>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
aloen 20

aloen

Użytkownik
zawsze można powiedzieć że wysłałeś pieniądze akurat na konto baha bo lubisz rozdawać pieniądze bogatym. To pewnie jak już nie będą mieli co udowodnić to w razie czego zapłacisz podatek od darowizny. Przelew to nie jest żaden dowód.
Problemem nie są wpłaty do Bah tylko wypłaty z Bah ;) Co do tego że przelewy (niezależnie w którą stronę) nie są dowodem na grę, to się zgadzamy ????
 
pawelex 237

pawelex

Użytkownik
:grin::grin::grin::grin::grin: Nie no coś Ty, wszyscy realizowali przez przelew bankowy.:grin::grin::grin::grin::grin: ????????????
Nie bardzo rozumiem. Zadałem pytanie chcąc się dowiedzieć jaką drogą zostali złapani. To takie trudne dla was?
 
B 50

bukowina

Użytkownik
Pytanie do tych którzy byli oskarżeni o grę. Wpłaty i wypłaty realizowaliście przez konto bankowe?
Nie bardzo rozumiem. Zadałem pytanie chcąc się dowiedzieć jaką drogą zostali złapani. To takie trudne dla was?
Nie, to nie jest trudne, tylko na 6214 postów to kilkaset razy to pytanie było już zadawane. Teraz rozumiesz? Cała sprawa jest tak głośna, że wystarczy jedno hasło w wyszukiwarkę i znajdziesz odpowiedź. To takie trudne?
 
B 50

bukowina

Użytkownik
zawsze można powiedzieć że wysłałeś pieniądze akurat na konto baha bo lubisz rozdawać pieniądze bogatym. To pewnie jak już nie będą mieli co udowodnić to w razie czego zapłacisz podatek od darowizny. Przelew to nie jest żaden dowód.
Ciekawe, do jakich jeszcze absurdalnych wniosków jesteś zdolny?
 
B 50

bukowina

Użytkownik
Problemem nie są wpłaty do Bah tylko wypłaty z Bah ;) Co do tego że przelewy (niezależnie w którą stronę) nie są dowodem na grę, to się zgadzamy ????
Tak, przelewy nie są dowodem, ale niestety problemy mają też Ci, co tylko mieli wpłaty i to na śmieszne KILKADZIESIĄT zł.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
P 69

przemek866

Użytkownik
Ostatni bubel Kapicy. Ustawa hazardowa niezgodna z prawem UE?
Uchwalona w czerwcu przez PO-PSL nowa ustawa hazardowa uwolniła do 1 lipca 2016 r. cały rynek. A i tak zapewne jest niezgodna z prawem Unii Europejskiej

Jacek Kapica (we wrześniu skończył 45 lat), wiceminister finansów i szef Służby Celnej w latach 2008-2015 r. prowadził prywatną wojnę z właścicielami automatów do gier. W 2009 r. spróbował zdelegalizować automaty rozstawiane poza kasynami. W 2012 r. Europejski Trybunał Sprawiedliwości orzekł, że brak notyfikacji do Komisji Europejskiej czyni polską ustawę hazardową niezgodną z prawem unijnym, a więc nieważną. Kapica lekceważąc unijny wyrok kazał jednak celnikom zatrzymywać automaty. Sądy jednak uchylały te decyzje i nakazywały zwrot, a także wypłaty odszkodowań. Dlatego w czerwcu 2015 r. uchwalono nową ustawę hazardową. Weszła w życie błyskawicznie, bo już 3 września. Jak wynika z postanowienia Sądu Rejonowego w Wałbrzychu z 9 września 2015 r. nowe przepisy pozwalają działającym na rynku podmiotom prowadzić działalność hazardową do 1 lipca 2016 r., bez żadnych ograniczeń. „Nie bez znaczenia dla oceny Sądu pozostawał fakt, że od dnia 3 września 2015 r. w myśl artykułu 4 Ustawy z dnia 12.06.2015 r. o zmianie ustawy o grach hazardowych podmioty prowadzące działalność w zakresie gier na automatach (…) mogą prowadzić taką działalność, o ile uzyskają koncesje na prowadzenie kasyna, ale ustawodawca określił im czas do 1.07.2016 r. na dostosowanie się do wymogów określonych ustawą o grach hazardowych. Przepis, na który powołał się wałbrzyski sąd de facto zalegalizował na 10 miesięcy wszystko, z czym od 2010 r. próbowało walczyć Ministerstwo Finansów.
Co to oznacza w praktyce? Niezwłoczne zakończenie wszystkich postępowań karnoskarbowych i karno-administracyjnych. Ponadto konieczność wypłaty odszkodowań. Twórcy ustawy bowiem faktycznie przyznali, że Kapica w 2009 r. doprowadził do uchwalenia ustawy, która nie dość, że pozbawiła budżetu kilku miliardów złotych rocznie wypływów, to naraziła skarb państwa na wypłatę odszkodowań za bezprawnie zatrzymywane automaty i nie przedłużone licencje. Już odszkodowanie branża szacuje na około 8 mld zł.
Według szacunków na rynku działa około 50 tys. automatów. Mniej więcej tyle samo co przed wejściem w życie ustawy Kapica w 2010 r. Tylko, że wtedy wszystko było pod kontrolą państwa i obłożone podatkiem od gier. Dziś – dzięki Kapicy – właściciele automatów muszą płacić tylko podatek dochodowy.
Zagraniczni bez podatku
Jak dowiedziała się „Gazeta Finansowa”, postępowanie przeciwko Polsce przed Komisją Europejską jest już w toku. Dotarliśmy do zapisów z pracy w Sejmie, które ujawniają jak przedstawiciele Ministerstwa Finansów w rządzie PO-PSL okłamywali posłów opozycji co do procedury przed Komisją Europejską, a także powoływali się na nieformalne uzgodnienia z KE. Paradoksalnie KE może wspierać polską ustawę, ponieważ dyskryminuje ona polskie podmioty. Otóż zagraniczne firmy nie muszą, zgodnie z ustawą płacić podatków dochodowych od działalności w Polsce. Dochodzić więc będzie do sytuacji, w których firmy zagraniczne będą płacić 0 proc. podatku dochodowego, a polskie 19 proc. – Jakie mamy szanse w wypadku konkurowania z zagranicznymi firmami np. o koncesje na prowadzenie kasyn? – oburza się jeden z przedsiębiorców z branży hazardowej. Co ciekawe, taka regulacja jest akurat zgodna z unijnym prawem, bo w UE jest zakaz dyskryminacji zagranicznych firm na terenie danego kraju. Nic natomiast nie ma na temat dyskryminacji przez państwo firm z danego kraju.
Nowelizacja ustawy o grach hazardowych jest finalnym potwierdzeniem konsekwentnie uprawianej polityki rządu PO-PSL, który dyskryminował rodzimych przedsiębiorców na rzecz zagranicznych.
Bomba z opóźnionym zapłonem
Za sprawę hazardową Jacek Kapica miał mieć w 2014 r. postawione zarzuty „niedopełnienia lub przekroczenia obowiązków” – ujawnił portal TVN24. Okazało się, że Kapica miał tak wpływowych przyjaciół i, jak to mówią Rosjanie, „kryszę” (tak określa się nietykalnych w półświatku), że po interwencji Prokuratury Generalnej śledczych chcących oskarżyć Kapicę odsunięto od sprawy, a same zarzuty znikły. Problemy jednak zostały, bo obecna ustawa nie tylko dopuszcza drenaż polskiego rynku przez zagraniczne firmy, lecz także nie rozwiązuje problemów wielomiliardowych odszkodowań dla bezprawnie sekowanych właścicieli automatów.
Kapica bowiem nie przejął się w 2012 r. wyrokiem ETS i delegalizacją swojej ustawy. Zwyczajnie nakazał ignorować prawo. Jego strategia była prymitywnie prosta: doprowadzić należne przedsiębiorcom odszkodowania do takiej wysokości, aby żaden polski sąd – w obawie o stabilność finansów publicznych – nie odważył się ich zasądzić.
Beneficjentem działań Kapicy w sektorze hazardowym miała być wpływowa zagraniczna firma. Jak ujawniła w grudniu 2009 r. „Polska The Times” w latach 2008-2009 resort przygotował pięć wersji nowych rozwiązań ustawowych. Wszystkie projekty miały trzy wspólne cechy: zyskiwały na nich dwa podmioty – Totalizator Sportowy (TS) i współpracująca z nim amerykańska firma G-Tech. A za przygotowanie tych projektów odpowiadał ówczesny wiceminister finansów i szef Służby Celnej Jacek Kapica. Gdy „Polska The Times” chciała od niego uzyskać odpowiedź, kto odpowiada za takie, a nie inne zapisy, Kapica odmówił odpowiedzi. Znaczące jest, że dla G-Tech pracowali lobbyści zaprzyjaźnieni z politykami dawnej Unii Wolności. A to w tej partii Kapica zaczynał karierę polityczną. Być może, aby wyjaśnić wszystkie „cuda” nad ustawami hazardowymi, konieczne będzie powołanie nowej komisji śledczej.
[email protected]

http://gf24.pl/ostatni-bubel-kapicy-ustawa-hazardowa-niezgodna-z-prawem-ue/
A jak to się ma do nas ?
Szczególnie ten zapis &quot;

Co to oznacza w praktyce? Niezwłoczne zakończenie wszystkich postępowań karnoskarbowych i karno-administracyjnych.&quot; ???????????
Niech mi to ktoś wyjaśni
 
zksstal 5,4K

zksstal

Użytkownik
Wyrwałeś zdanie z kontekstu. Przecież artykuł jest o automatach i to zdanie odnosi się do tej branży, a nie do zakładów bukmacherskich.
 
aloen 20

aloen

Użytkownik
Tak, przelewy nie są dowodem, ale niestety problemy mają też Ci, co tylko mieli wpłaty i to na śmieszne KILKADZIESIĄT zł.
Według ustawy wysokość stawek nie ma znaczenia tylko sam fakt gry ???? Oczywiście chodzi o grę a nie o przelewy i tu urzędu celnego nie rozumiem.
 
B 50

bukowina

Użytkownik
Według ustawy wysokość stawek nie ma znaczenia tylko sam fakt gry ???? Oczywiście chodzi o grę a nie o przelewy i tu urzędu celnego nie rozumiem.
Dokładnie to Ci napisałem, ale faktem jest, że problemy mają nie tylko jak sugerowałeś, osoby z wypłatami, ale też osoby TYLKO z wpłatami i to na marne kilkadziesiąt zł.
 
F 18

fpaixao

Użytkownik
Powtórzę po raz kolejny. Problemy mogą mieć tylko te osoby którym udowodnią, że uczestniczyły w tym procederze na terenie RP. Mnóstwo stron, wiele wpisów ale czy komuś to udowodniono?Zamiast panikować polecam lekturę ustawy i pełen relaks. Nic na Was nie mają i kary płacą ci, którzy nie wiedzą tego, ci którzy wolą święty spokój oraz ci co się boją.
 
B 50

bukowina

Użytkownik
Powtórzę po raz kolejny. Problemy mogą mieć tylko te osoby którym udowodnią, że uczestniczyły w tym procederze na terenie RP. Mnóstwo stron, wiele wpisów ale czy komuś to udowodniono?Zamiast panikować polecam lekturę ustawy i pełen relaks. Nic na Was nie mają i kary płacą ci, którzy nie wiedzą tego, ci którzy wolą święty spokój oraz ci co się boją.
Nie wiem co nazywasz problemem, ale to co piszesz, to chyba chodziło Ci o wyrok, A problem to problem. Przesłuchania, wezwania, nawet wyroki nakazowe. Dla Ciebie to nie problem? Inaczej uważają wszyscy wzywani, nawet za śmieszne wpłaty.
 
F 18

fpaixao

Użytkownik
&quot;Przesłuchania, wezwania, nawet wyroki nakazowe...&quot; przecież każdy grający przez internet musi zakładać takie ryzyko. Tym bardziej należy się cieszyć, że mają to co mają tzn. wielkie nic.
Wzywają bo takie ich prawo i wytyczne od generała.
Dlatego &quot;przesłuchania, wezwania, nawet wyroki nakazowe&quot; to nie jest wg mnie żaden problem bo mogło być znacznie gorzej i należy się z tego cieszyć.
&quot;Inaczej uważają wszyscy wzywani, nawet za śmieszne wpłaty&quot; - dla nich problemem było też znalezienie info w temacie Moneybookers (Skrill).
 
B 50

bukowina

Użytkownik
&quot;Przesłuchania, wezwania, nawet wyroki nakazowe...&quot; przecież każdy grający przez internet musi zakładać takie ryzyko. Tym bardziej należy się cieszyć, że mają to co mają tzn. wielkie nic.
Wzywają bo takie ich prawo i wytyczne od generała.
Dlatego &quot;przesłuchania, wezwania, nawet wyroki nakazowe&quot; to nie jest wg mnie żaden problem bo mogło być znacznie gorzej i należy się z tego cieszyć.
&quot;Inaczej uważają wszyscy wzywani, nawet za śmieszne wpłaty&quot; - dla nich problemem było też znalezienie info w temacie Moneybookers (Skrill).
A dla Ciebie znalezienie Skrilla dlaczego było problemem?
 
aloen 20

aloen

Użytkownik
Powtórzę po raz kolejny. Problemy mogą mieć tylko te osoby którym udowodnią, że uczestniczyły w tym procederze na terenie RP. Mnóstwo stron, wiele wpisów ale czy komuś to udowodniono?Zamiast panikować polecam lekturę ustawy i pełen relaks. Nic na Was nie mają i kary płacą ci, którzy nie wiedzą tego, ci którzy wolą święty spokój oraz ci co się boją.
Ja jestem spokojny. Głównie dzięki lekturze tego forum. Odniosłem też wrażenie, że panowie celnicy nie potrafili ukryć rozczarowania, gdy stanowczo odmówiłem z nimi współpracy i zdecydowałem się na sprawę w sądzie. Mam nawet niewielką nadzieję, że nie skierują aktu oskarżenia do sądu.
A moja wzmianka, że problemem nie są wpłaty tylko wypłaty zakończyłem przecież mrugnięciem okiem ???? Napisałem to w formie żartobliwej. U mnie jest właśnie ten problem, że na koncie bankowym są przelewy z Bah ale panowie celnicy nie odkryli przelewów do Bah, które robiłem z konta Przelewami24 (nie widać wtedy adresata). Wyszło im z tego że &quot;wygrałem&quot; w 9 miesięcy 12 tysięcy złotych. Śmiech na sali.
Jeszcze na marginesie dodam (choć wyjdę na idiotę), że do momentu wezwania do urzędu celnego nie wiedziałem, że gra przez internet jest przestępstwem ???? Coś słyszałem o aferze na temat automatów (jednorękich bandytów) i nawet nie pomyślałem, że dotyczy to też obstawiania meczy. O Skrillu też nic nie wiem ???? Dla mnie jest chore, że ktoś (posłowie) chce mi mówić co mam robić ze swoimi pieniędzmi.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
V 1,1K

viren

Użytkownik
Bede rozmawial z ministerstwami sportu i finansow. W tym celu zbieram argumenty za uporzadkowaniem tego badziestwa

Zalozenia proponowanej przeze mnie ustawy

1. To bukmacher placi podatki dochodowe w Polsce od swojego dochodu z graczy zarejestrowanych na terytorium Polski. Moze byc 19% tak jak CIT.
2. Nie ma podatkow obrotowych i podatkow nie placi gracz
4. Licencja dostepna dla kazdego.
3. Blokowanie bukmacherow ktorzy nie podporzadkuja sie tym regulom. To sa naprawde dobre warunki i dla firm, i dla graczy, ten podatek 19% od dochodu. Jesli bukmacher nie wystapi o licencje znaczy to tylko tyle, ze ejst zachlanny i nie chce placic podatkow w ogole a taki nie ma czego szukac na polskim rynku
5. Zbadanie procesu legislacyjnego i ukaranie tych odpowiedzialnych za obecny stan rzeczy. Ustawa hazardowa byla pisana pod dyktando wlascicieli naziemnych kasyn, rola niektorych politykow jak np pana Schetyny, ktory powiazany jest z wieloma &#39;podziemnymi&#39; biznesami nie do konca zostala ujawniona. Zamiast tego wine na cale zlo zrzuca sie na graczy i bukmacherow. Tymczasem pan Schetyna, bezposrednio zaangazowany w afere hazardowa zostal tak zdymisjonowany, ze znalazl sie na wyzszym stanowisku.

Zalety uporzadkowania sytuacji:

1. Wieksze wplywy do budzetu. Obecnie bukmacherka online jest formalnie zdelegalizowana, wszyscy graja ale panstwo nic z tego nie ma
2. Naplyw dodatkowych pieniedzy do polskiego sportu - od sponsorow - firm bukmacherskich, z reklam
3. Polityczna smierc kilku politykow z PO jak np pana Schetyny, powiazanego z mafia hazardowa, jakkolwiek przez immunitet poki co nic mu nie mozna zrobic, ale ujawniajac jak chamecil i kto za nim stal atanie sie politycznym zombie niechianym nigdzie.
4. Spokoj dla graczy
5. Sluzby panstwa przestana zajmowac sie glupotami, mozna je skierowac tam, gdzie sa wazniejsze problemy juak np unikanie opodatkowania przez korporacje, wiec odciazenie dla sluzb celnych i skarbowych
6. Wymuszenie na bukmacherach wiekszego przestrzegania praw konsumenta, wyeliminowanie przez nich szkodliwych rynkowo praktykk, przynajmniej w odniesieniu do polskich obywateli. Chcac byc na polskim rynku beda musialy przestrzegac polskiego prawa

Prosze o dalsze korzysci, wlasnie odpowiednie pisma sie formuluja ????
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom