>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
V 1,1K

viren

Użytkownik
a kto bedzie gral w takim panstwowym bukmaherze jesli marze w internecie beda 1% moze (a surebety sie trafia)

ktory departament i jaki wiceminister jest odpowiedzialny za zakladuy i gry liczbowe? sprobuje zadzwonic w piatek
 
Otrzymane punkty reputacji: +30
cock 756

cock

Użytkownik
a kto bedzie gral w takim panstwowym bukmaherze jesli marze w internecie beda 1% moze
Z marżą 1%? Bez &quot;współczynnika 0,88&quot;? Ja.

Jak politycy i urzędnicy przestaną Ojczyznę traktować jak dzierżawione pole wierzę, że w internecie i za jego pomocą możliwe jest wszystko. Nawet państwowy, nacjonalistyczny bukmacher... W którym łamać prawo mogą Szwedzi, Amerykanie, Niemcy, Brytyjczycy etc. Z którego kosztem całego Świata można łatać budżet... Problem w tym, że wg politycznych stworków 12% obrotowego z portfela Polaka, to rzekomo więcej niż 2-5% dochodowego z portfela Europejczyka czy Azjaty...

Inna bajka czy nasze polityczne stworki mogą wg dyrektyw unijnych takie kroki podjąć, bo produkcję samochodu blokuje UE, produkcję polskiego czołgu NATO... Może chodziło o bubla, za którego istnienie należało odprowadzać kary? Hm?

Nie mam nic przeciwko STS czy Totolotkom, ale tu patrzycie od d strony... Może STS powinien zacząć naciskać na zmianę ustawy, która poszerzy ich spectrum działania zamiast skomleć za biednym Jurkiem z taxi, bo puści kupon za 10zł jak nie da paragonu klientowi. Może Brian i Juergen postawią taki sam kupon za 10E?

Czas przestać memłać gębą o prospołecznych aspektach nowelizacji. Hajs się robi inaczej. A o hajs przecież idzie. Patrz benzyna, papierosy alkohol. Mamy internet i średniowieczny tok rozumowania.

W PL żyje ok 35mln obywateli a ilu gra? A na Świecie?
Kto was historycy i filozofowie uczył liczyć?
Jak wyliczyliście, że z 4 krotnymi mniejszymi zarobkami Jurek z Taxi da się orżnąć bardziej niż Hans, Paul lub Scott?
Jak pozycjonować ma się STS.pl w walce z bet365.com?


Szanowni &quot;politycy&quot; hazard to krowa do dojenia. Zgadzam się. Ale póki co doicie byka...


Liczę, że ktoś władny natchnie &quot;yntelygencją&quot; polityczne stworki... Można, starczy chcieć skoro UE pozwala wewnętrznie regulować sprawy gier losowych. Może bet365 przeniesie siedzibę do PL?
 
V 1,1K

viren

Użytkownik
No ale w panstwowym marze beda wysoki i kursy w stylu 1,65 - 1,65 bo bedzie kurs musial iwzgledniac podatek i marze bukmachera. A w internecie 1,98 --1,98 to kazdy glupi znajdzie a mozna czekac cierpliwie na zmiany kursow to jest surebet praktycznie na kazdym zdarzeniu
 
cock 756

cock

Użytkownik
Myślę Viren, że nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi... Zwłaszcza pierwszych pytań i zawartej tam retoryki. Trudno, bywa. ;)
 
aloen 20

aloen

Użytkownik
Chciałem tak dla swojej wiedzy sprawdzić moje wpłaty i wypłaty z BaH w okresie, który obejmuje mój zarzut i okazało się, że nawet dla mnie jest to niemożliwe ???? W tej chwili datą graniczną dla uzyskania takich informacji jest 18 grudnia 2011 i oczywiście z każdym dniem ta data się przesuwa. Za pół roku nawet w teorii nie będzie możliwości uzyskania historii konta ???? Szkoda, że UC się bardziej nie guzdrał ????
Przy okazji BaH zapewnił mnie, że takowej historii mojego konta nikomu nie udostępni.
 
G 30

gggfff

Użytkownik
Chciałem tak dla swojej wiedzy sprawdzić moje wpłaty i wypłaty z BaH w okresie, który obejmuje mój zarzut i okazało się, że nawet dla mnie jest to niemożliwe ???? W tej chwili datą graniczną dla uzyskania takich informacji jest 18 grudnia 2011 i oczywiście z każdym dniem ta data się przesuwa. Za pół roku nawet w teorii nie będzie możliwości uzyskania historii konta ???? Szkoda, że UC się bardziej nie guzdrał ????
Przy okazji BaH zapewnił mnie, że takowej historii mojego konta nikomu nie udostępni.
w jakim banku jest taka krótka historia? bo w mbanku i pko można sprawdzić wszystko od założenia konta
 
aloen 20

aloen

Użytkownik
w jakim banku jest taka krótka historia? bo w mbanku i pko można sprawdzić wszystko od założenia konta
Nie chodziło mi o bank tylko historię z BaH. Odpisali mi, że już nie ma możliwości uzyskania historii mojego konta sprzed 18 grudnia 2011. Czyli u nich okres przechowywania to 4 lata. Mam konto w mBank i mogę uzyskać historię konta od 1 stycznia 2012. Być może gdybym napisał, że chcę wcześniejszą to by mi udzielili takich informacji. Sam na stronie swojego konta mam dostęp do historii od wspomnianej daty.
 
S 0

slimak_hh

Użytkownik
mam tu dla was odpowiedz radcy prawnego zajmujacego sie hazardem on line
Witam Pana,


Dobrze Pan trafił ???? akurat jestem radcą prawnym i jak zapewne Pan wie zajmuję się sprawami związanymi z hazardem on-line.

Jeśli chodzi o możliwość korzystania z hazardu w sieci to przynajmniej na razie organy podatkowe uważają, że korzystanie z każdej formy hazardu on line jest nielegalne. Jako podstawę tej odpowiedzialności wskazują art. 107 par. 2 kodeksu karnego skarbowego, który zakazuje uczestniczenia w zagranicznych grach hazardowych. Naszym zdaniem przepis ten należy interpretować w ten sposób, że zakazane jest uczestniczenie w grach organizowanych przez dostawców spoza Unii Europejskiej, a dozwolone korzystanie z usług dostawców legalnie świadczących usługi (np. na podstawie licencji brytyjskich lub maltańskich). Szersze informacje na ten temat znajdzie Pan w przygotowanym przez nas materiale:

Póki co osoby, które dostały wezwania do Urzędów Celnych (i które faktycznie mają postępowania karne) są powiązane z jednym konkretnym bukmacherem, który prowadził wiele lat temu działalność na terytorium Polski. Wskutek sprawdzenia kont bankowych tego bukmachera doszło do ustalenia osób, które rzekomo miały korzystać z jego usług i dlatego przeciwko tym osobom wszczęto postępowania karne. Póki co nie mamy również informacji o tym, żeby Służba celna prowadziła szeroko zakrojoną akcję poszukiwania innych osób, które korzystały z usług dostawców on-line. Oczywiście informacje na temat Pana działalności (i ewentualna ekspozycja na ryzyko wszczęcia postępowania karnego) istnieje – to by jednak oznaczało, że albo Służby celne pozyskały dane od dostawców zagranicznych (na skutek legalnych działań, działania nielegalne tj. włamanie się do serwera dostawcy np. z Malty dyskwalifikuje takie dowody) albo doszło do kontroli podatkowej u Pana weryfikującej Pana źródła przychodu (np. na skutek przysłowiowego donosu).

W kwestii konieczności zapłacenia podatku od tych wygranych konieczne jest ustalenie z jakich serwisów Pan korzystał i w dalszej kolejności czy były one zobowiązane do odprowadzenia podatku od tych wygranych stosowne do lokalnych przepisów i ewentualnie odpowiedniej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania.
 
S 0

slimak_hh

Użytkownik
Czy organy celne mogą dostać wyciągi z mojego konta?
W kon
tekście gromadzenia dowodów warto zwrócić uwagę, że niektóre organy postępowania
przygotowawczego usiłują pozyskać
szersze dowody na okolicznoś
ć udziału graczy w hazardzie
zagranicznym kierując do banków prośby o ujawnienie tajemnicy bankowej. Ujawnienie przez banki
informacji stanowiących tajemnicę bankową jest jednak ograniczone przepisami ustawy

prawo
bankowe.
Zgodnie z art. 105 ust. 1 pkt.
2 a) prawa bankowego bank ma obowiązek udzielenia informacji
stanowiących tajemnicę bankową na żądanie sądu lub prokuratora w związku z toczącym się
postępowaniem o przestępstwo lub przestępstwo skarbowe przeciwko osobie fizycznej będącej
stroną umowy zaw
artej z bankiem, w zakresie informacji dotyczących tej osoby fizycznej.
Uzyskanie
informacji w oparciu o
ten przepis
wymaga
,

by postępowanie przygotowawcze było w fazie
in
personam.”
29
(a więc po postawieniu zarzutów konkretnej osobie).
Oznacza to, że
udos
tępnienie
danych prokuratorowi może nastąpić nie po to
,
aby ten przekonał się
,
czy doszło do popełnienia
przestępstwa, ale wówczas
,
kiedy dane istniejące w chwili wszczęcia śledztwa lub zebrane w jego
toku uzasadniają dostatecznie podejrzenie, że czyn pope
łniła określona osoba, i osobie tej są
stawiane zarzuty
.

Żądając ujawnienia danych objętych tajemnicą bankową, sąd lub prokurator
powinni bezsprzecznie wykazać, iż sprawa karna toczy się już przeciwko osobie

30
.
Oprócz powyższego trybu
,
przepisy
prawa bank
owego przewidują
możliwość udzielenia informacji
stanowiących tajemnicę bankową na podstawie postanowienia sądu, wydanego na wniosek
prokuratora (art. 106 b prawa bankowego). Wniosek o w
y
danie takiego postanowienia
może złożyć
prokurator prowadzący postępo
wanie o przestępstwo lub przestępstwo skarbowe
(a więc podobnie,
jak w powyższej sytuacji konieczne jest
,
aby prokurator postawił konkretnemu graczowi zarzuty
popełnienia czynu zabronionego w określonym miejscu i w określonym czasie
31
).
Jednym z
warunków fo
rmalnych takie
go
żądania jest wykazanie przez prokuratora okoliczności
uzasadniających potrzebę udostępnienia informacji, przy czym, jak wskazuje dotychczasowe
orzecznictwo, z uwagi na gwarancyjny charakter przepisów o tajemnicy bankowej, nie mogą być one
interpretowane w sposób rozszerzający i prowadzący do naruszenia praw klienta banku.
32
Wniosek
prokuratora musi wykazywać również, że pozyskanie informacji stanowiących tajemnicę
bankową
jest konieczne, a brak tych informacji uniemożliwi dochodzenie do praw
dy

prokurator powinien
bowiem w pierwszej kolejności skorzystać z dostępnych mu środków nie prowadzących do
ujawnienia tajemnicy bankowej.
Przypadek
,
w którym prokurator wystąpił o ujawnienie tajemnicy bankowej w stosunku do gracza,
którego dane pozyska
ł w drodze dostępu do danych z rachunków ba
n
kowych bukmachera
29
Postanowienie Sądu Ap
elacyjnego w Lublinie z dnia 22 października 2008 r. sygn. II AKz 508/2008
.
30
Z. Ofiarski, Prawo bankowe. Komentarz, LEX, 2013, komentarz art. 105 prawa Bankowego
.
31
Postanowienie Sądu Apelacyjnego w Katowicach z dnia 1 kwietnia 2009 r. II AKz 220/2009 ora
z
Postanowienie Sądu Apelacyjnego w Krakowie z dnia 5 kwietnia 2007 r. II AKz 134/2007.
32
P
ostanowienie Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu z dnia 31 maja 2006 r.,
sygn. II AKz 280/2006 oraz
p
ostanowienie Sądu Apelacyjnego w Katowicach z dnia 29 listopada 2006
r. II AKz 810/200
6.
25
posiadającego rachunek w polskim banku, była już przedmiotem oceny sądu powszechnego.
W
postanowieniu z dnia
17 września 2014 r. Sąd Apelacyjny (w sprawie o sygn. akt II AKz 324/2014)
podtrzymał
postanowienie sądu I instancji, które oddaliło żądanie prokuratora występującego
wnioskiem o ujawnienie informacji bankowej w oparciu o dane
gracza pozyskane właśnie za
pośrednictwem
takiego bukmachera.
Oddalają
c żądanie prokuratora Sad Apelacyjny wyraźni
e
wskazał, że sama informacja o przepływach bankowych nie u
prawdopoda
bni
a

występowania
przesłanek czynu z art. 107 § 2 k.k.s., skoro brak jakiejkolwiek informacji o tym, czy dysponent
wskazywanego konta podejmował się udziału w jakichkolwiek grach losowyc
h lub zakładach
wzajemnych, a także czy działania te wykonywał na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
Posiadanie konta w polskim banku nie może być utożsamiane z działaniem na terytorium tego
kraju tym bardziej, że przestępstwa dokonano przez sieć Intern
et, z którą gracze mogli się łączyć
teoretycznie z każdego miejsca na świecie
.”
Osoby ujawniające tajemnicę bankową muszą działać w sposób szczególnie ostrożny, albowiem ich
działania w
tym
zakresie mogą być ocen
ianie również z punktu widz
enia ich odpowied
zialności
karnej. Zgodnie z art. 171 ust. 5 prawa bankowego „
Kto, będąc obowiązany do zachowania tajemnicy
bankowej,
ujawnia
lub wykorzystuje informacje stanowiące tajemnicę bankową,
niezgodnie
z
upoważnieniem określonym w ustawie
, podlega grzywnie do 1 00
0 000 złotych i karze pozbawienia
wolności do lat 3.”
Oznacza to, ze ujawnienie tajemnicy bankowej w sposób niezgodny z
powyższymi zasadami będzie stanowiło czyn zabroniony przez ustawę
za który sprawca może
podlegać odpowiedzialności karnej
(
art. 1 § 1 ko
deksu karne
 
S 0

slimak_hh

Użytkownik
sorki zle wkleilem niestety nie moge dodawac linkow bo jestem u was nowy na forum ale chcialem przedstawic kiedy i jak organy celne moga dostac wyciagi z twojego konta
 
S 0

slimak_hh

Użytkownik
dokladnie ten poradnik ... a z samym radcą prawnym rozmawialem pare dni temu i odpowiedz macie powyżej ... wiadomo ze nasz kraj to dziki zachód ..
 
aloen 20

aloen

Użytkownik
Z tego poradnika wynika, iż gracz z zarzutem z art. 170 &amp; 2 nie może bronić się argumentem, iż jest oskarżany z ustawy, która jest niezgodna z prawem unijnym.
Mogą to wykorzystać tylko organizatorzy hazardu.
Jeśli źle zrozumiałem to proszę o wytłumaczenie.
 
sylwek2012 1,1K

sylwek2012

Użytkownik
Z tego poradnika wynika, iż gracz z zarzutem z art. 170 &amp; 2 nie może bronić się argumentem, iż jest oskarżany z ustawy, która jest niezgodna z prawem unijnym.
Mogą to wykorzystać tylko organizatorzy hazardu.
Jeśli źle zrozumiałem to proszę o wytłumaczenie.
zawsze można powiedzieć że wysłałeś pieniądze akurat na konto baha bo lubisz rozdawać pieniądze bogatym. To pewnie jak już nie będą mieli co udowodnić to w razie czego zapłacisz podatek od darowizny. Przelew to nie jest żaden dowód.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom