciągle prawicowa partia, a PiS lewica pełną gęba.
 
krzysztof1985 68

krzysztof1985

Użytkownik
Przykładowo, czy rząd Orbana to już liberalizm czy ciagle &quot;narodowy socjalizm wersji mocno light&quot; ? w końcu podatek dochodowy na Węgrzech to 16%, a dodatkowo Orban podwyższył podatki dla banków, wielkich koncernów, hipermarketów itd. (to samo ostatnio proponował Kaczor) lecz Fidesz to ciągle prawicowa partia, a PiS lewica pełną gęba.
Dodaj do tego podatek od niezdrowej żywnośći, to jest dopiero typ - podwyższa &quot;podatki&quot; i ludzie się cieszą ????
Quozi - tekst extra.
http://www.cda.pl/video/226430f/On-pojdzie-na-wybory
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
a dodatkowo Orban podwyższył podatki dla banków, wielkich koncernów, hipermarketów itd. (to samo ostatnio proponował Kaczor) lecz Fidesz to ciągle prawicowa partia, a PiS lewica pełną gęba.
Fabik daj spokój, jak Kaczor chciał to samo zrobić to jestem pewny, że na niego nie zagłosuje, mimo że teraz zacząłem się realnie zastanawiać nad zmianą opcji, ale ostatecznie oddam głos na Palikota.

Każde dziecko wie, że najbogatsi ludzie, koncerny, hipermarkety nie płacą podatków w ogóle bo zatrudniają sobie armię prawników, która dzień w dzień myśli jak ominąć jakiś podatek. Od wejścia na Polski rynek jednej z Francuskiej sieci marketów zmieniała ona kilkakrotnie swoja nazwę i to nie jest chwyt marketingowy.

Jakiś czas temu sam Warren Buffett powiedział, że nie płaci podatków i mówił że rząd USA powinien coś z tym zrobić bo to jest standardem dla bogatych.
 
fabik10 106

fabik10

Użytkownik
Każde dziecko wie, że najbogatsi ludzie, koncerny, hipermarkety nie płacą podatków w ogóle bo zatrudniają sobie armię prawników, która dzień w dzień myśli jak ominąć jakiś podatek. Od wejścia na Polski rynek jednej z Francuskiej sieci marketów zmieniała ona kilkakrotnie swoja nazwę i to nie jest chwyt marketingowy.
Wyobraź sobie, że o SKUTECZNIEJSZYM ściąganiu podatków też wspominał.
Jakiś czas temu sam Warren Buffett powiedział, że nie płaci podatków i mówił że rząd USA powinien coś z tym zrobić bo to jest standardem dla bogatych.
Ja o tym, że nie płaci podatków nie słyszałem (czy to nie jest przyznanie sie do popełnienia przestępstwa ?) ale o tym, ze chciałby, aby ludzie tak bogaci jak on płacili wieksze podatki już tak.
ale ostatecznie oddam głos na Palikota.
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Wyobraź sobie, że o SKUTECZNIEJSZYM ściąganiu podatków też wspominał.
Jasne ;) . Skutecznie to możesz wyleczyć grypę. Myślisz, że Polska jest pępkiem świata, myślisz że Kaczyński pojedzie do Niemiec do siedziby UniCredit i powie może zapłacicie nam podatki... jak będzie jakkolwiek nowa ustawa to za tydzień elita będzie ją omijać, takie czasy
(czy to nie jest przyznanie sie do popełnienia przestępstwa ?)
Przestępstwem jest niepłacenie, a nie omijanie ustaw.
 
fabik10 106

fabik10

Użytkownik
Skutecznie to możesz wyleczyć grypę. Myślisz, że Polska jest pępkiem świata, myślisz że Kaczyński pojedzie do Niemiec do siedziby UniCredit i powie może zapłacicie nam podatki... jak będzie jakkolwiek nowa ustawa to za tydzień elita będzie ją omijać, takie czasy
Podasz jakis przykład tego &quot;omijania&quot; ? (no chyba, ze te UniCredit nim jest)
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Podasz jakis przykład tego &quot;omijania&quot; ? (no chyba, ze te UniCredit nim jest)
Chyba każdy bank (pierwszy przykład z brzegu - lokaty, naliczające odsetki codziennie).

Carrefour jak wyżej wspomniałem zmieniał kiedyś nazwę po to by coś ominąć, ale dokładnie się w to nie zagłębiałem więc nie wiem czy nadal to występuje.
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Ale konkretny przykład &quot;omijania&quot;, kto, gdzie, kiedy, linkiem możesz rzucic.

Leader Price zdaje się tak zrobił, przeszło na Tesco lub Intermarche i tym sposobem też czegoś tam nie zapłacili. Jeżeli dobrze kojarzę.
 
fabik10 106

fabik10

Użytkownik
Leader Price został KUPIONY przez Tesco.


Dlatego mówię, że nie kojarzę do końca, w każdym razie jakiś supermarket tak robił, że nazwę zmieniał
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Ale konkretny przykład &quot;omijania&quot;, kto, gdzie, kiedy, linkiem możesz rzucic.
Nie pytaj o takie, rzeczy bo nikt, żaden bank, firma nie napisze na blogu jak ominą jakąś ustawę podatkową.

Wygoogluj &quot;lokata bez podatku belki&quot; - to jest jawne plucie w twarz polskiemu prawu podatkowemu... smutne ale prawdziwe.

Leader Price został KUPIONY przez Tesco.
Cyfrowy Polsat też jakiś czas temu kupił Polsat ;).
 
fabik10 106

fabik10

Użytkownik
Nie pytaj o takie, rzeczy bo nikt, żaden bank, firma nie napisze na blogu jak ominą jakąś ustawę podatkową. Wygoogluj &quot;lokata bez podatku belki&quot; - to jest jawne plucie w twarz polskiemu prawu podatkowemu... smutne ale prawdziwe.
Myślałem po prostu, że ktoś został może przyłapany na takim procederze i zostało to ujawnione, ale skoro nie, to znaczy, że Twoje słowa to tylko DOMYSŁY.
Cyfrowy Polsat też jakiś czas temu kupił Polsat
CP i Polsat to ten sam właściciel - Solorz.
LP i Tesco - nie.
 
rifraf7 246

rifraf7

Użytkownik
Co do tej zmiany nazwy i niepłacenia podatków to bardzo prosta sprawa jest. Np. jest takie coś jak SSE (specjalna strefa ekonomiczna). Jeśli tam zakładasz nową firmę to nie płacisz podatków lub masz znaczne ulgi przez pierwsze kilka lat. Potem tylko zmieniasz nazwę firmy i dalej jedziesz bez płacenia wszystko legalnie i nikogo na tym przyłapywać nie trzeba bo to nie jest przestępstwo.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom