>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
D 50

doradcapr

Użytkownik
Witam.
Na prośbę, w sprawie w której aktualnie doradzam sytuacja wygląda dość identycznie jak to było przedstawiane we wcześniej zamieszczanych tutaj postach. Poglądowo dla zainteresowanych tematem jak wygląda standardowa procedura w sprawach inicjowanych przez UC na przykładzie prowadzonej sprawy:
kwiecień - wszczęcie postępowania w sprawie,
maj - przesłuchanie w charakterze świadka (odmowa odpowiedzi na pytania)
czerwiec - przesłuchanie w charakterze podejrzanego (odmowa składania wyjaśnień)
lipiec - końcowe zaznajomienie się z materiałami postępowania
wrzesień - przesłanie aktu oskarżenia do sądu (art. 107 par. 2 kks)
październik - wyrok nakazowy (500 zł + koszty)
listopad - sprzeciw od wyroku nakazowego
Czekamy na dalszy rozwój sprawy, czyli zawiadomienie o rozprawie, wyrok I instancji ew. odwołanie do sądu II instancji, dalej ETS itd. ????
P.S. Dziś została ogłoszona ustawa o zmianie ustawy Kodeks karny i niektórych innych ustaw, w tym art. 107 par. 2 Kodeksu karnego skarbowego. W świetle nowych uregulowań za naruszenie powyższego przepisu pozbawienie wolności już nie grozi ???? Jedyną sankcją jest grzywna do 120 stawek dziennych. Nowe przepisy wejdą w życie za 3 miesiące w lutym 2016 r.
P.S.2 Jutro piątek 13, dzisiejsza dymisja premiera obliguje niejakiego Kapicę również do podania się do dymisji. Przestrzegałbym przed hurraoptymizmem, w tej sprawie, bo zapewne wróci tam skąd przybył do swojej mrówczej urzędniczej pracy w szczecińskiej izbie ????
 
koneser 339

koneser

Użytkownik
P.S. Dziś została ogłoszona ustawa o zmianie ustawy Kodeks karny i niektórych innych ustaw, w tym art. 107 par. 2 Kodeksu karnego skarbowego. W świetle nowych uregulowań za naruszenie powyższego przepisu pozbawienie wolności już nie grozi ???? Jedyną sankcją jest grzywna do 120 stawek dziennych. Nowe przepisy wejdą w życie za 3 miesiące w lutym 2016 r.
czy dalej jest za takie coś groźba wpisu do KRK ?
jeszcze pytanie czy jak dostałeś wyrok nakazowy 500 to do tego też byłby KRK czy nie ?
 
A 294

art300

Użytkownik
P.S.2 Jutro piątek 13, dzisiejsza dymisja premiera obliguje niejakiego Kapicę również do podania się do dymisji. Przestrzegałbym przed hurraoptymizmem, w tej sprawie, bo zapewne wróci tam skąd przybył do swojej mrówczej urzędniczej pracy w szczecińskiej izbie
Dymisja jest, o ile się nie mylę, ze stanowiska podsekretarza stanu, czyli ministra w centralnej administracji rządowej. A to chyba nie oznacza jeszcze automatycznego spadku ze stołka Szefa Służby Celnej...
Kapica w sprawie jest bez znaczenia.
Zostanie zapamiętany jako ten, co straszył. Nieudolnie zresztą. I tyle.
 
A 294

art300

Użytkownik
I to jeszcze straszył w oparciu o co... w oparciu o dane, które psim swędem dostał na biurko, jako odprysk innej sprawy.
Sama SC nic nie zdobyła i niczego nikomu własnym działaniem nie udowodniła.
 
R 1

rozkos

Użytkownik
Dymisja jest, o ile się nie mylę, ze stanowiska podsekretarza stanu, czyli ministra w centralnej administracji rządowej. A to chyba nie oznacza jeszcze automatycznego spadku ze stołka Szefa Służby Celnej...
Kapica w sprawie jest bez znaczenia.
Zostanie zapamiętany jako ten, co straszył. Nieudolnie zresztą. I tyle.
Pozwolę sobie nie zgodzić się z art300. Kapica w w/w sprawie ma znaczenie to typowy karierowicz podlizujący się każdej władzy,
http://biznes.pl/kraj/krajowy-wyspecjalizowany-us-moglby-sciagac-podatek-bankowy/spjgml
zajmujący się sprawami podatków o których nie ma pojęcia np
- ustawa hazardowa (napisana aby ścigać ludzi, którzy grają przez internet jak przestępców) i wielka akcja ścigania graczy zakończyła się wielką klapą całą akcja to strata czasu i pieniędzy podatników,
- wpływy podatkowe w Polsce maleją mimo wzrostu gospodarki,
- do tego dochodzi brak kultury osobistej.
BYE BYE general
 
A 294

art300

Użytkownik
@ rozkos
Z czym się konkretnie nie zgadzasz, bo jedno nie wyklucza drugiego.
Kapica dostał na biurko z prokuratury plik kilkunastu tysięcy nazwisk. I MUSIAŁ zareagować. Musiał, bo do tego go zobowiązuje prawo.
Natomiast nie musiał tego robić w taki sposób, w jaki to zrobił.
Paradoksalnie wyobraźmy sobie sytuacje, w której nie ma w ogóle szumu medialnego i nagle poszczególne osoby dostają wezwania. To by dopiero były domysły, obawy i teorie spiskowe: kto, gdzie, dlaczego, który buk/dostawca neta/bank &quot;sypie&quot; ?
A tak, paradoksalnie, wiemy, że SC sama z siebie, nie ma instrumentów prawnych, aby &quot;od zera&quot; dobrać się jakiemuś grajkowi do skóry. I jest ( względny) spokój.
 
G 8

gizberg

Użytkownik
,,Dziś została ogłoszona ustawa o zmianie ustawy Kodeks karny i niektórych innych ustaw, w tym art. 107 par. 2 Kodeksu karnego skarbowego. W świetle nowych uregulowań za naruszenie powyższego przepisu pozbawienie wolności już nie grozi Jedyną sankcją jest grzywna do 120 stawek dziennych. Nowe przepisy wejdą w życie za 3 miesiące w lutym 2016 r.&quot;
czy będzie można teraz się starać o dobrowolne poddanie się karze bez wpisu do krk??
 
M 12

midify

Użytkownik
Witam, wczoraj otrzymałem wyrok nakazowy z sądu. Potrzebowałbym drodzy użytkownicy waszej pomocy w napisaniu sprzeciwu od wyroku nakazowego. Na przesłuchaniu w UC nie przyznałem się do niczego, i odmówiłem składania wyjaśnień w sprawie.
W załączniku skan wyroku oraz dowodów przedstawionych w sprawie.
Pomożecie ? ????
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Tak patrzę na ten wyrok Midify,podpunkty 4 i 5-wychodzi na to,że mają dwa wyciągi z Twojego konta.Jeśli Ty im tego nie udostępniłeś to musiał to zrobić bank tak?
 
R 1

rozkos

Użytkownik
Witam, wczoraj otrzymałem wyrok nakazowy z sądu. Potrzebowałbym drodzy użytkownicy waszej pomocy w napisaniu sprzeciwu od wyroku nakazowego. Na przesłuchaniu w UC nie przyznałem się do niczego, i odmówiłem składania wyjaśnień w sprawie.
W załączniku skan wyroku oraz dowodów przedstawionych w sprawie.
Pomożecie ? ????
Sprzeciw od wyroku nakazowego
Tu masz opisane
http://www.surebety.pl/artykul/wezwanie-do-izby-celnej
Dz.U.1997.89.555 - Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks postępowania karnego
Art. 506. Sprzeciw od wyroku nakazowego
§ 1. Oskarżonemu i oskarżycielowi przysługuje prawo wniesienia sprzeciwu do sądu, który wydał wyrok nakazowy, w terminie zawitym 7 dni od doręczenia tego wyroku.
Termin 7 dni jest istotny.
 
M 12

midify

Użytkownik
Na 99% tak - kątem oka widziałem na przesłuchaniu wydrukowane przelewy oraz dokumenty sygnowane akurat w moim przypadku przez BZWBK.
Ogólnie gdzieś tam po drodze w akcie oskarżenia była łączna suma na ponad 6 tys z tytułu Gewinnauszahlung. Generalnie od momentu skierowania przez UC sprawy do sądu, nadaniu sygnatury sprawy oraz wyroku - wszystko w 2 tygodnie poszło ;)
 
P 12

pefkohori6

Użytkownik
Czyli caly czas gniota sprawy po lipcu 2011r.
czy byl jakis przypadek z przed tego okresu ??
Bo co chwila jakis uzytkownik wrzuca skan i tak z ciekawosic patrze czy roznia sie jakos bardzo okresy grania ale wychodzi na to jak napisalem -- wszystko po lipcu 2011
 
aloen 20

aloen

Użytkownik
Witam. Ja właśnie otrzymałem wezwanie do UC na przesłuchanie w charakterze świadka (art. 170 &amp; 2) Sprawa BaH. Przebrnąłem przez posty pisane przez Was przez ostatni rok i mam nadzieję, ze jestem przygotowany. Obawiam się trochę sprawy sądowej (kwestia sporządzania odpowiednich pism itp.), ale oczywiście jeśli UC zdecyduje się przedstawić mi zarzuty to podejmę walkę ???? Z tego co czytałem nikt jeszcze nie przegrał sprawy w sądzie, więc szanse są duże. Wezwanie mam na 17.11.2015. Oczywiście dam znać czym to się skończyło.
 
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
A może ktoś napisać jak to się odbywa,że bank udostępnia organom nasze wyciągi z rachunku? Wystarczy takie coś jak przelew na 50 zł do buka(w sensie to co mają celnicy na papierze) i prokurator wyraża zgodę na uchylenie tajemnicy bankowej?
 
L 35

lolu

Użytkownik
Trup PO wypada z szafy. Gniot Kapicy meczy ludzi. Taka spuścizna po nieudolnych rządach. Dziwi fakt wysyłania wezwań. Może liczą ze ktoś sie złamie.
 
A 294

art300

Użytkownik
A może ktoś napisać jak to się odbywa,że bank udostępnia organom nasze wyciągi z rachunku? Wystarczy takie coś jak przelew na 50 zł do buka(w sensie to co mają celnicy na papierze) i prokurator wyraża zgodę na uchylenie tajemnicy bankowej?
Prokurator nie wyraża zgody na zwolnienie banku z tajemnicy bankowej, tylko sąd na wniosek prokuratora, zgodnie z art. 106b prawa bankowego.
Prawo jest niedoskonałe, delikatnie mówiąc.
W sprawie powyżej, sąd udzielił zgody, inny sąd wydał wyrok nakazowy, a jeszcze inny sąd zapewne uniewinni. A przecież we wszystkich tych przypadkach następuje ocena prawna materiału dowodowego.
I to ma być spójny system..?
 
A 294

art300

Użytkownik
@ levy42
A tu masz odpowiedź z pracy doktorskiej w interesującej nas sprawie:
&quot;Stąd istotną rolę przypisuje się tu sądom okręgowym, jako właściwym do rozpoznania wniosków, o których mowa w art. 106b Prawa bankowego. Sądy te powinny ograniczać i stać na straży dostępu prokuratora do informacji stanowiących tajemnicę bankową. Uchylanie tajemnicy bankowej przez Sądy Okręgowe apelacji białostockiej ma jednak charakter mechaniczny. Teza ta została poparta analizą i badaniami wydanych przez te Sądy postanowień.&quot;
http://repozytorium.uwb.edu.pl/jspui/bitstream/11320/2438/1/Agata%20Osinska_Rozprawa%20doktorska.pdf
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom