>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Fortuna bonus

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
V 1,1K

viren

Użytkownik
a kto bedzie gral w takim panstwowym bukmaherze jesli marze w internecie beda 1% moze (a surebety sie trafia)

ktory departament i jaki wiceminister jest odpowiedzialny za zakladuy i gry liczbowe? sprobuje zadzwonic w piatek
 
Otrzymane punkty reputacji: +30
cock 756

cock

Użytkownik
a kto bedzie gral w takim panstwowym bukmaherze jesli marze w internecie beda 1% moze
Z marżą 1%? Bez &quot;współczynnika 0,88&quot;? Ja.

Jak politycy i urzędnicy przestaną Ojczyznę traktować jak dzierżawione pole wierzę, że w internecie i za jego pomocą możliwe jest wszystko. Nawet państwowy, nacjonalistyczny bukmacher... W którym łamać prawo mogą Szwedzi, Amerykanie, Niemcy, Brytyjczycy etc. Z którego kosztem całego Świata można łatać budżet... Problem w tym, że wg politycznych stworków 12% obrotowego z portfela Polaka, to rzekomo więcej niż 2-5% dochodowego z portfela Europejczyka czy Azjaty...

Inna bajka czy nasze polityczne stworki mogą wg dyrektyw unijnych takie kroki podjąć, bo produkcję samochodu blokuje UE, produkcję polskiego czołgu NATO... Może chodziło o bubla, za którego istnienie należało odprowadzać kary? Hm?

Nie mam nic przeciwko STS czy Totolotkom, ale tu patrzycie od d strony... Może STS powinien zacząć naciskać na zmianę ustawy, która poszerzy ich spectrum działania zamiast skomleć za biednym Jurkiem z taxi, bo puści kupon za 10zł jak nie da paragonu klientowi. Może Brian i Juergen postawią taki sam kupon za 10E?

Czas przestać memłać gębą o prospołecznych aspektach nowelizacji. Hajs się robi inaczej. A o hajs przecież idzie. Patrz benzyna, papierosy alkohol. Mamy internet i średniowieczny tok rozumowania.

W PL żyje ok 35mln obywateli a ilu gra? A na Świecie?
Kto was historycy i filozofowie uczył liczyć?
Jak wyliczyliście, że z 4 krotnymi mniejszymi zarobkami Jurek z Taxi da się orżnąć bardziej niż Hans, Paul lub Scott?
Jak pozycjonować ma się STS.pl w walce z bet365.com?


Szanowni &quot;politycy&quot; hazard to krowa do dojenia. Zgadzam się. Ale póki co doicie byka...


Liczę, że ktoś władny natchnie &quot;yntelygencją&quot; polityczne stworki... Można, starczy chcieć skoro UE pozwala wewnętrznie regulować sprawy gier losowych. Może bet365 przeniesie siedzibę do PL?
 
V 1,1K

viren

Użytkownik
No ale w panstwowym marze beda wysoki i kursy w stylu 1,65 - 1,65 bo bedzie kurs musial iwzgledniac podatek i marze bukmachera. A w internecie 1,98 --1,98 to kazdy glupi znajdzie a mozna czekac cierpliwie na zmiany kursow to jest surebet praktycznie na kazdym zdarzeniu
 
cock 756

cock

Użytkownik
Myślę Viren, że nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi... Zwłaszcza pierwszych pytań i zawartej tam retoryki. Trudno, bywa. ;)
 
aloen 20

aloen

Użytkownik
Chciałem tak dla swojej wiedzy sprawdzić moje wpłaty i wypłaty z BaH w okresie, który obejmuje mój zarzut i okazało się, że nawet dla mnie jest to niemożliwe ???? W tej chwili datą graniczną dla uzyskania takich informacji jest 18 grudnia 2011 i oczywiście z każdym dniem ta data się przesuwa. Za pół roku nawet w teorii nie będzie możliwości uzyskania historii konta ???? Szkoda, że UC się bardziej nie guzdrał ????
Przy okazji BaH zapewnił mnie, że takowej historii mojego konta nikomu nie udostępni.
 
G 30

gggfff

Użytkownik
Chciałem tak dla swojej wiedzy sprawdzić moje wpłaty i wypłaty z BaH w okresie, który obejmuje mój zarzut i okazało się, że nawet dla mnie jest to niemożliwe ???? W tej chwili datą graniczną dla uzyskania takich informacji jest 18 grudnia 2011 i oczywiście z każdym dniem ta data się przesuwa. Za pół roku nawet w teorii nie będzie możliwości uzyskania historii konta ???? Szkoda, że UC się bardziej nie guzdrał ????
Przy okazji BaH zapewnił mnie, że takowej historii mojego konta nikomu nie udostępni.
w jakim banku jest taka krótka historia? bo w mbanku i pko można sprawdzić wszystko od założenia konta
 
aloen 20

aloen

Użytkownik
w jakim banku jest taka krótka historia? bo w mbanku i pko można sprawdzić wszystko od założenia konta
Nie chodziło mi o bank tylko historię z BaH. Odpisali mi, że już nie ma możliwości uzyskania historii mojego konta sprzed 18 grudnia 2011. Czyli u nich okres przechowywania to 4 lata. Mam konto w mBank i mogę uzyskać historię konta od 1 stycznia 2012. Być może gdybym napisał, że chcę wcześniejszą to by mi udzielili takich informacji. Sam na stronie swojego konta mam dostęp do historii od wspomnianej daty.
 
S 0

slimak_hh

Użytkownik
mam tu dla was odpowiedz radcy prawnego zajmujacego sie hazardem on line
Witam Pana,


Dobrze Pan trafił ???? akurat jestem radcą prawnym i jak zapewne Pan wie zajmuję się sprawami związanymi z hazardem on-line.

Jeśli chodzi o możliwość korzystania z hazardu w sieci to przynajmniej na razie organy podatkowe uważają, że korzystanie z każdej formy hazardu on line jest nielegalne. Jako podstawę tej odpowiedzialności wskazują art. 107 par. 2 kodeksu karnego skarbowego, który zakazuje uczestniczenia w zagranicznych grach hazardowych. Naszym zdaniem przepis ten należy interpretować w ten sposób, że zakazane jest uczestniczenie w grach organizowanych przez dostawców spoza Unii Europejskiej, a dozwolone korzystanie z usług dostawców legalnie świadczących usługi (np. na podstawie licencji brytyjskich lub maltańskich). Szersze informacje na ten temat znajdzie Pan w przygotowanym przez nas materiale:

Póki co osoby, które dostały wezwania do Urzędów Celnych (i które faktycznie mają postępowania karne) są powiązane z jednym konkretnym bukmacherem, który prowadził wiele lat temu działalność na terytorium Polski. Wskutek sprawdzenia kont bankowych tego bukmachera doszło do ustalenia osób, które rzekomo miały korzystać z jego usług i dlatego przeciwko tym osobom wszczęto postępowania karne. Póki co nie mamy również informacji o tym, żeby Służba celna prowadziła szeroko zakrojoną akcję poszukiwania innych osób, które korzystały z usług dostawców on-line. Oczywiście informacje na temat Pana działalności (i ewentualna ekspozycja na ryzyko wszczęcia postępowania karnego) istnieje – to by jednak oznaczało, że albo Służby celne pozyskały dane od dostawców zagranicznych (na skutek legalnych działań, działania nielegalne tj. włamanie się do serwera dostawcy np. z Malty dyskwalifikuje takie dowody) albo doszło do kontroli podatkowej u Pana weryfikującej Pana źródła przychodu (np. na skutek przysłowiowego donosu).

W kwestii konieczności zapłacenia podatku od tych wygranych konieczne jest ustalenie z jakich serwisów Pan korzystał i w dalszej kolejności czy były one zobowiązane do odprowadzenia podatku od tych wygranych stosowne do lokalnych przepisów i ewentualnie odpowiedniej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania.
 
S 0

slimak_hh

Użytkownik
Czy organy celne mogą dostać wyciągi z mojego konta?
W kon
tekście gromadzenia dowodów warto zwrócić uwagę, że niektóre organy postępowania
przygotowawczego usiłują pozyskać
szersze dowody na okolicznoś
ć udziału graczy w hazardzie
zagranicznym kierując do banków prośby o ujawnienie tajemnicy bankowej. Ujawnienie przez banki
informacji stanowiących tajemnicę bankową jest jednak ograniczone przepisami ustawy

prawo
bankowe.
Zgodnie z art. 105 ust. 1 pkt.
2 a) prawa bankowego bank ma obowiązek udzielenia informacji
stanowiących tajemnicę bankową na żądanie sądu lub prokuratora w związku z toczącym się
postępowaniem o przestępstwo lub przestępstwo skarbowe przeciwko osobie fizycznej będącej
stroną umowy zaw
artej z bankiem, w zakresie informacji dotyczących tej osoby fizycznej.
Uzyskanie
informacji w oparciu o
ten przepis
wymaga
,

by postępowanie przygotowawcze było w fazie
in
personam.”
29
(a więc po postawieniu zarzutów konkretnej osobie).
Oznacza to, że
udos
tępnienie
danych prokuratorowi może nastąpić nie po to
,
aby ten przekonał się
,
czy doszło do popełnienia
przestępstwa, ale wówczas
,
kiedy dane istniejące w chwili wszczęcia śledztwa lub zebrane w jego
toku uzasadniają dostatecznie podejrzenie, że czyn pope
łniła określona osoba, i osobie tej są
stawiane zarzuty
.

Żądając ujawnienia danych objętych tajemnicą bankową, sąd lub prokurator
powinni bezsprzecznie wykazać, iż sprawa karna toczy się już przeciwko osobie

30
.
Oprócz powyższego trybu
,
przepisy
prawa bank
owego przewidują
możliwość udzielenia informacji
stanowiących tajemnicę bankową na podstawie postanowienia sądu, wydanego na wniosek
prokuratora (art. 106 b prawa bankowego). Wniosek o w
y
danie takiego postanowienia
może złożyć
prokurator prowadzący postępo
wanie o przestępstwo lub przestępstwo skarbowe
(a więc podobnie,
jak w powyższej sytuacji konieczne jest
,
aby prokurator postawił konkretnemu graczowi zarzuty
popełnienia czynu zabronionego w określonym miejscu i w określonym czasie
31
).
Jednym z
warunków fo
rmalnych takie
go
żądania jest wykazanie przez prokuratora okoliczności
uzasadniających potrzebę udostępnienia informacji, przy czym, jak wskazuje dotychczasowe
orzecznictwo, z uwagi na gwarancyjny charakter przepisów o tajemnicy bankowej, nie mogą być one
interpretowane w sposób rozszerzający i prowadzący do naruszenia praw klienta banku.
32
Wniosek
prokuratora musi wykazywać również, że pozyskanie informacji stanowiących tajemnicę
bankową
jest konieczne, a brak tych informacji uniemożliwi dochodzenie do praw
dy

prokurator powinien
bowiem w pierwszej kolejności skorzystać z dostępnych mu środków nie prowadzących do
ujawnienia tajemnicy bankowej.
Przypadek
,
w którym prokurator wystąpił o ujawnienie tajemnicy bankowej w stosunku do gracza,
którego dane pozyska
ł w drodze dostępu do danych z rachunków ba
n
kowych bukmachera
29
Postanowienie Sądu Ap
elacyjnego w Lublinie z dnia 22 października 2008 r. sygn. II AKz 508/2008
.
30
Z. Ofiarski, Prawo bankowe. Komentarz, LEX, 2013, komentarz art. 105 prawa Bankowego
.
31
Postanowienie Sądu Apelacyjnego w Katowicach z dnia 1 kwietnia 2009 r. II AKz 220/2009 ora
z
Postanowienie Sądu Apelacyjnego w Krakowie z dnia 5 kwietnia 2007 r. II AKz 134/2007.
32
P
ostanowienie Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu z dnia 31 maja 2006 r.,
sygn. II AKz 280/2006 oraz
p
ostanowienie Sądu Apelacyjnego w Katowicach z dnia 29 listopada 2006
r. II AKz 810/200
6.
25
posiadającego rachunek w polskim banku, była już przedmiotem oceny sądu powszechnego.
W
postanowieniu z dnia
17 września 2014 r. Sąd Apelacyjny (w sprawie o sygn. akt II AKz 324/2014)
podtrzymał
postanowienie sądu I instancji, które oddaliło żądanie prokuratora występującego
wnioskiem o ujawnienie informacji bankowej w oparciu o dane
gracza pozyskane właśnie za
pośrednictwem
takiego bukmachera.
Oddalają
c żądanie prokuratora Sad Apelacyjny wyraźni
e
wskazał, że sama informacja o przepływach bankowych nie u
prawdopoda
bni
a

występowania
przesłanek czynu z art. 107 § 2 k.k.s., skoro brak jakiejkolwiek informacji o tym, czy dysponent
wskazywanego konta podejmował się udziału w jakichkolwiek grach losowyc
h lub zakładach
wzajemnych, a także czy działania te wykonywał na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
Posiadanie konta w polskim banku nie może być utożsamiane z działaniem na terytorium tego
kraju tym bardziej, że przestępstwa dokonano przez sieć Intern
et, z którą gracze mogli się łączyć
teoretycznie z każdego miejsca na świecie
.”
Osoby ujawniające tajemnicę bankową muszą działać w sposób szczególnie ostrożny, albowiem ich
działania w
tym
zakresie mogą być ocen
ianie również z punktu widz
enia ich odpowied
zialności
karnej. Zgodnie z art. 171 ust. 5 prawa bankowego „
Kto, będąc obowiązany do zachowania tajemnicy
bankowej,
ujawnia
lub wykorzystuje informacje stanowiące tajemnicę bankową,
niezgodnie
z
upoważnieniem określonym w ustawie
, podlega grzywnie do 1 00
0 000 złotych i karze pozbawienia
wolności do lat 3.”
Oznacza to, ze ujawnienie tajemnicy bankowej w sposób niezgodny z
powyższymi zasadami będzie stanowiło czyn zabroniony przez ustawę
za który sprawca może
podlegać odpowiedzialności karnej
(
art. 1 § 1 ko
deksu karne
 
S 0

slimak_hh

Użytkownik
sorki zle wkleilem niestety nie moge dodawac linkow bo jestem u was nowy na forum ale chcialem przedstawic kiedy i jak organy celne moga dostac wyciagi z twojego konta
 
S 0

slimak_hh

Użytkownik
dokladnie ten poradnik ... a z samym radcą prawnym rozmawialem pare dni temu i odpowiedz macie powyżej ... wiadomo ze nasz kraj to dziki zachód ..
 
aloen 20

aloen

Użytkownik
Z tego poradnika wynika, iż gracz z zarzutem z art. 170 &amp; 2 nie może bronić się argumentem, iż jest oskarżany z ustawy, która jest niezgodna z prawem unijnym.
Mogą to wykorzystać tylko organizatorzy hazardu.
Jeśli źle zrozumiałem to proszę o wytłumaczenie.
 
sylwek2012 1,1K

sylwek2012

Użytkownik
Z tego poradnika wynika, iż gracz z zarzutem z art. 170 &amp; 2 nie może bronić się argumentem, iż jest oskarżany z ustawy, która jest niezgodna z prawem unijnym.
Mogą to wykorzystać tylko organizatorzy hazardu.
Jeśli źle zrozumiałem to proszę o wytłumaczenie.
zawsze można powiedzieć że wysłałeś pieniądze akurat na konto baha bo lubisz rozdawać pieniądze bogatym. To pewnie jak już nie będą mieli co udowodnić to w razie czego zapłacisz podatek od darowizny. Przelew to nie jest żaden dowód.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom